Uit de Provincie DE GROENE HEL TERNEUZEN AXEL SAS VAN GENT Utrecht nam afscheid van voorlichtingschef, die benoemd is tot Burgemeester van Axel Geheime voorbereidingen tot vredesonderhandelingen? Veiligheidraad woensdag bijeen SEROOSKE RKE VERDWIJNT. Mi Serooskerke is vrijdag de laatste raadsvergadering gehou den. Met ingang van 1 januari .rillen achttien gemeenten op Schouwen-Duiveland worden sa mengevoegd tot zes gemeenten. Serooskerke zal samen met Haamstede, Ren esse, Noordwe!- le. Burgh, Eikerzee en Ellemeet de nieuwe gemeente „Wester- schouwen'' vormen. De vergadering stond onder oader leiding van waarnemend burgemeester J. M. Klompe. Na afhandeling van de vier punten tellende agenda memoreerde de heer Klompe in het kort de his torie van Serooskerke. Hij bracht dank aan de gemeenten, die Se rooskerke na de watersnood ramp in 1953 adopteerden. „Hoe wel Serooskerke na januari geen aelfstandige gemeente meer zal zsjn, zal zijn naam toch over de gehele wereld bekend blijven"', zo zei hij. Door de vereniging van scheepvaartbedrijven worden 6 vrachtschepen gebouwd, waar van er één de naam „Seroosker ke" zal dragen. Van oud naar nieuw De Nieuwjaarsviering is dit jaar zeer rustig verlopen, al rocht door de aanwezigheid van ren vrij groot aantal vreemde zeelui wel op een vechtpartijtje worden gerekend. Dit is niet het geval geweest. Te middernacht begonnen de sirenes der schepen te loeien en '•erden op straat heel wat voet zoekers en vuurpijlen afgescho ten. Aan de middensluis maakten enige opvarenden van de in de westelijke kanaalarm liggende kustvaarders het nogal bont, waarop de politie werd gewaar schuwd, die de levenschoppers in rekende om gedurende de nacht ie ontnuchteren, waarna zij de volgende morgen naar boord werden gebracht. Hevige ontploffing, gevolgd door brand in winkelpand in de Noordstraat. 'Zaterdagmiddag te ongeveer kalf vier klonk plotseling een ge weldige knal in de Noordstraat, waardoor de grote spiegelruiten van het levensmiddelenbedrijf van de heer A. Fassaert in scher ven over de straat vlogen, ter wijl ook in de naast deze winkel gelegen winkel van de de firma Van den Bruele de grote winkel ruit aan de achterzijde in de Brouwerijstraat door de lucht druk totaal werd weggeslagen. Een winkelbediende van de lieer Fassaert, de heer G. Bil- derbeek, verving in aanwezigheid van de heer Fassaert en een dochtertje een ledige fles gas door een volle. Tijdens de aan sluiting bleek dat deze fles niet goed afsloot, waardoor het gas vrij uit kon stromen. Terwijl het gas de kantoorruimte vulde 3n de heer Fassaert probeerde de tics ichl ie dn...en. volgae plotseling een hevige ontploffing daar in het kantoor ook een op het stadsgas aangesloten straal- xachel oiandde. j .en zeer grote steekvlam ontstond gepaard gaande met een zware rookont wikkeling die in een ommezien ook de winkelruimte vulde. De heer Fassaert werd vrij ernstig aan hoofd en handen ge wond, terwijl ook de winkelbe diende Bilderbeek en het doch tertje van de heer Fassaert orandwonden opliepen. Hierop snelde de heer Fas saert naar boven om een in de woonkamer aanwezig kind in vei ligheid te brengen. Dokter v. d. Griek, die de ge wonden, eerste hulp verleende, achtte het niet noodzakelijk, dat, leze naar het ziekenhuis werden overgebracht. Het winkelpersoneel en de zich in de winkel bevindende cliëtèle, lie de grote steekvlam zagen en de winkelruimte in een omme zien zich vulde met zware rook, terwijl de grote spiegelruiten door de luchtdruk in gruzele menten over de straat vlogen, verdrongen zich om door de win keldeur op straat te komen, waardoor enkelen verwondingen aan hoofd of handen opliepen. De inmiddels gealarmeerde brandweer begon onmiddellijk met drie stralen op de nevel spuit de brand te bestrijden, ter wijl nog een spuit in gereedheid werd gebracht, die echter niet meer behoefde te worden inge schakeld. Een gedeelte van de Noord- straat werd door de hevige rook ontwikkeling verduisterd. Daar de brandweerlieden door het rookgordijn aanvankelijk niet tot de vuurhaard konden door dringen, werd de brand, die tus sen het plafond van het kantoor en winkel en de vloer van de bo venverdieping was ontstaan, van af deze verdieping bestreden, waarna ook; dq kantoorruimte kon worden bereikt en de vuur haard en vlammen gedoofd. Nu de rookontwikkeling ver minderd was kon men constate ren welk een ravage was aange richt. Ook in de aangrenzende win kel van het wol- en kousenhuis van de firma Van den Bruele was aan de achterzijde in de Brou werijstraat een grote spiegelruit ingedrukt, terwijl de aan de zijde van het levensmiddelenbedrijf staande kasten werden ontzet en de geëtalleerde goederen door de winkel geslingerd Vrij spoedig kon de brandweer weer inrukken en het gedeelte van de Noordstraat, gelegen tus sen de Bakkerij- en Havenstraat, worden vrijgegeven. Vanzelfsprekend trok een en ander op deze drukke oudejaars middag, toen velen inkopen deden voor oudejaarsavond en nieuw jaarsdag, zeer veel belangstelling. De schade wordt door verzeke ring gedekt. rond 500 Katholieken van oud naar nieuw-Terneuzen zijn ver huisd. Hij vroeg begrip en mede werking voor dé indeling van de leerlingen op de beide scholen. Tenslotte zeide de pastoor, dat dit jaar een aanvang zal worden gemaakt met de bouw van de nieuwe hulpkerk. „Schuttevaer" hield .jaarver- gatlering. Gedurende de jaarvergadering van de Koninklijke Schippersver eniging „Schuttevaer'' wijdde de voorzitter, de heer J. J. Kaan, enkele woorden van waardering voor het werk van de op 21 de cember 1.1. overleden secretaris van de vereniging, de heer J. Verschoor. De heer Kaan memo reerde hierbij dat hij met wijlen de heer Verschoor na de oorlog, toen er van „Schuttevaer" niet veel meer te bespeuren viel in Terneuzen, de afdeling weer tot bloei hebben kunnen brengen. De voorzitter verzocht de aan wezigen enkele ogenblikken stil te te zijner nagedachtenis in acht te nemen. Daarna herinnerde de heer Kaan aan een oud Egyptisch spreekwoord, dat zegt: „De ka meel valt neer en de karavaan trekt verder", en zo is het ook met „Schuttevaer". Gedurende de vergadering werd de heer M. J. v. d. Klooster als secretaris door de voorzitter voorgesteld. De heer Van de Klooster werd bij acclamatie gekozen. Er werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over de punten, die op de a.s. algemene vergadering van „Schuttevaer" op 26 en 27 april 1961 te Maasbracht naar voren zullen worden gebracht. Tenslotte werden de volgende voorstellen geformuleerd. Het plaatsen van een openbare telefooncel nabij het douane kantoor te Sas van Gent, omdat 's avonds laat schippers dikwijls nog moeten telefoneren en de café's dan gesloten zijn, terwijl zij geen burgers willen lastig vallen. Ook de verlichting der beide dammen van de Oosthaven te Terh'eiiZen is een punt dat de aandacht van het hoofdbestuur verdient. Een duidelijke aanwijzing voor de scheepvaart bij nacht aan het separatiepunt te Sas van Gent. De plaatsing van meermalen bij het z.g. „Slikgat" te Hans- weert. Als afgevaardigden van de af deling Terneuzen zullen de heren M. v. d. Klooster en M. v. d. Lin de de algemene vergadering te Maasbracht bijwonen. Ook werd de erkentelijkheid voor het loodswezen te Vlissingen uitgesproken voor het aanbren gen van de noodverlichting in „Het Schaar van Ossenisse" en voor de toezegging dat deze in de toekomst door een definitieve verlichting zal worden vervan gen. Het komt nog maar al te vaak voor, zo merkte de voorzitter op, dat schippers vervoer-contracten tekenen, die zij niet lezen. Dit kan inderdaad tot ernstige moei lijkheden aanleiding geven. De heer Kaan stelde als voor beeld een artikel in een krant, waarin werd verteld dat de lan delijke voorzitter, mr. J. C. H. van Dam, een schipper een con tract liet tekenen waarin een clausule was opgenomen dat deze schipper zich verplichtte om om 10 uur aan boord te zijn en dat hij om elf uur aan de mast zou wor den opgehangen. De man had de inhoud van het contract dus niet gelezen. Maar daaruit blijkt dan toch wel dui delijk dat een schipper op deze wijze financiële stroppen kan behalen. Voor het internaat voor schip perskinderen te Terneuzen werd onlangs door „Schuttevaer" een bedrag beschikbaar gesteld voor het kopen van verschillende spe len. Er werd nogeens een beroep gedaan op de milddadigheid van de schippers en het was Jan de Beer die zich hiermee belastte. Hij haalde ruim 75 op. Deze kollekte zal herhaald worden op de „Schuttevaer-avond" op 6 januari a.s., wanneer de leden weer bij elkaar zullen komen. Eén der aanwezige leden vroeg, naar aanleiding van enkele recen te ongevallen, meer toezicht op het manoeuvreren door schippers van tank- en kerosineschepen. Andere schippers maken ook wel eens dergelijke fouten, zo beken de vragensteller, maar dit lever de meestal niet zoveel gevaar op. Ook werd de wens naar voren gebracht om een intensiever ge bruik van de lichten op de ha- vendammen te Hansweert. Deze lichten dienen om aan te geven van welke sluis gebruik moet worden gemaakt. En tenslotte kwam de klacht, die reeds meerdere malen werd besproken, n.l. een betere drink watervoorziening op het Neder lands gedeelte van het kanaal Terneuzen—Gent. Jaarwisselingsbjjeenkomst aftl. Axel P. v. d. A. De afdeling Axel van de Partij van de Arbeid hield vrijdagavond in „Het Centrum" haar jaarwis selingsbijeenkomst. Na een welkomstwoord van de heer K. Hamelink werd eerst een bandje gedraaid waarop de oud- Axelaar de heer C. Hamelink (oud-lid Ged. Staten) vanuit Canada de vergadering toesprak. De heer C. van Bendegem gaf in een uiteenzetting enig licht over de in dit jaar tot stand ge komen reorganisatie bij de ge meentediensten. Vervolgens wierp hij een blik in de landspo- litiek en herinnerde aan de om standigheden hoe deze regering zonder P. v. d. A. tot stand is ge komen. Het hoofdmotief was toen, dat er geen afspraken moesten zijn tussen fracties en kabinet. Nu blijkt de regering toch te vallen omdat afspraken niet werden nagekomen. Na een gezellige pauze met koffie en oliebollen kon men ge nieten van een mooie vakantie reis, welke gemaakt werd door de heer J. de Vries uit Terneu zen en welke causerie verduide lijkt werd door het vertonen van prachtige kleurendia's. De vlotte en dikwijls geestige vertelling maakten, dat men inderdaad zelf reis en verblijf in Zwitserland be leefde. Verkeersongeval dat wel bijzonder goed afliep. Op de wijk Driekwart is op oudejaarsavond de heer A. de F. uit 'Hoek met zijn auto in het kanaal TerneuzenGent gere den. Omstreeks 9 uur zaterdagavond kwam de heer pe F. uit de Zand straat gereden om in de richting Sluiskil verder te rijden. Aan het kruispunt op Driekwart bemerk te de heer De F. dat de remmen van zijn auto weigerden, tenge volge waarvan de auto over de stootband heen in het kanaal terecht kwam. Gelukkig voor de heer De F. had een wielrijder dit gezien, waarop deze de eigenaar van het ter plaatse staande café en de daarin bevindende Dezoexers waarschuwde. Daar deze van een en ander niets hadden gehoord, geloofde men zulks aanvankelijk niet, doen gingen toch buiten een kijk je nemen. Zij zagen nog juist dat de auto zinkende was en uit het portier een hoofd stak, dat be kneld zat. Door de slag was n.l. het por tier naast de bestuurder openge slagen, maar door het in 't water vallen sloeg dit portier weer met kracht dient op het moment, dat dé heer De F. zich naar bui ten werkte. Hierdoor kwam hij met zijn hoofd klem te zitten tus sen portier en dak en zo ging de heer De F. mede de diepte in. Toen de auto bijna geheel onder water was, verminderde de drux van het water op het portier en gelukte het de drenkeling zich te bevrijden. Vanaf de wal werd hem een reddingsgordel toegeworpen, welke precies tegen zijn hoold terecht kwam en. daarop een gro te buil deed ontslaan. Met een lange haak slaagde men er in de kleren van de heer De F. vast te haken, waarop hij naar de kant werd getrokken en, na van droge kleren te zijn voor zien, huiswaarts kon keren. Gistermorgen werd door de rijkswaterstaat met behulp van een lier vanaf het beurtschip van de heer Jonkman, die op verzoek van de heer De F., daarheen was gevaren, de auto boven water gehaald en op het dek van het beurtschip gedeponeerd, waarna de heer Jonkman naar Terneu zen terugvoer om de auto, die zwaar beschadigd was, op de wal te zetten om door de garage Vis ser te worden weggesleept. De heer De F. had, behalve de buil aan het hoofd^ geen enkel letsel bekomen. Jubilarissen. In de eindejaarsbijeenkomst van de directie van de Spiegel glas- en Fosfaatfabriek werden elf jubilarissen van 40 jaar en twee van 25 jaar gehuldigd. Directeur drs. P. A. Neeteson heette in zijn welkomstwoord hartelijk welkom het kollege van B. W., alsmede de gemeente secretaris en de heer Berdenis van Berlekom, voorzitter van de afd. Zeeland van de Maatschap pij voor Handel en Nijverheid. Allereerst werd afscheid geno men van een aantal werknemers die de pensioengerechtigde leef- Utrecht heeft vrijdagmiddag op het stadhuis afscheid genomen van de heer M. K. van Dijke, chef van het bureau voorlich ting van de gemeente. De heer Van Dijke is, zoals be kend, benoemd tot burgemees ter van Axel. tijd hebben bereikt. Door de Maatschappij voor Handel en Nijverheid werd aan de jubilarissen een oorkonde aangeboden alsmede een legpen ning, terwijl door de directie hieraan werd toegevoegd een enveloppe met inhoud. Burgemeester R. A. J. den Boer reikte hierna namens H. M. de Koningin de volgende on derscheidingen uit: de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan de heer H. Verhoeven; de bronzen- ere-medaille aan de heren H. Roeland, C. Verdegem, R. de Mul. Aug. van Acker, A. Goet- hals, E. Voorwijnckels, A. van van Aelbroeck, R. Pacqué en Th. Bracke. In zijn nieuwjaarstoespraak erwn» de cje directeur drs. P. A. Neeteson aan de gang van zaken in het bedrijf in verband met de Euromarkt dat er voor de toekomst niet slecht uitzag, dat in de loop vdn 1961 het chemi sche bedrijf zal zijn ontwikkeld tot één der meest moderne fa brieken in Europa, dat de glas afdeling, hoewel niet zo heel mo dern meer zijnde, toch nog altijd voorziet in een zekere behoefte in de wereldmarkt. Een belang rijk evenement was wel de posi tie van het drqadglas op de Ca nadese markt. ■t:: •k (Nadruk verboden.) door HENRI De Parintintins zijn begonnen hun kano's op het droge te trekken en even daarna helpen zij ons om hetzelfde te doen. Om ons staat het geheimzin nige oerwouddaarachter ligt hun dorp. Een ogenblik aarzel ik. Als ik met hun meega, lever ik mij geheel aan hen over. Elke 'ver raderlijke aanval kan ons in enkele seconden uitroeien. Maar terugkeren is eveneens gevaarlijk, want het komt mij voor, dat het stamhoofd toch enige belangstelling voor mijn aanwezigheid koestert, al is het dan alleen maar om de mand met geschenken, die verder on aangeroerd in de voorplecht van de kano gebleven is. Een ogenblik zie ik het stam hoofd aanIn zijn loerende blik is iets wreedsAls ik hier aarzel, ben ik verloren Ik ga meehet oerwoud in. Daarom leg ik de kano met de ketting aan een dikke boom vast en het opperhoofd ver strekt mij dragers, die mijn ba gage zullen meenemen. VAN WERMESKERICEN HET OERWOUD IN Tot mijn verbazing is er wer kelijks iets, dat op een pad lijkt en in scherpe kronkelingen meestal over de hoger gelegen gedeelten het oerwoud binnen dringt. Voor alle zekerheid sla ik hier en daar met het kapmes een stuk barst los, om, indien het nodig zal zijn, de terugweg al leen te vinden. Zelfs dat zal hopeloos zijn. Maar ik doe het, terwijl ik cij iedere weniuns, die wij maken weer het dubbel ho peloze inzien, omdat het oer woud zich hier ongelootiijk snel weer sluit. Het is op het heetst van de middag dat wij zijn aangekomen en wij moeten minstens nog een goed uur gaan.... Even wordt het oerwoud dunner en toont zich een klein meer, dat weer achtergebleven schijnt van de overstromingen en in de droge tijd geheel droog moet zijn, want er staan bomen midden inDan dringen wij opnieuw het donkere oerwoud binnen. Ik heb nu het gevoel dat de grote schrede is gedaan, in het land waaruit meii niet terug keert. Niets is ellendiger lopen dan door het oerwoud, zelfs al is er in schijn een pad. Door de eeuwen is een veenlaag ontstaan van takken en verrotte struiken en elke schrede zakt er verend in weg. Het is donker als in een kelder en er schijnt dezelfde muffe lucht te hangen door verrotte bladeren en takken. Er heerst een diepe, groenige schemering. Nergens kan de blik doordringen. Het is, als waadt men door een weke muur, die van voren opengaat en zich van achteren dadelijk weer sluit. Boven is een zwaar groen dak, dat maar heel spaarzaam een zonnestraal doorlaat, welke echter niet eens tot de bodem doordringt, omdat die opgevangen wordt door mil joenen lianen, die ergens in de bodem hun wortels moeten heb ben, zich om zware stammen hebben geslingerd, zodat die bijna onzichtbaar zijn, en dan draderig afhangen. Soms lijkt een boem wel zes meter in om vang, maar viai; daarnaast staan weer duizenden dunne jong„ stammen, die heel noog zijn opgeschoten, en hun even wicht bewaren door te steunen op de anderen. Daartussen groeien nog in honderden soor ten het onderhout en een aan tal planten. Soms zijn er bloe men aan, dan weer verraderlij ke stekels. Het verwondert je bijna, dat de Indianen, die ge heel naakt zijn, daar geen hin de, van hebben. Zonder kapmes zou het on mogelijk zijn van het toch bijna onmerkbare pad af te wijken. Voeg daarbij een broeikas- atmospheer van tegen de hon derd graden en zo mogelijk nog vochtiger, zodat het zweet zich uit alle poriën wringt. Mijn kleren drijven van vocht. Voor het eerst voel ik, wat het oerwoud is, nu ik voortga in betrekkelijk snelle pas door dat vlechtwerk van takxen, ran ken, planten en lianen en over die weke, verende grond, waar op men elke stap berekenen moet. En het oerwoud is bovendien vol leven. Ik heb het gezien, krom gespannen onder de or kaan en doorsneden van weer licht, thans is de atmosfeer roerloos. Ik heb op de rivieren prach tige vlinders gezien, hier krioelt het er vanheel kleine en tegelijk heeJ grote. De kleine schijnen te vliegen in een waas van hun kleur door snelle vleu gelslagde grote wiexen ustig rond als zwevende, mees tal blauwe bloemen. Boven in de bomen is een ontzaglijke herrie van arara s en kleinere papegaaien. Daar is een wirwar van lianen in een boomtop en eensklaps schijnt die te gaan leven. Er bungelt een troep zwarte slingerapen, die bij onze nadering zich in eens met reusachtige snelheid door de toppen der bomen uit de voeten maken, onder een he vig schelden en vloeken. Soms schijnt het bos gedragen door zilveren zuilen, waaraan door do gladheid de hanen zich niet hebben gewaagd. Dan weer staat er zo'n geweldige woud reus als een steile rots omhoog. (Wordt vervolgd.) Foto: Burgemeester jhr. mr C. J. A. de Raiiit dankt de heer Van Dipte voor de bewezen diensten. In het midden mevr. Van DfPte In Parijs gonst het van ge ruchten, dat enkele legeroffioie- ren een opstand beramen, „ver rijzenis twee" genaamd, naar het „verrijzenisplan" van mei 1968, toen men van plan was leger eenheden naar Parijs te zenden om de Franse regering ten val te brengen als het parlement zou weigeren de macht aan generaal De Gaulle, toen de held van de reehtsen, over te dragen. Het „tweede" komplot zou te gen president De Gaulle gericht zijn, wiens plannen voor Algerië door de reehtsen van het front „Algerië Frans" hevig bestreden worden. Vier vooraanstaande Franse politici hebben vrijdagavond voor de Franse radio en televisie hun mening uiteengezet. Felix Gaillard, oud-premier en voorzitter van de radicale partij, heeft aangedrongen op neen- stemmen bij het referendum in januari. Volgens hem wensen de radicalen het ogenblik van vrede in Algerië naderbij zien komen. Maar zij geloven niet, dat het referendum daartoe zal bijdra gen, aldus Gaillard. André Collin, voorzitter van de Katholieke M. R, P., pleitte voor ja-stemmen en Jacques Du- clos, de Franse communistische leider, drong aan op neen-stem men. „Slechts eerlijke onderhan delingen met de Algerijnen die strijden kunnen ertoe leiden dat er vrede komt en dat wederkeri ge en vrije banden warden ge vestigd tussen Frankrijk en Al gerië". Roger Duchet, secretaris-gene raal van de conservatieve partij, heeft zijn aanhangers tot een ge wetensonderzoek uitgenodigd. „Als de huidige politiek uw be zorgdheid niet wekt, moet gij „ja" stemmen. Maar als het u afschuwelijk voorkomt, als, zo als maarschalk Juin, de hoogste militaire autoriteit in Frankrijk, zegt, het een gevaarlijke gok is, moet gij „neen" stemmen", al dus Duchet. Zowel de regering als de Gaul listische partij maken groot scheeps propaganda voor het uitbrengen van een „ja" bij het referendum. De meeste Franse waarnemers, onder wie oud-premier Mendes France, die tegen De Gaulle is, zijn van mening, dat het refe rendum een overwinning voor De Gaulle zal worden. Twee familiedrama's in België. Het afgelopen weekeinde heb ben zich in België twee familie drama's voorgedaan, die aan 2 volwassenen en drie kinderen 't leven hebben gekost. In Luik schoot een in moeilijk heden geraakte politie-agent in zijn huis op zijn vrouw en twee dochters en richtte daarna de revolver op zichzélf. De twee meisjes, 12 en 16 jaar oud, over leden aan de verwondingen. Man en vrouw werden ernstig gewond naar 'n ziekenhuis overgebracht. In Mechelen werden in een stilstaande auto de lijken van een boer en zijn vrouw aange troffen, beiden gedood door revolverschoten. Op de boerde rij werd de 14-jarige zoon van het echtpaar, eveneens leven loos, aangetroffen. Vermoed wordt dat de vader, die met een faillisement werd bedreigd, zijn vrouw en kind om het leven heeft gebracht en daarna zelf moord heeft gepleegd. De Veiligheidsraad zal woens dag a.s. om half vijf des middags Nederlandse tijd bijeenkomen ter behandeling van de Cubaanse klacht over Amerikaanse „agres sie". DUITS-RUSSISCH HANDELSVERDRAG GETEKEND In Bonn is zaterdagmorgen fe -nieuwe handelsovereenkomst tussen West-Duitsland en de Sawjet-Unie voor de periode 19SI—1963 ondertekend. De be staande overeenkomst loopt vandaag af. Voor West-Duitsland tekende d« staatssecretaris van Buiten landse Zaken, Van Scherpen- 'serg, en voor de Sowjet-Unie de Russische ambassadeur in Boon, Smirnof. Tweede R. K. Kleuterschool spoedig in gebruik. De tweede R. K. Kleuterschool in de nieuwe buurt zal één dezer dagen in gebruik worden geno men, zo deelde pastoor Van Mechelen in zijn nieuwjaarswens aan de Katholieken van Terneu zen, gisteren mede. De school zal de naam dragen van „Jozef-kleu terschool" ter herinnering aan pastoor Jos. van Campen. De officiële inwijding zal op een latere datum plaats hebben. Deze nieuwe school is bestemd voor de kleuters, woonachtig in de nieuwe buurten van Terneu zen, terwijl de bestaande kleu terschool, waaraan binnenkort de noodzakelijke vernieuwingen zullen worden aangebracht, be stemd blijft voor de kleuters uit de oude kom. Pastoor Van Mechelen deelde mede dat in de loop van 1960

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2