UIT DE PROVINCIE KERST- Gramofoonplaten Industrievestiging bij Sluiskil RADIO TAZELAAR Gemeenteraad van Breskens DE GROENE HEL 11 PRACHTIGE SORTERING Kerknieuws Gevonden voorwerpen AGENDA Gemeenter Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 21 december '60. Woensdag 21 decen BURGEMEESTERS VOOR NIEUWE GEMEENTEN OP SCHOUWEN-DLIVELAND. Bij koninklijk besluit '/.ïjn met ingang van X januari 1961, in verband met de gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duive- land welke onlangs haar wette lijk beslag kreeg, burgemeesteis van de nieuwe gemeenten be noemd. De heer A. A. Eeten, is be noemd lot burgemeester van de gemeente Duiveland gedeelten van de gemeenten Nieuw erkerk, Oosterland en Ouweikerk/, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Nieuwerkerk. De heer Eeten is Nederlands Hei vormei en lid van de Anti-Revolutionaire partij. De heer A. H. Vermeulen is benoemd tot burgemeester van de gemeente Brouwershaven tge meenten Dreischor en Zonne maire en gedeelten van de ge meenten Brouwershaven, Noord- gouwe, Duivendijke, Kerkwerve, Nieuwerkerk, Oosterland en Zie- rikzeel, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Dreischor. De heer Vermeulen is Remonstrants en lid van de Partij van de Arbeid. De heer S. Francke is benoemd tot burgemeester van de gemeen te Binnenscnouvven (gemeente Eikerzee en gedeelten van de ge meenten Duivendijke, Eliemeet, Kerkwerve, Brouwershaven, Noordgouwe, Noorduelle en Zie- rikzee», met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Kerkwerve. De heer Francke is Gereformeerd en lid van de Anti-Revolutionaire partij. Jhr. R. J. H. Q. Roëll is be noemd tot burgemeester van de gemeente Westerschouwen (ge meenten Buigh. Haamstede, He- nesse, Serooskerk (Sch. i en ge deelten van de gemeenten Nuord- welle en Ellemecfmet gelijk tijdig eervol ontslag als burge meester van de gemeente Haam stede. Jhr. Roëll is Nederlands Hervormd. TERNEUZEN Verkoping woonhuizen. Gistermiddag weid door notaris K. J. Hoving op de bovenzaal van café „Du Commerce", ten verzoe ke van de familie tv', de Bok*, in liet openbaar geveild het huis met schuurtje en erf en tuin aan de Esdoornlaan 27 te 'ierneuzen, groot 1,54 are. Koper weid de heer W. de Bokx Jr te Terneuzen voor 11.800. Vervolgens werd geveild het huis met erf aan de '1 weede Kor- testraat 2 te Terneuzen. Hiervan werd koper de firma Gebr. De Bokx te Terneuzen voor 1400. Jubileum bij de P.Z.E.M. Maandag vierde de heer M. J. Nijssen te Terneuzen, tekenaar constructeur op de tekenkame. van de P.Z.E.M. te ierneuzen, zijn zilveren diensijubileum. Des morgens werd ue heei Nijssen met ecntgenoie en kin deren ontvangen in de bovenzaal van hel PZ.h.M.-gebouw aan de Axelsestiaat, waar bel gcuele te Terneuzen weiKzaam zjjnele pti soneel aanwezig was, oeiievens vertegenwoordigers uit de vel schillende andere districten. Als eerste spreker vociue hel woord de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, die de jubilaris in een hartelijke toespraak ioi toezwaaide en hem dank bracht voor zijn toegewijde arbeid, daar bij de iioop uitsprekende, dat de heer Nijssen nog vele jaren voor het bedrijf zou kunnen werken, waarna hij hem de gebruikelijke enveloppe aanbood. In dezelfde geest sprak de be- drijfsingenieur in Zeeuws-Vlaan deren, de heer R. A. M. Vis, die tevens dank bracht voor de pret tige wijze van samenwerking. De chef van de tekenkamer, de heer H. Voorhans, sprak even eens hartelijke woorden, schet ste de prettige geest welke steeds op de tekenkamer heerstt en bood namens het personeel een blijvend aandenken aan; voor mevr. Nijssen was er een bloem stuk. Namens de tekenkamer te Mid delburg sprak vervolgens de heer Strubbe woorden van ge lukwens. De voorzitter van de Perso neelsvereniging, de heer J. Hu- ser uit Middelburg, dankte de heer Nijssen voor alles wat hij voor de personeelsvereniging in Zeeuws Vlaanderen heeft gedaan en bood een boekenbon aan. De jubilaris dankte alle spre kers afzonderlijk voor de harte lijke woorden en aangeboden ge schenken en sprak de hoop uit met allen nog vele jaren op de zelfde goede wijze te mogen sa menwerken. Nadat nog enkele foto's waren gemaakt maakten allen van de gelegenheid gebruik de jubilaris geluk te wensen. Kerstfeest voor bejaarden. De algemene bejaardensocië teit heeft dinsdagmiddag op stemmingsvolle wijze het Kerst feest gevierd. De dames van de F. V.V. H., speciaal het werk comité, hadden hun uiterste best gedaan een verantwoord pro gramma samen te stellen en de aanwezigen iets te doen voelen van de Kerstgedachte en zij zijn hierin volkomen geslaagd. Stampvol was het in „De Scha kel", toen mevr. W. Vermeulen Maarse de bijeenkomst opende met een hartelijk welkomst woord, waarin zij uiteraard spe ciaal de gasten van deze bijeen komst betrok, t.vv. de heer en mevr. Rijpstra—Knook en de dames bestuursters van de sa menwerkende vrouwenorganisa ties. Mevr. Vermeulen noemde liet een nele opgave voor een derge lijk gemengd gezelschap een pro gramma samen te stellen en sprak de hoop uit dat dit aan ieder iets naai smaak en over tuiging zou bieden. In ieder ge val zc,de zij overtuigd te zijn dat hier mensen aanwezig waren van goeden wille. Een koor, samengesteld uit leden van de Ned. (Jhr. Vrouwen bond, zong mei pianobegeleiding van mevr. J. W. KolijnKosten enkele Kerstliederen, waarna mevr. Rijpstra het Kerstevange lie uit Lucas 2 voorlas. Mevr. N. J. Scheeiev. d. Lin den zong hierna een lied en toen klonken door het gebouw de al oude Kerstliederen door de aan wezigen ten gehore gebracht met oiguiiegeleiding van de heer J. B. Hoving. De samenzang door deze be jaarden, de verlichte kerstboom, de verdere versiei mgen, dit alles bracht een echte Kerstsfeer te weeg, waaraan de aanwezigen ongetwijfeld altijd met iets van ontroering zuilen teruguenken. Door mevr. Brezet uit Nieuw vliet werd een prachtig verhaal op boeiende wijze voorgedragen. Het was een Zweedse legende: „Mana's Kerstwandeling". Zoals gewoonlijk werkten er nu ook kinderen aan dit programma mee. Het waren kinderen van de Zondagsschool van de Ned. Protestantenbond, die op aan doenlijke wijze in een Kerstspel „Naar het kindeken van Bethle hem" lieten zien, hoe kinderen uit alle landen de geboorte van Cnristus aanvoelen. Teneinde een beter begrip te krijgen van de gebeurtenissen rondom Christus' geboorte, wer den enkele films vertoond, die betrekking hadden op dit gebeu ren. Tot slot werd als samenzang gezongen: „Nu daagt het in het oosten" en toen was het weer de taak van mevr. Vermeulen om allen die op enigerlei wijze aan deze middag hajlden meegewerkt, te danken en wenste hierna de aanwezigen gezegende Kerst dagen. Kerstuitvoering Nederl. Ver. van Huisvrouwen, Afd. Terneuzen. Het "as voor de presidente, mevr. Veimeulen, een vreugde dat zoveel leden dit hoogtepunt in het verenigingsleven samen vierden, zodat in het gebouw „De Schakel" alle plaatsen bezet waren. Ook mevr. Rijpstra had gevolg gegeven aan de tot haar gerichte uitnodiging. in haar kersttoespraak zei mevr. Vermeulen, dat wij allen in deze dagen een bepaalde ver wachting hebben, hetzij wij deze beleven als christen of niet. Wij hebben het overdruk met de voorbereidingen voor het komen de feest, maar voor wie in het bijzonder? Voor onze gasten, of voor het wonder dat geschiedt? Zij sprak de wens uit, dat wij ons het gehele jaar zullen in spannen om de kerstgedachte uit te dragen. Mevr. Voorhans verzorgde de vertelling: „Het licht op de kan delaar", dat nu eens geen tradi tioneel kerstverhaal met veel sneeuw en tot een goed einde ge brachte narigheden was, maur dat het „licht" deed schijnen over het negervraagstuk in Ame rika, over mensen die misschien voor 1 16e of l/32ste negerbloed in zich hebben en voor wie de enige oplossing is het zegevie ren van de gedachte van de naastenliefde. Rondom de vertelling zong een koortje, samengesteld uit leden van cie vereniging, enige neger- spirituals, die, misschien ook wel omdat ze zo in de sfeer van het verhaal pasten, een zuivere in druk maakten. Tijdens de pauze vonden oudere, en zeer jonge leden elkaar in een geanimeerd en ongedwongen praatje. Voor hel eind van de avond was bewaard het kerstspel: „Wij vrouwen van Betlehem", waar in de vrouwen zorgen en bemin nen, roddelen, werken en dienen, maar waarin zij pas innerlijke schoonheid verkrijgen als zij weten te offeren voor de geboor te van het Christuskind ten koste van hun eigen kinderen. Het stuk zat er goed in, de gewaden en attributen waren keurig en kleurig en het is zeker lof waard, dat ook dit stuk niet zoetig was, maar ook de harde kant van het kerstgebeuren durfde tonen. De presidente sloot de avond met een terugblik over het afge lopen jaar, dat al met al goed is geweest, en wenste de aanwezi gen toe, dat zij in het komende iichtdraagsters mogen zijn. Lezing voor filatelisten Maandagavond hield de heer Roije uit Viissingen een lezing voor de leden van de postzegel vereniging ..Philatelica" alhier. Spreker vertelde over het verza melen in het algemeen, het in plakken en opzetten van de ver zameling en de buitensporige prijzen die door sommigen voor postzegels worden gevraagd. Er werd nog een goed geslaag de verloting gehouden. Vóóraf had de jeugdpostzegel- club. onder leiding van de heer F. D. Hamelink, een bijeenkomst gehouden, waarvoor een verheu gende belangstelling bestond. Op deze bijeenkomst tracht men door voorlichting enz. de jeugdi ge verzamelaars in het goede postzegelspoor te brengen. Ook hier vond een geslaagde verloting plaats. In het kader van deze voorlichting is voor de eerstvolgende bijeenkomst een wedstrijd uitgeschreven. AXEL Installatie Burgemeester. Naar wij vernemen zal de in stallatie van de heer M. K. van' Dijke als burgemeester van Axel plaats vinden op donderdag 5 januari a.s. BOSCHKAPELLE. W'interprogramma K.A.B. In het kader van het winter- programma hield de plaatselijke afdeling van de K.A.B. een leden vergadering in café Ottjes. Op deze vergauenng werd het woord gevoerd door de heer P. Vink, hoofdbestuurder van de Kath. Landai beidersbond en lid van de Prov. Staten. Hij sprak over het onderwerp „Politiek buiten de deur". up de volgende ontwikkelings avond zal de bondsvoorzitter ue lieer G. Jacobs spreken over het onderwerp: „Bezit voor ieder een". Op de jaarvergadering zal het woord worden gevoerd dooi de heer J. van de Voorde, dis- irictsbestuurder van de K.A.B. BRESKEN S. Haring voor pulfabrieken. Daar de laatste weken langs de franse, Belgische, Neder landse en Duitse kust enorme hoeveelheden haring gevangen worden, heelt dit tot gevolg, dat de aangevoerde haring b.v. te Breskens niet verkocht kan wor den voor de consumptie daar de grote afnemer, Duitsland, met eigen schepen een overvloedige aanvoer heeft. Vele te Breskens verblijvende schepen uit L'rk en Texel zagen er uan ook geen brood meer in om Breskens nog langer ais thuishaven te houden, en keel den naar hun eigen thuishaven terug. Op enkele spannen na is voor Breskens het haringseizoen wel héél vroeg afgelopen. Huiven ten toonstelling „Nog Sneller". In het loKaal van de familie Pleijte hield de duivenvereniging „Nog Sneller" haar jaarlijkse tentoonstelling waarvoor veel be langstelling bestond. Om uit de ruim 480 ingezon den duiven de beste te halen, was voor de beide keurmeesters de heren Peeters en Aarnoutse een zware taak. De uitslag was als volgt: Jonge doffers: 1 en 2. A. Bon- dewe), 3. Iz. de Jonge, 4. A. Boekhout en 5. J. Woittiez. Jarige doffers: 1. A. de Hul ster, 2. Iz. de Jonge, 3. A. de Jonge, 4. J. v. d. Broecke en 5. C. van Opdorpi Oude doffers: 1, 2 en 4. J. de Krijger, 3. E. Rijckaert en 5. A. Boekhout. Late doffers: 1. Iz. Klaaysen, 2. E. Rijckaert, 3. J. Wisse, 4. Th. de Buck en 5. A. Boekhout. Jonge duivinnen: 1 J. v. d. Broecke, 2 en 5. J. Buize, 3. A. Overdracht van 38 hectare grond die heden zou plaats vinden voor korte tijd uitgesteld De notariële overdracht van een stuk grond, dat heden op het stadhuis tc Axel door de domeinen met goedkeuring van het ministerie van Financiën aan de chemische maatschappij N.V. Schelde zou worden overgedragen, Is voor korte tijd door om standigheden uitgesteld. Op het betrokken stuk grond ter grootte van 38 hectare, liggen de op de Axelse Vlakte nabij Sluiskil, zal binnen afzienbare tijd met de bouw van een fabriek worden begonnen. Dit heeft ir. C. F. M. J. Wats, vertegenwoordigend adviseur, namens het Milanese 1 oncern Montecatini. medegedeeld. Het Italiaanse concern verkreeg verleden jaar van de domeinen optie op de betrokken grond. De grondoverdracht zal geschieden op basis van erfpacht gedurende tien jaar, waarna recht van koop kan worden verleend. Ir. Wats, die oud-directeur is van de Compagnie Neerlandaise Ce l'Azote te Sluiskil en tevens Belgisch consul is in Zeeuws-Vlaan- deren, acht de vestiging van de fabriek van grote waarde voor de toekomst van Zecuws-Vlaanderen, mede in verband met de toe komstige verbreding van het kanaal van Gent naar Terneuzen. Het bedrijf zal na voltooiing werk verschaffen aan ongeveer 1500 man. In het aantrekken van deze krachten ziet de heer Wats, ge zien liet veelbesproken pendelvraagstuk naar de randstad Hoiland en Noord-Brabant, geen onoverkomelijke moeilijkheden. Over de te fabriceren produkten wilde de vertegenwoordiger zich nog niet uitlaten. Zodra de grond is overgedragen zal met de voorbereidende werkzaamheden begonnen worden. Het terrein waar de nieuwe industrie zal verrijzen is dezer dagen met palen afgebakend. (Adv.) IN UW SPECIAALZAAK Noordstraat 21 Telefoon 2361 ?BKltiT'i ""TilH'"*~'KSL~ iiii* Terneuzen Bondewel en 4. J. de Meester. Jarige duivinnen: 1. Ch. de Looze, 2. J. Pijcke, 3. A. Bon dewel. 4. P. Blaakman en 5. G. Leurgans. Oude ilttivinnen: 1. E. Rijckaert, 2. A. Bondewel, 3. P. Blaakman, 4. P. v. d. Walle en 5. J. v. d. Broecke. Late duivinnen: 1. J. Quaars, 2. G. Leurgans, 3. Versprille— Verstraete, 4. J. Buijze en 5. J. v. d. Broecke. HULST Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente Hulst komt vrijdag a.s. des namiddags 2 uur in de raadzaal van het stadhuis bijeen ter behandeling van o.m. de volgende punten Voorstel a. tot vaststelling der begrotingen 1961 van de ge meente. het gemeentelijk gas bedrijf en het gemeentelijk wo ningbedrijf; b. tot goedkeuring der begroting 1961 van de ge meentelijke instelling voor maatschappelijk werk. Voorstel tot verhuur van de voormalige noodschool gelegen aan de Van der Leijenlaan. Voorstel tot benoeming van leden der gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk werk. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor de bijzondere scholen voor g. 1. o. en u. 1. o. voor 1961. Voorstel om uitbreiding van het onderwijs aan de R. K. tech nische school „St. Bernard" te Hulst met het vak lassen, nood zakelijk te achten. IJZENDIJKE- Dorsmachine in de sloot. Maandagmiddag reed even bui ten de kom der gemeente op de Provinciale weg Schoondijke IJzendijke een tractor waaraan een dorsmachine met stro-pers van het loondorsbedrijf van de heer I. Schijve te Nieuwvliet was gehaakt. Plotseling geraakte de koppe ling tussen tractor en dors machine los en reed de dors machine in de langs de weg lig gende sloot, terwijl de stropers nog op de weg bleef staan. Gelukkig liep het ongeval zon der persoonlijke ongelukken af want er was op dat moment geen verkeer op dat gedeelte van de anders zo drukke verkeersweg, trokken. Het bleek dat de dorsmachine nogal materiële schade had op gelopen. Dinsdagmorgen werd de dors machine door drie tractoren van de heer Schijve uit de sloot go- Maandagavond kwam ae vol tallige raad der gemeente Bres kens bijeen. De hoolclscholel van de agenda was de behandeling van de gemeentebegroting 1961, die beslist met met een énkele hamerslag door de raadsleden werd aanvaard. De raad bc-sloot om het uit breidingsplan ten westen van de Veerhaven, waartoe reecis eer- Chr. Geref. Kerken Bedank! voor Zaamslag ds C. Smits te Sliedrecht. door HENRI VAN WERK! jÈ ER',.^1, 12) Nadruk verboden. PIJLEN Weer hebben wij een dag de rivier opgevaren. Thans meestal onder arcaden van dooreenge- woelde bomen van beide oevers. Daarin hangen soms roerloos kleine slangen, loerende op hun prooi. Altijd staan aan beide zijden die korte muren van het ondoordringbaar woud, welke de geheimen der pampa's er achter beschermen Wij hadden in de avond ons kamp opgeslagen op de hoek van een kleine kreek, waar de kano goed veilig lag, toen ik bij Taipeke enige tekenen van on rust meende te merken. Ook Pancho was snuffelende enige malen het oerwoud inge lopen, terwijl ik zag, dat hij bij terugkeer steeds dicht in mijn nabijheid bleef, of in een cirkel rondom mij bleef draaien. Nu en dan hief hij de kop op om lucht te nemen. De nacht had zich in het oer woud reeds bijna toegetrokken, toen ik plotseling schrok van een vreemd geluid, dat naast mij hoorbaar was. Tegelijk was Taipeke bij mij en trok mij achter een boom. Ongeveer twee meter van de plaats, waar ik gestaan had, stond loodrecht een lange pijl in de grond. Tegelijk viel een tweede, die trillend in de grond bleef steken Zwijgend gekomen, vertelde de pijl ons op vijandige wijze, dat wij nu eindelijk met In dianen contact zouden krijgen. Zonder dat wij iets zagen, viel er nog een andere pijl, die trillend in de grond bleef steken en zich op geen voet afstand van de andere bevond. Dan gebeurde er niets meer... Juist dat niets gebeuren was nog angstwekkender dan de pijlen. Wij wachtten een kwartier. Dan was de nacht volkomen toegetrokken en waren wij cm- ringd van een hopeloos inkt zwarte duisternis. Met de Win- chester-karabijn en mijn revol ver lag ik te wachten en te wa ken. Gewoonlijk waren de regens in de middag gevallen, nu begon het in de nacht te regenen, waardoor de duisternis nog in tenser werd. Ik verplaatste met Taipeke de tent en beval hem in de boot te slapen. Zo gingen wij de nacht In, de tent zo dicht mogelijk bij de boot, bijna steeds vrezend en tegelijk verlangend dat er iets gebeuren zou. Ofschoon ik mijn gezicht en handen met petroleum had in gesmeerd, joegen de insecten mij toch reeds na een uur de tent binnen. Wat gaf het, uit te zien in een duisternis, die zo groot was, dat ik bijna het einde van de loop van mijn karabijn niet kon onderscheiden en mij verder bloot te stellen aan de tropische regen, die in stralen neergoot. Bovendien was er op dit ogen blik niemand meer wakker dan Pancho. Het was, of zijn instinc ten, sinds hij weer in het oer woud teruggekeerd was, zich verfijnd en verscherpt hadden. Met de kop op de poten lag hij voortdurend met half opgezette oren en wijd open ogen in de duisternis te staren en zodra ik hem meegetrokken had in de tent en liet neerliggen op het zeildoek op de bodem, stak hij de kop weer naar buiten en bleef aldus waken. Aan zijn staart, die bijna elke emotie bij hem aftekende, zag ik, dat hij volmaakt wakker was. Er is niets wat langer duurt dan waken in de nacht. De nacht wordt dan eindeloos. Een maal schrok ik op door het horen van een plof, gevolgd door een korte kreet. Maar aan Pancho kon ik zien, dat het niets bijzonders moet zijn ge weest. Misschien een jonge aap, die uit de bomen viel, of het een of ander hevig maar kort wouddrama, waarbij één der levende wezens als slachtoffer gevallen was. Nu kwam mij de vorige dag van rust zeer te stade. Toch vrees ik, dat ik tegen de mor gen zelfs even geslapen heb, want van 'n deel van de nacht was ik mij niet bewust en toen ik mij weer van mijn bestaan be- 1 wust werd, kon ik in de tent al iets onderscheiden en bleek Tai peke te zijn ontwaakt. Hij was bezig bij een hoge hoorn. Daarin had hij een snede gemaakt en er liep een melkachtig vocht uit in een beker, die hij er onder hield. Dat dronk hij op. Het verwonderde mij, dat hij op dit ogenblik bijna deed alsof er niets gebeurd was. Even daarna bracht hij mij een beker van deze vloeistof, die hij soloe noemde, welke ook werkelijk naar melk met een harsachtige bijgeur smaakte, die mij goed deed. Dan ging hij op de spiri tuskoker thee zetten, liet zelfs enige druppels van deze soloe of solu in mijn beker vallen, waardoor ik voor het eerst sinds enige tijd weer het idee had thee met melk te drinken. Sui ker hadden wij niet meer, om dat die bij het overladen van de kano nat was geworden en daarna weggevloeid. Maar het voornaamste wat men in de wil dernis nodig heeft, is zout. Nog altijd stonden in de grond de beide pijlen. Aan de stand was te zien, dat zij in een grote boog moesten zijn aange komen, dus niet direct waren afgeschoten op een doel, maar eerst hoog de lucht in. De In dianen van deze streek zijn zeer bedreven in dat hoogschieten met de boog, wijl zij op die wijze krokodillen aanvallen en zelfs onder water zwemmende vissen kunnen treffen, omdat de pijl, uit gkrote hooktekz ggggggg uit grote hoogte vallende, meer kracht van doordringen heeft. (Wordt vervolgd.) ZUIDZANDE Uivoering Muziek- en Zangvereniging. Het dameskoor „Juliana" gaf in de zaal van hotel „De Zwaan" tè Zuidzande, in samenwerking met de Kon. Muziekvereniging „Veronica", dezer dagen haar na- jaarsconeert. Na een kort welkomstwoord door de voorzitster van „Julia na", mevr. S. de KramerJan sen, die een bijzonder woord van welkom sprak tot burgemeester H. P. Everwijn en ectrtgenote, werd het programma door „Ve ronica" geopend met het spelen van het Wilhelmus. De muziek vereniging speelde vervolgens een zestal nummers. Het dameskoor liet vervolgens een aantal liederen horen. Na de pauze werd allereerst door een 10-tal adspirant leden van „Veronica" ten gehore ge bracht wat zij a] geleerd hadden en de diligent van de muziek vereniging, burgemeester Ever wijn, zeide met dit programma onderdeel zeer verheugd te zijn, omdat het in de tegenwordige tijd niet elke vereniging gegeven is om een dergelijk groot aantal adspirant leden onder zijn hoede te hebben. De tairijke aanwezigen geno ten ten zeerste -van hetgeen de jeugdige muzikantjes presteer den. Van het verdere programma noemen wij voorts nog de to neelschets: „In de bibberkamer", dat de lachspieren behoorlijk in werking stelde en de opvoering van „Liedjes uit verschillende landen", gebracht door een zang groep onder leiding van mevr. K. BeekBakker. Zoals gebrui kelijk wist mevr. Beck met haar dames ook bij dit programma onderdeel weer met iets origi neels uit de bus te komen. Een druk bezocht en zeer ge zellig baj besloot tenslotte deze uitstekend geslaagde feestavond. AXEL. Jongensjas, J. de Moorstraat 39; Kinderarmbandje, Pr. Maurits- str. 12; pak met zakken. Juliana- str. 6; jongensjas, Coegorspol- der C15; linker voetbalschoen, Sassing P 6kano, Kanaalkade 24; rijksdaalder, Beatrixstr. 9; lap waarin gerold gereedschap sleutels, Sassing F4; kinderpor- temonnaie, Pironstr. 2 bov.; autoped, Kerkdreef 20; bril postkantoor; paar gummilaar zen, Julianastr. 53; paar blauw wollen handschoentjes. Pr. Hendrikstr. 75muziekboek ..Hosanna", Beatrixstr. 34; bank biljet, Nieuwendijk 31; broche met steen, Koestr. 5; zwarte regenbroek, Sassing 21; grijze jongensregenjas met capuchon, Polenstr. 20; beige berentrui, Oudeweg 51manchetknoop, Beoostenblijsestr. L 51plastic emmertje, Margrietstr. 20; bruin lederen kinderportemonnaie, Oudeweg 33; bietenriek, Oude- wijk 29; schakelarmband, Bea trixstr. 2; witte damesschoenen, Gentsevaartstr. 12; wit kinder schoentje, Beatrixstr. 2; dames horloge, Polenstr. 40; zijdenhoes van paraplu, Ds. J. Scharpstr. 10kinderhandschoenen, Oude- wijk 43; wollen das bruin-geel, Beatrixstr. 10; duo van brom fiets, Visser-Koole; groen kin derrijwiel, Julianastr. 56; jonge herdershond, Weststr. 33; mo- torwant, Pr. Hendrikstr. 25; zak aardappelen, Pr. Hendrik str. 71. Damesparaplu, wit kinder handschoentje, bruine aktetas, huissleutel 107, bruine dames- want, schopje, witte gymnas tiekschoen, huissleutels, wit kin derwantje. bruine dameshand schoen, uitlaat van bromfiets en kleine staaflantaarn. der was besloten, te gaan voor bereiden. Voorts deelde de heer- Zegers mede, dat het gemeentebestuur Dijzonder verheugd is met de plannen van de Stichting „Hedc- nesse" om ie Breskens een vor mingscentrum te bouwen. De neer J. de Nooijer infor meerde nog naar een verorde ning voor de bouw van zomer huisjes. inmiddels hebben een aantal adspnanluouwers zich terugge trokken, terwijl de firma Van uer Poel uit Terneuzen reeds met de bouw van de eerste bungalows is begonnen. Aan de raad der gemeente IJzendijke werd adhesie betuigd inzake de verbetering van het wegdek EeklooSt. Jan in Bel gië. In zijn antwoord op de alge mene beschouwingen merKte burgemeester J. A. Eekhout op, dat het gemeentebestuur ver heugd is met dc opbouwende cri- tiek, die men van de zijde der raadsleden hoorde. Wat betreft de toewijzing van terreinen aan dc oude veer haven merkte de burgemeester op, dat dit nauw samenhangt met de aanleg van de derde haven. Hierop is bij dc minister aangedrongen. De sportterreinen, aldus dc voorzitter, zullen waarschijnlijk dit voorjaar in D.A.C.W.-verband aangelegd kunnen worden, ter wijl het E.T.I. reeds de voorbe reidende besprekingen met de firma Cruson geopend heeft. Verheugd was de burgemeester, dat ook spoedig de aanleg van de weg op het kunstduin ver wacht kan worden en hiervoor reeds op de begroting de nodige gelden gevoteerd zijn. Voor wat betreft de opmerkin gen over de toestand van de noodwoningen merkte de heer Eekhout nog op, dat Zeeland al jarenlang bijzonder slecht be deeld is geweest met bouw volume. Ook Breskens heeft iedere keet- maar enkele huizen gehad. Men hoopt het plan tot sanering dei- noodwoningen te kunnen ver wezenlijken. De heer M. de Boer pleitte nogmaals voor de sanering der noodwoningen. Voorts werd uitvoerig gespro ken over de te hoog oplopende kosten voor de Zeeuwse Muziek school. Er zijn thans in Bres kens 78 leerlingen, waarvan er 12 individueel onderwijs ontvan gen. Het bedrag is geraamd op 2470, hetgeen de raadsleden erg veel vonden. Nieuwe besprekin gen zullen met de Muziekschool geopend worden. Nadat nog een groot aantal opmerkingen waren geplaatst werd de begroting ten slotte aan vaard met in de gewone dienst een bedrag van 1.142.970 aan inkomsten en uitgaven met een post onvoorzien van 3.737, De kapitaaldienst sluit met een bedrag van 4.809.718, aan uit gaven en 3.698.445 aan inkom sten. De voorzitter sloot de verga dering, na alle aanwezigen nog prettige feestdagen en een goed 1961 te hebben toegewenst. WOENSDAG 21 DEC. TERNEUZENGemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding bouwen van een aula op de algem. be graafplaats In de Zuidland- polder. Luxor-Theater, 8 u.: „Een Concertgebouw, 8 uur: akker voor God." Toneelgroep Oranjekwartier met „De familie Gregory". DCNDF.RDAG 22 DECEMBER HOEK: Café ,,'s Lands Wel varen", 8 uur: Openbare ver koping van een huis met erf, Langestraat 15. Twaalf jaar voor belediging van Franco Een militaire rechtbank in Madrid heeft een 22-jarige on derwijzer, die vorige maand op een bijeenkomst waar Franco aanwezig was „verrader" riep, tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis, over eenkomstig de eis, moet nog door de militaire autoriteiten van Madrid worden bevestigd. R «r-f De heer en rr< Axels nieuwe burgemees heer 51. K. van Dijke uit l heeft gisteren niet zijn note een bezoek gebracht gemeente tot wier eerste hij per 1 januari a.s. is he IJzendijke treedt niet ile gemeenschappelijk nisehe Dienst West Vlaanderen. In de maandagavond den raadsvergadering hee 10 van de agenda, „voors B. en W. tot toetreding gewijzigde gemeenscha] regeling Technische Dien Zeeuws-Vlaandeien". een beslag genomen. Het was de heer F. Tazelaar. vroegere stroeve regeling Centrale Dienst nog niet ten was en onder geen voorwaarde was te bewej stem er aan te geven. Hij het ene bezwaar na h dere naar voren. De voorzitter Ficq hie warm pleidooi voor de zigde regeling en wees er alles tegenwoordig gesme en door het vertrek van ministrateur en een typ kosten thans veel lager k te liggen. Wethouder Termote w 47. Niet alleen Eric ei ook Prit, Bleda's dwerg, Tarok's bedoeling Zodra hij de nomadenhc ziel naderen, buigt hü zi zijn meester heen, legt zijr diens mond en knikt af ijverig Dan springt hij snel ovei zijn schel stemmetje klink „Goede meester Bleda bevt

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2