Uit de Provincie Binne DE GROENE HEL Spanje AGENDA RECHTSZAKEN busim c.s. voorlopig op vrije voeten; De leider van deCubaanse in Reorganisatie kraamzorg mijlpaal Zeeuwse Wit-Gele Kruis Radio en T TERNEUZEN Inbraak. Toen de heer A. J. van Aken aawi-dagmorgen zijn winkel op rfe hoek van de Bakkerij- en Brouwerijstraat betrad, bemerkte dat in de nacht van vrijdag op zaterdag een ongenode gast 'n bezoek, had gebracht aan zijn boek- en kantoorboekhandel. De dief had zich toegang ver schaft door het verwijderen van re* zolderraampje aan de zijde va* de Brouwerijstraat, waarna door het openbreken van de kassa hieruit een gering bedrag aan papiergeld zich toeeigende, benevens enig klein geld uit la den en een paar vulpenhouders en zakagenda's. Terstond weid van de inbraak aa*gtfte gedaan bij de gemeente politie, waarop de recherche met haar onderzoek aanving. Het bleek dat zich sedert 3 december in Temeuzen een vreemdeling ophield, die over dag winkels bezocht, en zich bij het inkopen van een klein voor werp voordeed als een Italiaan. '>aai hij in geen enkel hotel of logement in het nachtregister was ingeschreven, wordt veron dersteld dat de vreemdeling des nachts buiten heeft doorgebracht am op roof uit te gaan. Terwijl de recherche met haar verder onderzoek bezig was, werd door de politie uit Knokke be- ridht, dat een boswachter op het strand aldaar een man had aan getroffen die het bij het zien van de boswachter op een lopen zette. Ter plaatse waar de man had vertoefd vond de boswachter een fiets, waarvan hij aangifte deed tkj de plaatselijke politie, waarop al spoedig bekend werd dat deze fiets te Addinkerke gestolen was. De politie uit Knokke bracht vervolgens een bezoek aan het strand en bemerkte dat, waar de boswachter de fiets had aange troffen. in het zand een kuil was rograven, welke daarna zo goed mogelijk weer was dichtgemaakt. In die kuil werd een fietstas aangetroffen, waarin wat kleren e* diverse voorwerpen waren ge borgen, o.a. ook Nederlandse zak agenda's 1961 en een paar stem peltjes met plaatsnaam Temeu zen, waarop de politie uit Knok ke de politie te Temeuzen hier mede in kennis stelde. De rechercheur van politie, de nodige voorlopige reparaties ver richt kunnen worden. De „Rosilda" is met een lading fosfaat op weg van Amsterdam naar Chalons sur Mame. AXEL, Kontaktavond C. B. T. B. en nevenorganisaties. De grote zaal van „Het Cen trum" was vrijdagavond geheel bezet door leden en hun huisge noten van de C. B. T. B„ de C. J. B. T. B., de Chr. Platte landsvrouwen en de Chr. Platte landsmeisjes. De voorzitter, de heer P. A. van Hoeve, sprak, nadat geza menlijk Ps. 138 1 gezongen was, gevolgd door Schriftlezing uit Ps. 46, een hooggestemde openingsrede uit. Spreker zeide o.m., dat ons volk van 'het lage land bij de zee openstaat voor de problemen van andere volkeren. Wij zijn inter nationaal ingesteld en daarom leveren wij onze bijdrage aan de Verenigde Naties en haar orga nen. Omdat wij ook openstaan voor organisaties, hebben wij deze avond gesteld in het teken van Brazilië, een land waar vele mo gelijkheden zijn voor onze Chris telijke boeren. De heer ir. L. Hartman, land- bouwconsulent in de Noord Oost polder hield hierop 'n causerie over „De Nederlandse kolonies in Brazilië". Deze vlotte spreker, die een tijdlang in Brazilië is geweest, gaf een historisch overzicht van dit land en haar bevolking. Met voorbeelden schetste hij de mo gelijkheden welke daar voor de Nederlandse agrariërs zijn. Met sommige gewassen zijn in het begin teleurstellingen onder vonden, maar na enige jaren ex perimenteren, past de Nederland se landbouwkolonie zich uitste kend aan bij de snel groeiende industrialisatie, waarvoor zij de grondstoffen leveren. Ook op het gebied van geloof is door goede samenwerking een goed geestelijk klimaat ont staan, dat in de behoefte der ko lonisten voorziet. De conclusie van ir. Hartman was, dat er voor een kundige Ne derlandse boer een goede toe komst in Brazilië is. Een prachtige serie kleuren dia's omlijste het gesproken woord, waardoor de bezoekers heer v. d. Goes, begaf zich naar enjg inzicht kregen in het kwe- Knokke en constateerde dat het inderdaad goederen waren die bij de heer Van Aken waren gesto len. 'De Beigische politie is thans zoekende naar een persoon, die aan het door de heer Van der Goes verstrekte signalement vol doet. Hoewel uit geen der in de fietstas gevonden voorwerpen blijkt dat deze bij één der in Hreslkens. Biervliet of Schoon- dijke gepleegde inbraken zijn ge stolen. wijst toch enigszins in die richting dat de dader van deze .inbraken dezelfde moet zijn als de dader van de inbraak te Ter- neuzen, daar de eerste inbraken se -Breskcns zijn gepleegd in de nadht van 2 op 3 december, ter wijl de gezochte persoon voor het eerst op 3 december te Temeu zen werb gesignaleerd. Schip te water gelaten. In aanwezigheid van mevr. wed. Van der Peijl werd bij de N. V. Tcmeuzensche Scheepsbouw Mij lvet motorvrachtschip „Govert" te water gelaten. Dit is in korte tijd het tweede séhip dat voor rekening van de N. V. Transportmaatschappij ..Temeuzen" werd gebouwd. Het is van het type Dortmun- rier motorvrachtschip met dub- bdsrhroef en ingebouwde tun nels. De lengte bedraagt 67.60 m. en de totale breedte 8.20 m. De diepgang is 2,62 m. en het heeft i>en laadvermogen van 1000 ton. De hoofdmotoren zijn twee ABC- motoren van 220 pk en men heeft de beschikking over een huip-.,Petter"-dieselmotor van 150 pk. De accomodatie op het achter schip bestaat uit een moderne salon, een woonkeuken, drie 2- •jjersoonsslaapkamers en een bad kamer. Alle verblijven zijn voor zien van centrale verwarming en van warm en koud stromend water. De accomodatie ïn het voor schip bestaat uit een woonkeu ken bovendeks en twee 2-per- soonsslaapkamers onderdeks. Omhoog gevaren en lek geslagen. Toen zondagochtend om 10.20 uur de Franse motorspits „Ro silda (332 ton), schipper J. Cassez. bij afgaand water de ha ven van Terneuzen wilde binnen varen, is 't schip door een ver keerde manoeuvre op de oost- havendam gevaren. Direct verleende de sleepboot ..Lina", welke hier ter plaatse voorlopig ligplaats heeft van wege het baggerwerk in de ha ven, hulp en kon reeds om 10.35 uur de spits vlottrekken. Het bleek echter dat diverse grote gaten beneden in het voor- Schip geslagen waren. Hierdoor kwam zoveel water binnen, dat hulp van de sleepboot „Holland" van de rederij Muller noodzake lijk was. Met drie motorpompen hield deze sleepboot het in nood verkerende schip drijvende en bracht het bij hoog water te 20 uur zover mogelijk op de slik- plaat voor de Scheldekade, zodat hedenochtend bij laag water de ken van de vruchten en voorko mende planten, waaraan dit land zo rijk is. De Zeeuwse Poldermeisjes werkten zowel instrumentaal als vocaal een mooj programma af, hetgeen zeer in de smaak viel. ■Na de pauze voerden leden van de Chr. Jonge Boeren en Polder meisjes een klucht in 2 bedrijven „De tante uit Dollarland" op. Na dit allerleukst toneelnum mer was het ds. A. van Leeuwen uit Axel, die deze geslaagde avond met dankgebed sloot. BRESKENS. Nieuwe pastoor benoemd. Tot opvolger van pastoor J. van Meehelen is benoemd pastoor A- G. C. Verhoeven, voorheen kapelaan in de parochie van de H. Maagd Maria te Bergen op Zoom. Pastoor Verhoeven was reeds eerder in Zeeland werkzaam. In januari 1935 werd hij benoemd tot kapelaan in Westdorpe en bleef daar tot Kerstmis 1936. De installatie van de nieuwe pastoor is bepaald op vrijdag 16 december. ST. PHILIPSLAND Dodelijk ongeval Het 5-jarig dochtertje van de landbouwer C. van Strien te An na Jacobapolder (gem. St Phi- lipsland) is in de modder, ont slaan door de vele regens, ge stikt. Het kind heeft bij haar spel een omvallend ijzeren hek, dat tegen een schuur stond op het lichaam gekregen en heeft niet meor overeind kunnen komen, juist op een plaats, waar bij het schoonmaken van bieten wagens veel slik terecht was gekomen. Het meisje werd later dood ge vonden. VLISSINGEN „London Confidence" te water gelaten In Vlissingen is zaterdagmid dag om kwart over twaalf bij de Kon. Maatschappij „De Schelde" te water gelaten de 32.000 tons motortanker „London Confiden ce", die bij deze werf in aanbouw is voor „Londen en Overseas freighted Ltd". De doop en de te- waterltaing werden verricht door miss Anita Trapani. Na afloop van de tewaterlating volgde een ontvangst in het hoofdkantoor van „De Schelde". Cabine van „Ontdekker-18" geborgen Een vliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht heeft zaterdag nabij Hawaii de cabine van de „Ontdekker-18", welke o.m. men selijk weefsel en metingsinstru menten voor kosmische straling bevat, op een hoogte van 7.500 m. in een trapezium-vormig appa raat opgevangen. Dit is de vierde maal dat het de Amerikaanse luchtmacht is gelukt een cabine van een ont dekker op te vangen. De „Ontdekker-18" kwam in 'n baan om de aarde na de lancering woensdag jl. De cabine werd op een sein van de aarde af uitge stoten toen de satelliet boven Alaska was. De vaart werd door een raket afgeremd en de ca bine (135 kilo) werd opgevangen door het toestel van kapitein Jones, die ook de vorige op 14 december van het vorige jaar boven de Stille Oceaan opving. De gehele operatie duurde een half uur en werd de meest ge slaagde in de serie genoemd. Gewichtsgrens baconvarkens verlaagd Aangezien rond Kerstmis en Nieuwjaar de afleveringsmoge lijkheden voor bacon naar Enge land zoals gewoonlijk be perkt zullen zijn, heeft het be stuur van het Produktschap voor Vee en Vlees besloten met ingang van maandag, 12 decem ber a.s. de bovenste gewichts grens voor baconvarkens van 70 kg te verlagen tot 68 kg. Daardoor zullen met ingang van genoemde datum slechts varkens met een koud geslacht gewicht van 63 t/m 68 kg tot ba con verwerkt kunnen worden, zo vernemen wij van het Pro duktschap voor Vee en Vlees. Ook ten oosten van het kanaal TerneuzenGent staan tal van landerijen onder wateir. Hier boven een weide van de boerderij van de heer L. de FeijterHuijssen, gelegen aan de Oude- landseweg te Driewegen, thans een watermassa. j De guerillastrijd op Cuba geringsmilitie in Santiago de Cuba, in de provincie Oriënte, is zaterdag gesneuveld in een ge vecht met anti-Castro-opstande- lingen. Deze leider, Norberto Morales, viel met de hem verge- zeilenden in een hinderlaag. Het autoriteiten zeer be- ,incident deed ^^h voor in het ge bergte van Escambray, waar ver Jean Jacques Susini, Marcel Ronda en Jean-Marie Demar quet, drie van de vijf naar Span je uitgeweken verdachten in het Franse „barricaden-proces", die zich na het overschrijden van de Spaanse grens bij de po litie in het grensplaatsje Figue- ras hadden gemeld, zijn voor lopig op vrije voeten gesteld. Dit is meegedeeld in een na af loop van een vergadering van het Spaanse kabinet uitgegeven officieel communiqué. De drie Fransen, die in Span je politiek asiel hebben verkre gen, zullen volledige bewegings vrijheid hebben, maar onder toezicht van da politie blijven, aldus werd gezegd na afloop van de kabinetsvergadering, die tot 2 uur in de nacht heeft geduurd. In een telefoongesprek met de correspondent in Madrid van Reuter, verklaarde Demarquet vanuit Barcelona, dat hij en zijn twee metgezellen politiek asiel hebben verkregen. Hij deelde mede, dat zij in een hotel in Barcelona verblijven en volko men vrij zijn. „Wij hebben wat men misschien „politiebescher ming" zou kunnen noemen". Op een vraag aan Demarquet of hij een ontmoeting zou heb ben met generaal Salan, ant woordde hij dit niet te weten, doch mogelijk wel diens mede werker Ferrandi. Demarquet Spaanse autoriteiten zeer hulpzaam zijn geweest. Op de vraag hoelang zij in Spanje zul len blijven, antwoordde hij dat zij „voorlopig" in dit land zul len blijven. De drie gevluchte verdachten zijn zaterdagavond per trein uit Barcelona in Madrid aangeko men. Een groot aantal politie mannen was op het station bij de aankomst aanwezig. MAANDAG 12 DEC. TFP.NLUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Kop op, kiezen op el kaar". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Striptease en gangsters". DINSDAG 13 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „De roman van een vrouwenarts". 5(*S scheidene groepen opstandelin gen opereren. ZUID-VIETNAM Zaterdag is te Saigon van ge woonlijk betrouwbare zijde ver nomen, dat de communistische opstandelingen in Midden-Viet- nam zich in het oerwoud hebben teruggetrokken, nadat zij in een fel gevecht met Zuidvietnamese regeringstroepen 51 doden had den verloren. Onder de gesneu velde communisten bevindt zich een politieke commissaris. WIJZIGING KINDERBIJSLAG WET INGEDIEND Bij de Tweede Kamer zijn wij zigingsvoorstellen gedaan voot de Kinderbijslagwet, de Kinder bijslagwet voor lentetrekkers, de Noodwet kinderbijslag kleine zellstandigen en de Kindertoela- genwet voor gepensioneerden. Voorgesteld wordt de bijslag met terugwerkende kracht tot 1 oktober 1960 met ongeveer viei percent te verhogen, zoals reeds eerder werd aangekondigd. Bij de indiening van dit wets- ontwerp laat de regering zich niet uit over de verhouding tus sen kinderbijslag en loonpeil. KINDEHEN TE VONDELING GELEGD Voor de politierechter te Arn hem heeft vrijdag terecht ge staan een Arnhemse metselaar, wie ten laste was gelegd het te vondeling leggen van drie min derjarige kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. De politierech ter heeft hem veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaai. De verdachte legde in januari 1960 de drie kinderen neer voor de deur van het tehuis voor on- verzorgden „Welkom" te Am- hem. Hij had aangebeld en was weggelopen, nadat hij had ge zien, dat iemand naderde om open te doen. Als motief tot deze daad gaf hij op, dat hij zeer slecht gehuisvest was en dat niemand zich om zijn gezin bekommerde. Door deze daad had hij de aandacht van de ge meentelijke instantie willen ves tigen op zijn probleem. De man, die zich te voren moed had „in gedronken", had meteen spijt gekregen van zijn onberaden stap. De officier van Justitie, mr. J. van IJsendoom, zeide in zijn re quisitoir, dat hij rekening wilde houden met de moeilijke om standigheden, waaronder de verdachte moest leven. Inmid dels wordt geprobeerd hem een beter passende woning te ver schaffen, doch de mogelijk heden zijn nu eenmaal gering. Hij zal onder toezicht moeten staan en daarom verbond de of ficier aan de voorwaarden, dat verdachte zich niet meer schul dig mag maken aan drankmis bruik De politierechter was het met de officier eens en veroordeelde de metselaar conform de eis. m Taf Beschuit ats ontbijt Beschuit bij de lunch Beschuit als toetje na de v/arme maaltijd door HENRI VAN WERMESKERKEN 4) Nadruk verboden. Daartussen, langs de rivier, hangen schots en scheef de palmbomen met hun vedertop- pen over het water. Je hebt er de Assaï met het tere blad, dat altijd in beweging schijnt, de Yupati-hoom, die soms één gro te bloem lijkt door het grote, aantal bloesems. Daartegen leunt weer de Tecumapalm, die mat moeite de slingers schijnt te dragen van lianen, die van zijn takken afhangen. Er is de enorm hoge Miriti met lange waaiervormige takken, die rode bloesems draagtde hatelijke Carana, die van bladeren tot stam vol met doorns zit en daar tussen door slingeren zich hon derden soorten klimplanten, die ook weer bloemen dragen en de jonge met de dorrende bladeren mengen. Overdag in de grote hitte was het oerwoud grauw-groen in het felle zonlicht, maar in de avond is het verkleurd, eerst tot pur per, dan diep-roodtot het in de schemering roze werd. Daarna is alles versmolten in de fluwelen nacht. In de jagende wereld van grootsteden in het oude Europa, dat nu zo ontzaglijk ver van mij schijnt.weet men bijna niet, dat men zintuigen heeft. Niet die zintuigen, waarmee wij hin derlijke geluiden of chaotische huizenrijen waarnemen, maar de zintuigen, die de mens be hoefde, toen de wereld nog wil dernis was. Het is bijna, of al mijn zintuigen op een nieuwe wijze zijn ontwaakt en of zij elk voor zich sterk gespannen staan om waar te nemen, wat voor geluiden uit het oerwoud opstij gen en welk gevaar achter elk diergeluid schuilen kan. Een krakende tak De Indianen zowel als Pancho weten het verschil in geluid, wanneer een tak breekt onder de schuifelende voet van een sluipende Indiaan, dan wel van een voortschuifelend dier. Ik voel, dat er iets in mijn onder bewustzijn wakker wordt, dat ik tevoren niet gekend heb en waarvan ik het gebruik nog leren moet in het oerwoud en dat onbewust werken moet, maar mijn ogen in staat stellen ook in de nacht te zienmijn oren moet leren te onderschei den en zelfs mijn neus om op een nieuwe wijze te ruiken. De krijs van een papegaai rechten neemt na vermoeiende klinkt mij soms als een mense- I dagen als deze, de hele dag in lijke hulpkreet, de nijdige snauw jde kano laverende tussen mod- van een aap als een bedreiging, derbanken en boomstronken, Duizenden geluiden gaan zo als j die in de rivier zijn neerge- een chaos uit het oerwoud op j stort.... maar tegen de tijd, dat en ziften zich door mijn brein, terwijl mijn oren wijder van het hoofd schijnen te staan. Ik weet hethier kunnen de Indianen zijn Niet omdat zij er wonen want sinds de aanraking met blanken zijn zij dieper terugge trokken in de zoom van het oer woud langs de rivierenhun stamhuis staat ergens achter die beboste zóne op ae grenzen der pampa. Maar zij kunnen hier zijnbeweeglijk als hun na tuur is, op een stroop- of een dan op mijn lichaam, van hun verre jachttochten. Hier I Pancho ligt naast mij en kunnen zwijgend hun pijlen ko- schudt nu en dan de oren tegen men. de muggen. Ook mijn Winches- Nog luider dan het gedruis in ter ligt naast mij en mijn leger- het oerwoud klinkt het zoemen i revolver. der miljoenen insecten, die het I Als een grote, zware domper niet mogelijk maken de kleren schijnt het oerwoud over mij te In zijn welkomstwoord van de jaarvergadering van de provin ciale bond van het Zeeuwse Wit- Gele Kruis, gehouden in hotel „Des Pays-Bas", alhier, mocht de voorzitter, de heer J. M. A. C. van Dongen uit Aardenburg, een groot aantal afgevaardigden be groeten en in het bijzonder de heren Pulles van de nationale federatie, dr J. R. v. d. Borgh, geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zeeland, drs. W. Dusarduijn van de Katholie ke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland, mej. Westra van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk, dokter Staats, directeur arts van de provinciale volksge zondheid en de heer J. Blok van het Ned. Groene Kruis. De inleiding van voorzitter was daarna gewijd aan de nagedach tenis van wijlen pastoor Van Campen, die sedert enkele maan den als geestelijk adviseur pas toor J. Preyers van Sint Jansteen had opgevolgd en die in deze vergadering officieel aan de af delingsbesturen zou worden voorgesteld. De heer Van Dongen zei dat dit een zeer moeilijk afschejd betekende, omdat pastoor Van Campen een priester was die zijn tijd verstond en zich vooral voor de gezondheidszorg interesseer de. Hij memoreerde daarbij de bijzondere sympathieke manier van optreden van pastoor Van Campen. Op verzoek van de voorzitter bad pastoor Preyers een „Onze Vader" voor de zielerust van de zo plotseling overleden pastoor Van Campen. Ook over 1960 verscheen een jaarboek van de provinciale bond van het Wit-Gele Kruis, waarin uitgebreid de aandacht de slaap meester wordt, zal ook de bewusteloosheid komen, die vrede is Om wakker te blijven, heb ik in de kleine waterprooftent bij de elektrische lantaarn deze no- zeer tities gemaakt, telkens opge-1 wordt besteed aan de zeer vele j zorgsters kunnen regelen dan zal want daaruit kunnen vele en be langrijke gegevens worden ge put. Later was dit ook een onder- wearp van bespreking door de heer Pulles, die verschillende punten in overweging gaf om het ledental te doen stijgen, «m het lidmaatschap meer inhoudt te geven en de vraag te stellen hoe de samenwerking wijkverpleeg sterhuisartsmaatschappelijk werkster is. Na enkele op- en aanmerkin gen werden de jaarverslagen, de verschillende commissies en diensten goedgekeurd evenals de rekening en verantwoording over 1959 en de begroting voor 1961. Twee punten betekenen een mijlpaal in de geschiedenis van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis: het voorstel van het bestuur tot re organisatie van de kraamzorg en het voorstel tot vaststelling van de stichtingsakte voor de kraam zorg en de dienst voor geestelijke volksgezondheid. Over de reorganisatie is zeer lang van gedachten gewisseld. Deze beoogt het opheffen van de kraamcentra Hulst en Oostburg om hiervoor in de plaats één centrale post op te richten, welke dan gevestigd zou worden in Ter- neuzen. De voorzitter werd hierbij sterk gesteund door dokter Van der Borght, die aan de 'hand van de praktijk eveneens vóór dit voorstel pleitte. Het bestuur was na diepgaand overleg tot de conclusie geko men dat de a.s. moeders veel sneller kunnen worden geholpen als zij zich maar tot één post be hoeven te wenden; een post die bezet wordt door een leidster- docente en een assistente. Wan neer deze vanuit Terneuzen de werkzaamheden der kraamver- schrikt door een geluid. In de tent, waarin ik mij be schermd meende tegen de mus kieten, was het niet uit te hou den. Buiten schijnt het nog zwoeler, maar het ademhalen is er ruimeren de muskieten vallen meer aan op de lantaarn takken van dienst waarmee het Wit-Gele Kruis heeft te maken. Enkele punten hieruit meende de voorzitter aan een nadere be schouwing te moeten onderwer pen. In de eerste plaats het le dental dat tot 15.302 opliep, maar dat slechts een winst van 64 le- het niet meer moeten voorkomen dat op de ene plaats kraamver zorgsters te kort zijn en op de andere plaats tijd over hebben. Dokter Van der Borght gaf aan de hand van de praktijk een voorbeeld waaruit duidelijk bleek dat volgens het huidige werk- staan en alleen de geluiden be wijzen, dat die zwarte duister nis om mij heen geen zware uit te doen. Ik heb m'n voeten ingesmeerd met petroleum en nog vallen de muggen er op aan.kleine en muur is, waarin ik hen opgeslo- groteI ten- Een klein muggensoort schijnt ik heb plotseling een gevoel onder de huid door te dringen, van grote verlatenheid, dat mij Je moet die uitbranden; met zó terneer druKt, dat ik lust heb een gloeiende naald heeft Tai- hardop te gaan praten den betekende. Dit is veel te j systeem 'n leidster-docente 24 u. weinig. per dag beschikbaar moet zijn Maar de heer Van Dongen kon en bijna niet in staat is haai peke mij geleerdStraks zal de huid zichzelf daartegen gaan beschermen. Omdat ik mijn mosso's nog niet vertrouw en weet, wat voor vreeslijks het oerwoud inhoudt, ben ik besloten deze nacht te waken. Ik weet, dat ik niet da gen en nachten waken kan, om dat de slaap nu eenmaal zijn Ik moet zens iets gezegd heb ben, want Pancho heeft zijn kop opgeheven en mij aangezien. Twee meter van mij vandaan slapen de beide IndianenIk zie vaag hun omtrekken, maar zij hebben zich niet meer bewo gen. En ik praat door. (Wordt vervolgd.) toch enkele zonnige kanten aan tonen. Was b.v. de rijkssubsidie in 1949 5.9 in 1959 was dit 23.9 7c en de gemeentelijke sub sidies stegen van 9.7 7c in 19-19 tot 16.1 7c in 1959. Wat de voor zitter deed opmerken dat de to tale steun van de overheid de eigen contributies beangstigend begint te benaderen. Ook moest de heer Van Dongen er op wijzen dat de stijging in de 10 jaren tussen 1949 en 1959 het laagst is geweest, maar dat in Zeeland het 'hoogste percentage (87 7c) der Katholieke gezinnen lid van het Wit-Gele Kruis is. Voor de voorzitter was dit een aanleiding de vraag te stellen of er een juist samenspel bestaat tussen plaatselijk bestuur en wijkverpleegster en of deze haar administratie voldoende bijhoudt, jaarlijkse vakantie te nemen. Tenslotte werd het voorstel met 58 tegen 5 stemmen aange nomen. De voorzitter, de heer J. M. A. C. van Dongen, werd bij acclama tie herkozen, evenals twee der bestuursleden, t.w. de heren Th. Andriessen en G. K. L. Flos, en als toegevoegde bestuurleden de heren C. J. van Hootegem, J. A. van Lierop en J. Puylaert. Pastoor J. Preyers nam als geestelijk adviseur afscheid en de voorzitter dankte hem voor de lange jaren die hij in dienst van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis heeft gestaan. Om de band met het Wit-Gele Kruis niet helemaal te verbre ken werd pastoor Preyers tot ere-lid-titulair van het bestuur benoemd. DODELIJK ONG IN KOTTEBDAMSl Het losschieten van van 40 kilo uit een «ie nachi van vrijdag in de Rotterdamse noodlottige gevolgen de 45 jarige havenarl d. Klundert uit Den ni;»n kreeg ernstige gen aan het hoofd Kort daarop in het mus. Hij was werl <><x»rd van het Nedei „Modjokerto". lö-JARIGK INBI AAN GEHOUI1 Een inbraak, die Jaasavond in een Hai is gepleegd, blijkt z.ijn van een 15-jarige in «ie fabriek heeft g< De jongen gebruikt waarop heel Nederlan de huiskamer zit, om van 1.200 te stelen, vriendje gaf hij van de buit en van hij uit met een vrien van huis was wegg kochten onder meer de jongen en hij brutaliteit zijn oude thuisbezorgen. Dit we: waan van zijn moeder, was ook de politie op gekomen, want nadat wig van het weggelo was verzocht, bleek J~ eens in het gezelscha] jongen vertoefde. Toe iie politie aan de tar voeld, bekende hij braak. DODELIJK ONt Om ongeveer neget «kigmorgen is tussen en Oosterhesselen ucwuntant G. W. Gi men om het leven auto welke hij besturc «ie met sneeuw bedel- reed tegen een boom. 1 dor was op slag dood. Ben assistent van Geurts, die eveneens was gezeten, werd wond, dat hij in het I loogeveen moest wc nomen. De heer Geui h-uwd en vader van ren. EEN TON VERDU Wegens verduiste 100.000 in een per jaar is de 57-jarige l eur P. C. W. door de litie aangehouden. V< zijn de overigens DONDERDAG 13 I HILVERSUM I: Gram.; 7.30 Voor de Gram.; 7.45 Morgen; Nyvs; 8.18 Gram.; 8 vrouw; 9.35 Waterst S«3ioolradio10.00 Vo< tors; 10.15 Lichtbaken 11,00 Voor de vrouw; 11.50 Volaan... voo: Middagklok; 12.03 Ber 1230 Land- en tuir 12.33 Gram.; 12.50 Nieuws; 13.15 Zonnew J*tatennieuws; 13.40 14.05 Schoolradio; 14 plattelandsvrouwen progr.; 16.00 Voor de Zjekenlof; 17.00 Voor 1L40 Beursber.; 17.45 Utiliteiten; 18.00 Licl 18,30 Voor de jeugd 1$10 Act.; 19.25 M 1130 Gram.; 20.30 A 21.00 Hoorspel; 22.15 Boekbespr.; 22.30 Nu Gehuwd of ongehuwc baret; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.10 Gym.; 7.20 Gram opening; 8.00 Nieuws 9J)0 Gym.; 9.10 De !),15 Gram.; 9.40 Mor 035 Boekbespreking; Uj.50 Voor de klei Hammondorgel; 11.1 zieken; 12.00 Gram.; de landbouwers; 12.3 tuinbouwmed.; 12.33 piano; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muz,; berichten; 14.00 G: Schoolradio; 15.00 Voc 15.30 Viool en piano derboekenschouw; 16-30 Voor de jeu; dierenwereld en wij; teursprogr.; 18.00 N pianospel; 18.25 Pi Cfckest; 19.00 Voor 11.1)5 Paris vous Zang en gitaar; 1935 iek; 20.00 Nieuws; Show; 22-30 Nieuws vap New York; 22.4 2TOO Gram.; 23.55 Ni BRUSSEL (VL.): 15 12.03 Orkest; 12.15 «.50 Weerbericht; nfcinorecitla; 12.50 Kc JVeuws; 13.15 Kame: Schoolradio; 15.45 1600 Koersen; 16.06 13.21 Gram.; 17.00 N Kamermuziek; 17.40 17.50 Voor de jeugd de soldaten; 18.50 Hws; 19.40 Gram.; 1 20.00 Voor de vrouw njuziek; 21.30 Orkest 22.15 Pianorecital; 2 Televisieprogrs NED. T.V.: 20.00 Jo anse Fiasta; 20. '.45 Speelfilm. VL j^rogiamma; BELG. T.V.: 19.30 l'9.45 Filmrep.; 20.0C «ero verzicht; 20 3< 33.10 Stralend Mol; 2

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2