500 GRAM KOFFIE 5555 Binnenlands nieuws EEN GULDEN GOEDKOPER <fa-gétëre*<uU' lekker en gezond MARGARINE.! VET EENGOUDREEP BRUINE BONENSOEP voor slechts 50 ct LOOP DER BEVOLKING OVER 1960 Dam in de Eems rneuzen CENNEDY EN DE IMMIGRATIE ff Bij 1.4,- De Gruyter-arlikelen Bij elke 2 pakjes voor 10 cent Bruine banensoep altijd Nieuws 't inkort GEEN STEUN VOOR BELGISCHE STAKERS VAN DE DUITSE ARBEIDERS V. N.-TROEPEN NAAR KIVOE Vrouwenmoorden in Engeland Lijken gevonden van 16- en 20-jarig meisje FRANSE REGERING PROBEERT STAKING TE BREKEN ALGERIJNS OFFENSIEF OP HANDEN Ethiopië en Somaliland. BEURSO VERZICHT „Wilde Ganzen"-actie bereikt 1.000.000 INTERNATIONALE WAARDEN GEDRUKT Beursin dices CHINA EN BIRMA N a beurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier BRIDGE HARKTBER1CKTEK Vogeiwaax-de kwam op met zijn Solex te Axel. >le bleek dat zijn voor- goed beremd was. tg houdend met de 1 van G. (74 jaar) vroeg ?r 6 boete. Uitspraak e Axel, kwam op 6 dec. ijn auto gereden uit de aar zijn auto behandeld verlichting bleek ech- in orde te zijn, hetgeen politie werd geconsta- de aan dat hij toch geen tieraan had, maat het van de garage. •chter juridiscii niet het - bestuurder is en blijft (ordelijk. uitspraak 7,50 of 2 d. F. te Zaamslag begaf 30 november met een in het openbare verkeer dat deze voorzien was reflector aan de ach- n ook geen bel aanwezig zegt dat hij niet gefietst lar de fiets heeft voort lader onderzoek werd de ïgehouden tot 7 febr. a.s. J. te Vogelwaarde par- sp 5 dec. te Huist zijn ito te dicht bij een bus uitspraak 6 of 2 dgn. de B. te Zaamslag, reed re. te Terneuzen op de dseweg op, zijn fiets zon- het achterlicht van het n orde was. uitspraak ƒ5 of 1 dag. M. van K. te Terneuzen 2 dec. te Terneuzen met zonder dat het voorlicht chterlieht van zijn fiets n uitspraak 2 x 5 of V., chauffeur te West- reed met een vrachtauto ieten te Bas van Gent, de toegelaten wieldruk overschreden, ïtröle bleek de lading van htauto 30U0 kg te zwaai 100 of 20 dgn. Uitspraak 15 dgn. te Terneuzen reed op 20 met zijn auto van de >rug in de richting Am- chool. Bij de Van Steen laan gekomen sloeg hij Daareij heeft hij het ver voor een aankomende er niet vrijgelaten, n uitspraak 20 of 4 dgn. O., chauffeur te Ronse lijgestaan door mr. Van uit Middelburg, moest te- aan omdat hij op 11 nov. 't zijn auto rijdende van naar de Belgische grens ellebrug zijn snelheid niet ft geregeld, dat toen hij naoeren van een zijweg zo moest afremmen, dat hij or iets naar rechts uit en tegen een geparkeerde (otste. 50 of 10 dgn. (an Deinse merkte op, dat eker aanleiding is om O. lasten van de tenlasteleg Hij meende dat de Volks- welke uit de bewuste zij wam de hoofdschuldige is. raadsman vroeg voor zijn vrijspraak of schuldigver- zonder oplegging van kantonrechter zeide dat van het Wegen- en Ver- -eglement is overtreden en rdeelde O. tot 25 of 5 dgn. ie B. te Terneuzen reed op v. j.l. met een bestelwagen Kerkhoflaan te Terneuzen richting van de Juliana- Bij het kruispunt van de estraat moest hij wachten het verkeer in oe Axeise- Na een poosje gewacht te ■n meende hij dat hij veilig iversteken, maar hij kwam ij toch in botsing met twee e auto's. officier van Justitie wees dat De B. te veel risico genomen, waarvoor hij '10 of 8 dagen als eis stelde, spraak 30 of 6 dgn. M. te Terneuzen kwam met vrachtauto van Sluiskil naar euzen. Bij het afslaan naar evenaarpolder heeft hij het ;er voor een achterop ko le auto niet vrijgelaten, ten- lge waarvan een aanrijding plaats gehad. s ƒ50 of 10 dgn. Uitspraak of 8 dgn. gekozen president John nedy heeft zijn steun gege- aan een plan voor ruimere ligratiequota voor de V S. daartoe strekkend wetsont- wordt deze week door Al- Santangelo, een demo- t, bij het Huis van Afge- digden ingediend. Volgens ontwerp zouden jaarlijks igduizend vluchtelingen in if. S. kunnen worden toege- n en zouden voor de ver diende landen nieuwe na- ale quota, op basis van de iwere gegevens, worden tgesteld. De huidige quota evenredig aan de percenta- Amerikanen van de betrok- nationale afkomst zijn gebaseerd op de uitkomsten de volkstelling van 1920. lennedy, hierin verder gaan- dan Santangelo, zou het digo quota-systeem vervan- i willen zien door een beter igepaste methode. (soort naar keuze) Om te proeven, boe geurig en krachtig De Gruyter's koffie is. Profiteer de beste koffie nü met een gulden voordeel en bovendien nog 10°/o korting. U kunt ook 2 blikjes of potjes Oploskoffie nemen. V (extra margarine uitgezonderd) Altijd kersverse margarine bij De Gruyter. Bij 2 pakjes één goud- reep voor halve prijs; bij 4 pakjes twéé goudrepen voor halve prijs enz. enz. Tien cent voordeel op elk ztfkje. Trakteer eens op een bordje pit tige bryine bonensoep. Met geu rige kruiden bereid. Lekkere wintersoep; 4 a 5 borden. het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bi} aankoop van f.4,- De Gruyter-artikelen. 61010 *1 Bij een botsing tussen 4000 negers en een zestigtal politie mannen zijn zondag in de Noord- rhodesische mijnstad Roan-Ante lope twee negers om 't leven ge komen. Het gevecht ontstond toen een Europese politieman bij een twist tussen twee negers in een café tussenbeide kwam. •fa Volgens de voorlopige uitslag van de in Zwitserland vorige maand gehouden tienjaarlijkse volksstelling heeft dit land thans 5.411.000 inwoners, een toeneming met ongeveer 15 pet. vergeleken met tien jaar geleden. Het kan- Ion Zurich is, met 941.800 zielen, het dichtstbevolkte en.heeft Bern var, de eerste plaats verdrongen. in De staatsmunt te München slaat een gouden medaille ter ge legenheid van de 85ste verjaar dag van dr. Konrad Adenauer op 5 januari. Het ontwerp voor de medaille met de beeltenis van de Westduitse bondskanselier is van de Münchner beeldhouwer Karl Koth. •k De Newyorkse politie trof maandag in de woning van een 33-jarige weduwe de bewoonster dood aan onder de kerstboom en by haar, uitgeput van honger en angst, haar driejarig dochtertje dat naar het ziekenhuis is over gebracht. De weduwe scheen 5 a 6 dagen geleden aan een hart aanval te zijn gestorven. Haar zuster, wier telefonische oproep niet werd beantwoord, had de jiolitie gewaarschuwd. in In Oostenrijk is 1 januari een nieuwe verkeerswetgeving van kracht geworden waarbij dron ken automobilisten tot boeten variërend van 5000 tot 30.000 Schilling kunnen worden veroor deeld. De eerste overtreder was een politieman, die zich oude jaarsavond overmatig aan alco holische genoegens had overge geven. Het afgelopen jaar hebben 5,4 miljoen reizigers de grens post Helmstedt, tussen Oost- en West-Duitsland, gepasseerd. Van hen reisden 4,2 miljoen per auto en 1,2 miljoen per trein. In 1959 passeerden 4,8 miljoen personen de grenspost Helmstedt in be'de richtingen. Een 400-tal personen heeft maandag voor het Witte Huis te \8(ashinton gedemonstreerd voor afschaffing van de „commissie betreffende anti-Amerikaanse activiteit" omdat deze de vrij- tieid van gedachte geweld zou aandoen. In de Westduitse vakbeweging is het tot meningsverschillen ge komen ten aanzien van de kwes tie van steun aan de stakers in België. Zoals gemeld heeft de vakvereniging van transport arbeiders, die een miljoen leden telt, opgeroepen tot boycott van schepen die wegens de staking in België naar Westduitse havens gedirigeerd zouden worden. Het 50.000 leden tellende Verbond van Handels- en Kantoorbedienden heeft deze oproep gekritiseerd als steunverlening aan een poli tieke staking. Ook de spreekbuis van de Westduitse werkgeversbonden, het Duitse industrie-instituut in Keulen, heeft zich tegen „inmen ging in Belgische aangelegen heden" gekeerd. Verder heeft het ongeveer 200.000 leden tellende Christelijke Vakverbond de oproep tot haven staking van de hand gewezen. Dit verbond verklaarde princi pieel tegen politieke staking te ■zijn. De bevelhebber van de troe pen van de Verenigde Naties in Hongo heeft besloten versterkin gen naar Kivoe te sturen, onder meer om de Europeanen aldaar te beschermen. De troepen in Kivoe, die voor Loemoemba zijn en die zoals be kend zondag een aanval hebben afgeslagen van parachutisten van kolonel Moboetoe, hebben maan dag een aantal Europeanen ge vangen genomen, onder wie de afgevaardigde van het inter nationale Rode Kruis, Fischer. De troepen van Loemoemba heb ben 70 gevangenen naar het noorden van Kivoe overgebracht. GRINDSCHIP GEZONKEN. Eén dode. De 43-jarige schipper P. H. Hey- men uit Panheel is gisteravond even vóór half zes met zijn grind- schip, de „Gerrio" van 129 ton, overvaren door een leeg schip van 418 ton en daarbij verdron ken. Het ongeval gebeurde op het moment, dat de „Gerrio" het ka naal WessemNederweert wilde invaren. Door de invallende duis ternis hebben de beide schippers elkaar niet opgemerkt. De „Ger rio" werd door het andere schip midscheeps getroffen. Het grind- schip zonk onmiddellijk en de schipper verdween mee in de diepte. Zijn vrouw en beide kinde ren werden door omliggende schippers uit het water gered. In een greppel in een afge togen streek in de omgeving van Ridgewell, in het Engelse graal- 'ichap Essex, is het gedeeltelijk geklede lijk gevonden van een tot dusverre nog niet geïdentifi ceerd, Engels meisje van om streeks twintig jaar. De plaats, waar het vermoor de meisje werd gevonden, ligt ongeveer dertig kilometer van Boxted, waar een twee jaar ge leden het stoffelijk overschot werd gevonden van het negen tienjarige Nederlandse meisje Mary Kriek, dat door slagen met een hard voorwerp om het leven was gebracht. De moordenaar van Mary Kriek *s niet gevonden. De twee re chercheurs, die indertijd het on derzoek in de moord op Mary Kriek hebben geleid, zijn ook be last met de nasporingen naar de dader van deze nieuwe moord in dit gebied. Verder naar het noorden, in Leicestershire, stelt de politie een onderzoek in naar de moord op de zestienjarige San dra Pickering, „het mooie meisje van Sapcote", een dorp in de omgeving van de stad Hinckley. Sandra werd leven loos aangetroffen in een laan tje, dat in hoog aanzien staat bij verliefde paartjes. De lijk schouwing heeft aangetoond dat zij, evenals Mary Kriek, om het leven is gekomen door met een hard en stomp voorwerp toegebrachte slagen. De Franse regering heeft de piloten en technici, die dinsdag middag voor 24 uur wilden gaan staken, bevolen aan het werk te blijven. Het bevel van de regering kwam direct na de oproep tot staken van de drie bonden waarbij de piloten en technici zijn aangesloten. Men wilde gaan staken uit protest tegen de maatregelen, die de Franse re gering de vorige maand heeft genomen om een staking van piloten van de Boeings 707, die eigendom zijn van „Air Fran- i ce", to breken. RAADSLID VERONGELUKT Bij een verkeersongeval op de grens van Driebergen en Doorn is gistermorgen het Drieber- gense raadslid voor de KVP, de heer J. A. A. Glaudemans, om het leven gekomen. Hij kwam per fiets van fami liebezoek terug en werd bij het oversteken van de Hoofdstraat door een uit de richting Doorn komende auto gegrepen. AANRIJDING MET nOIlELIJKJ'l AFLOOP De 13-jarige jongen H. M. Verhagen uit de Italiaansestraat in Rotterdam is gistermorgen om tien voor acht op het Mar- coniplein aangereden door een vrachtauto. Hij was op slag dood. De jongen reed op zijn fiets naast een filé auto's, en is toen vermoedelijk geraakt door de vrachtwagen. Hij viel en kwam er onder. REEDS TWEE VERKEERS SLACHTOFFERS IN DEN HAAG Hoewel het nieuwe jaar pas twee dagen oud is, heeft Den Haag al weer twee verkeers slachtoffers te betreuren. De 24-jarige motorrijder L. M. Timmermans uit Halsteren, die oudejaarsnacht in Den HaaV rijdend in verb,oden richtinq, op Het Zieken tegen een auto botste is maandag aan zijn ver wondingen overleden. Door nog onbekende oorzaak is voorts maandagavond de 54-jarige bromfietser J. P. Tellier uit de Hobbemastraat in Den Haag in het water langs het Groeneweg- je gereden. Hij werd spoedig op het droge gebracht door de 34-jarige A. Betlehem van het Spui, maar bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij reeds te zijn overleden. GEEN „SPIONNEN" DOCH „SOLDATEN" Zeven jongens uit Den Haag in de leeftijd van 16, 17 en 18 jaar hebben, naar gistermorgen bekend werd, de laatste dagen van het oude jaar in het Huis van Bewaring in Breda geze ten, verdacht van spionage. Zij zijn op 27 december aan gehouden op het terrein van het vliegveld Woensdrecht. Ze wa ren in militaire uniformstukken gekleed. De jongens verklaarr den alleen maar soldaatje te spelen. Er waren zoveel verdachte omstandigheden dat de Konink lijke marechaussee een uitvoe rig onderzoek begon. De jongens werden voor de officier van Justitie te Breda geleid en han gende het onderzoek in het Huis van Bewaring ingesloten. Vermoed werd dat de jongens foto's hadden gemaakt en het vliegveld in kaart hebben ge bracht. Zaterdag zijn de knapen ech ter vrijgelaten. Het bleek dat zij in dumpwinkels gekochte oude Amerikaanse uniform stukken en helmen droegen en Volgens het Franse blad „l'Aurore" zullen de Algerijnse opstandelingen kort vóór of kort na de volksstemming een mas sale aanval op de Franse stellin gen langs de AlgerijnsMarok kaanse grens doen om interven tie van de Verenigde Naties uit te lokken. Deze aanval zou worden on dernomen met in Marokko ge stationeerde, door Chinese in structeurs opgeleide en met ar- allerlei bewapende eenheden van het A. L. N. (Armée de Li beration Nationale). Van Franse militaire zijde in Oran is vernomen dat de troe pen in West Algerië zijn ver sterkt „om orde en vrijheid ge durende de volksstemming te handhaven". wel meer soldaatje speelden. Na de Kerstdagen waren zij liftend naar Brabant gegaan om op een terrein van de vlieg basis hun spel te spelen. De uniformkleding is in be slag genomen. De enige over treding waaraan de jongens zich hebben schuldig gemaakt is het betreden van verboden gebied. ZUIDZANDE Geboren Gevestigd Overleden Vertrokken Bevolking op 31 dec. 1959 31 dec. 1960 M. V. Tot. 7 6 13 18 '14 32 25 20 45 5 2 7 25 28 53 30 30 30 448 418 866 443 408 851 5 10 15 Vermindering Voltrokken huwelijken 5. Een woordvoerder van de re gering van Somaliland heeft gis teren in de hoofdstad Hargeisa medegedeeld dat Ethiopische vliegtuigen één en 2 dezer met machinegeweren hebben gescho ten op nederzettingen van noma den en vee in de omgeving van weiden, waarop zowel Ethiopië als Somaliland aanspraken doen gelden. „Gevreesd moet worden, dat er vele slachtoffers zijn gevallen. De Ethiopische vliegtuigen heb ben vier veedrenkplaatsen in het gebied van Danot aangevallen", aldus de woordvoerder. Gemeld is, dat twee dagen ge leden 23 mannen met kogelwon- den in een ziekenhuis in Hargei sa zijn opgenomen na een inci dent tussen Ethiopiërs en Soma li ërs in het weidegebied van Haoed. Radio-Addis Abeba meldde gis teren dat er gedurende vier da gen hevig is gevochten in het gebied van Danot. Rondzwermende stammen in Somaliland hebben sinds eeuwen her hun kudden geweid in ge bied, dat aan beide zijden van de grens tussen Ethiopië en Somali land is gelegen. Toen Engeland het bestuur over Somaliland veerde, werden de rechten dezer stammen geëerbiedigd. Somali land is, zoals bekend, in juli 1960 een onafhankelijke republiek ge worden. Adv.) De oeverdam, die Duitse inge nieurs gaan bouwen in de Eems, om de zeehaven Emden te be schermen tegen verzanding, zal bij het plaatsje Pogum (op de westelijke oever van de rivier de Eems) worden aangesloten op de dijk. Eind 1961 hoopt men het eerste deel van de oeverdam (die uiteindelijk als een beschermen de muur van 12 km lengte over de zandbank vóór de Duitse ha ven langs zal lopen) gereed tc hebben. Frovinciale staten van Gronin gen zullen volgende week in een zitting de kwestie van de Duitse dam in de Etems bestuderen. Er zijn namelijk reeds vragen ge steld door enkele leden over de consequenties, welke het Duitse miljoenenplan zal hebben voor de toegang tot de Delftzijlse ha ven. Het Duitse plan is om de oever dam in 1962 door te trekken tot aan het Oostfriese kustplaatsje Wybbelsum, zodat de natuurlij ke stroming van de Eems dan geconcentreerd wordt om de Emder havenmond schoon te vegen en tegelijk het slib uit de Dollard door de westelijke kant RAT BIJT MAN Bij liet bezorgen van de krant is gistermorgen een krantenbe steller bij een woning aan de Baarlosestraat in Blerick door een rat in de hand gebeten, toen hij de krant in de brieven bus wilde stoppen. De onthut ste bezorger alarmeerde de be woners, die de hulp van een dierenhandelaar inriepen. Deze wist het dier, een bisamrat van 80 cm lengte, te vangen. Ver moedelijk heeft deze rat, die sporadisch in de Limburgse be ken voorkomt, in de vroege ochtend ,toen er mensen op straat kwamen, een onderdak in de brievenbus gezócht. van de dam wordt tegen gehou den. Eind 1965, zo hebben de Duitse ingenieurs berekend, kan de dam voltooid zijn, zodat het Duitse vaarwater in de Eems dan een beschuttende oever heeft gekregen. SPAARCIJFERS R. P. S. Bij de rijkspostspaarbank is in december 1960 ingelegd ƒ81.3 min en terugbetaald 62,2 min, hetgeen een positief spaarve'-- schil opleverde van 19,1 min (vorige maand +8,2 min en in december vorig jaar +10,S min). In 1960 is bij de R.P.S. ge spaard 203,6 min tegen ƒ161.5 min in 1959. Het saldo-tegoed per ultimo december 1960 be droeg 2573,4 min (vorige maand 25543 min en ulto december vorig jaar 2369,2 min). De actie „Wilde ganzen" van het IKOR (Interkerkelijk over leg in radio-aangelegenheden) heeft tot dusver 1.000.000 op gebracht. Dit bedrag werd bereikt door wekelijkse oproepen voor het Oecumenisch hulpwerk der ker ken, die nu reeds vanaf 30 juni 1957 iedere zondag worden uit gezonden. De opbrengst van de eerste zondag was 167)thar.s komt gemiddeld 6.000 per week bin nen. De projecten, waarvoor de hulp van de luisteraars wordt ingeroepen, zijn deels van bui tenlandse, deels van binnen landse aard. Voor het werk van de radio pastor, ds. A. Klamer, kwam na een enkele oproep in de week voor Kerstmis, 18.000 bijeen. De stemming voor de inter nationale waarden viel gister middag tegen. De hoofdfondsen noteerden over ds gehele linie lager. Het koersverlies beliep vier tot tien punten vergeleken met het voorgaande slotniveau. Wall Street bleef maandag ge sloten. De Westduitse beurzen gaven een tamelijk flauwe ten dentie te zien. De koersen kon den aldaar later een weinig verbeteren. De handel op het Damrak was zeer kalm. Over het algemeen gaf men er de voorkeur aan af te wachten welke slotkoersen Wall Street 's avonds te zien zou geven. De zwakke stemming in Amster dam moet op de schouders van Zwitserland geschoven worden, door geforceerde verkopen als gevolg van een reeds eerder in financiële moeilijkheden ge raakte bank aldaar, aldus de beurs. Gisteren vonden voor re kening van deze bank in Am sterdam liquidaties plaats. Hier van werden Philips en Kon. Olie de dupe. Deze verkopen kwamen in een vrij lege markt met als gevolg lagere koersen vergeleken bij de slotkoersen van maandag. De gedrukte stemming voor genoemde fond sen sloeg over op de overige internationale waarden. AKU's daalden van 485 tot 482 en ver loren op die prijs circa tien punten. Hiermede kwam een einde aan de vaste stemming voor de rayonaandelen van de vorige beursdagen. Unilevers hielden zich zeer goed en ver loren slechts vier punten op 780. Hoogovens min zes op 781. Philips daalde tot 1173, ofwel acht punten beneden het vori ge slot. Kon. Olies verloren tachtig cent bij een notering op 124. De aandelen bleven op deze prijs onder pariteit New "r ori: In da scheepvaartsector was het zeer rustig met fractionele koersverliezen. In de cultures konden aandelen Amsterdam Rubber de vaste stemming van maandag goed handhaven. Op 117 verbeterden deze aandelen één punt. Herbeleggingsvraag zorgde in de staatsfondsenhoek voor een vaste stemming. De handel in deze sector was ge durende de gehele beurstijd vrij regelmatig. in de lokale afdelingen wer den aandelen Nederlandsche Middenstandsbank opnieuw ho ger op 202 (200) geadviseerd als nawerking op de dividendver hoging. Aandelen Kon. Zout kregen een adviesprijs op 1070 a 10(5, tegen maandag 1080 toen deze aandelen een koerswinst van vijf en veertig punten boek ten als gevolg van ue voorgeno men nauwe samenvveriang met Ketjen. Aandelen Ketjen, die maandag vijf en twimig punten hoger noteerden op öiu werden op 520 geadviseerd. Aandelen Tricobest werden op 148 (139) geadviseerd als gevolg van de üividendverhoging van zes tot negen procent. Overigens viel er in de lokale sector weinig te beleven. Prolongatie 3'/2 procent. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 29/12 2/1 3/1 563.62 565.08 560.47 328.59 332.69 331.97 171.97 177.28 178.1S 219.82 219.82 219.33 148.70 150.05 15035 394.76 396.71 394.44 De troepen van communistisch China, die langs de grens met Birma gelegerd zijn, zijn gealar meerd na gevechten in de grens streek tussen resten van het na tionalistische Chinese leger en Lirmaanse strijdkrachten, zo is m Rangoon meegedeeld. De kranten in Bangkok meiden dat tioepen van communistisch Chi na net Birmaanse leger helpen bij het opruimen van verzets- haarden in de staat Kengtoeng, maar dat de troepen van Peking de Birmaanse grens niet over schreden hebben. Volgens een Birmaanse generaal zouden er in net grensgebied nog 5(X)0 man van het voormalige Kwomintang- leger opereren. Volgens andere gezaghebbende Birmaanse bron nen zou het hier slechts om 2000 man gaan. Zoals bekend brengt premier Tsjoe en Lai van com munistisch China op het ogen blik een bezoek aan Birma. AKU: 475483 slot 477 (48L%> Kon. Olie; 123—124 slot 123.70 124.30) Philips: 1159—1175 slot 1162 <117414 Unilever: 770gb—775 slot 771 (77714 T Hoogovens: 775—780 slot 775 (782) De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.5310j63. Amerikaanse dollar 3.74Vx 3.78' 2, Canadese dollar 3.76 3.81, Franse frank (100) 75.85- 76.35, Belgische frank (100) 736 —7.41 Duitse Mark (100) 90.10 90.60, Zweedse kroon 4100> 72.4073.40, Zwitserse frank (100) 87.35—87.85, Italiaanse lire (10.000) 59.75—61.75, Deense kroon (100 54.25—5525, Noorse kroon (100 52.20—53.40, Oos tenrijkse Schilling (100) 14.47V. 14.57V2, Portugese escudo (100) 13.1513.30, Spaanse pesfe- ta (100) grote coupures 6.ITV2 6.32V2. VIERTALLENCOMPETITIE. Te Terneuzen en Sas van. Gat werd de viertallencompetitie voortgezet. Hoofdklasse: Sas 1Luctor 2 2047 (O2i Eerste klasse: Sas 2Tern. 2 3138 (0—2) Luctor 6Luctor 7 1933 (6—2) VEEMARKT ROTTERDAM. 3 januari. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 2055 stuks vee, zijnde 300 vette koeien en ossen, 548 stuks gebruiksvee, 290 vette kalveren, 100 gras&al- veren, 503 nuchtere kalveren, 20 varkens, 57 lopers, Ia biggen, 53 paarden, 139 scnapen 01 lamme ren, 26 bokken 01 geiten, ue notering was ais volgt: Vette koeien Van j 2,4a- j 2,20-, Vette kalveren j 2,50--j 3,35; Slachtpaarden ƒ1,90—ƒ2,45, al les per kg. Graskalveren van ƒ220ƒ420;. Nuchtere kalveren 58- 70; Lopers 60100; Biggen 35 50; Schapen 8a 140; Lam meren 80—iD; Melk- en kalfkoeien j 900 j 1270; Vare koeien 600820; Vara x ii 600--ƒ900; Pinken ƒ400- j 550, alles per stuk. Overzicht. Vette koelen: aan voer gewoon, handel kalm, pre zen als maandag. Vette kmve ren: aanvoer iets meer, handel vlot, prijshoudend. Graskalvei11; aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen staoiei. Nu.a- tere Kalveren: aanvoer groter» handel levendig, niet geheel prijs houdend. Lopers en biggen: aan voer tamelijk, handel stroef, prij zen ongewijzigd. SJachtpiaaraen; aanvoer ruim, handel kalm, goed prijshoudend. Schapen en 1am meren: aanvoer iets meer, han del redelijk, zware schapen iets hoger in prijs, verder als vorige week. Melk- en kalikoeien: aan voer tamelijk, handel redelijk» ruim prijshoudend. Vare koeien: aanvoer kort, handel kalm, prij zen onveranderd. Vaarzen en. pinken: aanvoer iets groter, han del stil, prijzen constant.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3