UIT DE PROVINCIE De Engelse economie AAGD! T Twee branden langs de Nieuwe Waterweg SPORTNIEUWS VOETBAL 1 Donderdag 3 november I960 DE VRIJE ZEEUW OPZICHT AARDENBURG AXEL. ii:CP De bèsfe pasta ZEEUWSVLAANDEREN HEEFT GROTE BELANGSTELLING VOOR PHILIPS ARMATUREN Het motorsehip „Trio" tvaarschijnlijk verloren Over stromingen in Engeland Sigarettenverbruik in de Verenigde Staten op recordhoogte SPIONAGE IN GRIEKENLAND Jamagoetsji pleegt zelfmoord OOSTDUITS PROTEST BIJ WEST-DUITSLAN D STRIJD IN ZUID-VIETNAM SCHAKEN DAMMEN lag 3 november I960 Fagina 3 SCHIP IN ZANDKREEK GEZONKEN In de Zandkrcek aan de in gang van de havenmonding van Kamperland op Noord-Beveland is gisternacht tijdens de storm het binnenschip „Elma" gezon ken. Het vaartuig lag voor de havenmonding verankerd, doen schipper L. de Bruine heett het niet kunnen kiavcn. Een kindje \an ongeveer anderhalf jaar dat aan boord was is verdronken. Raadsvergadering. De gemeenteraad besloot in ziin laatstgehouden zitting de kostenbijdrage voor het toren uurwerk te Eede te verhogen \an f 100 tot 350. Met deze op lossing konden alle betrokken partijen zich verenigen. Een rekeningcourant-overeenkomst werd aangegaan met de N. V. Bank van Nederlandse Gemeen ten tot een maximaal krediet van f 90.000. De werkclassificatie en prestatiebeloning voor ge meentewerklieden werd voor de tijd van twee jaren uitgesteld. Aan de klokkenluider J. Leen- houts werd op zijn verzoek eer vol ontslag verleend. Het slui tingsuur voor de winkels werd verlengd gedurende de verkoop actie van do plaatselijke midden stand. Het Groene Kruis'' te Sluis kreeg een bijdrage van f 2,50 per lid. dat in Aardenburg verzorgd werd. Het schoolbestuur te Aarden- burg zag zich verzekerd van do medewerking van de raad bij de bouw van een nieuwe kleuter school. Ook werd aan dit bestuur een vergoeding van 2000 toege zegd voor het aanstellen van een vakleerkracht bij het V. G. L. O. Pe muziekvereniging E. N. Z. k' te Sint Kruis kreeg 500 sub sidie. Een nieuwe bouwverordening die is aangepast aan de behoefte in de provincie, waardoor meer eenheid komt in de wijze van bouwen in Zeeland, werd aange nomen. Begrotingen en rekenin gen van de Algemene Armbestu ren van Aardenburg en Eede werden zonder enige discussie vastgesteld. De Brieversweg te Eede wordt verbeterd. Bij dn behandeling van de ge meentebegroting 1961 sprak de hoer Lansu zijn bezorgdheid uit over hot afnemen van de bevol king in de streek. Algemeen is men bevreesd voor mindere werkgelegenheid in de toekomst en dat doet velen vertrekken. Hij vroeg; z'jeh af of er aan de ont- ivikkeling van de tuinbouw rond Anrrienburg iets kon worden gedaan. Het klimaat achtte hij daartoe zeker gunstig. Mevr. E. van den Brocckede Man was verheugd over de wijze waarop deze begroting onder moeilijke omstandigheden was samengesteld. Bij de beantwoording zei bur gemeester Van Dongen dat ook hij de teruggang van de bevol king zeer ernstig nam. Een grote handicap voor de streek is de Bcheldcmond en de ontwikkeling van de industrie in het naburige België, welke wel eens aanlei ding zou kunnen worden tot pendelen. Er zal tussen alle ge meenten in West Zeeuws-Vlaan deren een welgemeende en eer lijke samenwerking moeten ko men. De gedachte van het college ging uit naar een plaatselijke welstandscommissie, die echter niet op de stoel van de raad mag gaan zitten. De kapitaaldienst sluit mot een nadelig slot van 234.664,05 en de gewone dienst sluit met een bedrag van 1.010.654.45 waar'n een bedrag van ƒ2214,49 voor onvoorzien. Culturele avond Christelijke Bcstuurdersbond. Pc afdeling Axel van de Chris tel iike Bestuurdcrsbond had in Het Centrum" een culturele avond belegd. Voor deze avond «as gebroken met de gewoonte en had men niet een toneelavond met eigen krachten maar was voor het ontspanningsgedeeite beslag gelegd op een groepje kleinkunstenaars n.l. Nellie en Dick Rector en Dik Feraria. De zaal was maar matig bezet hetgeen jammer was, want 7lj die thuis gebleven zijn, hebben een mooi programma gemist. De bijeenkomst werd geopend me' het gezamenlijk zingen van het C. N. V.-Bondslied. De voorzitter, de heer J. v. d. Velde, las een gedeelte uit de Schrift, n.l. Psalm 121: ,,Ik hef mijn ogen op naar de bergen vanwaar mijne hulp komen zal Na te zijn voorgegaan in gebed sprak de voorzitter een wel komstwoord. waarin hij ook enkele zaken van huishoudelijke aard belichtte. Na het zingen van de verzen 2 en 9 van de 103de Psalm kreeg de hoofdbestuurder de heer R. van Wense het woord. Deze had voor zijn rede het thema gekozen: ..Brood en Buur man". De heer Van Wense zeide, dat het goed gaat in Nederland. Dit is af te leiden uit het feit. dat de Nederlandse vakbeweging zich momenteel bezig houdt met het vraagstuk van verdelen der wel vaart. Maar niettemin kunnen wij constateren, dat naast de materiële welstand er in ver schillende steden en dorpen men sen zijn die leven beneden een bestaansminimum. Ook deze mensen zouden graag hun offer brengen voor kerk en maat schappij. En wij als christenen moeten bij het spieken over de welvaart ook eens denken aan deze mensen. Wij, als mensen van het C. N. V.. staan met onze verantwoordelijkheid op (ie plaats waar God ons geroepen heeft. En laat ons toch ook eens letten op onze buurman, die soms gebrek heeft aan dingen, die wij voldoende hebben. La at ons ook eens verder kijken dan onze landsgrenzen, want in ,1e Oost-Aziatische landen sterven nog duizenden mensen van de honger en ook hier hebben wij ais christenen een taak te ver vullen. Als wij in Nederland, en in West-Europa, zulk een groot deel der welvaart uil Gods hand ontvangen, zullen wij moeten be denken dat God eens rekenschap zal vragen wat wij hiermee heb ben gedaan. Dat het zo goed gaat mag geen aanleiding zijn om te berusten. Het is waar, wij leven gelukkig en wij hebben meer vrijheid. Maar wij zijn al eens meer be drogen uitgekomen omdat er geen begrip was voor onze ver antwoordelijkheid. Deze verantwoordelijkheid heb ben wij voor alles wat ons deel is geworden. Daarom moeten wij offerbereid zijn en werken aan de vervolmaking der sociale wetten, die zekerheid brengen ook aan hen die niet meer wer ken kunnen. Wij moeten werken opdat alle 11,4 miljoen Neder landers een volwaardig bestaan hebben. De vrijere loonvorming waar van wij voorstander zijn. heeft een inkomenstijging voor grote groepen gebracht en wel zonder prijsverhoging. Het schijnt ech ter dat het verdelen der welvaart nu eenmaal moeilijker gaat dan het verdelen der armoe. Ook zijn wij voorstander van bezitsvor ming, omdat deze grotere ver antwoordelijkheid brengt in de onderneming. Ook zal het werk van het C. N. V. moeten leiden tot gericht denken. Het gaat bij veel mensen vaak om de inhoud van het loon zakje maar, naast ons werk in de maatschappij weten of moe ten wij weten onze taak in het kerkelijk leven. Ons werk moet zijn in dienst van God. Er kan nog wel eens een tijd komen dat onze vrijheid bedreigd wordt. Dit te voorkomen is onze taak. Daarom ons ingezet voor de groei van het C. N. V. opdat wij sterk zullen staan in onze strijd voor recht en gerechtigheid tot eer van God. Hierna sprak de heer Ruissen over de bemoeing van het C.N.V op het gebied van verzekering en het sparen. (Adv.) en nietduurderdan andere Spieker gaf een toelichting cp de U. B. O. en de S. P. N. De avond werd verder gevuld door het reeds eerder genoemde gezelschap. De nummers die gebracht wer den stonden op een verantwoord peil. Er werden geestige sketsen gebracht maar ook mooie zang door Nelly Rector, die vooral in de prachtige Weense melodieën haar krachten wist te ontplooien en daarmede dan ook groot suc ces boekte. De avond werd op de gebruike lijke wijze besloten. fAdv.) In een van de uitgaven van de Philips Koerier van oktober, het orgaan voor „in en om de fabrie ken" van dit wereldconcern, lazen wij op de voorpagina van dit weekblad een artikeltje over: „Reklame voor verlichting tegen firmanentdecor". en van dc daarbij afgedrukte foto herkan den wij direkt de top van de watertoren van Terneuzen. met hoog daar boven twee vlieg tuigen met sleepreklamo waar wij van de daarachter gespannen spandoeken aflazen: ..Philips verlichting" en „Kramer Terneu zen". Naar mei) zich kan herinneren doorkliefden deze vliegtuigen enige weken geleden een groot gedeelte vap het Zeeuwsvlaamse luchtruim en hebben o.m. een route afgelegd die ging van Sas van Gent. via Sluiskil, Philippine, Biervliet, Terneuzen, Axel "n Zaamsiag naar Westdorpe en terug. Allerwegen trok deze ma nier van „adverteren" de aan dacht. Het moet dan ook voor de heer Kramer „een hart onder de riem" geweest zijn, toen hij dit nummer van Philips Koerier ontving en bemerkte, dat men in dit weekblad van zo'n groot wereldconcern zo veel aandacht besteedde aan zijn wijze van reklame-maken voor de Philips- armaturen, waarbij hij de aan dacht mede wil vestigen op de „oma- en opaiamp". De Philips Koerier noemt zijn initiatief van lucht-sleep-reklame voor Philips-verlichting dan ook een waar spektakel. En naar men ons dan ook van Philips- zijde mededeelde is het nog nooit eerder voorgekomen dat een handelaar een plaats in de redaktic-kolommen van de Phi lips Koerier dat overigens géén commercieel blad is heett gekregen. Ongetwijfeld zal de heer Kra mer de vruchten plukken van zijn zeer exclusieve reklame en zal de naam Zeeuws-Vlaanderen bij de lezers van dit blad nog meer bekendheid krijgen. Het 500 ton metende motor schip „Trio" uit Dordrecht, dat maandagnacht op de strekdam ten oosten van de haven van Zierikzee liep, is gisternacht tij dens de storm van zijn ankers geslagen en enkele honderden meters verder op de zeedijk ge lopen. De vier burgers, die op het schip aanwezig waren, hebben enkele angstige uren doorge maakt daar het schip elk ogen blik kon breken. De schade aan de glooiing van de dijk is gering. Kantonniers van het waterschap Schouwen- Duiveland zijn ingezet om de vlsÈÊll* aangerichte beschadigingen, wel ke beslist niet van ernstige aard zijn, te herstellen. De toestand van het schip, dat thans doormidden gebroken is, wordt als hopeloos aangemerkt. Twee branden binnen een straal van een kilometer, aan weerszijden van de Nieuwe Wa terweg, hebben woensdagmiddag de brandweerkorpsen van Rot terdam en Vlaardingen in een voortdurende staat van paraat heid gehouden. De eerste vuurhaard ontstond omtreeks drie uur op de terrei nen van de N. V. Fabriek van Chemische Produkten op de Vondelingenplaat, de zuidelijke «oever van de rivier. De Rotter damse brandweer, in verband met de stormachtige wind uitge rukt met groot materiaal, kon deze brand vrij spoedig bedwin gen. Dat was overigens nog niet gebeurd toen ook hoge rookwol ken opkringelden bij de Vlaa-'- dingse haven precies aan de andere zijde van het pontveer, dat de fabriekscentra op beide oevers verbindt. De gevolgen waren daar ruïneuzer: het mas sale pakhuispand van de firma Joh. Don Co, haring- en vis handel, aan de Oosthavenkade brandde geheel uit. en later ook het nabijgelegen bedrijf van de haringinieggerij Hartman. De schade, die deze tweede brand veroorzaakte, wordt geschat op enkeie honderdduizenden gul dens. Plet bedrijf is verzekerd, leerwarenbedrijf van do gebroe ders Bergsma op de zolder èn toen kreeg de wind vrij spel. Binnen enkele minuten was het gehele pand een laaiende vuur zee, waar vlammen en zwarte rookwolken hoog uit opjoegen en waaruit regelmatig het ge raas van neerstortend puin en hout opklonk. Om kwart vóór Deze luchtfoto geeft 'n duidelijk beeld van één van de overstro mingen in Engeland. De rivier de Exe (1.) is buiten haar oevers getreden en liceft de velden blank gezet. Rechts op de foto is het kanaal van Exe ter. dat in het midden wordt gekruist door een snelweg De brandweer van Vlaardingen en de bedrijfsbrandweer van Levers Zeep Maatschappij kon den na een urenlange strijd er waren 24 stralen op de ge bouwen gericht voorkomen dat de catastrofe zich uitbreidde. Pas tegen half zeven werd het sein „brand meester" .gegeven. Toen stonden er alleen nog enkele muurskeletten. De na blussing duurde tot diep in de avond. De weg naar het chemische bedrijf op de Vondelingenpla.it was voor twee autospuiten, de ladderwagen en de gereedschaps wagen van de Rotterdamse brandweer niet moeilijk te vin den. Nauwelijks vijf maanden geleden woedde er in het bedrijf namelijk ook een brand oen brand, waarvan die van woens dag vrijwel een copy was. De vuurhaard ontstond ditmaal m een der nieuwe stenen gebouwen pas zes weken in gebruik opnieuw doordat een vonk over sloeg in een der trommels, die gebruikt worden bij de fabrica ge van een insectenverdelgings- middel. Veel vuur was er niet, wel een enorme warmteontwik keling en grillig gekleurde, gif tige dampen. De brandweerlieden moesten dan ook gebruik maken van zuurstofmaskers. Deson danks werd een van hen onwel. Met zes stralen werd men ten slotte de situatie meester. Een gelukkige omstandigheid was dat de wind gericht was naar de Nieuwe Waterweg, waardoor een eventuele uitbreiding van de brand geen ernstige gevolgen kon hebben. Het terrein wordt aan de drie andere zijden be grensd door olieopslagplaatsen eri de superfosfaatfabriek „Alba tros". Op de andere oever van de rivier was de situatie al onmid dellijk veel ernstiger. De kleine brand, die op de tweede verdie ping ontstond, was vrijwel direct niet meer te stuiten, al werd dat nog even met schuimblussers ge probeerd door personeel van de firma P. Neelemaat. een netten- boeterij. die op deze étage haar bedrijf uitoefende. De vlammen vraten zich een weg naar het vijf kwam tenslotte het dak naar benedeh. De brandweer van Vlaardin gen, die spoedig met voiledig materiaal ter plaatse was, was machtenloos tegen dit inferno. Daarvoor ging alles te snel. Zes meisjes van de firma Bergsma konden het pand 35 bij 25 me ter zelfs niet meer via de trappen verlaten. Zij redden zich. via de dakgoot, met een touw naar een belendende woning. De taak van de blussers was dan ook vooral het voorkomen van uitbreiding. Dat gelukte aan vankelijk goed; zelfs de tegen het pand gebouwde woning van de gezinnen De Kok en Leuwis kon. ook al doordat de wind iets draaide, worden gered, evenals een las-technisch bureau. Maar tegen zes uur laaide hot vuur weer op en het slo->g toen ovpr naar de inleggcrij-Hartman. die ook verloren ging. De brand begon bij een kachel in de fcoeterij. In deze kachel werd o.m. afval van netten ge stookt. Behalve de boeterij cn de leerwarenfi ma waren ook in het pand gevestigd Don en Co's vishandel, die belangrijke hoe veelheden van haar produkten op de begane grond had opgeslagen, en het woonhuis van mr. A. D. Hartman. Vrijwel niets kon wor den gered. De voorzitter van het ver bond van Engelse industrieën, sir William McFadzean, heeft gisteren in een bijeenkomst van zakenlieden te New Castie ver klaard. dat de economische be drijvigheid in Engeland nog steeds opmerkelijk groot is on danks de moeilijkheden in de auto-industrie en andere bedrijfs takken. die de gevolgen van de kredietbeperkingen ondervinden. Hij waarschuwde echter, dat blijkens de jongste enquêtte, die het verbond heeft gehouden, moeilijkheden zijn te verwachten en het er naai uit ziet dat de economische bedrijvigheid spoe dig zal gaan dalen. Het verbond gelooft, dat de regering een te vlot gebruik heeft gemaakt van de huurkoop- beperkingen als onderdeel van de kredietrestricties. Dn schade," die door dergelijke beperkingen aan de efficiency .van het econo mische leven worden berokkend, zijn dikwijls groter dan de voor delen. die zij opleveren bij het beheersen van de bestedingen. De beperkingen treffen in de eerste plaats de bedrijfstakken, waar grote groeimogelijkheden bestaan. Zij verstoren de produk- tiepi ogramma's, doen produktic- kosten stijgen en bemoeilijken de planning, aldus sir William Mc Fadzean. In de Verenigde Staten zal dit jaar waarschijnlijk een record aantal sigaretten van 475 mil jard stuks worden gerookt, zo heeft de Brown and Williamson Tobacca Corporation voorspeld. In de eerste 8 maanden van 1960 viel in vergelijking met het verbruik in 1959 een stijging van 4,8 procent waar te nemen. „De sigarettenomzet in de Verenig de Staten zal dit jaar, gebaseerd op gegevens van de regering en op onze eigen studies van het marktverloop in alle gebieden van het land, waarschijnlijk 5 procent hoger liggen dan in 1959", aldus de firma. Ooispronkelijk had de firma de stijging op drie tot vier pro cent geraamd. Volgens de maat schappij wordt de grotere toe neming veroorzaakt door een stijging van het aantal rokers, dat thans op 60 miljoen wordt geraamd. In Athene is officieel medege deeld, dat zes personen, agenten van de Bulgaarse geheime dienst, die in Noord-Griekenland had den geopereerd, zijn gearres teerd. Allen hebben een beken tenis afgelegd. De politie te Tokio heeft woensdag bekendgemaakt dat de 17-jarige student Otoja Ja magoetsji, die vorige maand een Japanse socialistenleider heeft vermoord, zich woensdagavond van het leven heeft beroofd. Jamagoetsji slaagde erin zich van het leven te beroven in het gebouw van de kinderrechtbank te Tokio. De student stak Inedjiro Asa- noemo op een politieke bijeen komst op 12 oktober dood ten aanschouwe van minister-presi dent Hajato Ikeda en miljoenen televisiekijkers. Jamagoetsji is negen maal in hechtenis genomen wegens ge welddaden. De ultra-nationalis tische partij voor groot-Japan had hem uit haar rijen gestoten omdat hij te gewelddadig was. De Oostduitse minister van Binnenlandse Zaken, Maron, heeft bij zijn Westduitse col lega, Schroder, geprotesteerd tegen de arrestatie van Oost- Berlijnse communisten in de Duitse bondsrepubliek. Uit de veelvuldige aanhou ding van Oost-Berlijners blijkt, aldus Marons brief, dat de Westduitse politie op bevel van hogerhand het reizigersverkeer ernstig verstoort en de contac ten tussen de staatsburgers van de twee Duitse staten wil ver hinderen. De regering te Bonn zal waar schijnlijk evenmin antwoord geven als zij dat in december op een andere protestbrief van Maron heeft gedaan. Sinds 22 oktober zijn in de hooglanden van Zuid Vietnam, gevechten aan de gang tussen eenheden van 't Zuid-Vietnamese leger en communistische gueril- leros, aldus is van gezaghebben de zijde in Saigon vernomen. Op 21 oktober namen eenhe den van de Vietminh vijf grens posten in. De volgende dag werden zijna zware gevechten door het Zuid-Vietnamese leger verdreven. Algelopen zondag kwam het nogmaals tot hevige gevechien, en thans trekken de opstandelingen zich terug. Men probeert vast te stellen of de opstandelingen afkomstig zijn uit Noord-Vietnam. Het Zuidvietnamese leger zou een ge- gevangene hebben gemaakt, die sinds 1954 in Noord-Vietnam woonde en daar een guerilla-op- leiding had ontvangen. Waar nemers in Saigon nemen aan dat de aanval verband houdt met de activiteiten van de Pathet Lao in Laos. DE SCHAAK-OLYMPIADE IN LEIPZIG Woensdagmorgen zijn in Leip zig de afgebroken partijen uit de vijfde ronde van de schaak olympiade gespeeld. In de finalegroop werden de uitslagen hierdoor: Verenigde Staten -Rusland 1L^y2Tsjecho-Slowaki.jp— Engeland 2' j 11L-Oost-Duits- land- Roemenië 13. Woensdag zijn de partijen ge speeld voor de zesde ronde. De resultaten in de finale-groep wa ren: NederlandRoemenië 14114 2 afgebr. partijen.) EngelandO.-Duitsland '4'4 f3 afgebr. partijen.) Bulgarije-Tsj.-Slowakije 11 4 -11 2 (+.1 afgebr. partij.) Z.-SlaviëW.-Duitsland 114-1 14 1 afgebr. partij.) RuslandArgentinië 3*414 HongarijeVer. Staten 11 2 afgebr. partijen.) De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd NederlandRoeme nië was: Dr. EuweGhitescu 01. DonnerDrimer ]414 PrinsRadoviei afgebroken. KramerMititelu afgebroken. Met de zesde ronde schiet het tornooi over de helft heen. Nu nog vijf ronden en het feest is ten einde. Hoewel de ploeg der Verenigde Staten meer presteert dan men verwachtte en dat nog we] zonder Reshevsky, doch met een formidabel spelende Robert Byrne, gelooft niemand dat dit team Rusland nog serieus kan bedreigen. De onderlinge ontmoe tingen tussen de Zuidslaviërs, de Amerikanen en Russen zijn ach ter de rug. Het gaat er dus nu om wat deze leams tegen de la ger geplaatste landen presteren. Het komende programma van de Zuidslaviërs schijnt iets lich ter te zijn, zodat zij wellicht nog een succesvolle gooi naar de tweede plaats kunnen doen. De Nederlanders hadden zich woensdag voorgenomen met Roemenië af te rekenen. Indien dit zou gelukken, zou. een flinke stijging op de ranglijst daarvan het gevolg zijn. Het heeft echter maar een haartje gescheeld of deze goede bedoelingen zouden de v/eg naar de nederlaag gepla veid hebben. Aan bord 1. begon namelijk de jonge Ghitescu met zwart in een Konings-Indische verdediging van meet af aan aggressief op te treden. Indien dr. Euwe hiertegen omzichtig verdedigd zou hebben, zou hij deze aanval waarschijn lijk hebben kunnen weerstaan. Maar zoals de partij verliep kreeg de Roemeen gelegenheid een dodelijke aanval op te bou wen, welke hem na 37 zetten de overwinning bracht. Dc tegenstander van Donner bood reeds na negen zetten re mise aan. Het was een vier- paardenspel. dat inderdaad snel lot remise kan leiden, indien beide spelers dit willen. Maar Donner sloeg 't aanbod ï'esoluut af en begon naar kansen te zoe ken om overwicht te krijgen. In derdaad kwam hij beter te staan, doch juist toen verdedigde Dri mer zich hijzonder goed. zodat ie partij toch in ïemise eindigde.. Prins koos ook ditmaal weer het Woenink-system als ope ning en zett" andermaal zijn partij origineel op. Na enige verwikkelingen en een elgemon" afruil ontstond een einddoel m t aan weerskanten een toren n een loper en ren gelijk aantal pionnen. Dit eindspel strot gun stiger voor Prins, ma-r zeker heid. dat hii in de tweede 7i'ting Radoviei zal kunnen verslaan, bestaat niet. De held van dé dag was dit maal Kramer. Kij verdedigde zich Dam-Indiseh en streefde nn- middelliik naar eomp'ieaties Die opzet slaagde en in bet verdere verloop van de partii kon hij zijn tegenstander Mititelu steeds verder insnoeren. Een govaa - lijkc dame-manoeuvre van de Roemeen leidde tot een gefor ceerde afwikkeling. waaraan Kramer twee plus-pionnen over hield bij een goede stelling. Onza landgenoot zal deze partij zeker winnen. De einduitslag zal dus of 2—2 of 2'a114 ten gunste van Ne derland worden. Uit de andere ontmoetingen verdient vermelding de verplet terende nederlaag welke Najdorf tegen Tahl leed cn de niet min der spectaculaire overwinning van Fischer met zwart op Sabo. De stand luidt na de zesde ronde 1. Rusland 18'4 pnt. 2. Ver. Staten 14 pnt en (2) 3. Zuid-Slavië 12>4 pnt en (1). 4. W.-Duitsland 12 pnt en (1). 5. Tsj.-Slowakije 12 pnt en (l). 6. Roemenië 1114 pnt en (2). 7. Aragentinië 1014 pnt. 8. Hongarije 10 pnt en (2). 9. O.-Duitsland 9 pnt en (3). 10. Nederland 9 pnt en (2). 11. Engeland 8 pnt en (3) 12. Bulgarije 8 pnt en (1), OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Woensdag werden in Arnhem de wedstrijden uit de 17e ronde om het wereldkampioenschap dammen gespeeld. De uitslagen luidden AgliardiSen A Kaw 0—2 Saint FortTchegolev 11 KoepeimanVerse 20 De DeseallarBaba Sy 02 VerpoestDukel 11 DeslauriersDionis 2—0 BomGordijn 0—2 Na dc 17e ronde luidt de stand: 1. Tchegolev 28 pnt. 2. Koeperman 26 pnt. 3. Baba Sy 26 pnt. 4. Deslauriers 21 pnt. 5. Sen A Kauw 18 pnt. 6. Saint Fort 17 pnt. 7. Verpoest 17 pnt. 8. Bom 17 pnt. 9. Gordijn 17 pnt. 10. Dukel 16 pnt. 11. Dionis 12 pnt. 12. Verse 11 pnt. 13. De Deseallar 8 pnt. 14. Agliardi 4 pnt. OM DE EEUROPA-BEKEB. (2de ronde, eerste ontmoeting) Young BoysHamburgers S.V 0 5; IFK Malmoe—CDNA Sofia 1—0. li 31 li H

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5