Haal vandaag nog wat pockets Bij Boekhandel N.V. P. J. van de Sande Woensdag 23 november '60 DE VRIJE ZEEUW, Pagina 11 door huurverhoging moeten worden gedekt, een huurverhoging met zich brengen van ongeveer 2,50 per week. Wij hebben gemeend U betreffende de gestelde vraag zo uitvoerig mogelijk te moeten inlichten, en wij hopen, dat desondanks binnen afzienbare tijd ook de oudere* woningwetwoningen kunnen worden voorzien van klosets met waterspoeling. Betreft: Uittreksels jaarverslagen. 15 nov. 195214 nov. 1953. Vervolgens hebben wij ons bezig gehouden met de netelige kwestie van het doen aanbrengen van klosets met waterspoeling in onze oudere wonin gen. Ons Bestuur is van mening, dat de thans nog bestaande „privaten" uit de tijd zijn. Tot onze spijt was het niet mogelijk deze verbetering te laten aanbrengen uit het onderhoudsfonds. De uil deze verbetering voortvloeiende kosten zullen dus ten laste van de exploitatie moeten worden gebracht. Wij waren van mening, dat deze meer dere exploitatiekosten wellicht zouden kunnen worden gedekt uit de hogere huuropbrengst i.v.m. de a.s. huurverhoging. Het mag toch als een nor male eis van de huurders worden gesteld om voor de meerdere huur ook meerder comfort te krijgen. Op ons desbetreffend verzoek werd tot op heden evenwel nog geen beslissing genomen. 15 nov. 195314 nov. 1954. Vervolgens hebben wij ons weer bezig gehou den met de kwestie van het doen aanbrengen van klosets met waterspoeling in onze oudere wonin gen. Ons Bestuur is unaniem van oordeel, dat ver betering van de thans bestaande toestanden eigen lijk geen verder uitstel duldt. De daarop betrek king hebbende aanvraag met bijbehorende teke ningen werd aan het college van B. en W. inge zonden. Voor de zg.n „eigen" woningen werd al leen de aanvraag voor de 6 woningen aan de Veldstraat te Sluiskil en de 9 kleine middenstands woningen aan de Van Steenbergenlaan doorge zonden. De 16 en 10 woningen aan de Oostkoik- straat kwamen niet in aanmerking voor premie verbetering. Het resultaat van een en ander is geweest, dat genoemde 6 en 9 woningen in be handeling kunnen worden genomen, mits de be trokken huurders zich akkoord verklaren met de daardoor ontstane huurverhoging. Deze huur verhoging zal slechts worden toegepast over het bedrag, dat na ontvangst van de Rijkspremie te onzen laste blijft. Daartegenover staat, dat, mocht de verbetering voor de oudere woningwetwonin gen doorgang vinden, voor die woningen een huurverhoging zal moeten worden toegepast over het volledige bedrag der te maken kosten. Deze naar onze mening onjuiste huurverhoging kan niet zonder meer worden geaccepteerd. Het komt ons onbegrijpelijk voor, dat de woningwet woningen het volle pond moeten betalen en de eigen woningen slechts ongeveer de helft. Wij hopen, dat ook voor de woningwetwoningen spoe dig een bevredigende oplossing zal worden ver kregen. 15 nov. 195414 nov. 1955. In de kwestie van het doen aanbrengen van klosets met waterspoeling in onze oudere wo- ninge kon dit jaar geen oplossing gevonden wor- den. Blijkens brief H. J. no. 7, dd. 27 oktober 1955 aan de Nationale Woningraad is de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting thans niet bereid een algemene regeling in het leven te roe pen voor de verbetering van de vóóroorlogse wo ningwetwoningen. Allereerst moeten z.i. zoveel mogelijk nieuwe woningen gebouwd worden. Zo lang onvermijdelijk alle beschikbare bouwvak arbeiders voor deze nieuwbouw dienen te worden ingeschakeld ,acht hij het momenteel niet ver antwoord een r egeling te creëren ten behoeve van de modernisering van vóóroorlogse woningwet woningen, hoe gaarne hij ook aan die wensen zou willen tegemoetkomen, 15 nov. 195514 nov. 1956. Dit jaar kon ook nog geen oplossing bereikt worden in de kwestie van het doen aanbrengen van klosets met waterspoeling in onze oudere woningen. Zodra er maar enigszins vooruitzicht bestaat deze voorziening te treffen, zullen wij ter zake diligent zijn. 15 nov. 195614 nov. 1957. Dit jaar kon ook nog geen oplossing brengen voor de zeer urgente kwestie van het doen aan brengen van klosets met waterspoeling in de oudere woningen. Zelfs een bij de huurders van 26 niet-woningwelwoningen gehouden enquête leverde het povere resultaat op, dat slechts 1 huurder bereid was de vereiste huurverhoging te betalen. 15 nov. 195714 nov. 1958. Ook dit jaar kon ook nog geen oplossing bren gen voor de zeer urgente kwestie van het doen aanbrengen van klosets niet waterspoeling in de oudere woningen. Deze kwestie heeft evenwel de volle aandacht van het Bestuur. Zodra maar enigszins mogelijk zullen wij de daarvoor in kon- sept gereedliggende plannen tot uitvoering bren gen. 15 nov. 195814 nov. 1959. Ook gedurende dit jaar konden wij nog geen oplossing verkrijgen voor de kwestie van het doen aanbrengen van klosets met waterspoeling in de oudere woningwetwoningen. Voor de niet-woningwet-woningen, dus die wo ningen welke zonder Rijksbijdrage worden geëx ploiteerd, bestaat het vooruitzicht, dat wij in de loop van volgende jaar klosets met waterspoeling kunnen laten aanbrengen. Dit betreft de 26 wo ningen omgeving Oostkolkstraat en 3 woningen aan de Kerkhoflaan. De daaruit voortvloeiende kosten zullen dan vermoedelijk kunnen worden bestreden uit de op komst zijnde huurverhoging. Voor het doen aanbrengen van klosets met wa terspoeling in de 8 woningen te Sluiskil hebben we een berekening laten maken waaruit bleek, dat voor de kosten daarvan een huurverhoging van ongeveer 3,50 per week zou moeten worden gevraagd. Nog afgedacht van de vraag of de Rijksgoedkeuring daarvoor zou kunnen worden verkregen, is een dergelijke huurverhoging niet te aanvaarden. Terneuzen, 23 oktober 1956. Onderwerp Klosets met waterspoeling. Aan Geadresseerde. Reeds geruime -tijd heeft ons Bestuur zich bezig gehouden met de o.i. zeer urgente kwestie van het doen aanbrengen van klosets met waterspoe ling in de woningen van ons oude woning-bezit. Teneinde in dit opzicht „iets" te kunnen berei ken, hebben wij de medewerking van de bewo ners nodig. Deze medewerking bestaat in het feit, dat U bereid zou zijn per week zestig cent extra huur te betalen. Het is ons bekend, dat dit bedrag voor meerderen Uwer nogal bezwaarlijk zal zijn. Daartegenover staat evenwel, dat U dan niet meer moet laten ruimen. De kosten daarvan moet U dan ook niet meer betalen. Alvorens deze kwestie verder in behandeling te kunnen nemen, vernemen wij gaarne van U, of U bereid is deze huurverhoging tc betalen. Van deze bereidheid kunt U doen blijken door onderstaand antwoord uiterlijk 10 november a.s, bij ons in te leveren. U kunt dit ook met de huurophaler mee geven. Hoogachtend. Het Bestuur, J. MEEUSEN, Voorzitter. J. HAMELINK, Secretaris-Penningm. (Hierlangs afknippen) Ondergetekende, wonende te Terneuzen verklaart hierbij, teneinde een kloset met water spoeling te kunnen verkrijgen, bereid te zijn een huurverhoging ad zestig cent per week te betalen. Hoogachtend, Terneuzen, 24 februari 1960. Aan de huurders van hieronder genoemde woningen. Hierbij hebben wij de eer U mede te delen, dat wij zeer binnenkort een begin zullen gaan maken met het aanbrengen van waterklosets. In verband daarmede kunnen wij U mededelen, dat voor deze woningverbetering aan U geen ex tra huurverhoging in rekening zal worden ge bracht. Slechts het door U te betalen watergeld zal worden aangepast aan het tarief van de N.V. Waterleiding Maatschappij. In de toekomst behoeft U Uw WC-put dus niet meer te laten ruimen. Wij hopen, dat U deze verbetering aan Uw wo ning op prijs zult stellen. Hoogachtend, Het Bestuur, J. MEEUSEN, Voorzitter. J. HAMELINK, Secr.-Penningm. Woningen: N. J. Hartestraat 1 t/m 9 oneven nummers. Oostkolstr. 1 t/m 9 oneven nummers. Oostkolkstr. 2 t/m 20 even nummers. Van Steenbergenlaan 58 t/m 63, en Kerkhoflaan 43, 45 en 47. De heer Vrieling verlaat de vergadering. De heer Huijbreeht: Meneer de Voorzitter, de vorige vergadering werd er ook gesproken over het verkeersprobleem Markt. Er is geantwoord, dat men bezig is een oplos sing te zoeken om aan de bezwaren tegemoet te komen. Hoever staat het daarmee? De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, die op lossing is er in principe al. De bedoeling, is om het verkeer dat van de Herengracht komt rond te leiden over de Blokken en het verkeer vanaf de Markt af te voeren door de De Jongestraat. Als gevolg daarvan zijn er een paar kleine voor zieningen nodig in de Blokken. Ik heb dit met de Inspecteur van Politie bekeken en wij zjjn beiden van mening dat dit mogelijk is. De heer Huijbreeht: Dit zal wel geen bezwaar zijn voor het verkeer met personenwagens, maar hoe staat het dan met het vrachtvervoer en met de lijnbussen? Ik ben bang, dat dit grote bezwa ren gaat opleveren, Daarom zou ik graag willen zien, dat de De Jongestraat geschikt wordt ge maakt voor verkeer naar beide zijden, wat in houdt een snellere sanering van de De Jonge straat ter hoogte van de panden Markt 1, 3 en 5. Zou het college dit eens willen bekijken? De heer De Vos: Ik geloof niet, dat wij dat thans reeds moeten gaan doen, aangezien er een wijziging van het saneringsplan in voorbereiding is. Ik meen, dat wij voorlopig moeten volstaan met de door het collége voorgestane oplossing. Wij zullen misschien nog genoeg moeten slopen. Of het gewenst is in de De Jongestraat verkeer in beide richtingen te hebben, weet ik niet. Wij zijn van mening, dat de bus zeker langs de Blokken kan rijden. Het zware vrachtvervoer, dat niet in het centrum moet zijn, dient zijn weg te nemen via de SchoolwegGrenulaan. Wij zullen daarop moeten attenderen door een bord. De heer HuijJjrecht: Wij kunnen nu wel wach ten op het saneringsplan, maar het kan nog wel een hele tijd duren eer dit gerealiseerd wordt. Ik zou daarom graag zien, dat er nu reeds iets aan de De Jongestraat gedaan zou worden. Ik kan niet inzien waarom men daarmee zou wachten. De heer De Vos: Het hoofdbezwaar is hierbij de financiële#zijde. De begroting is toch al aan de zeer krappe kant. In dit licht gezien hebben wij bepaald nog wel andere verlangens, welke on getwijfeld voor moeten gaan. Wanneer een zaak urgent is, moet deze doorgaan. Hier kan het ech ter anders. Met enkele voorzieningen bij het vis sershaventje en verruiming van de bochten is er een oplossing mogelijk. Het spreekt echter vanzelf dat een en ander nog nader bekeken moet wor den. De heer Dieleman: Meneer de Voorzitter, er is toch ook nog in het verschiet, dat het verkeer over de nieuwe invalsweg naar de Scheldekade kan komen. De Voorzitter: Dit zal nog wel enige jaren aan lopen. De heer YVaveiijn: Meneer de Voorzitter, het antwoord van de heer De Vos geeft mij tevens een duidelijk beeld van de parkeerstrepen op de markt. Hierbij is al rekening gehouden met dc door de heer De Vos naar voren gebrachte op lossing, want vanuit de De Jongestraat komende kan men maar moeilijk in het raam van genoem de strepen komen. De heer De Vos: Inderdaad is daar al een beetje rekening meegehouden. De heer Henry: Meneer de Voorzitter, ik wilde nog even spreken over het antwoord op mijn vraag inzake de nieuwe invalsweg over de be graafplaats. Ik vindt dit antwoord wel wat kort. Ik had nog de hoop, dat U misschien een moge lijkheid gezien had de invalsweg nog iets anders te projecteren dan juist over de begraafplaats. Ik weet niet of dit nog in onderzoek is, anders wilde ik vragen om de knoop nu maar door te hakken. In dit verband zou ik de vraag willen stellen: Blijft de invalsweg definitief op de thans geprojecteerde plaats? Zo ja, kan dan duidelijk worden afgepaald waar die weg komt te lopen? Zou deze vraag een volgende vergadering beant woord kunnen worden? De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, hiervan kan misschien wel iets gezegd worden. Wij zijn nog steeds bezig een oplossing te zoeken in die zin, dat de begraafplaats nog enige jaren met rust ge laten kan worden. Het is zo, dat deze invalsweg pas over enige jaren geheel kan aangelegd wor den. Wjj zouden nu moeten stoppen bij de water toren, omdat eerst de Scheldekade verbreed moet worden en dit kan nog wel even duren. In dit verband zouden wij ook kunnen stoppen bij de begraafplaats. Aangezien de haven ter plaatse eerst dicht moet en de uitvoering daarvan naar een later tijdstip verschoven schijnt te zijn, zal, wanneer wij bij de Leeuwenlaan ophouden, dc begraaf plaats nog enige jaren intact kunnen blijven. De zaak wordt daardoor gemakkelijker en wanneer wij dan begin volgend jaar de nieuwe begraaf plaats in gebruik kunnen nemen kan dc bestaan de gesloten worden. Na enige jaren sluiting van deze begraafplaats kan er gemakkelijker verder gewerkt worden. Wij hopen terzake binnen af zienbare tijd een standpunt te kunnen bepalen. Het tracé over de begraafplaats kan echter niet gewijzigd worden. De heer Henry; Dat is dus een uitgemaakte zaak? De heer De Vos: Er is nu eenmaal geen andere oplossing te vinden. De heer Henry: Al is de zaak nu nog niet zo urgent, toch vind ik het zeker de moeite waard het standpunt ten opzichte van het tracé nu reeds te bepalen. Misschien is het mogelijk nog eens na te gaan of er geen andere mogelijkheid is. De heer De Vos: Dan komen we op het terrein van het ziekenhuis. Daar is geen ruimte aan wezig. Verschuiven kunnen we de weg niet. De heer Henry: Is de beslisisng dus nu al ge vallen? De heer De Vos: U moet dit stuk weg zien in het kader van het totale plan, nl. de verbinding van het Zwaantje naar de Scheldekade, zoals deze in het uitbreidingsplan is voorzien. Het is moei lijk ter plaatse een korte bocht te verwezenlijken. De heer Henry: Dat is wel zo. De heer Hol: Meneer de Voorzitter, stel dat er voor dit tweede gedeelte van de invalsweg een subsidie uit de bus komt, moeten wij dan zeggen: Die kunnen wjj nu nog niet gebruiken? De Voorzitter: Het is zo, dat deze zaak onze voortdurende aandacht heeft. De heer De Vos heeft reeds vrjj veel opening van zaken gegeven. Wij zullen hierop nader terugkomen. Wjj zullen tenslotte tot een duidelijke uitspraak van de Raad moeten komen. Een begraafplaats is niet alleen een technische kwestie maar tevens een kwestie van zorgvuldig beleid. Het is nu onze op zet met een voorstel te komen. U kunt dan zelf beslissen hoe de weg aangelegd moet worden. Van de hogere instanties mogen wij een redelijk in zicht verwachten, zodanig dat de subsidie niet verloren gaat. Ik geloof, dat U dus wel zult be grijpen hoe wij hierover denken. De heer Van Langevelde: Meneer de Voorzit ter, door de algemene vergadering van de Woning bouwvereniging „Werkmansbelang" ben ik giste ren gekozen tot bestuurslid. Aangezien ik als vertegenwoordiger van de gemeenteraad hier ook al deel van uitmaak, zou ik deze laatste functie willen neerleggen. De Voorzitter: Gelukgewenst hiermede. U pre fereert dus het gekozen bestuurslidmaatschap bo ven dat van vertegenwoordiger van de gemeente raad? De heer Van Langevelde: Ik geloof, dat het beter is, dat een ander voor de Raad deze functie zou overnemen. De Voorzitter: Hel is toch Uw bedoeling, dat wjj Uw mededeling nu voor kennisgeving aan nemen en er in de volgende vergadering op terug komen? De heer Van Langevelde: Inderdaad. De heer Weteiings: Meneer dc Voorzitter, kunt U mededelen wat de bedoeling is met de gronden, welke achter de twee flatgebouwen aan de Iepen laan liggen. De één zegt het wordt plantsoen, de ander een kinderspeelplaats, nu is het een vuil nisbelt. Het is daar momenteel een hopeloze boel. De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, dit is inderdaad bestemd voor plantsoen. In dit plant soen zullen waarschijnlijk een paar zandbakken geplaatst worden. De grond is eigendom van de Woningbouwvereniging. Het is echter wel zo, dat de gemeente als regel het onderhoud voor haar rekening neemt. Op het ogenblik kan nog niet begoncn worden met de aanleg omdat het er veel te nat is. Als hel een vuilnisbelt is geworden, zullen bewoners van die wijk dat er toch wel van hebben gemaakt. Ik zou niet weten wie daar anders afval zou moeten neergooien. De heer Welerings: Degenen, die in de garages zitten, gooien daar ook rommel neer. De ge- rneentereiniging neemt dit niet mee. De jeugd neemt er bezit van met. alle gevolgen van dien. Ik weet niet of de gemeentereiniging bereid is het vuil ter plaatse mee te nemen; ik ben wel van oordeel dat dit veel beter zou zijn. De heer De Vos: De gemeentereiniging is altijd bereid vuil mee te nemen, maar dan moeten de mensen het op behoorlijke wijze gereedleggen. Als men een hoop rommel neerlegt kan dat wegens plaatsgebrek niet worden meegenomen. Los papier en tuinafval kan men zonder meer niet meenemen, jaarvoor is geen plaats in de roltrom- melaulo. Men moet het vuil dus behoorlijk ver pakken. De reinigingsdienst heeft momenteel een route, die men net kan rijden, zodat er geen extra werk bij moet komen, zoals het opscheppen van losse afvalstoffen. De heer Weterings: Ik mag hieruit dus conclu deren, dat het de bedoeling is om zodra dit moge lijk is ter plaatse een plantsoen aan te leggen? De heer De Vos: Inderdaad, de opdracht hier voor is al verstrekt. De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter, mag ik aannemen, dat op de schriftelijk door mij gestelde vraag ook nog een antwoord gegeven zal worden De Voorzitter: Daar krijgt U antwoord op, zo dra de zaak geheel rond is. De Voorzitter sluit de vergadering. BEANTWOORDING VAN DE IN DE RAADS VERGADERING VAN 29 SEPT. EN 27 OKT, GESTELDE VRAGEN. Op de in de raadsvergadering van 27 oktober ge stelde vragen wordt door het college van B. en W. als volgt geantwoord: Vraag van mevrouw E. DoornsOrtelee inzake de noodzakelijkheid van de aanstelling van een derde schoolarts. Bij ons schrijven d.d. 7 december 1959 hebben wij aan de inspectie van de Volksgezondheid ge vraagd ons terzake te willen informeren. Wij mogen Lt thans verwijzen naar de bij dit punt bij de stukken ter inzage gelegde correspon dentie van de schoolartsendienst, Zeeuwsch-Vlaan- deren en de Centrale Raad van de Volksgezond heid. Hieruit blijkt, dat bij de Centrale Raad een on derzoek wordt ingesteld naar de normen van het maximum aantal kinderen dat de schoolarts op het platteland kan verzorgen. Zodra wij van het resultaat hiervan bericht ont vangen hebben, zullen wij U dit in een eerstvol gende raadsvergadering overleggen. Vraag van de heer W. J. Welerings inzake het verkeer op de Axelsestraat, kruispunt Juliana- straat/Kerkhoflaan. Kan bekeken worden of daar geen stoplichten kunnen geplaatst worden? Wij hebben terzake advies gevraagd aan de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. Deze Bond deelt ons hieromtrent het volgende mede: „Het is ons gebleken dat het kruispunt Axelse straatJulianastraalKerkhoflaan een normaal kruispunt betreft, dat zich niet onderscheidt van de andere kruispunten in de Axelsestraat. Vervolgens hebben wij ons gewend tot de heer korpschef van gemeentepolitie, teneinde een in zicht te krijgen in de verkeersintensiteit op dit punt. Uit de ons verstrekte inlichtingen bleek ons dat met uitzondering van enkele korte perioden de verkeersintensiteit niet zodanig is dat aan eni gerlei regeling behoefte zou bestaan. Op het mid daguur en 's avonds om 17 uur en in mindere mate ook 's morgens en aan het begin van de mid dag neemt het verkeer gedurende korte tijd vrij sterk toe omdat de Julianastraal en de Kerkhof laan veel gebruikt worden door mensen, die naar hun werk gaan. resp. er vandaan komen. Uiteraard verloopt op dergelijke spitsmomenten het verkeer niet volledig ongehinderd en moet men wel eens even wachten. Van opstoppingen van enige betekenis is voorshands geen sprake. Boven dien is op dc drukste momenien meestal een poli tieman ter plaatse, die verkeersrichtingen, die eventueel in de verdrukking dreigen te raken, even te hulp komt. Het wil ons voorkomen dat deze gang van zaken gezien dc omstandigheden de meest wenselijke is. Natuurlijk zou het verkeer op de spitstijden ook met verkeerslichten kunnen worden geregeld. Deze lichten geven onvermijdelijk meer oponthoud dan de huidige gang van zaken. Gezien de veelvuldig voorkomende stremmingen in de Axelsestraat door het openen van de Axelsebrug zou het additionele oponthoud van de verkeerslichten wel eens grote moeilijkheden kunnen geven bij de afwikkeling van de voor de brug ontstane files. Resumerende zien wij dan ook voorshands geen aanleiding om dit kruispunt van verkeerslichten te voorzien." Tot zover de A. N. W. B. Mét deze Bond ziet ook ons college thans geen aanleiding dit kruispunt van verkeerslichten te voorzien. Inderdaad is de verkeersintensiteit, met uitzondering van enkele korte perioden, niet zoda nig dat hieraan behoefte bestaat. Wij hebben nog overwogen het aanbrengen van klapborden, maai in verband met de beschikbare ruimte ter plaatse voor zo'n installatie is dit tech nisch niet uitvoerbaar. Inmiddels is aanleiding gevonden het verkeer daar te regelen van 12.0012.20 uur door een poli- tie-agent. In samenwerking met de politie treedt ter plaatse op dezelfde tijd ook op een jeugdver- keersbrigade. Deze brigade verricht op dit kruis punt ook werkzaamheden van 8.309.00 uur, tus sen 13.00 en 13.30 uur en van 15.2015.45 uur, speciaal voor het oversteken van de schooljeugd. Op de in de vergadering van 29 september ge stelde vragen, antwoordt het college van B. en W. Vragen van de heer S. W. Henry betreffende de nieuw aan te leggen invalsweg welke over de be graafplaats aan de Van Steenbergenlaan loopt en waardoor graven naar de nieuwe begraafplaats aan 't Zwaantje zullen moeten worden overge bracht. 1. Is het mogelijk om de zes voorgeschreven soor- ten stenen aan te schaffen en te plaatsen op de begraafplaats aan de Van Steenbergenlaan, zodat men kan zien welke stenen op de nieuwe begraafplaats dienen te worden gebruikt? 2. Moeten bij overbrenging van de graven OOli nieuwe stenen worden geplaatst en zo ja, wordt dit op kosten van de gemeente gedaan? 3. Hoe kan hier een goede oplossiing worden ver kregen waarbij zo weinig mogelijk belangheb benden in deze gevoelige zaak moeten worden betrokken? Deze materie is reeds herhaaldelijk zeer uitvoe- rig in onze vergaderingen onder ogen gezien, mede in verband met de aan te leggen invalsweg. Zoals U weet zijn in de wet op het begraven van lijken voorschriften opgenomen inzake het sluiten van begraafplaatsen en het overbrengen van lijken. Deze hele zaak hebben wij nog in studie. Zoals U zult begrijpen zijn hieraan moeilijke aspecten ver bonden, die aan alle kanten dienen bekeken te worden. Wij hopen binnen niet te lange tijd hierop uitvoeriger terug te komen. Inmiddels hebben wij de dienst van gemeente werken gevraagd de nieuwe modellen grafstenen op de begraafplaats aan de Van Steenbergenlaan te plaatsen. Vraag van mevrouw E. DoornsOrtelee, om bij de Woningbouwvereniging „Werkmansbelang" te informeren hoe het komt dat op „het Java" nog steeds diverse woningen zijn die geen closets heb ben met waterspoeling. Vele droogclosets zijn toch reeds vervangen, waarom de rest niet? Uit een schrijven van de woningbouwvereniging „Werkmansbelang" dat bij de stukken ter inzage ligt blijkt: 1. dat een aantal vóór-oorlogse woningen wél en een aantal geen waterspoelingsclosets heeft, ligt in het verschil van wél en niet woningwet woning. Bij woningwetwoningen wordt voor W.C.-ver- betering geen premie toegekend. 2. de woningbouwvereniging heeft, omdat deze van mening is dat deze waterclosets er moeten komen, deze verbeteringen laten aanbrengen bij die woningen, waar dat mogelijk bleek. Dal zijn dan dë premiewoningen. Vragen van de heer P. Fijn van Draat. Ie over de oplossing voor het verkeersprobleem op de Markt. Voor het verkeersprobleem op de Markt zijn wij bezig een oplossing te zoeken om aan de bezwaren tegemoet te komen. De politie heeft dit probleem in behandeling. Zodra ons hierover rapport is uitgebracht hopen wij dit verkeersprobleem op korte termijn te kun nen oplosen en zullen U zodra mogelijk terzake in lichten. 2e. inzake de namen van nieuwe straten. In de dichtersbuurt is er een Hooftstraal. Dit behoort eigenlijk de P. C. Hooftstraat te zijn. Kan dit gewijzigd worden? Het besluit van ons college tot wijziging van de Hooftstraat in P. C. Hooftstraat ligt bij de stukken ter inzage. Vraag van de heer W. J. Weterings om in de raadszaal een ventilator aan te brengen. Wij hebben opdracht gegeven een ventilator met een capaciteit van 1150 ra3 per uur te plaat sen in de noordelijke muur van de Raadszaal. Tevens zullen enige flessen Air Wiek op de tafels worden geplaatst. Wjj hopen dat door deze maatregelen de hinder van de rookontwikkeling wordt opgeheven. i 107' »on •UCKt- zlA 1 - r1i I I ■.JU Romans Populair-wetenschappeiijk Sport Woordenboeken - een enorme keuze ook voor de jeugd

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7