25 °/0 korting RADIO TAZELAAR DE GROENE HEL DE CRISIS IN GOES LIGA Slag om Vientiane Kongolese troepen drongen vroegere Belgische basis Kitona binnen r J „Cessna" in Nieuw-Guinea op drift KcrslkoomvcrlicliiSftg VOETBAL BRIDGE Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 15 december '60 DE EERSTE SNEEUWVAL IN NEDERLAND Met ingang van 1 oktober OVERGANGSTOELAGE VOOR POLITIÉ- AMBTENAREN DE GAULLE 20 DECEMBER VOOR RADIO EN TELEVISIE Tweejarige gaf feilloze tip voor pool. GIZENGA ROEPT ZICH TOT REGERINGSHOOFD UIT ANWB-Wegenwachten patrouilleren niet op Eerste Kerstdag en Nieuwjaar (Adv.) Het college van B. en W. van de gemeente Goes heeft zich be raden over een aantal punten, die verband houden met de ver trouwenscrisis, die in Goes des tijds is ontstaan. In een nota aan de raad heeft het college thans een aantal voorstellen gedaan om op bepaalde punten tot een bevredigende oplossing te ko men. De voorstellen "zullen in een raadsvergadering op 21 december worden besproken. Ten aanzien van het ambtena renkorps merkt het college op, dat het voornemens is de admi nistratieve procedure van onder zoek te volgen, zoals deze is neergelegd in het algemene amb tenarenreglement. B. en W. heb ben echter vernomen, dat de rechter-commissaris bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg belast is met een on derzoek en daarom willen zij de te volgen procedure van gemeen tewege opschorten totdat nadere gegevens over dit onderzoek door de rechter-commissaris be kend zijn geworden. Bij de vertrouwenscrisis heeft de benoeming van de heer D. A. Huysse tot hoofdcommies ter secretarie een belangrijke rol ge speeld. Hierdoor was ernstige ongerustheid en ontstemming onder het personeel ontstaan. De heer Huysse werd benoemd met ingang van 1 november 1959. B. en W. zijn thans tot de overtui ging gekomen, dat aan bedoelde functie in de gemeente Goes geen behoefte bestaat. Zij heb ben daarom besloten over te gaan tot opheffing van de func tie van hoofdcommies in alge mene dienst en op deze grond aan de heer Huysse eervol ont slag te verlenen. Zij stellen voor, dit ontslag te doen ingaan per i juli 1961. Het salaris van de heer Huysse was nimmer op de begrotingen ver meld. Daarom stellen B. en W. thans voor om ten laste van de begrotingen 1959 en 1960 de be nodigde kredieten te voteren. Aan de heer Huysse zal boven dien wachtgeld moeten worden betaald en daarom verzoekt het college om instemming van de raad uit het dienstverband van de heer Huysse voor 1961 voort vloeiende uitgaven (globaal be raamd op 10.500) in de begro ting voor dat dienstjaar te ver werken. Belangrijk in de crisis was ook de bouw van de ambtswoning voor de burgemeester, waaraan grote bedragen ten koste werden gelegd. De bouw is nimmer vol tooid. B. en W. zijn nu tot de conclusie gekomen, dat de wo ning; die voorlopig als ambtswo ning voor de burgemeester is aangewezen, slechts ten koste van zeer grote financiële offers tot een werkelijk representatieve ambtswoning zal kunnen worden gemaakt. Met het oog hierop is het college van mening, dat de woning dient te worden bestemd voor de dienst van gemeentewerken, die slecht gehuisvest is. Het huidige ge bouw van de dienst van gemeen tewerken kan dan in gebruik worden genomen door de dienst voor sociale zaken. Indien de raad in principe met de bestem ming van deze panden kan in stemmen, zal de directeur van gemeentewerken zo spoedig mo gelijk opdracht krijgen om een begroting voor de restauratie van de voormalige burgemees terswoning op te doen maken, met het doel dit gebouw op de meest eenvoudige wijze als kan toor in te richten. Over de aula op de gemeente lijke begraafplaats merken B. en W. op, dat thans aan de direc teur van gemeentwerken op dracht is gegeven om zo spoedig mogelijk een overzicht van de in verband met de bouw van deze aula tot dusver gemaakte kosten en eventueel nog te maken kos ten over te leggen, met opgave van de begrotingsposten ten laste waarvan deze uitgaven tot nu toe zijn gedaan. In de loop van 1959 is door de firma C. van Strien een bedrag betaald van 31.250 in verband met de bouw van een garage op een perceel grond aan de Wil- helminastraat. Dit bedrag is door de firma gestort en staat nog steeds op een rekening bij de N. V. Amsterdamse Bank te Goes ten name van de burge meester van Goes. Zonder verder in te willen gaan op de mérites van de betreffende betaling is het college van B. en W. van Goes thans van mening, dat tot terugbetaling dient te worden overgegaan, zulks met toevoe ging van de gekweekte rente. De raad wordt in overweging ge geven op de kapltaalsdienst van de begroting voor het dienstjaar 1960 een ontvangst-uitgavepost in te stellen van 33.000. Dit be- Blijkens mededelingen van de K. N. A. K.-wegeninformatle dienst sneeuwt het vrijwel in geheel Nederland. In het oosten van het land is de sneeuwval iets heviger dan in de rest van Nederland. De wegen kunnen plaatselijk glad worden. De K. N. A. C.-wegeninformatie- dienst heeft gewaarschuwd, dat op alle wegen zowel in het oos ten en noorden, als het westen, plaatselijk gladde plekken kun nen ontstaan. Tot op heden zijn er echter bij de K. N. A C.- wegeninformatiedienst nog geen meldingen van stremmingen of onbegaanbaarheid van wegen gemeld. drag wijkt wel af van bovenbe doelde storting, doch deze afwij king is noodzakelijk om in staat te zijn binnen het raam van de bedoelde begrotingspost ook de gekweekte rente, waarvan het juiste bedrag op dit moment nog niet met zekerheid vaststaat, te kunnen restitueren. In 1960 is een bij de dienst van gemeentewerken aanwezige per sonenauto ingeruild voor een nieuwe, onder bijbetaling van ruim 3.000. Dit bedrag is ge boekt ten laste van de door de raad in 1959 verleende kredieten voor de aankoop van een brand weerauto. Om deze onjuiste han delwijze te herstellen verzoeken B. en W. op hoofdstuk zes van de kapitaalsdienst der begroting van 1959 alsnog een krediet te voteren van genoemde 3.000. De nieuwe auto is nimmer in ge bruik genomen, doch kort na de koop in een garage gestald. B. on W. zijn thans van mening, dat het het meest juist zou zijn thans tot verkoop van deze nog nieuwe auto over te gaan. Vientiane, de hoofdstad van Laos, is thans een verdeelde stad. De Westelijke helft is in handen van de eommunistisch gezinde troepen van kapitein Kong Le, die versterkt zijn door eenheden van de communistische Pathet Laobe weging. Het oostelijke deel van de stad wordt beheerst door militairen van de Westers gezinde generaal Pcmi Nosavan, die een opstand begon, toen de neutralistische regering onder de thans naar Cambodja uitgeweken neutralis tische premier prins Soevanna Poema in communistisch vaar water dreigde te geraken. Vóór het zover was, is er hevig gevochten, waarbij de machine- geweerkogels door de verlaten straten van Vientiane vlogen. Er werd ook gebruik gemaakt van mortieren, waarvan granaten het militaire hoofdkwartier in het centrum van Vientiane verniel den. De inwoners van Vientiane zijn in de 28 uur dat er straatge vechten werden geleverd binnens. huis gebleven. Dc "strijders van Kong Lo heb ben rode en die van generaal Nosavan witte armbanden om. Op een gegeven ogenblik wer den de troepen van generaal Nosavan langzaam uit Vientiane teruggedreven. Zij hielden echter stand bulten het gebouw in Noord-Vientiane, waarin de Amerikaanse voorlichtingsdienst is gevestigd en herwonnen toen langzaam terrein, totdat zij de oostelijke helft van de stad in handen hadden. Het hotel „Constellation" in Vientiane. waarin de meeste journalisten verblijven, is drie maal door een granaat getroffen. Slachtoffers zijn hierdoor niet te betreuren. Ook onder de Europese inwo ners van Vientiane zijn geen slachtoffers gevallen. Militaire waarnemers melden dal generaal Nosavan woensdag middag plaatselijke tijd verster kingen heeft ontvangen. Talrijke Thailandse boeren, die de Thailandse oever van de rivier de Mekong bewonen, zijn ge wond door het ontploffen van door de strijdende partijen afge vuurde granaten. Boerderijen werden beschadigd of in brand geschoten. Alle politie-ambtenaren vanaf agent/wachtmeester tot en met de rang van ambtenaar2/ officier eerste klasse en de overeen komstige rangen bij de rijks recherche krijgen met ingang van 1 oktober 1960 een over gangstoelage. Deze toelage bedraagt: voor agent/wachtmeester 50 gulden per maand, voor hoofdagent/ wachtmeester 1ste klasse 60 gulden per maand, voor briga dier/opperwachtmeester 60 gul den per maand, voor adjudant 70 gulden per maand. Een en ander geresulteerd uit het gisteren en dinsdag tussen de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, en de politiebonden opnieuw gevoerde overleg. Een gedeelte van de ver gaderingen werd bijgewoond door de minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman. Na afloop van de besprekingen werd offi cieel medegedeeld dat men ten aanzien van een voorlopige, op 1 oktober 1960 ingaande, verbete ring van de politiesalarissen, in afwachting van de uiteindelijke verwerkelijking van het rapport Boot, welke naar het zich laat aanzien per 1 januari 1962 kan worden verwacht, tot overeen stemming is gekomen. Nader vernemen wij dat het resultaat van dit overleg mede bereikt is nu de minister van Binnenlandse Zaken in de cen trale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenaren zaken overeenstemming heeft weten te bereiken over het alge mene beleid inzake de salari ëring van het overheidspersoneel in algemene zin. Toen pater Vergouwen van de missie-luchtvaartvereniging (een der twee vliegende paters in Nieuw-Guinea) dinsdag de motor van zijn vliegtuig aan het „tor nen" was (d.w.z. met de hand enkele draaien aan de propeller gaf om het starten te vergemak kelijken), sloeg de motor plot seling aan. Aangezien de gas- handle open stond en er geen wielblokken waren geplaatst, stoof het vliegtuigje, een Cessna 180, vooruil. De drie inzittenden, Australiërs, die reeds zaten vastgegespt, zagen ontsteld hoe pater Vergouwen een duik nam op het asfalt en de Cessna op zijn eentje ging taxiën. Het vlieg tuigje maakte vervolgens een zwenking en koerste recht op de vliegbenzine-opslagplaats aan. Ernstig beschadigd kwam het tegen benzinedrums tot stilstand, doch gelukkig zonder brand te hebben veroorzaakt. De passa giers kwamen met de schrik-Vrij. Het toestel was door een par ticuliere maatschappij in Hoilan- dia gecharterd om Australiërs naar Wewak (in Australisch Nieuw-Guinea) te vliegen. Hangende het onderzoek door de burgerluchtvaart heeft de directeur van verkeer en energie de vliegende pater voorlopig ge schorst in zijn bevoegdheid tot vliegen. President De Gaulle zal 20 december een rede voor radio en televisie houden. Men meent te weten, dat hij zich vóór die datum niet tot het volk zal rich ten. Doordat de tweejarige Paul Cox 21 biljetten van een pond (in totaal ongeveer 220 gulden) in de kachel gooide, won zijn moeder deze week 43.000 pond sterling (ongeveer 455.000 gul den) in de voetbalpool. Mevrouw Cox ging er na het dure grapje van haar zoon n.l. van uit, dat een kind van twee jaar moeilijk verantwoordelijk kan worden gesteld voor zijn daden. Zij bedwong daarom haar neiging kleine Paul een fiks pak slaag te geven en „strafte" haar kind daarom door hem met een potlood de nummers op haar poolformu- lier aan te laten wijzen. Of Paul ooit gehoord had van het spreekwoord „Wie goed doet goed ontmoet" zal wel nooit bekend worden, maar een feit is dat hij een feilloze tip gaf. De prijs, die mevrouw Cox won voor de inzet van een kwart penny, betekent een wereldre cord voor de voetbalpool. De heer Cox, van beroep mon teur, gaf als commentaar „Wij zijn de gehele nacht niet naar bed gegaan. Eerst dachten we nog aan een grap". Mevrouw Cox met haar zoontje Paul. Een woordvoerder der Ver enigde Naties iieeft medegedeeld, dat gisternacht omstreeks 250 'Kongolese soldaten met pantser wagens en vier stukken luchtaf weergeschut de voormalige Belgische militaire basis Kitona zjjn binnengedrongen. Dc basis Kitona, die ongeveer 500 km ten westen van Leopold- stad ligt, staat onder „voogdij schap" van de Verenigde Naties, in afwachting van overdracht aan het Kongolese leger. Vóór de soevereiniteitsoverdracht van Kongo bestond de bezetting van de basis uit ongeveer 650 Bel gische technici, thans zijn er nog ongeveer veertig Belgen in het kamp, waar belangrijke voor raden en vliegveldbenodigdheden liggen opgeslagen. In het kamp zijn op het ogen blik Marokkaanse troepen gele gerd, die echter tegenover de binnendringende Kongolezen in de minderheid waren. De Ver. enigde Naties hebben thans ver sterkingen uit de omgeving der waarts gedirigeerd, eveneens Marokkaanse troepen. De Kongolezen plaatsten wachten bij de verschillende V. N.-bureaus in het kamp en maakten zich meester van negen voertuigen van de Verenigde Naties. Er zijn tot dusver geen schoten gewisseld, aldus de V. N.-woordvoerder. Vermoedelijk is de reden voor deze poging om de basis met ge weld te bezetten, dat de Kongo lezen menen, dat alle zich nog OP AL ONZE ELECTRISCHE NOORDSTRAAT 21 TELEFOON 2361 TERNEUZEN door HENRI VAN WERMESKERKEN 7) (Nadruk verboden.) Nog was er een andere lezing. Juist omtrent de tijd, dat de Spanjaarden onder Pizarro het rijk der Inca's veroverden, was een groot leger Inca's uitgezon den naar de streek van de Gi- parana, om daar de mensen te bekeren tot de godsdienst der Inca's. Maar toen zij na hun overwinning terug wilden keren, drong tot hen het gerucht door van de dood van de laatste der Inca-koningen Huayna Capac, en diens zoons Huascar Inca, door het verraad der Spanjaar den. Zij besloten, toen er geen Incarijk meer bestond, te blijven waar zij waren en verloren ver der alle contact met de Inca's. Dat zou op de een of andere wijze ook de oorzaak zijn, dat men op meerdere ver uit elkaar liggende plaatsen aan de-boven loop der Amazone en Madeira kleine Indianengroepen vindt, die hoewel niet blank, dan toch licht van kleur zijn, waartussen soms plotseling weer een heel blanke geboren wordt, die de volkomen kenmerken van een bijna Europees ras vertoont. Mijn vader leefde bij zijn herinnering aan die broer steeds met zijn gedachten in de diepste binnenlanden van Bra zilië, Bolivia en Peru, waar oom Anton gestorven was, dan wel nog leven moest. In hem was de heilige over tuiging. dat hij nog leefde, waar schijnlijk de gevangene van In- diostammen, in wier handen hij viel bij zijn zoeken naar dat blankere ras, of naar de oude vergane stad Atlantis die vol gens de sage eenmaal onder ging, maar waarvan de daken van goud moeten zijn geweest. En dan zeker niet om het goud, maar om het wetenschappelijk avontuur. Mijn vader had enige tijd door de legatie in verbin ding met de Braziliaanse rege ring gestaan, om een expeditie daarheen te zenden, maar ener zijds schrikten hem in een tijd van algemens malaise in zaken de kosten af, die daaraan ver bonden warenanderzijds kon hij niet in zijn zaken ge mist worden en ten slotte was er steeds als barrière de energie ke wijze waarop de regering van Brazilië, zowel als Peru en Bo livia, steeds alle pogingen daar toe afraadden, omdat er nooit iemand teruggekeerd is uit dit land van eindeloze moerassen, pampa's en oerwouden. Daarna kwam de grote oorlog, die al dergelijke plannen onmogelijk maakte. Misschien zijn alle verhalen en studies welke ik reeds als kind aanhoorde, er de oorzaak van geweest, dat ook in mij een avontuurlijke geest wakker werdmisschien ook had ik die drang om de wildernis te doorspeuren geërfd van mijn oomdrang, die mij er toe bracht, eerst dwars door Suma tra te trekken, toen mijn vader mij voor zaken naar Java zond om later naar de Congo te gaan. Het smartelijk bericht van va ders overlijden bracht de grote verandering. Ik was dan ook niet verwon derd hij mijn terugkeer nog een laatste schrijven van hem te vinden, waarin hij er op aan drong, nooit na te laten pogin gen in het werk te stellen, om zijn broer in Brazilië terug te vinden. Ook in het testament moest daarvdn wel sprake zijn. Want mijn oom was gegaan zonder 'n boedelscheiding te eisen en het had mijn vader tegengestaan langs wettelijke weg een offi ciële verklaring van diens over lijden te forceren, om op die manier alle rechten op de on verdeelde boedel te verkrijgen. HET OERWOUD Sinds dagen varen wij de Maisy-Merimée op, de rivier die ik koos om de Matto Grosso te bereiken. Dagen van zengende hitte en tropische benauwenis. De oevers zijn oerwoud, enkel oerwoud. Het is of die muur van oerwoud niet meer eindigen zal. Daartussen staan de geraam ten van gestorven bomen. Misschien hebben ze eeuwen op dat Amazoneland neergezien, misschien slechts enkele tiental len jaren. Er is hout dat zeer snel groeit. Soms dragen ze een tros van lianen die niet zijn meegestorven, en gesierd zijn met een wolk van knalrode en helgele bloemen, waarvan de geur zich schijnt te mengen met de eb-lucht van de rivier die soms iets lauws en verpes- tends heeft. Heel dat oerwoud schijnt te leven. Grote en kleine vogels, kleurig en kleurloos, al naar de natuur reden vond hen te be schermen of te doen opvallen. De stralende vlinders schijnen soms vliegende bloemen en dan weer is het of de bloemen vlin ders en vogels zijn, die zich ter ruste hebben gezet op een tak. Overal de schreeuw van apen en papegaaien. Soms hebben die kreten iets woedends menselijks, zelfs iets smartelijks, dan weer zijn ze enkel geluid, zonder in tonatie. Geluid uitgestoten om het ge luid alleen.... als om eigen leven te voelen. Vanavond hebben wij het kamp opgeslagen op de linker oever, waar een kleine inham is en waar de kano kon worden opgetrokken. Mijn beide Indianen hebben de gehele dag gepagaaid. Het is wonderlijk, hoe zij dat uithou den. Ik heb de aanhangmotor zo weinig mogelijk gebruikt, omdat mijn doel is, hier Indiaanse stammen te vinden en het ge raas van de motor hen óf op 'n ongewoon moment aan zou trek ken, óf dieper in de bossen ver jagen. (Wordt vervolgd.) in de basis bevindende Belgen ook moeten vertrekken. De moeilijkheden begonnen dinsdag, toen vijf Kongolese commissarissen-generaal in het kamp arriveerden, vergezeld van twee Belgische adviseurs. Kort daarop vertrokken de commis sarissen-generaal in V. N.-auto's om enige tijd later terug te keren met 120 gewapende man schappen. De Marokkaanse commandant weigerde hun de toegang, waar op de Kongolese commandant verklaarde order te hebben om de basis met geweld te bezetten. Vier commissarissen-generaal raadden hem dit af, waarop zij door de soldaten werden beetge pakt, doch later weer werden losgelaten. Vervolgens maakten de Kon golese troepen zich meester van de sleutels van V. N.-auto's en namen zij enkele vrachtauto's en jeeps in beslag. De Kongolezen lieten vervol gens versterkingen aanrukken, totdat hun aantal tenslotte uit ongeveer 250 man bestond, waar. na zij zonder enige strijd het kamp binnendrongen, aldus de V. N.-woordvoerder. Van het gebeurde is verslag uitgebracht aan de Verenigde Na. ties in New York. Volgens berichten uit Stanley- stad is de toestand daar onbe haaglijk, doch kalm. Dinsdag proclameerde vice-premier Gi- zertga Stanleystad tot zetel der „wettige regering van Kongo". Een telegram aan presdient Kasavoeboe was ondertekend met „Gizenga, vice premier", waaruit valt af te leiden dat Gizenga de door kolonel Moboe- toe gevangen gehouden afgezette premier Loemoemba nog steeds als zijn chef beschouwt. Volgens de Ver. Naties zijn in Boenia, in het noordwesten van de Oostprovincie 65 Belgen ge arresteerd in verband met ge ruchten dat Belgische valscherm troepen zouden worden neerge laten. Ethiopische troepen van de Ver. Naties hebben de Belgen woensdag echter onder hun be scherming genomen. Antoine Gizenga, Loemoem- ba's gewezen vice-premier, heeft te Stanleystad verklaard, dat hij de „wettige regering van Kongo" vertegenwoordigt. In een telegram aan de voor zitter van de Veiligheidsraad, de Rus Zorin, zegt Gizenga dat de hoofdstad van Kongo is ver plaatst van Leopoldstad naar Stanleystad. In Leopoldstad is men van mening, dat deze verklaring de kans op burgeroorlog vergroot. Tegenstanders hebben Gizen ga ervan beschuldigd, dat hij in Stanleystad een schrikbewind voert. Waarnemers achten het waar schijnlijk dat de Sowjet-Unie, Tsjecho-Slowakye. de V.A.R. en Ghana, waarvan de diploma tieke missies zijn uitgewezen nadat kolonel Moboetoe de De Wegenwacht van de A.N. W.B. zal op Eerste Kerstdag en op Nieuwjaarsdag geen patrouil le-diensten verrichten. De 240 bekende gele Wegen wachtvoertuigen zullen gedu rende beide dagen niet op de weg verschijnen; hun berijders zullen deze feestdagen in huise lijke kring doorbrengen. Op Tweede Kerstdag zullen de Wegenwachten de normale zon dagsdienst rijden. Op Oude jaarsdag zal de A.N.W.B. hun dienst bekorten tot 18.00 uur. Het Wegenwachtstation „Pauw molen" nabij Delft aan rijksweg 13, Den Haag—Rotterdam, zal echter gedurende de komende feestdagen dag en nacht be mand zijn. macht had genomen, hun ver tegenwoordigers nu naar Stan leystad zullen zenden. Op het V. N.-hoofdkwartier in Leopoldstad wordt de zet van Gizenga als ernstig beschouwd. Men vreest opnieuw voor het lot van de 2.000 blanken in de oost- provineie. De trouw van het leger in de oostprovincie staat niet vast, maar Gizenga heeft de steun van 500 man gendarmerie in Stanleystad en van meer in de provincie. Deze zelfde gendar merie voerde twee weken ge leden het bevel tot arrestatie van blanken uit, van wie er velen mishandeld werden. ZUID-NEDERLAND „VERPLETTERDE" REST VAN NEDERLAND. Woensdagavond is in het PSV- stadion in Eindhoven de voet balwedstrijd ten bate van de slachtoffers van de natuurramp in Chili gespeeld tussen een elf tal van Zuid-Nederland tegen de „Rest van Nederland". De Zuid-Nederlanders zege vierden met 70. Bij de rust was de stand reeds 30. De laatste ronde in de paren competitie voor Zeeuws-Vlaan- deren werd gespeeld in hotel „Des Pays-Bass" te Terneuzen. HOOFDKLASSE 1. H.H. v. d. Goes-Wage (Luctor) 55 296,5 (3) 2. H.H. v. Veen-de Smet (Oostburg) 44 305,5 (1) 3. Hr en Mw Mulder (Terneuzen) 41,5 293,5 (4) 4. H.H. v. d. Poel-IJsebaert (Luctor) 41 303,5 (2) 5. H.H. Al-Cattoir (Sas van Gent) 38,5 283,5 (5) 6. H.H. Ranschaert-Remery (Sas van Gent) 38 283 (6) 7. H.H. De Jong-de Meurichy (Huist) 35,5 260,5 7) 8. Hr en Mw Voorhans (Luctor) 30,5 242 (8) EERSTE KLASSE 1. D.D. De Jong-de Meurichy (Hulst) 66,5 333,5 3) 2. D.D. Bakker-Maat (Luctor) 65,5 329 (6) 3. H.H. v. d. Meer-Pijma (Luctor) 63.5 330 (5) 4. H.H. v. Kerkvoort-Willemstein (Luctor) 58 332,5 (4) 5. H.H. Jurry-Geelen (Terneuzen) 56,5 363.5 (1) 6. D.D. v. d. Dries-de Vries (Luctor) 50,5 348 (2) 7. Hr en Mw Drok (Terneuzen) 50 317,5 (7) 8. H.H. Gebr. v. Langevelde (Luctor) 45 307 8) 9. Hr en Mw Hemelsoet (Sas v. Gent) 43 272,5 (10) 10. H.H. Andriessen-v. d. Steen (Luctor) 41,5 306,5 (9) -.J TWEEDE KLASSE 1. H.H. Gerrits-Sleeven (Sas van Gent) 65 332 (5) 2. Hr en Mw Denie (Terneuzen) 62 327,5 (7) 3. Hr en Mw Kruishoop (Terneuzen) 58 352 (1) 4. Hr en Mw Robijn (Luctor) 57,5 337 (4) 5. H.H. De Bruijn-Geene (Luctor) 55 342 (2) 6. H.H. Vermeulen-Lyppens (Terneuzen) 53 330 (6) 7. D.D. Wijne-De Bruijn (Luctor) 53 287 (10) 8. H.H. Rijnswou-Slagter (Terneuzen) 51 299 (8) 9. H.H. v. Antwerpen-Franken (Luctor) 43 337,5 (3) 10. Hr en Mw v. d. Ouden (Luctor) 42,5 296 (9) Naar de eerste klasse degrade ren de heer en mevr. Voorhans; de heren Jurry-Geelen promo veren naar de hoofdklasse en de heer en mevr. Kruishoop naar de eerste klasse. De in de eindstand eerste vier uit de hoofdklasse en de tweede klasse en uit de eerste klasse de eerste vijf nemen deel aan de wedstrijden om 't Zeeuwse kam pioenschap.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2