Uit de Provincie Eric de Noorman - De vlammende gesel Xaferdag 5 november 1%0 DE VRIJE ZEEUW TERNEUZEN Nieuws in 't kort Twee gewonden na sloot-landing ^OTTER'S; LIN IA" AXEL. Oudste inwoonster van Nederland Zondagdiensten AG VOGELWAARDE. VLISSINGEN lNDA Politierechter Middelburg Pagina 3 VAN HET BOTERSMOK KKLFRONT In de afgelopen dagen heeft de Belgische douane bij de be strijding van de boterfraude weet enkele opmerkelijke suces- sen weten te behalen. Zo werd door de gemotoriseer de douane uit Lokeren onder de eemeente Melsele, een personen auto met 900 kg boter in beslag genomen. De bestuurder van de smokkelwagcn wist echter te ontkomen. Dezelfde ambtenaren wisten ren dag later onder Kallo een bestelauto met 1000 kg boter te bemachtigen. Hierbij wist men tevens de chauffeur, een zekere pr V. afkomstig uit Qraauw, aan te houden, die werd gever baliseerd en gearresteerd. p» gemotoriseerde douane uit Eeklo kon woensdagmiddag j.l., onder Stroobrugge. een per sonenauto met ruim 600 kg boter in beslag nemen. De chauf feur van de smokkelauto was hun echter te glad af en wist te ontkomen. Voor de Rijkswacht uit St. Gillis was het diezelfde dag be paald een zacht eitje, toen deze ipdens hun surveillancedienst, vlak onder de rook van hun kazerne, een onbeheerde per sonenauto i'i een landwegje •zagen staan, die bij visitatie 600 kg" boter bleek te bevatten. De Rijkswacht heeft zich toen ver der maar over de auto met dc kostbare lading ontfermd. Amerikaans arts-examen. Te Den Haag slaagde voor het Amerikaanse arts-examen onze stadgenoot de hoer P. J. C. van Breda Vriesman. Zilveren .jubileum. Dc bureelchef van de Rijkswa terstaat alhier, de administratief hoofdambtenaar de heer L. H. Nelissen. vierde gisteren de dag, waarop hij 25 jaar geleden in overheidsdienst trad. Deze 25 jaar heeft de heer Nelissen nagenoeg geheel bij de Rijkswaterstaatsflienst en wel in Limburg in dc standplaatsen Maastricht cn Roermond, en sedert 1 januari 1959 in Zeeland met Terneuzen als standplaats doorgebracht. Te ongeveer half elf had ten huize van de jubilaris een bij eenkomst plaats waar aanwezig waren ir. W Stuulen, hoofd van de Rijkswaterstaat, arrondisse ment Terneuzen, hoofdingenieur C. A. de Vlieger, hoofd van het bouwbureau „Werken kanaal van Terneuzen". collega's bureelchefs van Middelburg en Vlissingen, enige leden van het administra tief personeel te Terneuzen, als mede de hoofden van de onder afdelingen van de Rijkswater staat in Zeeuws-Vlaanderen. Nampns de directeur-generaal van dc Rijkswaterstaat, c'e hoofdingenieur-directeur in de directie Zeeland van de Rijks waterstaat en zijn collega van het vorengenoemde bouwbureau, werd de jubilaris toegesproken door ir. Stuulen, die hem daarbij tevens dc gebruikelijke envelop pe met inhoud overhandigde, waarna hem namens het perso neel een jubileumgeschenk on aan mevr. Nelissen bloemen werden aangeboden. ■k Minstens vijf personen von den de dood, toen in Ontario, in de staat Californië, een klein vliegtuig donderdagavond tijdens een storm en juist op bet spits uur op oeu drukke verkeersweg neerstortte. Het toestel verniel de drie auto's op de weg. Tot de slachtoffers behoorden de vier inzittenden van liet vliegtuig. Vrijdag is dc Brcnnerpas voor de vierde maal binnen en kele dagen als gevolg van een aardverschuiving in de buurt van Waidbruck voor het verkeer ge stremd. Met man en macht wordt gewerkt om de pas weer begaanbaar te maken. ■k De politie in Hamburg heeft een man en een vrouw aange houden, die in het bezit van valse papieren bleken te zijn. Bij het onderzoek is komen vast te staan, dat dit paar. waarvan de man met een legerpistool gewa pend was, met gestolen auto's vrijwel geheel Europa heeft doorgereisd. Vermoedelijk heb ben zij zich aan autodiefstallen en inbraken in Nederland. Oos tenrijk, Frankrijk. België en Zwitserland schuldig gemaakt. -A- Koning Phoemibol en konin gin Sirikit van Thailand zijn don derdag uit Genève voor een of ficieel bezoek aan Spanje naar Madrid vertrokken. ■A Algerijnen, behorend tot het nationale bevrijdingsfront (F.L. N.1, hebben woensdagavond in de Parijse voorstad Pantin een oude goederenwagon, waarin Algerijnen woonden die aanhan gers zijn van de nationale bewe ging (M.N.A.), met een machine geweer beschoten. Drie bewo ners van de wagon kwamen om het leven, vijf werden gewond. -A- Volgens een opgave van het Westduitse ministerie voor vluch telingenzaken zijn in de maand oktober 21.150 personen uit Oost- Duitsland naar West-Eerlijn en West-Duitsland gevlucht. Hier toe behoorden 118 artsen, 336 technici en 253 leraren, van wie elf hoogleraren. Namens de vereniging van ad ministratief personeel van dc Rijkswaterstaat en Zuiderzee werken, werd hem door een der bestuursleden de heer De Ruyter van de directie Zeeland van de Rijkswaterstaat te Mid delburg een bloemstuk aange boden. Ook namens bestuursleden van de personeelsvereniging van de Rijkswaterstaat in Zeeuws- Vlaanderen werd de jubilaris i-.n zijn echtgenote een bloemstuk aangeboden. In de namiddag en avond kwa men talrijke leden van het ad ministratief- cn technisch per soneel de jubilaris hun geluk wensen aanbieden. Ongetwijfeld is deze dag voor de heer Nelissen cn zijn echtge note een onvergetelijke gewor den. Verkeersongeval. Gistermiddag te ongeveer drie uur liad op de oprit van de Gre- nulaan—Wcstkoikstraat een aan rijding plaats gehad tussen een Volkswagen, bestuurd door de heer C. J. van E., wonende te Terneuzen. en een vrachtauto, bestuurd door de heer A. L., eveneens uit Terneuzen. Daar dc brug over de midden- sluis tijdens het schutten voor het landverkeer gesloten was, had zich op de oprit een rij van wachtende personen- en vracht auto's gevormd. Op het moment, dal dc bestuur der van de uit de richting Grenu- Iaan komende Volkswagen deze fiie van geparkeerd staande voer tuigen passeerde, kwam uit de richting Westkoikstraat de heer L. met zijn vrachtauto in de rich ting van de Grenulaan gereden. Bij liet passeren van beide voer tuigen kwamen deze met elkaar in aanraking met het gevolg dat de vrachtwagen licht en de Volks wagen zwaar beschadigd werd. De heer G., leraar aan de Tech nische school alhier, die naast de heer Van E. in de Volkswagen zat, kwam door de schok in aan raking met de voorruit, waar door zijn bril brak en hij een wonde aan zijn hoofd opliep. Nadat dokter Van Breda Vries man eerste hulp had verleend, kon de heer G. naar huis terug keren. Door een onverwachte ma noeuvre van een automobilist, die vóór hem reed en plotseling naar links uitweek, moest een achter hem rijdende chauffeur sterk remmen, waardoor hij de macht over het stuur verloor en via de middenberm rechts van de weg afschoot en in een sloot belandde. Twee inzitten den moesten met een zieken auto naar een ziekenhuis ver voerd worden. Het ongeluk ge beurde bij Breukelen. MENTHOL PELLETS Te den hoest en Keelpijn ik werking fra (Adv.) Gemeenteraad. In de a.s. donderdagavond te houden vergadering komen o.m. de volgende punten in behande ling. Voorstel tot voorziening van enige vacatures in de Commissie tot wering van schoolverzuim. Daar in de Commissie tot we ring van schoolverzuim enige vacatures zijn ontstaan, heeft het college van B. en W. de vol gende aanbevelingen ter voorzie ning in deze vacatures samenge steld. In de vacature J. J. de Ridder: 1. de heer J. J. van de Hengel, hoofd van de Chr. Lagere School aan de Nieuwstraat, wonende te Axel, Pironstraat 18; 2. de heer J. Melse. onderwijzer aan die school, wonende te Axel, Wilhel- minastraat 82. in de vacature M. Brar.des: 1. J. van Dixhoorn, landbou wer, Magiette N 74; 2. J. de Kra ker, veehandelaar, Spui N 89. Beide zijn vader van schoolgaan de kinderen. Voorstel tot het benoemen van 2 leden van het Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke af treding van de heren M. van Doeselaar en P. dc Feijter. Het college van B. en W. biedt de volgende voordracht aan. Vacature M. van Doeselaar: 1. M. van Doeselaar, Kerkdreef 40; 2. W. van Cadsand, Buiten weg 21. Vacature P. de Feijter; 1. P. dc Feijter, Pr. Hendrik straat 69; 2. C. den Hamer, Oude- weg 5. Voorstel om aan de Arrondis sementsrechtbank te verzoeken een provisioneel bewindvoerder te benoemen over J. N. de Dan- schutter. Daar het desbetreffend ver zoek aan de rechtbank door een advocaat-procureur moet ge schieden. stellen B. en W. voor mr. G. Tichelman te vragen deze zaak verder uit te voeren. Voorstel tot het nemen van een principe-besluit betreffende het bouwen van een aula c.a. op de algemene begraafplaats. Het oude lijkenhuisje is totaal versleten en niet meer voor zijn doel geschikt. Door de verregaan de bouwvalligheid biedt dit ook geen gelegenheid meer voor ber ging van apparaten en materia len. B. en W. zijn er van overtuigd, dat een aula met gelegenheid tot het samenkomen der tot de begrafenissen genodigden en tot het houden van de begrafenis- diensten in een dringende behoef te zal voorzien. Indertijd hebben B. en W. aan een architectenbureau opdracht gegeven tot het maken van een plan voor de bouw van een aula, annex berging enz., parkeerge legenheid en gelegenheid tot het bewaren van de urnen of bussen met dc as van gecremeerde over ledenen. Over het inmiddels van het ar chitectenbureau ontvangen ont werp is door B. en W. advies ge vraagd van de bouwcommissie, die zich met het ontwerp kan verenigen. Het schetsontwerp achten B. en W„ mede gehoord de genoem de adviezen, aanvaardbaar. De kosten van de bouw, de inrich ting, het architectenhonorarium en de verdere bijkomende kosten zijn te ramen op pl.m. 50.000. Hiervoor is een bestemmings- reserve aanwezig van 23.000. In verband met de overige kosten, voorzover deze niet door verho ging van de algemene bijdrage uit het gemeentefonds zijn te dekken, denken B. en W. aan een wijziging van de verordening bc- gralenisrechten. B. en W. stellen voor in prin cipe te besluiten tot aanvaarding van het overgelegde schetsont werp en dienovereenkomstig (eveneens in principe) tot dc bouw van een aula c.a. op de al gemene begraafplaats. Voorstel tot wijziging van de staten A en C behorende bij de „Salaris- en loonverordening 1959". Voorstel tot wijziging van het huishoudelijk reglement voor be Commissie van toezicht op het gemeentelijk woningbedrijf te Voorstel tot wijziging van de „Verordening regelende de samenstelling en de taak .van dc Gaseommissie der gemeente Axel". Voorste] tot het vaststellen van het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten voor het jaar 1961. Ieder jaar dient het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te worden vastgesteld. Onder verwijzing naar het bij de stukken overgelegde ontwerp stellen B. en W. voor, voor het jaar 1961 dit krediet te bepalen op f 100.000,--. Voorstel tot overname van enige perceeltjes grond in eigen dom en van de onderhoudsplicht van enige wegki uisingen van dc N.V. ,.Z. V. T. M." te Terneuzen. Voorste] tot het verkopen van enige percelen bouwgrond. De volgende verzoeken om grondaankoop zijn ontvangen: a. van mej. P. M. Mieras ca. 625 m- bouwgrond, gelegen aan de Van Middelhovenstraat, prijs ƒ8,per m"; b. van H. Deij, ca. 1530 m- bouwgrond, gelegen aan de Zuid singel, prijs 7,per m- voor een oppervlakte van ca. 1020 m- en ƒ2,50 voor een oppervlakte van ca. 510 m"; c. van R. A. van Wiemeerseh, ca. 2496 m- bouwgrond, gelegen aan de Van Middelhovenstraat, prijs 8,per mu d. van 'P- Cappon, ca. oil m- grond, gelegen aan de Prins Hen drikstraat. prijs 12.per m". B. cn W. stellen voor de ver zoeken onder de gebruikelijke voorwaarden in te willigen en de grond te verkopen tegen de daar bij genoemde prijzen. Voorste] tot bet kopen van het pand Oudewijk 37 van J. Verwijs ten behoeve van dc sanering van dc Oudewijk en omgeving. Aanbieding van dc gemeente- rekening en de bedrijfsrekenin- gen over 1959, alsmede de reke ning van het Burgerlijk Armbe stuur over dat jaar. Voorstel tot het voorzien in een vacature van de Woonruim tecommissie. Daar de heer J- Pijpelink, O 19 te Axel, zijn herbenoeming tot lid van dc Woonruirntecommissic niet heeft aanvaard, hebben B. en W. ter voorziening van deze vacature de onderstaande aanbe veling opgesteld: 1 J. J. van de Velde, Bein- hardstraat 20; 2. C. Overdulve, Vaartwijk N 18. Voorstel tot verhoging van het gemeentelijk subsidie over liet jaar I960 aan de Stichting Axel- se Bad- en Zweminrichting. Bij schrijven van 3 september 1960 verzocht het bestuur van de Stichting Axelse Bad- en Zweminrichting het gemeentelijk subsidie vooi het Jaar I960 te verhogen tot 5475,- Dit zou derhalve een verhoging beteke nen met 3975,- Na een ingesteld onderzoek, waarin ook de voorlopige exploi tatie-rekening 1960 met begro ting e.d. betrokken is, zijn B. en W. van oordeel, dat, mede gelet 1 op de reserveringen, voor dit jaar kan wordon volstaan met een ge meentelijk subsidie van ƒ.3500, een verhoging derhalve met 2000,Deze verhoging achten zij echter wel noodzakelijk ten einde het stichtingsbestuur in staat te stellen het zwembad be hoorlijk te exploiteren. De Finan ciële Commissie kan zich met deze subsidie-verhoging vereni gen. B. en W. stellen voor, - onder verwijzing naar de bij de stuk kon overgelegde correspondentie het gemeentelijk subsidie ten behoeve van de Stichting Axelse Bad- en Zweminrichting voor het jaar 1960 te brengen op 3500. Voorstel tot het kopen van de woningen Spui N 100 t m M104 in verband met een sanering aldaar. In verband met de totstandge komen reconstructie van de pro vinciale weg TerneuzenAxel is hot gewenst uitvoering te geven aan een gedeelte van het uitbrei dingsplan „Spui". Mede uit ver keerstechnisch oogpunt is het n.I. noodzakelijk geworden ter plaatse een groenstrook met ventweg aan te brengen. De ge- orojeeteerde ventweg heeft een lengte van ca 170 m. Daartoe zullen de panden Spui N 100 tot en met N104 gesaneerd moeten worden. Na langdurige onder handelingen kon met alle eige naars. uiteraard op basis van door de Centrale Commissie voor de Onteigeningsvergoedingen te Rotterdam uitgebrachte rappor ten, overeenstemming worden bereikt. B. en W. stellen voor tot het kopen van de panden over te gaan tegen de prijzen die in de concept-raadsbesluiten zijn ge noemd en onder de voorwaar den, zoals die in de ontwerpen zijn vermeld. De kosten van verwerving van deze eigendommen, van het aan leggen van de ventweg en het plantsoen, van de riolering, als mede de bijkomende kosten, zo als vergoeding wegens belasting- srhade. notariskosten. opruimen der woningen, egaliseren, enz., worden in totaal geraamd co 100.000. De provincie Zeeland heeft hierin een bijdrage toege zegd van ca 11.000. Verwacht mag worden, dat ten laste van de gewone dienst van de gemeen tebegroting een bedrag van ca. 7500 per iaar komt, indien dit project in 25 jaren wordt afge schreven. Voorstel tot het aanleggen van een verbindingsweg Walstraat Evertsenstraat. Nu de nieuwe openbare kleu terschool begin volgend jaar In gebruik zal kunnen worden ge nomen, is er aanleiding de ver binding Walstraat --Evertsen straat te verbeteren. Ook voor de bewoners van Plan-Oost zal deze verbinding van betekenis zijn. De straat wordt 6 meter brend met aan beide zijden een trottoir van 2 m. Een 2-tal woningen, reeds in eigendom bij de gemeen - te, zal gesloopt moeten worden. Enkele andere panden en schu ren zullen aangekocht moeten worden. De riolering zal ver nieuwd dienen te worden. Ter plaatse zal een tuinmuur ter lengte van 181- m. geplaatst moeten worden. Ook een keer- muur ter lengte van 19 m. zal aangebracht moeten worden. Mot verschillende hoekaf rondi n gen za] rekening worden gehouden. Het spreekt vanzelf, dat het plan niet ineens kan worden uitge voerd. Mevr. H. SmitMeijering in Ter Ariel hoopt maandag 7 nov. a.s. 197 .jaar oud te worden. Zij is de oudste inwoonster van ons land. Oma Smit is nog vol levenslust. Haar gehoor is iets minder geworden, .maar ze is nog vitaal cn scherp van ge heugen. Het grootste deel van de dag brengt Oma Smit in lied door, maar 's-middags als het in de kamer lekker warm is, siaat zij op en komt enkele uurtjes zitten bij haar klein dochter, die met haar man reeds 12 jaar bij haar woont. Van de 9 kinderen van Oma Smit zijn er nog twee in leven. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt cis praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, Tel. 2324. Apotheek geopend; Hamann, Noordstraat 69. Tel. 2060. Zondagd ienst K ruisvereni g i n- gen: Wit-Gele en Groene Kiuis: zr. A! van Ravels, Lecuwenlaan 31, Tel. 1706. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenart cn voor Axel, Sas vin Gent en Zaamsl'g waargenomen door dierenarts -1. F. de Haas. Axelsestraal 49, Zaamslag, Tol. 01153- 366. De kosten hiervan komen Ion laste van Plan-Oost. Het ligt in de bedoeling dit werk zoveel mogelijk in eigen be heer uit te voeren. Voorstellen inzake het door de commissie ad hoe op 16 sept. 1960 uitgebrachte eindrapport. Bij besluit van 29 maart 1960 werd een commissie ad boe inge steld. welke als opdracht ont ving een nadere studie te maken van de volgende onderwerpen: a. public relations; b. bevordering burgerzin; c. instelling van een ideeënbus; d. uitgifte van een gemeente blad. Zoals bekend is, werd deze commissie gevormd door de raadsleden D. J. Oggei, voorzit ter en C. van Bendcgem en M. L. M. IJsebaert, leden. Als secreta ris werd door B. en W. aan de commissie toegevoegd de heer C. Smies, hoofdcommies ter secre tarie. Alvorens op dit rapport nader in te gaan. spreken B. en W. hun grote waardering uit voor het vele en constructieve werk. dat door deze commissie in betrek kelijk korte tijd is verricht. Benoeming bij waterschap. Bij K. B. is benoemd met in gang van 1 november 1960 tot dijkgraaf van het waterschap De Verenigde Polders te Osscnisse, de heer E. G. M. de Waal te Vogelwaarde. Duitse coaster aan de grond gelopen. Bij boei 9 bij Westkapelle is gistermorgen om half zes de Duitse coaster Vera Parehmann (568 brt) aan de grond gelopen. Het schip, eigendom van de rederij Parehmann in Bremen, was op weg van Antwerpen naai de Deense plaats Svendborg. Bergingsvaartuigen van de firma's Van den Akker en Van den Tak en de zeesleper „Scal- dis" voeren ter assistentie uit. „Vera Parehmann" weer vlot gekomen. De Duitse kustvaarder ..Vera Parehmann", die vrijdagmorgen vroeg bij Westkapelle aan de grond liep. is 's middags om half één bij hoog water weer cp eigen kracht vlot gekomen. Het schip heeft zijn weg naar zijn bestemming, Svendborg in Denemarken, voortgezet. 11. Do paardenwacht richt zich op in het zadel en tuurt in de duisternis van dc vlakte. Hjj meen de even dc doffe cadans van een galopperend paard te horen en als de paarden in zijn omgeving onrustig de koppen opheffen, weet hij dal hij zich niet vergist heeft. Snel drijft hü zün tos vooruil. Het gebeurt wel vaker, dat een wilde hengst de kudde probeert te naderen en dan kost het dc groot ste moeite de paarden kalm te houden. Een vage schim maakt zich los uit het donker; het is een enkel paard Vlug legt de wachter de pijl op de pees en stormt het dier tege moet om het onschadelijk te ma ken, voor het de heel kudde in paniek brengt Maar dan trekt de Noorman al die tijd aan de zijde van het paard gehangen heeft zich snel op. En zijn pijl is iets vlug ger dan die van de dodelijk ont stelde nomade Mei hel beeld van de mannen- gestalte. die plotseling als een spook op het paard verscheen, voor ogen, tuimelt de wachter uit het zadel. De Noorman rukt de kleding stukken die hij bij zich heeft, te voorschijn en zwaait deze onder het uitstoten van de afgrijselijkste geluiden, boven het hoofd. Voordat de inmiddels ontwaakte nomaden ingrijpen, moet hij nu dc hele kudde paarden zien mee te krijgen ZATERDAG 5 NOVEMBER. TERNEUZEN; Luxor-Thcater, 8 uur: Dc priester en 'net meisje". Concertgebouw. 8 u.„Tar- zan's verborgen schat". AXEL: Het Centrum. 6.30 cn 9 uur: „Goliaht en dc barba ren". ZONDAG 6 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Thcater. 2 uur: „Tarzan's verbolgen schat; 4.30 en R u.: ..De pries ter en het meisje". Concertgebouw, 8 u.: „Tar- zan's verborgen schat". Terrein W. Bolwerk, 2 u.: Terneuzen ISteenbergen I. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Goliath cn de barbaren"; 8 uur: „Onteerd moederschap". Zitting van donderdag 3 nov. Het einde van een feestavond. Twee lassers, J. I. uit Olden- zaai en E. N. uit Enschedé, had den zich in de periode, dat zij +e Sluiskil te werk waren gesteld, op de avond van 22 sepl. zeer vreemd gedragen. Voor dat abnormale gedrag moesten zij zich donderdag bij dc politierechter te Middelburg ver antwoorden. Beide verdachten gingen met nog enige kornuiten per auto 'n avondje uit. In Terneuzen'had den zij een gezellige avond gehad en hadden natuurlijk meer ge dronken dan goed voor hen was. Op de terugweg kwamen zij 's-nachts bij een café in Sluiskil, waar zij hun feestavond wilden prolongeren. Maar zij vonden de caféhouder niet thuis, wél enige kippen van het mannelijk ge slacht. M. en N., die de enige waren, die nog wakker waren van liet groepje feestvierders, rukten zonder ai te veel woorden van drie kippen de kop af en legden hen in de laadbak van de auto, waarna zij wegreden. De officier van Justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mior- op, zei dat M. reeds eerder voor een dergelijk feit was veroor deeld. Hij had de huisdieren van een ander gedood onder invloed van sterke drank. Hij eiste tegen hem 2 weken gevangenisstraf. N. was 'n bijloper in deze dief stal in vereniging, volgens de of ficier. die een gevangenisstraf van twee weken voorwaardelijk eiste, met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis voor beiden was twee weken voorwaardelijk. M. kreeg daarbij nog 60 boete of 12 dagen en N. 30 of zes dagen. In de sloot. Een landbouwer uit Oostburg, I. R.. had onder invloed van ster ke drank, op 6 juni met een auto in Aardenburg gereden. Getuigen hadden zijn vreemd gedrag be merkt. Nadat R. zijn auto in een sloot had gereden, verliet hij deze en ging verder lopen. Een adjudant van de rijkspolitie in Aardenburg haalde hem in en bracht hem naar het bureau over. De officier van Justitie stipte aan dat verdachte reeds eerder tot gevangenisstraf was veroor deeld en uit de rijbevoegdheid ontzei. Hij noemde verdachte een gevaar op de weg. De eis. was vier weken, waar van twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie iaar, ontzetting uit de rijbevoegdheid voor motorvoertuigen voor tie tijd van twee jaar en onder loe- zichtstelling van het konsultatis- bureau voor alkoholisme. De politierechter vonniste con form de cis. Misverstand? Een waarschijnlijk misverstand leidde op 10 juni in Oostburg Int mishandeling. Een veehandelaar uit Oostburg I. B.. had met een landbouwer uit die plaats een koop goslolen voor een paar jonge koeien. Toen B. die koeien ging lialen. merkte hij dat het andere koeien waren, dan de gene die hij gekocht had. Hij onl- •tak in zo'n woede dat hij de boer. M. S. een klap op het ge laat gaf, waarbij deze een blau v oog en een hersenschudding opliep. S. was als getuige aanwezig cn verklaarde beslist, dat er geen zwendel in het spel was. Hij had door de klap op doktersadvies enkele dagen in bed moeten blij ven. Ook zijn echtgenote ver klaarde. dat zij gezien had, dat haar man geslagen was. Verdaclite bleef ontkennen. De officier van Justitie eiste 100 of twintig dagen. Het von nis was 60 of twaalf dagen. (Zeeuws Dagblad.)

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3