Tapijt re De economische ontwikkeling van Nederland in 1960 RECHTSZAKEN Eric de Noorman - De vlammende gesel '55ct RADIO LA TELEVISIE naalzöne'' met de sabel gedood PARADE IN HAVANNA 16-Jarige jongen bij charges POTTER'Si^M „LINIA Jongedame zoekt Zst- pkamer zonder (urn- te Terneuzen. Meeste kenden afwezig. Brie- onder No. 122. Bureau dit blad. ooooooooooooö 9, Terneuzen vanaf heden: van 19.0022.(W 90 uur .00 uur22.00 uur lur i.OO uur22.00 uur. oooooo<H>poooöoaö» WOENSDAG 4 JANUARI 1961 VRIJE 17e Jaargang Nr 5179 6ï VOORTGEZETTE KRACHTIGE OPWAARTSE CONJUNCTUUR BEWEGING De economische ontwikkeling van Nederland werd in 1960 ge kenmerkt door een voortgezette krachtige opwaartse eon junc tuurbeweging, waarbij de pro- duktie van goederen en diensten een nieuw hoogtepunt bereikte, aldus het ministerie van Econo mische Zaken in een overzicht. Naar verwachting zal het pro- duktieniveau in 1960 circa 9 pro cent hoger liggen dan in het vorige jaar. De industrie had in de produktiestijging een leiden de rol: in de eerste 10 maanden van 1960 lag de produktie 13 pro eent boven het niveau van de overeenkomstige periode van 1959. Deze krachtige toeneming van de .produktie, die de verwachtin gen overtrof, werd mogelijk ge maakt door de gunstige inter nationale conjunctuur, met name in West-Europa, en een stijgen de vraag op de binnenlandse markt. Vooral onder invloed van de loonsverhogingen in het kader van de differentiële loonvorming kwam het volume van het ge- zinsverbruik in de eerste 10 maanden van het jaar ruim 5 procent boven dat van de over eenkomstige periode van 1959. De bruto-investeringen in vaste activa vertoonden eveneens een krachtige stijging van ongeveer 15 procent, aldus het ministerie. De buitenlandse afzet verliep, niettegenstaande een expande rende afzet op de binnenlandse markt, nog zeer gunstig. Het volume van de export, dat in 1959 steeg met ongeveer 13 pro eent, was in de eerste 11 maan den van het afgelopen jaar circa 14 procent hoger dan in de over eenkomstige periode van 1959. Niettegenstaande de sterke groei van de binnenlandse beste dingen bleef een redelijk even wicht in de Nederlandse econo mie bewaard. Dit blijkt volgens het ministerie allereerst uit de opmerkelijke stabiliteit van het prijsniveau, dit mede dank zij het gevoerde prijsstabilisatiebeleid. De stijging van de kosten van levensonderhoud is ondanks een huurverhoging en de afschaffing van de consumentensubsidie op melk beperkt gebleven tot 1 pro cent. Deze prijsstabilisatie blijkt ook uit het verloop van de groot- handelsprijzen, die een neiging tot dalen vertonen. De evenwich tigheid van de Nederlandse eco nomie weerspiegelt zich voorts in de handels- en betalings- ZOAVO-RAAD BESPREEKT LAOS De raad van de ZOAVO (Zuid oost Aziatische Verdragsorgani satie) heeft maandagavond in Bangkok gedurende ruim een uur de situatie in Laos bespro ken. Na afloop werden geen mededelingen gedaan. De secretaris-generaal van ae ZOAVO, de Thailander Pote Sarasin, verklaarde dat de raad over „indirecte bewijzen be schikt" dat te land sprake is van interventie, en over „zeke re bewijzen" voor interventie uit de lucht. De toestand in Laos is „bij zonder slecht". De raad kan geen concrete besluiten nemen ten aanzien van hulp aan Laos, omdat de regering van dit land niet om hulp heeft gevraagd, aldus Sarasin. Voordat de ZOAVO in actie kan komen „moeten de troe penbewegingen op grote schaal van buitenaf, waarvan de Lao- tische regering melding heeft gemaakt, zijn bevestigd," zo ver- Klaarde Sarasin voorts. Hij wees in dit verband op berichten dat twee Vietname- zen zijn gevangen genomen en dat Russische vliegtuigen grote hoeveelheden wapens hebben afgeworpen voor de troepen van de Pathet Lao en de para chutisten van kapitein Kong Lae. Zondagavond zijn vijf Ame rikanen gedood toen hun auto in Oizoemi, ten noordwesten van Tokio, in botsing kwam met een trein. Vier van de slachtoffers behoorden tot één gezin. De toestand van de enige overledende is kritiek. Zeven leeuwen van een cir cus in Oost-Berlijn hebben zondagavond na hun optreden hun kooi verlaten en wandelden vredig tussen de banken van de toeschouwers, die maakten dat zij wegkwamen. Na een half uur gelukte het de oppassers de dieren naar hun kooi terug te brengen. balans. De invoer gaf weliswaar een stijging te zien, die enigszins sterker was dan die van de uit voer, doch het dekkingspercen tage van de invoer door de uit voer daalde hierdoor slechts in bescheiden mate van 92 op 89. Het tekort op de handelsbalans nam hierdoor in de eerste 11 maanden toe van 1134 tot 1733 miljoen gulden. Mede door dit grotere tekort op de handels balans zal de betalingsbalans dit jaar een lager overschot laten zien dan in 1959, namelijk op lopende rekening en op trans actiebasis 1,2 miljard gulden, tegen 1,8 miljard gulden in 1959. Het kleinere betalingsbalans overschot wijst er intussen wel op, dat de nationale bestedingen in het afgelopen jaar sneller zijn gestegen dan de nationale pro duktie. Dit vormde voor de re gering aanleiding om het stij gingstempo van de binnenlandse bestedingen enigszins af te rem men. Zo werd met ingang van 30 april de investeringsaftrek ver laagd van 2 x 8 tot 2 x 5 procent, terwijl met ingang van dezelfde datum ook de vervroegde af schrijving werd beperkt. De op 21 september 1960 afgekondigde wijziging van de afbetalingsbe schikking, waarmee onder meer het percentage van de eerste aanbetaling voor een aantal ca tegorieën produkten werd ver hoogd, beoogde de consumptieve bestedingen tegen te gaan. „De in de tweede helft van het jaar opgetreden vertraging in de pro- duktie-ontwikkeling, die op een uitputting van de mogelijkheden tot uitbreiding van de produktie op korte termijn zou kunnen wij zen enerzijds en de voortgaande stijging van de bestedingen an derzijds, maken een behoedzaam beleid noodzakelijk om een over- besteding in de Nederlandse eco nomie in het komende jaar te vermijden. Het verder toenemen van de invoer onderstreept de noodzaak hiervan", aldus het mi nisterie. HAAGSE JEUGD BALDADIG BIJ KERSTBOOM VERBRANDINGEN Ernstige ongeregeldheden bij de door de „Haagse jeugdactie" gehouden officiële kerstboom verbrandingen in Den Haag heb ben maandagavond de 16-jarige scholier W. H. Scholte uit de Mandarijnstraat het leven ge kast. Deze kerstboomverbrandingen worden jaarlijks georganiseerd om de jeugd gelegenheid te ge ven een groot maar onschuldig vuur te zien oplaaien in de hoop dat er dan minder ongeregeld heden bij de jaarwisseling zullen plaatsvinden. Dit jaar echter is het op twee van de twaalf plaatsen van de verbrandingen veel onrustiger geweest dan in de gehele oude jaarsnacht in Den Haag. De Ge raniumstraat en het Kaapseplein waren de brandpunten van de moeilijkheden. Op het Kaapseplein kon de politie met de gummiknuppel de orde herstellen, nadat overal vuurtjes waren gestookt buiten het officiële vuur om, stenen in het rond waren gevlogen, afzet tingshekken over de straat wa ren gesleurd en verkeersborden waren vernield. Maar in de Ge raniumstraat is het tot een drama gekomen. Reeds bij het aanvoeren van de kerstbomen door meest jonge kinderen was een groep opge schoten jongens bijzonder lastig. Zij- trachtten met van papier ge draaide fakkels de kerstbomen van de kinderen in brand te ste ken, langsrijdend op hun brom fietsen. Toen het officiële vuur een maal was ontstoken, legden ze her en der op straathoeken eigen vuurtjes aan, waaruit ze bran dende kerstbomen over de hoof den van het publiek in het vuur gooiden. De brandweer ging al spoedig over tot blussing van het grote vuur en de opdringende jeugd maakte het nodig dat de stralen ook op haar werden ge richt. Toen dit nog niet baatte probeerde het aanwezige politie personeel met de gummiknuppel de orde te herstellen, maar ver geefs, want de mannen werden met stenen bekogeld en de afzet tingshekken werden over de straat getrokken. Ternauwer nood kon de brandweer bij haar vertrek nog passeren. Tegelijk met de brandweer ver liet ook de politie het terrein. Hij hoopte door zich terug te trek ken de onrustige gemoederen te kalmeren. Dit bleek in het geheel niet het geval. Nu de politie geen doelwit meer kon zijn richtten de jongens hun aandacht op auto's van buurtbewoners, waarvan zij ruiten en antennes vernielden. Zij gooiden de straatverlichting kapot, vertrapten bloemperken en hingen hekken in de lantaarn palen. De verontruste buurtbewo ners alarmeerden opnieuw de politie, die terugkeerde, nu echter met sabels. Er werden verscheidene charges uitge voerd en om de groep goed uit elkaar te jagen werden de jon gens op hun vlucht nog een eind achtervolgd. Plotseling vonden de politiemannen de jongen Scholte op straat lig gen in de Segbroeklaan. Hij bleek twee sabelwonden te heb ben opgelopen. Onmiddellijk werd hij overgebracht naar het nabijgelegen Rode-Kruis- ziekenhuis maar bij aankomst daar bleek hij reeds te zijn overleden. Door de Haagse politie is nog het volgende communiqué ver strekt „In aansluiting op de onge regeldheden van maandagavond in de Rozenstraat en omgeving kan nader worden meegedeeld, dat de hoofdcommissaris van po litie het gebeurde ten zeerste be treurt. Ook in het Haagse po litiekorps heerst, na de goede afloop van de oudejaarsnacht- viering, grote verslagenheid over de treurige nasleep van deze kerstboomverbranding. Het onderzoek naar de doods oorzaak van W. H. Scholte heeft aan het licht gebracht dat hij is overleden tengevolge van een in wendige verbloeding, veroorzaakt door een prik met een sabel, waarbij de lichaamsslagader werd geraakt. Bij het verder onderzoek moe ten nog meerdere vraagpunten worden opgelost. Dit wordt thans in samenwerking met de rijks recherche verricht. Teneinde zelfs de schijn van iedere partij digheid te vermijden was de pro cureur-generaal alhier verzocht de rijksrecherche assistentie bij dit onderzoek te doen verlenen. De nasporingen worden voort gezet om zo spoedig mogelijk de juiste toedracht van het gebeu ren te kunnen reconstrueren. VERBETERING VAN DE SOCIALE VOORZIENINGEN IN FRANKRIJK Maatregel van De Gaulle door Franse regering officieel bekendgemaakt De belangrijke sociale maat regel, welke generaal De Gaulle in zijn rede van 31 december j.l. heeft aangekondigd, is giste ren officieel door de regering bekendgemaakt. De kinderbij slag zal met zes procent worden verhoogd, de ouderdomspen sioenen, de invaliditeitspensi oenen of gedeeltelijke pensi oenen van sociale zekerheid zullen met tot 25 procent wor den verhoogd, de toewijzing van woonruimten aan diegenen, die slechts over geringe middelen beschikken, zal worden vergroot en er zal voor deze categorie een bijzonder woonruimteplan van drie jaar worden uitge voerd. In het regeringscommuniqué wordt erop' gewezen dat deze verhogingen mogelijk zijn door het financiële evenwicht, dat door de welvaart van de afge lopen twee jaar tot stand is ge komen. Er wordt aan herinnerd dat in de afgelopen twee jaar de kinderbijslag reeds verhoogd is met 10 en later met 5 procent en dat de hervorming van de ziekteverzekering het in vele gevallen mogelijk maakt terug betaling te krijgen van 80 pro cent der medische kosten. Het totaal der verbeteringen vergen volgens het regerings communiqué één miljard nf. Om de nieuwe kosten te bestrij den is het plafond voor de so ciale verzekeringen, d.w.z. dat deel van de inkomsten waar over premies voor de sociale verzekeringen moeten worden betaald, verhoogd en de pre mies zelf zijn met 1 procent in totaal verhoogd. Deze laatste verhoging zal door de werkge vers gedragen worden. Het sociale plan 1961 bevoor deelt in het bijzonder de be jaarden, die geen pensioen op grond van hun werk genieten. In het plan wordt in de be hoefte aan 8 10 duizend wo ningen voorzien voor de gezin nen, die gedwongen zijn in on gezonde wijken te wonen. Bo ven de normale plannen is er voor deze gezinnen een bijzon der plan van drie jaar opge steld. De verhoging van de kinder bijslag met 6 procent zal dit jaar in twee étappes worden in gevoerd, waarvan de eerste ver hoging onmiddellijk van kracht zal worden en de tweede op 1 augustus a.s. De hulpverlening bij ziekte en de arbeidspen- sioenen zullen voordeel hebben van een verhoging door de ver hoging van de premies. Voor roofoverval in de Purmer zes jaar met aftrek geëist Tegen de 41-jarige slager Frans H. T. en zijn broer, de 38-jarige tuinder Gerard T„ bei den uit Velsen, heeft de offi cier van Justitie bij de Amster damse rechtbank gistermiddag terzake van diefstal met ge weldpleging de dood ten gevol ge hebbende 6 jaar gevangenis straf met aftrek van het voor arrest geëist. De verdachten bekenden dat zij in de nacht van 7 op 8 aug. 1951 een roofoverval buitje 30 gulden hadden gepleegd op een boerderij in de Purmer (gemeente Monnikendam) waar de 79-jarige Pieter Laan met zijn beide zusters, de 76-jarige Suzanne en 74-jarige Neeltje woonden. De drie bejaarde be woners werden alle mishan deld. Pieter Laan overleed drie dagen later. De eveneens ern stige gewonde zusters herstel den van de opgelopen verwon dingen doch zijn inmiddels ook overleden. Frans bekende dat hij, teen de bewoners wakker waren ge worden in paniek was gaan slaan. Zijn broer ontkende dat hij aan deze slaanpartij had deelgenomen. In de zomer van 1960 gaven geruchten aanleiding tot een hernieuwd onderzoek door de districtsrecherche der rijkspolitie. Dit had tot resul taat dat op 18 juni van dit jaar beide broers werden gearres teerd. Frans bekende toen de roofovervaldoch Gerard had aanvankelijk alle schuld ont kend. Toen hem echter de be kentenis van zijn broer werd voorgelezen ging ook hij door de knieën. Gerard had in 1947 vier maal 'n poging tot inbraak in de boerderij van de familie Laan gedaan. In 1952 werd hij voor een dier pogingen veroor deeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar waarvan 6 maanden voorwaardelijk. Ruim 9Vi jaar geleden wist hij zijn broer Frans, die aanvankelijk niet wilde, er toch toe over te halen met hem een vijfde poging te ondernemen. De vier eerdere pogingen had Gerard gedaan met twee andere mannen van wie één een zwager is van Frans. Gerard kende de familie Laan omdat hij handel met ze had gedreven en verkeerde in de veronderstelling dat er „veel geld was". De bewuste avond waren ze naar de Purmer ge gaan en hadden hun fietsen bij de sloot langs de weg neerge legd. Om herkenning te voor komen deden ze twee mutsjes Tanks en zware kanonnen van het Cubaanse leger, klaar blijkelijk van Russisch ontwerp en legerwapens met volledig bewapende soldaten maakten maandag deel uit van een grote militaire parade door de stra ten van Havanna ter gelegen heid van de tweede jaardag van de resolutie die Fidel Castro aan de macht heeft gebracht. Een televisiecommentator, die een beschrijving van de parade gaf, verklaarde„Cuba houdt zich gereed voor een gewapen de inval." (Zoals bekend heeft Cuba de V. S. beschuldigd van het voornemen agressie te ple gen. De Veiligheidsraad komt woensdag bijeen om de be schuldigingen, die reeds door de V. S. zijn tegengesproken, te bespreken.) Aan de parade namen ook eenheden van de arbeidersmili tie, leraressen met automatische geweren, in lange broeken, shirts en met baretten op, deel, alsmede burgers, zowel vrouwen als mannen. Premier Castro en president Dorticos sloegen de verschil lende eenheden gade. Orkesten speelden de internationale, de Marseillaise en de Spaanse re publikeinse mars. De stoet ging onder meer door de ambassade- wijk. Sommige waarnemers in Washington menen dat de waarschuwingen van vliegvelden in het oosten van de V. S. om vliegtuigen voor troepenvervoer gereed te houden voor even tueel gebruik in verband met, de toestand in Laos, mogelijk heb ben geleid tot de Cubaanse be wering dat de V. S. voornemens zijn agressie tegen Cuba te ple gen. De ongewone activiteit op de bases is mogelijk waargeno men en door Cuba verkeerd ge ïnterpreteerd, aldus deze waar nemers. Een van de laatste stukken die in de parade werd getoond was een lorrie met een model van een Amerikaanse „Thor Able" raket. Deze raket stortte 30 oktober op Cubaans grond gebied neer en zou door des kundigen van het Cubaanse le ger „geheel" zijn gereconstru eerd. Aan de raket was een bord bevestigd „de koe-dodende ra ket van het Pentagon". De me nigte juichte „Cuba si Yan kee no". op, die Frans met een paar wol len wanten had meegenomen. Frans, die een kleine koevoet en een schroevendraaier bij zich had, verschafte zich toe gang via een stalraam en liet Gerard door de voordeur bin nen. Toen er gestommel van de wakker geworden bejaarden klonk Pieter Laan was uit zijn bedstede gekomen was Frans met de koevoet, naar hij verklaarde, in het wilde weg gaan slaan. De beide zusters moeten geslagen zijn terwijl zij in hun bedsteden lagen. Toen Suzanne bijkwam was zij naar een op 500 m afstand gelegen boerderij gegaan en had alarm geslagen. Volgens de ver klaringen van de deskundigen waren de verwondingen van Pieter Laan met een scherp en die van zijn zusters met een stomp voorwerp toegebracht. De president hield Gerard voor, dat hij in tegenstelling tot eer der afgelegde verklaringen nu ontkende dat hij in de kamer aanwezig was geweest toen Frans de bejaarden sloeg. Ge rard zeide dat hij naar de pronkkamer was doorgelopen en daar geschreeuw had ge hoord. In 1951 was Gerard ook reeds gearresteerd. Hij ontken de echter en moest toen worden vrijgelaten. De officier van Justitie, mr. W. H. M. Wetzels, begon zijn requisitoir met een compliment aan de districtsrecherche, met name aan de inmiddels gepen sioneerde adjudant G. Kerkho- ve, die met de arrestatie van de broers zijn politiecarrière af sloot. De officier achtte bewe zen dat Gerard aan de mishan delingen heeft deelgenomen. Ook al zou hij geen geweld heb ben gepleegd dan is hij toch medeverantwoordelijk voor het medeplegen van dit feit, aldus de officier. Het feit, dat het misdrijf meer dan negen jaar geleden gepleegd werd deed de officier ten gunste van de ver dachte meewegen bij zijn reeds genoemde eis. De raadsman van Gerard concludeerde dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken ten aanzien van het geweld en het medeplegen daarvan en voor de rest verzocht hij een- uiterste clementie. De advocaat van Frans achtte een lange ge vangenisstraf noch voor ver dachte noch uit het oogpunt van vergelding van enig nut en vroeg de rechtbank een zo kort mogelijke ge.mgenisstraf met een deel ervan voorwaardelijk op te leggen. Uitspraak 17 ja nuari a.s. MAN WILDE ZIJN VROUW DODEN Voor de rechtbank te Utrecht stond dinsdagmiddag de 24-jari- ge losarbeider Teunis Martinus M. uit Utrecht terecht,- wegens poging tot moord, subs, doodslag, subs, zware mishandeling van zijn 29-jarige echtgenote Chris tina H In de middag van 11 april j.l. had de verdachte zijn vrouw, terwijl zij bezig was met met het wassen van gordijnen op de overloop van het huis van zijn schoonouders aan de Aster straat, bij wie het echtpaar in woonde, plotseling overvallen en met een priem een aantal steken in de buik en in de borst toege bracht. De vrouw verloor het be wustzijn, waarop hij haar van de trap van de bovenverdieping af- sleepte en haar in een achter de keuken gelegen w.c. wierp, nog steeds met de van bloed drui pende priem in de hand. Toen de vrouw even tot het bewustzijn terugkeerde en uitriep: Denk om de kinderen, liet hij haar los en vluchtte uit het huis. Blijkens een verklaring van de chirurg van de kliniek van het stads- en academisch ziekenhuis, dr. Nijsinkh, waren de aan het slachtoffer toegebrachte wonden levensgevaarlijk en moest on middellijk chirurgisch worden ingegrepen. Dank zij het krach tig gestel van het slachtoffer en het snelle medisch ingrijpen 58. Voortrijdende denkt Eric, dat de toestand er verre van fraai uitziet. Zijn hele opzet om Bleda's krijgsmacht aan zijn zijde te krij gen is doorkruist door Attila's wrede overval op Bleda's kamp. Diens mannen zullen nu wel geen bedenkingen meer hebben om Erics zijde te kiezen, maar het is de vraag of ze nog in teven zijn. Verder vervult het lot van Bleda's dappere dwerg hem met zorg en niet minder verontrustend is de conditie van Armans kleine troep je, midden in een vijandelijk gebied en tenslotteIsolde Ze zoeken hun weg zoveel mo gelijk langs de beboste hellingen, waar de nomaden zich liever niet wagen. Na enkele dagen reizen naderen ze het rivierdal, de enige voor paarden begaanbare weg door het gebergte. Hier houden ze krijgs raad. „Er zijn vele dingen te doen," wendt Eric zich tot Yori, de hoofd man der nomaden. „Bleda's ont snapte krijgers moeten geholpen worden, mijn vrienden, die Bar- doe met het ontvoerde meisje achtervolgen, opgespoord en..." „Hé, kijk daar eens op de vlak te," roept Svein uit en allen zien de groep ruiters, als stippen zo klein „Ze trekken naar het westen," mompelt Eric. „Mogelijk is het een groep van Bleda's mannen, laten wij het hopen, als het krij gers van Attila zijn, dan hebben ze de bergpas gevonden, dan kun nen wij nog weinig meer uitrich ten." kwam de vrouw de aanslag op haar leven te boven en kon zij na 4 weken verpleging het zie kenhuis hersteld verlaten. De verdachte gaf toe de aan slag op zijn vrouw te hebben ge pleegd, doch verklaarde in een onbegrijpelijke opwelling van drift te hebben gehandeld en veel spijt te hebben over het ge beurde. Aanleiding tot zijn mis drijf was zijn vrees voor uit breiding van zijn gezin van drie kinderen, waarvoor hij nauwe lijks in staat was de kost te ver dienen. Volgens een reclasse- ringsrapport had men te doen met een nogal nerveuze man, die een moeilijke jeugd had gehad en die het leven niet goed aan kon. Een over de verdachte uit gebracht psychiatrisch rapport verklaarde hem sterk vermin derd toerekeningsvatbaar en sprak voorts de overtuiging uit dat de man niet de opzet had gehad zijn vrouw te doden of haar lichamelijk letsel toe te brengen. De rechtbank achtte dit rap port na gehouden raadkamer on bevredigend en gelastte terugwij zing naar de rechter-commiasa- ris voor een diep psychiatrisch onderzoek van drie deskundigen onder wie een of meer psycholo gen. De verdere behandeftni; werd in afwachting hiervan tot nader order geschorst. (Adv.) MÈNTHOLPEL1ETS Te den hoest en Keelpijn Uitwerking frappan» DONDER)'AG 5 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.1Ü Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.: 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters; ll.Of Huishoudelijke zaken; 11.15 Ka merorkest; 12.00 Orgelspel: 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Lichte muz.; 12.50 Uit het be drijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Eeursber.; 13.30 Lichte muz.; 14 00 Kamermuziek, 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Hoor spel; 15.45 Gram., 16.00 Gevar. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Voor de jeugd; 18.30 Dans muziek; 18.45 Sportpraatje18.55 Gesproken brief' 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nieuws; 20.04 I Puritani, opera; 22 30 Nieuws en beursbe richten van New York; 22.45 Journaal; 23.00 Sportact.: 23.10 Nieuwe gram.: 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.: 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40, Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Ge vrijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.25 Voor de boe ren; 12.35 Land- en tuinbouw med.; 12.38 Gram.; 12.50 Rep. ICunstenaarsdagen te Maastricht 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.40 Instr. kwintet; 14.00 Gevar. progr.; 14.30 Orkest; 15.30 Cantate; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Sopraan en piano; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Amus. mu ziek; 18.15 Sportrubr.; 18.30 Vo caal ens.; 18.50 Sociaal perspec tief; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af; 19.15 Gram 19.30 Radio- krant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 21.50 Periodieken-parade; 22.00 Orgel concert; 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking: 22.55 Boekbespre king; 23.00 Gram.; 23.25 Volks- muziek; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VL.1: 12.00 Nieuws; 12.03 Amus. orkest; 12.30 Weer bericht; 12.35 Gram.; 12.50 Koer sen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Pol. lezing; 20.00 II matrimonio segre- to, opera buffa (om 22 nieuws); 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's: NED. T.V.: 20.00 Journaal; 20.20 Act.; 20.30 Documentaire film; 21.00 Een inspecteur voor U, TV- spel VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19)50 Filmschets; 19.45 Kunstprogr.; 20.00 Nieuws; 20.30 Speelflim; 22.00 Interview; 22.30 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5