Zuid-Afrika wordt een republiek Sowjet-nota over ontwapening Radio en Televisie Beursoverzicht RECHTSZAKEN Passers Passerdozen m De Gaulle zal politiek van Algerijnse zelfbeschikking „vastberaden uitvoeren" BURGERLIJKE STAND DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 BOEKHANDEL VAN OE SANDE Zaier'dag 8 oktob'et I960 De Zuidafrikaanse nationale partij van premier Verwnerd heeft in hef referendum over de \raajr of Zuld-AJrika een repu bliek moet worden een zij het betrekkelijk geringe overwin ning behaald. Volgens het. onofficiële resul taat van de woensdag gehouden stemming, waaraan alleen de ongeveer 1.800.000 blanke kies gerechtigden mochten deelne men, spraken 850.724 kiezers rich uit voor de republiek, ter- wijl 774.607 kiezers te kennen gaven, dat zij de huidige toe- I stand, waarin koningin Eliza beth van Engeland als staats hoofd wordt erkend, bestendigd wilden zien. De voorstanders van een republiek kregen der halve een meerderheid van 76117 stemmen. Na deze volksraadpleging zal ld- regering in de volgende fase I beslissen, of zij de republiek I n\ laten uitroepen door het pari-ment Premier Verwoerd heelt vrijdag een radio-rede Nederlandse pokkenpatiënt aan boord van Brits vliegtuig I Dn Nederlandse zakenman L. Perk Vlaanderen, hij wie na ü-mkonist uif Singapore pokken ziin geconstateerd, is in een ba rak van het ziekenhuis van Dartford. bij Londen, opgeno men. Dit heeft een woordvoer der van het Engelse ministerie van Volksgezondheid medege deeld. Zijn toestand is bevredi gend en de artsen hebben de ziekte „redelijk onder controle". Perk Vlaanderen reisde met een Comet van de B.O.A.C. van Singapore naar Londen, na zijn aankomst, maandag, lunchte hij twee maal in een restaurant, bezocht, zijn flat en reisde met de ondergrondse naar een ge vangenis. Hoewel de kans op besmetting gering is tracht het ministerie van Volksgezondheid na te gaan met wie Perk Vlaan deren contact heeft gehad. Voor zover bekend hebben zich geen nieuwe gevallen van pokken voorgedaan. Tot op heden zijn slechts zestien inzit tenden van de Cornet, waarmee Perk Vlaanderen reisde, niet op gespoord. Radio Oslo heeft een verzoek cericht tot. de passagier die met de bewuste B.O.A.C. uit Singa pore is gekomen en is doorge reisd naar Noorwegen, zich te melden Men hoopt hem te kun nen opsporen vóórdat de mo gelijke incubatietijd is verstre ken. gehouden. Men verwacht dat hij dan zijn verdere plannen be kend zal maken. Vóór het refe rendum had de eerste minister meegedeeld, dat de regering in de komende parlementaire zit ting in januari voorstellen zal doen om de weg naar een repu bliek te effenen. Het zou vol gens hem echter nog wel tot, het eind van het volgend jaar kun nen duren, vóórdat een. besluit ten uitvoer wordt gelegd. De nationale partij, die vrij wel alle AfrikaandersAfri kaans-sprekenden van boerenaf komst onder haar aanhang telt, had als haar voornaamste tegenstandster de Verenigde Partij, die in meerderheid be staat uit mensen van Britse af komst. Deze partij is tegen het uitroepen van de republiek, omdat dit de mogelijkheid in houdt, dat Zuid-Afrika buiten het Britse Gemenebest komt te staan. Zij noemde het referen dum een poging om de aan dacht van het volk af te leiden van het dringende rassenvraag stuk. De nationale partij, die sinds 1948 aan de macht is, beschikt in het land zowel als in het par lement over slechts een kleine meerderheid. Haar aanhangers wonen over het algemeen op het platteland, terwijl de stadsbewo ners gemeenlijk hun stem ge ven aan de verenigde partij. Op grond van het kiesstelsel worden de plattelandsdistricten bevoordeeld boven de stads districten. Ter gelegenheid van de her denking van het feit, dat de Unie van Zuid-Afrika vijftig jaar bestond, had dr. Verwoerd in juni een beroep op- de Engels sprekende Zuidafrikanen gedaan om met de Afrikaans-sprekenden samen te werken bij het instel len van de republiek en deze niet afhankelijk te willen stellen van de wens van de meerderheid. Ingeval van samenwerking zou elk constitutioneel conflict kun nen worden vermeden en de twee blanke bevolkingsgroepen zouden opnieuw samen het land kunnen leiden, zo meende de eerste-minister. De uitslag van het referen dum betekende een groot succes 9 I» New York zijn donderdag een 16-jarige en een 17-,jarige jongen ter dooil veroordeeld, omdat zij vorig jaar twee jongens, die zij zouden hebben aangezien voor leden van een concurrerende jeugdbende, hadden doodgestoken. Zjj hoorden liet vonnis onbe wogen aan. De Sowjet-Unie heeft, de Ver enigde Staten in eer. nota, die donderdag is overhandigd, ge waarschuwd tegen ..het, gevaar van de politiek die de Ameri kaanse. rekering thans volgt". De Sowjet-Unie is genoodzaakt maatregelen te nemen in ant woord op de bewapening van West-Duitsland met atoom- en raketwapens. De nota, die door de Ameri kaanse ambassadeur in Moskou, Llewellyn Thompson, in ont vangst. werd genomen, is een antwoord op de Amerikaanse nota over de Duitse herbewape ning van 8 augustus. Er wordt, o.m. in gezegd dat de Sowjetregering „zich ver plicht voelt de Amerikaanse re gering nogmaals te waarschu wen voor het gevaar van haar huidige politiek, en genood zaakt, is te verklaren dat de Sowjetregering niet onverschil lig kan blijven voor de atoom- en raket bewapening van West- Duitsland". „De Sowjet-Unie zal in ant woord hierop maatregelen nemen die zij noodzakelijk acht voor haar eigen veiligheid en die van haar vuurlanden, voor het, verzekeren van de vrede in Europa en de wereld". ..De Sowjet-regering acht het noodzakelijk opnieuw te wijzen op het onwettige karakter van de door de Navo gecamoufleerde bewapening van West-Duitsland. „Door het sluiten van afzonder lijke verdragen met West-Duits- land kunnen de Verenigde Sta ten en andere Westelijke mo gendheden zich. tot het moment waar op een vreedzame regeling inzake Duitsland is getroffen, niet onttrekken aan de verplich tingen die zij eerder krachtens de verklaring over de nederlaag van Duitsland en andere geza menlijk aanvaarde geallieerde overeenkomsten over de ontoe laatbaarheid van herleving van het Duitse militarisme in welke vorm dan ook hebben aangegaan. ..Door deze internationale wet telijke besluiten van kort na de oorlog te schenden riemen de Verenigde Staten de volledige verantwoordelijkheid op zich voor de consequenties van dit optreden voor een volk dat zwaar te lijden heeft gehad van de agressie van het Duitse mili tarisme". zo wordt in de Sowjet- nota gezegd. voor het „elektronenbrein", dat werd gebruikt door professor Bleksley van de universiteit van Witwatersrand. Op grond van de eerste uitslagen had dit ap paraat 24 uur vóórdat de voor lopige einduitslag bekend werd gemaakt, voorspeld dat de republikeinsgezinden een meer derheid van 75.000 stemmen zou den behalen. Bij de jongste al gemene verkiezingen had het apparaat een soortgelijke nauw keurige voorspelling gedaan. DE WATERSNOOD IN FRANKRIJK Het water van de Rhone blijft stijgen en zou wellicht de afge lopen nacht een „catastrofaal peil" bereiken, aldus een woord voerder van het Franse ministe rie van Openbare Werken. In Lyon staat het water nog maar drie centimeter onder het noodpeil. Enkele laagliggende wijken van Avignon, verder zui delijk, zijn overstroomd. Tot op heden zijn zeven per sonen omgekomen. Twee worden nog vermist. Bezoekers van de Parijse „Salon de l'Automobile" hadden gistermiddag overlast van een felle stortbui die door het glazen dak sloeg. Men liep met paraplu's en de standhou ders dekten haastig de geëxpo seerde open modellen af. Beperking op het reizigers- vervoer van Oostduitsers naar Nederland Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Za ken in Den Haag heeft, desge vraagd meegedeeld, dat de Wes- lelijke grote drie bepaalde maat regelen hebben genomen in ver band met door de Oostduitse autoriteiten ingestelde beper kingen op het reizigersverkeer, die in strijd zijn met de status van Berlijn. Nederland heeft, zich bereid verklaard ook zelf maal regelen te nemen, opdat die van de bondgenoten effec tief zullen zijn. Daarom worden geen reisfaciliteiten aan Oost- Duitsers verleend, tenzij er overwegende redenen zijn om eeu uitzondering te maken. DE BESPREKINGEN VAN DEBRE MET ADENAUER Do Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer en do Franse pre mier, Debré, hebben vrijdag in Bonn bijna 2% uur met elkaar gesproken teneinde te pogen, „de lucht te zuiveren" tussen Bonn en Parijs. Verwacht wordt, dat hij de be sprekingen van vrijdag en zater dag de Westduitsers opheldering zullen pogen te krijgen van pre sident De Gaulles nieuwe voor stellen t.a.v. de Navo en de Europese politieke samenwer king, die in Bonn weinig enthou siasme en zelfs enige bezorgd heid hebben gewekt. In een begroetingstoespraak op 'net vliegveld bij de aankomst van Debré en de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville. zei Adenauer vrij dagochtend. dat de besprekingen noodzakelijk waren „nu de ge varen voor de vrije wereld zich duidelijker dan ooit aftekenen". Dchré antwoordde, dat Frans- Duitse vriendschap en solidari teit niet voldoende zijn. „De mo gelijkheden van politieke samen werking moeten onderzocht wor den aldus Debré. En dit zou een van de voornaamste onder werpen van gesprek zijn. „Sa menwerking en solidariteit tus sen onze beide landen zijn zo noodzakelijk, dat wij de moeilijk heden zullen overwinnen en een weg naar eenheid en vriendschap zullen vinden". Magnetische stormen hebben donderdag voor de derde achter eenvolgende dag het radiover keer bemoeilijkt. Volgens tech nici in Londen werden de verbin dingen met New York en Mos kou het zwaarst getroffen, maar ook stations in het Midden- Oosten waren vrijwel de gehele avond niet te horen. POGING TÓT MOORD GESTRAFT De rechtbank te Utrecht heeft gistermorgen de 50-jarige met selaar Geurt T. te Utrecht, die heeft terechtgestaan wegens be dreiging met zware mishande ling en poging tot moord, con form de eis, veroordeeld tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf roet aftrek van voorarrest. De verdachte wilde op Hemel vaartsdag jl. zijn vrouw bezoe ken, die te Utrecht samen woont met de 45-jarige autohandelaar Hubertus van L. Hij had al eens eerder contact met haar ge zocht, omdat hij het niet ver kroppen kon. dat. zij van hem weggelopen was. Gewapend met een dolkmes en een ploerten doder vervoegde hij zich aan de woning van Van L. T.'s vrouw, die hem zag staan, waarschuw de de broer van de autohande laar, Martnus van L., die de metselaar verzocht heen te gaan. Dat wilde T. echter niet. Hij bedreigde M. met zijn dolk mes en toen Hubertus van L. aan kwam lopen, stak hij in het wilde weg om zich heen. Deze verdedigde zich met een troffêl en gaf daarmede de metselaar een slag op het-.hoofd, welke.de man het linkeroog heeft gekost. VEROORDEELD WEGENS OPLICHTING. Het gerechtshof in Arnhem heeft gistermorgen de 44-jarige boekhouder H. J. de R. uit Oos terbeek veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek en diens medewerker, de 45-jarige Nijmeegse bankwerker M. A. conform de eis~tot een gevange nisstraf van één jaar met af trek. Het tweetal werd ten laste gelegd een aantal mensen op onwettige wijze financieel te hebben geïnteresseerd in eên steenfabriek te Eist, waarvan het rendement allerminst, zo rooskleurig was als verdachten hadden voorgespiegeld. De fa briek is failliet gegaan en de genen die hun geld er in had den gestoken, zijn tot de bedel staf gebracht. De procureur-generaal bij het hof had tot handhaving van de strafmaat in de vonnissen van de rechtbank te Arnhem gecon cludeerd, zijnde twee jaar met aftrek voor De R. en een jaar met aftrek voor A. Aansporing aan Indonesiërs om Nederlandse schepen te verlaten De Indonesische Islamietische vakvereniging heeft tot haar leden voorzover zij dienst doen op Nederlandse schepen, een aansporing gericht om hun schepen te verlaten. In een ver klaring der vakvereniging wordt gezegd, dat sommige harer leden werkzaam zijn op de „Zuiderkruis" en de „Water man" en andere Nederlandse schepen van diensten tussen Nederland en Amerika en Ne derland en Australië. RELLETJES IN OOSTDUITSE STAD Een rechtbank in Dresden, Oost-Duitsland, heeft zeven jon gelui die zich in een openbare vermaaksgelegenheid in Copitz tegen de politie verzetten tot straffen variërend van twintig maanden tuchthuis tot een half jaar gevangenis veroordeeld, al dus bericht het „Sachsische Tageblatt". De moeilijkheden onstonden toen een negentienjarige zich tegen arrestatie verzette. Zijn vrienden kwamen hem te hulp, waarop de politie versterkingen liet aanrukken en de hele groep inrekende. DE VERMISTE AMERIKAANSE TOERISTEN in EUROPA Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag bekendgemaakt, dat het aanwijzingen heeft ontvan gen, waaruit zou blijken dat twee Amerikaanse toeristen die sinds augustus in de Sowjet- Unie worden vermist, vastge houden worden wegens fotogra feren in het gebied bij de Tsjechische grens. De twee toeristen, de 26-jarige Bennett en de 28-jarige Kaminsky, wa ren in juli per auto uit Finland de Sowjet-Unie binnengekomen. Volgens het State Depart ment heeft een andere Ameri kaanse toerist Kaminsky op 25 augustus in Oezjgorod bij de Tsjechische grens ontmoet. Ka minsky had toen verklaard, dat hij werd vastgehouden, omdat hij foto's had gemaakt. De woordvoerder zei dat van Russische zijde niet was ge reageerd op herhaalde Ameri kaanse verzoeken om inlichtin gen. Hij achtte het duidelijk, dat twee Amerikanen niet in de Sowjet-Unie kunnen worden vermist zonder dat de Sowjet regering daar iets van af weet. ZONDAG 9 OKTOBER HILVERSUM I: 8.00 Nws. en weerber.8.15 Orgelconc.; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Nws.; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Instr. kwart.; 12.15 Lichte muz.; 12.40 Gram.; 13.00 Nws.; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 De Wadders, hoorsp.; 13.3C Strijkork.; 13.50 Literaire kron. 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Bra bants ork.15.10 De vliegende Hollander, praatje; 15.20 Tenor en piano; 15.45 Gebed en boek. toespr.15.50 Gram.; 16.00 Sport; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koorzang; 17.45 Mensen, lezing; 18.00 Het gela den schip, lezingen; 18.30 De kerk aan het werk, lezing; 18.40 Tussen wal en schip, lezing; 19.00 Nws. uit de kerken19.05 Samenzang; 19.30 Weg en werk der kerkhervormers, lezing 19.45 Nws.; 20.00 Cabaret 20.30 Act.; 20.35 Gram.; 21.30 Eigen haard is moord waard, hoorsp.; 22.10 Bariton en piano; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 (Adv.) en Eên zéér uitgebreide collectie vindt U in NOCRDSTKAAT 55 TERNEUZEN Vraagt toezending folders. INTERNATIONALS WEDEROM VAST Met de steun van Wallstreet in de rug was de stemming voor de Philipsaandelen gistermiddag wederom zeer vast. De elektro- aandelen ontmoetten donderdag in New York opnieuw een flinke belangstelling en sloten er vast. Ook de overige Nederlandse hoofdfondsen lagen in Wall street goed in de markt. Philips noteerde, voor de laatste dag van deze beursweek, ruim 20 punten boven de slotkoers van donder dag. De aandelen liepen op van 127014 tot 1274, tegen een vorige slotkoers van 125214. De vraag kwam merendeels uit het buiten land. Oe handel in deze hoek was zeer rustig. Bepaald druk was het in de Unileverhoek. De margarinewaarden liepen op van 795 tot 806 en kwamen dus bo ven de achtmaal parikoers. De slotnotering van donderdag voor deze stukken was 786. Het pu bliek nam de margarineaandelen uit de markt, terwijl daarnaast ook de arbitrage voor Zwitserse rekening met kooporders in de markt was. Tot de vaste stem ming droeg ontegenzeggelijk nog het donderdag door Frankrijk verlaagde officiële disconto bij. Het is zeker niet uitgesloten, al dus de beurs, dat Engeland en mogelijk ook West-Duitsland spoedig het voorbeeld van Frank rijk zullen voigen. Aangezien een discontoverlaging mede wordt toegepast als een anti-recessie rtiaatregel is dit voor de beurs 'eprrriiaussemotief. Vandaar dat mëh er op dit moment niets voor voelt het effectenbezit te liqui deren. Het tegendeel is eerder waar. AKU's passeerden de vijf maal parikoers en waren op 502 circa 6 punten hoger. Kon. Olies konden niet meekomen en moes ten zelfs op 128,10 drie dubbel tjes prijsgeven. Dat kon er dan ook wel af na de forse koersstij ging van donderdag. Hoogovens liep op van 891 tot 896, tegen donderdag als slotkoers 879%. Deze koersstijging wordt door de beurs nog beschouwd als een na werking op de gepubliceerde gunstige resultaten van—Dort mund Hörder, waarin Hoogovens een groot belang heeft. Verge leken met de slotkoers van vori ge week vrijdag boekte Philips deze beursweek een koerswinst van ruim 60 punten, Unilevers ruim 20 punten. AKU 6 en Hoog ovens ruim 40 punten hoger. Kon. Olies verbeterden circa 2 gulden. In de scheepvaarthoek was de handel zeer stil en weiden de meeste koersen pas vastgesteld bij het sluiten van de beurs. Aan delen Kon. Boot noteerden ca 4 punten en Van Ommeren circa 5 punten boven donderdag. Cultu res vrijwel op het slotniveau van de vorige dag. Ook in deze sector was de handel zeer stil. De stem ming op de Staatsfondsenmarkt was aan de vaste kant. Ditzelfde kan gezegd worden voor de be- leggingsmarkt. In de lokale afdelingen werden aandelen Grasso 5 punten hoger, op 290, geadviseerd op de samen werking met de N.V. Technisch Bureau Kobach in Rotterdam. Donderdag verbeterden deze aan delen reeds 15 punten. Van de papieraandelen werd Bührmann op 532 524%) geadviseerd. De bieraandelen kregen een iets ho gere adviesprijs op de hernieuw de belangstelling van Westduitse zijde voor deze aandelen. Prolongatie 3% pet. BEURSINDICES 5/10 6/10 7/10 Int. conc. 570.41 583.26 591.71 Industrie 327.35 332.33 336.01 Scheepvaart 169.85 171.16 172.69 Banken 222.10 223.90 224.06 Cult. etc. 150.62 150.96 152.08 Algemeen 397.59 405.12 410.26 NABEURSKOERSEN AKU: 502—504 (502%) Kon. Olie; 129.50—130.20 slot 129.80 (128.10) Philips 1278—1284 ged. en laten slot 1282 (1274%) Unilever: 804808 slot 808 (806) Hoogovens: 895905 slot 905 <893'/j) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.1510.65, Ca nadese dollar 3.823.87. Ameri kaanse dollar 3.74V23.78'A, Ca nadese dollar 3.82—3.87, Franse frank (100) 76.10—76.60. Belgi sche frank (100) 7.367.41, Du;t- se mark 100) 90.0590.55, Zwit serse frank (100 87.2787.75, Zweedse kroon (100) 72.50--73.50, Italiaanse lire (10.000) 60.00 62.00, Deense kroon (100) 54.25- 55.25, Noorse kroon (100 52.50 53.50, Oostenrijkse shilling (100) 14.52—14.62, Portugese escudo (100) 13.12',a—13.27' 2, Spaanse r;seta (100) grote coupures 6.15- 30. President De Gaulle heeft vrij dag in Grenoble verklaard dat Frankrijk „de Algerijnen zclfbe- schlkkingsreeht belooft en ga randeert". „Wij zijn ervan over tuigd dat het Algerijnse Algerië verbonden met Frankrijk wil blij ven. Om dit te bereiken stellen wjj opnieuw vrede voor aan hen die tot vandaag de dag doorgaan met moorden', aldus De Gauile. „Dit is ons besluit en zo zal ons optreden zijn. Wij hebben geen samengaan van totalitaire staten en specialisten in het on derdrukken van volkeren nodig Italië en de kwestie- Zuid-Tyrol Een herziening van het vredes verdrag is voor Italië onaan vaardbaar, zo heeft de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Scgni, donderdag in het Ita liaanse parlement verklaard, toen het geschil tussen Italië en Oostenrijk over Zuid-Tyrol ter sprake kwam bij het debat over de begroting van zijn ministerie. De begroting werd met 260 tegen 145 stemmen aanvaard. Dit betekent dat een belangrijke meerderheid in het parlement de buitenlandse politiek van de re- gering-Fanfani steunt. om onze gedragslijn vast te stel len". De Gaulle, op zijn tiende tour nee door Frankrijk, sprak voor een gehoor van ca. 8.000 perso nen. Ten aanzien van het Franse streven naar eigen atoomwapens merkte hij op dat „de defensie van Frankrijk niet kan worden overgelaten aan bepaalde tech nocraten". Frankrijk wil samenwerking met de landen van Europa, de Navo en de Verenigde Naties, maar „het kan zich niet onzicht baar maken of oplossen'. Europa moet verenigd zijn zodat de Europese landen gezamenlijk hun beschaving kunnen verdedi gen. Maar deze eenheid kan slechts zijn gebaseerd op de realiteit en de landen van Europa zijn een realiteit. Dit is de samenwerking die Frankrijk de andere Europe se landen voorstelt, hun politieke activiteit ter wille van een ge meenschappelijk doel te coördi neren". „Een verenigd Europa bete kent een grote versterking van het Atlantische bondgenootschap. Maar dit bondgenootschap moet een samenwerking tussen de oude en nieuwe wereld zijn en niet een overheersing van de oude door de nieuwe". De Gaulle refereerde in het begin van zijn rede aan de poli tieke onrust die in Parijs over zijn Algerijnse en atoompolitiek is ontstaan. „Wij hebben een periode waarin wij werden be dreigd door partij-politieke ma noeuvres, grondwettelijke on macht en de intrigues van bui tenlandse machten achter ons. Wij moeten optreden zonder onze vriendschappen en bondge nootschappen op te offeren. Maar wij moeten onze eigen rol spelen. Wanneer een besluit moet worden genomen dat Frankrijk aangaat, moeten wij dat zelf doen". Op een bijeenkomst van burge meesters, vrijdagochtend in Gre noble, zei de generaal zijn „poli tiek van zelfbeschikking voor Algerië vastberaden te zullen uitvoeren. Ik" heb vertrouwen in de toekomst, maar ik ben mij goed bewust, dat wij een moei lijke tijd doormaken. Er zijn thans twee stromingen in het land. Een wil onafhankelijkheid de ander wenst een Frans Alge rië. Geen van beide is contruc- tief". De Gaulle ging verder dan ooit door te zeggen dat Frankrijk „bij voorbaat elk besluit dat de Algerijnen in een vrije stemming zullen nemen zal accepteren". De generaal heeft nog niet eerder de implicaties van zijn Algerië- beleid zo duidelijk omschreven. HOEK Geboorten: 13 sept.: Alairr Jo- han Leon, z. van Arnoldus B. M. Kind en Maria M. van den Bulck; 17 sept.: Neeltje, d. vhn Piet Koesveld en Pieternelle de Braai; 23 sept.: Pieternella Adriana, d. van Frederik Dekker en Neeltje S. de Feijter. SAS VAN GENT Geboorten: 31 aug.: Diederik L. M„ z. van M. D. C. P. Persi.jn Felisi (geb. te Terneuzen), Sin- gelstr. 15; 1 sept.: Michael P., z. van M. R. RoegiersObrie )geb. te Zelzate), Stationsplein 9; 10 sept: Mariska R. O., d. van J. L. Blommaertde Schoolmeester, Poelstr. 63; Theresia A. O., d. van A. C. JanssensHemelsoet, Westkade 26; 11 sept.: Elly M. J„ d. van F. Ockéde Krijger, Firensstr. 14; 16 sept.: Ronald R. M„ z. van E. C. van Hijftevan den Bunder, Vredestr. 36; 18 sept.: Sylvia, d. van R. van HeckeBeaurain, Prinsenkade 9; 25 sept.: Marleen I. P., d. van G. P. I. Goethalsde Meijer, Zandstr. 12; 29 sept.: Son ja G. M.. d. van J. P. van Moorten D'haene geb. te Terneuzen), Poelstr. 17. Huwelijksaangiften/hu wol ij ken; W. L. T. de la Ruelle. 23 j„ van Westdorpe. en L. G. M. de Meij, 18 j., Zandstr. 50; A. L. van den Bogaard, 21 j„ en A. Hemel soet, 21 j. woonschip „Hendrika Anna". Overleden: Alexander E. F. Oubrie, 70 j„ wedn. van M. V. Bruggeman. Zandstr. 30; Omer M. L. Maenhaut, 89 j., echtg. van S. M. Goethals. Westdam 1; Eugenius A. J. van Dijke, 49 j„ echtg. van A. M. de Pauw. Vrij- straat 1; Maria T. van den Broeck. 75 j., wed. van F. J. Reni- que, Brandspuitstr. 13; Joseph A. Wijffels, 67 j„ Paul Krugers- dreef 6. Avondgebed; 22.55 Gram.; 2'.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 8.00 Nws.*: 8.18 Gevar. progr.9.45 Geeste lijk leven: toespr.; 10.00 Voor de kind.; 10.30 Doopsgezinde kerkd.11.30 Vragenbeantw. 11.45 Ber. uit de kerken; 12.00 Lichte muz.; 13.00 Nws.; 13.07 De toestand in de wereld, le zing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Voor de strijdkrachten; 14.00 Toneel-, boek- en filmbe- spr.; 14.40 Kamerkoor en orgel; 14.55 Bedreigde schoonheid in het Nijldal, lezing; 15.10 Omr. ork.; 16.00 Dansmuz.16.30 Sportrevue; 17.00 Gesprekken met luisteraars; 17.15 De Zuid Nederlandse poëzie, lezing; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn.18.30 Lichte muz.; 18.55 Forum; 19.30 Cabaretprogr.20.00 Nws.; 20.05 Gram.; 20.25 De man die door- reerd, hoorsp.; 21.05 Licht progr.; 22.00 Gram.; 22.30 Nws. en meded.; 22.45 Journ.; 23.00 Lichte muz.; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 New York calling; 23.25 Nwe Franse gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.15 AmuS. muz.; (Om 12.30 Weerber.;) 13.00 Nws.; 13.15 Voor de sold.; 14.00 Grafn.15.45 Sportprogr.; 17.00 Sport en nws.; 17.05 Gr.; 17.45 Sportuitsl.; 17.50 Gram.; 18.30 Godsd. lezing19.00 Nws. 19.30 Gram.; 20.00 Hoorsp.; 21.05 Lichte muz.22.00 Nws. 22.15 Gram.; 22.45 Gram.; 23.00 Nws.; 23.0524.00 Gram.; Televisieprogramma's. 15.1516.25 Athletiekwedstr. Duitsl.—Zweden te Hamburg 16.2517.00 EurovisieRen om de Prix Arc de Triomphe te Parijs; 20.00 Achter het nws.; 20.15 Gesprek; 20.45 Film; 21.15 Muzikaal prog.; 22.00 Sportact.; VLAAMS BELG. TV: 11.00— 11.45 H. Mis; 14.15 Reisroutes; 14.45 De week in beeld; 15.15 Athletiekwedstr. Duitsland Zweden; 17.00 Voor de kleuters; 17.20 TV-album; 18.30 Voor de jeugd; 19.50 Tekenfilm; 20.00 Nws.; 20.30 Komische opera: De Houtdief; 21.20 Korte films; 22.10 Sportprogr.; 22.30 Nws. MAANDAG 10 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws. en SOS-ber.; 7.10 Gram.; 7.13 Idem; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws.; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.00 Gram.; 10.15 Rondom het woord, lezingen; 11.00 Strijktrio; 11.30 Gram.; 11.50 Amus. muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Beiaard klanken; 12.53 Voor het kind, toespraak; 13.00 Nws.; 13.15 Dames-strijkork.13.35 Gram.; 13.50 Idem; 14.05 Schoolradio; 14.35 Metropole ork. en radio koor; 15.05 Gram.; 15.35 Joodse muz.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Koperensemble; 16.50 Gr.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.17.45 Rege- ringsuitz.18.00 Orgelspel; 18.30 Gram.; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af. praatje; 19.15 Gram.; 19.25 Toespraak; 1S.30 Radiokrant; 19.50 Gram.; 20.00 Exodus, hoorsp. deel 3); 21.30 Pianoduo; 22.00 Volk en staat, parlementair comm.22.15 Gram.; 22.30 Nws.; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Kamerork. en solist; 23.40 Gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groen teman; 9.15 Gram.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Gram.; 11.45 Voordr.12.00 Promenade ork.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Voor ons platteland, lezing; 12.43 Debute rende artiesten; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Sopr. en piano; 14.30 Gram.; 15.00 Ouders en speel goed, lezing; 15.05 Gram.; 16.20 Gram.; 17.00 Voor de Padvin ders; 17.15 Gram.; 17.50 Mili tair comm.; 18.00 Nws.; 18.15 Pol. lezing; 18.25 Lichte muz.; 18.50 Openbaar kunstbezit: 19.00 Zang en gitaar; 19.20 Gram.; 19.30 Muzikale lezing; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Gevar. progr.22.30 Nws., beursber. van New York en meded.; 22.45 Journ.; 23.00 Gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gr.; 12.30 Weerber.; 12.35 Voor de landbouw; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Koor zang; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.06 Voor de zieken; 17.00 Nws.; 17.05 Gevar. muz.; 17.45 Franse les; 18.00 Protest. uitz.18.15 Gram; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 20.00 Festi val van Vlaanderen: Orgelconc.; 20.45 Kunstkaleidoskoop21.00 Dè grote verzoeking van Sinl- Antonius, burleske kantate 22.00 Nws.; 22.15 Amus. muz.; 22.45 Gram.; 22.55 Nws.; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV20.00 Journ. en weeroverz.20.20 Act. progr.; 20.35 Discussie; 21.05 TV-por- tret; 21.35 Muzikaal progr. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Voor de jeugd; 19.05 Filmrep.: 19.30 Documentair progr.; 19.45 Literaire en artistieke act. 20.00 Nws.20.30 Speelfilm 22.15 Vergeet niet te lezen; 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7