i zeker zonde anden ANDE I Vragen en antwoorden betreffende Deltawerken Rechtszaken «Artikel besproken en 60» bezongen BINNENLANDS NIEUWS Persconferentie van Soustelle Gekooide student BEURSO VERZICHT de nbieding Slecht „genees-vle<«" zeggen sommige mensen ABDIJSIROOP Nog meer water in Venetië erdag if okfoker I960 Donderdag 20 oktober 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 i' .m ir. TERNEUZEN Uit schriftelijk uitgewisselde vragen en antwoorden tussen de vaste commissie voor Delta zaken uit de Tweede Kamer en de minister van Verkeer en Waterstaat blijkt de opvatting van de minister, dat de ontwik kelingsplannen in twee delen moeten worden bekeken. Het noordelijke aeei boven het Haringvliet wordt sterk beïn vloed dooi de groei van het Rot terdamse haven- en industrie gebied. Goerce-Flakkee ligt meer geïsoleerd. Voor dit noor delijke deel heeft de provincie Zuid-Holland plannen gereed en VERNIELING VAN CULTUUR MONUMENTEN IN OOST-DU1TSLAND Siegiticd Aschc, de directeur van de Wartburg-stichting in Eisenach, Oost-Duitsland, die dezer dagen naar Wcst-Duitsland is uitgeweken, hcett op de dag van zijn vlucht een briet geschre ven aan de Oostduitse premier Otto Grotewohi, waarin hij tal van protesten doet horen tegen de ..zinloze vernielingswoede" van verschillende partij, en rege- rmgsinstanties bij het afbreken van waardevolle cultuur-monu menten in Oost-Duitsland. Hij haalt voorbeelden aan van het afbreken van tal van historische gebouwen en gedenktekens, in Dresden, o.m. omdat de politie parkeerruimte nodig had. Verder noemt hij enige kerken cn gebou- wene die nog door de vernielings. zucht der partijfunctionarissen worden bedreigd. Asche zegt verder, dat de par tij van Grotewohi niet meer het recht heeft om te spreken van de „bommenterreur" op Dresden tijdens de oorlogsjaren. De par tij heeft deze terreur voltooid. DE OVERSTROMING IN DE GANGES-DELTA Meer dan 5.000 mensen zijn op de eilanden Ramgati en Hatia omgekomen bij de wervelstorm en v loedgolf van de vorige week in OostPakistan, aldus is woens dag in Dacca bekendgemaakt. Volgens een officiële bekendma king van zaterdag waren ver moedelijk 3.000 mensen om het leven gekomen. De bekendma king van woensdag is afkomstig van de voorzitter van een plaat selijke raad op Ramgati. Volgens hem zijn honderdduizenden dak- Joos. streekplannen voor Voorne-Put- ten, Rozenburg en IJsselmonde zijn in de maak. Voorts is een plancommissic-Flakkee aan het werk. In Zeeland volgen de provin ciale plannen voor wegaanslui- tingen de vordering der Delta werken (Drie-Eilandenplan) op de voet. Mede met het oog op dijkverzwaringen wordt de con centratie van kleine havens met goed gevolg bevorderd. De Zeeuwse Statencommissie voor ontwikkeling, de commissie van bijstand uit de Staten voor de provinciale ontwikkeling, .ie provinciale commissie ter bestu dering van visserijvraagstukken cn de werkgroep Dcltazakcn Zeeland houden zich intensief met de uit de Deltawerken voort spruitende vraagstukken bezig. De minister deelt mede, dat in het gebied van Zuid-Holland alle zwakke plekken in de dijken verbeterd zijn. In Zeeland moet de watergang achter de Langen- dijk op Schouwen nog worden gedempt en de haven van Stave- nisse worden afgesloten. In Noord-Brabant moet nog enig werk aan de dijk van het Volke rak worden uitgevoerd. Dit. voor zover het dijken betreft, die niet op grond van het Deltaplan, (Adv.)', als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op infectie is dan natuurlijk veel groter). Maar als U Kloosterbalsem (Akker-Balsem) gebruikt bestaat er geen slecht) „genees-vlees" meer. Een wondbalsem die snel wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat is Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Niet) zonder reden zegt men dan ook: ..Kloosterbalsem geen goud zo goed." maar wel uit veiligheidsoverwe gingen voor de tussenperiode versterkingen behoefden. In het kader van het Deltaplan moet op Schouwen nog een kort vak aan de zuidwestpunt worden uitgevoerd en voorts moeten de waterkeringen bij OsNenissc en Terneuzen nog onderhanden worden genomen. De minister deelt mede, dat op de begroting 1960 gelden uit getrokken zijn voor de boulevard Do Ruvter te Vlissingen; de wa terkering om de buitenhaven te Vlissingen; de verlegging van het achter de waterkering ge legen gedeelte van de oostelijke rijkswaterleiding te Terneuzen met nieuwe uitwateringssluis; voor zover het werken in rijks- beheer betreft. De dijk van de Verenigde Pol ders van Hoeaekenskcrke bree- de watering van Zuid-Beveland); de waterkering ten westen van Breskens (eai. waterschap Oud en -Jong Breskens, uitgevoerd door liet rijk); de dijk van de Verenigde Polders \an Gssenisse en cal. waterschap Walsoorden (gelijknamige waterschappen) alsmede voor de dijk van liet eai. waterschap Ser Lippens en Nieuw Othencpolder (gelijkna mig waterschap, uitgevoerd door het rijk). ACHT JAAR GEËIST WEGENS POGING TOT DOODSLAG EN REEKS AANRANDINGEN Acht jaar gevangenisstraf met aftrek en daarna terbeschik kingstelling van de regering hoorde de 27-jarige Amsterdam se huisknecht P. de S. gister ochtend voor de Amsterdamse rechtbank tegefl zich eisen wegens een poging tot, doodslag op een Amsterdamse prostituee en een reeks aanrandingen. De officier van Justitie, mr. G. R. Nubé achtte deze zware straf alleszins gerechtvaardigd om de maatschappij te beschermen tegen deze ernstige verminderd toerekenbaar verkaarde ver dachte, die van zijn tiende tot zijn 20e jaar in de Rekkense in richtingen werd verpleegd en twee jaar geleden op het slech te pad terecht kwam. De president van de recht bank, mr. B. van der Waerden, achtte „het belang der open baarheid dermate gewichtig", dat hij geen gevolg gaf aan het verzoek van de raadsman om de zaak met gesloten deuren te behandelen. In de rapporten werd De S. geschetst als een driftig, onrijp en primitief man. met een zeer laag i. k., die lijdt aan bewust- zijns- en karakterstoornissen. Dr. Theunissen achtte De S. „een gevaarlijke jongen", die zich van schuld niet bewust is. Een langdurige opsluiting acht te hij gewenst, zowel ter be scherming van de maatschappij als van de man zelf, die hij een patiënt noemde. Van terbeschik kingstelling verwachtte hij wei nig heil, „want hij loopt dan misschien toch weg". De officier van Justitie sprak in zijn requisitoir van „een hui veringwekkende reeks misdrij ven". Lugubere details somde hij op, waarna hij zijn eis uit sprak. Mr. A. C. G. van Proosdij was van mening dat zijn cliënt een onmachtige is die behandeld moet worden en niet een onwil lige die straf behoeft. De gevan genis vond hij geen bevredigen de oplossing gezien de persoon lijke omstandigheden van ver dachte. De rechtbank zal op 2 novem ber uitspraak doen. NA AANRIJDING OVERLEDEN. De 65-jarige trambestuurder C. van V. uit Den Haag is woens dagochtend bij een verkeersonge val in Den Haag om het leven gekomen. Bij het oversteken van de straat werd hij aangereden door een onbekend gebleven vrachtwagen en kort nadat hij in de „Ursula-Kliniek" in Was senaar was opgenomen, is hij overleden. (Adv.) De 23 genezende bestanddelen in de vertrouw de fles Abdijsi roop (Akker-Siroop) verdrij ven de ziektekiemen en jagen de hoest weg uit uw gezin. DELETSE STUDENT VOOR AAI' Dinsdagmiddag is een Delftse student op de markt te Delft in een apekooi gaan zitten, uit protest tegen art. 60 van het wetenschappelijk onderwijs. Na een optocht met muziek dooi de stad, waarbij de kooi werd meegevoerd, nam de student in de kooi plaats. Hij zou er 24 uur blijven en hij heeft het zich gemakkelijk gemaakt met een tafel en een stoel, benevens een bed en een kacheltje. Hij heeft ook een fles met verwarmde in houd meegenomen. Aan gezel ligheid ontbrak 't hem voorals- rend veel belangstellenden rond om zijn kooi en de verloofde van de student is in de kooi op visite geweest. NATIONALISATIE- WENSEN IN NIGERIA De nationale raad van Nigeria en Kameroen heeft een document bekendgemaakt, waaruit blijkt, dat deze partij, de tweede partij in de federale coalitieregering, het voornemen heeft de staat alle ondernemingen te doen na tionaliseren, die een overheer sende invloed hebben op de be staansmiddelen van het volk. Dit voornemen strekt zich uit tot o.a. banken, mijnen, de elektrici teitsindustrie, cle ijzer- en staal industrie, de levensmiddelenindu strie, de wapenindustrie, de bui tenlandse handel en het lange- afstandsverkeer. Er zou evenwel ruimte moeten worden gelaten voor het ontwikkelen van parti culiere ondernemingen naast de genationaliseerde industrieën, zo lang deze particuliere onder nemingen althans passen in het nationale plan. Bij de bekendmaking van het document op een persconferen tie. verklaarde Mokwoego Okoye, publiciteitssecretaris van de na tionale raad van Nigeria en Ka meroen, dat er thans weliswaar nog geen voornemen bestaat een particuliere industrie te nationa liseren, maar dat in het program ma van de raad in de toekomst nationalisatie niet buiten be schouwing kan worden gelaten. De Nederlandse studentenraad heeft het niet aangedurfd of aan gekund om met een aantal ge nodigde leden van de Tweede Kamer te gaan kersen eten. Het bleef bij een broodje, een kro- ketje en een sinaasappel, terwijl leden van dc Groningse en Delft- se studentencabarets poogden minister Cals vanwege „artikel zestig" op de koude koffie te laten komen. Een en ander gcscheidde in de rolzaal van het Ridderzaalcom plex, waar een informeel noen maal voor studenten en Kamer leden was aangericht. Ruim twee dozijn leden (K.V.P.. P.v.d.A., V.V.D., C.H.U., A.R. en C.P.N.) van de Tweede Kamer waren aanwezig. Zij werden van elkaar geïsoleerd doof enthousiaste stu denten, die hen van het studen- tengelijk inzake artikel 60 van het. „wetsontwerp tot regeling va",het wetenschappelijk onder wijs poegden te overtuigen. Naar de mening van de Neder landse Studentenraad zou de in houd van dit artikel .een begin kunnen zijn tot beperking van dc studievrijheid. Het deed daarom wel een beet je vreemd aan om in het dit etcrijtje begeleidende cabaret programma de hoop te horen uit spreken. dat in de vergadering „de Mammoetwet haar eerste miskraam aan het licht zou brengen." Dit ontwerp van wet behelst het hoger onderwijs be paald niet. Doch afgezien daar van vlogen tal van, ook poli tieke, geestigheden onder de ste nen gewelven van de rolzaal door, die er met broodjes, hapjes en vruchten als (klcts)koek in gingen. Niemand der Kamer leden bleek overigens bepaald happig om haar of zijn mening te geven. Toch, zo waarschuwde het R. K. Kamerlid dc heer J. Peters in een wooi'd van dank, moeten de studentikoze gastheren er maar niet al te hard op rekenen het pleit Artikel 60 is, wellicht helaas, ge richt tegen het „gouden randje" van dc studentenmaatschappij de boemclstudent. Voorts, zo zeide dc heer Peters, is de Kamer grillig. Men kan nooit vooruit zeggen, wat beslo ten zal worden. Tot troost gaf hij als zijn opvatting te kennen, dat de boemelstudent evenals dc mammoet tot een uitstervende soort behoort. Hij raadde de religieuze naturen onder de stu denten aan om voor de uitslag inzake artikel 60 „maar een kaarsje te branden". Waarna de rolzaal leeg cn de Tweede Kamer vol liep teneinde de debatten te voeren en te be luisteren. PROTESTSTAKING BIJ RENAULT-FABRIEKEN Duizenden arbeiders van cfe Franse staatsautofabrieken van Renault hebben woensdag een proteststaking van twee uur ge houden, in verband met het ont slag van meer dan drieduizend overbodig geworden arbeiders. Een lange optocht van beto gers trok, onder het meevoeren van leuzen als „Renault kan be talen", „Geen ontslagen", „Vrede in Algerië" en „Weg met de oorlog'' door de straten nabij de Renault-fabrieken in dë Parijse voorstad Billancourt, in de rich ting van het stadhuis, waar een massa-bijeenkomst zou worden gehouden. Deze proteststaking werd ji. maandag door de vakbond leiders afgekondigd, nadat de maatschappij de dag tevoren het massa-ontslag had bekendge maakt op grond van de terugge lopen export. De vakverenigin gen menen, dat de ontslagen kunnen worden vermeden als onmiddellijk een 40-urige werk week wordt ingevoerd. In sep tember hoqft Renault de werk week teruggebracht van 48 tot gewonnen te hebben. 145 uur. De bewoners van Venetië heb ben weer eens een overstroming beleefd. Foto: De gondels voeren over het San Marcoplein. INTERNATIONALS WEDEROM LAGER Evenals dinsdag was de han del gistermiddag op het Damrak in aile hoeken van de internatio nale waarden zeer kalm. De koer sen waren over de gehele linie wederom lager, ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Bij gebrek aan aflaire in de hö'ofd- londsen stortte de beurs zich gis teren weer eens op cle aandelen Nationale Handelsüank. De hoek waar deze stukken verhandeld werden trok grote belangstelling. De gedane zaken waren echter niet van grote omvang, omdat er meer nieuwsgierigen dan hande laren in deze hoek aanwezig wa ren. Dinsdag werden de aandelen in een gesloten hoek verhandeld en werd de limiet van 200 ruim atgenomen met een omzet van nominaal 74.400. Zodoende was er gisteren weinig voor nodig om de „brug" van 200 te nemen. Dit gebeurde dan ook prompt. Na een opening op 198 werd later 2101- gedaan. Daarna schommel de de koers rond de 200 pet. Tegen het slot werden de stuk ken verhandeld op circa 202, tegen dinsdag als slotkoers 200. Gedurende de niet-ofiiciële och- tendhandcl van gisteren werd een hoogste koers van 203 voor de aandelen Nationale Handels bank bereikt. Met de internationale waarden ging het verder bergafwaarts. De interne politieke moeilijk heden in Frankrijk en West- Duitsland zijn niet bepaald be vorderlijk voor een hausse-stem ming ter beurze. Daarnaast is er de toenemende olieproduktie in Rusland en de olie-export van dit land naar het buitenland. Deze concurrentie werkt remmend op de koersvorming van de buiten landse olie-aandelen waaronder die van Kon. Olie. Dit aandeel sloot dinsdag in Wallstreet een halve dollar lager en ondervond hiervan de terugslag in Amster dam. De prijs van 127,30 lag een gulden onder die van het vorige slot. Mede tengevolge van de aanhoudende lusteloze stem ming in Wallstreet waren de overige internationals lager. Phi lips verloor op 1230 circa 25 pun ten. Unilever min 15 op S10. AKU's 8 punten lager op 4791- en Hoogovens min 19 op 869. In de scheepvaartsector was do handel van weinig betekenis evenals de koersveranderingen. De leidende cultures noteerden merendeels beneden het niveau van dinsdag. Ook hier waren de MONTEUR VERDUISTERDE 500 GULDEN Ook voor de 40-jarige voorman monteur D. J. W. uit Apeldoorn kwam het berouw na de zonde. Vorige week verduisterde hij van een Rotterdamse firma een be drag van ruim 500 gulden geld, dat bestemd was als loon voor de arbeiders, die onder zijn toezicht stonden en ging aan de zwier. Twee dagen bekeek de monteur het leven van de fou tieve kant, toen was het geld op. Hij heeft zich nu bij de Rotter damse politie aangemeld. BEKENTENIS IN SEVENUMSE MOORDZAAK De verdachte Th. van B. in de Sevenumse moordzaak heeft woensdagavond zijn misdaad be kend tegenover de officier van Justitie van Roermond, mr. W. C. Uiterwaal. Uit de verklaringen die Van B. beeft afgelegd, blijkt, dat de theorie die politie en justitie hadden ontwikkeld juist was. Ais motief voor de misdaad gaf Van B. op, dat hij Hans Hermans op 11 september in het bos was tegengekomen en hem oneerbare voorstellen had gedaan. De jon gen was hierop niet ingegaan en had zich uit de voeten gemaakt. Kort daarop was Hans tegen een boom gebotst en gevallen. Van B. kon zich toen niet meer inhou den en hij heeft toen de jongen gewurgd. 's Avonds kwam hij terug om het stoffelijk overschot te begraven in het aspergeveld, waar het later door een soldaat gevonden werd. In zijn bekentenis zeide Van B. dat hij Hans Hermans vroeg in de namiddag van 11 september had gedood en in de avond hei melijk had begraven. HOND OVERLEEFDE 2 WEKEN OPSLUITING Na 2 weken gevangen te heb ben gezeten onder 'n grote partij landbouwprodukten is de hond Myra van de landbouwer P. J. A. Naus aan de Redeweg onder Ens in de Noordoost-Polder teruggevonden. Weliswaar sterk vermagerd, maar toch spring levend. In zijn landbouwschuur had de heer Naus een grote partij erwten opgeslagen, vqaarin met behulp van een rooster een drooggang was uitgespaard. Ruim veertien dagen geleden werden naast de erwten aard appelen opgeslagen, waardoor de gang werd afgesloten. De hond was op dat ogenblik in de gang en kwam gevangen te zitten. Toen men 't dier miste, werd overal, zonder resultaat, ge zocht. De heer Naus plaatste advertenties in kranten, doch deze leverden uiteraard ook niets op. Nadat twee weken waren ver streken meende de knecht, toen hij door de schuur liep. gejank te horen. Het geluid bleek uit de berg erwten te komen. Nadat een drie meter dikke laag aard appelen was verwijderd, kon de hond worden bevrijd. Twee weken lang was het dier in de kleine donkere ruimte opge sloten geweest, zonder eten en drinken. UIEN PRIJS IETS STEVIGER In de afgelopen week is de prijs van de voor export ge schikte uien op de Nederlandse veilingen opnieuw iets gestegen en op het ogenblik noteren de middelkwaliteiten tussen 8 en 8' cent per kg Voor de telers is datf nog geen verheugende prijs. Wel vraagt men zich in de uiencentra af of deze prijsver betering mede een gevolg is van een verbeterde marktpositie of slechts van net feit dat cle aan voer tengevolge van het slechte weer is teruggelopen. Door de veie regens kwam er meer rot voor in de uien welke nog op het land liggen. De export is in de eerste week van oktober weer toege nomen in vergelijking met de week daarvoor. Er gingen in deze periode 4983 ton uien de grens over. Dat is een half miljoen kilo meer dan in de week daarvoor. West.-Duitsland nam hiervan 2329 ton uien at en Engeland 1827 ton. orders zeer dun gezaaid. Staats fondsen praktisch onveranderd met weinig zaken. In de lokale afdelingen werden de nieuwe aandelen Van der Grinten iets lager op 840 geadvi seerd. Doetinchemsche Ijzergie terij 163 (164). Aan de reeds dagenlange vaste stemming voor Bijenkorf en Kon. Zout, als ge volg van Westduitse kooporders, kwam gisteren een einde. Bijen korf werd op S70 (881) en Kon. Zout op 1125 11134) geadviseerd. Prolongatie 3ü procent. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult. etc. Algemeen Beursindices 17/10 18/10 19/10 599.05 589.32 578.49 341.29 338.70 332.95 170.07 168.10 167.67 220.96 219.33 220.14 153.43 153.10 152.42 414.69 409.16 402.64 NABEURSKOERSEN AKU479—481 slot, 481 (478%) Kon. Olie: 126.50—127.20 slot 127.00 (127.20) Philips: 1225—1240 slot 1240 (1228) Unilever: 800' geb.—8071 gel. slot 807 1808"t Hoogovens 869876 slot 875 (868) In Delft heeft (ie derdejaars student ia de natuurkuildè A, A. Blokland zich op dc Markt in een kooi laten opsluiten met studietafel en hod 0111 op deze wijze te protesteren legen de be perking der studicvrijhcid. (Adv.) s.keet en borst van vastzittend slijm Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10,5510,65. Amerikaanse dollar 3,741a—3,78'j, Canadese dollar 3,82- 3,87, Franse frank (lOOi 75,9076.40, Belgische frank (lOOi 7,38- 7,43, Duitse Mark HOO) 90,05- 90,55. Zweed se kroon (100) 72,5073.50, Zwitserse frank HOO) 87,20 87,70, Italiaanse lire (10.000) 60.00—62.00, Deense kroon (100) 54,2555,25. Noorse kroon (100) 52,35—53,35, Oostenrijkse schil ling (1001 14,50 14.60, Portuge se escudo (100) 13.12*3 1-'i.27'. Spaanse peseta (100) grote cou pures 6.17N -6,32'-. Jacques Soustelle, die eerder dit jaar uit de Franse regering en de Gaullistische U.N.R. par tij werd verwijderd omdat, hij het niet eens was met generaal De Gaulle's Algerijnse politiek, heeft woensdag op een druk be zochte persconferentie niet al leen kritiek geleverd op de Al gerijnse politiek van de regering maar ook op de wijze waarop deze regering de kwesties van de Franse gemeenschap en Frankrijks industriële, econo mische en sociale ontwikkeling heelt behandeld. Volgens Sous telle is een Algerijns Algerië NIXON VERSUS KENNEDY Hoewel de democratische kandidaat, voor het president schap Kennedy, enige dagen ge leden de hoop heeft uitgespro ken, de discussie over het lot van de eilanden Quemoy en Matsoe tussen hem en zijn republikeinse rivaal Nixon te kunnen besluiten omdat zij bei den het standpunt van presi dent Eienhower delen, gaat Nixon voort, zijn tegenstander hevig aan te vallen. Hij heeft Kennedy gekenschetst als ..een gevaarlijke onrijpe in inter nationale zaken". Nixon be twijfelt het of de Amerikanen in iemand vertrouwen kunnen hebben. Volgens Nixon heeft Kennedy een „capitulatiestel- iing" betrokken, die Matsoe en Quemoy aan de communisten zou overlaten. De voormalige democratische presidentskandidaat. Stevenson wil naar Nixon zei, voor „eeri waardeloze garantie van de vrij heid van Formaso" opneming van de volksrepubliek China in de Verenigde Naties bepieiten. Nixon daagde Kennedy uit zich van Stevensons standpunt in deze kwestie te distanciëren. Voor een gehoor van Ameri kanen van Pooise alitomst zei Nixon. dat iedere Amerikaan beschaamd is over de handel wijze van de democratische re gering in Teheran en Potsdam. Dit gearag had ertoe geleid, dat Polen de helft van zijn gebied verloren had en aan de genade van de Russische overheerser overgeleverd was. Nixon be loofde, dat een republikeinse regering een politiek zou voeren waardoor de hoop en het rao- rèel van het Pooise voik ver sterkt zouden worden. een illusie, die slechts tot af scheiding kan leiclen. Hij acht „een nationale hergroepering" nodig om een nieuwe bezielen de kracht in Frankrijk te schep pen maar is niet van plan een nieuwe partij of verkiezingsap paraat te vormen. Hij verwacht te, dat degenen, die zijn inzich ten aangaande Algerië en lui dere punten van nationale poli tiek delen, zich op plaatselijke schaal zullen verenigen en later misschien op grote schaal. Soustelle ontkende een leer te willen verbreiden en ver klaarde niet stelselmatig in op positie met de regering te zijn. Hoewel herhaaldelijk gevra; ,d werd welke vorm zijn „hergroe pering" zou aannemen, gaf Soustelle in het geheel geen bijzonderheden. Hij zei slechts, dat de toekomst „in Gods han den" is. Op de vraag of hij wenst, dat premier Debré heengaat, zei Soustelle„Laat ons niet over personen spreken DE PROGESSEN IN TURKIJE Gisteren is het proces tegen de leden van de vorige Turkse regering voortgezet met. de be handeling van de bomontplof fing in net Turkse consulaat te Saloniki in 1955. welke de aan leiding zou zijn geweest, tot e anti-Griekse relletjes in Tur kije, in september van hetzelfde jaar. Aan een elf-tal beklaagden in dit proces is medeplichtig heid aan deze aanslag tenlaste. gelegd. Ex-president, Bayar ontkende gisteren iets te hebben afgewe ten van een samenzwering om een bom in 't Turkse consulaai te Saloniki te plaatsen, terwijl hij voorts ontkende de anti- Griekse relletjes te hebben „ge organiseerd". Hij had geen en kel idee hoe deze relletjes in drie steden tegelijk waren uit gebroken. Ook oud-premier Menderes ontkende alle medeplichtigheid aan deze zogenaamde samen zwering, en ook de oprichter te zijn geweest van de „Cyprus is Turkri'-beweging. Wel gaf hij toe deze beweging te hebben ge steund. toen de Turken op Cy prus aan terroristische aanval len werden blootgesteld. ll Jlü[J

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5