Frituren zonder spatten Ontwerpresoluties over Kongo HAMEA DELFRITE RADIO EN TELEVISIE De vakbonden in de Sowjet-Unie RECHTSZAKEN Verenigde Staten hervatten hulp aan Laos Overtreding Loterijwet Sportnieuws DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 door de algemene vergadering der Ver. Naties verworpen U maakt er méér van met CALVE VULPENNEN Van de Sande Donderdag 22 december '60 De Algemene Vergadering der V. N. heeft dinsdag een Indisch- Zuid-Slavische ontwerpresolutie, waarin onder meer werd voorge steld een groep raadgevers naar Kongo te zenden, die aldaar zou moeten samenwerken met de speciale V. N .-vertegenwoordiger Dajal (India), met 42 tegen 28 stemmen, bij 27 onthoudingen, verworpen. Twee delegaties wa ren bij de stemming afwezig. De assemblee verwierp ook een Amerikaans-Britse tegenresoiu- tie, waarin secretarisgeneraal Hammarskjoeld werd ver zocht de Kongolese president Kasavoeboe te helpen bij het scheppen van voorwaarden, waaronder 't Kon golese parlement bijeen zou kun nen komen en zonder vrees voor inmenging van buitenaf in vrij heid zou kunnen beraadslagen. De verworpen IndischZuid- Slavische resolutie voorzag in het onverwijld vrijlaten van alle politieke gevangenen in Kongo, het zonder uitstel bijeenroepen van het Kongolese parlement, dat onder bescherming der V. N. zou moeten vergaderen, het nemen van maatregelen om te verhinde ren dat Kongolese legereenheden zich met politieke zaken inlaten en een eis tot terugroeping uit Kongo van alle Belgische mili taire en semi-militaire werkers. In de resolutie was ook be paald dat économische en tech nische hulp aan Kongo uitslui tend via de V. N. zou mogen worden verleend. 43 afgevaardigden stemden vóór de AmerikaansBritse re solutie, 22 tegen en 32 onthielden zich van stemming. Ook bij deze stemming waren twee delegaties afwezig. De resolutie werd verworpen, omdat zij niet de twee derde meerderheid kreeg, die voor aan vaarding van belangrijke resolu ties door de algemene vergade ring vereist is. In de verworpen resolutie was, nog gesteld, dat het noodzake lijk was dat in Kongo de „rech ten van de mens" in acht wer den genomen. Er werd de hoop in uitgesproken dat het ver tegenwoordigers van het inter nationale Rode Kruis zou wor den toegestaan gevangen gezette personen te bezoeken. Tenslotte spraken de V. S. en Engeland zich in de resolutie uit voor het voorstel om in Kongo een ronde tafelconferentie te houden, ten einde te pogen tot een oplossing van de binnenlandse politieke ge schillen te komen. Na de verwerping van beide ontwerpresoluties door de assem blee nam secretaris-generaal Hammarskjoeld het woord. Hij verklaarde dat de ernstigste kant van dit nieuwe falen van de Al gemene Vergadering, om een be-, sluit te nemen, gelegen was in de openbaring van de diepte van het meningsverschil, waardoor de volkerenorganisatie werd ver deeld. De Oostenrijkse afgevaardigde dr Matsch stelde na Hammar- skjoelds toespraak voor het Kon golese vraagstuk op te nemen op de agenda van door de Algemene Vergadering te behandelen pun ten, wanneer deze op 7 maart '61 weer bijeenkomt. Dit voorstel werd zonder meer aanvaard, waarna de vergadering tot een later tijdstip werd ver daagd. DE ALGEMENE VEkGADERING OVER ALGERIE NEGERS BOYCOTTEN KERSTMAN -Talrijke negers in het zuiden van de Ver. Staten doen geen Kerstinkopen uit protest tegen de segregatie in de restaurants van grote warenhuizen en an dere faciliteiten die uitsluitend voor blanken gelden, aldus be- tit „The Wallstreet Journal", de VeuJjtaten is het traditie aar m?r®Kerstfeest geschen-- nen te geven. In Jacksonville, Florida, waar het enkele maanden geleden tot botsingen tussen blanken en negers kwam was de omzet in de vier weken eindigend 10 dec. 12 procent lager dan in de over eenkomstige periode van vorig jaai\ In Atlanta bedroeg de te ruggang over dezelfde periode 9 procent. 0 De ruimtecapsule, die maan dag na een vlucht boven de At lantische Oceaan werd gebor gen, is dinsdag te Cape Caha- veral aan land gebracht. De cap sule bleek vrijwel onbeschadigd te zijn. Ze zal aan een nauw keurig onderzoek worden onder worpen. De algemene vergadering der V. N. heeft met 63 stemmen te gen acht bij 27 onthoudingen een resolutie over Algerië aan genomen waarin het recht van het Algerijnse volk op zelfbe schikking en onafhankelijkheid wordt erkend, alsmede de nood zaak van doeltreffende garan ties om de juiste uitvoering van het zelfbeschikkingsrecht te verzekeren. Tevens wordt ge zegd dat de V. N. een „verant woordelijkheid hebben om bij te dragen tot de juiste uitvoering van het zelfbeschikkingsrecht. Een belangrijk artikel van de oorspronkelijke Afrikaans-Azi atische resolutie werd echter 40 tegen 40 stemmen bij 16 ont houdingen verworpen, namelijk het gedeelte dat betrekking had op het houden van een referen dum, georganiseerd en gecon troleerd door de V. N., waar door het Algerijnse volk „vrije lijk het lot van het gehele land kan bepalen". (Voor aanvaar ding van resoluties over belang rijke politieke kwesties is in de algemene vergadering een meer derheid van twee derden no dig.) Een amendement van de Afri kaanse staten van de Franse gemeenschap was tevoren ver worpen. Dit hield in dat de par tijen in het Algerijnse conflict onmiddellijk onderhandelingen openen over een staken van het vuren en over omstandigheden waarin een referendum over zelfbeschikking kan worden ge organiseerd. Èen ander amen dement waarin de vorming van een speciale internationale com missie ter vergemakkelijking van contactfen en onderhandelingen tussen de partijen werd aanbe volen, werd eveneens verwor pen. Tenslotte werd ook een amendement van Cyprus waar in een referendum onder auspi ciën van de V. N. werd aanbevo len, verworpen. De bevolking van de Sow jet-Unie In januari vorig jaar omvatten de strijdkrachten van de Sow- jet-Unie 3.623.000 man, aldus blijkt-uit de cijfers'van dc volks telling 1959, die dinsdag in Mos kou zijn gepubliceerd. Sindsdien is een wet goedgekeurd waarbij de strijdkrachten met 1,2 miljoen man worden verminderd. Op een totale bevolking van 208.827.000 zielen bedroeg de be roepsbevolking 99.130.000 zielen of 47,5 procent. Het aantal ar beiders op collectieve landbouw bedrijven bedroeg 32.380.000 of 15.5 procent van dc bevolking. Dc laatste twintig jaar is het percentage landarbeiders van 44,9 tot 31,4 van dc beroepsbe volking teruggelopen. In deze periode is het percentage inge nieurs en technici met 150 en het percentage wetenschap pelijke werkers met bijna 300 van 112.000 tot 316.000 toege nomen. (Adv.) Geneest ruwheid en schraalheid VERHOGING KINDERBIJSLAGEN De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft dinsdag de memorie van ant woord uitgebracht op het voor lopige verslag dat de vaste com missie voor sociale zaken en volksgezondheid uit de Tweede Kamer maandagavond op het wetsontwerp tot wijziging van de kinderbijslagwet, de kinder bijslagwet voor rentetrekkers, de noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen en de kindertoe- lagewet voor gepensioneerden (verhoging kinderbijslagen) had gegeven. De staatssecretaris zegt aan het slot van zijn memorie van antwoord dat hij op dit ogenblik nog de hoop koestert dat het de beide Kamers der Staten-Gens- raa) mogelijk zal zijn het wets ontwerp vóór 1 januari a.s. te behandelen. De staatssecretaris merkt voorts onder meer op dat zich thans wederom doch in sterkere mate dan ooit tevoren de om standigheid voordoet dat voor de becijfering van de wenselijke ver hoging van de kinderbijslagen meer dan één berekening kan worden opgesteld, waarvan de uitkomst verschillend uitvalt, al naar gelang van het gekozen uit gangspunt. De regering heeft gekozen voor een tussenoplos sing, waarbij men de duurtetoe- slag van tien cent per kind en per dag niet geheel buiten be schouwing laat doch zich even min op het standpunt stelt dat deze eerst geheel door de loon stijgingen dient te worden „inge haald" alvorens tot verhoging van de kinderbijslagen over te gaan. In afwachting van het ad vies van het georganiseerde be drijfsleven dat zal worden inge wonnen heeft de regering voor gesteld de bijslagen met onge veer vier procent te verhogen. Vrijspraak na eis van 2 jaar en 3 maanden Het gerechtshof te Amster dam heeft in zijn vervroegd ge wezen arrest de 34-jarige los werkman A. P. G. uit de hoofd stad vrijgesproken van een hem ten laste gelegde inbraak (zon der buit) in een woonwagen van de N.V. G. Kruk op het terrein van de Hoogovens te Velsen en een daarna tezamen met een zekere J. V. gepleegde diefstal uit de kantoorkeet van deze N.V. Bij deze diefstal zouden si garetten ter waarde van 75 gul den plus een aantal staafjes dy namiet zijn weggenomen. J. V. had in zijn rechtbankvonnis van één jaar gevangenisstraf berust. Tegen G., die èn voor rechtbank te Haarlem en voor hof hard nekkig elke schuld had ontkend, had de procureur-generaal be vestiging van het rechtbankvon nis "twee jaar en drie maanden met aftrek van het voorarrest, geëist. De los werkman is reeds zeven keer wegens diefstal ver oordeeld. Nederlandse vissers in Ierland veroordeeld Een rechtbank te Dublin in de Ierse republiek heeft dinsdag schipper N. P. van de VI. 21 „Willem" veroordeeld tot een boete van vijftig gulden en ver beurdverklaring van zijn uitrus ting en een vangst van 165 ton haring omdat hij schuldig was bevonden aan het vissen op vis gronden nabij Waterford die voor Ierse vissers zijn voorbe houden. De schipper zei schuldig te zijn. Hij zei dat hij al vissend niet had gemerkt dat hij in ver boden wateren kwam. Officieren van het Ierse kor vet „Cliona", die schipper P. in de vroege ochtenduren van dinsdag hadden aangehouden, hebben gezegd dat er vele bui tenlandse vissersschepen in het verboden zeegebied aan het vis sen waren. (Adv.) Omdat DELFRITE een vet is van speciale samenstelling, kunt U het tot zeer hoge temperaturen verhitten. DELFRITE is daardoor een ideaal frituurvet, dat niet spat, niet schuimt, niet walmt! Ook niet bij bakken en braden van vis en vlees. Want ook daarvoor is DELFRITE bij uitstek geschikt. FRITUURVET CALVÉ CDE 1.112.100 In een studie van de interna tionale arbeids organisatie (I. L. O.), genaamd „De vakbonden in de Sowjet-Unie", wordt naar vo ren gebracht dat het doel van dc Sowjet-Unie de Amerikaanse produktie te evenaren niet slechts een „Moskouse leuze" is, maar dat het wordt beschouwd als een realistisch programma waaraan het gehele Russische volk met vertrouwen medewerkt. De studie werd opgesteld door een bijzondere missie van de I. L. O., welke verleden jaar een be zoek heeft gebracht aan dc'Sow jet-Unie. Volgens de studie bestaan cr zowel gelijkenissen als verschil len tussen de positie van de ar beiders en de vakbonden in de Sowjet-Unie en het Westen. Men moet zich hiervan bewust zijn, wil men de toestand met het oog op de vrijheid van vereniging ten volle begrijpen. Blijkens de studie hebben de vakbonden ih |de| Sowjet-Unie De Verenigde Staten hebben besloten de militaire en econo mische hulp aan Laos te hervat ten. zo is maandagavond in ge zaghebbende kringen in Was- Laatste commandant van Auschwitz Baer gearresteerd De laatste commandant van het beruchte nationaal-socialis- tische vernietigingskamp Ausch witz, Richard Bar, is in hechte nis genomen, aldus heeft de of ficier van Justitie Wolf dins dag in Frankfort meegedeeld. Verscheidene dagen geleden was een algemene jacht op deze thans 49-jarige oorlogsmisdadi ger begonnen. De jacht begon toen het par ket te Frankfort aanwijzigingen kreeg dat Bar in leven was en zich schuil hield. De autoriteiten gaven het be vel tot Bars aanhouding in ok tober. Bar is van mei 1944 tot januari 1945 kampcommandant geweest. Hij was als zodanig de opvolgoer van Hoess en Liebe- henschcl. die beiden in Polen ter dood veroordeeld en terecht gesteld zijn. Auschwitz ligt in Silezië en heet thans Oswiecim. Hoess heeft voor zijn terecht stelling meegedeeld dat in Auschwitz ongeveer drie mil joen mensen zijn omgebracht. Er zijn tijden geweest waarin er 10.000 mensen per dag naar de gaskamers werden gebracht. Anderen werden doodgeschoten of kwamen om dooi- slechte be handeling of van honger. hington meegedeeld. Het besluit was genomen na de verovering van Vientiane door de strijd krachten van generaal Phoemi Nosavan en prins Boen Oem, de premier. De leveranties waren op 30 no vember j.l. op vcr.ock van r!e voormalige neutralistische pre mier prins Scevanna Phoema. die naar Cambodja is gevlucht, op geschort. Volgens functionarissen zal Je militaire hulp voornamelijk be staan uit lichte wapens. Er zou den geen tanks of houwitsers worden geleverd. Kapitaal gevonden in huis van afgHette^premier van Nepal Ten huize van de door koning Mahendra afgezette en gearres teerde premier van Nepal, Koi- rala, is een bedrag van 108.000 Indiase roepies (ca. 81.000 gul den) en 11.000 Nepalse roepies (ca. 5.800 gulden) gevonden, al dus heeft radio Nepal meege deeld. Het station leverde geen commentaar op de vondst. Voorts is naar verluidt de vroegere minister van Ontwik keling, dr. Tulsi Giri, uit gevan genschap ontslagen. Giri trad kort voor de machtsovername door de koning af. 0 De Birmese regering heeft be sloten haar zes officieren die bij het V. N.-commando in Kongo zijn gedetacheerd, terug te trek ken, aldus heeft premier Oe Noe op een persconferentie meege deeld. een belangrijke rol bij de organi satievorm en de supervisie op de arbeid, zij regelen de arbeids voorwaarden en bepalen de be loning. Hoewel de vakbonden niet de traditionele functies van een regering uitoefenen, hebben zij bepaalde posities, waarover de regeringen in enkele andere landen bezorgd zijn; In het rapport wordt voorts gezegd dat de missie niets ver nomen heeft omtrent stakingen ter verdediging van de bejangen der arbeiders of voor het ver krijgen van betere arbeiüsvoor- Wdarden. Interpol ingeschakeld KIST MET GOUDEN MUNTEN VERDWENEN Interpol is ingeschakeld bij een onderzoek naar een kist met gou den munten, die tussen Zurich en Toronto uit een vliegtuig is ver dwenen. Naar pas thans is be kendgemaakt, wordt de kist sinds tien dagen vermist. De munten waren bestemd voor een bank in Toronto, waar zij zouden worden tentoongesteld. De waarde van de zending was 18.000 dollar. FLINK BEDRAG VAN GRIEKS SCHIP GESTOLEN De kapitein van het in de oude houthaven in Amsterdam liggen de Griekse schip „Vassilaides" mist een bedrag van ƒ17.300 in Amerikaanse en Nederlandse va luta. De kapitein had dit geld, voor een deel zijn eigendom en overigens toebehorende aan de rederij, opgeborgen in een lade van zijn bureau. Indringers heb ben de lade open gebroken en het geld meegenomen. 0 In Iskanderoen, in Zuid-Tur- kije, is een monument van pre sident Kemal Ataturk, de grond vester van het moderne Turkije, door een bom verwoest. Volgens de politie is het voetstuk van het monument vernield en het hoofd er af geslagen. Na de ontplof fing werd een protest betoging gehouden, die volgens de politie rustig verlopen is. ARRESTATIES IN OOST-BERLIJN De Westduitse minister voor aangelegenheden, geheel Duits land betreffende, Ernst Lemmer, die tevens voorzitter is van de Christen-Democratische Partij, de C. D. U„ in West-Berlijn, heeft in een brief aan de drie Weste lijke militaire commandanten van Berlijn hun aandacht geves tigd op de arrestatie in de loop der laatste weken van een aantal C. D. U.-leden, die in Oost-Berlijn wonen. Voorts deelde hij mede, dat andere leden van de partij aan urenlange verhoren werden onderworpen en aan chantage werden blootgesteld om hen er toe te brengen als agenten voor de Oostduitse inlichtingendienst op te treden. De minister verzocht de com mandanten deze kwestie te on derzoeken en de nodige maat regelen te treffen ter bescher ming van onschuldige Berlijnse burgers, die in strijd met het vier-mogendhedenverdrag wor den vervolgd. BOEKHANDEL De recherche van het hoofd bureau van politie in Rotterdam heeft gisteren proces-verbaal opgemaakt, tegen de 52-jarige fotohandelaar A. B. uit Rotter dam wegens overtreding van de loterijwet. Het is gebleken dat deze sinds juni j.l. regelmatig formulieren van de Duitse Nordwest Lotto in Nederland verspreid heeft, on der ongeveer 8.000 personen, die hij eerder vanuit Duitsland had aangeschreven. Deze mensen moesten de formulieren, die hij hen in Nederland toezond, naar een postbus in Diisseldorf stu ren, zodat zij de indruk kregen, dat het een Duitse aangelegen heid was. Dit was het ten dele, want de fotohandelaar zorgde er wel voor dat de formulieren te bestemder plaatse kwamen, maar, hij liet de deelnemers veel te veel betalen. Voor een volle dig ingevuld formulier van drie kolommen, dat drie Mark kost, liet hij 4.95 Mark betalen. Vulde men 1 kolom in, dan betaalde men twee in plaats van één Mark, en vulde men twee ko lommen in dan was de prijs 3,50 Mark. Wekelijks reisde de man naar Duitsland om de ver zending te regelen. Dit kostte hem dan twee dagen, maar le verde hem 130 140 Marken op. Dezer dagen werd hij aangehou den, toen hij beladen met Duit se lotto-formulieren weer in ons land kwam. Het Chinees- Indische grensgeschil Prmier Nehroe heeft in het parlement meegedeeld dat de standpunten van India en China bij de onderhandelingen over het grensgeschil weinig of niets ge meen hebben. Er is 6 maanden lang in Ran goon onderhandeld en er is een rapport van 570 bladzijden opge steld. India zal moed en vastbeslo tenheid nodig hebben om aan de Chinese aanspraken het hoofd te bieden, aldus Nehroe. Het moet maatregelen treffen voor het ge val dat het conflict acuut wordt. Lichaamsconditie van Amerikanen ontoereikend volgens Kennedy In een artikel in het Ameri kaanse weekblad „Sport Illustra ted" heeft de nieuwe Amerikaan se president John Kennedy zijn ernstige bezorgdheid uitgespro ken over de steeds groter wor dende „lichamelijke weekheid van de Amerikaan". Hij maakte in grote lijnen een plan bekend om deze toestand te verbeteren. De president was vooral ver ontrust over de toenemende ver wekelijking van de Amerikaanse jeugd ondanks de pogingen van de laatste vijf jaar om dit tegen te gaan. Deze lichamelijke ontoereikend heid vormt volgens Kennedy „een bedreiging van onze vei ligheid en brengt onze moge lijkheden om toekomstige pro blemen op te lossen, in gevaar. In grote lijnen luidt het plan van de Amerikaanse president: 1. Instelling van een commis sie verbonden aan het Witte Huis Ier bepaling van de mid delen tot verbetering van de fy sieke conditie van de Amerikaan. 2. De verbetering van de li chaamsconditie van de jeugd zal direct vallen onder het ministe rie van gezondheid, onderwijs en opvoeding. 3. De gouverneurs van alle staten zullen uitgenodigd wor den een jaarlijks congres over de fysiteke gesteldheid bij te wonen. 4. Propaganda voor de sport beoefening en lichamelijke op voeding door alle openbare dien sten als een van de blijvende grondslagen van de Amerikaan se poliliek. 48) Nog vóór de dwerg dc laat ste vezel doorgesneden heeft, rukt de Noorman zijn boeien stuk en springt snel van de brandstapel, even later gevolgd door Svein. Op dat moment verschijnen enkele hoofdmannen die nieuwsgierig geworden eens een kijkje komen nemen. Ze voe len er niets voor Eric en Svein te laten lopen, maar dc dwerg bezweert hen, dat het Bleda's be vel is. En intussen ziet de Noor man, dat Tarok nog maar enkele passen van Bleda's tent verwij derd is. „Ga mee", bi.il hij de aanvoer ders toe, „dan kunt ge zelf van Bleda Khan horen, dat wij zijn vrienden zijn." Dan schiet hij langs de ver baasde hoofdmannen heen en rent achter Tarok aan, die juist de tent binnengaat. Met een schreeuw rukt Eric het tentdoek open en als door een adder ge beten, veert Tarok overeind. Een mes heeft hij in de hand.Ach ter de Noorman verschijnen de aanvoerders, terwijl Pritt zich als een aal zo vlug tussen hen door wurmt. Tarok aarzelt even, maar de Noorman, die als een losschie tende pijl op hem toespringt, wacht hij niet af. Hij duikt opzij, ritst het tentleder open en ver dwijnt in het duister. VRIJDAG 23 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws.,; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.30 Rex Pacificus, cantate; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 11.50 Als de ziele luistert, lezing; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Kerstboodschap door Z. H. Paus Johannes XXIII; 13.00 Nws.; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.13.45 Vraagbaak voor vrouwen; 14.00 Sopr. en piano; 14.50 Gram.; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Kerstliederen; 17.00 Boekbespr. voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beurs- ber.; 17.45 Amateursprogr.18.20 Onderdak voor jonge mensen, klankb.18.50 Regeringsuitz. 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Me- mojandum; 19.30 Pol. lezing; 19.40 Verz. progr. voor de sold.; 20.30 Avondcollege: radiolessen; 21.00 De Kersttaart, hoorsp.; 21.40 Jong - oud - eeuwig, Godsd. gedachten wisseling; 21.55 Gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Lichte muz.; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. en act.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram. en act.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Dit en het andere, lezing10.05 Morgenwijding 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Vioolduo; 11.40 Gram.; 12.00 Zuidamerik. muz.; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Piano spel; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 kerstviering Min. van Marine, Den Haag, rep.; 14.30 Voordr.; 14.50 Pianorecital; 15.00 Literai re rubr.; 15.20 Die Kindheit Je- su, Kerstoratorium; 16.00 Orgel spel en zang; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de teenagers; 17.53 Act.; 18.00 Nws.; 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Lichte muz.; 18.50 De puntjes op de i, praatje; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Jazzmuz.; 19.30 Nws.; 19.35 Kerstfeest voor de kind.; 20.35 Nederl. kamerkoor, Kerstcanta te; 21.00 Gram.; 21.50 Quiz- progr.; 22.15 Buitenl. week- overz.; 22.30 Nws.; 22.40 Zorg om de mens, gesprek; 23.00 Soc. nws. in Esperanto; 23.10 Mu- ziekrevue; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws.; 12.03 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws. en weerber.; 13.15 Orgelspel; 14.00 Ork. conc.; 15.15 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Ork. conc.; 17.00 Nws. en weer ber.; 17.10 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Boekbe spr.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws.; 19.40 Kerstliederen; 20.00 Europese Kerstliederen; 21.30 Kunstkalei- doskoop; 21.45 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Kunstoverz.; 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV20.00 Weekoverz. en weeroverz.; 20.30 Film over tra ditie van het Kindeke wiegen; 20.45 Progr. over de kraamver- pleging; 21.15 Kerstprogr.; 21.50 Voordr.; 22.10 Epiloog. VLAAMS BELG. TV; 19.00 Documentair progr.; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nws.; 20.30 Kerstspel22.00 Filmnws. en nieuwe films; 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3