UIT DE PROVINCIE SUNIL BIN DE GROENE HEL Radi BEURSO VERZICHT WITTER DAN DE WITSTE HAAN SUNIL WAST STRALEND WIT OVER 1960 Ë5ARKTBERIC AGENDA Schip na aanvaring met stuw gezonken C4*> <*44/ REVOLUTIONAIRE IJSBREKER STATUTENWIJZIGING „DE SCHELDE" GOEDGEKEURD De maandag gehouden buiten gewone algemene vergadering van aandeelhouders in de N. V. Nationaal bezit van aandelen in de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" heeft de voorgestelde streeks 2.45 uur, hebben ambte- naren der invoerrechten en ac cijnzen van de posten Axel i C. V.en Zuiddorpe, onder, de I Axelse Sassing een, van origine engelse, legerwagen met 2000 kilogram boter in beslag geno men, üie bestemd was om naar België te worden gesmokkeld. Van de twee gevluchte inzit tenden kon na acntervolging er stautenwijziging met algemene één gegrepen worden. Dit bleek stemmen goedgekeurd. Deze wijziging beoogt uitgifte van 5 procent preferente in gewone aandelen converteerbare aan delen tot een maximum bedrag van nominaal 5 min mogelijk te maken. Onvoorziene omstan digheden voorbehouden, zal tot de uitgifte van een deel van de gecreëerde preferente aandelen met recht van voorkeur voor de houders van gewone aandelen worden overgegaan. Een tweede wijziging betreft de goedkeuring voor het aan gaan van leningen. Hiertoe be hoeft de directie de machtiging van commissarissen. In bepaalde gevallen is echter ook de goed keuring van aandeelhouders no dig. Het bestuur stelde voor laatstgenoemde bepaling te laten vervallen. Een en ander hield verband met het voornemen van de directie om voor de na-finan ciering van een grote exportor der op korte termijn een onder handse lening aan te gaan. AXEL. Smokkelauto niet 2000 kg boter in beslag genomen. In de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 januari j.l., te om- DE BEIDE F M-ZENDERS Er bestaat een mogelijkheid, via de beide nieuwe F M-zenders naast de bestaande programma's van Hilversum I en II een derde radioprogramma uit te zenden, maar dit is niet op korte termijn te verwezenlijken. Dit heeft de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Scholten, onder meer geant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Van de Wetering (CHU) be treffende de mogelijkheden van deze zenders. De beide F M-zenders zijn een onderdeel van het totale dubbe le F M-zendernet, dat ons gehele land zol bestrijken. De proefuit- zendingen met de zenders noemt de staatssecretaris geslaagd. Hij heeft het invoeren van een der de radioprogramma nog in stu- <üe en is gaarne bereid te zijner Tijd de beide Kamers in te lich ten over de resultaten hiervan. te zijn de 24-jarige Belgische monteur E. N. uit Lochristi (B.l. liij werd geverbaliseerd en in ar rest gesteld. in de wagen (type Ford-Cana da), voerende Nederlandse num merplaten en voorzien van zware terrein banden (kogelvrij), be vond zich een doos z.g. „kraaie- poten". Auto en boter, verpakt in 80 kluiten van 25 kg, vertegenwoor digen een waarde van naar schat ting 7000,—. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Nader vernemen wij dat van bovenbedoelde partij boter, die gedeponeerd werd bij de ver tegenwoordiger van de provin ciale voedsel commissaris te Axel, aldaar 350 kg (14 kluiten) zijn ontvreemd. De plaatselijke rijks politie heeft deze zaak in onder zoek. SLUIS Uitvoering „Apollo". De muziekvereniging „Apollo" uit Sluis verzorgde een concert in zaai „Lamminsvliet" te Sluis. De nummers werden uitstekend gebracht onder leiding van diri gent ET. van den Eussche. Het muzikale gedeelte werd op aan gename wijze afgewisseld door de goochelaar-mentalist de heer A. Marquinie. Hij bracht o.m. „Met Mystic Marco op reis door de mentale wereld", hetzelfde programma, waarmee hij in het paleis voor schone kunsten te Brussel de eerste prijs behaalde en waarmee hij veel succes had bij de Vlaamse televisie. De publieke belangstelling, die de laatste jaren bij de uitvoerin gen van „Apollo" wel eens wat te wensen overliet, was ditmaal oehoorlijk. Na afloop van de uit voering volgde een bal, dat ver zorgd werd door de Sluisse dans- band „Accordeonetta". SLUISKIL. Verlate 'Kerstviering. Het is bij de R. K. bond voor bejaarden en gepensioneerden traditie geworden dat de Kerst viering op een verlaat tijdstip wordt gevierd. Ook dit jaar was zulks het ge val en kwamen in 't parochie- BEURSOVERZISCHT INTERNATIONALS VAST Het Damrak zette de nieuwe beursweek gisteren in met een tamelijk vaste stemming voor cte internationale waarden. Al leen Hoogovens wilde niet mee doen en opende op 786 circa wee punten beneden de vorige slotkoers. De gunstige stem ming i ,p het Damrak was hoofd zakelijk het gevolg van de gun stigs uitslag van de gehouden volksstemming in Frankrijk en Algerije. Ook de wijze waarop deze stemming werd gehouden stemde in grote mate tot te vredenheid, aldus de beurs. De gunstige reactie op een en an der var Wall Street leidde in Amsterdam tct aankopen door het publiek en de beroepshan- del. Dit had tot gevolg dat hogere koersen, vergeleken met het vorige slotniveau, werden geregistreerd. De handel was echter niet van grote omvang. AKU, Philips en Unilever mon teerden bij de opening circa vijf punten. Kon. Olie lag een halve gulden hoger op 127,80. In een fractioneel lager Wall Street 128.30. Dit was pariteit New York. De directie van AKU ver wacht een voortzetting van de gunstige ontwikkeling van het concern. Mede hierdoor werden de rayonaandelen gistermiddag uit de markt genomen. De scheepvaarten begonnen de nieuwe week zeer goed met (juiven van gebrs. De Baere uit huis bijeen, alwaar de talrijk op gekomen bejaarden en gepensio neerden, bij afwezigheid van hun geestelijk adviseur, pater-rector, door diens vertegenwoordiger pater Deocharis hartelijk werden toegesproken. Kolfie met cake, versnapering en fruit was het agendapunt waarmede de middagbijeenkomst feestelijk werd begonnen. De hierna volgende Kerstver loting was er een zonder nieten. De koffietafel werd alle eer aan gedaan en als blijk van tegen- nank beklommen een drietal oud jes het zangpodium om aria's uit vervlogen tijden ten beste te geven. Mevr. Pauline Wille, die er reeds een-en-tachtig jaren heeft opzitten, liet haar stem door het parochiehuis schallen en haar lijdsgenoten mevr. L. Bos en de heer E'. Jacobs bleven hierbij niet ten achter. Verdere vormen van ontspan ning op deze middag waren het volgen van enkele toepasselijke films en het aanhoren van een kinder-kerstverhaal door leerlin gen van de Anthonius-school. De gezamenlijk uitgebrachte heildronk op het nieuwe jaar met een stevig glaasje bleef ook niet achterwege. Het was de heer Asselman, die aan het slot van de zeer genoeg lijke bijeenkomst namens alle icaen de dank vertolkte aan de geestelijk adviseur, de helpsters cn in het bijzonder aan mej. Dir- ven, die de regie van deze bijeen komst op zich had genomen. Met een woord van dank be sloot pater Deocharis deze ver late Kerstbijeenkomst. IJZEN DUKE- Jubileum-vogelshow was groot succes. De 5e internationale vogel- en bloemententoonstelling, welke zaterdag en zondag in het jeugd- gebouw werd gehouden is een buitengewoon succes voor de in richters geworden. Zaterdagmorgen om 10 uur werd deze tentoonstelling door burgemeester J. J. M. Ficq offi cieel geopend. De burgemeester wees er op dat een dergelijk groots opgezet te tentoonstelling alleen tot stand kan komen wanneer velen zich hiervoor inzetten. Spreker felici teerde het bestuur en medewer- .veis met dit jubileum en zeide trots te zijn dat dit alhier plaats vindt. Hij wees er op, dat hier een woord van dank aan de echtgenote en dochter van de voorzitter, de heer Jaumotte zeker op zijn plaats is, want ook zij hebben voor deze tentoonstel ling veel werk verzet. De heer Jaumotte wees er in zijn welkomstwoord op, dat de heer G. Vennix de grondlegger en initiatiefnemer van deze ten toonstelling is geweest. Hij dank te alle medewerkers en in het bijzonder het gemeentebestuur, de heer pastoor, firma Dekker uit Middelburg en vooral het dierenpark „Lac van Heist" voor het geheel belangeloos afstaan van haar zeldzaamste vogels. Hij waentte dat de kampioens- Kampioen open klasse: J. Seydlitz te Hulst met oranjerood agaat kanarie, 89 pnt. Kampioen eigen kweek: J. van de Bunder met oranje agaat, 90 pnt. Wisselbeker exoten: H. Nieu- wenhuize, 90 pnt. Beker grote parkieten: J. Tor- bijn te Sas van Gent, 89 pnt. Beker grasparkieten: Jan Joiv te Sint Genesius Rode (B.89 pnt. Kampioen wildzang: Fr. Ril- laert te Linkebeek (B.l, 89 pnt. Beker voor zalmklasse: Fr. Rillaert, vnd., 89 pnt. De stam van de beste 4 vogels werd gewonnen door Jos. van de Bunder met 353 pnt. Het bondskruis wildzang ging naar O. Scherbeijn te IJzendijko, met 89 pnt. De medaille voor de beste bui tenlandse vogel, geschonken door burgemeester Ficq, was voor Alb. van Parijs te Blankenberge (B.), 89 pnt. Het bezoek aan deze tentoon stelling was zeer groot en heeft alle voorgaande overtroffen. Hieruit blijkt dat deze internatio nale tentoonstelling een naam begint te krijgen en het zal taak zijn te trachten deze naam te be houden. DINSDAG 10 JANUARI TERNEUZEN; Luxor theater, 8 uur: De graaf van Luxem burg. Hotel Rotterdam, 8 uur: Z. V. U„ lezing en films over Achter de coulissen van de film. Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst HENGSTDIJK: Café J. de Waal, 14 uur: voorlichtings bijeenkomst over de ruilver kaveling. STOPPELDIJK: Wapen van Zeeland, 19 uur: voorlichtings avond over de ruilverkaveling. AXEL: Het Centrum, 7 uur: kleurenfilm van het huwelijk .an koning Boudewijn en dona Fabiola; 8 uur: Fotomodellen en Chantage. WOENSDAG 11 JANUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De graaf van Luxem burg". -Concertgebouw, 3 en 4 uur: Speciale voorstellingen met kleurenreportage. HULST: Hotel „Koning van Engeland", 14 uur: Voorlich tingsavond over de ruilverka veling. TERHOLE: Café R. C. van Geertrui, 19 uur: Voorlichtings avond over de ruilverkaveling. Gistermorgen is het bijna anker was geslipt, stuurloos de 1.800 ton metende schip „Stene- rivier af naar de stuw, waar het Phone" van een Franse rederij schip met de achtersteven uit Straatsburg, geladen met tegenaan botste. Binnen een 1.700 ton kalizout bestemd voor half uur zonk het. Maastricht, bij het uitvaren van Door de botsing werd de stuw het Julianakanaal door de ster- (zwaar beschadigd. Behalve de ke stroom in de Maas afgedre- reeds genoemde sluisdeur leed ven en tegen de stuw van Borg- ook het eigenlijke stuwlichaam haren gebotst. Als gevolg hier- zware averij. De sleepboot „Ber- van stootte de „Stene-Phone" in ;tha" uit Maasbracht liep ern- de westelijke afvoeropening 'stige schade op, doordat ze be tegen de sluisdeuren, waarvan klemö raakte tussen de „Stene er één ernstig beschadigd blijkt Phone" en de stuwpijler. koerswinsten van doorelkaar één tot drie punten. Er was voor deze aandelen een behoorlijke belangstelling. Van de leidende cultures ondergingen Amster dam Rubbers een koersreactie van circa twee punten op de vaste stemming voor deze aan delen van de vorige week. Staatsfondsen over vrijwel de gehele linie aan de vaste kant. In de Amerikaanse sector boekte da „opgezette" drukte succes. Het fonds Anaconda werd op circa 48% dollar in een open hoek verhanded, tegen 48 dollar vrijdag jl. In de lokale sector mocht op last van het beursbestuur geen notering worden opgemaakt in aandelen Spanjaard en die van Nijverdal-ten Cate op het ver schenen bericht over het over nemen van Spanjaard door Nij verdal-ten Cate door middel van een aandelenruil. In verband Nokere veel belangstelling van de liefhebbers uit de gehele om geving zullen trekken. Van de heren keurmeesters voor de kanaries de heren J. van Pelt te Eindhoven en Chr. Acker- mans te Roosendaal vernamen wij dat veel prima vogels aan wezig waren, waardoor het keu ren er niet gemakkelijker op werd. De ereprijzen werden als volgt toegekend: Kanaries Algemeen kampioen werd Jos. van de Bunder te IJzendijke met oranjerood agaat kanarie, 90 pnt. van vrijdag jl. sloten aandelen |me,t de voorgestelde fusie van Kon. Olie een achtste dollar ho- Borneo-Sumatra Handel Maat- ger. De prijs van 127,80 bleef echter nog iets beneden de pa riteit New York. Gedurende de verdere beursduur werd voor AKU 488, Philips 1169, Unilever 7.88, Hoogovens 785 genoteerd. Kon. Olies stegen op lokale en lichte buitenlandse vraag tot schappij en Geo Wehry (zoals reeds eerder gepubliceerd) werd in geen van deze aandelen gis termiddag notering opgemaakt. Claims Ingenieursbureaux (Vi- ba) werden voor de eerste ver- handeldag op de incourante markt op 510 geadviseerd, neerkomende op circa 300 pro cent voor een nieuw aandeel. te zijn. Het schip is gezonken in zes meter diep water en ligt dwars voor drie afvoeropenin- gen in de stuw. Het ongeluk gebeurde, toen de „Stene-Phone", een schip van circa 80 meter lang en 11,50 meter breed, door vier sleepbo ten uit het Julianakanaal werd getrokken. Eenmaal op de Maas werd het sleepschip door de stroom gegrepen en botste het tegen een stroomgeleider nabij de sluis. Hierdoor trok het scheef, waarbij één der sleep kabels brak. De kabel van een tweede sleepboot raakte ver ward in de schroef van één der andere sleepboten, die daardoor kwam stil te liggen. De „Stene- Phone" dreef, nadat een gevierd De stuwen zijn op het ogen blik alle vier gestreken, doch niettemin is het water vóór de stuw al sinds gistermorgen 80 cm gestegen. Spoedige verwij dering van de beide schepen, n.l. de gezonken „Stene-Phone" en de gekraakte „Bertha", is dringend noodzakelijk. Men overweegt het gezonken schip eventueel ,met behulp van springstof te verwijderen. Zowel de schipper van de „Stene-Phone", de heer Struik uit Rotterdam, en drie knech ten konden zich tijdig in veilig heid brengen. Ook de schipper van de sleepboot, J. Bongerman uit Maasbracht, wist zich te redden. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en honderd duizenden andere huisvrouwen - merken di rect dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte haan verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld r, MHsrsneti/wwr- fvsnuervtruvAMMsr SUN 57 2k 250A Deze revolutionaire ijs- breker bestaat nu nog maar op papier, doch op het idee is wel reeds patent verleend. Voor het schip is een batterij cirkelzagen gemonteerd; deze zagen snijden het ijs in stroken, welke ach- ttr de zagen worden ver snipperd. De brokken stromen liet schip bin nen, waar zij volkomen verpulverd worden, om dan onder hoge druk ver weg opzij te worden weggespoten. Op deze wijze is de ge maakte vaargeul van meet af aan ijsvrij, in tegenstelling tot de „con ventionele" opengebro ken geulen, welke na het passeren van de ijs- breker weer dichtvloeïen met schollen. 28) (Nadruk verboden.) door HENRI VAN WERMESKERKEN ARABISCHE BOYCOT VAN FRANSE SCHEPEN EN VLIEGTUIGEN Een woordvoerder van de in ternationale federatie van Ara bische vakverenigingen heeft na een bestuursvergadering, welke "zaterdag en zondag in Cairo is gehouden, medegedeeld dat de „Arabische arbeiders overeen stemming hebben bereikt over positieve maatregelen tot steun aan Algerië". Deze maatregelen zullen bestaan uit een boycot van Franse schepen en vliegtuigen door alle Arabische arbeiders in de havens en op de vliegvelden vanaf de Atlantische Oceaan tot aan de Perzische Golf. Deze boycot zal worden uitge voerd „totdat Frankrijk een op lossing vindt voor het Algerijn se vraagstuk". Het bestuur telt achttien ver tegenwoordigers van Libanon Libië. Soedan, Aden, Irak, Jor danië, de Verenigde Arabische Republiek en de „voorlopige Al gerijnse regering". Prolongatie 3'c pet. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen Beursindices 5/1 6/1 9/1 566.46 563.68 564.85 330.78 332.42 333.88 181.00 181.00 183.62 220.80 221.94 222.75 150.65 151.06 151.81 397.35 396.58 397.85 Nabeurskoersen AKU: 489—492 gel. slot 49P/2 (487%) Kon. Olie: 130—131.80 slot 131.40 (128.20) Philips: 1168 (1165%) Unilever: 791794 gel. slot 792!2 (788"a) Hoogovens789790 gel. slot 789 (784' 2) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onver anderd gebleven. Het kon Pancho niet zijn, die van een van zijn strooptochten terugkeerde. Sinds hij daar de gewoonte van maakt moge lijk een terugkeer tot de natuur slaapt hij ook niet meer in mijn tent maar ervoor. Niemand die hem iets doet, zelfs schijnt zijn aanwezigheid de stam meer belangstelling in te boezemen dan ik. Alleen raakt niemand hem aan. Er schoof iets langs de ingang van mijn tent. Het was een aar zelend schuifelen. Ik meende even een slang, die wel weer heen zou gaan.maar het geluid keerde telkens terug. Eindelijk, nadat ik gespannen even geluisterd had, hoorde ik de stem van Taipeke mijn naam zeggen „Dom Francohier iemand voor Dom Franco." Ik trok de spleet van mijn tent openEerst zag ik niets in de duisternis, dan onderscheid de ik een menselijke gestalte., ik dacht Taipeke. Er kwam iemand de tent bin nen. „Wat is er, Taipeke?" „Niets, Dom Franco. eigen hutmaar in mijn tent was iemand anders. Het gevoel van iemand in een nauwe tent te weten, zender die te zien, maakt, angstig, ofschoon ik wist dat er geen gevaar kon zijn, nu Taipeke mij die zelf aan kondigde. Haastig tastte ik naar de elec- trische lantaarn, tweemaal tast te ik misIk hoorde iemand, ot iets, ademen en dacht een ogenblik weer aan Pancho dan knipte het licht aan het meisje, dat wat uiterlijk be-1 oude bloedmenging had plaats treft niet ouder dan zestien scheen, maar misschien pas veertien was, waar de meisjes hier vaak op haar twaalfde jaar reeds uitgehuwelijkt, of liever gezegd door de vader verkocht worden Dan wist ik niet beter dan 'n blik Huntley en Palmers open te maken en haar wat cake te geven, die zij snel en met tevre denheid verorberde. Het was de eerste inboorling die direct van mij en uit mijn hand iets aan nam. Taipeke wist dus van haar komstMisschien dat hij er een bedoeling mee hadDa delijk zou hij wel komen om als tolk te dienen. Terwijl zij at, zat ik haar tt bekijken. Neen, ze was niet van het ras der Parintintins Haar schouders waren niet zo gespierd en veel smaller dan die der andere vrouwende bor- Het was het meisje dat ik bij sten weinig ontwikkeld en mooi de'kleinere malccca had gezien., i de rug was korter en daarents- dat mij blanker was voorgeko- j gen waren de benen langer en men dan de andere vrouwen. niet krom.... Ze waren slank Een ogenblik zat ik haar en bijna fijn, terwijl ik aan haar sprakeloos aan te kijken. loop al had gezien, dat ze de Ze zei geen enkel woord, voeten niet zo naar binnen zet- Vrouwen spreken hier niet te gen mannen en antwoorden al leen wanneer ze aangesproken worden. En dit nog alleen met neergeslagen ogen en matte, onderworpen stem. Onder el kaar kunnen ze echter wel keel tjes opzetten. Een kwestie van zeden van een land en stam. In zoverre moet men eerbied heb ben voor de Parintintin-man, dat hij zijn heerschappij nog niet heeft laten ontnemen. Ik weet niet hoelang ik daar De stem klonk alweer uit zijn sprakeloos heb zitten zien naar te als de Parintintins doen. Wel had ze de brede voeten die het blootvoets in de natuur lopen veroorzaak'.', In het licht van de lantaarn scheen haar huid weer veel blanker. Ook de mond was fij ner, de neus minder plat en de ogen stonden dieper in het hoofd, minder Mongools. Hoe veel generaties, misschien zelfs eeuwen, zouden haar van het bloed der blanken scheiden? Te meer ik haar beschouwde, te zekerder was ik dat hier oen gehad. Dat er nog ander bloed door haar aderen stroomde. Misschien een afstammelinge van de oude Inca's of van Por tugese of Spaanse vrouwen, die in de loop der eeuwen door op standelingen waren geroofd. Ais de koekjes op zijn, zit ze stil als een bronzen Boeddha beeldje, alleen met de knieën anders gevouwen. Haar blik blijft op de grond gericht. Zal zij mij middels Taipeke dadelijk iets vertellen van de stam van waar haar moeder kwam? En vanwaar die geroofd is? Zou dit de sleutel zijn? Waar blijft Taipeke nu Met zachte stem roep ik eens naar hem. Ik krijg geen antwoord. Nog eens roep ik.Aan het bijzondere knorren dat Taipeke in zijn slaap doet, hoor ik dat hij weer moet slapen. Verbaasd staar ik weer naar het fneisje. 'Ze zit er, als wachtte z. gedwee iets. Bat wordt mij toch te bar. Stuurde de jongen mij haar toe omdat zij van blanke afstam ming moet zijn en hij mijn aan dacht op haar gevestigd zag? En nu slaapt hij. Op een luidere roep komt hij haastig opdagen. Een vragende handwenk is voldoende. „Geschenk van Ay-yah," zegt hij alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, dat hij mij zulk een geschenk in ruil voor een oude broek geeft, die o rigens zijn gloris is en blijft. (Wordt vervolgd.) BRESKENS. M. V. Tot. Geboren 30 24 54 Gevestigd 70 75 145 100 99 199 Overleden 14 17 31 Vertrokken 76 74 150 90 91 181 Bevolking op 31 dec. 1960 1861 1806 3667 31 dec. 1959 1851 1798 3649 Vermeerdering 10 8 18 Voltrokken huwelijken 27 Echtscheidingen 1. HULST. M. V. Tot. Geboren 46 44 90 Gevestigd 198 250 448 244 294 538 Overleden 27 27 54 Vertrekken 153 181 334 180 208 388 Bevolking op 31 dec. 1960 2469 2758 5227 31 dec. 1959 2405 2672 5077 Vermeerdering 64 86 150 Voltrokken huwelijken 40. Echtscheidingen 2. NIEUW'VLIET. M. V. Tot. Geboren 0 1 1 Gevestigd 7 5 12 7 6 13 Overleden 2 0 2 Vertrokken 13 7 20 15 7 22 Bevolking op 31 dec. 1959 242 1% 438 31 dec. 1960 234 195 429 Vermindering 8 1 9 Voltrokken huwelijken 4. SCHOONDIJKE. M. V. Tot. Geboren 23 17 40 Gevestigd 31 49 80 54 66 120 Overleden 11 5 16 Vertrokken 42 51 93 53 56 109 Bevolking op 31 dec- 1960 996 990 1986 31 dec. 1959 995 980 1975 Vermeerdering 1 10 ~U Voltrokken huwelijken 15. Echtscheidingen 1. VERDACHTE 1 DIEFSTALLEN GEGRE1 Nauwe samenwer ric- rechérchegroepi rijkspolitie te water itam en Rotterdam (ot de arrestatie ge Rotterdamse •lie in de ondei Maasstad beter „Cor de kraker" kop". Hij wordt «•en reeks diefstalle van voornamelijk schepen in nagenoeg iandse havens. Hoew niet kan vaststellen «liefstallen en hoeve «raat, meent de reche rijkspolitie te AARDAPPELBl ROTTE Klei -aa rdappelen Eigenheimers Bintje 89,5( Voeraardappelen Prijzen berekend op de handelsvoorwa gesteld voor de verkoc •vumptie-aardappelen schip of auto. GRAANBEURS Officieuze noteri kg: Consumptie-tarw pet vocht, volgens Kwaliteit en scl 32,75 franco fat tarwe, mits gedroo Voedergranen: nauwelijks prijslu zonderd gerst. Maalgerst, volf f21,50—ƒ24,75; Ki pens monster, Haver, ongepunte, ster ƒ18—ƒ21,75. Peulvruchten, fi «iam Groene erwten, 26,50—28,50, pr ten tot 35; Schok ster 26,50—28,5( liteiten tot ƒ32; boerenschoon op gedroogd tot 63. VEEMARKT IIO' Op de veemarkt waren aangevoerd zijnde: 1329 vette varkens. De notering wa: Vette koeien van Varkens 1,85 kilogram. De aanvoer van v/as groter, de handi 1 ste kwaliteit onv I/rijs, verder niet houdend. Varkens ter, handel tamelijk riinder, enkele vlee ven notering, slacht 1,68. WOENSDAG 11 HILVERSUM I: 7 W Gym.; 7.20 Grar 8 18 Gram.; 9.00 vrouw; 9.10 Gram. torst.); 10.00 Schc Voor de vrouw; 11 tiname; 11.30 Gevar Land- en tuinbouwi Voor het platteland m ondorgclspel13. tentoonstel! ingsaj Lichte muziek; 13 portret; 14.00 Grar worden we gcreg 15.10 Voor de jeug< mondorgelspel17 17.50 Regeringsuitz en comm.; 18.20 Reg ding; 18.30 R.V.U.' de samenleving, Eadings; 19.00 Voor 19.10 Kanttekening 19.20 Act. en Var Voor de jeugd; 20 Achter gesloten dei 22.05 Gram.; 22.20 levenservaring, ca Nws; 22.40 Strijkor sen mens en nevel 23.20 Gram.; 23.55 HILVERSUM II 7.10 Gram.; 7.30 Ee de dag; 7.40 Gewii vws; 8.15 Radiokr 9.00 Voor de zieker 9.40 Gevar. progr 0.15 Morgendienst 1.00 De koperen 12.00 Lichte muz n tuinbouwmeded 2.53 Gram. of ad 13.15 Met Pit op 13.20 Lichte muz.; ritest; 15.45 Vier! pel; 16.00 Voor d n 17.30 Gram.; 17 7.45 Gram.; 18.00 /gel; 18.20 Het sp< 18.35 Gram.; 19.00 de man af, praatje ecital; 19.30 Rac Lichte muz.; 20.1 °rkest; pl.m. 21 .f an de Pinksterbei 22.00 Gram.; 22.30 'vondo verdenking tieuws; 23.55 Nier BRUSSEL (VI.) 1 Gram.12.30 Wee Gram.; 12.50 Koers '3.15 Vrolijke muz. radic; 14.45 Sch

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2