Belastingverlaging is te klein Rechtszaken Beursoverzicht SPORTNIEUWS Overeenstemming nieuwe C. A. O. tuinbouw VOETBAL Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 24 november '60 7 De algemene financiële be schouwingen In de Tweede Ka mer brachten de jongste belas tingverlagingen in het zoeklicht van de tijd. Daarbij werden ons tevens de hoofdfiguren in de fis cale debatten voorgesteld. Oud minister Ilofstra speelt daarin een belangrijke rol voor de socia listen, terwijl in het Katholieke kamp dr. Lucas klaarstond om de belastingijzers te smeden. Kr zijn in de Tweede Kamer geen doorslaggevende bezwaren tegen de regeringsontwerpen gerezen. Minister Zijlstra en de staats secretaris hebben anderzijds ge toond soepel te zijn in het toe staan van successies. In de achter ons liggende de batten zijn enkele belangrijke punten 'voor* firize toekomstige belastingwetgeving naar voren gekomen. In de eerste plaats zal de regering niet toegeven aan de wensen om de belastingverla ging reeds per l januari tc doen ingaan. Dit is een teleurstelling voor ons volk, omdat die verlaging dringend is, maar vooral omdat geen doorslaggevend argument voor hel uitstel ter tafel is ge komen. Minister Zijlstra zegt het eerste half jaar nodig te hebben om dc polsslag van de conjunc tuur beter te kunnen controle ren. Hij acht het niet verant woord om reeds per 1 januari 475 miljoen op jaarbasis extra te laten circuleren. In feite zou dus maximaal 240 miljoen extra voor verbruik be schikbaar komen. De regering zou dit kunnen overbruggen door haar eigen uitgaven in het eer ste halfjaar waar mogelijk te be perken en verder door een be paalde besparingsdrang uit te oefenen. Waarom zouden wij ri sico nemen, vond de minister. Een ongezonde ontwikkeling af kopen met een half jaar extra belasting achtte hij geen hoge prijs. Snijdend in eigen vlees Zo ligt het beslist niet. In feite is het belastingregiem al jaren te hoog en laat men dus een ongezonde toestand nog eens mogelijk onnodig een half jaar voortduren. Intussen zal de waarheid wel liggen in de tech nische voorbereiding voor de verlaging, die per 1 januari niet gereed zal zijn. Hoezeer wij bezig zijn met dit belastingniveau ons in het vlees te snijden, bewees de staatssecre taris. In nog geen drie jaar tijds is een half procent van ons na tionale vermogen naar het bui tenland gevlucht door onze ab normaal hoge belastingtarieven. Het komt ons voor, dat ook de nieuwe fiscale situatie, dus na de verlaging, aan dc vermogens- vlucht om fiscale redenen nog geen einde zal maken. Dit liet de regering al door schemeren en daarom is het lo gisch. dat er plannen worden uitgewerkt voor een verdere be lastingverlaging in de toekomst. Deze is o.i. te verwachten om streeks de verkiezingen voor een nieuwe Tweede Kamer in 1962; laten wij aannemen dat deze per 1 januari 1963 zal kun nen ingaan. Dat is veel te laat om verdere schade voor onze economie te voorkomen. Wat is het maximum In het verleden is bij herha ling erop gewezen, dat wij be lastingtarieven kennen die een heffing mogelijk maken tot 60 a 70 van het inkomen. De nieuwe tarieven brengen die per centages onvoldoende omlaag. De regering weet dit. maar heeft om politieke redenen daar on voldoende aan gedaan. Onderzoekingen in het buiten land hebben meer dan eens aan getoond. dat de maximale hef fing op het inkomen ten hoogste 30 tot 35 procent mag bedragen om voor belastingplichtigen een verdraaglijk klimaat te schep pen. En daar zijn wij nog veel te ver van verwijderd. Het gaat er niet om te betogen dat de hoge heffingen van die formidabele inkomens best af kunnen. Wij kunnen wel twis ten over het maximum toelaat bare inkomen, maar wij worden er alleen maar slechter van wan neer wij de genieters van die in komens het land uitdrijven. Daar- TYVEE BEJAARDE VOETGANGERS BIJ OVERSTEKEN GEDOOD Dinsdagmorgen is de 75-jarige- H. C. Timmers uit Den Haag, toen hij de Scheveningsweg overstak, door een vrachtauto aangereden en ernstig gewond. In de Ursulakliniek te Wasse naar, waarheen hij werd ver voerd, is hij later op de middag overleden. De oude man stak te voet dc Scheveningseweg over juist op het moment toen een vracht auto, bestuurd door de 35-jarige A. B. uit Den Haag, naderde. De man werd gegrepen en met ern stig letsel aan hoofd en aan zijn linkerbeen naar het ziekenhuis overgebracht. Dinsdagavond is de 73-jarige A. Korver uit Den Haag, toen zij de Leyweg in Den Haag overstak, gegrepen door een personenauto, bestuurd door de 41-jarige A. van der B. De vrouw werd zó ernstig gewond, dat zij ter plaatse overleed. mcc ontnemen wij onszelf een aantal vermogensbezitters, die in staat zijn grote risico's te nemen omdat zij een sterke fi nanciële achtergrond hebben. Daarmee gaat ook de kans ver loren op een aantal nieuwe in dustrieën, die aan duizenden landgenoten welvaart kunnen be zorgen. Twee maten Waarom laat onze regering wel geweldige kapifaalconcentra ties toe in naamloze vennoot schappen en waarom worden zij bij particuliere personen zo be streden? Als zij zo schadelijk zijn voor do economische struc tuur van ons volk, dan moet de lijn' konsckwenl worden doorge trokken. Zou het niet aan te bevelen zijn om het voor iedereen moge lijk tc maken op aanvaardbare voorwaarden dit land te bewo nen of wacht de regering daar mee zolang tot dc schade moeilijk zal zijn te herstellen? Wij jui chen hot toe wanneer buitenlan ders jdn ons land investeringen doenrwaarom mogen die bronnen van welvaartsversterking zich niet binnen onze grenzen bevin den? De huidige toestand zal dc financiële positie van Nederland in dc wereld niet ten goede komen! Vanzelfsprekend betekent de daling van de belastingtarieven van 30 tot 35 een enorme ver liespost voor de schatkist. Toch zal ook onze overheid er genoe gen mee moeten nemen. In het buitenland kan het immers ook! Niet direct, maar indirect Misschien zal ons worden tegengeworpen, dat daar de in directe belastingen ook yeel ho ger zijn. Welnu, dan moet ook in ons land het zwaartepunt van de heffingen meer van het in komen naar het verbruik wor den overgebracht. Dat is beslist niet a sociaal, want dan zouden alle ons omringende landen fis caal gezien a-sociaal zijn inge steld. Een dergelijke verschuiving past geheel in de politiek van minister Zijlstra, die immers de conjunctuur, dus investering en verbruik in de hand wil houden. Uit conjunctureel oogpunt is het veel gemakkelijker te manipu leren met indirecte dan met di recte belastingen. De minister kan dan zijn hart ophalen. Tenslotte zal een dergelijke verschuiving goed passen in liet aanpassingspatroon van Benelux en E. E. G. Alleen is een indi recte belastingpolitick veel moeilijker te verkopen dan een directe. In het kader van de pro- duktiviteitsstijglng kan een prijs stijging voorkomen worden wan neer een fiscale heffing op een door produktivitcitsverbctcring. Drs. HERMES. (Nadruk verboden.) VARKENSPRIJZEN STERK OMHOOG Gunstige situatie op Engelse baconmarkt Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft gisteren op zijn open bare vergadering in Utrecht be sloten de overnameprijs voor baconvarkens te verhogen met S cent per kilogram geslacht ge wicht. Een tussentijdse verho ging van vijf cent die vorige week werd vastgesteld meege rekend. betekent dit een prijs verhoging van 13 cent in de 14 dagen. Aanleiding tot deze maatrege len is de gunstige situatie die op de Engelse baconmarkt is ont staan door het geringe bacon- aanbod, dat o.m. een gevolg is van een staking in de Deense baconfabrieken. Men acht het bovendien ten zeerste gewenst, dat zoveel mogelijk varkens op licht gewicht wordt afgeleverd, gezien het te verwachten grote aanbod in de komende weken en een verslapping van de handel rond de Kerstdagen. Dc Franse grenzen zijn nog steeds gesloten voor de Nederlandse varkens, zodat de vergroting van de af zetmogelijkheid in Engeland op ccn gunstig moment komt. De overnameprijzen zijn nu ƒ2,28; 2,22; 2,19 en ƒ2,16 voor de vier verschillende kwa liteitsklassen. EEN JAAR MET AFTREK VOOR DOODSLAGPOGING GEËIST. De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft woensdagmiddag tegen de 51- jarige opkoper A. S. uil de hoofd stad één jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist wegens poging tot dood slag op zijn 47-jarige echtgenote door haar met een klauwhamer op het hoofd Ie slaan, daarbij uitroepende: „Ga weg stink ik vermoord je. Ik heb er tien jaar voor over; nu ga je er aan". Volgens de gerechtelijk genees kundige dr. J. Zeldenrust was de drie centimeter lange huidwond aan het voorhoofd van de vrouw een eenvoudig letsel, dat niet als jswaar lichamelijk letsel kan wor den gekwalificeerd. Do theatraal doende en tel kens in huilen uitbarstende ver dachte ontkende hardnekkig, dat hij op zondagavond 15 november van liet vorig jaar rijn vrouw op dc zolderverdieping van hun wo ning met de klauwhamer, die zijn eigendom was, had gesla gen. Enkele dagen tevoren had hij het huis verlaten. Hij vertel de dat zijn vrouw echtscheiding had aangevraagd, hetgeen hem zeer veel verdriet deed omdat hij zielsveel van haar hield. „Nu is alles weer koek en ei", zei de verdachte. De bewuste avond kwam hij terug om nog enkele dingen, die zijn eigendom waren, 0)i tc halen. Tegenover dc poli tie had verdachte destijds ver klaard dat hij die avond behoor lijk onder invloed van alkohol verkeerde. Zijn thuiskomende vrouw, door buren gewaarschuwd dat haar man in huis was. ging naar de zolderverdieping. De vrouw had volgens S. hem daar met een broodmes bedreigd. „Zij had mi.j al eens eerder gestoken". Met de afsluitingslat van het zolder raam zeide verdachte zich toen tegen haar verweerd te hebben uitroepende; „Steek me niet, ik ben bang voor de dood". De vrouw, ter zitting zich op haar verschoningsrecht beroe pend, had voor de rechter com missaris verklaard dat de man haar op de zolderverdieping met de hamer had geslagen. Zij was duizelig geworden. Bijkomende en bloed op haar gezicht voelend riep zij „moord". Haar man had meermalen bedreigingen tegen haar geuit. Verdachte was na zijn daad het dak op gevlucht. Toen de officier hem vroeg: „Hoe kwam uw vrouw aan die wond?" antwoordde verdachte: „Nu het verleden weer boven halen; dan moet ik mijn vrouw voor goed verliezen en ben ik reddeloos verloren". De president, opmerkende „zo theatraal moet u niet doen", hield S. voor dat dc deskundigen uit hun onderzoek hadden afge leid dat er wel met de hamer ge slagen is. De algemene tendens der vroegere rapporten over ver dachte, aldus de president, Is on gunstig. Hij is bijzonder driftig en ongeremd als iets zijn woede opwekt. Volgens het psychiatrisch rap port is verdachte een labiele primitieve ongevormde man en moet rnet betrekking tot zijn daad rekening worden gehouden met verminderde toerekenbaar heid. Uitspraak 7 december. WEDEROM LAGER De knersen van de interna- meenten op 98U (onv.) geadvi seerd. Het disagio van een half procent dat deze lening dinsdag deed, was voor de beurs vol doende om te concluderen, dat deze lening groot 100 miljoen, was mislukt. In de lokale afde lingen was het eveneens zeer stil. De grootbanken doorelkaar 5 tot 10 punten lager. Bieraan delen aangeboden. Prolongatie 3Va procent. Beursindices Int. Conc. 570.96 567.11 563.07 Industrie 337.56 337.20 333.12 Scheepvaa tr 172.04 170.94 171.60 Banken 219.82 218.51 216.39 Cultures enz. 152.14 151.08 151.87 Algemeen 400.49 398.27 395.37 Nabeurskoersen tionale waarden waren gister middag bij de opening opnieuw lager, vergeleken met het vorige slotniveau. De handel was zeer stil. De Westduitse beurzen gaven bij de opening koersver liezen van 10 tot, 20 punten te zien. In Wall Street noteerden de Nederlandse hoofdfondsen dinsdag een weinig lager, zodat er van die zijde geen enkele sti mulans op het Damrak uitging. Wall Street heeft te kampen met de jaarlijks omstreeks deze tijd steeds terugkerende belas tingverkopen waardoor ook po sities in Europa voor Ameri kaanse rekening worden geliqui deerd. Dit is, aldus de beurs, wel de hoofdzaak van de zwak ke tendentie van de laatste tijd op de internationale beurzen. Dalende koersen houden veelal ook in dat opgezette posities, waarin verlies zit, geliquideerd moeten worden om erger te voorkomen. Deze liquidaties ko men thans in een vrij lege markt. Hiermede zijn de afbrok kelende koersen van de laatste beursdagen dan ook gemakke lijk verklaarbaar. Een belang rijke factor is tevens dat de grote beleggingsmaatschappijen er op het ogenblik de voorkeur aan geven, de kat uit de boom te kijken en niet tot verdere aankopen overgaan. Dat de han del, zoals gemeld, zeer stil was komt mede door het feit dat Wall Street vandaag, wegens „Thanksgiving Day", gesloten blijft. AKU's openden gistermid dag op 456' c, tegen dinsdag als slotkoers 463. American Enka, dochtermaatschappij van het. AKU-concer'n, heeft grote uit breidingsplannen voor de pro- duktie van nylongarens voor banden. Philips 12 punten lager 'op 1200. Even later werd 1196 voor de elektro-aandelen geregis treerd. Unilever 785, min 9 pun ten. Hoogovens opende flauw op 835, min 151 i. Kon. Olie op f 122,60 ruim een gulden lager. Gedurende het verdere beurs- verloop trokken de koersen over de gehele linie enige punten aan doordat de tendentie op de Westduitse beurzen plotseling veel beter was geworden en de aanvankelijke koersverliezen al daar van 10 tot 20 punten voor het grootste gedeelte teniet werden gedaan. Scheepvaarten en cultures ongeanimeerd met weinig zaken. Staatsfondsen stil en praktisch onveranderd. Op de beleggings- markt, werd de koers voor de nieuwste 4'4 procent lening 1960 Bank voor Nederlandsche Ge- A.K.U.: 460—461 gl slot 460 1. (459) Kon. Olie: 122.70- 124.20 slot 124.00 (122.80) Philips: 1207—1217 slot 1216 (1203'=) Unilever: 79179S slot 797 790i Hoogovens: niet genoteerd. Advieskocrsen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.5610.66, Amerikaanse dollar 3.753.79, Canadese dollar 3.83—3.88. Fran se frank (100) 75.90—76.40, Bel gische frank (100) 7.50—7.55, Duitse Mark (100) 90.25 90.75. Zweedse kroon (100) 72.50-- 73.50, Zwitserse frank (100) 87.50—88.00, Italiaanse lire (10.000) 59.75—61.75, Deense kroon (100) 54.2555.25, Noorse kroon (100) 52.40—53.40, Oosten rijkse Schilling (100) HAS HES, Portugese escudo (100) 13.15—13.30. Spaanse peseta (100) grote coupures 6.20—6.35. In de woensdag in Haarlem gehouden vergadering van de vakgroep Tuinders van de Ka tholieke Land- en Tuinbouwbond is meegedeeld, dat werkgevers en werknemers overeenstem ming hebben bereikt over een nieuwe C.A.O. in de tuinbouw voor de jaren 1961 en 1962. De vakanties zijn uitgebreid tot 15 dagen. De voorzitter, de heer Jac. Groen uit Alkmaar was veertig jaar met de leiding van de vak groep belast. De voorzitter van de Land- on Tuinhouwbond, de heer E. G. M. Kolfschoten, hul digde hem daarvoor. Hij bood een geschenk aan. De vergadering besloot, dat be. stuursleden, die 70 jaar rijn ge worden, zullen aftreden. Do heer Groen zal daarom het volgend jaar zijn functie neerleggen. Dr. ir. G. de Bakker, directeur van de Tuinbouw van het minis terie van Landbouw, hield een inleiding over „Tuinbouwvesti- g'Og"- Ifi.i merkte op, dat dc tuin bouw zich na dc oorlog voorspoe dig ontwikkeld heeft. De opper vlakte is gelijk gebleven, maar dc produklie is aanmerkelijk ge stegen en hier en daar zelfs ver dubbeld. Dat heeft men bereikt dooi' een geweldige intensivering van de tuinbouw. Ondanks stads uitbreidingen acht de heer De Bakker nog ruimte voldoende aanwezig in het Westen van het land. Noord-Holland is volgens hem achter bij Zuid-Holland ten op zichte van de intensivering en ook mankeert er nog veel bij de inrichting van tuinbouwgebie den. Hier ligt een taak voor de tuinbouworganisaties. De heer De Bakker zag de toekomst gun stig in en voorzag voor de in tensivering op de Europese markt gunstige perspectieven. DEEL VAN FREJUS WEER ONDER WATER Hevige regenval doorbrak dijk van rivier de Reyran Laaggelegen gedeelten van Fréjus staan weer onder water, een jaar na de ramp toen de dam van Malpasset. bezweek en 400 mensen het. leven verloren. Een dijk, die gemaakt was om het water van de rivier de Reyran, die als gevolg van de hevige regenval der laatste da gen sterk was gezwollen, tegen te houden, begaf het dinsdag middag. Hierdoor kwamen pas gebouwde huizen dinsdagavond onder water te staan. De spoor- en wegverbindingen tussen Marseille en Nice zijn verbroken en de autoriteiten ter plaatse noemen de toestand ernstig. Tot dusver zijn er geen slachtoffers gevallen. DE KERNBEWAPENING Een groep Amerikaanse con gresleden vliegt zaterdag naar Europa om de samenwerking op het gebied van de kernbewape ning tussen Amerika en zijn NAVO-bondgenoten te onderzoe ken, zo heeft de congrescommis sie voor atoomenergie meege deeld. Verdere bijzonderheden zijn niet. verstrekt, maar van welin gelichte zijde wordt vernomen dat de groep onder meer wil na gaan, of Amerika voldoende toe zicht heeft op de voorraden kernwapens die in geallieerd ge bied zijn opgeslagen. De groep komt. zondag in En geland aan voor besprekingen met Amerikaanse en Britse functionarissen. Vervolgens gaat men naar verwachting naar Parijs en vandaar naar andere Westeuropese hoofdsteden die nog niet bekend zijn gemaakt. Yves Saint-Laurent heeft lichamelijke en geestelijke instorting Yves Saint-Laurent, de 24-ja- rige eerste ontwerper van het modehuis Dior, heeft volgens zijn vrienden „een volkomen lichamelijke cn geestelijke in storting gehad en het gebruik van zijn benen verloren". Hij zou zelfs familieleden niet her kennen en niet in staat zijn zelf het eten naar zijn mond te bren gen. Saint-Laurent bevindt zich op het ogenblik in een particuliere kliniek waarheen hij vorige maand uit een Parijs militaire ziekenhuiis werd vervoerd. Een woordvoerder van Dior heeft eerder berichten tegenge sproken dat Saint-Laurent ern stig ziek zou zijn geworden na zijn ontslag uit het Franse leger. De woordvoerder zei wel, dat hij .„zeer zwak" was. Purmerend wordt „schrikkel jarigen-stad" stad ook „schrikkeljarigen-stad worden. Onder auspiciën van de V. V. V. zal een schrikkeljarigen- boek worden aangelegd, waarin iedereen, waar ook ter wereld, kan worden ingeschreven, zo hij maar op 29 februari is geboren. Wie in het boek komt te staan, krijgt een certificaat in zijn- landstaal, waarin staat vermeld,, dat hij zich officieel schrikkel- jarige mag noemen. Purmerend wil bovendien een „schrikkelmuseum" inrichten, waarin bijzonderheden zullen komen over schrikkeldag en schrikkel jarigen. Reeds beschikt' men over enige honderden ge boortekaartjes van kinderen, die dit jaar op 29 februari zijn ge boren. Ook wil men in 1964 een reünie van schrikkel jarigen in Purmerend houden. N cdcrlandMexico gaat toch door De interlandwedstrijd Neder land—Mexico zal dit seizoen toch doorgaan. De K. N. V. B. en de Mexicaanse voetbalbond zijn overeengekomen de wedstrijd woensdagavond 19 april a.s. te spelen. Waar de ontmoeting wordt gehouden is nog niet be kend. De wedstrijd is mede bedoeld als voorbereiding voor de wed strijden tegen Hongarije en Oost-Duitsland voor de voor ronden van het tornooi om het wereldkampioenschap, waarvan de eindronden in 1962 in Chili worden gespeeld. BulgarijeDuitsland 2—1 Het Bulgaarse voetbalelftal heeft woensdag t.e Sofia ten aanschouwe van 50.000 toeschou wers met 2—1 gewonnen van Duitsland. Bij de rust leidden de Duitsers met 10. De eerste overwinning van Bulgarije op Duitsland kwam pas ver in de tweede helft tot stand. De gasten namen reeds na twaalf minuten spelen de leiding door een treffer van linksbuiten Vollmar. Tot negen tien minuten voor het einde bleef deze stand gehandhaafd. Toen zorgde linksbuiten Kolev na een langdurig Bulgaars of fensief voor de gelijkmaker: 1 1. Dezelfde speler werd zeven minuten voor tijd de held van de dag. door de Duitse doelman Evert voor de tweede maal te passeren. Ondanks verwoede po gingen lukte het de Duitsers in de resterende speeltijd niet meer de balans in evenwicht te brengen. EngelandWales 51 Het Engelse voetbalelftal heeft woensdagmiddag in het Wembleystadton te Londen met 51 gewonnen van Wales. Bij de rust, leidden de Engelsen reeds met 3—0. Met. passes, die wanneer men het zware veld in aanmer king neemt. verrassend zuiver waren, heeft de voorhoede van het Engelse voetbalelftal woens dagmiddag voor 65.000 toeschou wers in het Londense Wembley- stadion de onzekere defensie van Wales vaak volkomen weg gespeeld. Engeland won tenslotte met 5—1 waarmee de totaalscore in de laatste vier interlands, die alle werden gewonnen, op 23—5 werd gebracht. Reeds in de derde minuut van de ontmoeting opende rechts binnen Kimmy Greaves de sco re na een pass van middenvoor Bobby Smith. Linksbuiten Bob by Charlton zorgde 18 minuten later met een ontstellend hard schot voor de tweede treffer en nog voor de rust werd het. 30, toen Bobby Smith een voorzet van Greaves met het hoofd langs de doelman van Wales» sloeg. Tien minuten na de hervat ting was het aanvoerder-links binnen Johnny Haynes, die met een schuiver succes had (40) en acht minuten later bedroeg de marge al vijf doelpunten door toedoen van Greaves: 5—0. Pas daarna deed Engeland het wat kalmer aan, zodat midden voor Ken Leek van Wales een kwartier voor het einde een overigens verdiend tegendoel punt kon scoren. OM DE EUROPESE BEKER .WismutRapid 20 De Oostduitse kampioensploeg Wismut (Karl Marxstadti heeft, dc tweede wedstrijd tegen het.) Weense Rapid voor de achtste finales van het tornooi om de» Europese voetbalbeker gewon- j nen met 20. De beslissing in j deze wedstrijd, die voor 30.000; toeschouwers te Aue werd ge-i speeld, viel pas in de tweede helft door doelpunten van rechts-' half (Bamberger (49e min.) en' rechtsbuiten Zink (62e min.) i Daar de eerste, te Wenen ge speelde wedstrijd eindigde ineen' overwinning met 31 voor dei Oostenrijkers, is er een derdei wedstrijd noodzakelijk geworden) om te bepalen. Wie van beide' overgaat naar de kwart-finales.' Onmiddellijk na afloop van de wedstrijd Wismut-Rapid kwa men de clubleiders bijeen om te spreken over plaats en datum van de derde ontmoeting. De kous viel hierbij op Amsterdam,l waarmee men zich in beide kam pen kon verenigen, terwijl als data uit de bus kwamen zater-| dag 17, zondag 18 of woensdag 21 december. Gezien de weigering om de Oostduitse schaker Uhlmann, diej zou deelnemen aan het zónetor-' nooi te Ubbergen. een visum te| verstrekken waardoor, zoals bekend, alle Oosteuropese scha kers zich uit het tornooi terug-' trokken lijkt het weinig aan nemelijk, dat ten opzichte vsnj de Oostduitse voetballers een' andere regeling zal gelden. De beer D. J. Bessem, dirèc-j teur van het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar Wismut reeds eerder speelde, deelde mee, nog geen enkele aanvraag voor offerte van één der beide clubs tc hebben ontvangen. De heer Bessem was van mening, dat ook in dit geval, vooral daar het twee buitenlandse clubs betreft, van het standpunt niet zal wor den afgeweken en de Oostduit sers visa zal worden geweigerd,

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 6