Het Sloeplan UIT DE PROVINCIE De Zeeuwse ver s chrij vingen ember 1960 en cpapier DE VRFJE ZEEUW CUBA ZAL INDONESIË HELPEN SCHIETPARTIJ BIJ BRAZILIAANSE VOETBALWEDSTRIJD GRENSWIJZIGINGEN KRABBENDIJKE, KRUININGEN EN WAARDE AMERIKAANS PERSCOMMENTAAR OP ALGERIE reukloze verbranding MEER WARMTE VOOR MINDER GELD RECHTSZAKEN RETRANCHEMENT VOGELWAARDE. AGENDA McNamara Amerikaans minister van Defensie DE REIS VAN DE GAULLE Gevonden voorwerpen TERNEUZEN SLUISKIL Rekest Landbouwschap over belastingherziening Verbetering hoogwaterkering te Breskens n ig rde Is iandel van gis- De gunstige sterdam werd het zeer irstel dat Mi rten gaf op de aldaar van volg van ge- Verder wa- en de West- ?er. In Algerië overzichte- eworden. Wall iets hogere i. Alles bij een hausse- land werkten, op het aandeel Phi- aandeel Kon. mmelde rond ndag als slot- het laatste 1191 voorde aald. AKU op 788 vrijwel Hoogovens zoals gezegd, op ƒ123,40. ïen was de ering. ;tor viel niet 'eli werd iets Amsterdam praktisch op in maandag, maarten kon op 1^2 het ig geheel in- BoOi een 95' '2. Staats- praktisch on maandag nd om zaken onderstaande itten. Philips omzet van ominaal. Als tificaten Hol- met 92.000, ■t ƒ84.000 en t ƒ79.000. lelingen wer- ukbeton iets iseerd op de hogere pro- en opzichte 9. Aandelen 'rieken wer- r op 139 ge- rn Holland sgen een ad- 31 tegen een ing op 541. erhandeldag ers op ƒ30 amende op pet conver- De laatste claims Arri- icht een ad- overeenko- t voor een t. RSINDICES 12/12 558.48 330.26 174.22 218.35 149.75 392.64 13/12 560.87 329.57 175.53 218.51 149.49 393.66 1KOER.SEN. rd (460%) slot 124.50 (122.80) slot 1191 (1193) slot 787 (787) oteerd (818) tenbeurs irs te Mi- )en herstel e verliezen s weer ge- gedaan. In men hel toe aan de grote ban- :emeld, er- hun cliën- i aandelen aankopen d, vooral den uitge- :rspeil van ior buiten- idaag gel zijn ongc- iWoenstfag 14 december 1960 De hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland in Zeeland ir. J. H. van den Burgt. en de hoofdingenieur- directeur van de provinciale waterstaat in Zeeland, ir. H. D. J. Swaters hebben dinsdag, na afloop van de vergadering van de Provinciale Staten een inlei ding gehouden over de Sloeha- ven. Met de uitvoering van dit Sloepi'oject zal binnen zeer kor te tijd worden begonnen, omdat de N. V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde'' te Vlissingen, die beschouwd kan worden als de grote promotor voor dit Sloe plan, reeds in het voorjaar van 1961 wenst te beginnen met de bouw van de grote scheepsdok- ken. Ir. Van den Burgt zette uiteen, dat dit Slocgebied bijzon- dor gunstig gelegen is omdat het bereikbaar is voor schepen mot een tonnage van niet minder dan 100.000. Rijkswater staat zal zeer spoedig beginnen mot het uitvoeren van werken voor realisering van dit Sloeplan. In eerste instantie zal worden begonnen met het beveiligen van de onderzeese oever, omdat door het vcrnlaatsen van de vaargeul in de richting van de kust deze onderzeese oever ieder jaar ern stig wordt aangetast Er vindt regelmatig een afslijting plaats van drie tot tien meter per jaar. Nadat deze onderzeese zeeoever zal zijn vastgelegd wordt begon nen met het bouwen van een tweetal havendammen. De aldus ontstane buitenhaven wordt op diepte gegraven. Deze diepte be draagt 12 tot 13 meter min N. A. P. Omdat de vaargeul ter plaatse een diepte heeft van 20 meter zullen grote schepen ge bruik kunnen maken van de Sloehavens. Dc grootte van de schepen wordt echter beperkt door de drempels in de Wester- schelde namelijk in het Oostgat en in de Wielingen, die schepen toelaten van 40 tot 50.000 ton. Rijkswaterstaat zal vervolgens de afsluitdijk door het Sloege- bied op Deltahoogte brengen en het dan ontstane buitendijkse land ophogen tot 4's a 5 meter plus N.A. P. Voor dit ophogen wordt zand gebruikt dat in rui me hoeveelheden aanwezig is. De op de gronden aanwezige kleilaag wordt afgegraven en opgeslagen en zal straks ge bruikt worden voor de verbete ring en verhoging van de Zeeuw se zeedijken. Buitendijks zal niet minder dan 500 hectaren industrieterrein ontstaan. Hiervan zal de N. V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" voor het bouwen van dokken en scheepshellingen on geveer 100 hectaren in beslag nemen. Besprekingen met andere industrieën, die zich in het Zuidsloe willen vestigen worden thans nog gevoerd. Hierbij wordt onder andere gedacht aan een massa overslagbedrijf. Dc her Van den Burgt deelde vervolgens mede, dat uitgebreide studies voor het te maken haven plan noodzakelijk waren. Deze studies zijn thans zo ver gevor derd, dat ze praktisch achter de rug zijn. Een grote maquette van het door rijkswaterstaat vastge stelde haven- en industrieplan werd getoond. Bij dc bouw van de afsluitdam heeft rijkswaterstaat de moge lijkheid opengelaten om het Sloe, gebied door middel van een ka naal te verbinden met de Zand- kreek. Het Sloegebied zal daar door een rechtstreekse verbin ding krijgen met Rotterdam. Het kanaal is geschikt voor duw- vaart Rijkswaterstaat levert het buitendijkse gebied van het Zuid sloe „panklaar" voor industrie vorming op. Het buitendijkse ge bied komt niet op deltahoogte. Dit houdt verband met het feit, dat industrieën, die zich wilden vestigden de voorkeur gaven aan maagdelijke grond, die zij ge schikt konden maken aan de eisen, die voor elke industrie an ders zijn. Ir. Van den Burgt deelde ver volgens mede, dat binnen twee a drie jaar het gehele Sloeplan, gereed voor industrievestiging klaar kan zijn. Zo spoedig moge lijk zal worden begonnen met de werken aan de onderzeese oever, die worden uitgevoerd door het arrondissement Vlissingen en met, het leggen van de afsluitdijk, welk werk uitgevoerd wordt door het arrondissement Goes. Over de verbindings. en ont sluitingswegen van het Sloege bied sprak de hoofdingenieur directeur van de provinciale waterstaat, ir. Swaters. Er zal een spoorlijn komen van Vlissin gen langs Souburg naar het Sloe gebied en deze spoorlijn zal aan sluiten op de ringspoorlijn in Zuid-Beveland. aldus spreker. Er komt een verbindingsweg in noordwestelijke richting, die zal aansluiten op dc nieuw te leggen rijksweg van Vlissingen naar Nieuwland en een verbindings weg van het Sloegebied in noor delijke richting, die aansluit op de rijksweg naar Goes. Langs de spoorlijn van Vlissingen naar het Sloegebied komt eveneens een ontsluitingsweg, die de Zak van Zuid-Beveland met Vlissingen zal verbinden. Deze verbindingsweg krijgt een zes meter brede rij baan. twee rijwielpaden van drie meter en parallelwegen. De Cubaanse ambassadeur in Djakarta, dr. Benigno Arbezoe Cadelo, heeft verklaard, dat Cuba Indonesië zou helpen in dien het door Nederland wordt aangevallen. Daartegenover ver wacht Cuba Indonesische steun tegen het imperialisme. De am bassadeur zei dit op een „Cu baanse avond", die georgani seerd was door Indonesische studenten. „Cuba vertrouwt, dat zijn re volutie met steun van Indonesië, de Verenigde Arabische Repu bliek. Polen, de Sowjet-Unie, Tsjecho-Slowakije en de Chi nese volksrepubliek met succes voltooid zou worden". De Indonesische minister voor mobilisering van het volkspo- tentiëel, Soebidjo, die ook voor zitter is van de vriendschaps vereniging Indonesië-Cuba, zei, dat beide volken zich verzetten tegen het imperialisme. Een vriends happelijke voet balwedstrijd in een voorstad van Sao Paulo heeft een even onver wacht als triest slot gekregen. In de tweede helft kwamen en kele spelers tot een handgemeen, waarop de scheidsrechter naai de kleedkamer rende. Tot verba zing van de toeschouwers kwam hij even later terug met een re- volver, waarmee hij in dc lucht begon te schieten teneinde de opdringende toeschouwers van het speelveld te verjagen. Één van die verontwaardigde supporters bleek echter ook in het bezit van een revolver. Van korte afstand vuurde hij op een speler die dodelijk werd getrof fen. De dader werd onmiddellijk ge arresteerd. De spelers van het team waar van de gedode voetballer deel uitmaakte hebben besloten hun club te ontbinden waarna zij op het terrein hun voetbaltenue's verbrand hebben. Aan het begin van de tweede gewone zitting van de Provin ciale Staten van Zeeland in 1960. die dinsdag in de Staten zaal van Middelburg werd ge houden, hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland aan de Sta ten een verklaring gegeven over de zogenaaihde „verschrijvin gen". In deze verklaring wordt het volgende gezegd: „In verband met de in de pers verschenen berichten over „ver schrijvingen", die bij een provin ciale dienst zouden hebben plaatsgehad, wensen Gcdeputeer. de Staten nu zij daartoe in de vergadering uwer Staten een hun welkome gelegenheid vin den, dienaangaande een verkla ring af te leggen. Zij hebben nadat hen het ge rucht bereikte dat tie publieke lijk geuite beschuldiging betrek king zou hebben op de Provin ciale Waterstaat een onderzoek ingesteld, als gevolg waarvan een handeling aan het licht is ge treden, begaan door een ambte naar van deze dienst, welke han deling naar hun voorlopig oor deel als een strafbaar feit moet worden beschouwd, zodat zij op grond van het bepaalde in arti kel 162 van het Wetboek van Strafvordering daarvan aangifte hebben gedaan bij de officier van Justitie. Hef feit, dat deze zaak in het stadium van justitieel onderzoek verkeert, moet hen van publika- tie van verdere bijzonderheden weerhouden. Zij kunnen thans alleen nog vet meiden dat recen telijk te hunner kennis gekomen mededelingen het vermoeden wettigen dat, behalve het feit waarover hun bovenbedoeld on derzoek liep, nog andere hande lingen van gelijke aard door be doelde ambtenaar zijn begaan, die mede in het justitieel onder zoek zullen moeten worden be trokken. Intussen zetten Gedeputeerde Staten het eigen onderzoek met betrekking tot het vorenstaande voort en zij zullen ambtelijk de maatregelen nemen die nodig zullen blijken. Zonder verder te treden in het oordeel omtrent de uitdrukke lijke weigering van degene die in het openbaar een provinciale dienst beschuldigde, de gronden voor de beschuldiging aan hen mee te delen, willen zij met de meeste nadruk vaststellen dat zij van gezegde handelingen tevoren geen kennis droegen noch ook hebben toegelaten, iaat staan hebben bevorderd, dat het sy steem van „verschrijvingen" in welke zin dan ook door een pro vinciale dienst ol door provin ciale ambtenaren zou worden toegepast. Met betrekking tot hetgeen ten aanzien van dit college of provinciale ambtenaren in de pers tot uitdrukking is gebracht en dat rechtstreeks of zijdelings met het vorenstaande verband houdt, wensen zij de grootste klaarheid en het is met hun volle instemming dat zij melding kun nen maken van het voornemen van zijne excellr t ie de minister van Binnenland'; Zaken, van zijnentwege een onderzoek in te stellen dat die klaarheid zal kun nen verschaffen. Zodra zij daartoe in de moge lijkheid verkeren zullen Gedepu teerde Staten nadere mededelin gen aan de Staten van Zeeland verstrekken." TWEEDE KAMER Dinsdagmiddag is in de verga dering van de Tweede Kamer aan de orde gesteld het ontwerp van wet tot wijziging van de grenzen der gemeenten Krabben- dijke, Kruin'ingen en Waarde. Tengevolge van de in het her- verkavelingsblok-Waardc uitge voerde herverkavelingswerken vallen de grenzen der gemeenten Krabbendijke, Kruiningen en Waarde niet langer samen met in het terrein zichtbare kadastra le scheidingen. Het wetsontwerp beoogt bedoelde gemeentegren zen te brengen met de gewijzigde situatie. Het wetsontwerp werd zonder beraadslaging of stemming aan genomen. „The'New York Times" schreef gisteren dat „uit de onlusten en slachtpartijen in Algerië blijkt dat de beslissing op handen is". „Het is duidelijk dat de huidi ge toestand niet lang kan duren. Algerië noch Frankrijk kunnen dergelijke spanning en bloedver gieten lang uithouden. De ele menten in deze strijd zijn dezelf de, maar thans zijn zij actief ge worden en is een explosieve si tuatie ontstaan. Het blad prijst De Gaulle en schrijft dat vóór alles de orde in Algerië moet worden hersteld. Men mag aannemen dat hij bij de volksstemming een overwel digende meerderheid zal bei-a len, „en met deze steun zal hij waarschijnlijk beginnen de Euro pese ultra's een regeling op te leggen", aldus „The New York Times". BROMFIETSER OVERLEDEN Op weg naar zijn werk te Winterswijk is de 18-jarige bromfietsrijder A. H. op de Vra- genderweg te Lichtenvoorde maandag op het linkerwegge- deelte in aanraking gekomen met een tweetal uit de richting Winterswijk komende wielrijd- sters. De onfortuinlijke rijder maakte een val. waarbij hij levensgevaarlijk aan het hoofd gewond werd. In de loop van gisternacht is hij if het -St R - nifaciusziekenhuis overleae,,. GEVANGENISSTRAF EN ONTZEGGING NA DRONKENMANSRIT De rechtbank in Den Haag heeft gistermorgen de 22-jarige Leidse timmerman J. V. veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek waarvan 2 maanden voorwaardelijk en ontzegging van rijbevoegdheid voor 5 jaar, omdat hij in juni, komend van een nachtfeest in Leiden, vier ernstig gewonden op het wegdek achter liet na een dronkemans- rit. Na het feest, dat door de jubi lerende studenten voor de Leid se burgerij was georganiseerd in het hartje van Leiden, stapte V. beschonken achter het stuur van een auto, die hij had ge huurd en reed de Burchtsteeg in ondanks smeekbeden van zijn vrouw. Zigzaggend door de nauwe straat reed hij binnen enkele honderden meters een vrouw en twee mannen aan, die ernstig gewond bleven liggen en schep te even verder een fietsende jongen en een meisje. Het meis je liep een bekkenfractuur op. De timmerman eindigde zijn dolle rit tegen een hek en viel bewusteloos op straat. Wegens een aantal maag operaties was hem verboden al coholische dranken te drinken. Twee weken geleden had de of ficier van Justitie 1 jaar gevan genisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met toezicht en 10 jaar ontzegging van rijbe voegdheid geëist. Nieuwe kerk der Vrije Evan gelische Gemeente in gebruik genomen. Zaterdagmiddag werd de nieu we kerk der Vrije Evangelische Gemeente alhier in gebruik ge nomen. De samenkomst werd geleid door ds. L. v. d. Molen, die ge nodigden en belangstellenden verwelkomde en een dankwoord richtte tot hen. die aan de bouw van de kerk in materiële, zowel als in financiële zin, hun mede werking verleenden. Na gebed sprak ds. v. d. Mo len naar aanleiding van enkele gedeelten uit de boeken der Kro nieken. Verscheidene personen spraken hun gelukwensen uit. Ds. S. Tijmstra deed dit namens de Ned. Herv. Gemeente te Retran- chement, burgemeester J. A. Leenhouts namens het gemeente bestuur. De heer Kamermans sprak namens de directie van het Fonds Zuid-West Nederland, de heer Duvekot namens de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten en ds. Karelse uit naam van de zustergemeente uit Goes. De heer Hamelink uit Cad- zand bood namens de ambachts lieden een fraaie wandlamp aan. Onder leiding van de heren Joh. Vercouteren en Joz. Basting zongen de kinderen der zondags school enkele liederen en brach ten jeugdige blaasmuzikanten enige nummertjes ten gehore, Ds. Praas sloot de samenkomst met gebed. De nieuwe kerk is gebouwd op de plaats van de oude, die de laatste jaren in een desolate toe stand verkeerde. De inrichting is geheel volgens moderne begrip pen tot stand gekomen onder leiding van de bouwkundige, de heer P. de Bruijne. Ook het jeugdlokaal vormt een belang rijke aanwinst. Zondagmiddag werd de inwij- dingsdienst gehouden. Jubileum L. Weegenhausen De ouderavond van liet jeugd orkest „De vrolijke klanken", die in het Verenigingsgebouw te Stoppeldijk werd belegd, stond speciaal in het teken van de hul diging van de heer L. Weegen- hausen, de directeur van het oi- kest, en dit vanwege het feit, dat de heer Wcegenhausen zes tig jaar lang een belangrijke rol in liet plaatselijk muziekleven heeft gespeeld. Dat het werk van de jubilaris van alle zijden wordt gewaaideerd. bleek wel uit de aanwezigheid op deze avond van de wereldlijke en geestelijke overheid van de gemeente. Daar naast gaven de ouders van de kinderen en veie andere genodig den van hun belangstellig blijk. De voorzitter van de „Vro- klanken", de heer J. Serrarens, opende de avond. In een geestige speech liet de heer Serrarens de geschiedenis van het muziekle ven te Stoppeldijk sinds de eeuw. wisseling de revue passeren. De heer Serrarens huldigde niet al leen de jubilaris maar ook diens echtgenote, die vooral sinds het bestaan van de „Vrolijke klanken" heel wat jeugdige leer lingen over de vloer heeft gehad. Aan het slot van zijn toespraak bood de heer Serrarens namens de ouders van de leerlingen een fraaie boekenkast aan. De secretaris-penningmeester van het gezelschap, de heer E. Schelfbout uit Hengstdijk, voerde nog een andere jubilaris ten tonele, n.l. de heer A. Serrarens. Fons slaat nu al 25 jaar de trom mel, voorheen bij de fanfare, tegenwoordig bij „De vrolijke klanken". Als waardering daar voor werd hem een eiêctrisch scheerapparaat aangeboden. Pastoor Vermeulen van Bosch- kapelle voerde het woord namens de geestelijken van alle parochies in de gemeente. Hij wees er op, dat het in deze tijd wel een uniek verschijnsel is, dat ieijiand zich op een dergelijke manier be langeloos wijdt aan de culturele opvoeding van de jeugd. Ook pastoor Vermeulen sprak in zeer waarderende woorden over mevr. Weegenhausen, die de heksenketel van de repetities bij haar in huis gelaten over zich heen laat gaan en daarbij nog zorgt voor prachtige teksten voor verschillende nummertjes, die het gezelschap op het reper toire heeft staan. Met vee! dank maakte pastoor Vermeulen ook gewag van de rol, die Louis met zijn orkest heeft gespeeld in de „benzine-aetie" ten bate van Mgr. J. Jansen. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Weegenhausen voor de vele goede woorden en de mooie cadeaus. Ook hij bracht veel van de aan hem toegezwaaide lof over op zijn vrouw, die zich tot de jeugd voelt aangetrokken en het een vooi recht vindt om in deze moderne tijd met al zijn ge-. notzueht de kinderen een gezon de ontspanning te kunnen bie den. De avond werd verder gevuld met muziek van „De vrolijke klanken", die voor deze gelegen heid onder leiding stonden van de heer E. Schelfhout. Ook ove rigens had de heer Schelfhout veel succes met de leuke voor drachten en liedjes, die zijn Hengstdijkse kinderen voor het voetlicht brachten. Voor „een avond uit op zich" zorgde verder nog de heer Do Vries, directeur van het post kantoor te Terneuzen, die met zijn prachtige kleurendia's van het Zeeuws Vlaamse land het pu bliek op aangename wijze wist te boeien. De organisatoren van deze avond mogen terugzien op een gezellig feest, waarop de beschei den heer Weegenhausen en zijn echtgenote de hulde gekregen hebben, die zij meer dan dubbel verdiend hebben. «li:!»HlllUllliiHil!iillllltl!illllll!lllllllltlllllll!lilllllUIWtHliHlflllH1!lil!!iHIUII!llllllllillin WOENSDAG 14 DEC. TERNEUZEN: Hotel „Rotter dam", 1.30 uur: Jaarl. algem. vergadering Coop, aan- en verkoopver. Oost Zeeuwsch- Vlaanderen G.A. Luxor-Theatcr. 8 uur: „Dn roman van een vrouwenarts". «niüniiiitiiiiiimiiiiiiniiKiiiiiii iiiiiiiiiiüiHiiiKiiiiiiiiiüiiiiniiiiinii INVAL IN SPEELHOL De Amsterdamse politic heeft maandagavond een inval gedaan in een speelhol in de Okeghem- straat te Amstcrdal-n. Zij trof twaalf, waarvan enkelen niet onbekende, personen aan bezig met een kaarlspel genaamd „Mijn en Dijn". Twee hunner zijn in arrest gesteld, n.l. dc 61-jarige kamerverhuurster E. B. en dc 54-ja ige G. H. L„ die als bank houder optrad. De overigen. 7 mannen en 3 vrouwen, werden na verhoor vrijgelaten. In het genoemde pand werden voorts een roulette met al wat daarbij behoort en ander gok spelmateriaal gevonden en in be slag genomen. „Mijn en Dim" werd gespeeld met fiches. De kamerverhuurster liet de spelers 25 gulden, betalen voor een waarde van J 22.50 aan zulke fiches. SCHAAP MET ANTENNE. Op een proefboerderij in Austra lië loopt dit schaap rond met een antenne op de rug. Van alle handelingen die het schaap ver richt ivordt via een vernuftig instrumentarium via het kleine radio-zendertje op de rug van 't dier verslag uitgebracht aan de centraalpost in de boerderij. De bedoeling is om aan de hand van de verkregen gegevens de best mogelijke verzorging voor het schaap in het algemeen te verkrijgen en daardoor de wol te verbeteren. Kennedy heeft dinsdag Ro bert McNamara tot, minister van Defensie benoemd. De 44-jarige McNamara heeft onmiddellijk laten weten dat hij de benoeming aanvaardt. Robert Strange McNamara is zakenman en geleerde. Vorige maand werd bekend gemaakt dat McNamara tot president van de Fordmaatschappij was benoemd. Robert McNamara woont met zijn vrouw en drie kinderen te Ann Arbor in Michigan, waar de universiteit van Michigan is ge vestigd. Toen Henry Ford de vorige maand McNamara tot president van de Fordmaatschappij be noemde, zei hij. dat McNamara de dingen die do meeste mensen moeten naslaan in boeken en verslagen, vast in zijn hoofd heeft zitten. McNamara heeft nooit actief aan het politieke leven deelgeno men. Hij zou Kennedy echter ge steund hebben bij de presidents verkiezingen. McNamara zou op het ogenblik ruim 400.000 dollar pcr jaar verdienen. President Do Gaulle is dins dagmorgen tegen het middaguur met een hefschroefvliegtuig in Ouenza, nabij de Tunesische grens, gearriveerd voor een be zoek aan dc ijzerertsmijnen. Ver volgens begaf hij zich naar het stadion, waar een bijeenkomst van Mohammedaanse mijnwer kers werd gehouden. Hij werd daar luide toegejuicht, ook toen hij zich later tussen de menigte begaf. In de loop van de middag ver trok De Gaulio uit Ouenza naar Bone, vanwaar hij per vliegtuig de terugreis naar Parijs aan vaardde. Vóór zijn vertrek uit Bone, de laatste door hem bezochte Alge rijnse plaats, verklaarde De Gaulle tegenover, verschillende autoriteiten, die hem op bet vliegveld uitgeleide deden: „De gehele toekomst van Algerië hangt al van de samenwerking tussen de gemeenschappen. Wordt deze niet verwezenlijkt, dan zie ik slechts de chaos". Aan het bureau van politie zijn %ls gevonden aangegeven de volgende voorwerpen, welke terug te bekorpen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Lipssleutel, Van Bloois, Aza- leastr. 36; kort zwart oliejasje, Veiling a/d Kerkhoflaan alhier; duimstok, Maas, Hoofdstr. 38, Othene; doos met sigaretten. Van Rijen, W d. Zwijgerlaan 15; rode autoped op luchtban den, J. van de Wege, Azaleastr. 112; Kauw (vogel), Nijssen, Oranjestr. 32; vulpen, Ten Hoor, le Verbindingsstr. 1zwarte rechter gummibeenpijp. Ver- brugge, Baandijk 49; knot groe ne breiwol, L. de Blaeij, Popu- lierenstr. 37; Lipssleutel 9408 en glacé want, bakker Wisse, Axel- sestr.; bos kerstboompjes, De Regt, Axelsestr. 208; blauwe kinderwant, Bakker, IJsbaanstr. 24; munt (geldstuk). Jan Klaas- sen, Westsluis P46; autostep. (rood en groen), A. Hoek, Dok- weg 41; ballpointpen, Hofman, Oudelandseweg 17; wit porte- monnaietje inhoud abonne ment), M. Dieleman, Crocusstrj 16 en gele kinderwant, Harms, le Feijterstr. 37. Verder zijn aan het bureau van politie gedeponeerd: Sleutels, blauwe kindermutsj wanten en glacé handschoenen, padvindersriem, Belg. identi teitskaart, ongeveer 15 kg aard appelen, vulpen, vulpotlood en ballpoint in étui, zakdoekje, strikdasje, rijwielsleuteltje e» een loupe. Aan het bureau van de politie post zijn als gevonden aangege ven de volgende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adresv sen: Huissleutel. P. Schoof. Mid- denstr. 98; aktetas met inhoud, portier der Cokesfabrick (nieuwe poort i; spaarkaart, met zegels, Meijdam, Landstr. 3. Verder zijn aan de politiepost, Veldstraat 7, gedeponeerd: Arm bandje met verschillende figu ren, ballpointpen, schroeven draaier, oorknopje en oen naar groene glacé dameshandschoe nen. Hot Landbouwschap heeft zijn rekest over do belasting-wets ontwerpen 1960, waarvan de tekst in de openbare bestuurs vergadering van 1960 werd vast gesteld, dinsdag aan de Tweede Kamer verzonden. Zoals bekend spreekt 't Land bouwschap in dit rekest zijn teleurstelling uit over de nieuwe wetsontwerpen. Het ziet daarin niet meer dan een technische herziening en meent, dat de huidige belasting wetgeving op het punt van de fiscale winstberekening en de sterk progressieve tarieven be lemmerend werkt bij de mecha nisering van het landbouwbe drijf, bij de vorming van grotere bedrijfseenheden, bij de invoe ring van nieuwe bedrijfssyste men en bij de noodzakelijke aan passing aan de moderne ontwik keling. Bezwaar heeft het Landbouw schap tegen het schrappen van de bepaling in de huidige wet op de inkomstenbelasting waarbij de waardestijging van landbouw gronden. die veroorzaakt wordt door monetaire, conjuncturele en planologische factoren, bui ten de winst gesloten is. Het Landbouwschap is erken telijk voor de principiële aan vaarding van de middeling der inkomens, maar is teleurgesteld over de uitwerking van dit be ginsel. Bepleit wordt dan ook een rui mere mogelijkheid van de toe passing van deze faciliteiten. In hot rekest wijst het Land bouwschap er tenslotte op, dat de voorstellen omtrent de vennoot schapsbelasting ernstige gevol gen zullen hebben voor de coöpe raties en invloed zullen hebben op de prijzen in land- en tuin bouw. De minister van Verkeer en Waterstaat heelt bij de Tweede Kamer een wetsontwerp aan hangig gemaakt, dat dient tot het mogelijk maken van ont eigeningen. nodig voor verbete ring van de hoogwaterkering tussen de veerhaven en de han delshaven en voor aanleg van toegangswegen en h"i reserveren van terreinen ten behoeve van de vestiging van Ho. cubedrijven in de gemeente Breskens. In de het wetsontwerp bege leidende memorie van toelichting zegt de minister o.m. dat het no dig is een voorziening te treffen voor de waterkering van de Oud- Breskenspolder tussen de nieuwe veerhaven en de mond van de oude haven. Deze voorziening moet worden gezocht in een verzwaring van de vóór de hoofdwaterkering aanwezige lage duinregel. Ei' zullen voorts enige voor zieningen tot stand worden ge bracht ten behoeve van het eco nomische leven van Breskens, welke plaats door de aanleg van de verkeershaven en de daardoor veroorzaakte verkeersomlegging in haar belangen is getroffen. De minister zegt dat het alge meen belang in tweeërlei op zicht bij het plan is betrokken. In de eerste plaats zal door aan leg van een rijweg op hei ver brede duin en het scheppen van; de gelegenheid tot het vestigen van Horecabedrijven het toeris-' tisch potentieel worden vergroot. Tweedens wordt een vervangende voorziening getroffen voor "en bevolkingsgroep welke in zijn belangen was getroffen dooit Rijkswerk dat in hel algem«5vj belang Was uitgevoerd.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3