PHILIPS RADIO .„TELEVISIE —4 UIT DE PROVINCIE prettige Kerstdagen Mssr dan 2 'A miljard RADIO de BUCK Rechtszaken DE GROENE HEL Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 24 december 1960 TERNEUZEN Voor de zondag AXEL HULST. SLUISKIL. J Vonnissen tegen drie Zeeuwse botersmokkelaars bevestigd IJZENDIJKE ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen Gemeente Terneuzen Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» VOOK SERVICE EN KWALITEIT Noordstraat 84-86, Tel. 2573, TERNEUZEN Bedrijfsongeval Gisteravond te ongeveer kwart over acht had bij liet lossen van een lading hout uit de Neder landse kustvaarder „Tasmania" uit Delfzijl, liggende in de ooste lijke kanaalarm aan de Stations weg, een arbeidsongeval plaats. Vier werknemers van de tinna Schoenmakers waren in het ruim van de coaster bezig klampen hout op te stapelen. Na het vast binden met een touw werd op een teken door de voorman H. Vdie in het gangboord stond, naar de winchman J. R. de J. uit Terneu- zen do klamp hout naar boven getrokken en daarna door J. P. C. en J. de B., beiden uit Terneu- zen, naar de wal getrokken, waarna de klamp in de gereed staande wagens werd gelost. Daar de klamp hout slechts eenmaal was omwikkeld, hing het hout niet stteeds horizon taal in de klamp, hetgeen ook niet het geval was toen een deel van het hout uit de slinger schoot. De op de wal staande De B. wist zich niet tijdig in veiligheid te stellen en kreeg een deel van het hout op zijn lichaam, tenge volge waarvan hij een hoofd en een rechterbeenfractuur opliep. Dokter Van Breda Vriesman, die de eerste hulp verleende, liet De B., die niet levensgevaarlijk werd gewond, naar het Juliana-zieken- huis overbrengen. Aanrijding. Gisteravond te kwart over b had op het rijwielpad gelegen tussen de Westsluis en de weg naar Hoek een aanrijding plaats tussen de bestuurder van een bromfiets, R. N. uit Hoek, en de eveneens op een brommer rijden, de milittair K. uit Hoek, wiens brommer in het ongerede was ge raakt en door de militair C. B., eveneens wonende te Hoek, werd nagezien. Tijdens het voorbijrijden reed N. recht op de militair B. in, waarbij N. kwam te vallen en schaafwonden aan beide handen en een hoofdwonde opliep. De doktoren v. d. Griek en Ho ving, die ter plaatse waren ge komen, achtten het niet nodig dat N. in het ziekenhuis werd op genomen, waarop de politie N. naar het bureau dirigeerde. Kcrstvvijdingsbijcenkomst. In haar verenigingslokaal „Bethel" hield de Hervormde vrouwenvereniging „Lydia" een Kerstwijdingsbijeenkomst, waarvoor grote belangstelling bestond. De openingsliturgie werd af wisselend door de bestuursle den gelezen, waarna de presi dente, mevr. M. van Duivendijk, de aanwezigen verwelkomde, haar grote voldoening uitspre kend over de goede opkomst. In de loop van de avond werd u. U is heden geboren de Heiland. Lucas 2 11. Zonder dat woordje „u" hing het wonder van de Kerstnacht in de lucht. Wat is een brief zonder adres? Als de Zaligma ker zonder adres geboren was, had u niets aan Hem. Maar nu Hij „u" geboren is, wordt Hij voor Zaligmaker. Nu geldt heel die ontzaglijke liefde Gods, die in deze geboorte is uitgestort Nu wordt die hoorn des heils uitgestort op één punt. En op dat ene punt staat u. Want: „U is heden de Zaligmaker geboren." Dat „u" mag u zo breed ne men als Christus zelf het neemt. Die weet zelf het beste voor wie Hij geboren is. Welnu, Hij beveelt Zijn apostelen „Gaat heen in de gehele wereld en- verkondigt dit evangelie aan alle creaturen." Brengt aan alle mensen de blijde boodschap: u is heden de Zaligmaker gebo ren. En maakt u dat wereldom vattend heil dan voorts strikt persoonlijk. Rekent u toch vooral u zelf ook door dit woord persoonlijk aangesproken. Deze blijde boodschap geldt U! U! Wat er zich niet achter en in dat „u" verbergt! Hoeveel nood en schuld! Wat één zo'n man, zo'n vrouw, zo'n meisje een vreeslijk brok verlorenheid kan zijn! Maar het geeft niet wat zijn armen, droeven, blinden, niet is als u maar niet „za lig" is. Want die zalig zijn (dia klaar en ai en gaai en sterk en heel zijn in zichzelf, die zelf het leven aan kunnen en uit kunnen die hebben de Zalig maker niet van node. U dat zijn armen, droeven, blinden, verlorenen en gezonkencn. Voor die mensen is de Zaligmaker geboren. Ik ken een schilderij van Je roen Bosch, de schilder van de ziel. Ontdekkend en bescha mend! Welk een verzameling van verschrikkelijke tronies hij op dat doek heeft saamgepakt! Inderdaad zó zijn wij. Welnu, voor zodanigen is de Zaligma ker geboren. Allen en alles wordt omsloten door dat „u". Op dit „u" bestaan geen uit zonderingen U is heden de Zaligmaker geboren (Uit; „Ue Stem achter U.") mevr. Nieuwelink—de FutterTsoonlijke ongelukken, maar. wél toegezongen Gez. 201, dit in verband met een door haar ge zin onlangs gevierd jubileum. Ter gelegenheid hiervan was er op deze avond meer dan een bijzondere tractatie. Mevr. J. LoofServaas las na de pauze het prachtige ver haal: ,,De Braziliaan", waarna de presidente voorging in dank gebed. De slotzang was Gez. 135 en met goede wensen voor de feestdagen en een opwekking aan do leden hun belangstelling te blijven tonen, besloot de pre sidente deze Kerstwijding. Kerstviering Clir. Vrouwenbond In het geheel in het teken van het Kerstfeest versierde gebouw „De schakel" kwam woensdag avond het bestuur der afdeling Terneuzen—Driewegen van de N'ed. Christen Vrouwenbond met de leden, begunstigers en gasten bijeen om het Kerstfeest te vie ren. Na het zingen van Ps. 98 1 en 2 en 't openingsgebed door de presidente, mevr. Terlouw-Vink, werden alle aanwezigen op har telijke wijze verwelkomd, waarna het Kerstevangelie werd gelezen. De avond werd verder gevuld door declamatie en vertellingen door de leden en zangnummers door een koortje, dat zich bijzon der goed van haar taak kweet, terwijl de liturgie door het be stuur werd verzorgd. Allen ver tolkten op eigen wijze 't wonde re gebeuren in Bethlehem, de ge- bourte van Gods Zoon op aarde. Na het gezamenlijk zingen van „Ere zij God" werd deze prachtig geslaagde avond met dankgebed door mevr. De Jonge-de Vos ge sloten en keerde Ieder voldaan huiswaarts. Slippartijen op spiegelgladde weg Tengevolge van opvriezen lag de weg Axel—Hulst vrijdagoch tend op sommige gedeelten spie gelglad. Hierdoor ontstonden en kele slippartijen, die geen per- materiële schade hebben veroor zaakt, Bij de eerste verkorting schoof een luxe wagen van de ra V. te Axel des morgens om half negen de weg af en dook in de tamelijk diepe Rijkswaterleiding. Spoedi ge aanwezige hulp met kraanwa gen van de garage „Cito" haalde de wagen weer op de weg. Ongeveer tezelfder tijd kwam 'n zwaar met bieten geladen Sca nia Vabis met aanhangwagn van de fa B. te Nieuw-Namen bij Kijkuit over de brug der water leiding. Deze kon de bocht niet nemen en schoof met het zware materiaal op de vluchtheuvel met gevolg, dat de wegwijzer en de rood witte planken, benevens aanplant, niet meer bestonden. Geslaagd. Aan het instituut Cuppens- Geurs te Eindhoven slaagden voor lerares Jannie Rooze te Axel en met eer Jopie Wieland te Axel en Lilian Wijnacker te Koewacht. Voor cossumière en coupeuse met lof mevr. F. H. Baertde Buck te Koewacht en met eer Ineke van Bendegem en Mag- da Dieleman te Axel. Bevorderd. De assistent van 's Rijks be lastingen J. F. Asselman van de post der invoerrechten en accijn zen alhier, is, gerekend te zijn Ingegaan op 1 nov. J.I., bevorderd tot hoofdassistent-titulair en in gaande 16 jan. a.s. verplaatst naar en te werk gesteld op de afdeling controle van de inspec tie der belastingen te Oostburg. Zilveren jubilarissen op de A. C. Z. In de bedrijfscantine van de A. C. Z. werden gisterochtend vier zilveren jubilarissen gehul digd, t.w. de heren J. de Co- ninck, J. Seegers, G. Obrie (al len te Sluiskil) en E. v. d. Bos te Axel. De feestelijke bijeenkomst vond plaats in aanwezigheid van de directie en leden van de staf, de afdelingschefs en leden van de ondernemingsraad. De personeelschef, de heer M. Fermonl, richtte zich tot de ju bilarissen en zeide dat men zich na 25 dienstjaren wel als een oudgediende kan beschou wen. Een zilveren jubileum is te vens een herinnering, aldus spreker, aan het verleden en aan een vruchtbare periode die achter ons ligt. Dit geeft reden te over om aan deze dag met een gevoel van dankbaarheid terug te denken. In het slotgedeelte van de korte toespraak betuigde de heer Fermont namens directie en het gehele personeel de wel gemeende dank voor het ar beidzaam aandeel in het bedrijf gedurende een kwart eeuw. Hierna sprak de directeur in het Nederlands een korte felici tatie uit en overhandigde daar na aan de jubilarissen een di ploma en de bijbehorende me daille van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel. Het verheugde spreker behal ve zijn oprechte gelukwensen ook het traditionele couvert te mogen overhandigen. Na de erewijn, toast en een rokertje was het de personeel- chef die het slotwoord sprak en een ieder daarna in de gelegen heid stelde persoonlijk de jubi larissen te feliciteren, waarna men op geanimeerde wijze nog wat in het bedrijfscantine ver bleef. Kerstviering bejaarden. voor de Het jeugdgebouw „De Ark" was geheel bezet met leden van de plaatselijke algemene be jaardensociëteit voor het bij wonen van de jaarlijkse Kerst viering. Na een welkomstgroet door voorzitter De Rijke nam de middag een aanvang met de opvoering van een Kerstspel, ™ang onder leiding van mevr. uenjarninz en nogmaals opvoe ring van een spel t.w. dat van d( jaargetijden. Na een niet te versmaden in termezzo met koffie, koek, krentenbollen, rokerij en snoe- (jtoerij oogstten de gezamenlijke vrouwenverenigingen na de pauze veel bijval met hun lie deren bij het twinkelend licht van de kerstboomkaarsjes. Met gezamenlijk gezang droegen ook de oudjes het hunne bij tot het welslagen van deze middag. Vrouwenbond X. V. V. Evenals in veel afdelingen besloot ook in Sluiskil de vrou wenbond N. V. V. haar activi teiten van dit jaar met een be zinningsbijeenkomst Een groot aantal leden was hiervoor naar de bovenzaal van café „De Brug" gekomen. Als gasten waren aanwezig mevr. R. van Driel—Vermeulen, de voorzitster van de. afdeling Terneuzen. Het was dan ook voor de voorzitster mevr. T. Hendriks Dijkstra een prettig idee, zo'n goed gevulde zaal welkom te mogen heten. In haar inleidend woerd zei deze dat bezinning betekent een terugblik op het voorbije jaar. We kunnen ons afvragen wat voor goeds wc dit jaar aan onze medemens heb ben gedaan, welke fouten we hebben gemaakt en of we nie mand hebben gekwetst, hetzij in hun persoonlijk leven of in hun overtuiging. Daarnaast be tekent de 21ste december de kortste dag en langste nacht van het jaar, daarna het weer opgaan tot het licht, waardoor we weer moed krijgen en er weer nieuw leven ontspruit. Ook voor de vrouwenbond N. V. V. is deze zonnewende van grote betekenis. Mogen de thuisblijf- sters mee opgaan in dit herbo ren licht door hun groep de helpende hand te bieden waar zulks nodig is, zodat het be stuur zijn taak op prettige wijze kan vervuilen en moge deze avond ertoe bijdragen het be sef te winnen tot éénheid en vertrouwen," aldus mevr. Hen driks. Nadat de voorzitster van de afd. Terneuzen nog het woord had gevoerd, werd het pro gramma voortgezet door Wim Verdoom die enkele mooie kla rinetsolo's ten beste gaf. Nellie van Boven veroverde de zaal met een voordracht over een negerkind en toen was het pauze en dus tijd voor het be stuur om de Kerstgeschenken WIJ WENSEN U 15) (Nadruk verboden) door HENRI VAN WERK! SF ERvLIi Juist toen ik meende reeds good contact met hen gekregen te hebben, ook al waren het dan geen Parintintins, klonken er aan de overzijde van de rivier enige korte slagen op dood hout, die een signaal leken. Zo rustig als zij tevoren waren, zo haastig sprongen de Indianen naar hun kano, stieten die af en verdwenen naar de overzijde even geheim zinnig als zij gekomen waren. Ik vroeg Taipeke wat dit zijn kon. Hij staarde zwijgend en naar ik meende verbaasd naar de overzijde. Een vol uur werd ons geen oplossing gebracht. Toen verschenen in een bocht, die wij juist konden overzien, plotseling twee kano's, die rustig de rivier afdreven. Over enkele'minuten zouden zij ons moeten passeren. De kano's waren ongeveer tweehon derd meter van elkaar vandaan... Nu was dc voorste bijna tegen over ons, terwijl wij ons op raad van Taipeke zoveel mogelijk in het bos hadden teruggetrokken. Zonder een enkele kreet steeg uit hei bos aan de overzijde een wolk van pijlen op, afgeschoten van versehiiler.de zijden, die alle om en op de vijf mannen vielen, die er in zaten. Enige hieven zich op om nog naar boog en pijlen te grijpen en zonken dan neer in de kano. Ik zag, dat zij door boord waren van pijlen. De achterste kano maakte een hevige zwenking en begon snel de rivier weer op te varen. „Parintintins," was alles wat Taipeke mij daarbij fluisterend had gezegd. Het drama was snel voorbij. Een paar krokodillen, die van onbekende plekken waren toe geschoten, rukten de lichamen van de twee mannen uiteen, die .ii het water waren gevallen... Van de overzijde schoot uit een kreek een kano en haalde de kano met de doden naar de kant. Ik was getuige geweest van eon van die miljoenen oerwoud- diama's, waarvan de wereld daarbuiten niet weet, waarbij mensen sterven en ondergaan, zonder dat een vogel er minder om fluit, of een aap er minder rustig zijn noten om peuzelt. Zelfs op Taipeke had 't weinig indruk gemaakt, ofschoon hel mensen van zijn eigen stam waien, die daar worden uitge roeid. Die dag klonken aan de over zijde voortdurend geluiden als van een feest en drong tot ons de geur van brandend hout der vuren en... ik schrijf het niet z.onder huivering, de geur van gebraden vlees. Toen ik er met Taipeke over sprak, haalde hij met een on verschillig gebaar de schouders op en zei mij, dat de Parintin tins hetzelfde zouden hebben ge daan met de andere stam en dat het nu eenmaal wet was van het oerwoud. „De slang eet vogel en rat... De jaguar eet apen, de krokodil eet vis en ook mens... een mens eet alles was hij krijgen kan. Dit is grote natuurwet..." Hij ge bruikte voor wet een Indiaans woord, dat ik eigenlijk niet ver stond, maar dat toch duidelijk verstaanbaar was. Als je zo eenzaam bent in een oerwoud, dan praat je zelfs met iemand, die verstandelijk zo ver achter staat. Zijn Portugees was slecht, maar het mijne, zoals ik het nog snel had geleerd, niet veel beter. Ik probeerde hem ons Europees begrip mens en men selijk bij te brengen, en zei hem, dat een mens toch anders was dan een dier en dat een mens de ander niet behoorde te doden. En terwijl ik vertelde, merkte ik voor het eerst op zijn anders zo onbewogen gezicht een trek van argwaan en misschien wel teleurstelling, omdat hij schoen te voelen, dat ik loog. Hij kende de blanken langs de Amazone. En dan zei hij heel zacht, als was hij verlegen Iets tegen te spreken: „Taipeke dacht, dat ln land van witte mensen ook veel oorlogen zijn en Taipeke meent te hebben gezien, dat rtfbbertappers Het gerecht-hof in Hen Haag heeft gistermorgen de vonnissen die tegen 3 Zeeuwse botersmok kelaars in Middelburg waren uitgesproken, bevestigd. De 3 verdachten, P. J. A. uit Hulst. A. A. G. en A. J. S., bei den uit Axel. waren in maart van dit jaar door douaniers be trapt, toen zij in een opslag plaats een partij boter van 1500 kg hadden aangevoerd en bezig waren de etiketten en rijksmei- ken te verwijderen. De recht bank in Middelburg had A. en G. elk tot 6 weken gevangenis straf en S., een botergrossier, tot 1 maand voorwaardelijk en ƒ500,boete veroordeeld. Op de zitting'op 12 december was de procureur-generaal bij het gerechtshof tegen deze von nissen ingegaan. Hij vond de straffen veel te licht met het oog op de politieke consequen ties die de botersmokkel in het Zeeuws-Vlaamse gebied heeft. Mr. F. J. G. Baron van Voorts tot Voorts had gewezen op de scherpe beschuldigingen die van Belgische zijde tegen Ne derland waren geuit. „Niet voor niets wordt gezocht naar een betere vorm van coördina tie in het opsporingswerk aan de grens," aldus de procureur- generaal. alle mannen doodschoten en do vrouwen roofden en kinderen verdronken. Taipeke zelf ook ge roofd, zijn vader in rug gescho ten en moeder meegenomen." „Ja, dat was misschien omdat jullie stam rooftochten had ge houden". Hij knikte met een vreemde trek op het gelaat. Die nacht realiseerde ik voor het eerst goed, hoe ver ik was van de oplossing van het blanke mysterie. En ook dat ik mij thans diep ln het avontuur gestoken' had en van terugkeer geen sprake meer kon zijn. Aan de overzijde scheen het grote feest door te gaan en door de stilte van de nacht klonken vreemde geluiden, die mij be wezen, dat de kreet van een mens nog afgrijselijker kan zijn dan van de brulapen. Alleen mijn beide Indianen sliepen rustig. Zij schenen, nu de stam feest vierde, geen aanval te vrezen. Toen het echter dag werd, bleef Taipeke voortdurend de overzijde van de rivier in het oog houden en scheen zeer onrustig. In plaats van zijn boog en pijlen, die hij anders voortdurend bij zich hield, bekeek hij herhaalde lijk de karabijn. Woldra verschenen daar aan de overzijde oen achttal mannen in twee kano's. Zij kwamen als gisteren naar onze kant en bleven op enkele meters van de oever liggen. Door het laten zien van de ge schenken, die zij de vorige dag hadden gekregen, vroegen zij duidelijk om meer. tWordt vervolgd.) rond te delen. De leden waren hierover erg te spreken en de goede stemming werd nog verhoogd door koffie en oliebol len. Passend in de sfeer van deze avond was een transformatie- schets waarin de twaalf maan den werden uitgebeeld. Mevr. Van Driel vertelde hierna voor een aandachtig ge hoor en op boeiende wijze het één en ander uit de opera „Por- gy en Bess", geïllustreerd met grammofoonmuziek en toen was het tijd voor de voorzitster om met een opwekking tot trouw aan de organisatie allen wel thuis en prettige feestda gen te wensen. Tot slot zong een koortje: „Waar de harten zich verbinden". Petitie aan Belgische instanties. Het gemeentebestuur heeft een petitie opgesteld over de erbar melijke toestand, waarin de weg van Bentille naar Eekloo zich be vindt. In het schrijven wordt op ver betering van deze weg aange drongen, daar vele West Zeeuws- Vlamingen, die de markt van Eekloo bezoeken, hiervan ge bruik maken. Tevens is deze weg de meest gebruikte naar Gent. De petitie werd naar de omlig gende gemeenten in W. Zeeuws Vlaanderen gezonden om adhesie om daarna aan de betrokken Bel gische instanties te worden aan geboden. De burgemeester van IJzendijke, de heer J. J. M. Ficq, heeft terzake reeds besprekin gen gehad met zijn Belgische col lega uit Eekloo. Kerstfeest lagere school. De leerlingen van de openbare lagere „Iris"-school te Zaamslag hebben vrijdagmiddag Kerstfeest gevierd. Ze hadden de klas met zelfgemaakte kerststukjes de juiste sfeer gegeven en gezeten om de kerstboom maakten ze blokfluit- en gitaarmuziek, zon gen ze kerstliederen en luister-' (ien ze naar hun godsdienst onderwijzer, de heer C. Heijboer, die hun het Kerstevangelie en een verhaal las. Na een traktatie sloot het hoofd der school, de heer A. Baijens, deze bijeenkomst en wenste de kinderen een Geluk kig Kerstfeest en een prettige vakantie toe. KIND OVERREDEN In het binnenziekenhuis te Eindhoven is donderdag over leden de 3-jarige Elly van der Kerkhof uit de Zwaaikomstraat in Eindhoven. Wegens dc politieke en eco nomische draagwijdte van de botersmokkel had hii tegen de drie verdachten 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek geëist. Het gerechtshof heeft de von nissen van de rechtbank beves tigd. 'ev r TEÏlNEUfcfcN Omtrent dc volgende, gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de daarachter verij melde adressen: i §1b Kinderwantje (wit fhet groen), Maas-Geensen, DaKltastraat 25; plastic netje, rood"'met wit, J. Molegraaf, v. Steenbergenl. 53: zwarte regenbroékp Ohr. van Wijck, Dijkstr. 24; zilveren ket tinkje /net kruisje, M. de Jonge, Dokweg 2; plastic boodschappen tas, J. Loof, Tramstr. 22; Kees hond, mevr. Faasse, Schutters- hofweg 7; rode kinderportemon- naie, K. Koster, Burg. Geillstr. 14; portemonnaie met inhoud, E. Stockde Koster, Axelsestr. 139; 2 muntbiljetten, Van der Stra ten, De Jongestr. 5; blauwe step, Van den Eeckhout, Noordstr. 96; handschoen, Kegels Anjerstr. 6; 3-kleurige vlag, Verdoorn, Tulp- str. 6; groene step, Van Boven, Dr Buijzeslr. 11; wit met rood kleurig kinderwantje, J. Klaas- sen, Westsluis P 46; groene kin- derwant, J. van Maagdenberg, Margrietstr. 14; muntbiljet, J. Vreeke, Tulpstr. 20; oranje step op luchtbanden; G. Karreman, Crocucsstr. 13; groene step op luchtbanden. Van Eijk, Dc Doel- derstr. 1; armbandje, Herman Dung, Iepenlaan 48; gele sjaal, Van Hecke, Hobbemastr. 7; por temonnaie, Bliek, Noordstr. (stof- fenwinkel); schoolétui met rits, A. Verschragen, Zandstr. 161 te Sas van Gent, Kerstboom (ongev. 2 meter lang), M. de Leijser, Baandijk 51; kinderportemon- naie met kleine inhoud, Hame link, Tramstr. Aan het bureau van politie zijn gedeponeerd: Wanten en gla- cé's, sleutels, rode knipporte- monnaie, rolschaats-sleutel en kerkboek. COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Veiling van 23 december GROENTEN Per 100 stuks: Glassla II ƒ,11 12,50. Per stuk: Bloemkool T4—20 ct; Knolselderij 815 ct. Per bos: Selderij 1017 ct. Per kg: Andijvie 1718 ct; Ro de kool 7—11 ct; Savoye kool 10 15 ct; Waspeen 1013 ct; Breekpeen 56 ct; Prei 1017 ct; Knolselderij 1415 ct; Sprui ten 44—72 ct; Uien 5—11 ct; Wit. lof A 5968 ct. A II 46—52 ct, B 54—62 ct, B II 30—59 ct, afw. 24—46 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg; Bintjes 7—13. FRUIT Per kg: Appelen: Golden Deli cious III grof 2228 ct, III fijn 10 ct, kroet 13 ct; Jonathan II m. 75 28 ct, m. 70 25 ct, m. 65 22 ct, III grof 15—17 ct, III fijn 8 ct; Goudreinetten II m. 65-7.} 20 ct, 11 D 8 ct, III grof 14—18 ct, III fijn 8—11 ct, kroet 8 ct; Zoete ap pelen kroet 30 ct. Peren: Comtes. se de Paris II m. 65 30 ct, m. 55 16 ct; St Rémy III grof 13—18 ct, III fijn 10 ct, kroet 13 ct. GEMEENTEBEGROTINGEN De ontwerp-begrotingen voor het dienstjaar 1961 (algemene begroting en begrotingen van het woningbedrijf, het grond bedrijf en de dienst voor maat schappelijke zorg) zijn geduren de een tijdvak van veertien da gen ter inzage gelegd op de ge meentesecretarie. Afschriften van genoemde bescheiden zijn tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Terneuzen, 21 december 1960. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, voorz. A. J. DEES, secr. (Adv.)' 2.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim twee en een half miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de RAIFFEISENBANK Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2