in de lucht komen r Botsingen teveel voor BINNENLANDS NIEUWS «De heilige Daad» Chanees Kongo plan voor Radio en Televisie DE VRTJE ZEEUW AAD hene Het luchtdrama boven New York Pagina 7 Meer dan 1000 near-misses f ieder jaar Duitse mosselen via Nederland naar Parijs Voor tijden van nood is inderdaad schertsorganisatie Communisten in Nepal gearresteerd ïcember '60. Woensdag 21 december '60. per kg per kg per stuk per stuk 100 gr. 100 gr. r thuis- s O an de Sande Terneuzen 55 i door HUGO HOOFTMAN De vliegramp boven New York, waarbij twee verkeersvliegtui gen met elkaar in botsing kwamen en neerstortten in het drukke stadsdeel Brooklyn, waarbij ongeveer 130 mensen het leven ver loren, mag de ernstigste vliegramp in de geschiedenis van de lucht vaart genoemd worden. Het mag een wonder heten, dat het aantal slachtoffers tot ruim honderd beperkt bleef, zeker wanneer we weten, dat de DC-8, het straalvliegtuig van „United Airlines" vlak naast een school terecht kwam, waarin zich niet minder dan 1700 kinderen bevonden. Was de val slechts iets anders geweest, dan had het aantal slachhtoffers in de honderden gelopen. De toestellen waren bezig in een dichte regen- en sneeuwbui te landen. Toen de botsing ontstond, zochten zij een gunstige landings positie en wel elk voor een landing op een ander vliegveld. De DC- 8 zou neerstrijken op het internationale vliegveld Idlewild van New York en de Constellation wilde landen op de New Yorkse lucht haven van Laguardia. HOGERE SNELHEDEN GROTERE RISICO Enkele maanden geleden om juist te zijn op 25 oktober j.l. werd de Wereld opgeschrikt door het bericht dat de Royal Comet met aan boord koningin Elisa beth van Engeland en prins Phi lip even ten noorden van het vliegveld Eelde bij Groningen bijna in botsing zou zijn geko men met twee F-86 Sabre-straal- jagers van de Duitse luchtmacht. De Sabres van dc vliegbasis Oldenburg zagen de Comet reeds op 1015 km afstand aan haar condensstrepen en toch kwamen de jagers tc dicht bij het ko ninklijk toestel. Dit is wel een duidelijk bewijs, dat bij het toe nemen van de snelheden in de luchtvaart het gevaar van bot singen gaat toenemen. Het licht trouwens voor de hand, dat de risico's aanmerkelijk groter wor den, wanneer dergelijke snelle machines gelijktijdig in een klein luchtgebied bijeen zijn. En zo iets kan boven vliegvelden voor komen. EEN TRIESTE LIJST In het begin van dit jaar vloog een Italiaanse straaljager in vol le vaart bij Nettuno in Italië op een Vickers Viscount van de B.E.A. Het toestel stortte neer en 31 mensen verloren het leven. Daarvóór botste een F-1000. Super-Sabre in een luchtweg bo ven Las Vegas tegen een DC-7 van de United Airlines. De vol gende maand raakte een T-33 straaltrainer een Viscount van de Capital Airways in een ver- keersroute boven Baltimore. Alle passagiers in de verkeersmachi- nes weiden gedood. Ontelbaar groot is het aantal z.g. „near-misses", waarbij nog net op het laatste moment een botsing kon worden voorkomen. Een K.LM.-machine botste bij een landing in Kopenhagen „bij na" met een T-33 van de Ameri kaanse luchtmacht. Boven Rio de Janeiro vlogen onlangs nog twee machines tegen elkaar met rampzalige gevolgen. Vooral boven de V. S. wordt het luchtruim méér dan vol. Geen wonder als we weten dat daar alleen al meer dan 40.000 sport en zakenvliegtuigjes in de lucht krioelen. Tussen 1948 en 1957 vonden boven Amerika 159 bot singen in de lucht plaats, waar van niet minder dan94 °/o bij helder weer. Per jaar worden zo'n 1000 „near-misses" gerappor teerd. WAAR LIGT HET AAN? Het verschrikkelijke ongeluk boven New York is slechts één van de vele botsingen in de lucht die de laatste tijd hebben plaats gevonden. Men zou zeggen: het luchtruim is toch groot genoeg? Ja. maar de verkeersvliegtuigen worden op de bepaalde routes samengebracht in zogenaamde „luchtwegen". Het is niet zo, dat het in die luchtwegen te „druk" is. Wél is het zo, dat de militaire toestellen die civiele luchtwegen beter kunnen vermijden. Wat hard nodig is, is 'n nauwere sa- Verzoeningscommissie in Leopoldstad Drie leden van de verzoe ningscommissie van de Verenig de Naties ovor Kongo. Jaja Wachoekoe (Nigeria), Moham med Sopiee (Malakka) er, Ato Anden Mellesse (Ethiopië) zijn maandag in Leopoldstad aange komen. Zij weigerden een ver klaring af te leggen. Kolonel Ferdinand Foltin, de leider van het Oostenrijkse me dische team dat vorige week na zware strijd door Nigeriaanse V. N.-troepen uit Kongolese ge vangenschap werd bevrijd, keert vandaag naar Wenen terug om de toekomst van de groep le be spreken. Foltin verklaarde dat alle 51 leden van zijn groep vrijwilli gers zijn en dat de meesten thans de wens te kennen hebben gegeven niet langer in Kongo te (lijven. menwerking tussen de civiele en militaire luchtverkeersregeling. Daar ontbreekt nog veel aan. In Amerika heeft men, na de vele ongevallen aldaar, een Fe deral Aviation Agency opge richt, hetwelk tot taak heeft alle civiele en militaire vliegtuigen in het Amerikaanse luchtruim or.der controle te houden. Aan het hoofd werd een burger ge plaatst, een oud generaal van de luchtmacht. On die manier hoopt men het aantal botsingen tussen militaire en burgervliegtuigen aanmerkelijk te beperken. Deze botsingen en near-misses maken het grootste aantal uit. Maar het zijn niet alleen de militaire en burger machines die met elkaar botsen. Ook verkeers- machines komen nog veel te veel met elkaar in, aanraking, hetgeen nu weer bij New York gebeurde. Het verschrikke lijke hiervan is. dat het aantal slachtoffers bij zo'n ramp met een dubbel zo groot is. Dat was nu het geval, maar ook vorig jaar, toen boven Grand Canyon twee grote verkeersvliegtuigen eenvoudig over elkaar schoven Beide toestellen stortten neer en alle inzittenden kwamen om. Dit was één van de tot nu toe groot ste vliegrampen in de lucht vaartgeschiedenis. Boven Parijs raakten in de wolken twee ver- keersmachines elkaar met de vleugeltips. Het liep wonder bo ven wonder goed afWe moe ten er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn wanneer het niet zo goed was afgelopen boven een stad als Parijs. Al deze rampen zijn even zo vele tekenen aan de wand. Er moet héél spoedig wat gebeuren, anders zitten we in een verkeers vliegtuig nooit meer op ons ge mak. Maar met het gebeurde in New York voor ogen voelt ook de burger op de grond zich niet meer prettig met al dat gevlieg boven z'n hoofd. Er dienen maat regelen genomen te worden die de veiligheid in de lucht garan deren. (Nadruk verboden.) DADERS DIEFSTAL BONT JASSEN AANGEHOUDEN. De Utrechtse recherche is er na intensief speurwerk in ge slaagd de daders aan te houden van een brutale diefstal, die maandagavond in een Utrechts modemagazijn is gepleegd, en waarbij 14 kostbare bontjassen werden gestolen. Gearresteerd zijn de 21-jarige schilder B. en diens neef de 20- jarige schilder B., alsmede de 24- jarige monteur M., allen uit Utrecht. De beide schilders die nogal sportief aangelegd zijn klommen Hoog boven de lage buisjes van Domburg verheft zich sedert enkele dagen 'n betonnen toren, welke apparatuur voor een straalverbinding draagt. Na de ramp in 1953, toen de tele foonkabels gestoord waren, is men op 't idee gekomen, gebruik te maken van de mogelijkheden welke de radiotelefonie biedt; nu staat de slanke grijze toren als een monument van waakzaam heid in het lage landschap. In drie dagen en nachten was de bouw bekeken. De bovennationale en boven- kerkelijke organisatie „De hei lige Daad" berust op een fanta sie. Dat staat nu wel vast nadat hoofdinspecteur H. Molenkamp en hoofdagent-rechercheur R. Scherer van de Amsterdamse centrale recherche in West-Duits- land een uitgebreid onderzoek hebben ingesteld naar de waarde van de aanspraken die de gear resteerde Jolle Jansma en J. Vol- raat maken op kerkelijke, zelfs pauselijke steun. Alle contacten die Jansma en Volraat en hun Duitse vriend Th. A. Dreis beweren te hebben gehad met Rooms-Katholieke en andere autoriteiten, zijn gecon troleerd, maar alle beweringen blijken als los zand aan elkaar 15-JARIGE MATROOS AANGEHOUDEN De rijkspolitie to wafer te Am sterdam heeft zondag dp 15-ja- rige matroos J. S„ kort nadat deze met zijn schip in de Am sterdamse haven was binnenge lopen, aangehouden wegens diefstal. De jongen heeft tijdens de afgelopen reis herhaaldelijk geld weggenomen van zijn mede opvarenden, tot een totaalbedrag van enkele honderden guldens. Tevens had hij zich een gouden verlovingsring wederrechtelijk toegeëigend. De matroos zal tegen het ein de van deze week voor de offi cier van justitie in Rotterdam worden geleid. Sinds verscheidene weken komen enkele malen per week kust vaarders met Duitse mosselen in Wemeldinge en Yerseke aan, welke van daar doorverkocht worden naar Frankrijk. Een combinatie van handelaren is biertoe overgegaan omdat de Duitse mosselen langer verwa terd zijn en daardoor een ster kere schaal hebben dan de Nederlandse. Bij bet transport over de weg naar Parijs werden tot nu toe aanzienlijke hoeveel heden mosselen ongeschikt voor consumptie wegens schaalhreuk. Op de foto zien We het lossen van een kustvaarder met mosse len in lichters: met grijpers tegelijk gaan de Duitse mosselen van boord. Beweging van Soustelle mag niet deelnemen aan campagne voor referendum De „nationale hergroepering", een beweging die door oud-mi nister Soustelle in het leven is geroepen en waarvan hij voor zitter is, mag niet deelnemen aan de campagne voor het op 8 januari te houden referendum inzake Algerië. Zoals bericht heeft Soustelle een der felste tegenstanders van De Gaulles Algerijnse poli tiek een fusie weten te be werkstelligen tussen de „na tionale hergroepering" en de 32 overgebleven leden van de par- lementsfractie voor de „eenheid van de republiek", die na de verkiezingen in 1958 door 72 afgevaardigden uit Algerië werd gevormd. De nieuwe fractie heet „nationale hergroepering voor de eenheid van de repu bliek". Het verbod tot deelneming, opgelegd aan Soustelle's bewe ging, is gebaseerd op een decreet van 8 december. Hierin wordt gezegd dat alleen die politieke partijen aan de campagne mo gen deelnemen, die in de na tionale vergadering of de senaat vertegenwoordigd zijn en die voor 16 december een verzoek tot deelneming hebben inge diend. President Nkroemah van Gha na heeft donderdag via de radio een plan voor de V. N. in Kongo uiteengezet. Hij eist dat het V. N. opperbevel de beschikking krijgt over „ervaren soldaten die kunnen optreden". Als zijn voorstel niet zou wor den aangenomen, zou hij samen mot andere Afrikaanse staten een Afrikaans opperbevel instel len. Dit zou onmiddellijk trach ten orde en rust in Kongo te herstellen, zodat „de wettige re gering van Loemoemba" zou kunnen werken. Nkroemah steil de vorming van een V.N.-commissie, samen gesteld uit Afrikaans-Aziatische ianden, voor „om te onderzoeken wie Moboetoe en zijn bende fi nancieren en van wapens voor zien". Nkroemah had veel kritiek op de rol die de V. N. tot dusver in Kongo hebben gespeeld, maar is van mening dat bij een vertrek Amerikaanse diplomaten van spionage beschuldigd Het Hongaarse communisten blad „Nepszabadsag" heeft don derdag drie Amerikaanse diplo maten beschuldigd van spiona ge. Het drietal zou foto's en tekeningen gemaakt hebben van een militaire installatie. Het blad schrijft dat de drie diplomaten op weg waren naar Kecskemet in Centraal-Honga- rije. Zij namen echter een an dere route dan die welke door de autoriteiten is voorgeschre ven en reden naar een militaire installatie, aldus het blad. Toen zij werden aangehouden door een schildwacht zeiden de Amerikanen dat zij langzamer waren gaan rijden om de schoon heid van de poesta's te kunnen bewonderen. van de V. N.-troepen het gevaar van een burgeroorlog dreigt: die zou jaren kunnen duren en Kon go een eeuw of meer achteruit kunnen zetten. Het plan van Nkroemah telt 7 punten, deze zijn: 1. De „bende van Moboetoe" en andere troepen die niet tol het V. N.-leger behoren moeten wor den ontwapend. Zij mogen niet aan de politiek deelnemen. 2. „De wettige premier" Loe moemba en alle andere leden van zijn kabinet en parlement die in arrest zijn, moeten worden vrijgelaten. 3. Het parlement dat Loe moemba tot premier en Kasavoe- boe tot president koos, moet nor maal kunnen functioneren. 4. Alle Belgische militairen en ambtenaren moeten uit Kongo verdwijnen. 5. De V. N. moeten tijdelijk de interne aangelegenheden van Kongo behartigen opdat orde en rust kunnen worden hersteld. 6. Het V. N.-opperbevel moet in handen worden gelegd van een ervaren militair, die handelend kan optreden. 7. Er moet een V. N.-commis- sie van Afrikaans-Aziatische lan den worden gevormd. te hangen. De heren Molenkamp en Scherer hebben tijdens hun tiendaagse verblijf in de Duitse bondsrepubliek geen bevestiging kunnen verkrijgen van allerlei wilde verhalen, die de heren Jansma en Volraat aan de Ne derlandse politie en justitie heb ben verteld. De bisschop van Mainz, die zou hebben gezorgd voor een introductie bij de Paus, blijkt de heren niet eens te ken nen. Het op 6 maart 1960 gedateer de document van het Vaticaan, waaruit zou blijken dat er rela ties bestaan tussen het Vaticaan en „De heilige Daad", is inder daad gevonden, maar het blijkt een vervalsing te zijn. Volraat heeft steeds beweerd dat hij dit document, briefpapier van de Maestro di Camera van de Paus, heeft gezien. De heren Molen kamp en Scherer hebben in een drukkerij te Neurenberg de con cepten voor dit briefpapier ge vonden. Daarbij waren ook de drukorders voor diplomatieke paspoorten en andere beschei den, waarop Jansma, Volraat en Dreis nogal trots waren. Het wordt waarschijnlijk geacht dat de Duitse justitie thans ook een vervolging zal instellen tegen de Duitser Dreis, die thans in Wies- baden een oude gevangenisstraf wegens oplichting uitzit. Hij was president van de zgn. „Hei lige Daad". De heren Molenkamp en Sche rer hebben, in overleg en met goedvinden van de Duitse justi tie, talrijke autoriteiten gehoord in Mainz, Wiesbaden, Darm stadt, Frankfurt Main, Bamberg en München. Het betrof figu ren die volgens de verklaringen van Volraat en Jansma mede werking zouden hebben verleend bij de voorbereidingen van de bovennationale organisatie. Nie mand bleek ze te kennen. Ook de banken niet, die belangrijke bedragen zouden hebben toege zegd of geleend om de plannen te verwezenlijken. De Diocesane Bank bleek zelfs niet te bestaan. Zoals bekend heeft de failliet verklaarde Socrates-directeur Nic. den Besten zijn compagnon Jansma 3% ton geschonken voor verwezenlijking van de „Heilige Daad-plannen". Uit het in Duits land ingestelde onderzoek is niet gebleken dat de heer Den Besten andere relaties met de scherts organisatie heeft onderhouden. De heer Molenkamp heeft za terdag en maandagochtend de of ficier van Justitie mr J. F. Hartsuiker verslag uitgebracht van zijn bevindingen in Duits land. LAOS Russen beledigd maandagavond langs een regen pijp omhoog naar de derde étage van het modemagazijn. De be doeling was geld te stelen, maar de beide daders vonden niets dan een geldkistje met 15, welk be drag zij zich toeeigenden. Ook liet bureau van de bedrijfsleider werd geforceerd. Toen men ook daar niets vond besloten zij 14 bontjassen mee te nemen. De beide inbrekers gingen eerst naar buiten via een magazijn deur, die zij forceerden, om ver volgens een auto te stelen die op het Utrechtse Vredenburg stond. Met de auto toog men weer naar het modemagazijn, waar de bont jassen ingeladen werden. Ver volgens reed men naar de wo ning van M., waar de kostbare lading werd afgeleverd. De auto werd later ergens in een buiten wijk van Utrecht neergezet. De politie kreeg tal van belangrijke tips. Men schaduwde de beide schilders en kon hen donderdag avond arresteren, toen zij even eens met 'n gestolen auto op weg waren naar de automarkt om zo wel de auto als de bontjassen te verkopen. Zij hebben een volledige be kentenis afgelegd. ONEERVOL ONTSLAGEN Aan de heer J. Mazer, leraar Duits aan het stedelijk gymna sium en aan de Rijks H.B.S. te Breda, is oneervol ontslag ver leend als leraar aan het stede lijk gymnasium. M. had destijds beweerd, voor de middelbare akte B Duits geslaagd te zijn, terwijl hij niet eens de A-akte bezit. Hij is te Breda tegen de lamp ge lopen toen hij zijn collegae van de Rijks H.B.S. wilde tracteren ter ere van het feit, dat hij zoge naamd voor die B-akte was ge slaagd. De waarnemend directeur van de Rijks H.B.S. heeft verklaard, dat de aanstelling van M. des tijds is geschied naar aanleiding van goede referenties uit Dor drecht, waar M. ook al onbe voegd aan het gemeentelijk gym nasium les heeft gegeven. De wethouder van onderwijs, mr. K. Bastiaansen, heeft ver klaard dat het voorwenden van een prestatie waarvan M. wist dat zij financiële gevolgen zou hebben, als plichtsverzuim is te beschouwen. TWEE KLANDESTIENE ZENDERS IN BESLAG GENOMEN Op zondag 18 december heb ben opsporingsambtenaren van de P.T.T. in samenwerking met de rijkspolitie te Markelo de klandestiene zender „Japie de Koetsier met zijn Arabier" opge spoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 18-jarige land bouwer G. J. S. te Markelo en de 17-jarige timmerman H. S. te Goor. In Enschede werd door de ge meentepolitie de klandestiene zender „Nordhorn" opgespoord. Hier werd proces-verbaal opge maakt tegen de 22-jarige textiel arbeider G. v. d. V. te Enschede. BRUTALE INBREKER GEARRESTEERD De Amsterdamse centrale re cherche heeft de 22-jarige kelner H. S. uit Amsterdam aangehou den, die niet alleen als zwijntjes jager naam h,eft gemaakt, maar bovendien nog zes inbraken heeft gepleegd. Tot dusver heeft hij 30 rijwieldiefstallen bekend. De brutaalste inbraak pleegde hij enkele weken geleden in een woning aan de Amsterdamse Rooseveltlaan. De dag tevoren had S. uit de mantelzak van de 21-jarige mej. Oostveen 'n huis sleutel gestolen. De jas hing in het portaal van de Waalkerk, waar het meisje een eatechesa- tieles volgde. De dief noteerde de naam en adres van het meisje. De volgende dag beide hij het echtpaar Oostveen op als „arts". Hij deelde mede dat hun dochter een ernstig ongeluk had gehad. De ouders spoedden zich naar het opgegeven ziekenhuis. Tij dens hun afwezigheid verschafte S. zich met de gestolen huis sleutel toegang tot de woning en verdween met een hoeveelheid kostbare goederen. In deze zaak 's ook een 30-ja- rige schilder, C. M., uit Amster dam aangehouden. Hij wordt van heling verdacht. NA VAL VAN TRAP OVERLEDEN In het Sint Canisiusziekenhuis in Nijmegen is gistermorgen de 78-jarige F. M. Tilders uit Nij megen overleden. De politie had de man zondagmorgen bewuste loos onder aan de trap van zijn woning gevonden. Gebleken is dat de man in de nacht van za terdag op zondag in zijn woning van de trap is gevallen. Vermoe delijk werd hij misleid door de duisternis. BRAND IN GESTICHT VOOR ZWAKZINNIGEN Zondagavond om elf uur is in het R. K. gesticht St. Anna in Heel bij Roermond, waar zwak zinnige vrouwen, meisjes en kinderen worden verpleegd, brand uitgebroken waarbij geen slachtoffers zijn gevallen. De therapeutische afdeling, slaap zalen en dagverblijven brandden uit. Omstreeks drie uur maan dagochtend woedde de brand nog, maar de brandweer had om twee uur het vuur afgegrendeld. Uit Weert, Roermond en Venlo was de brandweer met groot materieel uitgerukt. De verpleegden sliepen reeds toen de brand, nabij de ingang, uitbrak maar zij konden alle in veiligheid worden gebracht. Het gesticht telt ongeveer 700 patiënten die door religieuzen worden verpleegd. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan, zo vernamen wij desgevraagd van de politie in Heel. De gehele voorzijde van het gebouw is ver brand DODELIJK ONGEVAL. Bij het spelen op het parkeer terrein van de transportonder neming „Transneerlandia" in Bodegraven is de driejarige Gerard Hoogendoorn vrijdag morgen overreden door een vrachtwagen, die plotseling ach teruit reed. In zorgwekkende toestand werd de jongen naar het „St. Joseph" paviljoen in Gouda vervoerd. Bij aankomst daar bleek het kind reeds te zijn overleden. KORTE VREUGD Een koopman uit Doetinchem heeft weinig plezier gehad van de nieuwe woonwagen, die hij kocht nadat hij dezer dagen een prijs uit de voetbaltoto had ge wonnen. Op de Nijmeegseweg te Arnhem kwam hij met zijn ach ter een personenauto gekoppelde woonwagen in botsing met een vrachtauto met aanhangwagen. De voorkant van de woonwagen werd geheel vernield. Tot dusver had de koopman altijd met een oud vehikel gereden; dit was de eerste nieuwe wagen in zijn leven. DONDERDAG 22 DECEMBER De Russische ambassadeur voor T -los en Cambodja is maan dag uit Vientiane naar Pnom Per.h vertrokken, met zijn ge- ten paleize Soestdijk, rep„ 11.00 J. - Al T7QR firoiri HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.00 Gram.; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Kerstliederen; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Ge wijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.05 Pianospel; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Lichte muz.; 12.50 Act:; 13.00 Nws.; 13.15 Zonne wijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.00 Adventsprogr.; 14.30 Omr. ork. en solist; 15.10 Kamermuz.; 16.00 Kerstfeest hele staf. Hij heeft verklaard onmogelijk te kunnen blijven na de belediging die zijn land maan dag is aangedaan. Soldaten van generaal Phoemi hebben de Rus sische vlag, die van de ambas sade wapperde, verscheurd. In Nepal, waar koning Mahen- dra donderdag alle macht aan zich heeft getrokken, is het rus tig. De premier, Koirala, en naar verluidt ook de leden van zijn Vunet, zijn gearresteerd en zou a in de officiersclub van de hoo. :.-tad Kathmandoe worden gevangen gehouden. Ook elders in het land zijn communisten en leden van de Congres-partij gearresteerd. De oudere broer van de premier, en Mmmohan Adhikari, een com munistische leider, werden ge vangen genomen in Birathagur, de geboorteplaats van Koirala. Koning Mahendra heeft open bare bpeen komsten en het ver spreiden van politieke propagan da verboden. Voor de wijken rondom het koninklijke paleis in Kathmandoe is een avondklok van kracht. Volgens de in New Delhi verschijnende ..Hindustan Times" is voor geheel Nepal de staat van beleg afgekondigd en heeft het leger opdracht gekre gen de strategische punten te bewaken. Volgens in Nieuw Delhi uit Katmandoe ontvangen berichten zijn talrijke leden van de Com munistische partij en van de partij van Koirala gearresteerd. Voor de jeugd; 17.35 Gram. 17.40 Beursber.17.45 Promena- de-ork. en solist; 18.15 Sportru- briek; 18.30 Kinderkoren; 18.50 Sociaal perspectief; 19.00 Nws.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Zangrecital; 19.30 Radio krant; 19.50 Polit. lezing; 20.00 Sopr., alt, fluit en orgel; 20.30 Geestelijk leven omstreeks de tijd van Jezus' geboorte, lezing; 20.50 Gram.; 21.30 Kerkorgel- conc.; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Gitaarmuz.; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Gram.; 23.30 Perspektleven van het 31-toons systeem voor de muziek van vandaag en morgen, muzik. gesprek; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.10.50 Voor de kleu ters: 11.00 Tussen de wal en het schip, lezing; 11.15 Omr. ork.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land en tuinb. meded.; 12.33 Lichtei22.25 Nws. muz.; 12.50 Uit het bedrijfsle ven, lezing; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Kerstliederen; 14.25 De taal als communicatiemiddel, lezing; 15.00 Amus. progr.; 16.00 Gevar. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Nws.; 18.15 Voordr.; 18.30 Dansmuz.; 18.45 Sportpraatje18.55 Ge sproken brief; 19.00 Voor de kind.; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws.; 20.05 Radio-filharm. ork. en soliste; 21.10 Vlucht voor Herodes, hoorsp.; 21.50 Lichte muz.; 22.30 Nws., beurs ber. uit New York en meded.; 22.45 Journ.; 23.00 Sportact.; 23.10 Nieuwe gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Amus. muz.; 12.30 Weer- ber.; 12.35 Gram.; 12.50 Koer sen; 13.00 Nws. en weerber.; 13.15 Gram.; 14.00 Gram.; 15.00 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 Intern, con gres voor jeugd en muz. in Ber lijn; 17.00 Nws. en weerber,; 17.15 Voor de kind.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Hoorsp.: 20.50 Gram.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Gram.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Journ.; 20.20 Actueel progr.; 20.30 Documen tair progr.; 21.00 Een avond uit, TV-spel. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Voor de kind.; 19.30 Progr. over dieren: 20.00 Nws.; 20.30 Speel film; 21.55 Documentair progr.;

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7