mm *Pqjifa Sportnieuws BEURSO VERZICHT ►NTMOETING WEDY—NIXON Gemeenteraad van Zaamslag TOELATING TOT EN VERTREK UIT INDONESIË modern toiletpapier MARKTBERICHTEN Beursindices ïo/ii ïi/n 14/ir N abeur skoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier emocratische overwin- de Amerikaanse presi- irkiezingen. Kennedy, aandag een gesprek gé- iet zijn republikeinse ander, vice-president Na afloop van het on- dat op zijn initiatief >ns vakantieverblijf in cayne bij Miami plaats erklaarde Kennedy dat proken was over de mo- d, dat Nixon een plaats n de nieuwe regering, vraag, of wel van ge was gewisseld over de f andere republikeinen democratische kabinet rorden opgenomen, wil- nedy geen rechtstreeks d geven. vee mannen schudden ;limlachend hartelijk de i hun eerste ontmoeting m vierde debat voor de tijdens de verkiezings- ïe. 'dy verklaarde geen te hebben voor een ing met premier Mac- ian Engeland vóór zijn ie als president op 20 r dan 20.000 vluchtelin- ben in Zwitserland een t gevonden. Elk jaar vijftig bejaarde en zieke ngen opgenomen. Bo- zullen nu nog tweehon- rsonen worden opgeno- komstig uit kampen in ijk en Italië, namelijk i die niet konden emi- anwege de gezondheids van één der leden. 3e wagen was in een kleur gespoten, het ken- vas veranderd en een en chassisnummer was en, maar het was on- aar de gestolen wagen, ato vond de politie ette- >ren die naar V. leidden, bekende van de recher- se man heef steeds een 'oorkeu r voor Morris- an de dag gelegd en er Jleden, toen hij in Lei- jnde, ook in gehandeld, tal aangehouden beken- 1 spoedig ip totaal tien e hebben gestolen. Hij t er vier, twee in Duits twee in Amsterdam, na eer vakkundige wijze te voorzien van nummers slopers belande wagens ieuwe kentekenbewijzen hebben gevraagd. De vijf sloopte hij totaal en irdelen deed hij van de ERWIJZERESJE LIET ;iC'H NIET DOOR EKERS IMPONEREN lat optreden van een nderwijzeresje heeft de politie twee brutale in- in handen gespeeld. Het werd enige dagen gele iden in de nacht wakker enig gerucht in haar Zij zag twee jongeman- ïan, die aan haar tasje len. „Wat is er", vroeg sje niet in het minst ver- De mannen gaven geen t'd, maar gingen rustig .chter hen om rende het ijzeresje de gang op en ar broer te hulp. Inmid- ®n de inbrekers het haze laar in de tuin konden n zuster een van hen grij- Cet bleek een 17-jarige iersbediende te zijn, die, 1 overgegeven aan de po- eigerde iets te verklaren t zijn mededader. Al spoe- eg de politie echter de in- iat deze mededader wel 19-jarige A. J. S. kon ■n goede vriend van de ouden jongen. S. had wei een prachtig alibi, maar speuren bleek dit zorg- opgemaakt en volkomen zijn. s inmiddels ook aange- en heeft bekend. TUDENTEN ROVEN ASTRICHTS KANON wee eeuwen oude „Momus dat elk jaar het Maas carnaval „in schiet" is uit omusrestaurant in Maas- mtvreemd en berust nu m gen op een onbekende naar in bekende (studen- inden. groep kandidaatleden van K. studentenvereniging ;us Magnus" in Groningen rijdag het kanon als tro- egenomen naar het noor- daarmee te bewijzen dat iditionele stunt vóór de ratieplechtigheid was vol- udenten zochten in Maas- naar de oppertempelaer r M. Theeuwissen) van de aers het overkoepelend van de Maastrichtse car- erenigingen. Zij ontmoet- m op een receptie van de alsvereniging „De Kea- s" en overhandigden een de, bevattende zijn benoe- tot beschermheer van de aat-leden van „Albertus ;s". oppertempelaer was ver- )p zijn beurt benoemde hij rpraeses (G. F. J. Rom- tot „officier in de Orde Windemolen". aarna was het feest. Twee van het Groninger stunt onderden zich af naar het -ant en ontvreemden net keerden naar het feest brachten een laatste toast de gastheren en keerden n naar het noorden terug- gehouden op maandag 7 november Trimpe, bur- Voorzilter: H. D. eSrns: J. W. Kusee. Aanwezig alle leden. I>e Voorzitter opent de vergade- nng door het uitspreken van het gi-bèdsiormulier. Notulen. De notulen van de vergadering id september worden ongewy- zoals deze aan de leden van gemeenteraad zijn toegezonden, vaakgesteld. Ingekomen stukken en mede delingen. Hp behandeling van de ingeko- stukken deelt de Voorzitter net toegezonden verslag over -hi-r.ïêjan de NWWater- Maatschappy laanderen" en de ontvangen no tulen van de vergadering van aan deelhouders van 30 september 3.1. aie, dat uit deze notulen blijkt, .,'t de Raad van Commissarissen kent fouten gemaakt te hebben dat commissarissen hebben toe- i-zegd dat dergelijke dingen in de komst niet rneer zullen voor men en gehoopt wordt dat er n einde zal zijn gekomen aan de kritiek, die op het verdere beleid trekking heeft. De overige ingekomen stuKKen worden overeenkomstig het voor stel van B. en W. voor kennis- ving aangenomen. Voorstel vaststelling voorschot ten I960 en vergoedingen 1959 in gevolge het Kleuteronderwijs. Zonder bespreking of hoofdelijke -1 mming worden de voorschotten J60 en vergoedingen 1959 vastge- .-ld overeenkomstig het verzoek .an de Stichting Chr. Kleuter s-hooi. Voorstel vaststelling kredietbe- d-ag rekening-courant N.V. Bank N oot Nederlandse Gemeenten voor 1961. Bij besluit van 9 november 1959 u rd het bedrag voor 1960 van het cdiet in rekening-courant bij de V. Bank voor Nederlandse Ge enten bepaald op 50.000,— 3 en W stellen voor het bedrag v x>r 1961 weer te bepalen op .10.000,—. r Zonder bespreking of hoofde lijke stemming aldus besloten. De heer Florussen heeft gecon- tateerd, dat het inwonertal nogal lork terugloopt en vraagt of er wel voldoende aandacht wordt be- ■ed om industrie aan te trekken. >e Voorzitter antwoordt, dat door iiet college van B. en W. wel ter- <ïge pogingen gedaan zijn en wor- <n om industrie te Zaamslag ge- ptigd te krijgen, doch dat zulks ;l op heden zonder resultaat is ge- ven. Niettemin zal het college te en opzichte diligent blijven. Het biijft echter een uitermate moei- ke zaak, omdat de algemene ten ens is, dat de bevolking van hel atteland wegtrekt. B. en W. zullen evenwel steeds name suggesties in deze richting van de Raad ontvangen. Voorstel tot aankoop van enkele jiorceeltjes grond in de Axelse- - fraai. B. en W. stellen voor in de Axel- r.Lraat (z.g. Brouwerij) de vol rode perceeltjes grond aan te ..open: a van de heer C. Stoffels, Rie- mensstraat 10, groot 25 m2; b. van de heer H. Koekkoek, hideweg 78 te Axel, resp. groot 3 m2 en 40 m2; voor de prijs van j 1,per m2 en voorts onder de .-bruikelijke voorwaarden. De heer Florussen stemt van harte met dit voorstel in. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. op deze wijze willen voortgaan, opdat te zijner tijd dit gedeelte van de Axelsestraat ge dineerd kan worden. Zonder hoofdelijke stemming ;aat de raad met het voorstel van B. en W. accoord. Aanbieding gemeenterekening, ós vist 1959. B. en W. bieden aan de gemeen- tTekening, dienst 1959 en stellen voor deze in handen te stellen van de commissie van onderzoek. Deze rekening geeft de volgende cijfers: Gewone dienst: Ontvangsten 504.111,32 en uit gaven 496.237,20. Batig slot j 7874,12. Kapitaaldienst: Ontvangsten 551.539,01 en uit gaven 6o9.965,56. Nadelig slot J 108.426,55. Aldus besloten zonder bespre king of hoofdelijke stemming. Vaststelling gemeentebegroting, :lien_st 1961. Alvorens over te gaan tot de be- finndeling van de gemeentebegro ting 1961 vraagt de Voorzitter of '•en der leden algemene beschou wingen over deze begroting wenst te houden. Daar geen der leden hiervan ge bruik wenst te maken stelt de Voorzitter voor over te gaan tot bet artikelsgewijze behandelen en daarna vaststellen van de gemeen tebegroting 1961. Post: Presentiegeld raadsleden. De heer I)e Feijter vindt dat het presentiegeld dat de leden van de raad ontvangen, zijnde ƒ10 per bijgewoonde vergadering, aan de lage kant is, gezien de tijd die daarmede is gemoeid. De leden dienen zich op deze vergaderingen voor te bereiden, niet alleen door het lezen en zich op de hoogte stellen van de op deze vergaderin gen betrekking hebbende stukken, maar ook dat de leden nogal eens op de secretarie nadere inlichtin gen over de te behandelen agenda of ingekomen stukken moeten in winnen. De Voorzitter antwoordt dat Gedep. Staten de norm van het presentiegeld vaststellen en deze nog steeds als maximum een be drag van 10 per vergadering stellen. De heer De Visser zou gaarne zien, dat indien de heer De Feij ter een verhoging van het presen tiegeld voorstelt, hij dit ook zou argumenteren. Spreker zelf staat I op het standpunt een verhoging in deze niet noodzakelijk te achten. Post: Kleding- en rijwieltoelagen. B. en W. stellen voor aan de gemeentebode een rijwieltoelage van 75 per jaar toe te kennen, aangt-zien deze de laatste tijd veel gebruik moet maken van zijn eigen rijwiel. Tevens wordt voorgesteld deze toelage ook te laten gelden voor het jaar 1960. De heer Florussen vraagt of ook de gemeentewerklieden voor een rijwieltoelage in aanmerking zul len komen. De Voorzitter merkt op, dat dit niet te vergelijken gevallen betreft, doch B. en W. zullen zulks nader Dekyken. De heer Van Hoeve vindt een jaarlijkse vergoeding van 75 aan dt hoge kant en is van mening, uat men voordeliger een rijwiel van gemeentewege kan verstrekken. De Voorzitter wijst er op dat 75 een normale vergoeding is voor het gebruik van een rijwiel in gemeentedienst. De bode moet er werkelijk veel met de fiets op uittrekken. De heer De Visser vindt het be drag, gezien het gebruik dat de bode' er van moet maken, niet te hoog. De heer Van Cadsand zou maar ineens willen overschakelen op een bromfiets. Dit kan bij de overige leden geen instemming verkrijgen. Deze post wordt z. h. st. goedge keurd. Post: Begroting Vrijwillige Brand weer. De door het bestuur van de Vrij willige Brandweer voorgestelde bedragen voor het aanschaffen van brandweermateriaal, onder houd, aanschaffng kledingstuk ken, uitrusting en vergoedingen manschappen zijn in de gemeente begroting opgenomen. De Voorzitter zegt, dat er, wat betreft de vergoedingen aan de manschappen van de brandweer, nog een bespreking zal plaats heb ben met de commandant van de brandweer. Post: Subsidie terzake van ver keer en veiligheid. Ingekomen is een verzoek van de Vereniging voor Veilig verkeer Terneuzen en Omstreken om een subsidie voor 1961. Het voorstel van B. en W. om een subsidie van 50 te verlenen, wordt zonder bespreking goedge keurd. Post: Subsidie aan reclasserings- instellingen. Op het ingekomen verzoek van de Afdeling Reclassering van het Leger des Heils om een subsidie voor 1961 wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. zonder bespreking of hoofdelijke stem ming afwijzend beschikt. Post: Begroting Vereniging „Het Groene Kruis". Voorgesteld wordt voor 1961 weer een bedrag van 2250 als subsidie te ramen: ƒ1750 uit te betalen in de loop van 1961 en bij een eventueel tekort op de reke ning van de vereniging over 1961 een gedeelte van, of maximaal het resterende bedrag van 500. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangenomen. Post: Begroting Juiliana Zieken huis te Terneuzen. Het tekort over 1961 wordt ge raamd op 110.000. Op grond van de verleende garanties komt voor rekening van de gemeenten Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag een bedrag van 109.101,48. Voor Zaamslag is het aandeel 12.031,43 De heer Koster brengt als afge vaardigde van de gemeenteraad zijn verslag uit over het wel en wee van deze inrichting. Zonder hoofdelijke stemming aldus aangenomen. Post: Subsidies aan verenigingen voor drankbestrijding. Ingekomen is een verzoek van de Vereniging Zeeuws Consultatie bureau voor alcoholisme te Mid delburg om een subsidie van 75. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. op het verzoek afwijzend beschikt. Post: Onderhoud straten en plei nen. De heer Florussen wijst op het pad achter de z.g. Brouwerijstraat, waar veel water staat en de bewo ners hiervan natuurlijk veel last ondervinden. De heer De Visser zegt dat vroe ger de gemeentewerkman er altijd keurig voor zorgde dat deze goot goed werd onderhouden, waardoor aan de achterzijde van de wonin gen aldaar een goede uitwatering was. Blijkbaar wordt er thans min der aandacht aan besteed. Nu de sloot aan het uiteinde gedempt is heeft het water geen uitweg meer en is het nodig dat vanwege de gemeente aldaar een onderzoek wordt ingesteld. De Voorzitter merkt op, dat het ter plaatse moeilijk is om van ge meentewege in te grijpen, de grond aldaar is niet van de ge meente en in feite hebben wij daar geen taak te vervullen daar het particulier terrein is. Niettemin zal er van de zijde van B. en W. aandacht aan worden besteed en getracht worden een goede afwa tering te verkrijgen. Overigens kan de raad zich met deze post z. h. st. verenigen. Post: Begroting muziekvereniging „De Volharding". De Voorzitter zegt dat de raad en de bevolking van Zaamslag met voldoening de grote vooruitgang van de prestaties van „De Volhar ding" volgen, hetgeen wel het dui delijkst tot uiting is gekomen door haar promotie naar de ere-afde- ling bij het deze zomer gehouden Bondsconcours. B. en W. stellen dan ook voor de subsidie voor „De Volharding" te brengen op 1000, en zulks te be schouwen als te zijn ingegaan op 1 januari van dit jaar. De heer Florussen kan volledig instemmen met het voorstel van B. en W. om de jaarlijkse subsidie ingaande 1 januari 1960 te bren gen op ƒ1000, Het uitkomen in een hogere klasse brengt ook meerdere ver plichtingen en uitgaven mede, want het bestuur zal er voor moe* ten zorgen dat de instrumenten regelmatig worden nagezien en in goede toestand blijven. Ook dient alle zorg besteed te worden aan de uniformen, die bij uitbreiding van het corps nog moeten worden aangevuld. Het bestuur wil thans als aanvulling van de instrumen taria pauken aanschaffen. Dit al les kost veel geld en het mag be kend verondersteld worden dat dit door het bestuur niet over de balk wordt gegooid. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Post: Begroting Landelijke Rlj- vereniging „Julianaruiters." Het voorstel van B. en W. om ook voor 1961 een subsidie van 100 te verlenen wordt zonder be spreking of hoofdelijke stemming aangenomen. Post: Subsidies en bijdragen aan militaire tehuizen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorste: van B. en W. afwijzend beschikt op de subsidie-aanvragen van de Centrale van Katholieke militaire tehuizen, de aanvraag tot verho ging van de Koninkl. Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege", en de subsidie-aanvrage van de Militaire Matigheidsmisie. Post: Begroting Algemeen Bur gerlijk Armbestuur. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt deze begroting overeenkomstig het voorstel van B. en W. goedgekeurd. De heer De Visser brengt na mens de Commissie voor het on derzoek der gemeentebegroting verslag uit over haar bevindin gen betreffende dit onderzoek. De Commissie heeft alleen de wens geuit, dat door B. en W. aan de raad wordt overgelegd een staat van de in de toekomst uit te voeren kapitaalswerken, De Voorzitter deelt naar aanlei ding van dit verzoek mede, dat B. en W. voorstellen in 1961 over te gaan tot uitvoering van de vol gende werken. 1. Uitbreiding sportgelegenheid en openluchtrecreatie, waarbij in de eerste plaats wordt ge dacht aan een behoorlijke bad en zwemgelegenheid. 2. a. Verbouwing oud schoolge bouw Veerstraat tot gym- nastiekgebouw voor de scholen, zaalsport e.d. of b. een geheel nieuw gymna- stiekgebouw, waarbij aan 't oude schoolgebouw een an dere bestemming moet wor den gegeven. 3. Verbouwing van de oude on derwijzerswoning, indien deze als zelfstandige woning in ge bruik blijft, dan wel in combi natie met een „andere" be stemming van het schoolge bouw als bedoeld onder 2 b. 4. Stichting o.d. van en gebouw voor gemeentewerken. 5. Definitieve realisering van het uitbreidingsplan. 6. Aula op de algemene begraaf plaats. 7. Rioolwaterzuiveringsinstalla tie. 8. Verbetering Plein Noordzijde (park). 9. Doortrekking Puntstraat N.-Z. en W.-O. tot Axelsestraat. 10. Doorgaande verbouwing in wendige gemeentehuis. 11. Verbetering wegen en riolerin gen in de buurtschappen. 12. Verbetering straatverlichting in de buurtschappen en in de kom. 13. Aanleg brandvyvers. 14. Koop grond en bouwvallen voor verbetering van de dorps kom (Brouwerij e.d.). 15. Doortrekken weg Axelsestraat -MolenstraatvoetpadDia coniestraat. 16. Fietspad Axelsestraat. De Voorzitter zegt wat betreft de verbetering van de straatver lichting in de buurtschappen en in de kom, dat de sterkte van de lampen in de zijstraten gebracht zal worden zoals die momenteel in de Van der Nisserstraat zijn aan gebracht. Hetzelfde zal plaats vinden met de lampen der straatverlichting in de buitenwijken 't Veer, Reuzen- hoek, de Val, de Griete en te Othe- ne. B. en W. vragen machtiging om deze verbetering der straatverlich ting aan te brengen en vragen de raad hiervoor een crediet te wil len verlenen van 12.000. Wat betreft de doortrekking van de Puntstraat (raming 10.000) en het aanleggen van een straat in het uitbreidingsplan, eveneens ge raamd op 10.000, vragen B. en W. de goedkeuring van de Raad. Verder vragen B. en W. machti ging om plannen uit te werken voor de bouw van een aula op de algemene begraafplaats in 1961. Verschillende leden betuigen hun instemming met deze plannen, waarna de gevraagde machtiging en de nodige credieten z.h.9. wor den verleend en de gemeentebe groting 1961 z. h. st. vastgesteld. Rondvraag: De heer Faas klaagt er over dat vooral des zaterdags bij de café's veel rijwielen op het trottoir staan, die een belemmering voor het voetgangersverkeer zijn. De Voorzitter zal de aandacht van de politie hierop vestigen. De Voorzitter betuigt de leden zijn dank voor hun aanwezigheid en de prettige sfeer en zeer vlotte afwerking van deze belangrijke vergadering, waarna hij de verga dering sluit met het uitspreken van het dankgebed. UITSLAGEN 13 NOVEMBER AFDELING ZEELAND Eerste klasse A RoburWalcheren 16; Hansw. BoysGroedë 27; Pa trijzenHoofdplaat 21; Sluis kilSchoondijke 2—-2; Vogel waardeNoormannen 31's- Heer ArendskerkeAardenburg 6—3. Res. Ie klas Luctor 2Clinge 2 22; Bres- kens 2Biervliet 2 83; Terneu zen 2Zeel. Sport 2 31Hansw. Boys 2—RCS 2 04; Zeelandia 2Oostburg 2 53. Tweede klasse A Schoondijke 2Domburg 32; Vlissingen 5Corn Boys 3 08; RetranchementJong Ambon 0—0. Tweede klasse B Yerseke 2Kruiningen 49; Terneuzen 3Zeel. Sport 4 83; CortgeneSteen 2 01; Kwa- dendammeVolharding 21. Derde klasse A Hoofdplaat 2Domburg 2 7 0; Retranchement 2Jong Am- bon 2 73; Walcheren 2Bres- kens 3 70; IJzendijke 2Noor mannen 2 53. Derde klasse C Clinge 3—Sluiskil 3 0—0; GraauwRia 2 30; Koewacht 2Sluiskil 2 53; Philippine 2 Vogelwaarde 2 14; Honte- nisse 3Hulst 3 21. ZO IS DE STAND klasse B 1 0 13 27—11 0 0 12 30— 8 0 2 8 19—12 7 22—15 Res. Tweede Dosko II 7 6 Internos II 6 6 Goes II 6 4 Vlissingen III 6 3 12 Hontenisse II 6 2 2 2 6 Middelburg III 6 1 3 2 5 Zeel. Sport II 6 2 13 5 Com Boys II 6 2 0 4 4 Hulst II 4 112 3 Axel II 6 0 15 1 Alliance II 5 0 0 5 0 Zaterdagvoetval 19- 11- 11- 11- 7—12 5—19 3—21 AZWN leuwdorp 3—1 De bezoekers zetten direct na| de aftrap een hevig offensief in.1 Dit bezorgde doelman Gomme.-s handenvol werk, waarbij deze er telkenmale in slaagde zijn doel schoon te houden. Ook zag hij kans een goed genomen vrije trap van net buiten het straf schopgebied te stoppen en tot corner te verwerken. Het was deze corner, ciie Nieuwdorp aan de leiding bracht. Er ontstond een hevige schermutseling voor het doel en Gommers liet de bal glippen (01). De thuisclub begon nu ook iri oen hoger tempo te spelen. Dit bracht mee, dat zij zich losmaak ten aan de greep der bezoekers. 5 minuten voor rust bracht Haak de partijen op gelijke voet, door een mooie voorzet te benutten (1—1). Na de thee was het AZW die volkomen het spelbeeld beheer ste. Er kwamen scoringskansen, maar de voorhoede had alsnog te weinig stootkracht, zodat deze nog niet benut werden. Zonder geluk vaart niemand wel en de thuisclub kwam goedkoop aan de leiding toen de linksback der be zoekers in eigen doel schoot 21. Na dit doelpunt ging men maar door met hoog over of meters naast te schieten. Hier kwam nog bij dat de agressieve verdediging van Nieuwdorp snel opruimde. De Axelse midvoor De Ruijter kwam nog alleen voor doel maar ook hij zocht het doel ergens anders. De Axelse achter hoede kwam ook nog helpen bij een aanval en eindelijk, 10 minu ten voor het einde, schoot De Ruijter raak uit een mooie pass van rechts. Deze 31 stand on derging geen verandering meer. SpulWolf aartsdijk 91 Negen maal moest doelman Kik van Wolfaartsdijk de bal uit zijn doel halen. Dit is natuurlijk veel, maar er waren schoten bij waarvoor hij en geen enkele doelman zich zou moeten scha men, als die niet gestopt worden. In het begin was het een aar dig gelijk opgaande strijd maar het was al vlug te zien dat men AZW-doelman Gommers stompt, uit een goed genomen vrye-trap, de bal uit zijn doei. Zes ploeggeno ten en 1 tegenstander slaan deze verrichting met spanning gade. de Spui-voorhoede toch niet helemaal in bedwang had. Na een minuut of 10 ontstond er een scrimmage voor het doel van Kik en Pijpeling opende de score (10). Het duurde echter niet lang of Spui was alweer terug en Visser nam een goede voorzet van Pijpeling ineens op de slof en de bal suisde onhoudbaar in het doel (20). De onzekerheid bij Wolfaartsdijk nam toe en de thuisclub profiteerde hiervan. Maas bracht met een mooi schot de stand op 30 en vlak hierop was het Pijpeling die met een zeer hard diagonaal schot de bal voor de vierde maal in dé touwen joeg (40). Het vijfde doelpunt kwam weer van Maas die wat heen en weer getrap voor het doel afsloot met de bal over de lijn te schuiven (50). Wol faartsdijk kwam slechts spora- ZUID I Vierde klasse Arnemuiden 9 8 0 1 16 45—20 Good Luck 8 6 0 2 12 25—16 Dinteloord 8 6 0 2 12 30—16 Sprang 8 5 1 2 11 26—15 AZVV 9 5 1 3 11 31—32 SSC 9 4 0 5 8 22—24 VVN 7 3 1 3 7 17—19 Smerdiek 8 3 0 5 6 19—23 Nieuwdorp 8 3 0 5 6 17—21 Krabbendijke 8 2 2 4 6 16—25 Zwal. Boys 8 2 1 5 5 12—19 The Gunners 8 2 0 6 4 9—22 Rillandia 8 1 0 7 2 16—33 AFDELING ZEELAND klasse Eerste Spui 9 Tem. Boys 6 Mevo 8 Wemeldinge Hoek SVD Wolfaartsdijk Kapelle Veere Col. Boys 0 1 1 0 1 0 1 2 0 10 5 0 0 7 14 37—13 11 30— i2 11 28—28 10 27—19 24—17 15—25 22—34- 16—24 7—16 9—26 disch het doel van Bolleman be lagen en als zij het deden, had den zij nog alles tegen ook. Mid voor Crucq schoot op de paal, nadat hij Bolleman al gepasseerd had en eens stond Smet op de lijn om de bal achter die gesla gen keeper weg te trappen. De tweede helft kwamen de bezoekers geducht opzetten en Spui werd geheel ingesloten. In deze periode was weer het geluk vaak aan de zijde der verdedigers. Maar intussen deed de thuisclub toch af en toe een uitval. Hierbij kwam Pijpeling alleen voor Kik en het was 60. 't Gilde scoorde het zevende doelpunt en Pijpeling schoot nummer 8 achter de doel man. Het was Wessels die de eer redde (81), maar het was voor Spui nog niet genoeg en Over- dulve scoorde ook nog eens (9—1). v ,mex Eén van de vele succesrijke aan vallen van de Spul-voorwaartsen op het Wolfaartsdijkse doel. Tweede AZVV II Yerseke III Heinkenszand Driewegen Beren Zaamslag Nieuwdorp II Rillandia II Tern. Boys II Kloetinge II klasse B 11 23—14 10 34—18 8 25—26 (Adv.) 9— 8 12—11 13—16 22—25 15—25 15—31 9—18 In Djakarta is een nieuwe regeling gepubliceerd die een vereenvoudiging betekent van de immigratieformaliteiten voor buitenlanders, utgezonderd Ne derlanders en burgers van lan den de geen diplomatieke be trekkingen met Indonesië heb ben. Volgens deze regeling kunnen degenen die Indonesië voor een periode van minder dan drie maanden bezoeken, een visum van de Indonesische consulaten in het buitenland krijgen zon der voorafgaande goedkeuring van Djakarta. Uitreisvisa voor vertrek uit Indonesië zullen uitsluitend on der de beoordeling van het In donesische immigratiebureau vallen. De documenten van Neder landers en van burgers van an dere landen, die geen diploma tieke betrekkingen met Indo nesië hebben, zullen aan de goedkeuring van een militaire commissie van onderzoek on derhevig zijn Derde klasse E AZVV III 6 4 0 2 8 23—16 Hoek II 6 4 0 2 8 22—21 Spui II 5 2 0 3 4 15—14 Driewegen II 5 2 0 3 4 1519 Zaamslag II 4 1 0 3 2 1116 ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Een ernstig verkeersongeval op de rijksweg Meppel-Smilde- lAssen heeft gisteravond het leven gekost aan de ongeveer 30-jarige heer De Jong uit Smilde. Drie anderen zijn in zeer ernstige toestand in het Diaconessenhuis te Meppel op genomen. Het ongeluk gebeurde, toen nabij Uffeite de aanhanger van een vrachtauto, eigendom van de firma Haukes uit Kerken- dam, tegen een boom slingerde en daarna dwars over de weg schoot. Een uit de richting Mep pel naderende personenauto reed pardoes op de aanhanger. Van de zes inzittenden werd de heer De Jong op slag gedood. Drie anderen werden levensge vaarlijk gewond. Ook de chauf feur van de vrachtwagen en diens bijzitter liepen verwon dingen op. De aanhanger is ge deeltelijk in de Smildervaart terecht gekomen. Van een be stelwagen, die achter op de per sonenauto reed, werd de be stuurder licht gewond. Het ver keer was enige uren gestremd. De verongelukte personenauto werd bestuurd door de uit Rui- nerwold afkomstige en thans in Canada wonende Tieme Slomp, die met vakantie in Nederland vertoefde. Hij logeerde in Smil de. Met zijn echtgenote, zijn schoonouders, de heer en mevr. Knoops, en de heer en mevr. Le Jong, allen uit Smilde, had hij een familie te Ruinerwold be zocht. De vrachtwagen werd door de heer Seegers bestuurd. De bij rijder was de heer Driesen. Philips gevoelig lager Het Damrak zette gisteren de nieuwe beursweek in met een lusteloze stemming. Er werden weinig transacties afgesloten. Do koersen van de internatio nale waarden noteerden ever de gehele linie beneden die van het slot van vorige week vrij dag. Vco. de Philipsaandelen betekende de opening gistermid dag op 1232 een koersverlies van circa 24 punten. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de elek- tro-aandelan vrijdag jl. in New York bepaald flauw in de markt lagen. Belangstelling voor deze aandelen van Amerikaanse zijde was er ook gistermiddag niet. Zwitserland gaf de Philipsaan delen eerder af. Dit was ook het geval met het publiek. Het ge- voer kleiner, handel levendiger, aanbod ln' deze hoek wBas prijzen even hoger. Primas bo- echter reeds voldoende om een yen notering; Varkens: aanvoer ;belangrjjk. ]agere koers te doen korteitamelyke handel en deregistreren, vergeleken met het prijzen iets gedrukt. Prima vlees- voorgaande slot. Gedurende de varkens boven notering. Slacht- verdere beursduur liepen d:i zeugen van 1,45ƒ1,53 per kg. aandelen eerst op tot 1234 doch daarna kwam een koers van AARDAPPELBEURS 1228 tot stand. Unilever, even- TinTTPi'nAM eens aan de lage kant in New York van vrijdag, noteerde bij Klei-aardappelen 35 mm opw.: de opening 813, ex 8 pet interim VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1833 stuks vee, zijnde 1043 vette koei en en ossen, en 840 varkens. De prijzen waren ais volgt: Vette koeien f2,50—ƒ3,30; Va"- kens ƒ1,671,72. Overzicht: Vette koeien: aan- viseerd. De vorige koers was 770 bieden en de laatst gedane notering kwam tot stand op 654. Aandelen Nederlandse Ford een paar puntjes hoger bij een advieskoers op 565. Aandelen W. A. Scholten reageerden vrij wel niet bij een koers op 9i0 (909), op de gunstige resultaten over het boekjaar 1959/1960. Van Vlissingen Katoen circa 10 pun ten in reactie op 380 op de forse koerswinsten van de voorgaan de beursdagen. Koninklijke Zout praktisch onveranderd op 1115. Maandag 21 november a.s. worden ter beurze geïntrodu ceerd en voor het eerst verhan deld 10 min 4% pet 31-jarige obligaties lening onleesbaar Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult. etc. Algemeen 591.89 591J19 582 53 339.05 341.51 339.67 174.43 174.G1 173.35 213.29 211.98 209.86 153.99 154.39 153.20 410.60 411.12 405.88 Eigenheimers ƒ12,50ƒ15; Bintje 8—9. Voeraardappelen 12,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaazden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM dividend, tegen 827 cum in terim-dividend als slotkoers vrijdag jl. De Unileverwaarden zakten verder in tot 810' 2. AKU's min 5 punten op 483 en Hoogovens tien punten lager op 854. Kon. Olies min twee gulden op 128.20. Wall Street sloot vrijdag lager. Dit werkte niet stimulerend op het Damrak van gisteren. De overige Europese Officieuze noteringen per 100 kg: beurzen waren eveneens lager Consumptie-tarwe, basis 17 pet i waarvan vooral West-Duitsland vocht, met gering schotpercen- JTle.t k°ersyer^ezen van circa tage volgens monster, tot 31,40 twintig punten. franco Rotterdam; Schot-tarwe mits gedroogd, 1020. Voedergranen Maalgerst, volgens monster, 2023,25; Kippegerst, vol- In de scheep vaartaf deling kwamen bijna geen zaken tot stand. De koersverschillen wa ren van weinig betekenis. Van de leidende cultures openden t-cióL, vui- certificaten Deli op 177 een gens monster, 24^ 25,50; Ha- halve gulden lager. Later op de middag werd 174 voor de eer- ver, ongepunte, vol gens monster, 18—22,50. Peulvruchten, franco Rtotter- dam: Groene erwten, op monster, 2830, prima kwaliteiten tot 35,50; Schokkers, op monster, ƒ28—31, prima kwaliteiten tot ƒ36; Bruine bonen, boerenschoon op monster, goed gedroogd tot 67,50. tificaten betaald. Nat. Handels banken 2 punten lager op 217'/j, na 216. Staatsfondsen praktisch onveranderd in een zeer kalme markt. Ook de beleggingsmarkt was praktisch onveranderd met eveneens weinig zaken. In de lokale afdelingen wen den aandelen Rotterdamsche Droogdok op 800 bieden gead- AKUniet genoteerd. Kon Olie: 126.80—127.50 slot 127 128.20) Philips: 1212—1221 slot; 1213 (1229' Unilever: 804810 Slot. »'y (812, ex 8 pet interim divid.) Hoogovens: 85686C slot 856 (853'2) De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.5710.67, Ca nadese dollar 3.843.89, Ameri kaanse dollar 3.753.79, Franse frank (100 75.90—76.40, Belgi sche frank (100 7.507.55, Duit se mark (100 90.2090.70, Zwit serse frank (100 87.40—87.90, Zweedse kroon (100 72.60-73.60. Italiaanse lire (10.000 59.75 61.75, Deense kroon (100) 54 35- 55.35, Noorse kroon (100) 52.40— 53.40, Oostenrijkse shilling 100) 14.4514.55, Portugese escudo (100) 13.1513.30, Spaanse pe seta (100) grote coupures S-ITVir G.32'/j.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3