Frai ZWITSAL DE GROENE HEL Koning Boudewijn en Koningin Fabiola op huwelijksreis JL HOEST UW KIND...? Binnenlands nieuws Hij is er weer! 46,50 Extra zitting van het Kantongerecht te Oostburg DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 16 december „Koningin Juliana sloeg geen dans over" PRINSES BRIGITTE VAN ZWEDEN VERLOOFD *?ofëfa Sneeuw op Times Square in New York blijvend ongerief KENNEDY BOOD NEGER KABINETS FUNCTIE AAN DE ACTIE TOLTEN DE EINDCIJFERS DER AMERIKAANSE PRESIDENTS VERKIEZINGEN de bekende PARKA CUBA PROTEST BIJ DE VER. ST/ Pagina 2 Koning Boudewijn en Koningin Fabiola zijn donderdagmiddag om vijf uur uit het koninklijk paleis te Brussel vertrokken voor hun huwelijksreis. De be stemming daarvan werd zoals van de zijde van het Belgische hof werd verklaard „zoals het behoort niet nader aangege ven". Het vertrek van hel Bel gische vorstenpaar geschiedde op „onopvallende wijze". Naar verluidt zou een vlieg tuig van de Belgische lucht macht, waarmede Koning Bou dewijn ondermeer zijn reizen naar Kongo heeft gemaakt en waarmee de Belgische vorstin ook uit Madrid in Brussel terug keerde aan het begin van deze maand, op een van de militaire bases gereed zijn gehouden. Offi cieel is over het doel van de huwelijksreis niets bekend, doch vermoed wordt, dat de jongge huwden zich naar de Costa Bra- va de Middellandse Zeekust ten noorden van Barcelona - zullen begeven, waar een buitenver blijf van een vriend van de familie van Koningin Fabiola te hunner beschikking zou staan. Naar van niet-officiële zijde is vernomen, zou het vliegtuig thans op weg naar Madrid. „Ik weet het niet en ik ben blij dat ik het niet weet" zei de woordvoerder van het Belgische hof in antwoord op vragen over de huwelijksreis. „Men zal dan ook niet kunnen beweren, dat ik uit de schooi heb geklapt". Van de zijde van het Belgische hof is donderdagavond ook tegengesproken, dat Koningin Fabiola na het burgerlijk huwe lijk onwel zou zijn geworden, zoals werd afgeleid uit de ver traging, die in het tijdschema voor de huwelijksplechtigheden is ontstaan en de aanwezigheid van een verpleegster in de St. Goedelekerk. „De vertraging was slechts een gevolg van het poseren voor de huwelijksfoto's, dat veertig minuten in beslag heeft genomen", aldus de offi ciële mededeling. „Koningin Juliana heeft geen dans overgeslagen", aldus schreef woensdagavond het Brusselse blad „La Dernièfe Heure" over het bal, dat dins dagavond op het paleis te Brus sel werd gehouden na afloop van het gala-diner ter gelegenheid van het huwelijk van Koning Boudewijn en Dona Fabiola. Het blad meldt, dat Prins Bernhard zich wegens een onge steldheid moest terugtrekken in zijn vertrekken in het paleis, doch dat Hare Majesteit bleef dansen met „de ambassadeur van Nederland in Brussel, die tot de intieme vrienden van de Nederlandse koninklijke familie behoort". De Koningin, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene hebben woensdagavond aangezeten aan het diner, dat de Belgische regering ter gelegen heid van het vorstelijke huwelijk in Brussel heeft aangeboden en waaraan ruim 400 genodigden aanzaten. De Koningin droeg een japon van turquoise satijn met witte weerschijn. De japon van Prinses Beatrix was eveneens gemaakt van turquoise satijn. Prinses Irene droeg een groen- satijnen avondjurk. In een communiqué van het hof is de verloving bekendge maakt van prinses Brigitte van Zweden met prins Johann Georg von Hohenzollern. Prinses Brigitte, die 23 jaar oud is, is de tweede dochter van prinses Sybille, de weduwe van prins Gustaaf Adolf, die in 1947 bij een vliegtuigongeluk in Ko penhagen om het leven kwam, en de moeder van de twaalf jarige kroonprins Karei Gustaaf. Prinses Brigitte heeft drie zusters: Marguerite, die de oud ste is, en Desirée en Christine. Prins Johann George von Hohenzollern is de zoon van prins Friedrich von Hohenzol lernSigmaringen en van prin ses Margareta von Saxen. Hij is 28 jaar. De datum van het huwelijk is nog niet vastgesteld. Prins Johann is donderdag avond in Stockholm aangeko men. Hij ging direct naar het koninklijk paleis, waar de ver loving in intieme kring gevierd zal worden. Prins Johann en prinses Bri- gitta hebben elkaar ongeveer een jaar geleden voor het eerst in München ontmoet. Prinses Brigitta studeerde daar Duits en de 28-jarige prins Johann kunstgeschiedenis, archeologie en paleografie. Hij zal binnen kort zijn doctoraal doen. In september is de prins in Stockholm de gast geweest van koning Gustaaf Adolf. Daar bleek toen dat de verhouding tussen beiden was uitgegroeid tot liefde, zo deelde een woord voerder van 't huis Von Hohen zollern—Sigmaringen mee. Prins Johann is een neef van ex-koning Michaël van Roeme nië en ex-koning Peter van Zuid-Slavië. Zijn moeder is een dochter van de laatste koning van Saksen. Hoewel hij over de bestem ming van de huwelijksreis niets meedeelde, heeft Koning Bou dewijn in de toespraak, die hij en de Belgische vorstin donder dagavond voor de radio en tele visie heeft doen uitzenden, wel de duur daarvan aangegeven. Hij zei, dat de Koningin en hij „het land voor eilige weken" zouden verlaten. Een van de weinige wanklan ken van donderdag is veroor zaakt door de strenge afzetting van de route, die het koninklijke paaj- na de kerkelijke inzegening van het huwelijk iieeft gevolgd. Op sommige plaatsen werd het koninklijke escorte uitgejouwd, omdat het de auto van de Koning en Koningin aan het gezicht ont trok. [Li 1 W modern toiletpapier Donderdagmiddag werd tijdens een extra zitting van het Oost- burgse kantongerecht het dode lijk ongeval behandeld, dat op 3 juni j.l. gebeurde, tijdens het in storten van een in aanbouw zijn de montagehal van de heer G. E. Dierick. fabrikant van beroep en wonende *te Aardenburg. Uit de tenlastelegging bleek, dat de gemeente Aardenburg geen goedkeuring had verleend aan de gewijzigde bouwplannen. Wel was het eerste bouwplan goedgekeurd. Tijdens de bouw was de fabri kant bij de architect, de heer K. uit Aardenburg, gekomen met het verzoek het bouwplan te wijzigen. De steunkolommen, alsmede de tussenmuur zouden voor het bedrijf een belemmering zijn. Op verzoek werd door de heer K. het bouwplan gewijzigd, en de methode van de berekeningen van de draagkracht der steun balken, werd tijdens de zitting niet aangevochten. Toen men bezig was het dak te leggen kwamen plotseling de muren van het in aanbouw zijnde pand naar voren, en stortte het dak naar beneden. De werknemer B. raakte onder de vallende balken be kneld, en moet op slag dood ge weest zijn. De heer D. had de bouw van de montagehal in eigen beheer laten uitvoeren. De draagsteunbalken, z.g. dimbalken, waren tijdens de bouw vervangen door construc- tiebalken. Ook waren deze balken niet goed op de steunen beves tigd, waardoor mede door het feit dat de dakbalken een te grote overkapping moesten overbrug gen, door het vervallen van de binnenmuur, een tegendruk plaatsvond, met het zeer nood lottige gevolg. Duidelijk bleek ter zitting, dat de heer D. afgegaan is op het advies van zijn architect de heer K., doch hij als uitvoerder werd verantwoordelijk gesteld. Deze te grote overspanning is het, die het tijdens de bouw be gaf. Een reeks deskundigen werd gehoord. De wachtmeester E. J. de V. uit Zierikzee, tijdens het ongeval gestationeerd te Aardenburg, gaf als eerste zijn visie over het ongeval. De heer W. L. S„ oud-technisch hoofdambtenaar te Breda bij de arbeidsinspectie, bevestigde, dat het de te grote overspanning is geweest, die de muren niet bij een kon houden. Ook het laten wegvallen van enkele steunpun ten onder deze overspanning is mede oorzaak van dit ernstige ongeval. De kantonrechter noemde het onbegrijpelijk, dat deze verande ringen werden aangebracht in het bouwplan. Een tweede des kundige, de heer H. A. S., tech nisch ambtenaar bij de arbeids inspectie te Goes, bevestigde de uitspraak, dat de overkapping te groot geweest is. Ook de ijzeren spalken, waarmede de balken be vestigd waren, stonden niet op de juiste plaats, waardoor meer druk op de muren ontstond dan normaal. De kantonrechter concludeerde dat de werkzaamheden ondes kundig zijn uitgevoerd. Zij lagen buiten het normale werkterrein van de heer D. Mr. Andreae, officier van Justitie, zeide in zijn requisitoir dat er twee feiten zijn, waar voor de heer D. terecht moet staan, en wel het bouwen zonder vergunning, alsmede het niet in acht nemen van de veiligheids besluiten voor werkplaatsen. Wat het eerste feit betreft, merkte hij op, dat het overtreden van de bouwverordening der ge meente Aardenburg meer een formele aangelegenheid is. Im mers de eerste plannen waren goedgekeurd, de tussentijdse wij ziging was niet ter goedkeuring ingediend. Uit een verklaring van de heer Paridaen, gemeente secretaris te Aardenburg, was echter gebleken, dat deze ver gunning bij aanvraag stellig ver leend zou zijn. Hoewel de overtreding ge pleegd is, heeft deze, aldus het O. M., een méér formeel karak ter. Hij vroeg voor deze over treding een boete van 50 subs 10 dagen. Voor wat betreft de tweede overtreding het niet in acht nemen van de veiligheid, werd gesteld dat er fouten gemaakt zijn in de berekening, doch dat de heer D. gevaren heeft op het deskundige kompas. Hij moet echter verantwoordelijk worden gesteld, omdat hij de bouw zelf eigen beheer uitvoerde De vraag rijst, aldus de officier hoe groot de schuld van de Teer D moet worden gesteld. Er is, dat staat vast, niet pp Plan HVfOl'0ns °en vast°mlijnd Sluitend VnSt0rten iS ',ipt uit" ■si Ui tend te wijten aan de con- s ruche van de balken, teZm met geadviseerd is over de Ge detailleerde uitvoering van het gewijzigde plan. De heer D fs fouttn ?Hjk a°°r d0 gemaakte outen, aldus de conclusie docil de strafmaat kan nooit in over eenstemming zijn met het gei den verlies, n.l. de dood van werknemer Blomme. De heer D van'dVde 8nif?e op wie de sphuld van dit ongeval rust. Er werd 50ndagenC gr°0t f 250 subs Mr. F. Adriaanse uit Middel burg voerdc de verdediging, maar tornde niet aan de feiten beUohtt ZiJn gemaakt- doch hij' d,»hïW„are„vand,,ern^ deskundT D'J* afgegaan °P het K een tf atTes van architect bekend t g0?der "aam en faam D wlf l, e menS' °0k de heei' elf heeft van dit ongeval veel verdriet gehad, staat goed in de gemeente Aardenburg bekend. Ii.l is goed voor zijn personeel. De heer Adriaanse hekelde het gemeentelijk bouwtoezicht Er isT t<? u°rt geschoten is.' b'J deze bouw wat snel en men de g gehandeId. omdat men deze montagehal later toch ke" »ehtre n'P0k de menselij ke achtergronden werden door de advocaat belicht. Diep ontroerd meende de heer &een aanvullingen meer tp mogen maken, na het Teidooi van zijn raadsman. Zljn uitspraak merkte de kantonrechter, mr. H. van den t op. dat hij de verschillende °°rza,kei" welke tot het ongeval wilde lit bi' de strafmaat m T.T meespreken. Voor de Iedl"g van de bouwverorde- S werd een boete van f 2C> gevraagd, subs 5 dagen. Voor de overtreding van het Veiligheids besluit /200 subs 40 dagen kfng wT, Waarbij in aa"mer- King werd genomen dat het ad vies van deskundigen in dit gt val voor de heer D. ontzettende gevolgen heeft gehad. >Van den vishandelaar Breskens had bij controle in zijn ijskast ondermaatse tong jn voorraad. Het was totaal 157 kg De heer J. A. de J. ambt bi de vissenjmspectie te Yerseke had deze ondermaatse tong bjj'con- trole aangetroffen. HDevaSartPP!sr' V00r Van dp" lait, is al verschillende malen er op betrapt, dat hij on- De bijna een halve meter dikke sneeuw deken welke zich over het roemruchte Times Square in New York heeft uitgestrekt fo to), is een blijvertje ge worden, doordat de temperatuur na een hevige sneeuwbal tot acht graden beneden het nulpunt is gedaald. Het werd daardoor in New York de koudste dertiende december, welke het weerkundig bureau van de stad ooit heeft geregistreerd. dermaatse tong in voorraad heeft. Eis en uitspraak 100 subs 20 dagen alsmede verbeurdver klaring van de tong. J. de F. graanhandelaar Ie Sluis, was met zijn auto bijzon der onvoorzichtig de rijbaan op gereden, waardoor een Belgi sche sportauto in ernstige moei lijkheden kwam. De heren L. C. B. en G. van der V. getuigden, dat de heer F. al op de rijbaan was toen de bot sing plaats vond. Eis en uitspraak 50, subs 10 dagen. Mevr. A. C. de .T.-van der V., wonende te Aardenburg. had als bestuurster van een luxe auto ie Sluis geen voorrang verleend aan het van rechts komend ver keer. Zij voerde ter zitting aan, dat het erg moeilijk is voorrang te geven, daar men in deze Korte Wolstraat het verkeer uit de Zuiddijkstraat niet kan zien aan komen. De eis luidde 20, subs 4 da gen. Uitspraak was 15, subs 3 dagen. F. J. B., landbouwersknecht te Oostburg, is een vervelende knaap. Tot deze conclusie moest men wel komen, toen ook de politie van Oostburg verklaarde dat deze knaap vaak lastig is en in café's etc. moeilijkheden ver oorzaakt. Dit was ook zo tijdens een be zoek aan de cafétaria van mevr. H. te Oostburg. Toen hij ook daar vervelend was en verwij derd werd, had hij de deur open gehouden met de voet, en had toen hij later de deur nogmaals trachtte te openen, de spiegel ruit ingedrukt. Tegen B. werd een boete groot 40, subs 8 dagen geëist, als mede de vergoeding van de spie gelruit groot 48. Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met I BOOR TREIN GEGREPEN Kennedy heeft de 74-jarige neger William Dawson, die al 18 jaar lid van het Huis van Afge vaardigden, en thans bovendien voorzitter van de huiscommis sie, voor regeringsoperaties is, de functie van minister van PTT aangeboden. Dawson heeft het aanbod af gewezen. Hij acht het verstan diger lid van het congres te blij ven. Hij zou de eerste neger- minister in de Amerikaanse ge schiedenis zijn geworden. dooi HENRI VAN WERMÏ 3E ERKEN 8) (Nadruk verboden.) Nergens hebben wij iets ont dekt, dat op bewoondheid lijkt. Meestal zeer makke wilde die den, die verbaasd aan de rivier komen en ons blijven aansta renapen in bomen, die, als wij een bocht omkomen, plotse ling worden opgeschrikt en dan een afgrijselijk geschreeuw en gevloek aanheffen en hevig schijnen te protesteren tegen dit bezoek. Dan de druk lawaai makende papegaaien in allerlei kleurenDe grote kapellen, die als een bloem over het wa ter zweven en zich nieuwsgierig tot zelfs op de rand van de boot neerzetten. Pancho hapt er telkens naar, maar schijnt ze moedwillig niet te willen grijpen. Hij kijkt mij dan eens goedig aan en kwispelt met zijn staart, wat vroeger eigenlijk een zeldzaam ver schijnsel bij hem was. De een zaamheid brengt wezens tot elkaar. Nu en dan komt ineens een hert zijn kop tussen de takken door steken en blijft ons met grote ogen aanzien. Soms een armadillos of een tamandua, terwijl overal op de banken nu eens krokodillen liggen te sla pen en dan weer otters druk bezig zijn met het bouwen van nesten. Zij zijn niet gewend om ge stoord te worden. Elk dier in deze wildernis leeft zijn eigen leven en indien het geen vlees etende dieren waren, zou het een ideale dierenstaat zijn. Wij zijn gegleden langs kroko dillen, die minstens zes meter lang waren en die alleen een puntje van hun staart en een stuk van de boomstam lijkende kop naar boven steken. Ik zou ze met mijn hand hebben kun nen beroeren. Hun lodderige ogen zagen niet eens verbaasd naar de boot. Wat hebben zij met hun gepantserde lichamen ook van andere wezens te vre zen. Alleen de blanke mens.... die kennen zij niet. Ik ben na de aanval van de vampyr weer geheel op krach ten gekomen en heb zelden zo'n leven gehad. Ik lig maar onder het afdak van de kano, rook een sigaret, kijk naar de voorbijglij dende bomen, de bloemen, de vlinders en er is een indolentie over mij, welke goed zou zijn aan de Rivièra, maar die hier KINDER HONING SIROOP4 De heer Rernando Jans, een Chileen van Nederlandse af komst, is gisteravond per vlieg tuig in ons land gearriveerd, om hier mee te werken aan radio programma's en een televisie uitzending over de actie Toltèn. De heer Jans, een inwoner van Toltèn kan zich nog vrij goed in het Nederlands uitdrukken. Hij werkte mee aan diverse uitzen dingen over de grote natuur ramp in Chili. De heer Jans blijft 10 dagen in Nederland, hij zal namens zijn medeburgers getuigen van de erkentelijkheid voor de Neder landse Toltèn-actie. Tot dusver heeft de actie 605.884,50 opgebracht, naar schatting toereikend voor de bouw van 121 woningen. Voor de complete herbouw van de vis sersplaats Toltèn zijn 300 wonin gen nodig. Op de onbewaakte overweg in het Molenpaadje te Assen 5 gistermiddag om één uur de magazijnchef van een verven- fabriek te Assen, toen hij per fiets op weg was naar zijn werk door een passerende trein ge grepen en op slag gedood. Het slachtoffer werd nog door twee vrienden gewaarschuwd, doch hij kon niet zo vlug meer stop pen en werd gegrepen door de trein. Het slachtoffer was 43 jaar, gehuwd, zonder kinderen De trein had negen minuten vertra ging. Senator Kennedy heeft vice- president Nixon bij de presi dentsverkiezingen op 8 novem ber verslagen met een meerder heid van 111.957 stemmen, aldus blijkt uit de volledige en offi ciële uitslagen. In totaal bracht een record aantal van 68.833.254 kiezers in vijftig staten hun stem uit. met uitknoopbare Teddy-voering en in de bekende groene kleur. Echt iets voor deze tijd, warm, water- en winddicht maar nu tegen de EXTRA LAGE Verbouwings uitverkoopprijs maat 11 (leeftijd 13 jaar) NU SLECHTS (ƒ1,50 stijging per maat). ALLEEN bij Noordstraat 23-25 - Telefoon 2G92 TERNEUZEN gevaarlijk kan worden, indien ik niet de waakzame Indianen en Pancho bij mij had. Hun aan wildernis gewende ogen zien voortdurend elk detail van het bos. Toch moeten in deze streek Indianen zijn, maar zij wonen vaak mijlen weg van de rivieren of langs een kleine zijtak daar van, die nergens op de kaart staat. Op hun jachttochten trekken zij soms dagen ver weg van hun hutten en op de mees te onverwachte plaatsen zullen zij straks verschijnen. Toen vandaag de schemer kwam, hebben wij deze kreek gevonden, waar een stukje strand is vrijgespoeld en waar omheen tegelijk het bos zo dicht is, dat wij er ons enigszins vei lig kunnen voelen voor nachte lijke aanvallen. Buiten het geluid der guaribas oftewel brulapen, dringt hier geen geluid uit de wildernis door. Als je er aan gewend bent, verdwijnt zelfs het lugubere van hun kreet. Hen zien doen wij niet. want het bos daarboven is te dicht. Ofschoon de zon nog een uur aan de hemel zal staan, heerst hier reeds bijna nacht Solimacos, die behendig is in het koken, heeft een groot vuur aangemaakt en daarop twee voedselblikjes gewarmd. Ik heb niet veel honger door de hitte en door het voortdurend liggen in de smalle kano, waar weinig plaats voor ons is, omdat veel plaats is ingenomen door de voorraad benzine en olie, die wij hebben meegevoerd, het voedsel, de wapens en de mand met geschenken. Alleen met geschenken en niet met een kogel kan men in aan raking komen met Indianen van deze streek. De kogels der rub bertappers en de onderlinge oorlogen hebben de Indianen langs de rivieren schuw ge maakt en hen reeds eeuwen ge leden doen terugtrekken naar het binnenland. Bovendien zijn in een wcud als dit hun pijlen gevaarlijker dan onze kogels. Mijn Indianen hebben hun eigen pijlen en bogen meegeno men. waarvan zij in sommige gevallen meer verwachten dan van de geweren, die ik heb en waarmee zij ook kunnen om gaan. De bogen zijn hoger dan zij zelve, en de pijlen zes voet lang. Die schieten zwijgend hoor het woud met hun dodelijk gif en verzekeren, ook bij kleine wonden, een snelle dood. Ze zijn mooi gesneden en versierd met veren. Nu de duisternis intreedt heb ben de Indianen het vuur ge doofd, om niet de aandacht te trekken. Ik ben wat ongerust over Pancho. Hij is straks het bos ingegaan en hij is sinds een uur niet meer teruggekeerd. Toen wij aan wal waren gestapt, legde hij zich eerst bij mij neer en keek nieuwsgierig naar het op bouwen van de tent. Toen ik van deze arbeid opkeek, stond het dier aan de rand van het bos. „Pancho," heb ik geroepen, „kom hier". Maar gehoorzaam zijn deze honden waarschijnlijk niet, want hij heeft even met zijn staart gekwispeld en is toen in het bos "verdwenen. Ik hoop niet, dat ik hem hier reeds ver liezen zal. (Wordt vervolgd.) 1 ABIOLALAAN Gistermorgen vond te Nun- speet de naamgeving plaats aan een nieuwe Fabiolalaan. De laan ligt in de wijk, waar tijdens de eerste wereldoorlog in een ba rakkenkamp 12.000 Belgische vluchtelingen verbleven. Alle wegen hier dragen de namen van leden van het Belgische koningshuis. Om half twaalf bevestigde burgemeester Mar tens het naambordje Fabiola laan, daarmede uitdrukking gevend aan de wens van het gemeentebestuur, die met dit besluit een primeur had, daar dit de eerste laan in Nederland en België is, die naar de nieuwe Belgische koningin is genoemd. De burgemeester las tevens een gelukwenstelegram voor. dat was gezonden aan het Belgische koningspaar. AUTODIEF OVERMEESTERD NA WILDE JACHT Na een wilde jacht door een gedeelte van Amsterdam-West heeft de radio-auto-dienst van de hoofdstedelijke politie woens dagavond de hand gelegd op een autodief. Toen twee agen ten op de Overtoom een auto zagen rijden, die door 't G.E.B. als gestolen was opgegeven, en de bestuurder somm£$jc}en om s mannen er in slaagSën ëen'Van de achterbanden van de auto kapot te schieten gaf de be stuurder, de 22-jarige markt koopman C. A. E., zich gewon nen. Hij stopte op het 's Grave- sandeplein en kwam met de handen omhoog uit de wagen. De politie bleek een goede vangst te hebben gedaan, want in de auto bevonden zich vier radiotoestellen, die enkele da gen geleden door verbreking van een winkelruit uit een zaak aan de Jan van Galenstraat wa ren verdwenen. In de auto werd ook een straatsteen aangetrof fen. ARBEIDSONGEVAL In het casco van de bij Wil ton Fijenoord in aanbouw zijn de supertanker „Armagnac", groot 48.000 ton, is woensdag de 51-jarige boorder, F. A. Schlar- mann uit Schiedam om het leven gekomen. Hij is van een hoogte van vijftien meter op de stalen bodem van de tank ge vallen. Het is niet duidelijk hoe het ongeluk precies gebeurd is. Het slachtoffer laat een vróuw en zeven kinderen na. AMERIKAANSE JONGEN TERECHT De Haagse politie heeft gis terochtend vernomen dat de 16- jarige Amerikaanse jongen Wy- grandt Fabius, die sinds 2 der. werd vermist, zich in Stockholm bij de Amerikaanse ambassade heeft gemeld. De jongen was op de ochtend van 2 december normaal op weg naar de internationale school gegaan, die hij in Den Haag be zocht, maar was daar niet ver schenen. De volgende dag ver zochten zijn pleegouders in Den Haag om zijn opsporing. Het vermoeden bestond dat de jon gen naar Amerika zou willen gaan, waar zijn moeder woont, die kortgeleden weduwe is ge worden. Hoewel over zijn be levenissen sinds 2 december nog niets bekend is, neemt men aan dat hij naar Stockholm is ge gaan om daar te monsteren op een boot naar Amerika. TREIN TEGEN AUTO Gistermiddag omstreeks kwart vóór vier is de 45-jarige dokter Thijssen uit Limbricht op de overweg bij de „Allee" in Sit- tard, nabij het kasteel Lim bricht, met zijn auto door een trein gegrepen. De bestuurder werd met hoofdwonden opgeno men in het R. K. ziekenhuis in Sittard. De trein, een lege goederen- terin uit Roermond, heeft de auto aan de rechter achterzijde gegrepen. Vermoed wordt, dat de bestuurder van de auto de trein niet of te laat heeft opge merkt. De auto werd totaal ver nield. Het treinverkeer onder vond een half uur vertraging. Do Franse minister vai lichting, Louis Terrenoir donderdag meegedeeld d sident De Gaulle het volk op 20 en 21 decemb januari zal toespreken. De minister, die dit kabinetszitting meedeeld klaarde ook, dat disci maatregelen zullen wore nomen tegen de thans in verblijvende voormalige bevelhebber der Franse krachten aldaar, generaal Salan. De minister van Landsi ging. Mcssmer, heeft Sa de Franse consul te San tian doen weten dat h Frankrijk moet terugker regering wacht thans woord van de generaal Terrinoire zei ook Franse opperste oorlogsr worden geraadpleegd, ■wordt besloten tot disciplinaire maatregelen Salan. Terrenoire deelde verd dat na de jongste incide Algerië een aantal disci; en bestuursmaatregelen nomen. Zo zijn veertig naren, die aan de do Franse „front van Alger geroepen algemene staki ben deelgenomen, van hi ties ontheven. Vijfhonder sen en ruim vijfhonderc rijnen zijn wegens hun in de wanordelijkheden teerd. De eigenaars van een tal winkels in Algiers is zegd dat hun zaken van dagen tot één maand f moeten worden. Het hoofdkwartier Franse leger in Algier bepaald dat vanaf giste 15.00 uur bijeenkomste meer dan tien personen boden. Het verbod z nodig, door de veilighei krachten worden gehan Het werd afgekondigd band met de „voortdure roering in bepaalde wijl Groot-Algiers". De exemplaren van rijse dagbladen, namel Figaro", „Le Monde" en Jour", werden donder Algiers in beslag genon werd geen reden voo maatregel opgegeven. In Oran zijn in de nat woensdag op donderda Algerijnen vermoord. D werden met gebonden gevonden. De slachtofff ren doodgeschoten. Van officiële Franse mèdegedeeld dat de lijkheden in Oran in de pén vijf dagen 21 mense hebben geëist. De slac zijn allen Algerijnen. 2 De autoriteiten geven l*t aantal slachtoffers oelijk 'aanzienlijk hog Daar de Mohammedaa lijkschouwing verbiedt ven de Algerijnen hun heimelijk, om te voorkor de lijken naar een lij worden overgebracht. 81 gewonde Algerijne Fransen zijn in zieke opgenomen. Donderdag, kort na uur, wisten een duizen rijnen langs de politie tairen te komen, die de tot de Algerijnse wijke' ken. De betogers voer groen-witte vlag van he rijnse bevrijdingsfront" met zich mee en riepei als „Wij willen een on; lijk Algerië". Toen vier auto's met valschermjaj kwamen, trokken de stranten zich weer in de tërug. Donderdag is te Alg officiële zijde medeged 112 personen, waarv; staat dat zij zich aan geweld of het dragen Cuba heeft woensd Verenigde Staten gepn tégen schending van baanse luchtruim doo piraten". In de nacht dag op maandag hel minste drie vliegtuigen ten boven Havanna uitg In de loop van maanda vliegtuig van onbekende liteit door luchtafwoerg' de omgeving van de hoofdstad beschoten. De drie vliegtuigen vplgens de Cubaanse noordelijke lichting, beschikbaar stellen van joén dollar voor Cubaar telingen wordt de acti\ luchtpiraten bevorderd Cubaanse nota. Fidel Castro heeft gr een bijeenkomst van he rristisch geörienteerde bond P.K.T.C. bij gew vergadering was beleg anti-communistische le liet Verbond van albe Elektriciteitsbedrijven lesias en Amaury Frai te stoten. Castro were aanwezigen hartelijk toi Zaterdag betoogden gers van Fraginals m „Cuba si Russia no' ambtswoning van Het was de eerste an riistische demonstratie vanna sinds een jaar Naar verluidt heeft van Fraginals politiek vraagd op een Latij kaansc ambasade in Officieel is in Havann deeld dat vier persone ariosteerd in verband complot om de elektric: zieningen van de hot saboteren.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2