De strijd in Laos De kabinetscrisis opgelost Phong Salay gevallen m nmê §P «Vrije dag» voor stakers in België en 653 STAND DER BEVOLKING Algerië in het teken van de komende volkstelling HET WEER enorm (dellen rustige tratie). er van 3LUST iprit en In Ierland De ontslagaanvrage ingetrokken Wintersportvakantie WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN .- 7195.- L- 8195.- iiy en Elisabeth A. Dieïema» lerostr. 14). Alphonsua Wil- z. van Alphonsus de Block -ea •mina Riemens (Anjerstr. S). a Antje, d. van Jojakim R. ele en Francina L. Pa-auwe tkade 10). iw.-aan^iften. 27 dec. Gerard muv Kombrink (van Middei- 25 j., jm. en Geertrubta Ro- Franciscus Perdaan, 18 j., jd. eiiijdc-n. 23 dec. Johannes Fr_ lok, 63 j., echtg. van Emma Booij (won. te Axel). Levina Uk. 72 j. echtg. van Jowas J- man. Martlnug- Wieland. 62 htg. van Catharina van E«* l. te Hoek). 24 dec. Jan Jaco- Michielsen, 69 j., echtg. van a J. Laurefjs. 26 dec. Berlha 63 j., geh. gew. met Ludo- A. van den Hemel. Magda- de Jonge, 59 j., echtg. van nus Vermue (.won. te Bier- 27 dec. Aren Johannes vara Sloot, 86 j. geh. gew. met Hen- van Damme. Charles Budo- van Waes, 81 j., ongeh. 2S Jaeoba Veele, 106 j.. (woo. t« TERNEUZEN'. de afgelopen week hehbera in deze gemeente gev«itïg>«l: Stoffels, Kerkhoflaan 24, van mslag; H. Verhoeven, Nwe kstr. 17, van Den Haag; J. jze, Da Costastr. 13, van Zaani- Th. J. De Hulsters, Jan enstr. 21, van Westdorpe; S. J. mens, Donze-Visserstr. 13, van ldelburg; P. J. Anthonise en J. Zandee, Van Steenbergenlaan van Baarland. 'erfrokken: R. W. Fermont, Kerkstr. 13, naar Sas van it; P. C. Jongman. Aagje tenstr. 15 a/b, naar Hoek; W. A. Jongman, Aagje Dekenstr. a/b, naar Sas van Gent; M. C. van Damme, Nwe Kerkstr. 17, Gent. franke.ing bij abonnement: rerneu/en Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres Noordstraat 5557 Administratie-adres; Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 88150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; pet maand ƒ2,— per wedt 48 ct. Losse nrs 9 ct. DINSDAG 3 JANUARI 1961 17e Jaargang Nr 5178 Verscnflnr dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs pet mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1.Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uor. Noordvietnamese troepen en strijdkrachten van de pro-eom- nwnistische Patliet Lao hebben de stad Phong Salay in Noord- Lans veroverd, zo heeft de Lao- tiaanse minister van Voorlich ting, Voeavang N'orasingh, in Vientiane meegedeeld. De regering van prins Boen Oem heeft 3000 man in de pro vincie, waarin Phong Salay ligt. Het lot van deze troepen is nog niet bekend. Minister Boeavan zei zondag op een persconferentie, dat cfe regeringstroepen in Noord-Laos dapper hebben gevochten, maar ijjdag moesten wijken voor een overmacht. Deskundigen hebben verklaard, dat een eventuele overwinning van de troepen van de commu nistische Pathet Lao in de pro vincie Phong Salay de commu nisten ook het beheer zal geven over de twee andere grenspro vincies in het noorden, Sam Neua en Xieng Khoeang. In laatstge noemde provincie hebben de re geringstroepen zich in oostelijke richting teruggetrokken. De stad Xieng Khoeang zou echter nog niet gevallen zijn. Minister Boea van gaf toe, dat de „vlakte van de kruiken", die van grote strate gische betekenis is, door de com munisten is veroverd. Hij zei voorts, dat zijn regering bevrien de landen om militaire hulp zal vragen, zo er nog meer troepen uit Noord-Vietnam Laos moch ten binnentrekken. Maar wij doen alles wat wij kunnen om te voorkomen dat het geschil in Laos tot een internationaal con flict uitgroeit, zei hij. Premier Boen Oem bestudeert op het ogenblik de mogelijkheid van een algemene mobilisatie. In een gemeenschappelijke verklaring van kapitein Kong Lae, de leider van de „rege ringstroepen", en de leider van de Pathet Lao-strijdkrachten, die door „de stem van Laos" is uit gezonden, wordt ontkend, dat zij dooi' buitenlandse troepen gehol pen zijn. Het staatshoofd van Cambodja, prins Norodoum Sihanoek, heeft in een brief aan veertien staats hoofden een conferentie over de toestand in Laos voorgesteld. President Eisenhower heeft maandag met zijn voornaamste adviseurs over de toestand in Laos gesproken. De leider van de Britse socia listische partij, Gaitskell, heeft de Britse minister van Buiten landse Zaken, lord Home. om 'n verzekering verzocht, dat het parlement bijeengeroepen wordt, voordat er enige sprake is van het betrokken zijn van Britse troepen in Laos. Gaitskell zei, dat hij er ook op aangedrongen had, dat de internationale com missie, die op grond van de Ge- neefse overeenkomst van 1954 is samengesteld, onmiddellijk bij eengeroepen wordt om te pogen CHROESJTSJEF SPRAK Op een receptie in de Cubaan se ambassade in Moskou, heeft premier Chroesjtsjef zijn voldoe ning uitgesproken over de „revo lutionaire successen van het Cu baanse volk", aldus een bericht van Tass. De Sowjet-premier zei verder, dat uit Cuba het alarmerende nieuws is gemeld, dat de agres siefste Amerikaanse monop>olis ten zich voorbereiden op recht streekse agressie tegen Cuba. Te zelfder tijd trachten zij de zaak zodanig voor te dragen, dal de indruk wordt gewekt als zouden tegen de Verenigde Staten ge richte Russische raketbases op Cuba worden of zijn gebouwd. ,,Het is alom bekend, dat dit ge mene laster is", aldus Chroesjt sjef. „Er zijn geen Russische militaire bases in Cuba of in an dere landen." Met betrekking tol het inrich ten van militaire bases in het buitenland, zei Chroesjtsjef dat de huidige Amerikaanse regering „dol op deze politiek is". Dit is geen politiek van vrede, doch een politiek van oorlog, een politiek van agressie. „Wij zijn tegen een dergelijke politiek en veroor delen het optreden van alle rege ringen die deze politiek voeren", aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef sprak ook over Laos. De gevaarlijke vuui haard, die in Laos is ontstaan, moet tijdig worden geblust en de in ternationale commissie in Laos moet haar werk hervatten. Chroesjtsjef meende dat ten spoedigste een conferentie moet worden gehouden in dezelfde trant als de conferentie in Ge- nève van 1954 (over Indochinal. een politieke regeling tot stand te brengen, in overeenstemming met de voorzieningen van de Ge- neefse overeenkomst. Desge vraagd zei Gaitskell een werke lijk neutrale oplossing te willen zien, zoals de overeenkomst van Genève die beoogde. Een woordvoerder van de I-ao- tiscl --emier Boen Oejn heeft mar te Vientiane verklaard dat i itaire toestand in Laos „van ..ur tot uur erger wordt". De strijdkrachten van de rege ring Boen Oem strijder: thans tegen de eenheden van de com munistisch gerichte Pathet Lao- beweging en de militairen, die de naar Cambodja uitgeweken neutralistische ex-premier prins Soevannah Poema trouw zijn ge bleven. In neutrale kringen in Vienti ane trekt men echter het gewicht van de buitenlandse hulp. die de Pathet Lao in het huidige sta dium van de strijd zou hebben ontvangen, in twijfel. Men wijst er in deze kringen op. dat pre mier prins Boen Oem en zijn legerbevelhebber Phoemi zich tegenover een algemene opstand van de Pathet Lac zien gesteld, die zij met gebruikmaking van hun eigen troepen alleen, niet kunnen bedwingen. Vernomen wordt dat de troepen van de Pathet Lao thans in alle frontsectoren aanvallen en dat zij de verbindingen over land tus sen de koninklijke hoofdstad Loe- ang Prabang en de bestuurszetel v.entiane hebben verbroken. Het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren een verklaring uitgegeven, waar in wordt gezegd, dat het drin gend noodzakelijk is, dat de wes telijke mogendheden gezamenlijk stappen ondernemen waardoor het herstel van de binnenlandse eenheid in Laos en de niet-in- menging door buitenlandse mo- genaheden worden bevorderd, noodzakelijke voorwaarden zijn, voor het herstel van de vrede. In stede van uit te sterven, ont aardt het conflict tussen de auto. riteiten in Vietiane en de Pahet Lao of haar aanhangers in een ware burgeroorlog, met alle con sequenties, die daaruit op inter nationaal niveau kunnen voort vloeien, aldus de Franse verkla ring. Deze verklaring is in officiële kringen in Londen met instem ming ontvangen. Hieruit blijkt, aldus deze kringen, dat de Fran se en Engelse opvattingen over het Laotische vraagstuk identiek schijnen te zijn. Intussen verklaarden diploma tieke kringen in Washington, dat er. voorzover hun bekend, nog steeds geen positief bewijs is van buitenlandse inmenging in Laos van een soort, die de ZO- AVO of de Verenigde Naties zou kunnen overtuigen. Hoewel niet kan worden be twist, dat Russische vliegtuigen voorraden voor de linkse strijd krachten in Laos hebben uitge worpen, zijn de beweringen over interventie nog niet ten volle be vestigd. In Algerië zijn «vn de datum zondag a.s. nadert, waarop de volksstemming in dit gebieds deel zelf en in bet eigenlijke Frankrijk wordt gehouden, waar in de kiezers zal worden ge vraagd zich uit te spreken over de politiek van de regering-De Gaulle ten aanzien van Algerië, tekenen van hernieuwde span ning te bespeuren. In het platteland, waar de stemming vrijdag a.s. begint, zijn pamfletten, die de kleuren van de Franse vlag vertonen tegen muren, boven en telegraafpalen aangebracht, waarop te lezen staat: „Ja voor Frankrijk", „Ja tegen de F.L.N." en „Stemt voor welvaart, vrijheid en broeder schap". De Franse autoriteiten stellen alles in het werk om de tor de Algerijnen gerichte oproep van de F.L.N.-leidei Ferhat Abbas, om zich zondag van stemming te onthouden, in tegenovergestelde richting om te buigen. De grote vraag is hoe de opstandelingen dat Algerijnse bedienden hun dienst verlaten, waarbij zij „de komende gebeurtenissen" als re den opgeven. In wijken in Alge rijnse steden, waar een groot aantal Mohammedanen woont, hebben zowel de Europese, als de Algerijnse gemeenschap nachtwachten georganiseerd, daar men aan beide kanten vreest, dat de andere partij een actie zou kunnen beginnen. Tegen muren van gebouwen in sommige wijken van Algiers zijn met geschilderde Keltische krui sen, het woord „neen" en de be ginletters van 't verboden „front voor een Frans Algerië" versche nen. Er mogen thans geen politieke bijeenkomsten in Algiërs worden gehouden. Ook de censuur blijft van kracht. Sinds de wanorde lijkheden in december 1960 wor den sterke eenheden van de vei ligheidspolitie in gereedheid ge houden. De Algerijnse afgevaardigde Marc Lauroil die voorstander is van een ontkennende beantwoor- zullen pogen de bevolking te ding van de door De Gaulle ge- dwingen hun oproep na te ko men. Velen vrezen dan ook, dat zich on stemmingsdag ernstige wanordelijkheden zullen voor doen. Franse huisvrouwen melden stelde vragen, heeft maandag te Algiers op een persconferentie verklaard: „Deze volksstemming is onwettig. Zij betekent dat wij Algerië zullen verliezen, doch de oorlog zullen behouden". Prinses Margaret van Engeland en haar echtgenoot Tony Arm strong Jones zijn op liet ogenblik in Ierland, waar zij de gasten zijn van de graaf en lady Ross" op het kasteel Birr. Op de foto zien we de aankomst van het echtpaar op het vliegveld van, Shannon; in het midden staat de graaf van Rosse. Lady Rosse is de moeder van de heer Arm strong Jones. Het is voor 't eerst sinds jaren dat een lid van het Britse koninklijke gezin een be zoek aan Ierland brengt. Kongolese ronde-tafelconferentie De Kongolese president Kasa- voeoe heeft maandag in een ra diotoespraak meegedeeld een ronde tafelconferentie te willen organiseren te beginnen op 25 januari die de centrale in stellingen van Kongo zou moe ten reorganiseren. Een plaats van samenkomst noemde de pre sident niet. DAKOTA VAN MARINE met VIJF INZITTENDEN BIJ BIAK NEERGESTORT De marinevoorlichtingsdienst deelt mede: Gedurende het uitvoeren van een nachtvlucht in de nabijheid van het marinevliegkamp Biak is de R4 Dl „Dakota" 079 van de marineluchtvaartdienst maan dag te 20.17 uur plaatselijke tijd vijf mijl zuid van de waterbasis marinevliegkamp Biak, veronge lukt en in zee gestort. De inzittenden waren: luitenant ter zee der tweede klasse oudste categorie B. Smits, 29 jaar, uit Biak, gehuwd; sergeant-vlieger R. Mulder, 30 jaar, uit Biak ge huwd, twee kinderen; sergeant- vliegtuigmaker algemeen G. H. Bontius, 32 jaar, uit Rijnsburg, gehuwd, drie kinderenkorporaal vliegtuigmaker constabel M. H. van de Wiel, 28 jaar, uit Katwijk, gehuwd; korporaal vliegtuig- maker-vliegtuigmonteur G. F. G. Immers, 31 jaar, uit Katwijk, ge huwd, twee kinderen. De stoffelijke overschotten van luitenant ter zee Smits, sergeant Bontius en korporaal Van de Wiel zijn inmiddels geborgen. De overige slachtoffers worden ver mist. Voor hun levens wordt ge vreesd. Naar de oorzaak van het onge val wordt een onderzoek inge steld. De verongelukte „Dakota" is één van de vier toestellen, die de marineluchtvaartdienst van de koninklijke marine nog maar kort in bezit heeft. De vier „Da- kota's" werden namelijk aange schaft, toen besloten werd de Martin „Mariner" vliegtuigen, mede naar aanleiding van de met toestellen van dat type ge beurde ernstige ongelukken, bui ten gebruik te stellen. De vier „Dakota's" zijn in de zomer van het afgelopen jaar (1960) door de koninklijke ma rine gekocht van de regering dei- Verenigde Staten ten behoeve van de M. L. D. De vier vliegtuigen bevonden zich toen al jaren in ons land, want ze waren in gebruik bij de transportafdeling van de konink lijke luchtmacht. De koninklijke luchtmacht had ze namelijk in bruikleen van de regering der V. S. De konink lijke luchtmacht heeft vier toe stellen van haar vloot van „Da- kota's" aan de Amerikanen terug gegeven en deze hebben ze daar na aan de koninklijke marine verkocht. De marine voorlichtingsdienst deelt nog het volgende mede: De oorzaak van het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan een voor een oefening afgeworpen parachutefakkel, welke in de staart van het vliegtuig moet zijn verward geraakt. Daardoor is waarschijnlijk de besturing on klaar geraakt en het toestel in zee gestort. De fracties van de A. R., de C.H., de K.V. P. en de V. V. D. hebben gistermiddag in het ge bouw van de Tweede Kamer ver gaderingen gehouden. Om twintig minuten over vier verliet de waarnemende fractie voorzitter van de K. V. P., de heer Andriessen, het gebouw. Hij begaf zich naar het gebouw van de Eerste Kamer, waar prof. De Gaay Fortman vertoefde. Korte tijd nadien begaf ook dr. Tilanus, voorzitter van de C. H.- fractie zich derwaarts. Dr. Bruins Slot, voorzitter van de A. R.-Tweede-Kamerfractie, heeft zich te kwart voor vijf naar prof. De Gaay Fortman begeven. Vijf minuten tevoren had de heer Andriessen het gebouw van de Eerste Kamer verlaten. Na de heer Tilanus heeft prof. De Gaay Fortman de heer Bruins Slot ontvangen. Het onderhoud dat de informateur met de heer Bruins Slot had, eindigde om twintig minuten over vijf. Daar na is de heer Oud ontvangen. De fractievergadering van de V. V. D. is ook bijgewoond door de leider van de Eerste Kamer fractie van de V.V. D., mr. Van Riel. '4«pSff§ '-V-' H. K. H. Prinses Irene-, gefoto grafeerd aan het begin van een skitocht in de omgeving van Leeh am Arlberg in Oostenrijk, waar zij met haar vader en haar zusje Marijke een wintersport vakantie doorbrengt. Illegale radio voor „Frans Algerië" In Oran en omgeving zijn zondagavond uitzendingen opge vangen van een radiostation dat zich „Frans Algerië" noemt en op de 600 en 650 meter uitzendt. Het station is waarschijnlijk op een afstand van circa 200 km van Oran, mogelijk in Zuid-Spanje of op de Balearen of op een schip. De Valckeneers: „ALS HET MOET DROOG BROOD; MAAR CAPITULEREN DOEN WIJ NOOIT" In Brussel is het maandag ochtend volmaakt rustig ge weest. Voor het „Volkshuis" stonden kleine groepen stakers. Er is niet gedemonstreerd. De Belgische hoofdstad had trouwens het aanzien van een feestdag. Talrijke kantoren en banken waren gesloten. Deze vrije dag j#...het gevolg van het feit, clat 'Nieuwjaarsdag dit jaar op een zondag is gevallen, hetgeen een „compenserende" vrije dag met zich meebrengt. De stations waren geopend en het tram- en busverkeer was normaal. De veiligheidsmaat regelen waren aanzienlijk minder dan in de afgelopen dagen. „Belgische regering capituleerde reeds op vier punten" De secretaris-generaal van een van de socialistische vakbonden, De Valckeneers, heeft maandag ochtend op een vergadering in Brussel, die door een duizendtal stakers werd bijgewoond, een balans opgemaakt van het sta kingsfront. Hij betoogde, dat de Belgische regering reeds op vier punten heeft gecapituleerd. De regering verklaarde, aldus de socialistische woordvoerder, dat de „eenheidswet" vóór 1 januari moest zijn goedgekeurd. Dat is niet gebeurd. Zij heeft verder ge zegd, dat de tekst van de wet niet geamendeerd kon worden op belangrijke punten. Welnu, dé regering heeft reeds belangrijke toezeggingen gedaen- aan het A. C.V., zonder ons te raadplegen en tracht op deze manier de arbeiders onderling te verdelen. De derde slag, die de regering verloren heeft, houdt verband met haar veronderstel ling, dat de feestdagen ons zou den vermoeien. Ook daarin heeft zij ongelijk gehad, aldus De Val ckeneers. Tenslotte, zo voegde hij hier nog aan toe, heeft de regering de communiqué-slag verloren. Zij heeft de indruk ge wekt, dat overal het werk weer werd hervat. Dit is in strijd met de feiten. Wij verklaren met na druk, aldus de vakbondsleider, dat de strijd niet is gericht tegen de democratische instellingen. Wij willen echter dat het land wordt geregeerd in sociaal-pro gressieve richting. Hij ontkende, dat de strijd geleid wordt door communis ten. „Dat is belachelijk", riep hij uit. De staking, aldus be sloot hij, kan nog lang duren. Als het moet zullen wij droog brood eten, maar capituleren doen wij nooit. Na deze rede werd vanuit de zaal geroepen; „Algemene sta king" en „Op naar Brussel". Kennedy beantwoordde Chroesjtsjefs N ieuwjaarswensen In antwoord op de nieuwjaars wensen die de Sowjet-premier Chroesjtsjef hem heeft gezon der., heeft Amerika's gekozen president Kennedy aan Chroesjt sjef een boodschap doen toe komen waarin hij naast een be tuiging van erkentelijkheid van diens goede wensen de hoop uit spreekt, dat in de komende maanden de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en de Sow jet-Unie zullen worden geken merkt door goede wil en een ge meenschappelijk verlangen naar vrede. Kennedy, die zijn antwoord aan Chroesjtsjef te zijnen huize aan verslaggevers bekendmaakte, heeft daarin niet gereageerd op een suggestie die de Sowjet-pre mier op een ontvangst in het Kremlin op oudejaarsavond heeft geopperd, nl. om het U-2-incident als een zaak van het verleden te beschouwen. In antwoord op vragen van verslaggevers zei Kennedy liever niet te willen zeggen of er naar zijn mening een tegenstrijdigheid bestaat tussen Chroesjtsjefs boodschap aan hem waarin hij de hoop op vrede en vriendschap tussen beide landen in 't nieuwe jaar uitdrukt, én de situatie in Laos. Ook werd hem gevraagd of de Russen bij hem privé „vredes voelhorens" hebben uitgestoken met het oogmerk de betrekkin gen tussen de'Sowjet-Unie en de Verenigde Staten op een vriend- schappelijker basis te brengen bij zijn ambtsaanvaarding als presi dent. Kennedy antwoordde berich ten in die zin in de dagbladen te hebben gelezen, doch hij wilde het „hier liever maar bij laten". ZUIDELIJKE WIND Het weer in West-Europa wordt geheel beheerst door een depres- siegebied dat zich ten westen van de Britse eilanden bevindt en een vrij grote omvang heeft. Een dei- kernen van het systeem beweegt zich momenteel over Engeland naar het zuidoosten, terwijl bij behorende fronten over Frank rijk naar het noordoosten zijn ge trokken. Vandaag zullen deze laatste bo ven ons land liggen en af en toe regen veroorzaken. De zuidelijke winden die aan de voorkant van de depressie staan, blijven tame lijk zachte lucht aanvoeren. De windsterkte kan latër tot krach tig en aan de kust mogelijk tot hard oplopen. In parlementaire kringen ver luidt, dat de grootste moeilijk heden gisteren gelegen schijnen te hebben in het standpunt dat de C. H. U. zou gaan innemen. Geen van de fractieleiders heeft tot dusverre nog commen taar geleverd. Om twintig minuten voor zes heeft prof. Oud afscheid ge nomen van prof. De Gaay Fort man. Ondertussen waren de meeste leden van de A. R.-frae- tie met hun voorzitter weer in vergadering gegaan. Daarbij ont braken de heren Biewenga, Van Eibergen (indiener van de be kende „5000-woningen-motie" en de vice-voorzitter de heer Roosjen. De informateur, prof. De Gaay Fortman, is om twintig minuten over zes voor een kort bezoek naar het kabinet der Koningin voor enig overleg vertrokken. Hij zeide daar niet langer dan vijf tien minuten nodig te hebben en dan weer naar zijn werkkamer in het gebouw van de Eerste Kamer terug te keren. Gisteravond omstreeks half negen hebben de informateur prof. De Gaay Fortman en de minister-president prof. De Quay ten huize van de pre mier nog een onderhoud gehad. De leden van het kabinet had den inmiddels gedineerd in hotel Des Indes.' Nadien heeft prof. De Gaay Fortman zich per auto naar Soestdijk begeven. Hij werd daar ontvangen door de Konin gin. Minister-president prof. J. de Quay is gisteravond omstreeks kwart voor tien van zijn woning aan de Haagse Waalsdorperweg naar Soestdijk vertrokken. De ontslagaanvrage in getrokken. Het kabinet der Koningin deelt mede: 7 „H. M. de Koningin heeft heden ten paleize Soestdijk de informateur prof. mr. \V- F. de Gaay Fortman ontvan gen. Professor De Gaay Fort man heeft de Koningin ver- sla'g uitgebracht van zijn on derzoekingen om tot een spoedige oplossing te gera ken van de kabinetscrisis met handhaving van dezelf de politieke samenstelling als die van het huidige kabi net. Vervolgens heeft H. M. de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, ontvangen en hem op de hoogte gebracht van de resultaten van het onderhoud met prof. De Gaay Fortman. In aansluiting daarop heeft de Koningin prof. De Quay in overweging gegeven te rug te komen op de geza menlijke ontslagaanvrage van de ministers en de staatssecretarissen. Prof. De Quay heeft daar op, na overleg met de mi nisters en de staatssecreta rissen, de ontslagaanvrage ingetrokken. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond: Af en toe buien. Veel bewolking met af en toe regen. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk harde, wind tus sen zuidoost en zuidwest. Iets hogere temperaturen aan giste ren. DINSDAG 3 JANUARI v.m. n.m. Breskens 2.37 2.59 Terneuzen 3.12 3.34 Hansweert 3.52 4.14 Walsoorden 4.02 4.24 ZON MAAN op onder op onder Jan. 4 8.48 16.42 19.33 9.54 5 8.4S 16.43 20.35 10.24 6 8.48 16.44 21.38 10.51 7 8.47 16.46 22.42 11.15 8 8.46 16.47 23.48 11.38 9 8-46 16.49 12.01

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1