Uit de Provincie IN GE GREEP VAN GE ANGST Binnenlands nieuws AGENDA TERNEUZEN SAS VAN GENT. SLUIS OTHENE. ONTSTEMMING BIJ BRABANTSE BOEREN ZWEEFVLIEGTUIG NEERGESTORT Belgen verhandelden verdovende middelen natuurzuiver ONTMOETING KENNEDY—NIXON Terneuzens St. Nicolaas-actie komt op volle toeren. De formulieren van de St. hiicolaasactie 1960" der Terneu- zenso Middenstandsvereniging „Klimop" beginnen in steeds grotere getale op het administra tiekantoor L. Stolk, Margriet straat 2, binnen te stromen. „Het „Klimop"-bestuur is tot nu toe wel tevreden over de gang van rzakèn al verheelt men daar niet dat ook deze actie weer heel wat lioofdbrekens heeft gekost want de loterijwet is wel heel erg streng. Maar ook dit jaar zit het goed. Dat deze actie origineel gevon den wordt bewijst het bezoek aan Terneuzen van winkeliers verenigingen uit Haarlem, Bos koop en Alphen a/d Rijn die graag nadere bijzonderheden wil den weten om dezelfde actie in hun plaatsen te voeren. Dat er al heel wat ingevulde formulieren zijn ingeleverd be hoeft geen verwondering te wek ken als men 's avonds de menig te ziet die met grote aandacht langs de étalages trekt om de lengte der ramen te meten. Want dit is de opgave van het jaar: hoe groot is de lengte étalage glas (zichtbaar, dus niet tussen de sponningen of achter stopverf verborgen) van iedere groep deelnemende winkeliers. Alle deelnemende winkels zijn n.l. in ■les groepen verdeeld en van iedere groep moet men de glas lengte, op de grond gemeten, op geven. De opgave is veel eenvou diger gemaakt omdat de totale lengte (van de zes groepen dus) (bekend is gegeven. Voor mensen die moeilijk naar Terneuzen kun nen komen om het vrij omvang rijke karwei van ramen opmeten (stit te voeren is dit een groot voordeel want ook met een een- wudig rekensommetje is er wel ■wat te bereiken. Evenals het vorige jaar kun nen op één formulier (bij de winkelier verkrijgbaar) zes „KIimop"-zegels worden geplakt. Prijzen Maar de prijzen lonen al deze moeite. Zes maal achtereen een prachtig televisietoestel is een niet te versmaden prijs. Aange zien dit artikel het meest in de belangstelling bij het publiek staat, heeft het „Klimop"-be- shsui gemeend ook dit jaar weer i.v.-toestellen beschikbaar te aioeten stellen. Maar daar er wl heel wat mensen zijn die 'dit af in huis hebben, kan de winnaar ook een waardebon van duizend gulden krijgen. Het eer ste toestel gaat zaterdagavond al de deur uit. Het is dus wel zaak de formulieren tijdig (uiterlijk woensdagavond 16 november zes uur) op Margrietstraat 2 in te leveren. Het kan natuurlijk ook «r post aan hetzelfde adres maar dari moet het pakje toch ®ei voldoende gefrankeerd zijn ■sant het ,,Klimop"-bestuur kan met door blijven gaan met het 'betalen van strafport. Sf. Nicolaas arriveert zater dagmiddag. Vorig jaar beloofde St. Nico laas dat hij dit jaar terug zou tunnem En hij komt terug. A.s. zaterdag om: drie uur wordt hij met de provinciale boot verwacht. Dan zal met het ontvangscomité en de „Harmonie Terneuzen" een grote menigte van heinde en ■ssetïo gekomen zijn om van die triomfale intocht getuige te zijn. "Per auto gaat het door oud-Ter- oeuzen. omstuwd door Zwarte Pieten op scooters en vergezeld van ZWarte Pieten die peperbol'- len strooien. Dp cie Markt wordt St. Nicolaas ontvangen door burgemeester air. Rijpstra en dan gaat de tocht naar het Juliana-ziekenhuis en a&ar „Scheldeoord". „St. Elisa beth" in Sluiskil wordt evenmin vergeten. .kis hij dan in Unie is afgestapt fa ieder naar hem toe kan ko men om zijn wensen voor de guste dag kenbaar te maken, dan is ïtet eerst recht St. Nicolaas in Terneuzen. Dan lopen weer velen daags de overladen étalages van de winkels (dié tot 9 uur open mogen zijn) en hopen de winke liers ook dit jaar weer goede zaken, te doen. St. Nicolaas rijdt langs de volgende route: Provinciale boot, Postkantoor, Westkolkstraat, Dijkstraat, Kor- ïe Xerkstraat, Nieuwstraat, Ar- «ersaalstraat, Burgemeester Geill- steaat, Markt (ontvangst door aasn-gemeester mi'. Rijpstra, De .Longest raat, Herengracht, Axel- sestraat, Van Steenbergenlaan, Juliana-ziekenhuis, Emmalaan, Rusihuis-Scheldeoord, Emma laan, Leeuwenlaan, Wilhelmina- planlsoen, Julianastraat, Bea- trixstraat, Oranjestraat, Kerk hoflaan, Van Cantfortstraat, Axelsestraat, Noordstraat, Unie. Haastige wielrijder. Zaterdagnamiddag kwam do jeugdige J. de B. uit Sas van Gent langs de Stijfsel- en Gluco- sefabriek gereden om aldaar Dij de oversteekplaats de weg over te rijden. Uit de richting Ter neuzen zag hij een auto naderen en vermoedde dat hij vóór deze auto zou moeten wachten als hij de oversteekplaats genaderd zou zijn. Hij besloot dus reeds nu links van de weg te gaan rijden. Aan de plaats gekomen waar het rij wielpad van onder de bomen langs de rijksweg gaat lopen kwam de heer J. H. uit Axel met zijn brommer aanrijden en deze kon een aanrijding met de jeug dige J. de B. niet meer vermijden. Beiden kwamen te vallen, waar bij de jeugdige J. de B. geen let sel opliep, terwijl de heer J. H. een vrij diepe wonde boven het oog bekwam, welke door dr. A. H. P. van Loy werd verzorgd. Opruimingswerkzaamheden suikerloods C. S. M. aange vangen. Doordat bij het instorten woensdagavond een grote partij suiker gevaar liep schade van de regen te krijgen, heeft men in de afgelopen dagen met dekzei len deze open en bloot liggende suiker afgedekt. Als men de suikerhoop van onderaan zou gaan aanvatten zou er gevaar ontstaan voor verdere instortin gen. In de loop van donderdag avond is men dan ook begonnen met het monteren van een toren kraan, zodoende kan men met behulp van een bakje vrij van de suiker de gevaarlijk hellende zakken suiker gaan aanpakken zonder dat dit gevaar oplevert voor de arbeiders. Verder blijkt dat door het instorten het dak zeer veel schade heeft opgelopen. Op diverse plaatsen zijn n.l. scheuren ontstaan die eveneens met dekzeilen zijn afgedekt. V er keersonge val Op de hoek van de Meermin- nestraat en de Markt te Sluis vond een botsing plaats tussen twee personenauto's beide uit Oostburg afkomstig. De heer J. B. die met zijn auto uit de rich ting Draaibrug kwam, kon een aanrijding niet meer vermijden met een auto bestuurd door mevr. De M., die op dat punt geen voorrang gaf. Door de schok kwam haar auto tegen de gevel van bakker Lucieer terecht. Het is een zeer gelukkige om standigheid geweest dat er daar, tijdens de grote zondagmiddag- drukte, niemand liep. De schade aan de auto van mevr. De M. was zeer groot. Feestcomité. Het feestcomité, dat zich deze zomer heeft belast met de orga nisatie van de Belfortfeesten kwam voor de laatste keer bijeen in hotel Central. Uit het finan cieel overzicht, dat gegeven werd door de heer P. de Wispelaere bleek dat er nog een batig saldo was van rond 1500. Besloten werd dit bedrag te bestemmpn voor die organisaties die toeris tisch voor de gemeente van be lang zijn. Uitslag kaartavond. Aan de zaterdagavond door het afdelingsbestuur van het N. V. V. alhier uitgeschreven kaaitwedstrijd namen 52 perso nen deel. De prijzen hiervan be stonden uit vleeswaren. De uitslag van deze vlot ver lopen kaartavond was als volgt: 1. I. de Jonge, Othene; 2. A. Stoffels, Terneuzen; 3. Joh. de Visser, Griete; 4. W. de Regt, Terneuzen; 5. Joh. Hofman, Ter neuzen; 6. H. Beeldens; 7. Fr. Maas, Othene; 8. G. Kiel, Ter neuzen; 9. M. de Bruijne, Griete; 10. A. Scheele, Terneuzen, 11. A. Pladdet, Othene; 12. J. Romeijn- sen, Terneuzen, en 13. Jac. Schoonakker, Griete. Er heerst onder de Brabantse boeren en met name die van de gemengde bedrijven, ontstem ming over het beleid van minis ter Marijnen, inzake de garantie prijzen. Dit bleek op de vergade ring van de rijkskieskring Den Bosch van de K. V. P., die giste ren in 's-Hertogenbosch werd ge houden. DINSDAG 15 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Middle of the Night. Lokaal Bethel, 7.30 uur: Bvangelisatiesamenkomst. Jeugdgebouw „De Schakel" 7,30 uur: Propaganda-avond Veren, tot verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland. WOENSDAG 16 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, S nur: Middle of the Night. Zondagmiddag is op het zweefvliegveld Teriet bij Arn hem een één-persoons zweef vliegtuig van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart van een hoogte van 12 meter neergestort, waarbij het zwaar beschadigd werd. De bestuurder werd met twee ge broken benen naar een zieken huis vervoerd. Het ongeluk geschiedde om 14.10 uur tijdens de start van het toestel, dat aan een lier de lucht in werd getrokken. Ken nelijk geschiedde er iets on regelmatigs bij dit optreden, want de bestuurder ontkoppelde zijn vliegtuig reeds op de hoogte van 5 meter. Juist op dat mo ment trok de lierman de kabel, die slap hing, barder aan, waar door de kleine parachute, waar aan de kabel naar de begane grond terugvalt, om de staart van het toestel sloeg. Het toestel, een KA-6, werd bestuurd doer de 33-jarige elec- trotechnicus H. H. Pernhout uit Den Haag. De Maastrichtse recherche heeft dezer dagen in een café aan het Vrijthof te Maastricht twee Belgen aangehouden, die in het bezit waren van circa 2.000 ampullen verdovende mid delen. Naar achteraf bleek, zou den deze door de Belgen voor 38.000 moeten worden ver kocht. De politie had een tip ge kregen omtrent het verhandelen van de verdovende middelen en rechercheurs hadden zich in het café verdekt opgesteld. De aan houding verliep zonder enig verzet van de kant van de twee 'dient" Belgen. Dit waren de 23-jarige a1s de W. M. V. uit Valmeer en de 25- jarige journalist G. M. R. uit Lanaeken. In hun gezelschap was ook een Nederlander uit Brabant, doch deze bleek ach teraf niets met de zaak te doen te hebben. De ontmoeting was volkomen toevallig geweest. De twee Belgen zijn door de Maastrichtse politie in verzeker de bewaring gesteld. Het onder zoek zal in overleg met de Bel gische Justitie worden voortge zet. De voorzitter van de kring, de heer De Bekker uit Empel, zeide dat de kwestie bij de 'boeren zo hoog zit, dat zij wanneer de K. V. P. niet op doortastende wijze in de Kamer zou optreden, hun contributie verder zouden weigeren te betalen. Besloten werd in een resolutie deze kwes tie .in de aandacht van het partij bestuur te brengen. In zijn openingsrede gaf de voorzitter van de rijkskieskring, ir. J. Siepman uit Vught, een overzicht van de werkzaamheden voor het seizoen 1960/61. Er is organisatorisch alles in het werk gesteld om meer tijd vrij te ma ken voor politieke discussies, omdat gebleken is dat er in de partij ook van onderop meege dacht moet worden. Dit denken en discussiëren gebeurt in het kieskringbestuur. doch ook in de 57 werkgroepen, die in de afde lingen zijn opgericht. Men hoopt in de loop van dit seizoen het aantal werkgroepen tot 100 uit te breiden. Na de afwikkeling van de huis houdelijke agenda heeft de heer J. Teyssen, burgemeester van Waalwijk en lid van de Tweede Kamer, een uiteenzetting gege ven over de taak van het provin ciaal bestuur, waarin hij er op wees, hoe die taak met de nieuwe ontwikkeling van Brabant is ge groeid van een statische naar een sterk dynamische en stimu lerende. (Adv.) KING' W het beste dagelijkse middel m ter opwekking en verkwikking. De democratische overwin naar in de Amerikaanse presi dentsverkiezingen, Kennedy, heeft maandag een gesprek ge had met zijn republikeinse tegenstander. vice-president Nixon. Na afloop van het on derhoud, dat op zijn initiatief in Nixons vakantieverblijf in Key Biscayne bij Miami plaats vond, verklaarde Kennedy dat niet gesproken was over de mo gelijkheid, dat Nixon een plaats krijgt in de nieuwe regering. Op de vraag, of wel van ge dachten was gewisseld over de vraag of andere republikeinen in het democratische kabinet zullen worden opgenomen, wil de Kennedy geen rechtstreeks antwoord geven. De twee mannen schudden elkaar glimlachend hartelijk de hand bij hun eerste ontmoeting sinds hun vierde debat voor de televisie tijdens de verkiezings campagne Kennedy verklaarde geen plannen te hebben voor een ontmoeting met premier Mac- Millan van Engeland vóór zijn installatie als president op 20 januari. Meer dan 20.000 vluchtelin gen hebben in Zwitserland een toevlucht gevonden. Elk jaar worden vijftig bejaarde en zieke vluchtelingen opgenomen. Bo vendien zullen nu nog tweehon derd personen worden opgeno men, afkomstig uit kampen in Oostenrijk en Italië, namelijk gezinnen die niet konden emi greren vanwege de gezondheids toestand van één der leden. WIELRIJDER VERONGELUKT Zaterdagmorgen is de 73- jarige wielrijder G. Verhagen uit de Aartshertogenstraat te Maastricht op het kruispunt van de Dr. Schaepmanstraat en de Burg. van Oppenstraat te Maastricht aangereden en tij dens het transport naar het zie kenhuis overleden. De wielrijder stak plotseling de straat over zonder een teken te geveneen hem achterop komende personenwagen, be stuurd door de chauffeur V. uit Maastricht, kon daardoor een aanrijding niet meer voorkomen. TWEE BROMFIETSERS VERONGELUKT Zaterdagavond is de 16-jarige' M. Sjoer op de Beusichemsedijk te Culemborg in het donker na een aanrijding met een voetgan ger gevallen en zó ernstig ge wond, dat zij zondagmorgen is overleden. Zondagavond is de 30-jarige Van Keulen uit Beusichem in de Wijdsteeg bij Culemborg op ongeveer dezelfde manier omge komen. Hij raakte, vermoedelijk verblind door een tegemoet komende auto, een wandelend paar en sloeg tegen de grond. Hij was op slag dood. BRANDENDE BOTTER BRANDDE NIET Zondagmiddag zijn verschei dene schippers op Marken en Volendam gealarmeerd, nadat de vuurtorenwachter van Mar ken had ontdekt, dat een botter op het IJsselmeer in brand stond. Motorvletten en sleep boten voeren uit, maar toen men bij de botter, de Urk 117, kwam, bleek dat de schipper het vuur had aangestoken om de aandacht te trekken. De man AUTO MET GEZIN TE WATER Door nog onbekende oorzaak is zondagmiddag om 2 uur aan de Alteveerstraat te Hoogeveen een personenauto met vier in zittenden het kanaal ingereden. In de wagen zat de uit vier per sonen bestaande familie Slot uit Hoogeveen. Omstanders die het ongeluk zagen gebeuren wisten, gehol pen door een schipper, die met zijn boot in het kanaal lag, de wagen drijvende te houden, De bestuurder, de heer Slot, wist op eigen kracht de auto te verlaten. Een kraanwagen takelde de auto op vóór deze kon zinken. De inzittenden bleken geen let sel te hebben bekomen. Alleen mevr. Slot werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. KAST VIEL OP MEISJE' Het ruim anderhalf jarig meisje Sietske Rozema, doch tertje van een arts te Almelo, is zaterdagmiddag door een om vallende kast dermate ernstig aan het hoofd gewond, dat het naar een ziekenhuis moest wor den overgebracht, waar het en kele uren later is overleden. IN KINDERLIJKJE BESLAG GENOMEN De rijkspolitie te Beemster heeft het lijkje van een pas geboren kind in beslag ge nomen, Het vermoeden bestaat, dat hier sprake is van een ge welddadige dood. De moeder was een zestienjarig meisje. DODELIJKE ONGEVALLEN In het Binnenziekenhuis te Eindhoven zijn zondag twee in woners van Eindhoven over- kon namelijk door motorstoring j leden, tengevolge van verwon- niet verder varen en hij wilde dingen, die zij zaterdag opliepen de nacht niet op het IJsselmeer ibij verkeersongevallen. Het zijn 'doorbrengen Ide 51-jarige C. Geevers uit de door 112) KARL UNSELT Nadruk verboden. Ilse kuchte even en toen hij haar een beetje verbaasd aan keek, knikte zij hem waarderend toe. „Dank u. Ik zou niet weten wat". Maar toen scheen Grabert iets in te vallen en hij zei „Misschien toch, dat wil zeggen, niet voor mij. Ik neem aan, dat u als advocaat behoorlijk ver- aan hem toevertrouwd en weet u wie hem behandelt?" „Neen". „Dokter Barenbrook". Toen hij op Ramdohr toetrad meende die glimlachend; „Goed, dat u die verraderlijke pleister weggedaan hebt, overi gens één heel gat op die plaats", plaats". „Ja, dat brengt het leven zo met zich mee. 't Had erger ge kund. Tot ziens, doctor. Gaat u mee, juffrouw Barenbrook. Ik moet me haasten". Hij keek weer op de klok en die beweging verried zijn onrust. Beleefd maakte Ramdohr de deur voor hem open. Toen Gra bert achter Ilse de drempel overschreed, bleef hij plotseling „Wat?", viel Ilse ontsteld uit. als aan de grond genageld staan Dat kan niet". Idoor een volkomen onverwacht „Jawel Meneer Bittrich heeft tafereel dat zich vóór hem ont ir Maandagmorgen zijn in het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen officieel de eerste Kinderpost zegels 1960 verkocht. De opbrengst daarvan is be stemd voor het hygiënisch en justitiële kinderbescherpiingsJ werk in ons land. belastingen er niet waren", antwoordde hij met een zuurzoet gezicht. „Veel is het niet, wat ild van u zou willen vragen, en ik weet ook niet, of het zou worden aangenomen". „Ik ben tot uw beschikking, voorzover het in mijn vermogen ligt". „Kent u misschien een me neer Vandrey aan de overkant?" „Ja, natuurlijk. Dat is immers de werkmeester van m'n broer". En nu sprak Grabert over de ziekte van Vandrey's vrouw, waarna Ilse hem onderbrak en zei „Ik zal ook vader spreken". „Het zal u interesseren, juf frouw", wendde Grabert zich tot Ruth, „dat doctor Hager aan dezelfde ziekte lijdt. Ik weet dat van uw vader. Hager heeft zich Hager aangeraden zich onder behandeling van uw vader te stellen. Natuurlijk onder een andere naam. niet, wie zich rolde. Tussen twee politieagenten stond een man, kaarsrecht en Uw vader weet bijna trots. Zijn houding en zijn achter die on- 'hele gedrag kwamen absoluut hele niet overeen met de voorstel- een ling, die men zich doorgaans nog eens met schuldige naam verbergt". „En wat is dat voor naam?" wilde Ilse weten. maakt van iemand die door de „Nee, die verraad ik u niet. politie is gepakt. Nog niet. Die troef bewaar ik Die man was Hintertür. Hij nog even". jwas niet alleen volkomen rustig, „Ik ben bereid", zei Ramdohr, maar hij scheen te stralen, toen ,de kosten voor de behandeling hij Grabert zag. Daardoor zag te betalen' „Dat is mooi van u. Wel, dat zal 't dan zijn". Hij ging op Ruth toe en nam afscheid. „Moet ik iets aan uw ouders zeggen, als ik er weer heen ga? Ik wil ook met alle plezier een brief meenemen „Ik ben toch een beetje be zorgd om hen", zei Ruth. „Als dat uitkomt van die Hager „Niemand zal hun een haar krenken", onderbrak hij haar. „Er zijn maar weinigen, die er niet stiekum plezier in zouden hebben, als Hager iets over kwam". Hij gaf haar een stevige hand en maakte een buiging. hij er tussen de houten gezich ten van de beambten, die als twee gedenkstenen naast hem oprezen, een beetje merkwaar dig, om niet te zeggen grappig uic. De bureauchef evenals het jonge meisje, dat achter de schrijfmachine zat, voelden zich als figuranten in een spannend toneelstuk en schenen hun adem in te houden, omdat zij een dramatisch verloop van het tafereel verwachtten. Eén van de twee agenten, een oudere man met een door het leed doorploegd gezicht, zette 'kort uiteen, wat zij kwamen Heilige Geeststraat en de 24- jarige J. Veerman uit de Flora laan-Oost. De heer Geevers kwam zater dagmiddag, terwijl hij op de fiets reed, in botsing met een motorfiets. Eveneens zaterdag kwam de 24-jarige wielrijder J. Veerman in Stratum in botsing met een bestelauto. DODELIJK ONGEVAL IN AMSTERDAMSE HAVEN Zaterdagnamiddag is aan boord van het zeeschip Batu, dat gemeerd ligt aan de Java- kade in Amsterdam, de 40-jarige onderbaas G. D. uit Amsterdam door een plotseling neervallend ijzeren luik getroffen. In het Wilhelminagasthuis, waarheen de heer Doorslag werd vervoerd, kon slechts de dood worden vastgesteld. Het luik diende tot afsluiting van de dieptank om het tussendek van het schip. Het ongeluk gebeurde juist op het ogenblik dat de heer D. de tank verliet. Volgens de politie was het zich in verticale toe stand bevindende luik aan de bovenzijde niet aan de daarvoor bestemde haak bevestigd. AUTODIEF AANGEHOUDEN Na moeizaam speuren is de Haagse politie er in geslaagd een tiental autodiefstallen op te lossen, die in de afgelopen drie jaar in Den Haag zijn gepleegd. De bedrijver van deze diefstal len, de 42-jarige autorijschool- instructeur J. D. V., is aange houden. Hoewel gestolen auto's vroeg of laat meestal weer terecht komen bleven in Den Haag gestolen Morris Minor- Iwagens zoek, zo realiseerde de politie zich enige tijd geleden. Zonder overigens over aankno pingspunten te beschikken be- |gon men een onderzoek naar deze vreemde omstandigheid in 'te stellen en men trachtte de '„liefhebber" van dit merk wa gens op te sporen. De politie had geluk. Op 3 ok tober werd weer een Morris ge stolen. Op 1 november vond de eigenaar van de Morris Oxford zijn voertuig vlak bij zijn huis doen. Zij hadden die man, die zij als geheim agent kenden, ge arresteerd, kort nadat hij de sectorgrens was overgekomen. „Hij heeft", zo voegde hij er dreigend aan toe, „bovendien een kameraad van ons neerge schoten. Is er hier een me neer Grabert?", vroeg hij toen op diensttoon. Grabert voelde, hoe Ilse ver schrikt naar zijn hand greep en als beschermend de hele breed- jte van de deur innam. I „Ja", zei Grabert, duwde Ilse zachtjes opzij en trad naar Ivoren. j „En waar is doctor Ram dohr?", vroeg de agent verder. „Hier", antwoordde Ramdohr en kwam naast Grabert staan. I „Zo. Deze man beweerde, dat hij u, doctor, en misschien ook meneer Grabert, als hij bij u mocht zijn, dringend moest spreken. Hij was ondanks het 'gevaar gegrepen te worden, toch ;overgekomen, omdat hij een ongeluk wilde voorkomen. Er jwas geen minuut te verliezen, anders was het misschien te iaat. „Komt u dan binnen", nodig de Ramdohr de agenten uit. I Vóórdat de deur zich achter hen sloot, incasseerde Grabert nog net een blik van bodemloze haat uit de ogen van de oude bureauchef. „Die dame daar is mijn assis tente, juffrouw Brittrich", zei Ramdohr, naar Ruth wijzend en, toen op Ilse duidend, die weliswaar terneergeslagen maar toch dapper zich bij Grabert hield: „Dat is juffrouw Baren brook, de dochter van een vriend van mij' (Wordt vervolgd,) terug. De wagen was in een nieuwe kleur gespoten, het ken teken was veranderd en een motor- en chassisnummer was ingeslagen, maar het was on miskenbaar de gestolen wagen. In de auto vond de politie ette lijke sporen die naar V. leidden, geen onbekende van de recher che. Deze man heef steeds een grote voorkeur voor Morris auto's aan de dag gelegd en er jaren geleden, toen hij in Lei den woonde, ook in gehandeld. Eenmaal aangehouden beken de V. al spoedig ip totaal tien auto's te hebben gestolen. Hij verkocht er vier, twee in Duits land en twee in Amsterdam, na ze op zeer vakkundige wijze te hebben voorzien van nummers van bij slopers belande wagens en er nieuwe kentekenbewijzen voor te hebben gevraagd. De andere vijf sloopte hij totaal en de onderdelen deed hij van de hand. ONDERWIJZERESJE LIET ZICH NIET DOOR INBREKERS IMPONEREN Kordaat optreden van een jong onderwijzeresje heeft de Haagse politie twee brutale in brekers in handen gespeeld. Het meisje werd enige dagen gele den midden in de nacht wakker door enig gerucht in haar kamer. Zij zag twee jongeman nen staan, die aan haar tasje morrelden. „Wat is er", vroeg het meisje niet in het minst ver schrikt. De mannen gaven geen antwoord, maar gingen rustig door. Achter hen om rende het onderwijzeresje de gang op en riep haar broer te hulp. Inmid dels kozen de inbrekers het haze- pad, maar in de tuin konden broer en zuster een van hen grij pen. Het bleek een 17-jarige kruideniersbediende te zijn, die, eenmaal overgegeven aan de po litie, weigerde iets te verklaren omtrent zijn mededader. Al spoe dig kreeg de politie echter de in druk, dat deze mededader wel eens de 19-jarige A. J. S. kon zijn, een goede vriend van de aangehouden jongen. S. had wel iswaar een prachtig alibi, maar na enig speuren bleek dit zorg vuldig opgemaakt en volkomen vals te zijn. Hij is inmiddels ook aange houden en heeft bekend. STUDENTEN ROVEN MAASTRICHTS KANON Het twee eeuwen oude „Momas kanon", dat elk jaar het Maas trichts carnaval „in schiet" is uit het Momusrestaurant in Maas tricht ontvreemd en berust nu m Groningen op een onbekende plaats maar in bekende (studen ten) handen. Een groep kandidaatleden van de R. K. studentenvereniging „Albertus Magnus" in Groningen heeft vrijdag het kanon als tro fee meegenomen naar het noor den, om daarmee te bewijzen dat de traditionele stunt vóór de inauguratieplechtigheid was vol bracht. De studenten zochten in Maas tricht naar de oppertempela -r (de heer M. Theeuwissen) van de tempelaers het overkoepelend orgaan van de Maastrichtse car navalsverenigingen. Zij ontmoet ten hem op een receptie van de carnevalsvereniging „De Kea- meleers" en overhandigden een oorkonde, bevattende zijn benoe ming tot beschermheer van de kandidaat-leden van „Albertus Magnus". De oppertempelaer was ver eerd. Op zijn beurt benoemde hij de jaarpraeses (G. F. J. Rom- bouts) tot „officier in de Orde van de Windemolen". En daarna was het feest. Twee leden van het Groninger stunt team zonderden zich af naar het restaurant en ontvreemden net kanon. Ze keerden naar het fee=>t terug, brachten een laatste toast uit op de gastheren en keerden voldaan naar het noorden terug-

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2