>port N0YITA BINNENLANDS NIEUWS Radio en Televisie ELAAR Uw fijnste soep - van Knorr- wordt bereid door Zwitserse koks en 600 Nederlandse huisvrouwen JUMPERS ROKKEN VESTEN BLOUSES ETBAL fomobilisme Als u de borden met Knorr zondag-soep vultdan weet u zéker dat er wordt gesmuld 1- Want élke Knorr soep bevat alles wat u wenst. Dank zij de samenwerking van de Zwitserse Knorr koks met 600 Nederlandse huisvrouwen. En wat de kookkunst van deze koks betreft oordeelt u zelfProef morgen Knorr Edelpreisoep. Prinsheerlijk Sensationele bekentenis van Bobby Evans Ook Tsjecho-Slowakije heeft zijn pool-zwendel Wateroverlast in Gelderse Vallei SARCO GLOBINE UIENEXPORT LIEP WAT TERUG Prijs heeft zich iets kunnen herstellen EEN ZESDE DEEL' VAN DE 600.000 TON GROTE TARWEOOGST IS GESCHOTEN Schade: 8 miljoen gulden rdag 13 oktober I960 (Advertentie) ■iv Donderdag 13 oktober 1960 DE VRIJE ZEEUW! Pagina 7 iel iiliy 'makkelijk srneuzeri RES VAN BRITSE SERVATIEVEN :elfde plek in Scarbo-: 'aar de Britse labour-1, de vorige week uit en de kernbewapening 'land. is woensdag de dering van de Britse ieve partij begonnen. Watkinsen, minister' nsie in het aan het bé de conservatieve kabi klaarde onomwonden 'land van plan blijft, lankelijke bijdrage op d aan de defensie van' en te leveren, temene stemmen werd solutie aangenomen, izegd wordt dat Enge- irage aan de kernbe- van het. Westen niét •d mag worden. cLeod, de Britse minis- Koloniën. verklaarde dat Engeland zijn iloniale vraagstukken plossen en niet „in de in de V. N. wil smij- 3e uitvoering van onze politiek zullen er tra- weet vloeien, maar, oop, geen bloed, aldus dopsteken werd een aangenomen, waarin ing-MacMillan steun gezegd ..bij de uitvoe- laar verantwoordelijke de koloniën naar zelf- leiden." ■ftsT'... iad van Italiaanse coureur Italiaanse autoren- )pe Faranda. die zon- baan te Monza ver heeft het hoornvlies ogen bij testament en aan twee blinden, ziende kunnen wor- ziekenhuis van Mn- rheen het stoffelijk van Faranda was ht, vond men in een. kken van zijn race-, enveloppe met daar-, wen„In geval van. lenen". In zjjn testa- hij beschikt, dat zijn. verschot len dienste 'an de wetenschap en 'lies zou worden ge werd op de ogen van. it testament was ge- december 1957. he— jeugdploeg 41 balwedstrijd tussen en de Franse jeugd- r 23 jaar) te Nijme- 'indigd in een over- 4- 1 voor de Neder- bij de rust reeds een hadden van 4—0. idFrankrijk 6-2 itserse voetbalelftal woensdagavond te ■elde interlandmatch <rijk epn verrassend, •inning behaald. De as 6 2. nadat de de rust reeds een. hadden van 2—1. Europese beker pest heeft Ujpesti Rode Ster Belgra- Bij rust wës de 00 Het was de meting tussen beide tweede ronde van" om de Europese ersf.e wedstrijd in erd destijds door 2— 1 gewonnen zo- aren thans naar dp es overgaan, wgar- de Portugese ploeg ten spelen, nse kampioen Ju- ijn) is woensdag te D N A uitgescha-, rnooi om de Euro beker. De Burgaren tweede wedstrijd te ronde, na eerder" et 2—0 te hebben 41. waardoor de 3 in het voordeel A.) beslijten. De. men in de tweede en I. F. K. Malmoe. PROEFR1TJE NAAR POLITIEBUREAU Toen een 17-jarige Rotterdam se loopjongen dinsdagavond een 26-jarige stoffeerder op de Zee dijk een bromfiets voor 100, te koop aanbood, vertrouwde deze het zaakje niet en hij vroeg of hij er een proefritje mee mocht maken. Dit mocht en linea recta reed de man toen naar het hoofdbureau van poli tie.... Deze spoedde zich naar de wachtende jongeman, die tenslotte bekende dat hij de brommer veertien dagen geleden aan de Pleinweg had gestolen. OUDSTE FRIEZIN OVERLEDEN In de ouderdom van 102 jaar is dinsdagavond in het Gerefor meerd verpleeghuis te Sneek overleden de weduwe Hofstra— de Jong. Zij was de oudste in woonster van Friesland. Mevr. Hofstra werd op 26 juni 1858 geboren. Totdat zij enkele we ken geleden door een ziekte werd getroffen, bezat zij een ongekende vitaliteit. Zo ver richtte zij, toen zij honderd jaar was, nog de plechtigheid van het heien van de eerste paal voor het nieuwe Gereformeerde bejaardencentrum te Snëek'. BOERDERIJBRANÖ Onder Wijster bij Beilen is gistermorgen het bedrijfsgedeel- te van een boerderij uitgebrand. Ongeveer half zeven ontdekten buren, die naar het land gingen om te melken, brand in de schuur van de boerderij, die wordt bewoond door de heer J. Kramer en die hoort bij het landgoed Te Vosseberg. 't Vuur vond gretig voedsel in de voor raad hooi, zodat in een oogwenk de boerderij in lichter laaie Btrad door Cosmocd» Voedingsmiddelen N.V. Looidiccht. in licentie ea onder controle vu Ksprr A. G. Thtynjai-Zwittulind, die de recepten onder exclusiviteit heeft algestwn. r>e kwestie van de corruptie in bet, Britse voetbal, die de laatste dagen nogal wat stof heeft doen opwaaien, heeft een sensatio nele wending genomen door de onthulling van Bobby Evans, spil van Chelsea en Schots in ternational, die bekend heeft vorig seizoen een speler van Everton 500 pond sterling truim 5000 gulden) te hebben sëboden opdat deze ploeg de wedstrijd tegen Chelsea zou laten verliezen. De bekentenis van Evans werd gedaan in de „Daily Mail", die een diepgaand onderzoek in deze zaak leidt. Evans, die 47 maal voor het Schotse elftal heeft gespeeld, zou hebben ver klaard dat hij, in samenwerking met een andere Schotse speler het geld heeft, geboden aan Alex Parker, eveneens Schots inter national en achterspeler van Everton. Evans weigerde, echter de naam van zijn helper 'p noemen. Het doel was het winnen van een weddenschap over de uitslag van de wedstrijd en Evans beweert, dat het aan bod niets te maken had met bookmakers e.d. Parker is niet op het aanbod ingegaan. „Het was een be lachelijke zaak" en ik had het nooit, moeten doen. Het is al ren hele tijd geleden en ik heb nooit gedacht dat de geschie denis openbaar zou worden", rou Evans' commentaar zijn ge weest, ik hen me ervan bewust, dat dit. het, einde van mijn carrière betekent', zo voegde hij, volgens het Engelse blod er aan toe. De onthullingen van Bobby Evans, die de manager van Chelsea van zijn misstap zou hebben verwittigd, volgen op die, welke gedurende het week einde zijn gedaan door Roy Paul, oud-international van Wales en ex-aanvoerder en bin- nenspeler van Manchester City. Deze heeft toegegeven dat hij tweemaal ongeoorloofde be talingen heeft geaccepteerd, waarvan een van ongeveer Pfiht) gulden, om clubs in degra- e. ,egevaar te laten winnen. De 4C'j«rgie oude Paul is moraen- te> i manager van Garw Atletic, c„n kieine club die uitkomt in de tweede divisie van de leaque in Walst, Er zouden verschillende methoden zijn om een wedstrijd te „verliezen": de penalty als straf voor opzettelijk hands of een duw in de rug van een tegenstander, de „zelfmoord pass", wat de betiteling is voor een terugspeelbal die door een tegenstander kan worden onder schept en de gefingeerde bles sure, waardoor een speler zijn ploeg tot tien man kan redu ceren. Ook is er een nog veel ge menere methode, de zoge naamde „ziekenhuispass", dat wil zeggen een korte pass naar een collega, die zodanig ge plaatst wordt dat deze de bal slechts kan bereiken ten koste van een onzachte aanraking met een tegenstander. Bij deze botsing loopt de ploeggenoot groot risico om voor de rest van de strijd uitgeschakeld te worden. De zaak begint zo'n ernstige wending te nemen, dat in Engeland reeds om enquetes wordt verzocht. Zo scheef de „News Chroni cle" in de editie van gisteren: voor de spelers en voor de millioenen toeschouwers is het beroepsvoetbal gekomen in een stadium, dat een ernstig en diep gaand onderzoek noodzakelijk maakt". Een volksrechtbank te Praag heeft een aantal prominente sportlieden veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van één tot zes jaar in verband met onregelmatigheden ten aanzien van de Tsjechische staatspool. De sportlieden ijshockey-spelers, voetballers en een worstelaar hadden door onderlinge afspra ken tevoren al de uitslagen van de wedstrijden van de staatspool vastgesteld. De diverse sportbon den hebben de overtreders ver vallen verklaard van hun titels van „meester in de sport". Van dertig ijshockey-splers, 30 voet ballers, 13 worstelaars, 2 tafel- tcnnis-spclers en een wielrenner zijn voorts de sport-activiteiten beknot, HILVERSUM X: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd: 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden, 9.40 Schoolradio, 10.05 Gram.; 10.30 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 11.50 Lezing; 12.00 Middagklok; 12.03 Metropole-ork. en soliste; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lichte muz.12.50 Act. 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer: 13.20 Dansmuz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Kamermuz.; 14.50 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Gram.; 17.00 Boekbespr.; 17.15 Kinder koor. en gram.-intermezzo; 17.40 Beursber.17.45 Gram.; 18.15 Zeeuws klankb.18.50 Regerings- uitz.; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Zang; 19.30 Pol. lezing; 19.40 Verz. progr. voor de sold.; 20.30 Avondcollege; 21.00 Caba- retprogr.21.40 Jong-oud-eeu- wig, Godsd. gedachtenwisseling en beantwoording muzikale vra gen; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Bescherming van de Nubische monumenten, lezing; 22.50 Kaleidoscoop; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Dit en het andere, lezing; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Piano en bariton; 11.35 Orgelspel; 12.00 Carillon- en draaiorgelspel12.20 Regeringsuitz.; 12.30Land- en tuinb. meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Promenade ork.; 13.55 Beursber.; 14.00 Gram.; 15.10 Voordr.; 15.30 Lichte muz.; 16.00 Lichte muz.; 16.30 Voor de zie ken; 17.00 Voor de teenagers; 17.53 Act.; 18.00 Nws.; 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Lichte muz.; 18.50 De puntjes op de i, lezing; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Jazzmuz.; 19.30 Het platte land nu, gesprek; 19.45 V.P.R.O.- nws.20.00 Nws.20.05 Kern vragen van ons geloof, lezing; 20.20 Waarheen, waarom en hoe, VRIJDAG 14 OKTOBER gesprek; 20.50 De wereld verga dert, lezing; 21.00 Gram.; 21.50 Quizprogr.; 22.15 Buitenl. week- overz.; 22.30 Nws.; 22.40 Zorg om de mens, gesprek23.00 Soc nws. in Esperanto;-23.10 Muziek- revue; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram 12.30 Weerber.; 12.35 Gram 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Orgelspel14.00 Schoolradio 15.45 Lichte muz.; 16.00 Koer sen; 16.06 Operettemuz.; 17.00 Nws.; 17.05 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Liederen; 18.10 Boek bespr.; 18.20 Voor de sold.; 18.5" r "deren; 19.00 Nws.; 19.40 Grn °0.00 Ork. conc.; 21.25 Kaï z.22.00 Nws.; 22.15 Cong oor jeugd en muz. te Berlijn; „2.55 Nws.; 23.00—23.15 Groeten van-milft. uit Kongo. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Weekoverz.;, 20.30 Film; 20.55 Licht progr.;1 21.25 Act. progr.; 22.05 Dagslui ting. VLAAMS BELG. TV; 19.00 Lekenmoraal en filosofie; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nws.; 20.30 Toneelstukj 22JQ0 Film- krom; 22.45 Nws! De dank van een zakkenroller Een Beierse advocaat nam een dezer dagen een lifter mee in zijn auto. Ondanks deze goede daad kreeg hij even later echter pech. Hij werd door een agent aangehouden voor een verkeersovertreding. Zijn naam en adres werden genoteerd. De advocaat reed in geprikkelde stemming door. Na enkele kilo meters werd hem door zijn met gezel iets in zijn handen ge stopt. Het bleek het zakboekje van de agent te zijn. „Uit dank voor het meenemen", zei de man, die een zakkenroller bleek te zijn en pas uit de gevangenis ontslagen was. .Werkloosheid en werkgelegenheid in Amerika gedaald Het ministerie van Arbeid heeft gisteren bekendgemaakt, dat de vorige maand zowel de werkloosheid als de werkge legenheid zijn gedaald. Het aantal werklozen daalde in september ten opzichte van augustus met 400.000 tot 3.388.000. In de maand septem ber wordt een daling van het aantal werklozen rriet 300.000 als normaal beschouwd. Het aantal werknemers daal de van 6.282.000 in augustus tot 67.767.000 in september. Volgens Seymor Wolfbrun, plaatsvervangend assistent minister van Arbeid voor vraag stukken, verband houdend met de personeelsvoorziening, blijkt uit deze cijfers, dat de werkge legenheid nog steeds betrekke lijk groot is. Gewoonlijk daalt het aantal werknemers in sep tember, wanneer vele studenten uitscreiden met vakantiewerk, met circa 300.000. <In de afge lopen maand bedroeg de daling slechts 515.000. (Adv.)' De enorme regenval van de nacht van dinsdag op woensdag heeft verschillende beken in de laaggelegen Gelderse vallei op vele plaatsen buiten hun oevers doen treden. De rijksweg tussen Apeldoorn en Voorthuizen stond dinsdagavond op sommige plaatsen blank. Thans staan tussen Lunteren en Barneveld nog verschillende weilanden onder water. In het laagste gedeelte van het water schap van de beek bij Amers foort is het ernstigst. De heemraad van Donselaar uit Amersfoort vertelde dat het daar in jaren niet zo erg is ge weest. Hij verwachtte, dat. de koeien binnen enkele dagen wel naar de stal zullen moeten. Het water van de hoger gelegen gebieden van de West-Veluwe stroomt met k-racht naar dit la gere gedeelte. In het iets hoger gelegen dorpje Achteveld is de situatie wat gunstiger. Daar zijn slechts enige zijbeken buiten hun oevers gegaan. De Esvelderbeek kan hel water thans nog, zij het met moeite, verwerken. Bij de buurtschap de Glind aan de beken geheel vol; ook hier treden op sommige plaat""" de beken reeds buiten hun oevers en verschillende weilanden staan gedeeltelijk blank. In deze omgeving verwacht men echter, dat de abnormale hoge water stand binnen enkele dagen zal zijn weggewerkt, als tenminste het Valleikanaal bij Amersfoort, waar de beken op uitmonden, het overtollige water op tijd kan verwerken. stond. De hooi-oogst voor veer tig melkkoeien ging geheel ver loren. Een stamboekstier kwani in de vlammen om. Het voor huis kon, dank zij de spoedige aanwezigheid van de brandweer uit Beilen, grotendeels worden behouden, doch liep ernstige schade op. De oorzaak van de brand is onbekend. De boerderij was verzekerd. KIND VERDRONKEN Dinsdagmiddag is de 12-jarige Femmy Veld uit Hoogeveen, het oudste dochtertje uit een gezin van drie kinderen, met haar fiets in het water van dc sluis „Noord- seschut" van de Hoogveense Vaart geraakt. Hoewel zij zeer spoedig op het droge werd ge bracht bleek zij reeds -te zijn overleden. HOTELDIEF AANGEHOUDEN De 39-jarige J. S. uit Eindhoven is door de recherche uit deze"Stad gearresteerd op beschuldiging van het varkopen van een ge huurde auto. Bij deze transactie, die bij een caféhouder te Deven ter tot stand kwam. lichtte de man de koper bovendien op voor een bedrag van duizend gulden. Voorts heeft de man in tal van hotels in Nederland geld gesto len. DODELIJKE ONGEVALLEN" Dinsdagavond omstreeks vijf uur is in Den Haag op de Laan van Eik en Duinen, nabij de Mient een verkeersongeval ge beurd, die de 69-jarige heer J. van der Meer uit de Schaarsber- genstraat in Den Haag het leven heeft gekost De heer Van dor Meer, die daar op een fiets reed-, kwam in bot sing met een bestelauto, bestuurd door de 18-jarige D. P. van A. uit de Kruisbessenstraat in Den Haag. Tengevolge hiervan kwam de heer Van der Meer te vallen, waarbij hij zwaar aan het „hoofd werd gewond. Hij moest in hét ziekenhuis Zuidwal worden op genomen, waar hij een uur later overleed. De 21-jarige H. O. uit Eind hoven, in dienst van de is dinsdagmorgen door onopgehel derde oorzaak met zijn bromfiets op het terrein van de B.B.A. in aanraking gekomen met een al daar met lage snelheid rijdende vrachtauto van deze busonderne ming. Hij kwam zo ongelulckig terecht, dat hij enkele ogenblik ken later is overleden. WRAAK GEKOELD In de tuin van de wachtmees ter der rijkspolitie H. Lassche te Broek in Waterland bleken in de nacht van maandag op dinsdag alle boerenkoolplanten te zijn afgerukt. Omdat men wraak vermoedde werd de dis trictsrecherche van Amsterdam ingeschakeld. Met behulp van een speurhond kon de 23-jarige R. B. te Broek in Waterland worden aangehouden. De man bekende boerenkool te hebben gerooid omdat hij een half jaar geleden was bekeurd. ZEVEN JONGENS GEARRESTEERD WEGENS INBRAKEN Enige weken geleden arre steerde de Muider-politie twee jongens van zeventien en acht tien jaar, die 's nachts ingebro ken hadden in een benzinesta tion aan de rijksweg te Mui den. Men vermoedde dat de jon gens behoorden tot een com plot. Thans heeft het onderzoek van de politie te Hilversum, waar de jongens thuishoorden, er toe geleid, dat nog vijf an dere knapen van zeventien, achttien en negentien jaar kon den worden gearresteerd. De jongens hebben zich schuldig gemaakt aan een serie inbraken waarbij hun voorkeur vooral uitging naar benzine, autobanden en accu's. In twee B. L. O.-scholen te Baarn en Hilversum stalen zij twee band recorders met bijbehorende bandjes ter waarde van ƒ600. In Loosdrecht stalen zij een boormachine en een radiotoe stel en uit een kledingmagazijn te Hilversum kleding en goede ren. De goederen kotnden gro tendeels bij de jongens thuis achterhaald worden. De totale waarde van het gestolene wordt op enige duizenden guldens ge schat. Alle zeven knapen zijn voor de officier van Justitie voorgeleid. DEMONSTRATIE VAN BIOSCOOPGANGERS In Borculo wordt een demon stratie van jeugdige bioscoop- gangers verwacht, omdat de enige bioscoop die deze plaats heeft reeds vier maanden geslo ten is, als gevolg van een verho ging van de vermakelijkheidsbe lasting. Datum, tijdstip en plaats zijn nog niet vastgesteld. De exploitant van het bedrijf vernam enkele maanden gele den uit krantenberichten, dat de gemeenteraad plannen had de belasting op het bioscoopbezoek met vijf procent te verhogen. Hij liet toen weten, zijn bedrijf te sluiten. De raad stelde even wel de belasting verhoging toch in en de bioscoop sloot zijn deuren. Sindsdien zijn besprekingen aan de gang tussen de Neder landse bioscoopbond en de ge meenteraad, die echter tot nog toe geen resultaat gehad heb ben. Op 19 oktober zullen er in de raad weer mededelingen ge daan worden over het bioscoop conflict. De Borculose jeugd echter schijnt weinig fidutie te hebben in het effect daarvan. Informe le groepen hebben de hoofden bijeen gestoken eri het plan ge maakt een demonstratie te hou den. De jeugd in Borculo meent, dat aangezien nergens in het land de belasting verhoogd wordt en in sommige ge meenten zelfs gedacht wordt aan verlaging het in Borculo ook niet nodig is. AUTO'S VERDUISTERD De Amsterdamse politie heeft de 44-jarige Arnhemmer J. F. E. gearresteerd die in Arnhem twee auto's had gehuurd en ze toen had verkocht. Toen hij in Am stelveen ook een auto had ge huurd en deze niet tijdig had teruggebracht werd de politie ingeschakeld. De man is in Am sterdam gearresteerd en overge bracht naar Arnhem. (Adv.) BLOEDARMOEDE? Gebruik dan het bloedi/ormend krachttonlcum Bevat naast haemoglobins, alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragtt» •n ln vlosibara vorm. UUTIM N.V. - OEGST GEEST De bijzonder slechte weers omstandigheden van de laatste tijd zijn er de oorzaak van dat het aanbod op de Nederlandse uienmarkt wat is teruggelopen. Er zijn dagen dat men niet op het land kan komen vanwege de vele regen en het export-klaar maken van de uien vraagt veel moeite. Ook het percentage vruchten met schimmel neemt toe als gevolg van het aanhou dende natte weer. Als gevolg van het teruglopen van het aanbod is ook de uit voer iets afgenomen. Verschei dene weken achtereen ging er een kwantum van 55% miljoen kg Nederlandse uien de grens, over maar in de laatste week van september bedroeg het totale kwantum dat werd uitgevoerd 4481 ton. Dat is weliswaar nog een flinke hoeveelheid maar tóch een miljoen kg minder dan en kele weken geleden. De uitvoer naar Engeland liep het meest terug en kwam op 1252 ton ln die week, terwijl West-Duits- land toen 2263 ton afnam. Vele weken achtereen lag het kwan tum van deze twee landen vrijwel gelijk. De prijs heeft zich in de af gelopen week iets kunnen her stellen. Export geschikte mid delkwaliteit wordt op 't ogen blik verkocht voor een prijs van rond 714 cent per kg. Dat is ongeveer 1 cent per kg meer dan één tot twee weken ge leden werd betaald. Het is een prijs welke nog te laag is om de kwekers een lonende teelt te geven maar in elk geval is er toch sprake van een verbe tering en dat geeft de telers weer wat moed ria de slechte prijs welke er tot op heden ge maakt is. Volgens een voorlopige, voor zichtige schatting van het. Pro- duktschap voor Granen. Zaden en Peulvruchten heeft ten min- ste een zesde deel van de 600.000 ton grote tarwe-oogst 1960 meer dan vijftien procent schot, zo dat het niet geschikt geacht wordt voor consumptie en dus de garantieprijs niet kan op-' brengen. Als veevoeder brengt deze tarwe ongeveer acht gul den per honderd kg minder op dan de garantieprijs, zodat de schadepost voor de t.arwever- bouwers op ten minste acht miljoen gulden in totaal kan worden geraamd. De verbou wers zijn verder dit jaar ge noodzaakt hun tarwe te laten drogen. Het gemiddelde vocht- percentage bedraagt, volgens de indruk van het produkt- schap, zeker 19 20 procent, terwijl de garantieprijs op 17 procent vocht is gebaseerd. Dat drogen kost de boeren naar schatting ten minste vijf mil joen gulden. Bij het Produktschap had men de indruk, dat de slechtste tarwe waarvan het schotper centage dus wel ver boven de vijftien kan liggen nu al is ingeleverd. Bij het nemen van standaardmonsters van wel voor de garantieprijs in aan merking komende tarwe kwam men tot een gemiddeld schot percentage van acht.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3