j Ce&ees dU schrijven KLEUR KLANK IN DE GR VAN DE ANGST Protesten en Verzekeringen Kerkdiensten RADIO TAZELAAR Voor de zondag iWIJ ZIJN NIET BANG J000 POLITIEFLUITJES SNERP TEN GEKOOIDE STUDENTEN NIEUWE VERZEKERING EN VERHOOGDE K. B. ALGERIJNSE VERZETSLIEDEN IN PARIJS ACTIEF Mevrouw Potharst-Gimberg ontving prijs voor het kinderboek 1959 DE BAEEONSATELLIET „ECHO" BELGISCHE PERS VAART UIT TEGEN VERENIGDE NATIES DE VRIJE VEREN EN HET VRACHTVERVOER Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW! Zaterdag 20 olciól»erM96(f Wani Hij blijft bij u en zal in u zijn. (Joh. 14 17.) Er is in onze moderne wereld veel angst voor de toekomst. Waar gaan we heen? Waar gaat het heen? Een schrijver zegt: „De wereld is be/ig op een on zichtbare manier leeg te lopen". Een ander: .,De moderne mens maakt zich gereed om begraven te worden'1. Een derde: „We leven in de adempauze vaor de volgende bel". Allerlei boeken: „1984", „De Triffids komen", „Het 25ste uur", schilderen het toekomstbeeld met donkere kleu ren. Zeker, „morgen is weer een dag". Maar wat voor dag zal dat zijn? Zeker, we staan met onze ruimte-vaart, kernenergie en automatic op de drempel van een nieuwe wereld en een nieu we tijd. Maar in wat voor een wereld zullen we dan terechtko men? Wij zijn niet bang! Niet voor de dingen van die nieuwe we reld en niet voor de mensen van die nieuwe wereld. Omdat we in die nieuwe wereld zeker zijn van de persoonlijke presentie van do Heilige Geest. Dat wordt „morgen" zeker een geweldige dag. Ondenkbare ontwikkelingen op wetenschappelijk en technisch gebied slaan ons te wachten. Maar het eigenlijk geweldige van morgen zal toch zijn dal wat er vandaag ook al was dat de Heilige Geest er zal zijn. Want die is ons eenmaal gegeven en die wordl niet weer teruggeno men. Even reëel als God in de Kerst nacht als vlees gekomen is om voor de wereld te sterven, even reeël is Hij op Pinkstedag als Geest gekomen om voor do we reld ie leven. Vanaf dat ogen blik is God als Persoon hier op deze wereld aanwezig. Hier is nu de Geest des levenden Gods. Ze werden allen vervuld (niet maar met: heilige geest) maar met de Heilige Geest persoonlijk. „En Hij zal bij u blijven en in u zijn". De kribbe blijft en 't kruis blijft en de Geest blijft. Daarom zijn wij niet bang! (Uit „De Stem achter U".) Aangezien dc regering weigerde de salarissen van de politie ambtenaren op redelijke hoogte te brengen, voelden de leden van de drie officiële politieorganisaties zich verplicht hiertegen op waardige wijze te protesteren. Reeds tweemaal belegden zij grote vergaderingen in Den Haag, alwaar hun voormannen zich in hun redevoeringen niet onbetuigd lieten. Een oorverdovend politieel fluitjesconcert en een serenade van autobusclaxons door de Haagse straten luidde de tweede politie- protestvergadering tegen het mislukken van hel salarisoverleg in. Ook tijdens de vergadering in het met spandoeken en plakkaten gesierde Kurhaus waren de bewijzen van instemming in de vorm van spandoeken, snerpende politiefluitjes en gejoel niet van de lucht. De voorzitter van de Algeme ne Politiebond, de heer A. K. Mud. deed andermaal een drin gend beroep op de regering om de Nederlandse politic alsnog op de kortst mogelijke termijn recht te doen wedervaren. En hij vroeg de volksvertegenwoordigers om dit streven te ondersteunen. „Want hier geldt in dubbele be tekenis de spreuk van Montes quieu, dat een onrechtvaardig heid jegens de één begaan, een bedreiging is voor allen". Het is maar net welke inter pretatie men aan deze zinvolle spreuk wil geven, doch wij ho pen, dat de regering haar wel verstaat. Protesten In de universiteitssteden heb ben de studenten geprotesteerd tegen artikel 60 van de Mam- moethwet van minister Cals. Dit artikel zou het de overheid mo gelijk maken, studenten van de universiteit te verwijderen, wan neer zij langer dan tweemaal de gestelde duur nodig zouden heb ben om een bepaald universitair examen af te leggen. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 3" OKTOBER. NED. HERV. KERK Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen: 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. ,r. van Meeuwen. Hontenissc. 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. Ed. Stern, i Avondmaalsdienst.) Philippine: 2 uur Ds. E. Ed. Stern. (Avondmaalsdienst.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten; 3 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil; (Kerk- hoflaan) 10 uur Vic. G. P. Post; „Bethel" 10 uur jeugdkerk; i Driewegen) 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 9.30 uur Ds. Pb. M. Recht2.30 uur Ds. Ph. M. Bpcht. (Bed. H. Doop.) GEREFORMEERDE KERK Axel: 10 en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. ,T. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. B. A Bos, van Apeldoorn. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. 0. Biil. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Eerw. beer J. van Leeuwen, te 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Terneuzen: (Vlooswjjkstraat)9.30 uur Ds. Aangeenbrug; 2 uur leesdienst; 6 uur Ds. Aangeen brug. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Erans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. OLD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. NEDER!.. PROT. BOND. (Gebouw: Schoolweg 21.) Terneuzen: 10.30 uur Ds. S. Vis, van Aardenburg. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur. 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 30 OKTOBER, NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 10 uur Ds. C. van Evert. Evert, van IJzendijke. (Bed. H. Avondmaal.) Nieuwvliet10 uur Ds. .Toh Brezet. Viering H. Avondmaal.) Oostburg: Ds. W. S. H. van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. S. Tijmstra. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Bed. H. Doop.) Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Walerlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. I.Tzendiike: 10 uur de heer J. Be geer. van Hoofdplaat. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eflgen- daal. Helaas heeft de minister zich lot opname van dit artikel ge noodzaakt gezien, doordat er studenten zijn die er rustig de tijd voor nemen en onnodig lang over hun studie doen. Wanneer we dan welen, dal iedere student tenslotte de belastingbetaler gold kost, is een dergelijke maatregel van do minister begrijpelijk. De studenten zijn liet er echter niet mee eens. Zii boschouwen deze stok aehter de deur in het be trokken wetsartikel als een be knotting van de studievrijheid en zij protesteerden hiertegen hef tig. In Delft en Leiden kon men studenten zien die in kooien ver bleven en gedurende die periode door bun makkers werden ge voederd en gelaafd. Het is overigens een surces voor de siudenten geworden, want de Tweede Kamer ging donderdag niet akkoord met art. 60. Nieuwe arbeidsongeschikt heidsverzekering? Dp Sociale Verzekeringsraad heeft de regering geadviseerd over te gaan tot invoering van een arbeidsongeschiktheidsver zekering. Deze verzekering, die in de plaats moet komen van de huidige invaliditeits- en onge vallenverzekering zal voor al'e werknemers ook overheidsper soneel) tot 65 jaar in loondienst gelden, ongeacht de hoogte van bet. inkomen. Voorts zal deze verzekering voor wat betreft de maximale hoogte van de uitke ring en de te heffen premie ge bonden zijn aan de loongrens. De verzekering zal waardevast zijn en ook de buiten dienstverband ontstane ongevallen dekken. De nieuwe arbeidsongeschikt heidsverzekering zal een voor ziening dienen te bevatten „voor gehele of gedeeltelijke derving van inkomen uit loonarbeid als gevolg van blijvende of tijdelijke stoornissen van lichaam of geest, die arbeidsongeschiktheid ver oorzaken." De verzekeringsplicht zal zich uitstrekken tot al degenen die tegen loon werkzaam zijn, of daarmee op grond van hun ar beidsverhouding gelijk zijn te stellen. Dat betekent, dat uit zonderingen zoals andere ver zekeringswetten die wel kennen, namelijk voor ambtenaren, zee lieden, mijnwerkers e.d. onmo- Algerijnse verzetslieden heb ben vrijdagavond in Parijs een rommissaris van de veiligheids dienst neergeschoten. Een hem vergezellende inspecteur van poli tie bleef ongedeerd. De daders wisten te ontkomen. Een voorbijganger werd door een verdwaalde kogel getroffen. Hii is in het ziekenhuis over leden. Op het departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft de directeur-generaal voor de volksontwikkeling, mr. H. .1. Schölvinck, vrijdagavond de prijs voor het kinderboek 1959 uitgereikt aan mevrouw C. E. PotharstGimbberg. De prijs, beschikbaar gesteld door de commissie collectieve propaganda van het Nederlandse boek en groot 1000. is aan me vrouw Potharst toegekend voor haar boek „Corso, het ezeltje". De jury, bestaande uit de da mes J. Daane, E. W. Hora Adema en de heren Jean Dulieu, A. Ro- mijn en A. Welling, spreekt in haar rapport haar bezorgdheid uil. over de alarmerende stand van zaken, dat. ieder jaar uit een stroom van enige honderden kin derboeken slechts een zeet klem aantal te voorschijn komt, dat een blijvende plaats in de boe kenkast verdient. Men ontkomt niet aan de indruk dat verreweg de meeste kinderboeken zomaar uit de mouw worden geschud. „In een dergelijke mouw nu, kunnen wij niet geloven, even min als in de ooievaar of in de groene kool", zegt de jury. Nog al fe vaak is men de me ning toegedaan dat het. schrijven van een kinderboek gemakkelijk zou zijn, vandaar dat er zoveel verschijnen. Maar het schrijven van een goed kinderboek is al lerminst gemakkelijk. Het ver eist in de eerste plaats een oor deelkundig gebruik van de Ne derlandse taal en dat is helaas een vrij zeldzaam verschijnsel. Enig psychologisch inzicht lijkt een vanzelfsprekende voorwaar de, maar dat inzicht, is intussen vrij dun gezaaid. Het vermogen om een logisch verhaal op te bouwen is slechts weinigen gegeven. Werkelijk heidszin. normen voor hei men selijk gedrag, een zekere wijs heid en vooral: respect vooi het kind. dat niet beschouwd mag worden als een willoos ontvang apparaat, maar als een mens in wording, tastend naar de vol wassenheid en verlangend naar een houvast, dat zijn nog maar enkele van de vele eisen die de jury aan het goede kinderboek wil stellen. De jury spreekt haar waar dering uit voor het streven van de commissie collectieve propa ganda voor het Nederlandse boek, door het jaarlijks uitrei ken van een prijs het. schrijven van goede kinderboeken te sli- muleren. Zij is er verheugd over in mevrouw Potharst een schrijf ster te kunnen eren, die reeds vele malen bewezen heeft haar vak grondig te verstaan. gelijk worden gearht. Zelfs werksters zullen onder deze nieuwe verzekering moeten ral len. wanneer zij drie dagen per week hij dezelfde werkgever in dienst zijn. Vettere melk en verhoogde kinderbijslag De ministerraad heeft op voor- stol ran de minister van Land bouw en Visserij besloten met ingang van 7 november a.s. het velgehalte van de melk te ver hogen van 2\i tot 3 procent. De prijs van de consumptiemelk voor de consument zal evenwel pas op 1 januari a.s. met 1 cent per liter verhoogd worden. Dit geschiedt gelijktijdig met de uit betaling r an de met ingang van 1 oktober j.l. Ie verhogen kinder bijslagen. Want binnenkort kan een wetsontwerp verwacht wor den tot verhoging van de kinder bijslag mei circa 4 waarbij bijzondere aandacht zal worden besteed aan do grotere gezinnen. Het is de regering n.l. geble ken. dat de financiële uitkomsten der kinderbijslagverzekering een premicverlaging gedogen. Zij achl het echter gewenst de pre- mieruimte niet geheel aan te wenden voor premieverlaging, doch daarnaast tevens verbete ring te brengen in de kinderbij- sla guitkeringe». De verhoging dor kinderbij slagen zal een bedrag van 20 miljoen vergen. Het ligt in de bedoeling de verhoging te doen ingaan mot terugwerkende kracht tol 1 oktober j.l. (Nadruk verboden.) Oostduitse agenten aangehouden In West-Duilsland zijn acht personen aangehouden op be sehuldiging van spionage voor het ministerie van Landsverde diging te Bonn. Een hoeveelheid documenten en apparatuur is in beslag genomen. Rechtse extremisten hebben don derdagmiddag in Parijs een ver gadering „voor vrede in Algerië door onderhandelingen'' ver stoord. Foto: De politiemannen hanteerden hun capes om de demonstranten te verjagen. De Amerikaanse ballonsatel liet. „Echo" zal, aldus een mede deling van de sterrenwacht in Utrecht, de komende dagen op de volgende tijdstippen in de ochtenduren zichtbaar zijn: Zaterdag 29 oktober 05.45 uur, zondag 30 oktober 07.20 uur, maandag 31 oktober 06.53 uur, dinsdag 1 november 06.25 uur. De satelliet is dan steeds in het zuidwesten vrij hoog waar neembaar. (Adv.) Philips radio's zijn verkrijg baar in vele modellen en moderne, exclusieve kleu ren. Voorzien van vele mo gelijkheden zoals: grammo foonaansluiting, FM-ont- vangst, druktoetsen enzo voort. Technische perfectie garandeert u jarenlang ple zier van uw Philips toestel. Kom onze collectie eens bekijken, wij demonstreren graag voor u. Prijzen reeds vanaf f 83.- Noordstraat 21 Terneuzen TeleL 2361 De Belgische kranten geven uiting aan hun misnoegen je gens secretaris-generaal Ham marskjoeld van de V. N., die in twee nota's aan de Belgische regering het vertrek heeft geëist van alle Belgen uit Kongo. Het katholieke blad „Libre Belgique" is van oordeel, dat de V. N. slechts niet voor hun taak voorbereide technici naar Afri ka hebben gezonden, die geen woord Frans spreken, zodat zij een beroep moeten doen op Bel gische tolken. Deze technici werden spoedig het voorwerp van spot der Kongplezen. Maar, zo vraagt het blad zich af, wie zijn nu de schuldigen? De Bel gen die werken of de salonhel den van de Verenigde Naties, die niets meer vrezen, dan de gedachte, Leopoldstad te moe ten verlaten om te zien wat bij „de wilden" gebeurt voor wie zij angst hebben. De „Gazette de Liège" vindt, dat de V. N. Loemoemba-gezind worden. Het rapport van de V. N .-vertegenwoordiger Dayal over de terugkeer van Belgen naar Afrika is volgens het blad in Leopoldstad „samengeflanst". Het Antwerpse blad „Le Me- tropole" schrijft, dat het afge lopen moet zijn met, de „V. N.- chantage". In het socialistische blad „Le Peuple" gaat de oud-minister van Buitenlandse Zaken Victor Larock akkoord met de voor waarde, dat alle technische hulpverlening over de V. N. moet lopen. De V. N. zouden evenwel moeten opgeven hoe veel geld en hoeveel technici er nodig zijn. België zou dan ant woorden. HELDENBEZINGER Een eeuwenoud gebruik zal eerstdaags in ere hersteld wor den wanneer Zwelidumile Sig- cau te Umtata, hoofdstad van de Transkei, als opperhoofd van alle Xhosas beëdigd wordt, nameijk het gebruik van het bezingen van helden. Iedere Bantoestam heeft na melijk zijn „imbongi" (helden- bezinger), bijgestaan dóór vak- leerlingen en onder-zangers, ongeveer naar de wijze van de middeleeuwse meisterzanger in Europa. De imbongi van de Xhosas zal de sagen van de zwarte mensen gedurende de afgelopen eeuwen in herinnering roepen en de helden daarin bezingen, terwijl de voornaamste gasten zich aan 150 gebraden schapen tegoed doen en uit de reusach tige gemeenschappelijke pot bier drinken. Vooral zullen de „voortreffe- ijke kwaliteiten" van het, nieu we opperhoofd improviserend bezongen worden. «ian Naar het schijnt, gaat het „Vrije Veren Comité", of liever gezegd het overblijfsel van dit oorspronkelijke comité, weer een poging wagen zich verdien stelijk te maken voor de zoge naamde Zeeuws-Vlaamse belan gen. Enkele krantenberichten althans wezen in die richting. Inleiding tot, het heroptreden van dit comité was een inge zonden stukje in het. streek blad. waarin de voorzitter van dit comité meende goed te doen de heer Horstmann. voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuws-Vlaan- deren en lid van de Provinciale Staten onzer provincie, zijn ver ontschuldigingen te moeten aanbieden voor de wijze, waar op hij deze enkele jaren geleden heeft aangevallen. Waarover de voorzitter van het verencomité niet rept is het feit, dat men zelfs zó ver is gegaan np de ver gadering van dit comité op 8 november 1958, op welke verga- ir ir tteor 98) KARL UNSELT Nadruk verboden. De zak lag achter de toonbank. Grabert wierp «r maar even een blik op, toen trad hij met Trude, die zich nu vermande, de kamer in. „Wat is er gaande?" vroeg moeder, toen zij het behuilde ge zicht van haar dochter zag. en wierp Grabert een boze blik toe, „Heeft hij je iets gedaan?" Trude schudde het hoofd en droogde haar tranen. „Gaat wel weer over. moeder. Ik kreeg dat zo ineens." „Goeden avond. mevrouw Braun," begroette Grabert haar een beetje verlegen en was erg onder de indruk van de boze uit drukking op haar goedig gezicht. ,,'n Avond", zei zij, zonder zich te verroeren en keek hem ook niet aan Trude was intussen weer op de sofa gaan zitten en trok haar uniformjas uit. „Komt u als Buschmann", vroeg mevrouw Braun grof, „of bent u Grabert? Ik wil u maar meteen zeggen, dat ik met zulke mensen als Buschmann mets te maken wil hebben." „Nu maar kalm aan, moeder. Niet altijd direct met de deur in huis vallen. Ga eerst eens zitten, meneer Grabert. Zo en nu drinken we samen een borrel, zoals dat onder mannen behoorl. Die vrouwen lopen altijd zo hard van stapel." „Braun zette twee glaasjes op tafel en schonk ze tol. de rand toe vol. „Gezondheid, meneer Grabert. Fijn, dal u er weer bent." „Gezondheid, meneer Braun." Hij hief zijn glas ook in de rich ting van mevrouw Braun en Tru de. maar die namen daar niet de minste notitie van. Toen dron ken de twee mannen dc glaasjes in één teug leeg. Trude keek op baar handen neer. die automatisch met de franje van hel. tafelkleed speel den. „Ik kan u besl begrijpen, me vrouw Braun," begon Grabert na een poosje ietwat haperend, „dat u met een Buschmann niets te maken wilt hebben. Hopelijk ge looft u mij, als ik u zeg, dat ik die naam niet vrijwillig heb aan genomen. Hij is mij, om zo te zeggen, verleend geworden." „Begrijp ik niet", mopperde zij. „Titels en onderscheidingen worden verleend, of een kruis van verdienste, maar namen nooit van gehoord. Waarom ook?" „Als camouflage, mevrouw Braun." „Och nee! En wat moet dan ge camoufleerd worden?" Nu keek zij heir, aan, uitda gend en spottend. „Mijn bezigheden." „Als agent en provocateur?" „Ja. De oude naam zou mis schien verraderlijk kunnen zijn." Braun begon ineens te hoesten en schoof met zijn rieten leun stoel een eindje van Grabert weg. „Ik moet zeggen, u bent tame lijk openhartig", zei mevrouw Braun met een medelijdende blik op Trude. „Moet u me eens zeg gen: schaamt u zich eigenlijk heelmaal niet?" „Waarvoor, mevrouw Braun?" „Waarvoor?" snauwde zij hem woedend na. „Voor uw eerlijke oude naam. die u van uw vader en moeder gekregen hebt, die fatsoenlijke en achtenswaardige mensen waren." „Zelfs daarom is het immers beter een andere naam te dra gen, zodat ik mij niet behoef te schamen, omdat ik nu iets doen moet. wat niet in overeenstem ming valt. te brengvn met de on gerepte naam van mijn ouders. Ik ben er eigenlijk erg dankbaar voor, dat ik op het ogenblik Buschmnan heet." „Als dat zo is, dan is het wer kelijk beter niet meer Grabert te heten, meende zij bitter. En om zo iets heeft mijn dochter zich nu bezorgd gemaakt. Nee, 'i'rude, zet dat maar uit je hoofd, dat is de moeite niet. waard." Trude liet het hoofd zakken, zodat hicmand hoar troosteloos gezicht kon zien. Dc blik van Grabert bleer evenwel lang op haar rusten en in zijn peinzende ogen lag een uitdrukking van verwondering, terwijl er tal van vragen in leefden. „Ja, ging mevrouw Braun on- verbiddellijk verder, die heeft zich zorgen om u gemaakt en al les wat. zij vroeger heeft geloofd, heeft zij overboord geworpen ter wille van u. Omdat u gear resteerd was, omdat zij de on rechtvaardigheid en onmenselijk heid van het systeem hier heeft ingezien. Want u had immers niets misdreven cn geen mens iets aangedaan. En nu zii u Hier, brutaal en opgewekt, alsof u de hemel weet. wat voor een held bent en u bent. nog iets veel er- geis dan Trude en Kilde geweest zijn. Nee. meneer Grabert of me neer Buschmann, neemt u die zak gerust maar wéér mee terug en laat u hier alstublieft niei meer zien. Over die teleurstelling zal ik nooit heenkomen. Uw ouders zouden zich in hun graf omkeren als zii konden zien wat er van hun zcon geworden is. En." zij liet haar stem dalen tot een ge- fluiter, „die zien het van daar boven, daar kunt u zich op ver laten, en God ziet het ook. wat u allemaal uitspookt en eens zult u daar ook rekenschap van moe ten geven." (Wordt vervolgd.) dering de secretaris uit dit co mité trad, om de heer Horst mann er van te beschuldigen de toenmalige secretaris te hebben geprest af te treden door hem een functie in zijn bedrijf aan te bieden, terwijl ook het ver weer van de secretaris tegen de doldrieste wijze van actievoeren door dit comité, door de heer Horstmann zou zijn opgesteld!! Blijkbaar is het, verencomité thans onder de indruk gekomen van de wijze, waarop de heer Horstmann via de enige juiste weg voor de belangen van het gemotoriseerd vervoer uit en naar Zeeuws-Vlaanderen over de Westerschelde is opgekomen, dus niet op de wijze van eisen en dreigen door elkaar tegen sprekende woordvoerders, zoals het verencomité dit voorheen deed. Men wil thans trachten de heer Horstmann bij de „activi teiten" van het verencomité in t.e schakelen, waarbij men zich ongetwijfeld zal herinneren, dal hel, comité ondanks de destijds gedane verwoede pogingen mo rele en financiële steun bij de Zeeuws-Vlaamse industrie te verkrijgen, hierin niet geslaagd is, hetgeen toch als een duide lijk teKen aan de wand kon worden aangemerkt. De heer Horstmann is ver zocht, op (een) .binnenkort le houden vergadering! en van clit comité aanwezig te zijn, op welke vergadering!en) men bo vendien wil trachten een of an dere stunt op touw te zetten met en voor het gemotoriseerd vervoer. Het verencomité ver keert waarschijnlijk nog in dc veronderstelling, dat haar repu tatie zodanig is, dat de goed ge organiseerde vervoerdersorgani saties deze geboden kans met het verencomité „samen te werken" zonder voorbehoud zullen aangrijpen. Het feit, dat de vervoerdersorganisaties v'a hun hoofdbesturen en verte genwoordigers in de provincie over gedocumenteerde gegevens ter zake van de kosten van het vervoer naar en uit Zeeuws- Vlaanderen beschikken, met welke cijfers men op hoog ni veau voor de belangen van dit vervoer pleit, ontgaat dit comi té blijkbaar, of liever gezegd, hier heeft men niet van terug, aangezien dit comité over geen enkel concreet cijfer de beschik king heeft. Wil het beroeps- en eigen vervoer te dezer zake )8ts bereiken, volge het de weg via de beroepsorganisaties. Door t visitekaartje van het verenco mité in Den Haag of waar ook af te geven, bewijst het zJfh geen goede dienst. AXEL N. DE KUNDEFV

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2