Uit de Provincie DE GROENE HEL Noordvietnamese parachutisten in Laos afgeworpen De situatie in Laos Gevonden voorwerpen STORTREGENS EN GESMOLTEN SNEEUW VEROORZAKEN OVERSTROMINGEN IN FRANKRIJK OVERSTROMIN GEN IN HET DAL VAN DE EBRO IN SPANJE ONGEREGELDHEDEN BIJ PAPOEA-TROEPEN IN AUSTRALISCH NIEUW-GUINEA TERNEUZEN HULST. VLISSINGEN IJZENDIJKE ZUIDZANDE Ongedeerd Amerika en Laos GEEN STAAT VAN ALARM VOOR DE „STRACEENHEDEN Kantongerecht Terneuzen Gemeenteraad van Aardenburg KENNEDY EN DE IMMIGRATIE Nieuws Vrou Lijken 16- en Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft «Uasdag verklaard, dat 'n „groot auitai" Noordvietnamese com munisten met Russische en Noordvietnamese vliegtuigen ho ven Laos is afgeworpen. In een formele verklaring van het ministerie wordt voorts ge zegd, dat Russische en Noord vietnamese communisten sinds 15 december een uitgebreide lucht brug voor het overbrengen van oorlogsmateriaal ten behoeve van de communistische strijd krachten in Laos hebben onder houden. Een woordvoerder van het mi nisterie zei dat veilig kan wor den aangenomen, dat de afge worpen communisten militairen waren. Hij kon geen aantallen noemen en ook niet zeggen welk type militairen het waren, In de verklaring van het mi nisterie wordt gezegd: „Hoewel wij het juiste aantal niet weten, hUjkt uit vaststaand bewijs, dat Russische en Noordviëtnamese transportvliegtuigen sinds 15 dec. minstens 180 vluchten naar Laos hebben gemaakt, ter ondersteu ning van de strijdkrachten van Kong Lae en de Pathet Lao. Deze toestellen bestonden voor het merendeel uit Sowjet- en Noord viëtnamese IL-14-vliegtuigen. „Deze vluchten werden ge maakt boven de 34 bekende vluchten naar het vliegveld van Vientiane tussen 3 en 14 decem ber. Zoals bekend, hebben Rus sische IL-14-vliegtuigen gedu rende deze periode I05-mm houwitzers, munitie, benzine, rantsoenen en ander oorlogsma teriaal in de strijd om Vientiane aangevoerd. Ook werden Noord viëtnamese militairen per vlieg tuig aangevoerd of met parachu tes afgeworpen ter versterking van de troepen van kapitein Kong Lae buiten Vientiane die deelnamen aan de slag om Viën- tiane". In de verklaring worden de registratieletters genoemd van 9 P,ussische vliegtuigen, die aan de luchtbrug hebben deelgenomen. Volgens de verklaring waren vijf van deze vliegtuigen ook betrok ken bij de klandestiene Russi sche luchtbrug in Kongo. Verder zegt de verklaring, dat Russische zware vliegtuigen via communistisch China naar Ha noi en Haiphong vlogen, ter on dersteuning van de illegale lucht brug naar Laos. Op een vraag of de genoemde feiten als agressie zouden kun nen worden gekenmerkt, ant woordde de woordvoerder liever geen kwalificatie te geven. Ook wilde hij niet antwoorden, toen hem werd gevraagd welke stap pen zijn genomen tegen de ge- nelde communistische militaire interventie. De regering van prins Boen Oem, die sinds 12 december bij Koninklijk besluit regeert, heeft dinsdag, om een vertrouwensvo tum van de nationale vergade ring gevraagd In het kabinet werd de broeder van de koning van Laos, die zijn ontslag als minister van Buitenlandse Zaken had ingediend, als zodanig ver vangen door de premier, prins Boen Oem. fn een politieke verklaring voor een buitengewone vergade ring van de nationale- vergade ring, zei prins Boen Oem dat zijn regering tot het einde zal blijven strijden, zo nodig met behulp van bevriende landen, tegen alle vormen van agressie, pogingen om de regering omver te werpen daarbij inbegrepen. De premier noemde de huidige situatie ern stig. Sprekend over de prc-commu- j nistische troepen van de opstan delingenleider kapitein Kong Lae en de guerillatroepen van de Pathet Lao, zei de premier dat verraders met buitenlandse hulp in een groot gebied dood en ver woesting verspreiden. De regering heeft volgens de minister met alle posten in de afgelegen gebieden van de pro vincie Xieng Khoeng weer con tact tot stand kunnen brengen. Onafhankelijke militaire waar nemers in Vientiane achten het mogelijk, dat de huidige situatie zou worden gestabiliseerd, zodat de steden van noord-Laos in han den van generaal Phoemi Nosa- van blijven, en kapitein Kong Lae en de Pathet Lao het groot ste deel van het platteland onder hun controle houden. Z:; menen dat er weinig kans bestaat, dat de huidige situatie zich tot een soort Koreaanse oor log zal ontwikkelen, tenzij een of andere grote mogendheid tot interventie op grote schaal zou besluiten. Volgens de ..Stem van Laos", de radio-omroep van de rege- ring-Soevanna Phoema, heeft de regering-Boen Oem een denkbeeldige overwinning be haald, door te beweren dat haar troepen de stad Xieng Choeang maandagavond zouden hebben heroverd. De „Stem van Laos" verklaarde, dat zondag nadat de stad was „bevrijd", een gehele compagnie valschermtroepen van de regering-Boen Oem werd vernietigd door de troepen van de regering-Soevanna Phoe ma en de Pathet Lao. Het normale leven in stad en provincie is hersteld en de be volking viert haar „bevrijding", aldus de „Stem van Laos". TERNEUZEN Aan het bureau van politie ateier zijn als gevonden aange geven de volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn bij de daarachter vermelde adres sen: herenpolshorloge, De Reus, Usbaansti17, vijfvingerige ■handschoen, Van de Velde, Vlooswijkstr. 63; ring met drie sleutels (een Yale), P. Stoffels, KHebcog 15; blauw grijze gla cé, Dieleman, Van der Maelste- deweg 26, te Hulst; doublé da naeshorloge (Pontiac), Nonne man. Axeisestr. 203; paar witte Slacë's, Tollenaar, Axeisestr. 87; damespolshorloge met band G. Gillesen, Dahliastr. 11; blau kinderwant, Klaassen, Noordstr 93; bruine zeildoeken MS, Remise van de gemeente werken grijs kinderschoentje, wed. Pladdet, Hoogsteeg 1; grij- ae vingerwant, Van Leeuwen, JSeuwediepstr. 83vulpen met 2 ballpoints, A. Schoof, Crocus- sti 12; kookboek, J. Inden- iaosch, Nocrdstr. 42; jonge poes, mevr. Huijssen, Axeisestr. 118; 2 muntbiljetten, Boekhandel Ververs, Noordstr.; blauwe das sm knal pijp, Hamelink, Baandijk 11; blauwe wollen sjaal, Con certgebouw, hotel „Rotterdam" rifveren manchetknoop, Joke Will., Vlooswijkstr. 49; nieuwe; bruine handschoen, Barendse, Goudsbloemstr. 1damesporte- monnaie met inhoud, bakkerij Van der Linden, Noordstr. Verder zijn aan het bureau van politie gedeponeerd; wanten en glacé's, sleutels, üaeige parapluie, grijs gestreepte ^jaal, groene pet, schroeven draaier, plastic ceintuur, porte- inwnnaie met kleine inhoud en paar grijze wanten. Door stortregens en het smel ten van sneeuw zijn liergrivieren in Frankrijk plotseling sterk ge zwollen. Gebieden in .Midden- en West Frankrijk, die in de herfst het toneel waren van overstro mingen, worden opnieuw be dreigd. In minstens een tiental depar tementen zijn verwoestingen aangericht. In de Vendee, in het westen, staan de plaatsen Fon- tenay le Comte en La Roche sur Yon opnieuw onder water. De laaggelegen wijken van Brive staan blank. Dit is ook het geval met Argenton sur Creuse en en kele plaatsen aan de rivier de Corrèze. In Chateau Renault staat het water anderhalve meter hoog en in het dal van de Loire zijn de wegen door het water afgesneden. In het zuid-westen heeft de Garonne een stand van 8.30 m bereikt. In het gebied van Lyon zijn de rivieren, die in de Jura ontspringen, tuiten hun oevers getreden. In het gebied vara Pa rijs staat de plaats Coulommiers onder water. Veertien dorpen in het dal van de Ebro, by Saragossa, en een deel van Saragossa zelf zijn ge ëvacueerd in verband met over stromingen, veroorzaakt door het wassen van de Ebro. Amerikaanse hefschroefvlieg- tuigen van de luchtbasis Sara gossa zijn naar de zwaarst- getroffen gebieden gezonden om te helpen bij het reddingswerk. Tot dusver is evenwel geen mel ding gemaakt van slachtoffers. Gewone en militaire politie is dinsdag in botsing gekomen met een aantal inheemse mili tairen van het Australische Nieuw-Guinearegiment, die de monstreerden tegen de huns inziens te lage soldij. Het Nieuw-Guinea-regiment vormt een onderdeel van het Austra lische leger en bestaat uit Pa poea onderofficieren en man schappen onder commando van Australische officieren. De demonstranten verlieten eigenmachtig de kazerne te Taumara en marcheerden in groepen van 15 tot 20 man over een afstand van zes kilometer naar Port Moresby. Verschei dene keren doorbraken zij po- litie-kordons en barrikades van legervoertuigen alvorens zij werden verspreid. Aan ongeveer 60 hunner werd later streng ar rest opgelegd. Zij werden opge sloten in de gevangenis te Port Moresby. Onderdelen van het regiment hebben in 1958 gemuit. Zij heb ben toen geen gevolg gegeven aan bevelen van hun Australi sche officieren en vochten een vete uit met mannen van een Papoea-stam, met wie zij ver schil van mening hadden over een vrouwen-kwestie. AANVARING OP DE WESTERSCHELDK Op de Westerschelde, ter hoog te van Walsoorden, heeft zich dinsdagmiddag omstreeks 3 uur een aanvaring voorgedaan tus sen het Belgische motorschip „Marcel", groot 425 ton, en het Nederlandse sleepschip „Wim", groot 1360 ton, dat getrokken werd door de Nederlandse sleep boot „Zweden". Zowel de „Wim" als de „Zweden" zijn afkomstig uit Rotterdam. Het Belgische schip, geiaden met cokeskoeken, was op weg van Antwerpen naar Duitsland en hield de goede wal. Uit tegen overgestelde richting naderde de sleepboot „Zweden" met liet sleepschip „Wim", dat geladen was met auto's. De sleep was op weg van Duitsland naar Antwer pen. Doordat de sleep een ver keerde koers hield stevende de sleepboot en sleepschip recht op de „Marcel" af. Dit heeft nog getracht een aanvaring te voor komen. Met volle kracht boorde de „Wim" zich in het Belgische schip., ter hoogde van de machine kamer. Beide schepen liepen zeer ernstige averij op. De „Wim" heeft de reis naar Ant werpen kunnen voortzetten en de „Marcel" zou de eerste de beste haven aandoen voor nood- herstel. UNIVERSITAIRE EXAMENS Te Argsterdam slaagden voor het examen M.O. geschiedenis o.m. de heren W. E. M. Bauwens te Hulst en W. H. Drijver te Terneuzen. Geslaagd. De heer W. van Sluijs, hoofd- controleur van. 's Rijks belastin gen, werkzaam op de afdeling controle van de inspectie der be lastingen alhier, is geslaagd voor het toelatingsonderzoek voor de ontvangerscursuS, als bedoeld in artikel 7 van het Ambtenarenbesluit Belasting dienst. Koninkl. onderscheidingen. In de burgerzaal van het stad huis werd door burgemeester A. L. S. Lockefeer, in aanwezigheid van de gemeenteraad, het ge- meentepersoneel en de echtgeno. ten en familieleden van de heren Neve en Rlommaert, de zilveren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uitge reikt aan de heer Neve, be drijfsleider van het gemeentelijk gasbedrijf, en de bronzen ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, aan de fitter de heer J. Blommaert, die in de loop van 1960 40 jaar aan het gemeentelijk gasbedrijf verbon den waren. De burgemeester huldigde de beide gedecoreerden in een har telijke toespraak, waarin hij wees op de grote plichtsbetrachting van beide functionarissen, die in deze lange ambtsperiode met op gewektheid dag en nacht gereed stonden om het bedrijf goed te doen marcheren. Mede namens de heer Blom maert dankte de heer Neve voor de hen. toekende koninklijke on derscheiding en de tot hen gerich te vriendelijke woorden. Dodelijk ongeluk. Gistermiddag is op de oude Kleverskerkseweg, juist op de grens tussen Middelburg en Veere, de tienjarige E. C. Eek haert om het leven gekomen. Deze knaap zat met enkele vriendjes op een landbouwwa- gen. Hij wilde van de bok sprin gen, maar b'.eef met zijn jas achter een haak hangen en viel juist vóór de wielen van de wa gen en werd. ap slag gedood. Rechterhand verbrijzeld. In het vlasb idrijf van de firma Lievens alhier had gistermorgen omstreeks half acht een be- drijfsongeluk plaats. De 57 jarige vlasbewerker E. van L. geraakte, toen hij aan de repelmachine stond te werken, met zijn mouw tussen de rollen van deze machine. Hierdoor werd zijn rechterhand meege trokken, met het gevolg dat deze tussen de róllen werd verbrij zeld. Dokter Lievens, die de eerste hulp verleende, liet de ongeluk kige naar het ziekenhuis te Oost burg overbrengen, alwaar de hand werd geamputeerd. Koninklijke onderscheiding- Bij Koninklijk Besluit van 20 december 1960 werd aam de heer J. L Lauret te Zuidzande, toegekend de ere-medaille ver bonden: aan de Orde van Oran je-Nassau, in brons, zulks in. verband met het feit dat de heer Lauret op 2 januari van dit jaar zijn 40-jarig jubileum herdacht in dienst van de fa milie I. Luteijn te Zuidzande. De onderscheiding werd de jubilaris maandagmorgen, tij dens een intieme bijeenkomst op de boerderij van de heer I. Luteijn uitgereikt door burge meester H. P. Everwijn. Vief te geloven Het is haast niet te geloven, maar de 4 jonge inzittenden van deze puinhoop, die even tevoren nog een fraaie auto was, ver lieten de berg sehroot ongedeerd Het on geluk gebeurde in I.orient in Bretagne. De tegenpartij van de auto was 'n loco motief welke licht werd beschadigd. De officier voor perszaken van het Amerikaanse „Strategie Ar my Command" (Strac), heeft verklaard dat er geen staat van alarm voor de „Strac'-eenheden is afgekondigd. Het Strategie Army Command" omvat de groe pen van het Amerikaanse leger, die permanent gereed worden gehouden om naar alle punten ter wereld te worden gezonden, waar plaatselijk vijandelijkheden kunnen uitbreken of hun aan wezigheid om andere redenen door de Amerikaanse legerlei ding wenselijk wordt geacht. De persofficier voegde hieraan nog toe dat de toestand in Laos wel nauwlettend wordt gevolgd door de opperbevelhebber van het „Strategie Army Command", generaal Trapnell. Zitting van dinsdag 3 januari. De eerste boete (ƒ15) weid in het nieuwe jaar toegekend aan E. G. S. uit St. Niklaas (KJ, om dat hij op 8 dcc. te Clinge buiten de kom stadslichten hau gevoerd in plaats van kopiichten, terwijl het uur hiervoor reeds was aan gebroken. Eis en uitspraak 15 of 3 dgn. A. L. te Terneuzen (r.iet ver schenen) moest terecht staan omdat hij op 4 nov. j.l. met zijn auto over oe Grenulaan te Ti r- neuzen reed in de richting post kantoor. Hechts van ue weg stond een vrachtauto gepai - keetd. L. passeerde deze vractit- wagen, terwijl er van tegenover gestelde rienting een auto na derde, tengevolge waarvan een nogal ernstige botsing ontstond. Eis J 50 of 10 dagen. Uitspraak 40 of 10 dagen. J. van K. te Terneuzen, chauf feur van de geparkeerde vracht wagen, welke bij bovengenoemde -a.aK betrokken was, hoorde j 2U ot i dagen tegen zich eisen. Uit spraak j 10 oi 2 dagen. J. F. I.. te Hulst moest op 16 oktober met zijn brommer naar Cknge. Deswege leed hij over ue otai ionstraat en <floeg links af naar de Van Maelstedeweg zonder te letten op het achterop komende verkeer. Toen een auio hem juist inhaalde en zowat ge lijk met hem was, voerde hij de manoeuvre uit om van richting te peranderen Een botsing was toen onvermijdelijk. Eis 20 of 1 dagen met toe wijzing tot .totaling van 26, scnade. Uitspraak j 10 of 2 dgn, met toewijzing van de veroor zaakte schade. G. C. V te Everghem (B.), parkeerde op 10 okt. zijn auto op de Westkade te Sas van Gent. Toen hij weer wegreed kwam daar toevallig een andere auto aangereden, welke door hern werd gehinderd. Eis 20 of 4 dgn. Uitspraak 15 of 3 dgn. De voorzitter, burgemeester Van Dongen, hield in de zitting van ie gemeenteraad zijn gebrui kelijke nieuwjaarsrede die dit „.aai somber van toon was. In het bijzonder was hij verontrust over de toenemende afname van de bevolking. Deze bedraagt, een kleine wijziging voorbehou den. 75. Dit geelt ook grote con sequenties voor de begroting, waarvan de inkomsten voor een groot deel afhankelijk zijn. van net aantal inwoners. Het ge boortecijfer bedroeg dit jaar- 35 tegen gemiddeld 75, hetgeen wijst op een groot vertrek van de jongeren. Hierdoor ontstaat een verouderde bevolking, die het sterftecijfer in de toekomst zal verhogen, hetgeen een ver dergaande achter-uitgang tot ge volg heeft. Het enigste middel dat we in de streek daartegen over kunnen stellen is een meer bewoonbaar maken van de streek. Zo mogelijk zal dit jaar een aanvang gemaakt worden met de verbetering van de weg Sint KruisSint Margriet. Deze weg is op het tertiaire wegenplan ge plaatst en een verbetering hier van kan dus rekenen op een rijksbijdrage van 65 c/c. Het overige gedeelte moet dan wor den gefinancierd in samenwer king met de gemeente en het waterschap „Het Vrije van Sluis". Gevreesd moet worden dat hier niet altijd de nodige ar beidskrachten voor kunnen wor den aangetrokken, omdat een groot deel van de arbeidsreserve opgevangen zal worden door de werken van het kanaal Terneu zen—Gent. Teleurstellend is ook de situa tie in het vlasbedrijf. Na de moeilijkheden van de laatste ja ren is hierbij de natte zomer ge komen van dit jaar. Door een economisch verant woorde bedrijisvoering zijn de bedrijfsresultaten niet verontrus tend. Zijn nieuwjaarsrede werd be antwoord door wethouder A. I. Catsman, het oudste raadslid in jaren, die in zijn toespraak het gemeentepersoneel betrok, dat zich uitstekend heeft onderschei den. Bij de ingekomen stukken be vond zich o.m. een schrijven van de gemeenteraad van Hulst over nieuwe statuten voor de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding van enige vra gen van mevr. van den Broecke de Man en de heer Lansu, gaf de voorzitter een overzicht van de voorgeschiedenis. De voorgestelde statutenwijzi gingen van de gemeenteraad van Hulst noemde hij zeer onprac- tisch en onuitvoerbaar. Tenslotte werd 't schrijven van de Hulster- se gemeenteraad voor kennis geving aangenomen. Afgewezen werd een verzoek van de stichting: „Opgeruimd staat netjes". Doelmatiger werd geacht de bevolking te wijzen op de mogelijkheden die er liggen om de eigen gemeente netjes te houden. De heer Lansu vroeg bij de rondvraag aandacht voor een goed geregelde pendeldienst naar de kanaalzone om verdere ontvolking van de streek te voorkomen. De burgemeester antwoordde dat dit vraagstuk bij de bevoeg de instanties reeds een punt van studie uitmaakt. door HENRI VAN WERMESKERKEN 23) Nadruk verboden. Zwijgend gaat het hoofd mij voor en bukt onder de lage in gang van een woning door. Ik volg hem en sta plotseling in een naar mijn gevoel volkomen duisternis. Het is een enorme hut, die betrekkelijk primitief gebouwd is, maar toch een lengte van tien meter heeft en ongeveer de helft breed. Het licht wordt verkregen van een zestal brandende of smeulende vuren, die een ver pestende rook en stank ver spreiden, zodat ik een ogenblik het gevoel heb, dat de hut in brand staat. Die lucht slaat mij op mijn longen en na de mars voel ik mij doodmoe. Een heel oud mannetje is ge schrokken opgerezen, maar toont dan meteen weer een waardige kalmte en dezelfde onverschilligheid als de ande- Onder de parintintins Waarom men mij in de hut voert, begrijp ik niet. Er is nie mand, die mij iets zegt, nie mand die mij ontvangt. De mo gelijkheid bestaat alleen, dat men mij wilde tonen aan de oude Indiaan, die medicijnman blijkt te zijn. Ik zie de man kalm en sterk aan en wend mij weer van hem af. Zo doet ook hij. Ik sta even rond te kijken en merk dat de hut bedoeld is voor een aantal families. Ik zie een aantal bijna geheel naakte vrouwen, wier gelaatstrekken ik niet eens kan onderscheiden en kleine kinderen. Eerst denk ik, dat er nog meer kleinere kin deren zijn, maar het blijken aapjes te zijn, waarmee de kin deren spelen. Verder is het huis bewoond door een aantal tam me papegaaien, die grappig ever de grond scharrelen en naar elkaar bijten en enige an dere dieren, die ik in de duis ternis niet kan herkennen. Na er enkele ogenblikken zo te hebben gestaan, zonder dat iemand naar mij omkeek, weet ik niets beters te doen dan weer naar buiten te gaan. Daar ligt onze bagage op een hoop, met Taipeke en Solima- cos er bij, aangestaard door weer andere kinderen en tam me aapjes. Ik geef bevel cm de tent op te slaan. Samen kiezen wij daarvoor een goede nlaats. Taipeke acht de beste plaats niet ver van het pad, vanwaar wij kwamen en in de rug ge dekt door een dikke boom, recht tegenover de andere grote hut. De stam blijkt enige van die grote hutten te bezitten, die, zover ik oordelen kan, door een twintigtal mannen en ongeveer een vijftigtal vrouwen en kin deren bewoond zijn. Doordat er platformen in de hutten zijn, kunnen zij er waarschijnlijk al len voor nachtverblijf plaats vinden. Overdag leven ze bui ten. Van hygiëne zal ik niet spreken. In een ogenblik is de tent op geslagen. Dadelijk zijn wij om zwermd door een wolk van mus kieten, die felle' aanvallen opi ons doen en het insmeren met kajoepoetih olie en zelfs petro leum noodzakelijk maken. Terwijl ik in mijn tent zit be grijp ik, waarom in die grote hutten vuren branden en men zulk een rook erin aangenaam vindt. Daar kunnen geen mus kieten leven. Wat mij dus als iets onhygiënisch voorkomt, blijkt bij hen een gevolg van praktijk. Buiten de belangstelling der kinderen toont eigenlijk nie mand belangstelling voor ons. De vrouwen doen net of zij ons niet zien en de mannen gaan ons met een zekere koude?, trotse blik voorbij. Solimacos blijkt voortdurend vreesachtig te zijn en wijkt geen schrede bij mij vandaan, zelfs niet als ik hem verzoek in de nabijzijnde plas wat water te halen om mij te wassen. Ik voel dat ik weinig aan hem zal heb ben. Taipeke is meer op zijn ge mak. Ofschoon de mannen ook hem schijnen te negeren, blijkt er toch belangstelling voor hem te bestaan. Na de terugkeer der mannen in het dorp heerst er een grote bedrijvigheid in het kamp. Men schijnt zich voor te bereiden op een feest, dat een gevolg moet zijn van de over winning van de Itocapuks. De vrouwen komen naar bui ten en dragen kunstig gevorm de korven, die, naar het mij voorkomt, met klei zijn dicht- gestopt. Eigenlijk heb ik het gevoel, dat ik hier beland ben bij een apenkolonie van hoger orde, zo weinig verschil is er tussen het bewegen en doen der kinderen en dat der apen. Alleen zijn de kreten der apen hier het blaffen der vrouwen en kinderen, die schijnbaar ge sprekken onder elkaar voeren, die de apen misschien beter verstaan dan ik. De mannen schijnen te zijn gaan slapen of rusten. De vrouwen zijn heel druk in de weer. Bij het verlaten van de kano's heb ik niet gezien wat de laat ste dragers daaruit meevoer den, maar nu blijkt het, dat het de restanten van de verslagen vijanden zijn, waarvan eergis teren de handen en voeten ge geten zijn en nu het overige aan de beurt komt. (Wordt vervolgd.) J. G. te Vogelwaarde kwam op 7 dec. j.l. met zijn Solex te Axel. Bij controle bleek dat zijn voor wiel niet goed beremd was. Rekening houdend met de ouderdom van G. (74 jaar) vroeg de Officier 6 boete. Uitspraak idem. A. R. te Axel, kwam op 6 dec. j.l. met zijn auto gereden uit de garage waar zijn auto behanUeid was. De verlichting bleek ech ter niet in orde te zijn, hetgeen üoor de politie werd geconsta teerd. li. voerde aan dat hij toch geen schuld hieraan had, maar het personeel van de gaiage. Dit is echter juridiscn niet het geval; de bestuurder is en blijft verantwoordelijk. Eis en uitspraak 7,50 of 2 d. J. van F. te Zaamslag begaf zich op 30 november met een bakfiets in het openbare verkeer zonder dat deze voorzien was van een reflector aan de ach terkant en ook geen bel aanwezig was. F. zegt dat hij niet gefietst heeft maar de fiets heeft voort geduwd. Voor nader onderzoek werd de zaak aangehouden tot 7 febr. a.s. A. F. J. te Vogelwaarde par keerde op 5 dcc. te Hulst zijn vrachtauto te dicht bij een bus halte. Eis en uitspraak 6 of 2 dgn. W. R. de B. te Zaamslag, reed op 3 dec. te Terneuzen op de uuöelandseweg op zijn fiets zon der dat het achterlicht van het rijwiel in orde was. Eis en uitspraak 5 of 1 dag. A. B. Ml van K. te Terneuzen reed op 2 dec. te Terneuzen met een fiets zonder dat het voorlicht noch achterlicht van zijn fiets brandde. Eis en uitspraak 2 x ƒ5 of 2 dgn. J. H. V., chauffeur te West- dorpe, reed met een vrachtauto met bieten te Sas van Gent, waarbij de toegelaten wieldruk ver was oversciireden. Bij controle bleek de lading van de vrachtauto 30u0 kg te zwaar te zijn. Eis 100 of 20 dgn. Uitspraak 75 oi 15 dgn. A. IJ. te Terneuzen reed op 20 oktober met zijn auto van de Axelsebrug in de richting Am bachtsschool. Bij de Van Steen bergenlaan gekomen sloeg hij linksaf. Daaroij heeft hij net ver keer voor een aankomende brommer niet vrijgelaten. Eis en uitspraak 20 of 4 dgn. A. A. O., chauffeur te Ronse (BJ, bijgestaan door mr. Van Deinse uit Middelburg, moest te rechtstaan omdat hij op 11 nov. j.l. met zijn auto rijdende van Hulst naar de Belgische grens te Kapellebrug zijn snelheid niet zo heeft geregeld, dat toen hij bij het naaeren van een zijweg zo sterk moest afremmen, dat hij hierdoor iets naar rechts uit week en tegen een geparkeerde auto botste. Eis 50 of 10 dgn. Mr Van Deinse merkte op, dat hier zeker aanleiding is om O. te ontlasten van de tenlasteleg ging. Hij meende dat de Volks wagen, welke uit de bewuste zij weg kwam de hoofdschuldige is. De raadsman vroeg voor zijn cliënt vrijspraak of schuldigver klaring zonder oplegging van straf. De kantonrechter zeide dat art. 25 van het Wegen- en Ver keersreglement is overtreden en veroordeelde O. tot 25 of 5 dgn. A. de B. te Terneuzen reed op 17 nov. j.l. met een bestelwagen in de Kerkhoflaan te Terneuzen in de richting van de Juliana- straat. Bij het kruispunt van de Axelsestraat moest hij wachten voor het verkeer in ae Axelse straat. Na een poosje gewacht te hebben meende hij dat hij veilig kon oversteken, maar hij kwam daarbij toch in botsing met twee andere auto's. De officier van Justitie wees er op, dat De B. te veel risico heeft genomen, waarvoor hij 40 coete of 8 dagen ais eis stelde. Uitspraak 30 of 6 dgn. H. M. te Terneuzen kwam met een vrachtauto van Sluiskil naar Terneuzen. Bij het afslaan naar de Zevenaarpolder heeft hij het verkeer voor een achterop ko mende auto niet vrijgelaten, ten gevolge waarvan een aanrijding heeft plaats gehad. Eis 50 of 10 dgn. Uitspraak 40 of 8 dgn. De gekozen president John Kennedy heeft zijn steun gege ven aan een plan voor ruimere immigratiequota yoor de V S. Een daartoe strekkend wetsont werp wordt deze week door Al fred Santangelo, een demo craat, bij het Huis van Afge vaardigden ingediend. Volgens dit ontwerp zouden jaarlijks zestigduizend vluchtelingen in de V. S. kunnen worden toege laten en zouden voor de ver schillende landen nieuwe na tionale quota, op basis van de nieuwere gegevens, worden vastgesteld. De huidige quota evenredig aan de percenta ges Amerikanen van de betrok ken nationale afkomst zijn nog gebaseerd op de uitkomsten van de volkstelling van 1920. Kennedy, hierin verder gaan de dan Santangelo, zou het huidige quota-systeem vervan gen willen zien door een beter aangepaste methode. Bij een negers en mannen zijn rhodesische lope twee komen. H toen een I een twist een café tu? A Volgens van de in maand gehoi volksstelling 5.411.000 inwon met ongeveer met tien jaar ton Zurich het dichtstb van de eers Dc sta; slaat een go legenheid dag van dr. 5 januari, medaille mi Westduitse de Münchner Roth. De Newy maandag in 33-jarige wee dood aan oné bij haar, uitg angst, haar dat naar het gebracht. De a 6 dagen aanval te znster, wier niet werd politie gewa In Oosten nieuwe veri kracht gewo kon automo variërend Schilling ki deeld. De oen politiem jaarsavond Eolische gen< geven. Het afge 5,4 miljoen jiost Helmste West-Duitsla tien reisden en 1,2 miljcx passeerden de grenspost lichtingen. Een 40f maandag vc Washinton afschaffing betreffende activiteit" heid van aandoen. In een g: legen streek Ridgewell, ■•tchap Esse? geklede lijk tot dusverre eeerd, Eng< streeks twir De plaats tie meisje ongeveer d Boxted, wat leden het werd gevon tienjarige Mary Kriek, «en hard vc was gebracl De moordt »s niet gev «hercheurs, derzoek in Kriek hebtx last met de dader van c dit gebied. Verder Leicester! een ond

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2