Leidt Deens marihuana-spoor naar Amsterdam Ons land een vuilnisvat.... voor afgedankte voertuigen Radio en Televisie f'Stsffels-Risseeuw O RIBBENS DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 DE PRIJS VAN OLIE VOOR CENTRALE VERWARMING Indonesische maatregel tegen smokkelen DE CONFERENTIE OVER HET STAKEN VAN DE KERNWAPEN PROEVEN Ineens, terwijl U een krant opraapt ONDERONTWIKKELD AUTOLAND Gunstig handeltje De veiligheid in gevaar Onveilig verkeer Zweedse in arrest wegens poging tot doodslag Acht pinken, geschenk voor Chili MAAN LEEK EEN MASSALE RAKET- AANVAL AMERIKAANSE RUIMTECABINE GEBORGEN NEHROE WAARSCHUWT CHINA Brand in gastenhuis in Utrecht handen HAMEA GELEIEEH3 Tweemaal bedankt voor wethouderszetel Verbond voor Veilig Verkeer gaat jeugdkrant uitgeven ,,1. Hii' ADVERTENTIëN i P. FIJN VAN DRAAT .Een onvergetelijke .melodie' t>&cke*-5 kolenhaarden In de nieuwe stijl I HANDELSONDERNEMING Donderdag 24 novemner no De afdeling verdovende mid delen van de Amsterdamse centrale recherche gaat in over leg met de politie van kopen hagen en Stockholm na of er enig verband bestaat tussen de arrestaties die in deze steden zijn verricht in verband met een marihuana-affaire. In Amsterdam werden twee weken geleden twee Amerikanen en een Nederlandse vrouw ge arresteerd, in Kopenhagen een Surinamer en zestien vrouwen en in Stockholm bevinden zich drie Amerikaanse soldaten in arrest. Via Interpol, die ook de politie in andere landen heeft ingeschakeld, hoopt men klaar heid in deze zaken te kunnen brengen. Op 9 november j.l. werd een inval gedaan in een hotelletje in Amsterdam, waarbij de pas uit Duitsland gearriveerde 28- jarige Amerikaanse student J. S., zijn 26-jarige landgenoot P. W. en de 31-jarige Nederlandse vrouw G. te K. werden aange houden. In hun gezelschap be vond zich ook een Deens echt paar, doch deze echtlieden ble ken niets met de zaak te maken te hebben. De student S. had 270 gram marihuana, een aantal morfine-ampullen, een brok haschisch en een hoeveelheid verdovende kauwpillen bij zich. Hij verklaarde deze verdovende middelen die dag van een onbe kende te hebben gekocht. Hij is inmiddels voor de officier van Justitie geleid. Zijn landgenoot en de vrouw werden vrijgelaten. Men is enig verband gaan leggen tussen deze zaak en de arrestaties die vorige week in Kopenhagen werden verricht. Daar werd toen eerst de Suri namer Arthur George B. 128 jaar) aangehouden, die als nar- coticahandelaar geen onbekende is in Amsterdam. Zestien vrouwen, die mari- huanasigaretten van hem had den gekocht, werden ook aan gehouden. Een der vrouwen bleek als tussenhandelaarster te fungeren. De vrouwen zijn in middels vrijgelaten. In verband met deze affaire werden voorts drie jonge Ame rikaanse soldaten aangehouden, die marihuana in Kopenhagen zouden hebben verhandeld. Zij werden in Stockholm gegrepen en bevinden zich daar nog in arrest. De Deense politie is niet voornemens hun uitlevering te vragen. De Kopenhaagse politie-in- specteur Jens Jersild, die met het onderzoek in deze zaak is belast, heeft ten stelligste ont kend dat Deense radio- en televisie-acteurs en musici bij deze handel in marihuana zijn betrokkên. Över de geruchten dat een aantal Deense ballet danseressen zouden hebben deelgenomen aan uitspattingen die een pendant zouden vormen van de beruchte Parijse ,,rose balletten", liet hij zich niet uit. Wel houdt hij rekening met de mogelijkheid dat achter deze af faire een internationale bende zit. De Amsterdamse politie gaat in deze veronderstelling nog niet zover, omdat uit het voorlopig onderzoek nog niets van enig verband is gebleken. Vaststaat alleen, dat de in Ko penhagen gearresteerde Surina mer als handelaar in verdoven de middelen ook in Amsterdam bekend was en als zodanig werd gezocht. Het is volgens de politie niet onwaarschijnlijk dat Ameri kaanse militairen uit Duitsland een rol in deze affaire spelen. Kopenhagen is sinds enkele ja ren verloïcentrum van de Ame rikaanse troepen. Zoals bekend was Amsterdam zulks daarvoor en men heeft toen ook hier met de kwalijke handelspraktijken van sommige militairen kunnen kennismaken. In Kopenhagen was de handel in verdovende middelen tot nu toe vrijwel on bekend. Het aantal marihuana- De prijsverandering bij de levering van olie voor centrale verwarming geldt slechts voor de grote hoeveelheden van deze olie die op contractuele basis worden afgenomen. De prijs van stookolie, die aan kleinere kopers wordt geleverd, wordt door de verandering niet beïnvloed. Het ministerie van Economi sche Zaken heeft desgevraagd meegedeeld dat do basisprijs van 12,25 per 100 liter niet veran derd is. De gewone particuliere consument ondervindt dus geen nadeel van het vervallen der kortingep, die de oliemaatschap pijen verleenden bij de aankoop van grote hoeveelheden op basis van een overeenkomst. Van de zijde van een der olie maatschappijen werd ons verdui delijkt, dat totdusverre een kor ting (tot 30 procent) werd gege ven op het afnemen van grote voorraden stookolie. Deze hoe veelheden betreffen leveringen aan ondernemingen, fabrieken e.d. Door de toenemende concur rentie van kleinere producenten werden de maatschappijen, zo werd gezegd, genoodzaakt deze kortingen te laten vervallen. Ook VOW lien blijven in feite dus de basisprijzen onveranderd. it vervallen van de kortin gen betreft, aldus deze zegsman, i ac lts de grote hoeveelheden per contract van de oliemaat, s.Dijen werden afgenomen. handelaren in Europa is niet groot en het is mogelijk dat zij onderling contacten onderhou den. Volgens het Kopenhaagse dagblad „Aktuelt" zou ook de Westindische zanger Lincoln Gordon bij deze zaak betrokken zijn. De arrestaties in Stockholm werden verricht tijdens een razzia door de afdeling Narcoti ca van de Zweedse staatspolitie in samenwerking met de ge meente- en districtspolitie. Reeds enige tijd geleden be schikte de Zweedse politie over aanwijzingen dat in café's, dan cings en nachtclubs aan de Bon- destraat marihuana werd ver handeld. Een flinke partij ver dovende middelen en voorts een auto, waarin het vergif waar schijnlijk is vervoer, werden in beslag genomen. Twee Amerika nen en een groot aantal Zwe den werden gearresteerd. De beide Amerikanen en één Zweed bevinden zich nog in arrest. De in beslag genomen auto zou de zelfde wagen kunnen zijn, die kortgeleden in ons land is ge signaleerd. Onder de motorkap bevond zich 6 pond marihuana. In de auto, die via Duitsland naar Zweden is gereden, bevon den zich enkele Amerikanen. Volgens het Zweedse dagblad „Aftonbladet" zouden in Parijs wonende Amerikanen bij de smokkelzaak betrokken zijn. Een deel van de in beslag geno men verdovende middelen be reikte Zweden via brieven en geschenkpakketten, aldus deze krant. De marihuanazaak in Scandi navië is volgens het Kopenhaag se dagblad „Berlingske Tldende" aan het rollen gebracht door een vrouw uit het Jutlandse stadje Randers. Zij vond op de kamer van haar dochter rnari- huanasigaretten. Het meisje verklaarde de sigaretten tijdens haar verblijf in Kopenhagen van een buitenlanden te hebben gekregen. Haar moeder scha kelde hierna de politie in, waar na o.m. de Surinamer Arthur George B. in Kopenhagen werd gearresteerd. Deze B. had kort tevoren Amsterdam verlaten met een koffer. Als marihuana- handelaar is hij geen onbeken de van de Amsterdamse politie. De Indonesische marine heeft, ter hoogte van Zuid-Celebes per manent een oorlogsschip gesta tioneerd om het smokkelen te gen te gaan. Uit dit gebied wor den grote ladingen kopra en an dere produkten naar Brits-Bor- neo en de Philippijnen gesmok keld. De Amerikaanse afgevaardig de op de conferentie over het staken van proeven met kern wapens, Charles Stelle, heeft verklaard dat wanneer de Rus sen vasthouden aan hun „be lachelijk lage aantal" inspecties ter plaatse, „verdere onderhan delingen op dit punt onmogelijk zijn." De Sowjet-Unie is bereid ak koord te gaan met jaarlijks drie inspecties ter plaatse naar niet- geïdentificeerde gebeurtenissen van een seismische grootte van meer dan 4.75. Gezien het feit dat het jaarlijkse aantal derge lijke gebeurtenissen niet bekend is, komen meer dan drie inspec ties neer op spionage, aldus de Sowjetafgevaardigde Tsarapkln. Stelle betoogde dat het aantal gebeurtenissen in de Sowjet- Unie jaarlijks ca. 100 bedraagt, en dat in 20 gevallen ter plaatse een onderzoek moet worden in gesteld. De Engelse afgevaardigde sir Michael Wright stelde voor de behandeling van dit onderwerp voorlopig te laten rusten. De be sprekingen zullendonderdag worden voortgezet. kunt U zich niet meer oprichten. Om standers denken dat U overdrijft, zo snel overvalt U wat men ,,spit in de rug" noemt. Laat U niet kwellen door de he vige pijn die de geringste beweging U veroorzaakt. Driemaal daags wrijven met Kloosterbalsem (Akker-Balsem), waarvan de \v4rmte-0pwekkende be standdelen diep ln de weefsels door dringen en de/pijn snel verjagen. In korte .tijd zult U zeggen: ..Kloosterbal- sem - geen goud zo goed." Nederland dreigt het vuilnis vat van West-Europa te worden voor afgedankte auto's en de oorzaak, hiervan moet gezocht worden in het feit, dat de Ne derlandse overheid door bijzon dere heffingen de prijs van nieuwe auto's in ons land onno dig hoog maakt. In het buitenland liggen de prijzen voor nieuwe wagens veel gunstiger. Het gevolg hier van is, dat „kneusjes" ip de ons omringende landen weinig af trek vinden en voor luttele be dragen te koop zijn. Dergelijke wagens worden nu door Neder landse handelaren opgekocht, naar ons land gebracht en hier opgeknapt, waarna ze met een flinke winst van de hand kun nen worden gedaan, want in Ne derland zijn er liefhebbers ge noeg voor dergelijke „voorde lige" aanbiedingen te vinden. De oorzaak schuilt dus in de te hoge prijs van nieuwe wagens. Wanneer we zien, dat Neder land toch een welvarend land is en dat zijn inwoners in wel stand beslist niet behoeven on der te doen voor andere West- Europeanen en dat bij ons de animo voor het bezit van een eigen auto zeker niet geringer is dan in de ons omringende lan den, dan tonen de volgende cij fers toch wel duidelijk welk een funeste invloed de heffingen van de overheid hebben op het autobezit in ons land. We zien, dat in Zweden 15 van de 100 inwoners een auto be rijdt, in Engeland zijn het er 10 op elke honderd, in Frankrijk 9, in Denemarken 7"i, in ons buurland België 81 j, in Zwitser land 8'i om maar enkele cijfers te noemen. Nederland komt met slechts 4'/2 wagen per 100 inwo ners als onderontwikkeld gebied achteraan en daar zijn dan do vele oude tweedehandswagens die hier in omloop zijn, nog bij inbegrepen. Door deze omstandigheden worden bepaalde praktijken in de hand gewerkt. Zoals reeds eerder vermeld, gaan Nederland se handelaren naar het buiten land om daar op automarkten kneusjes op te kopen tegen zeer voordelige prijzen. Deze wagens worden als sloopwagens inge voerd. Maar ze worden niet ge sloopt. Neen, ze worden gerepa reerd en daarna tweedehands verkocht. De winstmarges van deze handelaren liggen hoog, want zij hebben geen last van de heffin gen van de overheid. Een in het buitenland gekochte jonge wa gen van slechts één of twee jaar oud, die een beperkt aan tal kilometers heeft gelopen en daar al snel „total loss" wordt verklaard, is na opgeknapt te zijn in Nederland nog aardig wat waard. De kosten voor de handelaar liggen laag, zodat hij op zo'n wagen toch altijd nog een 1.000 tot 1500 kan verdie nen. Nu behoeft zo'n opgeknapte wagen, wanneer hij werkelijk goed gerepareerd is en terdege gecontroleerd, geen gevaar op de weg te betekenen. Maar helaas zijn er onder de heren gelegenheidshandelaren ook lieden die het niet zo nauw nemen. Zij willen zo min moge lijk kosten aan de wagen beste den en als hij nu maar loopt en er uiterlijk aardig uitziet, kun nen ze hem aan liefhebbers al spoedig voor een zacht prijsje kwijt. Maar zulke wagens bete kenen wel degelijk een gevaar op de weg, zowel voor de berij der, als voor de andere wegge bruikers. Ditzelfde geldt uiteraard ook voor die vele niet geïmporteerde wrakken van Nederlandse origi ne, de derde- of vierdehands- auto's die ook grif aftrek vinden en in dikwijls deplorabele- toe stand onze wegen onveilig ma ken. Door het gysteem-van bijzon dere heffingen van de overheid wordt dit alles in de hand ge werkt. Enerzijds beklaagt de over heid zich over de toenemende onveiligheid op de weg, beijvert zij zich voor „veilig vérkeer" en geeft daar ook haar medewer king aan, doch anderzijds werkt zij indirect de onveiligheid in de hand. Wanneer de hoge financiële druk op nieuwe wagens belang rijk verlicht zou worden, neemt ongetwijfeld de animo voor der gelijke opgelapte kneusjes af. Tenslotte levert een nieuwe wa- genm inder risico's op de weg op, dan een oud, opgeknapt exemplaar. (Nadruk verboden.) De 37-jarige Zweedse mevrouw M. O. I.S. uit Stockholm, die met vakantie bij haar aanstaan de schoonzoon in Amsterdam vertoeft, is in de nacht van dins dag op woensdag door de politie aangehouden wegens poging tot doodslag. Zij had tegen drie uur 's nachts op het Damrak op een door een adjudant-inspecteur v»n politie door middel van een rode lamp gegeven stopteken ge reageerd door recht op de poli ticman in te rijden. Hij had het stopsein gegeven omdat hij do papieren van de wagen wilde controleren. Pas toen dc inspec teur een waarschuwingsschot Ipstc stopte de wagen, omdat de 24-jarige schoonzoon P. W„, van II. zoals hij vertelde dacht, dat er een band van de auto ge sprongen was. Ook hij werd meegenomen en pas vrijgelaten Met het m.s. „Aies" van de Kon. Ned. Stoomboot Maat schappij, dat zaterdag 26 no vember a.s. van Amsterdam ver trekt, wordt een achttal pinken als geschenk naar Chili ver scheept. Dit geschiedt op ini tiatief van de vier op Zuid-Ame- rika samenwerkende exporteurs van fok vee, het Nederlands rundvee stamboek te Den Haag en het Fries rundvee te Leeu warden, als onderdeel van de hulpverleningsactie „Nederland- Chili". De maan heeft onlangs grote verwarring veroorzaakt onder het personeel van het waarschu wingsstation tegen raketaanval- len in Thule op Groenland, zo weet het Amerikaanse tijd schrift „Aviation" te melden. Volgens het blad vertoonden de radarschermen op een gege ven moment een beeld, dat werd uitgelegd als een massale raket- aanval. Kort daarop werden de verbindingen met Thule verbro ken. Het bleek echter spoedig dat het beeld veroorzaakt werd door een radarecho van de opkomen de maan. Bovendien werd dui delijk dat het verbreken van de verbindingen het gevolg was van een breuk in een onderzeese kabel. Deze breuk was veroor zaakt door een ijsberg. De Amerikaanse luchtmacht wilde het bericht niet direct be vestigen, maar zij gaf wel toe, dat het station in Thule maan- echo's had geregistreerd en dat het personeel nu had geleerd, hieraan geen aandacht te beste den. De Amerikaanse luchtmacht is er maandag in geslaagd een 225 kilogram wegende ruimtecabine die vanaf het eiland Santa Rosa (Florida) was gelanceerd en een liöogte van 52 kilometer had be reikt, te bergen. Dit ls de twee de maal, dat een dergelijke proef met succes is bekroond. VRIJDAG 25 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50' Vöor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram.; 10.30 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Gram.; 11.50 Als de ziele luistert; 12.00 Middagklok; 12.03 Lichte muz.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Dansmuz.; 13.45 Vraagbaak voor vrouwen; 14.00 Sopraan.en gitaar; 14.50 Gram.; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Viool en piano; 17.00 Vobr de jeugd; 17.15 Kinderdoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Orkest; 18.20 Klankbeeld; 18.50 Emigra tiepraatje; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Memojandum; 19.30 Pol, lezing; 19.40 Verzoekprogr. voor de soldaten; 20.30 Radioles- sen; 21.00 Licht progr.; 21.40 Gedachtenwisseling en muzikale vragenbeantw.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Lezing; 22.50 Lichte muz.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram. 9.00 Gym.; 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio; 10.00 Dit en het andere; 10.35 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Fluit en piano; 11.40 Gram.; 12.00 Gram.; 12.20 Voor de landbouwers; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Sport; 12.50 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Milit. orkest; 13.55 Beursberichten; 14.00 Vrou wenkoor; 14.25 Boekbespr.; 14.45 Gram.; 15.00 Amus. progr.; 16.00 Orgel en zang; 16.30 Voor de zie ken; 17.00 Voor de jeugd; 17.53 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Vlaam se notities; 18.20 Lichte muziek; 18.50 De puntjes op de i; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Jazzmu ziek; 193.30 Het platteland nu; 19.45 V.P.R.O.-nieuws; 20.00 Nyvs; 20.05 Vrijheid in de opvoeding; 20.20 Kalenders; 20.25 Toneel praatje; 20.35 Kamerkoor; 20.50 De wereld vergadert; 21.00 Gram. 21.50 Quizprogr.; 22.15 Bultenl. weckoverz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zorg om de mens; 23.00 Soc. nws in Esperanto; 23.10 Muziekrevue; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgclrecital; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Orkestmuz.; 16.55 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lich- Premier Nehroe van India heeft woensdag voor de tweede maal in drie dagen fijds China gewaarschuwd, dat Chinese vliegtuigen zullen worden neer geschoten als zij het Indische luchtruim schenden. Omstreeks zes uur gisteroch tend is in een oud gastenhuis op de Oudegracht in Utrecht brand uitgebroken. De brand- weer die in verband met de nadat h(J .,vlc5, Jl°._ betaalde compacte bouw, spoedig met groot materiaal aanwezig was, trof één grote rookmassa aan. Zij moest zich met zuurstof maskers toegang tot het perceel verschaffen. In de gang vond boetes had voldaan. CMv.) ruw of schraal Mevr. De Jagervan Ewijk, raadslid van de gemeente Cu- lemborg. heeft dinsdagavond staande de vergadering voor de tweede maal bedankt voor dc funktie van tijdelijk wethouder van openbare werken cn onder wijs. De benoeming van een tij delijk wethouder is noodzakelijk geworden door dc ziekte van dc wethouder, de heer C. H. J. Nij- hof. De fractie van dc P.v.d.A, had de fractievoorzitter, dc heer A. J. Kerkhof, weer voor deze be noeming voorgedragen. De raad koos echter voor de tweede maal mevr. De Jager met 9 stemmen. Dc lieer Kerkhof kreeg 3 stemmen, terwijl 2 stemmen blanco werden uitgebracht. Nieuwe kandidaten werden in deze vergadering niet gesteld, waardoor dc raad genoopt wordt binnen elf dagen een kandidaat voor tc stellen, aangezien de ge meentewet dit vereist. Mocht in deze periode geen kandidaat voorgedragen worden, dan zal het initiatiefvoorstel van de raad tot benoeming van een tijdclfik wethouder van de agen da worden afgevoerd. Do raad van Culemborg be staat uit vijftien loden, waarvan zes K.V.P., vijf P.v.d.A., twee V.V.D., één A.R. en één C.H.U. In januari zal er in Nederland een nieuw blad verschijnen voor jongeren van pl.m. 12 tot 18 jaar. Het blad zal „Veilig Uit" heten en wordt op krantenfor maat uitgegeven door het Ver bond voor Veilig Verkeer. Na een brief, welke het Verbond richtte tot directeuren en hoof den van scholen voor voortgezet onderwijs, kwamen binnen en kele dagen ruim 20.000 abonne menten binnen voor leerlingen van deze scholen. De eerste drie nummers (Jan.-maart-mei) wor den als proef beschouwd. Het ligt in de bedoeling het blad 2 maandelijks te doen verschijnen. De redactie wordt gevoerd door 3 volwassenen en 3 jongeren. Dc vorm en inhoud zullen geheel worden afgestemd op de rijpere jeugd. men de 86-jarlge arts C. W. Nieuwenhuysen in bewusteloze toestand. Zijn 60-jarige huis houdster had nog getracht langs een laken het brandende huis te verlaten. Dit laken was iets te kort. Zij viel van geringe hoogte naar beneden. Beide slachtof fers werden in shock-toestand door de G. G. D. naar het Aca demisch ziekenhuis vervoerd. De brandweer werd in de blus- singswerkzaamheden belem merd door een enorme rookont wikkeling. Tegen half zeven was men het vuur meester. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De huishoudster van de be jaarde arts is de 60-jarige mej. Dasbach. Zij liep bij haar val een gebroken bovenarm op. De brand heeft gewoed in de achterkamer van het grachten huis waar de oude man sliep. Een zoon heeft tegenover de po litie het vermoeden uitgespro ken dat zijn vader wellicht een lucifer heeft aangestoken om te kijken hoe laat het was. Hier door hebben waarschijnlijk de dekens vlamgevat. De gehele kamer brandde uit. Men vond nog de verkoolde portefeuille van de heer Nieuwenhuysen on der het totaal uitgebrande bed. De brandweer bluste het vuur met twee stralen en een nevel spuit. Het nablussingswerk duurde tot half acht. IÉ*-' ÏS'f? t-»i 27. Geschrokken kijken Eric en Svein elkaar aan en het ontgaat de Noorman daarbij niet, dat de twee gevangen nomaden hetzelf de doenDie weten dus nu meteen de rol van de dwerg Enfin, daar si niets aan te ver helpen nu en zolang ze gevangen zijn, kan het geen kwaad. Snel ledigt Eric de pijlkokers der gevangenen in de zijne, ter wijl hij Svein toefluistert: „Ga jij verder met deze kerels, ik zal het alleen proberen op te knappentot ziens Even later stormt hij achter de dwerg die een uitstekend rui ter blijkt te zijn door het glooiende landschap. „Hoe weet je, dat die moord aanslag nu is?" roept Eric de dwerg onder hot rijden toe. „Mij zien moordenaars," klinkt het antwoord. „Zij verbergen langs smal pad. waarlangs komen gauw meester BledaOei, waar om mij niet vliegen?" Zwijgend en grimmig rijdt Eric achter de kleine man aan, terwijl hij zich intussen afvraagt of er zelfs al zouden ze op tijd komen wel een mogelijkheid is om de moord te verhindereh. Dan houdt Prit met een ruk zijn paardje in en wijst met trillende vinger vooruit.In een oogwenk ziet Eric de twee verborgen boog schutters op de hoogte; een eind- weegs verder de anderenen tussen hen in, benedenzin het smalle ravijn de paar ruiters „Dat zijn Bleda... Hij zijn in val jammert de dwerg. „Wij te laat zijn. te muziek; 17.45 Franse les; 18.00 Boekbespr; 18.10 Kamermuziek; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nws; 19.40 Gram.: 20.00 Orkest: 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 20.00 Dc bezetting, documentaire; 21.05 Magazine de Paris; 21.35 Sport; 22.00 Epiloog. VL. BELG. TV: 19.00 Het vrije woord, lekenmoraal en filosofie; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nws; 20.30 TV-spel; 22.15 Filmnieuws; 23.00 Nieuws. auto Tegen trein Gistermorgen omstreeks ne gen uur is op de onbeveiligde overweg in de Inundatieaijk Noord te Tiel personenauto tegen een goederentrein aange reden. Een inzittende van de personenauto, Tte~25-Tarlge J. C. M. Schuurmew, gehuwd en af komstig uit Tjfel, wérd op slag gedood. De bestuurder, de 34- jarlge W. H. w$rrimet inwendig letsel overgebnftcht naar het zie kenhuis Bethésda in Tiel. De weg, waarop de -personenauto reed, loopt paraile met de spoor lijn. Op een gegeven moment maakt de wegSëftter een bocht en kruist de overweg. De beide inzittenden, die. nog maar korte tijd in Tiel wénen, waren ver moedelijk met deze situatie niet op de hoogte. Bovendien was 't volgens de polit\e in Tiel op het moment van de botsing mistig, zodat het zicht ijiet te best was. De goederent^éin, die met een vertraging van twintig minuten' van het station Tiel vertrokken was richting Geldermalsen,' kreeg door het ongeval'in totaal' een uur vertraging. TANDARTS Terneuzen AFWEZIG van 26 novem ber t/m 7 december. Voor spoedgevallen aanwe zige tandartsen ter plaatse. Hedenavond in het Con certgebouw om 8 uur; de boeiende Chopin-film Nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Reiscomité „Bejaarden". de Beckers 340 (kolenradlator) Met frontcireulatie - het unieke Beckera patent voor maximale stralingswarmte. Cap. 16.000 Kcal./u K 1480- Noordstraat 74, Telef. 2595 Terneuzen Da nieuwe VRBDESTRIN werklaars zonder naden Naadloos, dus i getinmrterrd waterdicht lóalaten onmogelijk extra verwaarde hak en zed veilig and-slip proBel soepele, wijde schacht •taiige warUunen 1S.75 per paar (matect t/m 12) Verkrijgbaar bij: Weetkolkstrast *Sa «brnsewn.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3