[it de Provincie die DE GROENE HEL De toestand in Kivoe De Amerikaanse troepen in Europa Treedt Ben Goerion af? AGENDA Bii 10 BALOEBA DOOR NIGERIAANSE TROEPEN GEDOOD INDONESISCHE MISSIE IN MOSKOU Braziliaanse waarnemer bij de E.E. G. neemt ontslag DO YOU REMEMBER Burgemeester van Namen gearresteerd „WILLEM RUYS" VOOR TIENDE REIS ROND DE WERELD VERTROKKEN Record aantal „wereldreizigers" TERNEUZEN DUIVELAND. SLUIS Kapitale landbouwhangar in de Vogelschorpolder uitgebrand K rimpen van ptjn Geschilderd portret van H. M. de Koningin voor generale staf Nog meer gelukwensen van Chroesjtsjef Omtrent de toestand in 'Kivoe Lumen nog steeds tegenstrijdige berichten binnen. Volgens de woordvoerder van de V. N. in Leopoldstad schijnt echter vast te staan dat de gevechten tussen Kongolese soldaten aan de grens van Roeanda-Oeroendi zijn opge houden. Volgens belichten uit Oesoem. boera zouden de soldaten van kolonel Moboetoe sedert zondag namiddag het militaire kamp van Boekavoe in de Kongolese pro vincie Kivoe in hun macht heb ben. Van andere zijde wordt echter gezegd dat de soldaten van Kivoe een zestigtal militairen van Mo boetoe gevangen hebben geno men. Volgens de woordvoerder van de V. N. hebben acht parachu listen van Moboetoe de bescher ming van de Nigeriaanse V. N.- troepen ingeroepen en hebben de Belgen een 50-tal manschap pen van de kolonel ontwapend en een 20-tal gewonden, zowel mili tairen als burgers, opgenomen. Het blijft een mysterie waar de soldaten gebleven zijn die vrij dagnamiddag met twee Dc-4 vliegtuigen uit Loeitteaburg met bestemming Kivoe vertrokken. Zij zouden niet in Oesoemboera geland zijn noch in de provincie Kivoe zijn gesignaleerd. Bericht wordt dat Moboetoe voorbereidingen treft voor een nieuw campagne om strategische punten in de provincie Kivoe, die nog in handen van aan Loe- moemfca getrouwe troepen zijn, onder controle te krijgen. Vol gens waarnemers zou Moboetoe mogelijk met de troepen die hij in Kivoe aan het samentrekken is een aanval op Stanleystad willen doen, de hoofdstad van de Oost provincie waar een aan de ge vangen gezette ex-premier Loe- moemba getrouwe regering ze telt. Moboetoe wordt in zijn plan- Tien gehinderd door gebrek aan transportmiddelen. Zijn expedi- tieleger moest zondag naar Oesoemboera in het Belgische protectoraat Roeanda-Oeroendi vliegen om vandaar uit naar de grens met de Kongolese provin ce Kivoe te trekken. Een woord voerder van de V. N. zei dat Mo- boetoe's troepen in Roeanda- Oeroendi door de Belgen ontwa pend hadden moeten worden en naar Kongo teruggestuurd. Zo- ais gemeld zouden de Belgen ech ter slechts een 50-tal manschap pen ontwapend hebben en zou de rest ongehinderd de grens heb ben kunnen bereiken. Ken woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft in Elisabeth- sfcsd meegedeeld, dat Nigeriaan se VJV.-soidaten zaterdag 10 op- staadige Baloeba hebben dood geschoten. Het incident heeft zich afge speeld bij Njemba, dat op circa 50 km ten westen van Alberth- stad ligt. Een groep negerarbeiders was hier onder bescherming van de Nigeriaanse soldaten bezig een spoorwagon te repareren toen zij op vriendschappelijke wijze wer den benaderd door een Baloeba- stamhoofd en een medicijnman. Plotseling werden de arbeiders echter aangevallen door een vijf tigtal Baloeba, die zich in het struikgewas verborgen hadden gehouden. De Nigerianen grepen in waarop de Baloeba zich snel terugtrokken. Toen de arbeiders met hun werk klaar waren, gin gen zij met de Nigeriaanse sol daten naar de trein die hen naar Albertstad zou terugbrengen. Zij zagen toen dat de Baloeba bezig waren de spoorweg onklaar te maken. De Baloeba namen een dreigende houding aan, waarop de Nigerianen het vuur open den. 10 Baloeba sneuvelden. De Indonesische regeringsdele gatie die in Moskou zal onder handelen over wapenaankopen, is maandag in Moskou aange komen. Zij werd ontvangen door de Russische minister van De fensie, maarschalk Malinofski. Deze verklaarde dat de sym pathie van het Russische volk en de Russische regering altijd naar Indonesië uitging. Het Indo nesische volk vocht heroïsch voor zijn nationale onafhankelijkheid en soevereiniteit en voor eenheid en consolidatie van de binnen landse toestand met het oog op het afslaan van een agressie van de zijde van Nederland een van de leden van het NAVO- blok aldus Malinofski. De Indonesische minister van Defensie verklaarde dat de Sow- jet-Unie steeds aan de kant van Indonesië stond in zijn strijd tegen het kolonialisme. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat de banden van vriendschap die In donesië en Rusland binden, ster ker zouden worden. Ambassadeur Augusto Federi co Schmidt, diplomatiek adviseur van president Juscelini Kubit- schek, aie sinds een jaar waar nemer is geweest van Braziljë bij de E. E. G., heeft zijn ontslag ingediend. In een schrijven aan president Kubitschek zegt de ambassadeur, dat een van de voornaamste re denen voor zijn ontslag de onver schilligheid is van de Europese landen voor de vraagstukken van Latijns Amerika. „Europa heeft ongelijk door Latijns Ame rika te versmaden", zo schrijft Schmidt, „maar de strijd tegen een dergelijke onverschilligheid is een te zware taak voor mij". Senator Mike Mansfield, een invloedrijk lid van de Amerikaan se Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen, heeft in een zondag door hem uitge geven verklaring voorgesteld, dat de Verenigde Staten een deel van hun troepen uit Europa terugtrekken, in ruil voor een vermindering der Russische strijdkrachten in de Oost-Euro- pese satelliet-landen. Senator Mansfield, die naar verwachting de tot vice-presi dent gekozen Lyndon Johnson zal opvolgen als leider der demo cratische meerderheid in de Se naat, voegde hieraan toe, dat dit zijn persoonlijke opvatting was, die niet noodzakelijkerwijs door Kennedy als president behoeft te worden opgevolgd. Mansfield verklaart, dat in West-Europa vijf Amerikaanse divisies tegenover meer dan 25 Russische divisies in Oost-Duits- land, Polen en Hongarije staan. Weliswaar hebben de West-Euro- pese landen, en in het bijzonder West Duitsland, aanvullende- troepen beschikbaar, doch hun aantal wordt waarschijnlijk over troffen door de strijdkrachten in de Oost-Europese satelliet-landen. De numerieke onevenwichtig heid tussen de Russische strijd krachten en de Amerikaanse troepen in Europa is in overwel digende mate in het voordeel van de Sowjet-Unie. Het is dus dui delijk, aldus de senator verder, dat de Amerikaanse divisies in Europa in de conceptie van het NAVO schild hun reële beteke nis hebben verloren. Hun bete- Herinnert U zich nog de inva sie in Normandië en de gevech ten jiaarna, welke uiteindelijk hebben geleid tat de bevrijding van Nederland? Herinnert U zich nog, hoe daarbij Poolse troepen verwoede -strijd hebben moeten voeren in Zeeuws Vlaanderen, in Brabant of m de slag om Arnhem? Hoe zij ten koste van grote of fers, niet het minst van mensen- levais, op grootse en dappere wijze hebben bijgedragen aan de herrijzenis van Nederland? Herinnert U zich Narvik, To ri roek. Monte Cassino? Ook daar er) op ontelbare andere plaatsen vochten de Polen voor de vrij heid. Maai terwijl zij hun levens riskeerden om onbekende volke ren air de greep van een onder j rakker te verlossen, namen wredei overheersers hun eigen iand in bezit. Onder de tienduizenden Pool se- eradstrijders, die tengevolge van de bezetting van Polen door Scwr.k't-Rusland in ballingschap zijn gebleven, bevinden zich ca. siixi oorlogsinvaliden. 3000 van ben verkeren in bijzonder moei- »;vke omstandigheden en hebben voortdurend hulp en bijstand nodig. Dit kost geld, veel geld zelfs en daarom (U weet het immers .j?en goed begin is...") stelt de Vereniging van Poolse Oudstrij ders in Nederland in het be gin van het nieuwe jaar U in ae gelegenheid de dankbaarheid voor de bevrijding, nu eens tot uiting te brengen door het schenken van een financiële bij drage ten bate van de behoeftige Poolse oorlogsinvaliden in bal lingschap. De burgemeester van Namen een socialistisch lid van de gemeenteraad zijn zondag gear resteerd. verdacht van mede plichtigheid aan sabotage aan weertlg bussen, aldus heeft de politie in Brussel meegedeeld. 5De sabotage zou zijn gepleegd in een garage in het nabijgelegen Saizinnes. Zeven personen die er even eens van worden verdacht bij deze kwestie betrokken te zijn Zfn reeds voor de rechter van instructie verschenen. U kunt dit doen door (tot uiter lijk 31 januari a.s.) een bedrag te storten op postrekening 185283 ten name van de Nederlandse Handel Mij. N.V.. agentschap Vlissingen. Op het strookje dient echter uitdrukkelijk te worden ver meld: „Gift voor Poolse oorlogs invaliden". Please give generously'. Namens de Vereniging van Poolse Oudstrijders in Nederland, BILLY STRENK, Public relations officer. Adres: Clijverstraat 53, Vlissingen. kenis is een symbool van onze op ons genomen verplichting om met al onze kracht en wapens aan de verdediging van West- Europa deel te nemen, als daar een inval plaats heeft. Een symbool van deze aard zou niet minder symbolisch zijn, als de Amerikaanse bijdrage in plaats van uit vijf, uit twee of drie di visies zou bestaan. De Verenigde Staten zouden daarom moeten aanbieden twee of drie divisies terug te trekken, als de Russen hun strijdkrach ten in de Oost-Europese zone in ongeveer gelijke verhouding, dus met waarschijnlijk meer clan 10 divisies, zouden verminderen. Mansfield merkt nog op, dat het wegvloeien van Amerikaans goud hierdoor aanzienlijk, zou verminderen en dat de Russen verlangend schijnen te zijn hun bewapening terug te brengen. Met circa duizend passagiers- aan boord vertrok het m.s. „Wil lem Ruys'' van de Koninklijke- Rotterdamsche Lloyd gistermid dag uit Rotterdam voor een tien de reis rond de wereld. Het schip was 23 december in de- Maasstad aangekomen, zodat de bemanning dë feestdagen in de familiekring door hebben kan nen brengen: Op deze nieuwe reis is een record aantal passagiers dat de reis rond de wereld in 63 dagen geheel meemaakt, n.l. 223. Onder hen is de 61-jarige directeur van een Haagse verzekeringsmaat schappij, de heer J. G. Carrière, die de reis bij zijn 40-jarig jubi leum door de commissarissen aangeboden kreeg. Op het laatste moment is nog plaats gemaakt op het schip voor een groep Engelsen van de uni versiteit van Bristol. Een arts, een geograaf, twee economen, een journalist en twee camera mensen, die op een expeditie in India en Bolivia de invloed van de moderne beschaving op het traditionele inheemse leven be studeren. Hun gehele reis was geregeld, maar men was het ver voer van India naar Zuid-Ame- rika vergeten Nieuw bestuur „Don Quichotte." In de ledenvergadering van het Terneuzens Studenten Ge nootschap „Don Quichotte" werd het bestuur voor het jaar 1961 gekozen. Het bestaat thans uit de heren: W. de Zeeuw, presi dent; A. K. Verschelling, sekre- taris; A. P. Vernimmen, pen ningmeester, en J. Marsilje en P. C. Mazure, kommissarissen. Ambtsketen van Ouwerkerk voor oud-burgemeester. Na de eerste raadsvergadering van de gemeente Duiveland heeft de voorzitter van de nieuwe ge meente, burgemeester A. A. van Eeten, de ambtsketen van de ge meente Ouwerkerk, als aanden ken aangeboden aan oud-burge meester Jac. Romijn. De heer Romijn heeft deze 32 jaar lang gedragen. Hij heeft als burgemeester vooral na de ramp van februari 1953 grote bekend heid verkregen. F,en afscheid. In het „Medisch Centrum" in de Hoogstraat werd afscheid ge nomen van sr. Chrysostoma, die ruim 26 jaar in dienst is geweest als wijkzuster van het „Wit-Gele- Kruis" alhier. Burgemeester P. F. van Hoo tegecn bracht haar dank voor de nauwgezette wijze, waarop zij ge durende vele jaren in Sluis haar taak had verricht. In de eerste plaats deed hij dit als voorzitter van het Wit-Gele Kruis en in de tweede plaats als burgemeester van de gemeente. Zij heeft zeer zeker ook in de burgerlijke ge meenschap een zeer belangrijke taak verricht, waardoor ze de dank verdient van zeer vele Sluizenaars. Hij bood haai" aan een schilderij van het stadhuis, een vulpotlood en een vulpen. Daarnaast een enveloppe met in houd, die ze ongetwijfeld zal be stemmen voor een goed doel. De heer W. H. Kapsenfcerg sprak als voorzitter van de plaatselijke zusterorganisatie het „Groene Kruis." Spreker wees op. de voortreffelijke samenwerking tussen deze twee organisaties, die elk van een ander levensbe schouwelijk standpunt uitgaan. Hij bood een bloemstuk aan, evenals zr. G. de Jong, de wijk zuster van het Groene Kruis. Het woord! werd ook nog ge voerd door de heer G. de Meijer, de plaatselijke geneesheer, en door pastoor J. Lavrijssen. Zeer velen woonden deze af scheidsbijeenkomst bij en maak ten van de gelegenheid gebruik om, na afloop van de toespra ken, de scheidende wijkzuster de hand te drukken. Voor de landbouwers A. van Driessen en A. J. Swagemakers uit de Vogelschorpolder heeft de tweede dag van het nieuwe jaar niet datgene gebracht wat men in het allerprilste begin ervan elkaar had toegewenst. Eerstgenoemde zag zijn 3500 m3 ijzeren-constructie hangar,— 15 jaar geleden gebouwd na 'n geweldige vlasbrand veranderen in een verwrongen massa van plaat en staalwers. Landbouwer Swagemakers, die van zijn col lega 150 ton vlas had gekocht en in diens hangar had opgesla gen, zag een handelswaarde van 25.000 in vlammen opgaan. Het begin van de brand werd het eerst door landbouwer Van Driessen waargenomen, die op het land werkend, maandag om streeks half 12, vlammen en rookwolken uit zijn hangar zag opstijgen: de plaats die hij een half uur tevoren, in gezelschap van zijn knecht, met zijn trekker had verlaten. Onmiddellijk spoedden zij zich naar de plaats des onheils om met zijn trekker het materieel, dat binnen en buiten de hangar stond, in veiligheid te brengen. Het gelukte hem drie land- bouwwagens, een ploeg en veel klein landbouwmateriaal buiten te rijden. Uit twee links en rechts van de hangar bevindende schuren kon de veéstapel paarden, tien koeien en varkens, benevens wat kleinvee naar een andere stal worden overgebracht. Het gelukte hem zelfs nog en kele olie- en benzinevaten (200 liter inhoud) naar een veiliger plaats over te brengen. Aangewakkerd door felle wind stoten vond het vuur in het vlas, stro, hooi en bieten gretig voed sel en werd de 32 meter lange hangar een gloeiende massa, waarbij de eterniten dakbedek king voor knetterend vuurwerk zorgde. De Sluiskilse politie en brand weer, inmiddels door de vrouw des huizes gealarmeerd ver- 'S ook kwamen de loco burgemees ter wethouder De Vos, de inspec teur van politie en recherche uit Terneuzen de toestand in ogen schouw nemen. De brandweer bep»erkte zich in hoofdzaak tot het natspuiten van de omliggende percelen, terwijl de in andere richting waaiende wind als grootste medewerker er zorg voor droeg dat de vlammen zee niet op de woning oversloeg. Bedraagt de vlasschade 25.000 voor de heer Swagemakers, voor landbouwer Van Driessen zal een bedrag van 30.000 benodigd zijn om een nieuwe hangar te doen verrijzen. Zowel de hangar als de daarin bevindende oogst zijn tegen brand verzekerd. Op de plaats waar in 1956 deze werd gebouwd brandde in het voorlaatste jaar van de tweede wereldoorlog een kapitale land- bouwsehuur af. ~£r B'j een brand in Columbus In de Amerikaanse staat Ohio, zijn zondag acht kinderen, van zeven maanden tot veertien jaar oud, die op de bovenverdieping van hun woonhuis sliepen, omge komen. De ouders die beneden waren toen de brand uitbrak werden: bij hun pogingen om de Adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoen de van die pijnen. Togal kan baten, waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40. 8.88. door HENRI VAN WERMESKERKEN 22) Nadruk verboden. Even een wonderbaarlijk plek je zon op de grondTegelijk daarachter een zwart moeras, waaruit een verpestende stank opstijgt. Een ogenblik wekt het de emotie van een mens. Ik zie een fijne hand boven het slijk opsteken. Maar dan weet ik, dat het een aap is, die hier op de een of andere wijze de dood vond. Soms zijn er plekken van ontroerende en mystieke schoonheid, dan weer een ang stige dreiging Links van ons is een boom reus gevallen, misschien reeds een halve eeuw terug. Hij heeft duizenden stammen meege-r sleept, geknakt, gebroken onder zijn geweldde stammen zijn weer uitgeschoten; op de zwar te reus, die hier vier meter hoog lijkt, is een nieuwe vege tatie ontstaan, die in schijn een smalle heuvel van vijftig meter lengte heeft omgroeid. Soms is het ineens of iemand zich vastgrijpt aan je kleren... Het is een grote doorn, die je niet tijdig ontweek. Dan weer grijpt iets je aan de voet of be dreigt je hals. Het is een liaan, die op of terzijde sprong. Staat hier ineens het woud in brandHet is een enor me boom, die enkele knalrode bloemen schijnt te dragen en er hangt een wolk van insecten op enkele meters hoogte door het woud. Soms schijnen er spitsen van dolken voor je te staan en het zijn slechts lange rechte dorens, vaak van een de cimeter lengte, die schijnen te groeien aan een lianensoort, welke tegelijk prachtige kelken draagt, groter dan een hand. Een vogel vliegt met klappend geluid plotseling op, nadat hij je eerst, onbewust van gevaar, tot op een meter afstand heeft heeft laten komen. Teikens glijdt je uit over een weke, kleverige plek,waar mis schien in één nacht een padde stoel opschoot en weer verging. Opeens begint de bodem te zui gen en sijpelt het water tot over je enkels.... Ik heb eerst achter het hoofd van de stam gelopenals hij is blijven staan, om iets toe te roepen tot de mensen achter hem, ben ik vóór hem en telkens zie ik een slangenlijf wegschieten van de plek, waar het dier onze schre den verwacht. Bij een stuk moeras zie ik een geweldig dik slangenlijf voor een stam aan en blijf staan. Maar het stamhoofd is mij alweer voorbij en passeert op drie meter afstand de slang, terwijl deze loom over zijn tak blijft hangen, als liet onze aan wezigheid haar totaal onver schillig. Ongevaarlijk Dan mark ik, dat het hoofd halt houdt en van het pad tracht af te wijken door zich met een ijzerhouten kapmes eerr nieuwe weg te banen. Verbaasd zie ik even naar het oude pad, om te weten welk on dier of welke gevallen reus hier de weg verspert en tegelijk be grijp ik. Een leger van miljoenen en miljoenen mieren marcheert over dit pad. Taipeke die vlak achter mij is blijven lopen, zegt mij „Parasclmieren", zegt hij, „ergste mieren". Ik heb er reeds over gelezen, zij hebben een scherp mesje, waarmee zij alles kapot snijden en dan opeten. In één nacht gaan een paar grote laarzen er aan. Een man, die door de massa wil waden, zou het niet overleven. Pancho die wat vooruit ge schoten was, komt huilend terug en ziet mij met een dank bare blik aan, als ik haastig zijn poten schoonwrijf van zeker een duizendtal mieren dat er reeds over krioelde. Thans eerst begrijp ik het oerwoud in al zijn geweldige schoonheid, in zijn aangrijpen de mystiek, maar ook in zijn afgrijselijk^ verschrikking. Met mijn moderne stalen kap mes wek ik de bewondering der Indianen, door de lianen als boter weg te hakken. Even daarna zijn wij weer op het andere pad. Pancho loopt na. de les nu voortdurend naast mijtot ergernis van het hoofd, die een grote vrees voor het dier toent, en dat voor hem iets als een getemde puma of jaguar is, waarvan hij echter de kracht niet beoordelen kan. Terwijl wij nog steeds verder het oerwoud in dringen, be sluipt mij een gevoel van angstige melancholie en een vreemde drang om nog voor ik mij waag naar de woonplaatsen van deze bloeddorstige stam terug te keren en de veiligheid van de kano op te zoeken. Maar daarvoor is het te laat. En ik heb ook mijn doel voor ogen. Tcch heb ik in eens een ont zaglijk heimwee naar de club fauteuil in mijn veilige werk kamer, die ik misschien nooit meer zal terugzien. Zonder dat ik de aanwezig heid der malocca's (huizen) ge merkt heb, komen wij ineens op een kleine open ruimte, waar omheen een aantal huizen ge schaard staan. Tegelijk zijn wij omringd door een aantal vrou wen en kinderen, waaruit mij blijkt, dat de gehele mannelijke bevolking van de stam op oor logspad was gegaan. Ik heb het gevoel, dat er maar één ding is, dat mij meer veiligheid verschaft en dat is kordaat optreden en niet de minste vrees tonen. Zij zien in mij reeds een machtiger wezen dan zij zij kunnen de macht niet schat ten en zullen niet aarzelen, die op de proef te stellen. (Wordt vervolgd.) Naar in Tel Aviv verluidt zal premier Ben Goerion de komen de dagen naar aanleiding van de zgn. „affaire Lavon" zijn ontslag indienen. Een week geleden keurde de meerderheid van het kabinet de bevindingen van een ministeriële commissi!' goed waarbij de vroe gere minister van Defensie Fun- nas Lavon werd ontslagen van verantwoordelijkheid voor het geven, van een opdracht tot een veiligheidsoperatie die onjuist bleek. Ben Goerion stemde niet, maar leverde later scherpe kritiek op de aanvaarding van de bevindin gen en op de methoden die bij het onderzoek waren gebezigd. In kringen die in nauw contact staan met liet bureau van de premier is vernomen dat Ben Goerion slechts zal aanblijven als hoofd van de regering wanneer het kabinet, op zijn besluit terug komt. De Delftse schilder D. W. J. Bleyi, die in het dagelijkse leven chef-tekenaar is op de topografi sche dienst van het leger, legt op het ogenblik de laatste hand aan een geschilderd portret van H. M. de Koningin dat omstreeks mid den januari een plaats zal krij gen in het bureau van de gene rale staf in Den Haag. Hiermee gaat een lang ge koesterde wens van de leger- autoriteiten in vervulling. De heer Bleyi, die 57 jaar oud is en die de academie voor beeldende kunst heeft doorlopen, is voor dit werk uitverkozen, omdat hij reeds eerder een soortgelijk por tret heeft vervaardigd. Het trok de aandacht op een receptie van de generale staf, waar ook Z. K. H. Prins Bernhard het bewon derde. De schilder, die zich op portret ten en stillevens heeft toegelegd werkt in zijn vrije tijd „en soms als het werk dat toelaat" aan het portret dat 1 x 1.35 meter groot wordt en aan de hand van een foto wordt vervaardigd. De chef van het kabinet van de generale staf zei maandagmiddag desgevraagd; „Als het wordt zo als het eerste zullen wij op het bureau eindelijk een wens In ver vulling zien gaan". Politieke waarnemers in Tel Aviv menen echter dat Ben Goe rion enerzijds een „revolte" in zijn partij de kop. wil indrukken en anderzijds zijn gezag als pre mier wil bevestigen. Weliswaar kan Ben Goerion de tegenwoor dige, nauwelijks een jaar oude coalitie ten val brengen, maar het is vrijwel zeker dat hij als leider van de grootste politieke partij van Israël een nieuwe for matieopdracht zal ontvangen. In een. nieuwjaarsboodschap aan de Noorse ministerpresi dent Gerhardsen heeft Sowjet- premier Chroesjtsjef de hoop uitgesproken op een verdere ver sterking van de goede nabuur betrekkingen tussen Noorwegen en de Sowjet-Unie, in hei belang van de wereldvrede. Chroesjtsjef verklaarde te hopen dat alle lan den zich opnieuw zullen inspan nen om de problemen van alge hele ontwapening op te lossen, zodat de mensheid aan de drei ging van oorlog zal kunnen ont komen. In zijn antwoord sprak ook pre mier Gerhardsen de hoop uit, dat de goede betrekkingen tus sen beide landen nog beter zul len worden. Aan de minister-president van Denemarken, Kampmann, heeft Chroesjtsjef een soortgelijk tele gram gezonden als aan premier Gerhardsen. Premier Kamp mann antwoordde hierop, dat re gering en volk van Denemarken hopen dat het voortgezette over leg zal worden gekenmerkt door goede wil bij alle partijen, en niet in het minst bij de landen, die speciale verantwoordelijkheid dragen. DINSDAG 3 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: De laatste getuige. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De vrouw die tweemaal leefde. WOENSDAG 4 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Thaater, 8 uur: „De laatste getuige". VEt IN C In een ca in de nacht dag om 2 ui partij ontbr jarige dronl een fles zur wilde gaan. tegen. Er on tij. Ook een kor begaf zi< metalen war rumoer. De houder )iep< dingen op, misch zie moesten woi beide vech den. over: GASV De 80-jai menvan huis te Al: king om he Vermoedt geschoten, haar gastoe ER V/ IN DE In de Ded< Lutte bij Dec het ogenblik aanleg van water. Omwonender oeze werkzaar destijds in beurs met oohter niet een houten gouden Chir laar 1300. gen volgens van pl.m. schonk de vc solijk museui BOERI ln de na maandag is boerderij, eig erse, afgebra De tien mt stonden kwa om, maar da van de brant Oostvoorne gespaard. DODE In de nat maandag is trp de Franc tu Maastrict t>eurd, dat )wen heeft Een scoott nen uit Hoei botsing komende a berijders v gesmakt, wasser H. broek ovei 26-jarige Meulmeester wond naar Annadal" overgebracht dagmiddag te zijn gekt Het onde trichtse p>ohi licht kunne: de beide sla bestuurde, de oorzaak nen vaststel der, de 56-j C. H. uit op weg wa: ongedeerd. BRAND Zondagav. na tien uur winkel voor woning aa" laan in M broken. Bij mensen om Het huis het gezin N. Stollenw breken van echtgenote huiskamer in die huisk vrouw en buiten, wa weer alar had gedaar naar binne jongste ki: jaar oud), ping sliep in zijn p Brandweer zijn stoffel middellijke kind op de woning is uitgebranc ■men nog 1 BIJ OVE De hee Broek in morgen, ti de verkee dam overs passerend gedood. D POLITI GEBRUI De vie: ling is in gemeen r op enkel incidentei In Drac genoodza: nen gebr jarige jc door een venarm f het zieke men. Al voo uur had

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2