Uit de Provincie IN DE GREEP VAN DE ANGST LEFF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY KERKNIEUWS Gemeenteraad van Hulst RECHTSZAKEN AGENDA GHANA V DIPLOM BETREK MET B BELONINGEN SCHOOLKLAS SEN KINDERPOSTZEGEL ACTIE. Dé stichting „Voor het Kind" heelt de uitslag bekend gemaakt van de verloting der beloningen aan de schoolklassen, die meege daan hebben aan de verkoopactie van kinderpostzegels en prent briefkaarten „Door het Kind Voor net Kina". De totale opbrengst der actie, waaraan ongeveer 18.000 school klassen deelnamen, staat nog niet vast oinuai de eigenlijke ver koop pas kortgeleden is begon nen en nog aoorgaat tot naif januari. Voorts komen nog steeds nabe stellingen omnen. De unsjag der verloting voor wat Zeeland betreft was: een vakantie van 7 dagen in Neder land: Klasse Kinderverzorging 0 van de Industrie- en Huishoud school te Middelburg, en een één- daagse schoolreis in Nederland Klasse 6 van de Openbare lagere school te Stavenisse. De hoofdprijs: een vakantie van 14 dagen in Nederland werd ge loot door Klasse 5a van de Chris tus Koning Meisjesschool te Maastricht. TERNEUZEN Vijfde televisietoestel voor de heer -I. Dieleman. Gisteravond trok het „Klimop"- bestuur er een paar uur vroe ger op uit om de vijfde winnaar van het t.v.-toestel gelukkig te maken, zulks in verband met de te verwachten drukte op St. Ni- coïaasavond. Om vijf uur vertrok de kara vaan en belandde bij de heer J. Dieleman, Populierenstraat 2, Terneuzen, die met enkele an deren de juiste lengte 140521 mm had ingevuld. De heer Dieleman, werkzaam bij het aannemingsbedrijf W. J. (Je Bruijn, was op het ogenblik dat zijn vrouw het kostbare ge schenk in ontvangst nam (nog) niet thuis. Enige ogenblikken later arriveerde hij echter. De familie Dieleman was na tuurlijk uiterst gelukkig met dit huitenkansje. Zó gelukkig, dat de pakjes die (natuurlijk) voor vader bestemd waren, wer den opengemaakt en de sigaren, speculaaspoppen en sigaretten, die voor later op de avond be stemd waren, wat men noemt „soldaat" werden gemaakt. De heer Dieleman had het er na tuurlijk graag voor over. Gisteravond keek hij voor het eerst bij zijn eigen toestel naar wat de programma's op deze eni ge avond in het jaar te bieden heeft. De laatste formulieren moeten vanavond om uiterlijk 8 uur zijn ingeleverd bij de administrateur van „Klimop", de heer L. Stojk, Margrietstraat 2. Het zesde tele visietoestel wordt donderdag avond uitgereikt. Bijeenkomst Ned. Christen- Vrouwenbond. Vorige week woensdag kwam de afdeling Terneuzen van de Ned. Christen-Vrouwenbond in het gebouw ..de Schakel" aan de Kerkhoflaan, bijeen. Deze samenkomst werd ge opend met het zingen van Gez. 8. waarna de presidente, mevr. TeriouwVink, voorging in ge bed en vervolgens een gedeelte las uit «Jesaja 11, waarop een korte meditatie volgde. Door mevr. J. C. de Jonge de Vos werden de notulen gele zen waarna zij verschillende mededelingen deed, voornamelijk over de Handwerkverkoopavond, die in januari zal worden gehou den. Na het afwerken van het huis houdelijke gedeeite kwam het belangrijkste punt van de agen da aan de orde, n.l. de lezing van de heer Begeer, Herv. hulp predikant te Hoofdplaat, over het onderwerp „Gemengde huwelij ken"'. De heer Begeer wees op de zeer vele moeilijkheden en bot singen die er kunnen ontstaan in een gemengd huwelijk. Veie voorbeelden uit de praktijk liet hij ter verduidelijking volgen. Naar zijn mening kan een hu welijk, gesloten tussen twee mensen die van verschillende geloofsovertuiging zijn, alleen dkn goed gaan als de menselijke liefde op de achtergrond ge plaatst. wordt en voor ogen ge houden wordt: God liefhebben boven alles, Hem zoeken en die nen, Hem volgen in vóór- en tegenspoed, in leven en in ster ven. Als op deze weg zó samen gegaan kan worden zakt al het andere in het niet, ook de vele scheidende kerkmuren. Met grote aandacht werd naar deze interessante lezing geluis terd- De presidente bracht de spre ker dan ook namens alle aan wezigen hartelijk dank voor het gebodene. Tot slot werd nog ge zongen Ps. 139 14 waarna de heer Begeer met dankgebed ein digde AARDENBURG Filmvertoning Het departement Sluis-Aar- rienbuTg van de maatschappij tot nut van het algemeen orga niseerde voor zijn leden in het sociëteitsgebouw een filmavond. Vertoond werd de film: „Waarom zijn ze tegen ons", een rolprent die op treffende en ges voelige wijze de moeilijkheden in beeld brengt waarmee de na oorlogse jeugd geconfronteerd wordt. Ds. L. S. Blom sprak een in leidend en een slotwoord. Het voorprogramma bestond uit een filmpje over do weder opbouw van Rotterdam. AXEL Aanbesteding Gisteren werd door het colle ge van B. en W. in de raadzaal aanbesteed het bouwen van een werkpplaats ten behoeve van het gasbedrijf in de gemeente Ter neuzen. Hiervoor werd als volgt inge schreven: J. V. Freijser, Sint Jansteen 34.800; D. J. Freijser, St. Jan steen ƒ32.380; S. J. Mielen, Ter neuzen ƒ31.100; P. Hamelink, Hoek 30.900; P. J. Fraaijenho- ve, Axei-Spui 29.957; Firma Van Hoeve, Axel ƒ29.900; Fa Goos- sen Zn, Walsoorden ƒ29.825; J. Kolijn, Terneuzen 29.540; Gebr. De Thejje, Terhole 29.485; J. F. van Veen, Terneuzen ƒ29.325; Firma Lambert, Stop peldijk 29.250; J. v. Driessche, Hulst ƒ29.080; P. Houg, Zaam- slag ƒ28.570; Gebr. Van Troost,. Graauw 28.331; M. J. Galle, Zaamslag 28.390; E. van Dries sche, Kuitaart ƒ28.171; L. W. Hameiink, Zaamslag 27.681. RETRANCHEMENT St. Nicolaas op bezoek Zaterdag bracht St. Nicolaas een bezoek aan de gemeente. Al kon vanwege het slechte weer de traditionele rondrit niet plaats vinden, voor de jeugd en de be zoekers in de school was het feest er niet minder prettig om. De Sint met zijn twee Pieten deelden met gulle hand geschen ken en lekkers uit. Na afloop bracht het illustre gezelschap een bezoek aan de jaarden-sociëteit. Ook hier was het goed en zoet toeven. Uitvoering Zaterdagavond gaf het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" een uitvoering. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer C. J. Al- mekindersMasclee, speelde het corps vijf nummers, onder lei ding van de dirigent, de heer Alfred v. d. Bussche. Het toneelgezelschap „De Oran- Jebioem" uit Sluis, dat 'n klucht van Hans Mesna opvoerde, geti teld „Een baby van duizend we ken", had met de opvoering een groot succes. De voorzitter was de tolk van de vele aanwezigen, toen hij de regisseur, de heer W. Blaeke, dankte voor de goede vertolking van het stuk. Ook burgemeester J. A. Leen- houts sprak zijn waardering uit voor het gebodene. SLUIS Intocht Sint Nicolaas De intocht van Sint Nicolaas is meer dan ooit een succes ge worden. Door het noodweer kon hij het publiek niet toespreken vanaf de muziektent maar deed hij dit in de raadszaal van het gerestaureerde Belfort. Een attractie voor de jeugd was een rondedans met de Zwarte Pieten in de raadszaal. Van het stadhuis reed Sinter klaas naar Rozenoord waar hij toegezongen werd door een koor tje dat op de wijs van „Zie ginds komt de stoomboot" het leven op Rozenoord in beeld bracht. De tekst van het lied werd gemaakt door de heer S. P. Reijne. Zowel in het raadhuis als in Rozenoord werd muzikale medewerking verleend: door het muziekgezelschap „Apollo" met de drumband. Zondags werd het feest ge vierd in Heille waar de kinderen en de ouden van dagen getrak teerd werden. Alie zieken die te Sluis of el ders werden verpleegd ontvin gen een geschenk. VOGELWAARDE. Jubileum L. Weegenhausen Zaterdag zal de heer L. Wteegen hausen te Stoppeldijk gehuldigd worden vanwege het feit, dat de huidige directeur van het jeugd orkest „De vrolijke klanken' zestig jaar lang zijn hart aan de muziek heeft verpand. Als veer tienjarige jongen had hij in 1899 een festival meegemaakt te Stop peldijk en de muzikale snaar, die daar geraakt werd, zou blijven trillen tot heden toe. Samen met nog zeven andere jongens werd besloten om de muziek te gaan beoefenen en on der leiding van de heren Jansen en meester Klaassen van Clin- ge werden de eerste schreden gezet op het lange muzikale levenspad van Louis. Weidra sloten de 8 kameraden zich aan bij het muziekgezelschap, waar aan tevens een toneelvereniging was verbonden; destijds zowat de enige ontspanning voor een dorp. De muziek was dan ook overal bij present, bij de jaarlijkse pro cessies, de installatie van burge meesters, de nieuwjaars-serena des bij pastoor Raak en andere feesteiijkheden. Onder leiding van kapelaan De Bie, thans pas toor te Philippine, werd piano, viool, fluit, trompet en klarinet gespeeld, dit ter opluistering o.a. van de Maria-vereniging, waar mej. M. Keiser, nu mevr. Wee genhausen, een actieve rol speel de. Tijdens de oorlog werd rustig doorgerepeteerd, zonder ook maar één keer in het openbaar te kunnen optreden. Het was dan ook ongetwijfeld een belo ning voor deze doorzetter, dat hij op „Dolle Dinsdag" met de muziek over Stoppeldijk kon marcheren. De instrumenten moesten daarna nog in allerijl worden opgeborgen, maar toen burgemeester Hendrikse uit ge vangenschap terugkeerde, was Louis weer present om de vreug de over deze terugkomst met muziek kracht bij te zetten. Jam mer genoeg ging het muziekge zelschap ter ziele, maar Louis legde zich daarbij niet neer. fn jeugdig enthousiasme begon hij geheei belangeloos in 1950 les te geven aan kinderen, die graag accordeon, gitaar of banjo wil den spelen. Hieruit is zijn jeugd orkest „De vrolijke klanken" ontstaan en het is met dit gezel schap, dat de heer Weegenhau sen zijn grootste successen heeft geoogst. Op ouder avonden, feest avonden van K. A. B., voor de ouden van dagen, het Roode Kruis, steeds was en is Louis met zijn orkest in actie. De 74-jarige vitale jubilaris zal op zaterdag 10 december in het Verenigingsgebouw te Stop peldijk gehuldigd worden door de jeugdige muzikanten van „De vrolijke klanken" en hun ouders. Maar ook vele oud-leer lingen en muziekliefhebbers uit de gemeente en omgeving, zullen present zijn om hun hulde en dank te betuigen. De bescheiden heer Weegenhausen met zijn grote verdiensten voor het plaat selijk muziekleven, heeft deze hulde zeker verdiend. IJZENDIJKE Slachtoffers van het stormweer. Op het mestkuikenbedrijf van de heer G. Goossens zijn meer dan 3000 mestkuikens verdron ken tijdens het noodweer van het afgelopen weekend. Door de hevige windstoten stroomde het water in de grote kuïkenloods waardoor de daarin aanwezige kuikens verdronken. De eige naar is tegen bedrijfsschade verzekerd. ZAAMSLAG. Verkeersongeval Zaterdagmiddag te 4 uur had op de provinciale weg Terneuzen Zaamslag,- nabij de boerderij van heef P. A. P. Dieleman, een vérkeersongeval plaats. De 60 jarige G. J. H. uit Goes kwam met een personenauto met aanhangwagen te slippen en bot ste tegen een boom, die werd af gereden. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en liep een hersenschudding op. Dokter Elenbaas verleende de eerste hulp, waarna de heer H. naar het Juliana ziekenhuis te Terneuzen werd vervoerd. De personenauto, die in de richting Zaamslag reed. werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Tijdens het ongeval stond er een harde wind en het regende hevig. Grond aangekocht voor bouw Chr. kleuterschool Door het bestuur van de Chr. kleuterschool is van de heer A. Dees te Sprang (N.-Br.) een per ceel grond, gelegen aan de Axel- sestraat, aangekocht voor het bouwen van. een Ghr. kleuter school. Het schoolbestuur heeft in ge zeischap van de inspectrice voor het kleuteronderwijs, mej. Van Waesberghe, inmiddels het aan gekochte terrein reeds in ogen schouw genomen. Het voornemen is om zodra de urgentieverklaring en de rijks goedkeuring zijn verkregen met de bouw te beginnen. Men hoopt dat dit reeds in 1961 het geval zal zijn. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE A.s. zaterdag zal te Retranehe- ment de nieuwe kerk der Vrije Evangelische Gemeente in ge bruik worden genomen. Landbouwprijsindex cijfers oktober 1960 Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statis tiek bedroeg het algemeen land bouwprijsindexcijfer (basis 1949/'501952'53 100) in ok tober 104 tegen resp. 100 in de voorafgaande maand en 125 in oktober 1959. Het groepsindexcijfer voor de akkerbouwprodukten vertoont t.o.v. september een geringe stij ging, te weten van 104 tot 101. Vergeleken bij de overeenkom stige maand van het vorige jaar 128betekent het een vermin dering met 23 punten. Voor de veehouderijprodukten liep het groepsindexcijfer op van 99 tot 103, voornamelijk als gevolg van de hogere prijzen voor melk (+8) en varkensvlees ■+- 4). Vergeleken met oktober 1959 124) valt ook hier een aan merkelijke daling waar te nemen 21 punten). Het groepsindexcijfer van de kostenfactoren bleel, bij lagere prijzen voor voederstoffen 2) en hogere voor zaaizaden (-f 12), als geheel ongewijzigd op 145. De stijging t.o.v. oktober 1959 (139) houdt in hoofdzaak verband met het sterk gestegen indexcijfer voor lonen 17 punten;. Genodigden van de K.L.M. te Hollandia aangekomen Maandagmorgen is de groep Nederlanders, die op uitnodiging van de K. L. M. op de opemngs- vlucht van de veroinding met de DC-8 vliegtuigen naar Nederl. Nieuw-Guinea is gereisd, te Hoi landia aangekomen. Bij de aankomst te Biak wer den de deelnemers aan deze vlucht zaterdagavond verwel komd door de gouverneur en me vrouw Platteei. De gouverneur hield een korte toespraak, waar in hij gekscherend gewaagde van „sier Nederlanders' Helaas verhinderden maandag morgen slechte weersomstandig heden in het centrale bergland de vlucht, die een deel van de genodigden naai de Baliem-vallei zouden maken. Maandagmorgen vertrokken met het kerende vliegtuig uit Hollandia naar Biak tien andere gasten van de K.L.M.: de tien autochtone inwoners van Nederl. Nieuw-Guinea, die van Biak af met de DC 8 naar Nederland zul len reizen. Bij hun vertrek was, behalve vele vrienden en kennis sen, ook een vertegenwoordiger van gouverneur Piatteel aanwe zig. Te Biak zal zich bij dit ge zelschap nog de heer N. Jouwe voegen. Onder voorzitterschap van burgemeester A. L. S. Lockefeer kwam de raad bijeen. De heer Willemstein was met kennisgeving afwezig. Daar de heer Willemstein ziek is wenste de, voorzitter hem een spoedig herstel toe. Het was een lange agenda, die de raad te verwerken kreeg doch deze verliep zeer vlot met uitzondering van de rondvraag die heel wat stof deed opwaaien bij de raadsleden. Ernstige kritiek werd geleverd op het beleid zowel van d Zeeuwsch-Vlaamse Waterleiding Maatschappij door de heer Mar tens als op het beleid van de P. Z. E. M. door de heer Stolte. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alge mene stemmen besloten dat de winkels des zondags geopend mogen zijn. Ook het voorstel tot het aan leggen van twee voetbalvelden en aan de Trumanlaan een speelweide, werd eveneens met algemene stemmen goedgekeurd. De heer Stolte vroeg of er ook rekening was gehouden met het projecteren van sportvelden voor de Hulsterse hockyclub. Öe voorzitter antwoordde, dat deze velden beschikbaar zullen worden gesteld voor elke sport vereniging in Hulst. Dokter Casparie werd be noemd tot vaste gemeente ge neesheer. Punt zeven der agendahet benoemen van drie leden voor de instelling van Maatschappe lijk Werk door B. en W. terug genomen daar dit college zich hierop nog even wilde beraden. De R. K. Technische School St. Bernard kreeg de goedkeu ring van de gemeenten en mede werking om de lessen uit te brei den met het leervak „herstellen van landbouwwerktuigen en tractoren." Een voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten voor 't jaar 1961 werd zonder bespre ken of hoofdelijke stemming aangenomen evenals het vast stellen van de rekeningen der gemeentebedrijven en Maat schappelijk Werk over het jaar 1958. Als laatste punt der agenda kwam de aanbieding van de ge meente begroting 1961 die voor Hulst dit jaar sluitend is. De voorzitter zeide dat de be groting zal worden behandeld ui de op 23 december te hou den openbare vergadering. Overgegaan werd tot het be noemen van leden der begro tingscommissie, en als zodanig gekozen de heren Stolte, voor zitter; De Meurichy, plv. voorz.; leden Van Artenhals, Boel en Everaerd en tot plv. leden de heren Martens, v. d. Walle en Leeraert. Hierna kwamen de ingekomen stukken in behandeling. De heer Martens was diep te- teleurgesteld over het gevoerde beleid bij de Waterleiding Maat schappij. De wijze waarop deze instelling financieel wordt be heerd, heeft hem diep geschokt. Hij waardeerde het echter, dat de commissarissen in de verga dering van aandeelhouders er kend hadden foutief te hebben gehandeld bij het goedkeuren van diverse uitgaven voor ver schillende doeleinden. Ook het sohrijven dat het ge meentebestuur had ontvangen naar aanleiding van door de gemeenteraad gestelde vragen was niet zoals het behoorde. De raad kan als deelgenoot der maatschappij kritiek leve ren op het gevoerde beleid. Als alles in orde is en men staat stevig met 'de voeten op de grond, kan men deze kritiek steeds rustig afwachten en be handelen en daarop commen taar leveren. De heer De Meurichy zag gaarne dat de vertegenwoordi ger der gemeente op de vergade ring der N. V. machtiging zou hebben zelfstandig te handelen naar bevind van zaken. De heer Brand bracht echter naar voren dat dit beter is van niet. Er kunnen soms dingen zijn die men persoonlijk wel goed zou willen keuren doch de raad niet. Hij vond het beter dat eerst alles in de raad werd be sproken en dan de vertegen woordiger een machtiging ont ving hoe te handelen. De raad verleende zijn goed keuring aan het voorstel van de heei Brand. Bij de ingekomen stukken was ook de goedkeuring van Ged. Staten voor de bouw van de voetgangerstunnel nabij de Graauwse póórt. De voorzitter zeide dat met de bouw hiervan spoedig zou wor den begonnen. De voorzitter verleende bij de rondvraag eerst het woord aan de heer Stolte, vertegenwoordi ger der V. O. S.-partij, die een interpellatie meende te moeten houden ten aanzien van de z.g.n. bromtol aan de Hulster Nieuw- landweg, die aldaar door de P. Z. E. M. is gebouwd. Spreker zeide dat door de be- De voormalige Kongolese pre mier Patrice Leeinoemba na aan. komst op het vliegveld van Leo- poldstad. Aan touwen gebonden en een beetje toegetakeld, wordt de ex-premïer met een truck weggereden. (Adv.) Met Togal bevrijdt U zich snel én afdoend van reumatiek, spit. ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. door KARL UNSELT 130) Nadruk verboden. „Daar ben ik blij om", zei zij zachtjes en zocht zijn hand. Haar hand was zo koud, alsof zij bevroren was. Hij hield ze tussen de zijne. „Daar kan men toch niet blij om zijn", zei hij bijna geërgerd. „O, jawel. Als er twee angst hebben, voelen ze zich veel meer één dan wanneer één van hen niet bang is". „Zo. Dat wist ik niet. Ais ik bang was, was ik altijd maar alleen. „Vaak was het mooi, die een zaamheid in de oneindigheid. Niet altijd, soms voelde men zich dan ook als verloren. Dan was ik altijd een beetje blij, als ik achter mij de witte condens- strepen zag". Hij begon haar hand te wrij ven. „Hoe moet het nu verder?", vroeg zij angstig. „Hoe het nu verder moet?" Daar haar hand begon te beven, wreef hij ze niet meer, maar streelde ze, hoewel hij nauwe lijks wist dat hij het deed. „Eigenlijk", zei hij toen, „was het prettig nu dood te gaan". Zij trok langzaam haar hand terug en fluisterde „Dat geloof ik ook". „Nee", antwoordde hij. ,.Zo bedoel ik dat niet. Iets groots doen, iets heel kwaadaardigs door een daad vernietigen, ver woesten, uitroeien en dan ster ven. Dat zou wat zijn. Helemaal alleen, heel stil en zonder spek takel, zoals mijn kameraden daarboven stierven, als zij zich met hun machines en met hun hele leven op één van die kolos sale kisten wierpen, waaruit de dood en het vuur op onze moe ders, vrouwen en kinderen neer vielen". „En ik?" Hernieuwde klanken van stem men en schreden ontsloegen hem van de verplichting om te antwoorden. Met een forse greep omvatte hij haar hand en zei „KomToen zocht zijn hand de muur van de gang en tastte hij daarlangs om voort te kun nen. Zij stootten hun hoofden en knieën. Pijnlijk zwikten hun voeten om, als zij in een on zichtbare kuil trapten. De gang boog links af en eindigde bij een muur. „Afgelopen," zei Grabert en wiste zich het zweet van het voorhoofd. „Afgelopen." Hij luisterde in de richting waaruit zij gekomen waren. Het vallen van stenen vermengde zich met gevloek. Hij streek met zijn hand over de muur en door de zachte druk gaf een steen mee. Hij viel met een doffe slag op de grond. Toen greep hij met beide handen in het gat en de ene steen na de andere liet zich heel gemakkelijk uit zijn voegen nemen. „De toegang tot een andere kelder!" zei hij en onderdrukte een gevoel van voortijdige vreugde. Koortsachtig begonnen zijn handen de stenen te verwij deren en ook Trude deed mee. Toen het gat groot genoeg was, glipten zij er door. Maar Gra bert verzette zich tegen een ver dere vlucht. Hij nam steen voor steen weer op en stapelde ze op het gevoel weer in de opening, totdat die dicht was. „Gaan we niet verder?" vroeg Trude angstig. „Dat heeft geen doel. Ik ken het huis. Hiernaast is het be woond. De kelderdeur, evenals de huisdeur, zal zeker gesloten zijn. Wij moeten hier wachten." „Waarop?" „Op de agenten." „En dan?" Hij gaf geen antwoord. De stilte was angstaanjagend. Tru de dacht er in te verdrinken en zocht steun. Toen zij zijn hand gevonden had, kon zij nog maar net een kreet van schrik onder drukken. Grabert wist, dat zij de revol ver in zijn hand had aange raakt. De stemmen aan de andere kant van de dunne muur kwa- tnen dichterbij. „Is dat nu iets groots?" hoor de Grabert dicht bij Zijn oor vragen. Hij zweeg en dacht na. Toen zei hij zachtjes: „Ga, probeer er uit te komen. Ik ben liever alleen." „Hier is het uit," zei een stem aan de andere kant. „Ik blijf hier," fluisterde Tru de dapper en toen voelde Gra bert haar armen om zijn hals en haar lippen op de zijne. Stijf en hulpeloos stond hij daar, en slechts langzaam hief hij zijn rechterarm op, legde die om haar schouders en drukte haar tegen zich aan. Schuw en voor zichtig, alsof haar lippen de tere bladeren van een wonderlijke bloesemkelk waren, beantwoord de hij haar kus en voelde de loop van de revolver tegen zijn slaap. „We kunnen niet verder," het een andere stem zich achter de muur horen. „Goed, ik kom." Met gest,rompel en gevloek trokken de speurhonden zich terug. Toen was het stil. Maar die stilte overviel hen als een roes, die hen aleebei dronken maakte. Ze wisten niet, wat zij deden. Zij spraken niet, zeiden niet dat zij van elkaar hielden, want ze wisten en voelden het. Dank baar voelden zij zich jegens de duisternis omdat die zo barm hartig hun gezichten verborg, waar hun wederzijdige angst nog op geschreven stond, dezelf de angst, die anders altijd de mensen hier tot zwijgen doem de, maar hun lippen had ge opend. Eindelijk lieten zij elkan der los, en Trude vroeg heel rustig „Wat ntf, Rudi?" (Wordt vervolgd.) woners van de wijk aldaar reeds herhaaldelijk bij de gemeente, arbeidsinspectie en de P. Z. E. M is geprotesteerd op het zeer hin derlijk gezoem dat dit kracht station voortbrengt. Het is nu reeds meer dan zeven maanden dat dit hinderlijk gebrom voort duurt ondanks dat de bewoners verschillende protesten naar de diverse instanties hadden ge richt. Spreker laakte de P. Z. E. M. om een dergelijk krachtsta tion zo dicht bij een bewoonde wijk te bouwen. Uiteindelijk bleek dat er zelfs geen aanvraag voor de bouw hiervan werd ingediend, hoewel zulks overeenkomstig de Hinder wet verplicht is. Spreker kan niet begrijpen dat door de gemeente voor een dergelijk station een bouwver gunning is afgegeven, terwijl een tweetal bewoners uit de wijk, die voor uitbreiding van hun be staand bedrijf een aanvraag in dienden, deze afgewezen kregen met de vermelding dat dit niet kon. in verband met het uitbrei dingsplan. Ook kon spreker niet begrijpen dat dit uit stedelijk schoon heidsoogpunt mag. Het sta tion draait nu reeds zeven maanden en het wordt hoog tijd dat de gemeente er een eind aan maakt, gezien de grote hinder die de omwonenden er van on dervinden. Het was zelfs zó erg, dat men bij de gehouden exa mens aan het Jansenius Lyceum veel hinder er van had. Spreker vond dat 't niet alleen uit 't oogpunt van de Hinder wet moet worden gesloten, maar ook omdat de bouwvergunning ten onrechte is verleend. Ten slotte zeide spreker dat er genoeg argumenten waren om tot directe sluiting van de bromtol over te gaan. De voorzitter zeide dat de ge moederen wel wat erg in bewe ging waren gekomen. Hij zeide dat deze zaak de volle aandacht heeft van het college van B. en W. en dat men reeds herhaalde lijk met de P. Z. E. M.-autoritei- ten hierover besprekingen heeft gehad. Dit is niet steeds zacht zinnig gegaan en er zijn daarbij harde woorden gevallen. De gehele briefwisseling die de gemeente heeft gevoerd met de P. Z. E. M., zal de interpellant ter inzage krijgen en de voorzit ter zal hierop in de volgende vergadering antwoorden. Daar niemand meer het woord verlangde sloot de voor zitter deze vergadering. De overstromingen in West-Duitsland Het grootste gevaar in de door stormweer en zware regenval geteisterde gebieden van Noord en West-Duitsland schijnt ge weken te zijn. Er staan echter nog grote stukken grond van de Noordzee tot aan de Lahn onder water. De Eder is in een groot meer veranderd, dat zich uit strekt van Battenfeld tot Fran kenberg. Ook het Roergebied is getroffen. De Roer is sterk ge zwollen en grote stukken van het Roerdal staan blank. De scheepvaart op de Wezer is maandagmorgen stopgezet. In het gebied van Rees is de Issel, die van Westfalen in de richting van Nederland stroomt, buiten naar oevers getreden. Op drie plaatsen kwam het tot een dijkbreuk. Brandweer en hulp ploegen aoen al het mogelijke om de gaten te dichten. Fransen onderscheppen schepen De ladingen van twee vracht schepen, de Westduitse „Mur- zum" en de Bulgaarse Nikola Vaptzarof, worden onderzocht in de Franse marinebasis te Mers el Kebir bij Oran, aldus is maandag in Franse marinekrin gen bekendgemaakt. De schepen zijn onderschept door de Franse marine en zondag naar de vloot- basis opgebracht. Vrijspraak voor vracht wagenbestuurder die kind overreed Het Gerechtshof in Amsterdam heeft maandagmiddag in hoger beroep de 31-jarige aannemer N. J. C. uit Obdam vrijgesproken, tegen wie de procureur-generaal veertien dagen geleden wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer hon derd gulden boete subs. 25 dagen hechtenis had geëist. Het Hof bevestigde met deze uitspraak het vrijsprekend vonnis van de Alkmaarse rechtbank, waarvoor de aannemer zich in eerste in stantie had moeten verantwoor den. De officier van deze recht bank, die tweemaal ƒ50 boete had geëist, had tegen deze vrij spraak appèl aangetekend. De aannemer had op 30 decem ber van het vorig jaar in Alk maar met een door hem bestuur de zandvrachtauto een vierjarig jongetje overreden. Het kind. dat ter plaatse overleed, stapte van het trottoir op het ogenblik dat de heer S. met zijn wagen langzaam achteruit reed. DINSDAG 6 DECEMBER TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur „Alle Sünden dieser Weit". WOENSDAG 7 DECEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „Alle Siinder dieser Welt". Ghana hoeft betrekkingen me ke.ii en <I« Belgisc 18 uur tijd geget te verlaten. in een door mi gegeven verklai zegd, dat deze n nomen „omdat c Ghana de lielgisc aniwoordelijk acl ste gebeurtenisst voor de moeilijkl stuur van de wet parlement van I Patrice Loemoerr Ambassadeur G< is verzocht Ghan te verlaten, aldu tot slot. Ambassadeur 1 de aan de cor Router mede zont ministerie van B ken te zijn ont van het besluit gering op de hoog De termijn var gaan zondag te i De ambassade zeer verrast te zij rogel. De betrel al enigszins gesp den op 20 juli bij te worden afgebri Dte staf van de staat uit de am een ambassadeset typiste. In tota waarvan ongevee Het is nog niet Belgische belange bt hartigen. De ar gisteren nogma houd hebben met Buitenlandse Zak V.A.R. WIJST PROTE' De waarnemenc Buitenlandse Z< V.A.R., Sari, heef mondeling protes giache ambassade tionalisatie van dommen in de hand gewezen. De ambassade! dagen geleden dt Buitenlandse Zal om een onderhout einde een krachtij ten horen, maar weten dat hij gee In Cairo versch hebben België er gegeven, dat pres hoe van Kongo ambassade van dt poldstad heeft ui GEEN INJV IN KONC AANGELEG] „De Belgische Kongo is gebasee selen van eerbiet soevereiniteit en heid en van niet-ii Kongolese binne legenheden". Dit voerder van het terie van Buitei maandag naar het verbreken do de diplomatieke met België verkla De woordvoerd naar aanleiding ment van de Gh tot deze stap d( antwoordelijkheid van de regering-L ineenstorting van tairie regime in K en de nationalisa gisohe bezittingc „twijfel doen rijz afhankelijkheid ei van de republic president van Koi golese autoriteit( dacht maken". „De besluiten de Arabische Ret na zijn een beker twee Afrikaanse .politiek is mislul ook buiten hun hebben willen uit. „België wenst dan dat de Kong ten zich bij nieuwe insteilingi leiden door het b litieke samenwer Sdhe eenheid en dariteit", aldus Ghanees- commui Keizer Haile Ethiopië heeft in 1 Accra met pres van Ghana er in voorstel tot de ins Afrikaans opperb lijk" in overwegii Dit is bekendg. getmeenschappelijl terwijl de keize vertrok na een van vijf dagen aa Volgens het co ben de twee staa oenstemming be aantal zaken, we gende: 1. de eenheid staten is een waairnaar met moet worden in de Afrikaanse sol ligheid; 2. de gebeurtei duiden erop, dat huiden en andere Afrika niet veil uiterste waakzaa den willen onaft kaanse staten hu ten onafhankeli ven en vrijheid hen die nog vechten; 3. in het liet gebeurtenissen

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2