Uit de Provincie HERCULES IN DE GREEP VAN DE ANGST TERNEUZEN COMMUNISTISCHE TOPCONFERENTIE Lekker pittig zacht voor de keel vers tot het taaiste draadje Gemeenteraad van Axel VLISSINGEN. AGENDA REPUBLIKEINEN VRAGEN HERTELLING Nederlandsche Boode Kruis besloot tot ledenvverf-aktie. Het bestuur van de afdeling Terneuzen van het Nederlandsche Roode Kruis, dat vrijwilligers op riep om te helpen bij de grote ledenwerf-aktie, die nog deze maand zal worden gehouden, werd vrijdagavond, toen de ver gadering in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Leeuwenlaan werd gehouden, wel heel erg in zijn verwachtingen teleurgesteld. Behalve de bestuurleden, enkele leden van het aktiecomité en van de Koode Kruis-colonno, was er niemand aanwezig. De voorzitter, mr Teilegen, be treurde dit wel zeer bijzonder, maar wilde daaruit toch niet konkluderen dat Terneuzen geen belangstelling heeft voor het prachtige werk van het Neder landsche Roode Kruis. De jaar lijkse aktie is daar het bewijs van. Besloten werd vanaf 21 tot en r.et 24 november a.s. per post aanmeldingsformulieren huis aan huis te doen bezorgen. De voor zitter met nog enkele bestuurs leden en zestien leden van de co lonne waren bereid enkele dagen daarna de adressen te bezoeken, die nog niet als lid staan inge schreven. Evenwel is dit aantal te klein maar de hoop bestaat dat zich in de loop van de ko mende dagen nog meer vrijwilli gers (en vrijwilligsters) zullen aanmelden. Terneuzen telt in totaal 600 leden, die een jaarlijkse bijdrage aan het Roode Kruis geven. In vergelijking met b.v. Sas van Gent is dit aantal zeer klein. Sas van Gent telt minstens 700 leden, dus zou onze gemeente er zeker 2500 kunnen hebben. De kaart, die binnenkort in ieders brievenbus zal worden ge deponeerd, vermeldt in het kort de vele en belangrijke taken, als bloedtransfusiedienst, radio-me dische hulp aan schepen, ram- pendepöts, moedermelkvoorzie- ning, hoornvliestransplantatie, boottochten voor langdurige bed- legerigen en nog vele andere, die het Roode Kruis, voor leder, zon der onderscheid van geloof of maatschappelijke stand, op zieh heeft genomen. Wij zouden ons de maatschap pij zonder het Roode Kruis niet meer kunnen indenken. Herinne ren wij ons nog enkel maar het jaarlijkse bezoek van het prach- ige Roode Kruis-schip „Henry Durant", waarmee chronische zieken uit geheel Nederland van een onvergetelijke vakantie kun nen genieten. Ook onze eigen Zeeuws-Vlaamse mensen profi teren daarvan. Wij willen er maar niet aan denken dat wij zelf ook in de omstandigheden zouden kunnen komen te verke ren, waarin wij zouden verlangen naar een beetje zon in ons troos teloos bestaan van chronische zieke. Hoeveel ar in Nederland een groot leger van mannelijke en vrouwelijke vrijwilligers is, dat een belangrijk deel van zijn tijd aan het Roode Kruis-werk be steedt, is er toch nog heel veel geld nodig. De minimum contri butie per jaar bedraagt slechts 1 gulden, de prijs van één pakje •igaretten of 2 cent per week, een aalmoes, die men een bedelaar beslist niet zou durven geven. Met deze gedachte kan het voor niemand een bezwaar zijn de kaart, die hij of zij in de brie venbus zal vinden, direct in te vullen en klaar te leggen tegen het ogenblik dat deze zal worden afgehaald. Hopelijk melden zich vele vrijwilligers, die stapels met nieuwe lidmaatschapskaarten bij het bestuur zullen brengen. brieksbeambten zullen gelijk met die van de uur- en week- loners teruggebracht worden op 45 uur per week. De kantoorbe ambten zullen 42 en een halfuur gaan werken in plaats van 44 uur. De verkorting van de mid dagpauze zal tot gevolg hebben, dat meer werknemers dan tot dusver de lunch in het bedrijf moeten gebruiken. Daarom is „De Schelde" begonnen met de bouw van enkele cantines. De topconferentie van de lan den van het communistische blok, die door de leiders van 12 staten wordt bijgewoond, is don derdag in het Kremlin geopend, aldus gewoonlijk goedingelichte kringen. Op de conferentie zijn ook ver tegenwoordigers van ongeveer dertig communistische partijen. Men acht het mogelijk dat de beraadslagingen een week zullen duren. Verwacht wordt dat na afloop een communiqué zal wor den uitgegeven. De communistische Ieders wa ren naar Moskou gekomen om de plechtigheden ter gelegenheid van de herdenking der oktober revolutie bij te wonen. In 1957 werd een soortgelijke conferentie gehouden welke ein digde met de „verklaring van Moskou", waarin de deelnemers opnieuw uiting gaven aan hun geloof in vreedzame samenleving der staten en de mogelijkheid van het voorkomen van oorlogen. Vrije zaterdag bij „De Schelde. Bij de N. V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissin- gen zal met ingang van 1 januari 1961 een 45-urige werkweek worden ingevoerd, wanneer de daarvoor vereiste vergunning is verkregen. Dit betekent, dat het personeel van „De Schelde" des zaterdags vrij zal zijn. Slechts cle afdeling reparatie zal doorwer ken. Voor dit personeel is een speciale regeling getroffen. Om produktieverlies tegen te gaan wil men onder meer de looptijden aan boord van schepen verkorten door het inrichten van zelfbedieningsmagazijnen voor onderdelen. Verder zal een kor tere middagpauze worden inge voerd, waardoor vooral in de winter langer gewerkt kan wor den. De werktijden van de fa- (Slot.) T Voorstel tot het voorzien in een vacature van de woonruimte com missie. De heer J. Pijpelink, O 19 te Axel, heeft zijn herbenoeming tot lid van de Woonruimtecommissie niet aanvaard. Zolang in deze vacature niet is voorzien is betrokkene bereid zijn functie als zodanig te blijven uit oefenen, echter tot uiterlijk 1 janu ari 1961. Hiervoor-zijn B„ en W. hem er kentelijk. Onderlusen is het gelukt een nieuwe aanbeveling op te stel len. Deze luidt als volgt: 1. J. J. van de Velde, Bernhard- straat 20; 2. C. Overdulve, Vaartwijk N 18. De heer Oggel wijst er op, dat in deze commissie een plaats is inge ruimd aan vertegenwoordigers der vakbeweging. Nu er een plaats openkoml, die bezet was door een vertegenwoordiger van hot C. N. V. had hij graag gezien, dat B. en W. op de aanbeveling ook iemand van het G. M. V. hadden geplaatst. Deze vakbeweging of maatschap pelijke organisatie heeft ook recht op een vertegenwoordiger. Daarom beveelt hij in deze vacature de heer K. Riemens aan. De heer C. van Bendegem zegt dat deze commissie toch niet voor ziet in een gelijkwaardige verte genwoordiging der vakbeweging? Hij meent, dat het vroeger zó was, dat ia deze commissie afterlei des kundigen moesten zitten en ver tegenwoordigers voor groepen als huurders, eigenaars en hypotheek houders. Nu was het wel altjjd zo, dat deze deskundigen gevonden werden in kringen buiten de P. v. d. A. Aan deze griet is de laatste jaren een eind gemaakt. Nu moe ten wij nog rekening gaan houden met uitbreiding in dé vakbeweging. De heer Maas meent dat daaraan voldaan is nu de bona fide vakbe weging vertegenwoordigd is. Bij de nu volgende stemming wordt de heer J. J. van de Velde benoemd met 8 stemmen. Op de heer K. Riemens werden 4 stem men uitgebracht. Voorstel- tot verhoging van heÈ gemètmfékjft subsidie over 1960 aan, <le Stichting Axelse Bad- en Zwem inrichting. Bij schrijven van 3 september j.l. verzocht het bestuur van de Stich ting Axelse Bad- en Zweminrich ting het gemeentelijk subsidie voor het jaar 1960 te verhogen tot 5475. Dit zou derhalve een ver hoging betekenen met 3975. Na een ingesteld onderzoek, waar in ook de voorlopige exploitatie rekening 1960 met begroting e.d. betrokken is, zijn B. en VV. van oordeel, dat, mede gelet cp de re serveringen, voor dit jaar kan vol staan worden met een gemeente lijke subsidie van ƒ3500, ren ver hoging derhalve met 2000. Deze verhoging achten B. en W echter wel noodzakelijk teneinde 't stich tingsbestuur in staat te stellen het zwembad behoorlijk te exploiteren. De Financiële commissie kan zich met deze subsidieverhoging: ver enigen. De heer Van Luijk zou op zichzelf geen bezwaar hebben tegen deze subsidie, maan zal toch genood zaakt zijn tegen te stemmen om dat dit zwembad ook des zondags geopend is. Dit tegen-zijn is ge baseerd op zijn geloofsovertuiging. De heer IJsebaert zegt dat hij, in tegenstelling tot de heer Van Luijk, blij is dat het zwembad ook op zondagen geopend is. Niettemin wil hij waarschuwen, dat het zwembad goed beheerd zal moeten worden en in goede staat moet worden gehouden. De heer Oggel ziet deze subsidie als een rectificatie van hetgeen vroeger gebeurd is. Met het ver lenen van deze subsidie wordt een en ander recht getrokken. Dit betreft dus niet het al of niet ge opend zijn op zondagen. Om ge loofsredenen is spreker daar ook tegen, maar daarom mag men de stichting de door haar gevraagde subsidie niet onthouden. De heer De Feijter zegt in deze kort te kunnen zijn. Hy is verheugd dat het college van B. en W. het zwembad een goed hart toedraagt. De heer De Putter zal zich bij de heer Van Luijk aansluiten Wij hebben altijd de voorwaarde door KARL UNSELT Nadruk verboden. MAANDAG 14 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: De slavenjagers van Afrika. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Tussen nacht en morgen. DINSDAG 15 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Middle of the Night. Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Jeugdgebouw „De Schakel" 7.30 uur: Propaganda-avond Veren, tot verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland. 111.) „Och, zeg het toch, drong Ruth ongeduldig van nieuwsgierigheid bij haar aan. Hij zal jullie heus niet opeten." Ilse haalde diep adem en toen fluisterde zij, terwijl zij vuur rood in haar gezicht werd: „U hebt zelf ingebroken." Het bleef even stil, en zowel Ramdohr als Ruth staarden haar verslagen aan. Alleen Grabert lachte Ilse tevreden toe. „Juist. Zo is het", zei hij in de stilte, die nu volgde, en het klonk bijna opgewekt. „Hintertür en ik hebben de inbraak gepleegd." „Wist die Hintertür er dan van?", vroeg Ramdohr haastig en een beetje bedremmeld. „Wel nee, stel u voor. Hij weet het nu nog niet. Hij kon onze lastgevers dus met een rustig geweten rapporteren, dat de dossiers niet bij u te vinden wa ren. En dat heb ik, door van tevoren in te grijpen, willen be reiken. Mij het vertrouwen te kopen van uitgerekend deze heren en daardoor mijn persoon lijke vrijheid door hun die dos siers in handen te spelen, dat leek mij toch wel een beetje gemeen. Overigens stel ik zelf bijna even groot belang in de pu blicatie van dat materiaal als u. Hintertür heeft geweldig geboft in die geschiedenis, want die dossiers zijn voor hem zó be schuldigend, dat hij ongetwijfeld gearresteerd zou zijn. Maar dat wist ik toen nog niet!" „Nou, nou", riep Ramdohr be wonderend uit terwijl hij zich tot Ilse wendde, „u hebt beslist een goede neus. Mijn respect. Daar zou ik niet opgekomen zijn", en vervolgens voegde hij er met een stekelig lachje aan toe: „Maar ja. als medeplichtige zult u me neer Grabet wel beter kennen dan wij." „Ja, zo zat dat dus in elkaar",, zei Grabert zakelijk, want hij be merkte de pijnlijke uitdrukking op Ilse's gezicht. „En daarmee is mijn zending hier weer eens af gelopen". Hij keek op de klok en zei toen: „Ik heb vanmorgen nog een afspraak." „Wanneer?" vroeg Ilse snel. „Nou, zo tegen de middag on geveer. Waarom wou u dat weten?" „Ik had u graag eens gespro ken." „Ik u ook, dat valt me juist in: u zei immers, dat u niet alleen vanwege die dossiers naar mij gesteld, dat het zwembad des zon dags niet geopend zou zijn, en stellen deze voorwaarde voor het verlenen van subsidie thans nog. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. st. aangenomen- De heren Van Luijk en De'Putter wil len aangetekend zien, dat zij ge acht wensen te worden te hebben tegen gestemd. Voorstel van B. en. VV. tot het vaststellen van de 1 le' wijziging der gemeentebegroting. Dit wordt zonder discussie of h. st. goedgekeurd. Voorstel tot het kopen van <le woningen Spui N 100 tot en met 101, in verband niet de sanering aldaar. In verband met de totstandgeko men reconstructie van de provin ciale weg TerneuzenAxel is het gewenst uilvoering te geven aan een gedeelte van het uitbreidings plan „Spui." Mede uit verkeers technisch oogpunt is het n.l. nood zakelijk geworden ter plaatse een groenstrook mét vent weg aan te brengpn. De geprojecteerde venl- weg heeft, een lengte van 170 m. Daartoe zullen do panden Spui N 100 tot en met N 104 gesaneerd moeten worden. Na langdurige on derhandelingen kon met alie eige naars. uiteraard op basis van dóór de Centrale Commissie voor de Onteigeningsvergoedingen te Rot terdam uitgebrachte rapporten, overeenstemming worden bereikt. Het betreft: a. Spui N IjOO, woning en erf, groot 105 m-, eigendom van J. Kempe, Steenovens M 21; b. Spui N 101, woning, schuur met varkenshok en erf. groot 70 m-, eigendom van J. de Poo- ter, aldaar; c. Spui N 102, woning, schuurtje met tuin, groot 75 mz, eigen dom van L'. Dieleman, aldaar; d. Spui N 103, woning met. bijge bouwtjes en tuin, groot 180 mZ eigendom van P. Witte, aldaar. «i. Spui N 104, woning, met sme derij, opstallen en 'tuin. groot 427 mz, eigendom van J. Bak ker, aldaar. De kosten hiervan worden in totaal geraamd op 100.000. De provincie- Zeeland heeft hierin een bijdrage toegezegd van ca 11.000. Verwacht mag worden, dat ten laste van de gewone dienst van de gemeentebegroting een bedrag van toegekomen was- Dus laten we dan gaan. Doctor! het was me een waar genoegen!" „Nogmaals, hartelijk dank, meneer Grabert. U moet mij ver schillende dingen maar niet al te kwalijk nemen." „Och, praat er niet vin", weerde Grabert af. „De zaak is nu achter de rug. Ik weet zelf wel. dat ik in het halfdonker sta. Misschien komt er ook weer eens een andere tijd, waarin mensen als ik niet nodig zijn". „Ik krijg anders de indruk", antwoordde Ramdohr zachtjes, „dat we mensen als u bijzonder hard nodig hébben." ,,'t Is aardig van u, dat te zeg gen. Soms twijfel ik zelf aan mijn noodzakelijkheid. Maar wat ge beurt er overigens met de dos siers? Beseft u voldoende, dat u voortdurend in gevaar bent, zo lang men vermoedt dat u de dos siers bezit?": Ramdohr verbleekte en keek wantrouwig 'naar het briefje, dat hij nog altijcl in de hand hield. „Wat zou u mij aanraden, meneer Grabert?" „Dat is moteiiijk te zeggen" ant woordde Grabert en dacht na. „Men zal proberen de plaats vast te stellen, waar de dossiers zich bevinden. Op het postkan toor zijn ze het veiligst. Ik zou ze daar laten, voor het geval u nog de moed hebt om de gevaar lijke inhoud bij een openbare be handeling te berde te brengen. „Maar dat is immers vanzelf sprekend", zei Ramdohr zonder ook maar even te aarzelen. „Dat verwachtte ik ook' web En moed maakt aan de overkant altijd grote indruk. Maar eer het zo ver is zal er wel een en ander ca ƒ7500 per jaar kom), indien dit project in 25 jaar wordt afge schreven. Aangetekend zij, dat dit vooi stel thans alleen betrekking heeft op de aankoop der woningen. De heer Oggel kan accoord gaan dat cf.e, gemeente deze woningen aankoopt. Er is echter altijd be toogd, dat, nu er een uitbreidings plan voor Spui is, dat daar ook woningen moeten komen. Nu de woningen. gesloopt worden zonder dat daar nieuwe voor in de plaats komen, verminderen de w oningen in aantal. Bjj een nieuwe toewij zing, zulben wij daarmede rekening moeten houden. De Voorzitter antwoordt, dat dit momenteel nog moeilijk toe te t'-o--.' ts. De lieer C. van Bendegem merkt op, dal de raad zich toch niet kan binden over een toewijzing van woningen, die wij zelf nog niet hebben. Z.h.st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het voorstel tot verlenging van de rekening-courant-overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank te Terneuzen, maximaal bedragende de ƒ50.000, wordt zonder bespre king of hoofdelijke stemming goed gekeurd. Voorstel tot het bouwen van eon werkplaats annex kantoorruimte ten behoeve van het gemeentelijk gasbedrijf te Terneuzen. In Terneuzen heeft het gemeen telijk gasbedrijf van Axel niet de beschikking over een goed geoutil leerde werkplaats. Aangezien Ter neuzen steeds verder uitbreidt, be staat daaraan hoe langer hoe meer behoefte. De Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en Ge meentewerken te Terneuzen heeft een plan ontworpen, dat naar de mening van B. en W. alleszins ge schikt is om uitgevoerd te worden. Het plan vooa'ziel in een werk plaats. een magazijn, een garage, een kantoorruimte en W.C. met douche- Zonder bespreking of hoofdelijke stemming aldus goedgekeurd. Voorstel tot het aanleggen van een verbindingsweg VValstraat Evert senstraat. Nu de nieuwe openbare kleuter school begin volgend jaar in ge bruik zal kunnen worden genomen ie er aanleiding de verbinding Wal- met u of om u heen gebeuren. Wees voorzichtig en blijf zo mo gelijk niet alleen, want van ge tuigen houdt men niet. Daarom is vooral de nacht gevaarlijk. Het komt mij voor, dat mijnheer Lüdecke niet bang is. Misschien kunt u voorlopig in zijn woning slapen. Dat briefje mag u niet bij u hebben. Ik zou u aanraden het bij Barenbrook of bij een an der onverdacht persoon te depo neren. Geef geen gevolg aan te lefonische uitnodigingen om bij voor ceeld vanwege een dringen de aangelegenheid of in verband met uw broer hier of daarheen te komen. Meer kan ik u voorlo pig niet zeggen." „Het is voorlopig ook genoeg", meende Ramdohr met een zuur lachje. „Blijkbaar ben ik nu aan de beurt, nadat mijn vriend Ladecke het voorwerp van de belangstel ling was." Grabert schudde het hoofd en meende ernstig: „U behoort bei den tot een kring, waar de belan gen van verschillende instanties elkaar kruisen. Mijnheer Ladecke moet in 's hemelsnaam waak zaam zijn en niets onverstandigs doen. Ik hen maar een klein zandkorreltje, dat zich in liet ra derwerk van een ingewikkeld ap paraat heeft vastgezet. Het wordt tijd. Tot ziens, doctor. Ik hoef u wel niet te zeggen, dat het in uw eigen belang is, te zwijgen over wat u nu van mij gehoord hebt." Daar kunt u gerust op zijn. Maar, mijnheer Grabart, kan ik niet het een of ander voor u doen?" (Wordt vervolgd.) straatEvertsenstraat te verbete ren. Ook voor de bewoners van plan Oost zal deze verbinding van betekenis zijn. De heer Oggel vraagt wat de kos ten. hiervan zullen zijn. De heer Van der Lee antwoordt, dat het gedeelte dat nu zai wor den uitgevoerd is begroot op pl.m. 16.000. Z. h. st. wordt het voordeel van B. en W aangenomen. Voorstellen inzake liet door dp Commissie ad hoe op 16 sept. 1960 uitgebrachte eindrapport. Bij besluit van 29 maart 1960 werd door de raad een commissie ad hoe ingesteld, die tot opdracht ontving een nadere studie te ma ken van de volgende onderwerpen a- public relations; b. bevorde ring burgerzin; c. instellen van een ideeënbus; d. uitgifte van een gemeenteblad- Deze- commissie, bestaande uit de heren D. J. Oggel, voorzitter, en C. van Bendegem cn M. L. M. IJse baert, leden, beeft op 16 sept. j.l. haar rapport aan hei college van li. en Vv. uitgebracht. Alvorens nader op dit rapport in te gaan wensen B. en W. hun gro te waardering tegenover de com missie uit te spreken voor het vele en constructieve werk, dat in - be trekkelijk korte tijd is verricht. In de commissie voor de ideeën bus worden benoemd de burge meester, de t gemeente-secretaris en de raadsleden C. van Bendegem en J. C. Luijk. A. Public relations: B. en W. achten de grootte van Axel nog niet van dien aard, dat nu reeds behoefte isaan een zij het eenvoudig adresboekje. Ten aanzien van het instellen van een centraal punt voor het geven van inlichtingen en voor lichting aan vreemdelingen en toeristen zal dezer dagen een be spreking tussen vertegenwoordi gers van de plaatselijke V. V. V. en het college van B. en W. plaats vinden. B. Bevordering Burgerzin. Het beleggen van bijeenkomsten met jeugdige inwoners en het be leggen van begroetingsbijeenkom sten achten B. en W. momenteel nog niet opportuun. B. en W. hebben besloten voor te Stellen het ere-burgerschap en de penninp van verdienste van de ge meente in te stellen. Hierbij dient echter voorop te staan, dat uitr ei king van deze onderscheidingen slechts bij hoge uitzondering zal kunnen plaatsvinden. B. en W. zouden het ten zeerste toejuichen wanneer kon worden gekomen tot de uitgifte van een wetenschappelijk verantwoord en goed gedocumenteerd boek over de geschiedenis van Axel. B. en W. stellen voor in de be grotingen voor 1961 en volgende jaren voor dit doel jaarlijks een oedrag van 750 uit te trekken. Getracht zal worden het pand Walstraat 1 zo spoedig mogelijk geschikt te maken als museum. Daar het in goede staat brengen van dit gebouw een aanmerkelijk bedrag zal vorderen, zal dit in grote mate afhangen van de be schikbare financiën. Het college van B. en W. betwij felt in sterke mate het nut van een jeugdnatuurwacht. Dit nut zal voor 100 afhangen van de persoon, die met de leiding van een dergelijke instelling is be last. B. en W. stellen dan ook voor niet tot het in leven roepen van een jeugdnatuurwacht over te gaan. C. Ideeënbus: B. en W. stellen voor een ideeën bus in te stellen voor het personeel in dienst der gemeente, met uit zondering van de gemeente-secre taris. Het openstellen van de ideeënbus voor de gehele bevolking van Axel achten B. en W. om verschillende redenen minder gewenst. D. Gemeenteblad. Met de commissie zjjn B. en W. van oordeel, dat het zeer belang- Ujk moet worden geacht, dat de gemeente over een publiciteitsmid- del beschikt. Weliswaar is er de Axelse Courant, waarin momen teel de officiële publicaties worden geplaatst, doch betwijfeld moet worden of door middel van di blad een voldoend aantal inwoners kan worden bereikt. B. en W. zullen dan ook de uit gifte van een dergelijk orgaan be vorderen en de door de commissie geopende onderhandelingen zullen worden voortgezet. Aanbieding gemeentebegroting en die van diverse gemeentelijke bedrijven. De Voorzitter biedt thans de begrotingen aan van de ge meente en gemeentelijke bedrijven waarna een schema van afhande len wordt gegeven. In de openbare vergadering van de ge meenteraad te houden op 20 de- cemoer Kunnen deze dan worden vastgesteld. De commissies, die de begrotin gen in de afdelingen zullen onder zoeken worden als volgt samenge steld: Afdeling I: P. J. van Bendegem, C. van Dendegem, J. den Doelder, L. Hamelink, C. de Putter (wei- houder) en M. L. M. IJsebaert Afdeling II: W. de Feijter, K. Hamelink, A. H. van der Lee (wet houder), D. J, Oggel en E. A. Maas. De heer A. J. M. Kesbeke heelt als wnd. burgemeester zitting in beide afdelingen. Rondvraag. De heer De Feijter heeft verno men, dat aan de P. P. B. opdracht is gegeven tot het maken van eer, plan voor een vliegveld. Daar dit een plan is dat vele hectaren grond zai veigen, vraagi hij waarom de Raad hiermede niet in kennis is gesteld. De heer Den Doelder wijst op de desolate toestand van de molen te Spui en zegt, dat als men deze niet wenst op te knappen, hij beter kan worden gesloopt.. Verder vraagt hij of ei- door de gemeente aanplakDorden kunnen worden geplaatst. De heer Oggel vestigt de aan dacht op de terreinen rond de molen te Spui en op de slechte ontwatering van het ge deelte weg aan de Kanaalkade tus sen de De Ruyterstraat en Crijn.- senstraat. Hierna wordt de vergadering door de Voorzitter gesloten met dankgebed. De leiders van de republikein se partij hebben het verzoek ontvangen om het aantal stem men dat bij de presidentsverkie zing is uitgebracht, opnieuw te laten tellen. Er zijn n.l. klachten binnengekomen over onregel matigheden en voorts zijn de leiders gewezen op de „moge lijkheid van een vergissing". Vrijdagavond was de stand: Kennedy 33.613.588 stemmen of wel 50,2 percent en Nixon 33.325.639 stemmen ofwel 49,9 percent. Kennedy heeft, voor zover tot nu toe bekend, dus maar 288.949 stemmen meer gekregen dar. zijn rivaal. Hij heeft echter 335 kiesmannen achter zich, terwijl Nixon volgens de huidige uit slagen dan maar kan reke nen op 191 kiesmannen. Om tot president gekozen te kunnen worden heeft een kandidaat mi nimaal 269 kiesmannen nodig. De republikeinen beweren nu dat Nixon de 32 kiesmannen van Californië achter zich zal krijgen, als de stemmen van de kiesgerechtigden, die afwezig waren of om andere reden niet meer het grootste deel van het kiezerscorps mee hebben kun nen stemmen, geteld zijn en dat hij ook kan rekenen op de 27 kiesmannen van Illinois als de daar uitgebrachte stemmen op nieuw geteld zullen worden. Politieke waarnemers in Wash ington hebben verklaard, dat de republikeinse partij voor enoi me kosten zal komen te staan, zo men tot hertelling in het hele land mocht overgaan.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2