- J de BELASTINGVOORSTELLEN Garantiebeleid w IN DE GREEP VAN DE ANGST RADIO EiV TELEVISIE Bestuur Landbouwschap aff 18 novemFer- Vrijdag 18 november 1%0 U t dag mèenteraads- erkiezingen iwen-Duiveland Tweede Kamer aanvaardde AGENDA KLOPPARTIJ TUSSEN AMERIKAANSE MILITAIREN EN DUITSERS CANYON-MOORDEN OPGELOST sprak over toiletpapier OOK MELKAUTOMATEN IN DE HOOFDSTAD PREMIE VOOR BROUWGERST IN' BELGIE s DE V R IJ R ZEEUW Pagina 3 V -J$i •olaas heeft weer voet op ndse bodem gezet: De Ie foto geeft een beeld jn glorieuze intoeht, «middag In Rotterdam, lizcnden kinderen en hem op uitbundige haalden. lag van de gisteren op i-Duiveland gehouden raadsverkiezingen luidt i 101 wwrf ébiwhn 9UWERSHAVEN ssgerechtfgden. i960 1958 Stem- Ze- Stem men tels men 999 5 904 ir. groep 594 3 646 586 3 560 119 2179 11 2229 temmen van de V.V.D. n inbegrepen, de stern- twee onafhankelijke tit Dreischor en 1 uit we. Deze lijsten waren C.B.S. de V.V.D.-be- oegedaan. 1ENSCHOUWEN sgerechtigden. - 1960 1958 Stem- Ze- Stem-j men tels men' I 'i.ist 1st 235 282 176 441 181 209 155' 411 94' 1134 7 1166, rEHSCHOUWEN gerechtigden. .1960 195S Stem- Ze- Stem-' men tels men- 661 3 693 groep 925 4 960 751 4 695 64 st 2337 11 2412 IVELANIÏ gerechtigden. 1960' 1958 Stem- Ze- Stem men tels men 267 547 groep 497 613 crland 137 loster- 301 524 669 496 8C 85 2061 11 2162 1.958 vermelde stem zijn verkregen door van de partijen in emeenten waaruit de meente bestaat bi; len. Een vergelijking is door het grotr tantal niet mogelijk De minister van Financiën, de heer Zijlstra, constateerde aan het begin van de avondvergade ring an de Tweede Kamer van woensdag, dat zijn belasting voorstellen over het algemeen hrede waardering hebben gevon den. De minister is verheugd, dat de Kamer instemt met het thans hebandelen van de voorstellen, doch dat eerst later de datum van ingang zal worden vastge steld. Dit laatste acht hij een in teressante en begaanbare weg om te ontkomen aan het gevaar van verlaging op een conjunctu reel ongewenst ogenblik. Spreker vindt het vaststellen van de datum van ingang bij Koninklijk Besluit zeer wel te doen. Bij de gedachtenwisseling is de positie van de Kamer op dit punt in het geding gebracht. De minister acht het verschil tussen een K. B. en een wetje hier zeer gering. Een K. B. kan weliswaar niet geamendeerd worden, doch een motie blijft mogelijk. 'Vordt een wetje op een voor de regering onaan vaardbare wijze geamendeerd, dan wordt het wetsontwerp in getrokken. Met een K. B. kan met de allerlaatste ontwikkelin gen rekening worden gehouden. Is echter de Kamer van me ning, dat een wetje preferentie heeft, dan zal de minister zich daartegen niet verzetten. Met betrekking tot de schcep- aart en de door sommigen daarvoor gewenste faciliteiten op het punt van dc investerings aftrek zegt de minister, dat de noodzaak van belastingdiscrimi- natie duidelijk aantoonbaar moet zijn. Ten aanzien van toekomstmo gelijkheden voor verdere verla ging van de loon- en inkomsten belasting zegt de bewindsman te menen, dal de koek waarschijn lijk lot 1961 op is. Verdere verlaging is zeer ze ker gewenst, vooral ten opzichte van dc progressie. Grote priori teit wordt hieraan toegekend. Over de vermogensbelasting zegt dc minister, dat thans de weg is ingeslagen tot een terug gaand proces. Dc staatssecretaris van Finan ciën, dc heer Van den Berge, wenst met het wijzigen van de tarieven der inkomstenbelasting voor ongehuwden en de gehuw de werkende vrouw te wachten totdat de algemene herzieningen in bespreking komen. De positie van dc ongehuwden is zijns inziens niet „teruggebo gen". Wel is het verschil tussen dc tariefgroepen een en twee groter geworden, doch dit is eveneens het geval met de groe pen twee en drie. Naar de 1op komen die groepen geleidelijk dichter bij elkaar. Van een om buiging van het beleid is geen sprake. Van een extra-belasting-reduc- tie voor bejaarden wil dc staats secretaris niets weten. Zij vallen llians reeds in groep twee. Een extra reductie zou nogmaals 25 miljoen gulden kosten. De vermogensbelasting is in haar rcchtgrond verzwakt, maar uit dc tijd acht de staatsserceta- ris haar niet. De bewindsman vindt het wel wat ver gezocht om het departe ment van Financiën aansprake lijk te stellen voor verkeersonge lukken met opgelapte Duitse autowrakken. Maatregelen voor verkeersveiligheid kan men niet van 'hem verwachten. Wel is de invoer der wrakken thans op enkele grensposten, waar des kundige ambtenaren zijn. ge concentreerd, „mijn taak is be lasting te heffen op de waarde der ingevoerde wrakken, doch niet om ze buiten de grenzen te houden" aldus de staatsscrceta- ris van Financiën. In dc Tweede Kamer werd gistermiddag hoofdelijk gestemd over dc motie-Hofstra, welke motie aandringt op invoering van eenzelfde verhouding tussen inkomsten-belastingtarieven voor ongehuwden en gehuwden in de volgend jaar in te voeren verlaagde tarieven, als in de thans geldende tarieven is vast gelegd. Deze motie word met 10 legen 67 stemmen verworpen. Voor stemden socialisten, S. G. P. en P. S. P. Vervolgens is het amende- ment-Lucas inzake liet bij de vzet inplaats van bij Koninklijk Besluit bepalen van de datum van ingang van dc verlaging van de inkomsten- en loonbelasting aan de orde. Minister Zijlstra verklaart de voorkeur te blijven geven aan een Koninklijk Besluit, doch ziet zo weinig verschil, dat hij de be slissing gaarne aan de Kamer wii overlaten. Een stemming bij zitten en op staan geeft geen duidelijk beeld, zodat tot hoofdelijke stemming wordt overgegaan. Hol amende ment wordt met 59 tegen 53 stemmen aanvaard. Voor stem den do K. V. P., C. H. U„ A. P., en S. P. G.-fracties, behoudens de heer Duynstce (K. V. P.i. Het wetsontwerp verlaging loon- t wetsontwerp on inkomstenbelasting wordt nadien z.h.s. aanvaard. Aan do orde komt dan het wetsontwerp ter goedkeuring van de maatregelen inzake dé investeringsaftrek en verlaging van de vennootschapbelasting. De heer Van de Wetering (C. H. U.) trekt zijn amendement om de investeringsaftrek voor luchtvaartuigen en schepen op twee maal acht percent te bren gen. in. Staatssecretaris Van den Ber ge blijkt het nog niet helemaal eens te zijn met het amendement van dc vaste commissie van financiën om de investeringsaf trek voor de K. L. M. Wel op twee maal acht percent te hou den. Dit amendement wordt zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De heer Hofstra (Arb.) licht dan zijn amendement toe om het tarief van de vennootschapsbe lasting op het bestaande peil te handhaven. Het amendement tot handha ving van het tarief van 17 per cent vennootschapsbelasting wordt verworpen met 66 tegen 13 stemmen. Voor stemden de P. v. d. A., C. P. N. en P. S. P.- fracties. Het wetsontwerp vennoot schapsbelasting wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Op de foto zien wc de regerings tafel met de minister van finan ciën, prof. Zijlstra, in druk ge sprek gewikkeld met /iin staats secretaris, dr. W. H. v. d. Berge. VRIJDAG 18 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: .,De reis om de wereld in 80 dagen". Concertgeb.. 8 uur: Z.V.U., groot concert door het televi sie-orkest Kunstmaandorkest. ZATERDAG 19 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: .,De reis om de wereld in 80 dagen". Concertgebouw. 8 uur. „De zoon van de sheik". Kerkgebouw Oud-Gercf. Gemeente, 7 uur: Zangavond Chr. Zangver. „De Lofstem" en Ned. Herv. Kerkkoor uit Hulst. Terrein Zuidersportpark, 3 uur: Driewegen 1—Kioetin- ge 2. De voorstellen inzake wijziging van omzetbelasting worden zon der hoofdelijke stemming aan vaard onder aantekening, dat de S. P. G.- en C. P. N.-afgevaardig- den geacht willen worden te heb ben tegen gestemd. Tenslotte komt de goedkeu ring van de eind april 1960 ge nomen maatregelen met betrek king tot dc investeringsaftrek en de vervroegde afschrijving aan de orde. Een amendement-Van de We tering op dit stuk ten behoeve van scheepvaart en luchtvaart werd besproken door de heren Van de Wetering IC. H. U.l, Hof stra (Arb.), Lucas (K. V. P.l, Bakker tC. P. N.) en Van Leeu wen iV. V. D.l. Minister Zijlstra ontraadde ook hier belasting discriminatie indien hiervoor geen uitermate dringende reden is. Deze reden ziet de bewinds man voor de scheepvaart niet. Aanneming van dit amendement zou volgens de minister beter achterwege kunnen blijven. Het amendement wordt bij zitten en opstaan aangenomen, dit betekent, dat de bij beschik king van 29 april ingekrompen investeringsaftrek van twee maal acht tot twee maal vijf pereent niet zal gelden voor luchtvaartuigen on schepen voor de internationale vaart. Rede rijen zullen echter bij het ingaan van de eerder goedgekeurde voorzieningen dit voorrecht niet meer hebben. De beschikking van april 1960 wordt nadien zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vergoeding zoutschade- oorlogsschade. De Tweede Kamer heeft zich gisteren verenigd met wetsont werpen tot wijziging van de be groting 1960 van het departe ment van Financiën en van het departement van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid. Ze strekken er o.a. toe dc uitkering van zoutschade-ooriogsschade mogelijk te maken in bepaalde gevallen, waarin de desbetreffen de regeling niet rechtstreeks voorziet. Over het afstoten van aande len, dat in het eerste ontwerp aan de orde komt, zal te zijner tijd een afzonderlijk debat wor den gehouden. Gisternacht is een Westber- lijns café na een gevecht tussen vijf Amerikaanse militairen in burger en Duitse bezoekers in een puinhoop veranderd. De deelnemers aan de „slag" gin gen elkaar met bierglazen en messen te lijf. Door een slag met een bierglas werd een 26- jarige Duitse magazijnbediende aan één oog blind. Bovendien liep hij een steekwond in de borst van tien centimeter op. Een 19-jarige Duitser kwam er met lichtere verwondingen aan zijn gezicht ai. Drie gevluchte Amerikanen werden door de Berlijnse politie gepakt en aan de Amerikaanse militaire politie overgeleverd. De twee andere Amerikanen werden door de militaire politie in hun kazerne gearresteerd. Wat de aanleiding is geweest tot het gevecht is nog niet be kend. Een zekere Chester Weger heeft bekend de moordenaar te zijn van drie vrouwen van mid delbare leeftijd uit de hogere kringen van Chicago, wier lij ken op 16 maart van dit jaar in het staatspark werden gevon den, aldus heeft de politie van Ottawa in de staat Illinois mee gedeeld. De uit La Salie in deze staat afkomstige Weger ver klaarde dé vrouwen niet te heb ben aangerand. Hij had hen, toen hij ze uit een canyon te voorschijn zag komen, daarin teruggedreven, hen gebonden en met een knots doodgeslagen. De slachtoffers waren de 50- jarige Mildred Lindquist, de 47- jarige Frances Murphy en de 50-jarige Lillian Oetting, echt genoten van vooraanstaande za kenlieden. Het bestuur van het Land bouwschap heeft in zijn gehou den openbare vergadering uiting gegeven aan grote ontevredenheid over de voor het jaar 1960/1961 vastgestelde garantieprijzen. Af keurende beoordelingen van het regeringsbeleid in dezen, die ook reeds geformuleerd zijn in het op 2 november door het Land bouwschap aan de Tweede Kamer gezonden adres, km men nu uit de mond van verscheidene bestuursleden vernemen. Vooral richtte de kritiek zich tegen het melkprijsbeleid. De heer Nysingh noemde het optreden van de minister „bijzon, der onsportief" en „een slag in het verweerde gezicht" van de boer van het gemengde bedrijf op de lichte gronden. De heer Oosterhuis, sprekende over de melkprijs, vroeg zich af waarom de landbouw zijn pro- duktiviteitsstijging niet in de prijs mag behouden, terwijl de andere sectoren van het bedrijfs leven dat wel mogen. De heer Tiggelaar zei dat met de minister een heel positieve afspraak over dat behoud van produktiviteitsstijging gemaakt is. Die afspraak herinnert de minister zich kennelijk niet meer. De minister is met zijn garan tiebeleid te sterk afgeweken van het algemene prijsbeleid, meen de de heer Stokman. Terwijl men in, de industrie maar weinig van prijsverlagingen hoort gaan de garantieprijzen voor de land bouw, die toch al een sociale (Adv.) achterstand heeft, wel omlaag. De heer Tuynman vestigde de aandacht op de financiële eisen, die de overgang van arbeidsin tensief naar kapitaalintensief be drijf aan de boer stelt. Vele jon ge boeren, die met een geweldige schuldenlast zijn begonnen, ko men nu door liet garantiebeleid wel heel moeilijk te zitten. De heer Mertens was het met de heer Tuynman, die speciaal het oog had op de akkerbouw, wel eens, maai' meende toch dat men moeilijker tegen het garan tiebeleid voor de akkerbouwpro- dukten kan ingaan dan tegen dat voor de melk. In de weidegebie den, zo meende hij, zal de melk prijs voor de boer, gezien de be perking van de gegarandeerde hoeveelheid en het „gemilli- meter" rond de saldi van het Zuivelfonds. in de praktijk wel op 26I2 cent komen. Dat bete kent dat ook in die gebieden die een lagere kostprijs hebben dan de lichte gronden de pro- duktiviteitsruimte er niet uit komt. Het geduld, de studie en het vertrouwen, waarvan het Land bouwschap bij het prijzenoverleg blijk heeft gegeven, heeft een omgekeerd evenredig resultaat gehad, vond de heer Gerbrandy. Het akkoord gaan met de nieu we wijze van kostprijsberekening was een waagstuk, maar, zo zei sprekèr, we hebben gezegd dat we op het „ideale bedrijf" zouden koersen, in het vertrouwen dat onze achterban dat zou accep teren. Nu de minister van het prijsadvies van het Landbouw schap is afgeweken, kan de scherpe kostprijsberekening zich tegen de vertrouwensmensen in de landbouw keren. De voorzitter, de heer A. W. Biewenga. vreesde dat het moei lijk zal zijn, in de toekomst weer het vertrouwen van de boeren en tuinders in het prijsbeleid te krijgen. Hij bleef, ondanks de teleurstelling die de door de regering vastgestelde garantie prijzen ook volgens hem beteke nen, van mening dat het Land bouwschap er goed aan Heeft ge daan de nieuwe uitgangspunten voor de kostprijsberekening te aanvaarden. Het staat daardoor sterk tegenover de volksver tegenwoordiging. Hij vroeg en kreeg machtiging voor het dagelijks bestuur, in een volgende week met de regering te houden bespreking de in deze vergadering geuite bezwaren tegen het garantiebeleid ter- tafel te brengen. Ook gaf de ver gadering het dagelijks bestuur machtiging, de aandacht te ves tigen op de moeilijke situatie, waarin het Landbouwschap als publiekrechtelijk orgaan voor 4c landbouw nu volgens de voorzit ter is gebracht. Protestvergaderingen, zoals die hier en daar in het land zijn ge houden, vond de heer Biewenga niet het juiste middel om aan de teleurstelling van de boeren uiting te geven. Hij deed een be roep op de organisaties, in het Landbouwschap een gezamenlijk beleid te blijven voeren. Hendrik Leusiuiis uit Hengelo, die in 19212 kennismaakte met het toen 10-jarige Hongaarse meisje Gizella Orlowski, dat na de eerste wereldoorlog met an dere Hongaarse en Oostenrijkse kinderen in Nederland verbleef, heeft Gizella dinsdagavond op het station in Arnhem na 38 jaar weergezien. De inmiddels 48-ja- rige vrouw, die met dc Wien Holland-express arriveerde, is acht maanden geleden met de handschoen met de heer Deus- huis getrouwd. Het paar zal vcr- mordelijk na Kerstmis in de kerk trouwen. Al die 38 jaren tussen de eerste ontmoeting en deze zijn de heer Leushuis en mej. Orlowski door briefwisse ling, vaak met jarenlange hia ten, met elkaar in contact ge bleven. VJLn.r.: Moeder mevr. Maria Leushuis, Hendrik en Gizella. •k k k door 115) KARL UNSELT Nadruk verboden. „Ach ja," zuchtte hij ineens en slurpte voorzichtig van zijn war me bouillon. „Elegant, hè?"- zei Ilse en glimlachte veelbetekenend. „Hebt u me eigenlijk hier naar toe gesleept om te constateren hoe elegant de meeuwen vlie gen?" vroeg hij een beetje mop perend. Ik dacht, dat u me iets anders wilde vertellen. Waarom laat u mij zo in het duister tas ten?" „Waarom? Omdat ik u eerst een beetje tijd wilde gunnen, om te bekomen van al de gesprek ken en gedachten waarin u bij Ramdohr verwikkeld bent ge weest." „O, daar ben ik al-lang-over heen. Dat hoorde u wel aan mijn zucht. Ik was al weer aan het vliegen." „Dat deed ik al lang," merkte zij lachend op. Hij keek haar onthutst aan. „Wat bedoelt u daarmee? Mis schien kunt u zich wat duidelij ker uitdrukken." Zij greep naai' haar tasje, haaide er een brief uit en legde die naast zijn kopje. „Ik donk, dat dit duidelijk ge noeg is." Aarzelend en met zekere schroom, als vermoedde hij tus sen die zorgvuldig gevouwen vel len een gevaarlijk geheim, nam hij de brief op. Eigenlijk had hij helemaal geen zin hem te lezen. Maar hij voelde de afwachtende blik van Ilse op zich rusten en dus vouwde hij hem tenslotte open. De bovenrand van de brief was versierd met een brede strook, die zo geel was als de zon. In het midden daarvan hing een klein, blauw kastje, dat voor de helft nog tot de zon behoorde, maar met de andere helft in het nuch tere wit terecht kwam, dat royaal ruimte bood voor mededelingen. Op het blauwe kastje stond in witte letters de naam van de af zender. Iets heel aparts, dacht hij. Daar zou ik nooit opgeko men zijn. De afzender was een uitgever en de brief gericht aan Ilse Barenbrook. Na dit alles nauwkeurig in zich opgenomen te hebben, be gon hij de inhoud te lezen, zorg vuldig en zonder een woord over te slaan. De uitgever schreef dat hij voor zijn geïllustreerd week blad een vliegtuig gekocht had en het plan had opgevat, haar, dus Ilse Barenbrook, als pers fotografe te laten meegaan. Het deed hem zeer veel plezier van haar te vernemen, dat zij hem, de uitgever, als piloot een ken nis had voorgesteld, wiens naam als jachtvlieger een goede klank gehad had. Het zou voor hem een geruststelling zijn de machi ne aan een dergelijk ervaren iemand toe te vertrouwen en hij verzocht om het adres van de heer Rudolf Grabert, teneinde zich met hem in verbinding te stellen en de nodige formalitei ten zo spoedig mogelijk te kun nen vervullen. Grabert zat naar die regels te staren en zei aanvankelijk niets. Plotseling werd er links achter Kladuw een luid geknetter hoor baar. Even later zag Grabert een dubbeldekker boven Glienicke door de mist zweven. Blijkbaar een Russisch schoolvliegtuig. Peinzend keek hij het na. Hij stond innerlijk in twee strijd. Een mateloze vreugde over het vooruitzicht, weer te kunnen vliegen, vermengde zich met de ontroering, die het plan van Ilse bij hem verwekte. Zij maakte immers de vervulling mogelijk van een droom, die heel een leger van voormalige vliegers in stilte droomt. Maar meü moest met dat mengsel van vreugde en ontroering buitenge woon voorzichtig omgaan, voor al als die knappe, resolute jonge dame je bij nadere kennismaking niet helemaal onverschillig was. Een heel klein vonkje zou vol doende zijn, om bet mengsel tot ontploffing te brengen en met een oorverdovende knal een ver blindende steekvlam te doen op schieten. Maar zover liet Grabert het niet komen. Hij zag op het laat ste ogenblik dat dit een vorm van verraad zou zijn jegens zijn talrijke kameraden en die ge dachte doofde ogenblikkelijk alle geestdrift voor Ilse's plan. Hij nam zich evenwei voor, alles ie vermijden waarmee hij Ilse, die het zo goed met hem meende, zou kunnen kwetsen. „Wat zegt u daar nu wel van," hoorde hij Ilse, reeds een weinig teleni"gesteld, vragen. „Was dat nu de moeite waard, om u ginds te komen opzoeken, of niet?" De trage tweedekker verdwpen in de richting van Staaken. De zeiljachten aan de oever dobber den zachtjes op en neer en het water klotste met een holle klank tegen de gebogen houten rompen. Aan de masten hingen wimpels, waaruit bleek dat de eigenaars Amerikanen en Engel sen waren. Grabert wierp nog een laatste blik op de brief en vouwde hem toen weer netjes op. „Ja," zei hij eerlijk, dat is bui tengewoon en ik vind het erg aardig van u, dat u daarbij direct aan mij gedacht hebt.." De mist brak even en de zon schoot er doorheen als een schijn werper over het meer strijkend. Het wit van de meeuwen glans de als sneeuw, en de bossen ach ter Nikoiasee gloeiden rood en bruin. Ergens sleepte zich een vrachtboot met ploffend geluid voort. „Werkelijk buitengewoon," hei- haalde Grabert, nog altijd met zijn blik op het meer gerichtOp dat ogenblik reed een jeep bijna tussen de tafeltjes in. Grabert keek opzij en zag de Amerikaanse soldaten, die uit de wagen stapten en met een van zelfsprekende nonchalance, alsof zij bier al sinds Karei de Grote thuis waven, naar de boten lopen. Zij spraken luid en onbezorgd, zoals soldaten overal ter wereld doen. Een sigaret vloog tot vlak bij Graberts voeten en een zoete Virginiageur drong in zijn neus. Hij trapte de sigaret, uit en dacht even aan de oorlog, die Hij ver loren en die anderen gewonnen hadden. En ook aan zijn laatste vlucht in de oorlog moest hij weer denken. (Wordt vervolgd.i POSTZAK IN AMSTERDAM V1JRMIST. INHOUD SNEL ACHTERHAALD Gisterochtend is te Amster dam een zak met circa 20 kg post vermist geweest. In betrek kelijk korte tijd is de Amster damse politie in samenwerking met de postale recherche erin geslaagd, naar men hoopt, de gehele inhoud van de zak te achterhalen. De zak zelf is nog steeds zoek. Het betrof een z.g. nabreng, dat wil zeggen post die de be stellers niet terstond kunnen meenemen en die zij op een be paald adres in hun wijk ter na- bezorging afhalen. De bedoelde zak was gedeponeerd in de por tiek van het postkantoor aan de Koninginneweg 267-269. De be steller trof haar daar niet aan. De beheerder van het postkan toor waarschuwde de chef van de recherche van het bureau Overtoom, die onmiddellijk de bemanningen van de radio auto's opdracht gaf uit te kijken naar ophalers van oud papier 6tC. "ie circa elf uur kreeg de po litie een telefoontje van zulk een papierophalerhij had in de tuin van hêt perceel Koningin neweg 32, een kartonnen doos gevuld met poststukken en een drietal bundels post aangetrof fen. De politie gaf terstond or der deze op te halen en aan het eerder genoemde postkantoor te bezorgen. Van de vinder heeft de po litie nog geen spoor. De och tendpost van gisteren bevatte heel veel drukwerk, periodieken Gtc. Van de zijde der P.T.T. zullen tegen de betrokken ambtenaren maatregelen worden genomen ter voorkoming van herhaling van nonchalance als gisteroch tend is geconstateerd. (Adv.) modern Het gemeentebestuur van Am sterdam heeft aan twee melk fabrieken toestemming gegeven om als proef voor de tijd van één jaar elk tien melkautoma- ten te plaatsen bij melkwinkels in de verschillende delen van de stad. Vermoedelijk zullen de automaten, waaruit men voor een kwartje een verpakte kwart liter melk kan betrekken, het komend voorjaar worden ge plaatst. De gemeente wil een proef nemen om te bezien hoe het met de vervuiling van de openbare weg zal gaan, die zal kunnen optreden als mende ge.- bruikte verpakking niet ihgdé daarvoor bestemde bak depo neert. Het Belgische ministerie.;,vSn; Landbouw heeft medegedeeTd' dat een premie van 50 frank per, 100 kg zal worden uitgekeerd aan de verbouwers van brduw- gerst. De premie zal alleen worden uitgekeerd voor gerstfvancho'ge kwaliteit, ZATERDAG 19 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws. 8.18 Gram.; 8.50 Voor dc vrouw; 9.40 Voor de kleuters; 9.55 Inl. Hoogmis; 10.00 Flechtige Hoog mis; 11.30 Gram.; 12.00 Middag klok; 12.03 Metropolc orkest en zang (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmeded.); 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer, 13.20 Platennicuws: 13.30 Fynfare-ork.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Man nenkoor;; 14.20 Kunstkron.; 14.50 Hammondorgel en zang; 15.10 Franse les; 15..30 Voor de jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instrum. octet; 16.50 Sportpraal- je; 17.00 Voor de .jeugd; 18.00 Lichte muz.: 18.15 lournalistiek weekoverz.; 18..25 Jazzmuz.; 18.45 Vragenbeantw.19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Memorandum; 1.9.30 Lichte muz.; 10.50 Lichtbaken, lezing; 20.00 Kamerorkest; 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing; 21.10 Gevar. progr.: 22.25 Bockbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden dc zondag in; 22.45 Sa menspraak der herders, lezing; 23.05 Meesterwerken v. d. reli gieuze muz., muziek, lezing; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor U en Uw gezin, lezing; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Samen thuis, gesprek; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gevar. progr. (herh.); 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- on tuinbouwmed.; 12.33 Hammond- orgelspel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Sportuitz.; 13.40 Gr.; 13.50 Intocht St. Nicolaas in Amster dam; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Jazzmuziek; 14.55 Gram.; 16.00 Boekbespr.; 16.20 Amateursork.; 16.40 Stieekprogr.; 17.00 Jazzmu ziek en comm.; 17.30 Weekjour- naal; 18.00 Nws cn comm.; 18.20 Terugblik op het proces Neuren berg, lezing; 18.35 Lichte muziek; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Aktie Toltén; 19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr.; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Gevar. muz.; 22.00 Scaramouche, hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Kaba- retprogr.; 23.10 Gram. m. com mentaar: 23.40 Gram.; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Mars- en walsmuz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gesproken ape ritief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muzik. kaleidoskoop; 14.30 Gram.; 15.00 Akkordeonmuz. (om 15.15 Gram.); 16.00 Ork. en koren; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.17.20 Liturgische ge zangen; 17.30 Gram. 17.45 Engelse les; 18.00 Madrigalen en chan sons; 18.30 Voor dc soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Omrocpork. en koor, 21.00 Gr.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Gevai'. muz.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00—17.30 Voor de kinderen; 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Actueel progr.',-21.00 Gevar. progr.; 22.00 Film. VL. BELG. TV: 17.00—18.00 V. {I. jeugd; 19.00 Kathol, uitz.; 19.30 Weekoverz.; 20.00 Nieuws;,20.30 TV-leuilleton; 20.55 Quiz;'"21.25 Amus.progr. v. d. Amerikaanse TV; 22.15 Formatiedans; "22.45 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3