Heel Nederland geniet met de feestdagen vanCnffïk die lekkere vacuumkoffie van Albert Heijn Eric de Noorman - De vlammende gesel n BREDA De prikkelende geur van sparregroen... De fonkelende glans van zilv'ren sterren... De tintelende smaak van DRIE HOEFIJZERS BIER De heer en mevr. Gemeenteraad V an Dijke te Axel van IJzendijke lecember '60. Woensdag 21 december '60. DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 te gaan voor- e heer Zegers ■neentebesiuur tl is met de ichting „Hede- ikens een ver bouwen. Nooijer infor- - een verorde- ivv van zomer- ■n een aantal zich terugge- firma Van aer reeds met de bungalows is der gemeente tihesie betuigd ering van het ;t. Jan in Bcl- d op de alge- ngen merkte Kekhout op, ebestuur ver- ibouwende eri- de zijde der oewijzing van oude veer- burgemeester v samenhangt van de derde >ij de minister en, aldus de waarschijnlijk .C.W.-verband worden, ter- ds de voorbe- ngen met de eopend heeft, burgemeester, Ie aanleg van lunstduin ver- n en hiervoor ing de nodige jn. de opmerkin- stand van de rkte de heer dat Zeeland der slecht be- met bouw- :ft iedere keer gehad. Men sanering dei- kunnen ver- 1 Boer pleitte sanering der 'oerig gespro- og oplopende uwse Muziek- hans in Bres- waarvan er rwijs ontvan- geraamd op aadsleden erg ve besprekin- Muziekschool groot aantal in geplaatst en slotte aan- ewone dienst 1.142.970 aan iven met een 3.737,—. sluit met een 718, aan uit- aan inkom- ot de verga- iwezigen nog en een goed ewenst. 1 DEC. meentehuis, ng bouwen algem. be- Zuidland- 8 u.: ,.Een w, 8 uur: njekwartier Iregory". tECEMBER ^ands Wel- rnbare ver lis met erf, belediging co chtbank in 2-jarige on- 3 maand op aar Franco rader" riep, angenisstraf innis, over- moet nog autoriteiten bevestigd. rneuzen (in feestgewaad') 47. Niet alleen Eric en Svein, ook Prit, Bleda's dwerg, doorziet Tarok's bedoeling Zodra hij de nomadenhoofdman ziet naderen, buigt hij zich over zijn meester heen, legt zijn oor op diens mond en knikt af en toe ijverig Dan springt hij snel overeind en zijn schel stemmetje klinkt luide: „Goede meester Bleda bevelen, ge vangenen los maken, gevangenen dragen goede meester naar tent..." „Uit de weg, lelijke dwerg", snauwt Tarok, „hoe kan je mees ter praten als hij buiten kennis is „Zopas hij zijn héél wakker!" schettert de dwerg, die hoewel hij staat te trillen op zijn benen geen stap voor de razende nomade opzij gaat. „Gij niet veranderen bevel grote Khan Bleda! Gij niet durven, hij straffen U!" De schildwachten vallen hem bij en houden hun lansen dreigend naar voren Even aarzelt Tarok. Dan zegt hij ineens bedaard: „Hpe nu, wilt ge m\j, een hoofdman, bele ten, mijn arme gewonde meester naai zijn tent te brengen?" „Dat gevangenen doen! zy vrienden Bleda," gilt de dwerg, heen en weer dansend van mach teloze woede „Komaan, je zult het verkeerd verstaan hebben," lispelt Tarok. Met een snelle beweging duwt hij Prit terzyde, neemt Bleda op en baant zich 'n weg door de kla gers Vlug als een aal springt Prit op de gelukkig nog niet aange- Axels nieuwe burgemeester, <le lieer .IE Iv. van lïijke uit Utrecht, heeft gisteren met zijn echtge note een bezoek gebracht aan de gemeente tot wier eerste burger hij per 1 januari a.s. is benoemd. IJzendijke treedt niet toe tot de gemeenschappelijke Tech nische Dienst West Zeeuws- Vlaanderen. In de maandagavond gehou den raadsvergadering heeft punt 10 van de agenda, „voorstel van B. en W. tot toetreding tot de gewijzigde gemeenschappelijke regeling Technische Dienst West, ZeeuWs-Vlaanderen". een uur in beslag genomen. Het was vooral de heer F. Tazelaar. die de vroegere stroeve regeling van de Centrale Dienst nog niet verge ten was en onder geen enkele voorwaarde was te bewegen zijn stem er aan te geven. Hij bracht het ene bezwaar na het an dere naar voren. De voorzitter Ficq hield een warm pleidooi voor de gewij zigde regeling en wees er op dat. alles tegenwoordig gesmeerd liep en door het vertrek van de ad ministrateur en een typiste de kosten thans veel lager kwamen te liggen. Wethouder Termote wees er Op (le bovenste foto werden de heer en mevr. Van Dijke op het bordes van het gemeentehuis door de waarn. burgemeester A. M. Kesbeke verwelkomd, ter wijl op de onderste foto de heer en mevr. Van Dijke welwillend voor onze fotograaf poseerden. op dat niemand de gang van za ken zoals vroeger in deze dienst plaats vond, wilde terugzien. Wat de voorzitter ook pro beerde om de gemeenschappe lijke regeling in de gewijzigde vorm aangenomen te krijgen, hij kon wethouder Termote en het raadslid Tazelaar niet overtui gen. De heer Van Hijfte vroeg wat. er zal gebeuren als na 5 jaar de directeur van deze dienst met pensioen gaat. De heer Cornelis, cue vroeger ook tegen de Centrale Dienst was, zeide, nu er nogal wat wa ter in de wijn was gedaan en er flink was Dezuïnigd, hij voor deze vorm wel iets kan voelen. Na een uur debateren werd het meerderheidsvoorstel van B. en W. met 4 stemmen tegen ver worpen. Tegen stemden de heren Tazelaar, Van Cadsand, Termote en Van Hijfte. Ravelijnplan wordt uitge voerd. De raad kon zich eenparig verenigen met het voorstel om het ravelijnplan uit te voeren. De subsidietoezegging is binnen. Het plan is begroot op ƒ327.000. De subsidie bedraagt 284.000. Voor de gemeente zal alles sa men een bedrag van plm. 65.000 kosten. Er zullen drie oruggen over de grachten ko men. Door grondruiling en pachten en verpachten van gronden van Je heren C. de Mihiano en' J. van Tiggelen kunnen ook de in woners uie hun volkstuinen op net ravelijn zien verdwijnen, weer aan een tuintje geholpen worden. Deze grond wordt voor 12 jaar gepacht, zodat de volk tuintjes voorlopig veilig zijn ge steld. De voorzitter bracht in de raad dank aan de heren De Mniiano en Van Tiggelen voor de pret tige medewerking in dit plan verleend. Verschillende verordeningen betreffende staangeld, preca riorechten, heffing vermakeiijk- heidsbeiasting enz.' werden ge wijzigd. Door de stichting recreatie centrum en natuuiDehoud was een subsidie aangevraagd voor de campagne „Opgeruimd staat netjes". B. en W. stelden voor een subsidie van 25,te verlenen. De heer Cornells kon zien met het principe niet verenigen en vond dat iedere gemeente zeif hiervoor heelt te zorgen. Hij wilde echter wel deze kleine subsidie geven, waartegen ook de andere leden geen bezwaar hebben. Enkele begrotingswijzigingen, betreffende de kapitaaldienst, werden aangebracht. Het salaris van de keuringsdierenarts, met inbegrip van de vergoeding voor het keuren van huisslacht.ngen, werd vastgesteld ingaande 1 januari 1961. De heer Cornelis vroeg wat het keuringsgeld voor varkens gaat kosten. De voorzitter deelde mede, dat dit van 3,75 gebracht is op 5,wat de heer Cornelis deed opmerken dat dus de varkens .let iooaje moeten leggen. Daar zijn het dan ook varkens voor, repliceerde ue voorzitter. Op verzoek van de vogelver eniging te IJzendijke om subsi- me in verband met de jubiieum- uuonsieiliiig, werd besloten iipiaats van een subsidie voor .■me tentoonstelling een garan- „,e in het tekort te geven van „aximum 200, In de rondvraag informeerde de heer Van Cadsand naar de .colentoeslag. De voorzitter zeide uut ueze reeds is uitgekeerd. De heer Cornells vroeg wat er van de gaaipers is geworden. De voorzitter ze-de, uat de aan nemer het geheel heeft ontgra ven en deze in haar geheoi zal worden verplaatst. De nieuwe piaats is evenwel nog niet ge vonden. Daar het de laatste vergade ring in I960 was, dankte de voorzitter voor de prettige sa menwerking. Er zijn zeker me- mngsversenillen geweest en dat is maar goed ook. Het bestuurlijk contact met de raad staat op een hoog peil, al dus de voorzitter. Allen willen IJzendijke zo goed mogelijk be sturen. Als christenmensen moeten wij er naar streven deze gedachte hoog te houden. Spre ker hoopte dat ook in 1961 deze samenwerking zo mag blijven en wenste een „Zalig Kerstmis" voor de raadsleden, hun gezin, en alle gemeentenaren, „waar voor iK zo gaarne werk", aldus de voorzitter. PERSCONFERENTIE VAN KENNEDY Fresident Kennedy heeft dins dag op een persconferentie mee gedeeld dat hij het congres zal vragen spoedig een aantal wet ten goed te keuren op het gebied van gezondheidszorg voor ouden van dagen, woningbouw, bestrij ding van de werkloosheid en het onderwijs. Het minimumloon, thans een dollar per uur, dient z.i. te worden verhoogd. Vice-president Johnson is be noemd tot voorzitter van de ad viesraad voor ruimteonderzoek. Kennedy zei niet zijn gedach ten te hebben laten gaan over een Westeuropese reis kort na zijn beëdiging, volgende maand. Persberichten als zou hij kort na zijn ambtsaanvaarding bespre kingen willen voeren met West europese politici noemde hij on juist. stoken brandstapel en beginl sidderend van emotie met z'n kleine dolk aan Erics boeien te snyden „Vlug, vlug, wat ramp," hijgt het mannetje. „Gij pakken Tarok, groot sterk vriend, voor boef doden Bleda in tent J Albert Heijn heeft de 4 lekkerste koffies

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3