Uit de Provincie gN0¥ITA oliehaard ESSO PETROLEUM l VAN OS voor JUMPERS 9 ROKKEN VESTEN 9 BLOUSES Debat Nixon-Kennedy AGENDA uw „gezondheid" Instorting eist mensenlevens BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN BRESKENS. HULST SLUISKIL OP 27 SEPTEMBER RUSSISCHE RUIMTEPROEF MISLUKT OPNIEUW VERSCHERPING VAN CONTROLE OP BOTERSMOKKEL AMERIKAANSE VAKBONDEN VOEREN CAMPAGNE VOOR KENNEDY Rockefeller grootofficier Orde van Oranje Nassau van de Nienw-Guinea irs de Beheerschapscommissie WAARSCHUWING TEGEN GEVAREN VAN RUSSISCHE RUWE OLIE OP WESTELIJKE MARKTEN De president-commissaris van de Standard Oil Company, L. D. Welch, heeft bij zijn bezoek aan de Esso A. G. in Hamburg, een dochtermaatschappij van de Standard Oil Company, gewaar schuwd tegei de economische en politieke gevaren van een verder opdringen van Sowjet- russische ruwe olie op de Wes terse oliemarkten. De Verenigde Staten en Laos Nigeria zendt een bataljon naar Kongo IT'sTpU batalj°n !fr bfckikki"S daTde Ve ren 'i gde" Stat (TrThe t mih - gSktag met het zal stellen voor de strijdmacht ;tair6 hlÜDm* m flan T,ans f® _meJ Zware forensen f de haardolie met het hoogste rendement Gomulka en Herter bijeen Radio en Televisie Je kunt vissen of je kuilt het niet! Door de zeehengelvereniging „Hoedekenskerke" werd j.l. za terdag een interland hengelwed- strijd gehouden, waarvoor zich niet minder dan 300 liefhebbers, waaronder ook Belgen, hadden laten inschrijven. Onze stadgenoot de heer A. Kroes, die tot de deelnemers be hoorde, slaagde er in een z.g. kommeraal en een grote tong, samen wegende 1150 gram, te be machtigen, waarmede hij niet alleen de eerste prijs, zijnde een Philips radiotoestel, verwierf maar ook in liet bezit kwam van de wisselbeker 1960. Geslaagd Voor het propaedeutisch exa men elektrotechnisch ingenieur slaagde aan de Technische Hoge school te Delft de heer T. de Crook, alhier. Geslaagd Aan de K.K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het kan didaatsexamen geneeskunde, deel 1, de heer G. P. Lauw, al hier. Kloosterjubilea viering, Het heeft de jubilaressen van het Sluiskilse klooster, t.w. de eerw. zusters Maximiliana (gou den jubilé), Rosalie, Jacobi en Victorine (zilveren jubilé) niet aan belangstelling ontbroken. Te hunner eer gaven zaterdag avond de jongens van „St Frans'' een concert in het sportlokaal van de school, om alzo namens rijde burgerij de dank te ver tolken voor het vele belangloze werk dat de vier jubilaressen zieh in de voorbije periode heb ben getroost. Het concert was behalve een huldeblijk ook een openbaring voor wat de kwaliteit van het gebodene betrof. De heer K. Tendijck, bestuurs lid van de fanfare, richtte, na mens bestuur en leden, zijn ge lukwensen tot de jubilaressen. Zich met een speciaal woord tot zuster Maximiliana wendend, vertolkte spreker de dank aan haar voor de steeds ondervonden steun, waar het o.m. betrof het aanwerven van jonge speel- krachten. Het was daarom voor hem en zijn korps een eer als tegenpres tatie deze hulde te kunen bren gen. In de pauze konden de fan- iare-mannen via een aangebo- verfrissing nieuwe „amazure" opwekken en ontbrak ook het rokertje en de versnapering niet. Met het ten gehore brengen van het Nederlands volkslied dat staande werd beluisterd, werd het muzikale optreden be sloten. dat vl. op de „Oranje-lie- rende" gouden jubilaresse diepe Indruk maakte, richtte zr Maxi miliana met een kort dankwoord zich tot het gezelschap. Zij benadrukte dat Sluiskil op een dergelijk korps fier kan zijn en was verheugd dat ook oud- ïeerlingen van haar in het mu ziekgezelschap zijn opgenomen. ..Mensen", aldus spreekster, „the liefde betonen voor cultuur uitingen, zoals de muziek, zullen doorgaans tot goede mensen op groeien". Niet ten laatste vertolkte zij ook de dank namens haarjubille- rende mede-zusters. Zondagochtend begon de dag met een solemnele H. Mis-offer, dat in de EliZabeth-kapel werdi gecelebreerd door de pater-rec- tor van het ziekenhuis. ■De meerstemmige gezangen werden door de zusters ten ge hore gebracht en deze konden in het gehele ziekenhuis via de huis-radio beluisterd worden.. De door de celebrant gehouden predikatie stond in het teken van de jubilerenden. De receptie was een komen en gaan van vele personen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden. De jubilaressen, feestelijk met een anjer getooid, namen in aan wezigheid van moeder-overste al die hartelijke bewijzen van be stelling dankbaar in ontvangst. Een fleurige schat van bloe men, reeds vooraf bezorgd, toon de hoe de bevolking meeleeft) met vreugdevolle momenten in het kloosterbestaan. Moge de jubilaressen nog vele gelukkige jaren deelachtig wor den. Het Italiaanse persbureau „Continentale", dat zich toelegt op berichten uit de communis tische landen, heeft gemeld van welingelichte wetenschappelijke zijde te Praag te hebben ver nomen dat de Russen op 27 sep tember hebben getracht een ruimteschip met een ruimtevaar der aan boord te lanceren. De proef mislukte echter doordat de eerste trap van de raket op de grond ontplofte. van de Kongo. Verenigde Naties in De republikeinse en de demo cratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, vice-president Nixon en senator Kennedy, hebben zich er in hun tweede televisiedebat voor uitge sproken dat de nieuwe Ameri kaanse president met de Russi sche premier, Chroesjtsjef, zal spreken op een topconferentie maar alleen indien een derge lijke conferentie lang diploma tieke weg grondig wordt voor bereid. Nixon zei Chroesjtsjef of een andere leider wel te willen ont moeten indien zulks in 't belang van de vrede is, maar bij voorbe reidende besprekingen dient wel te zijn gebleken dat er redelijke zekerheid bestaat dat de confe rentie zal slagen. Kennedy zei er precies zo over te denken alleen hij voegde er aan toe dat het voor de Verenig de Staten belangrijk is zijn mili taire macht op te bouwen. r In antwoord op de vraag of het volgens hem nuttig zou zijn ge weest de Russen verontschul digingen te zenden voor het in cident met de U-2, zei Kennedy reeds eerder te hebben gezegd, dat indien de Verenigde Staten dachten dat zij door hun spijt te betuigen, de Pari,)se topconfe rentie hadden kunnen redden, het belangrijk zou zijn geweest als de Amerikanen het gedaan hadden. De vluchten waren nu eenmaal in strijd met het volken recht. Nixon reageerde scherp en zei niet van plan te zijn Chroesjt sjef ooit verontschuldigingen aan te bieden indien hij iets zou doen waarvoor hij de steun van het congres heeft en dat in het be lang is van de veiligheid van het land. Ook bleken de twee kandidaten van mening te verschillen over de Amerikaanse strategie- ten aanzien van de eilandjes Que- moy en Matsoe bij de kust van het Chinese vasteland. Kennedy zei verdediging van Formosa juist te achten maar niet van de kleine eilandjes. Nixon zei dat het er niet om gaat of er veel of weinig men sen op de eilandjes wonen. Het komt aan op het beginsel. Het Belgische kabinet heeft besloten de controle aan de Ne derland-Belgische grens tor be strijding van de botersmokkel opnieuw te verscherpen. Reeds eerder dit jaar heeft de Belgi sche- douane en de rijkswacht op dracht gekregen om het toezicht in het grensgebied te verscher pen met als resultaat, dat vrij wel dagelijks enkele duizenden kilo's Nederlandse boter in be slag wordt genomen. Het kabinet besloot tot een nog scherpere controle na bespreking van een nota van de minister van "Landbouw, baron De Vleesschau- wer, over de gevolgen van de smokkel voor de Belgische zui- weKnctustrie: Op het ministerie van Land bouw in Den Haag had men za terdagmorgen nog geen medede lingen uit België ontvangen over •de verscherping van de controle. Men had echter alle begrip voor een dergelijke maatregel. Over de strijd, die de Neder landse- douane voert tegen de borers rrro k kela r ij naar België deelde het ministerie van Finan ciën ons mee, dat in de maanden januari tot en met september j.l. in Zeeuws-Vlaanderen 16.479 kg boter eir 24 smokkelauto's in be slag werden genomen. In 1959 bedroeg de bult in Zeeuws-Vlaan deren 22.506 kg boter en 35 auto's. Drie weken geleden heeft de Staatssecretaris van Financiën, in antwoord op vragen die het Tweede Kamerlid, de heer Beer- nink, naar aanleiding van door de Belgische Boerenbond aan Ne derland gemaakte verwijten had gesteld, geantwoord dat de Ne derlandse douane met alle ten dienste staande middelen, en niet zonder succes, tegen de boter- smokkelarij strijdt. De Amerikaanse vakbonden zijn onder hun leden een grote propagandacampagne begonnen voor de verkiezing: tot president van senator Kennedy. Zij leg gen hierbij de nadruk op de ver slapping van de industriële acti viteit in de Verenigde Staten. Zo zegt het grote vakverbond AFL- CIÓ in het laatste nummer van zijn maandblad, dat de Verenigde Staten zich op het ogenblik „op de rand van de teruggang" be vinden. Het verwachte seizoens herstel in de herfst heeft zich niet doorgezet. Over drie maan den lopen wij de kans, aldus het blad, dat het aantal werklozen de vijf miljoen zal overschrijden. Ondanks dit gevaar heeft de regering-Eisenhower de activi teit op industrieel gebied laten verslappen, zo zegt het vakver bond, dat er verder op wijst dat de Amerikaanse metaalindustrie op het ogenblik maar op halve toeren draait. H. M. de Koningin heeft de heer Nelson A. Roskefciïer; gou verneur van de staat New York, de hoogste Nederlandse onder scheiding toegekend, die aan buitenlandse staatsburgers, staatshoofden dus daargelaten, ten deel kan vallen. Het grootofficierschap van de Orde van Oranje Nassau: ver kreeg gouverneur Rockefeller uit waardering voor zijn aan deel in de organisatie en voor bereiding van de het Huason- Champlaim-viering ter gelegen heid van het driehonderdvijftig jarig bestaan van New York vorig jaar. Hoogtepunt van de viering was het door Prinses Beatrix aam de staat New York gebrachte bezoek. Op vrijdagavond zou de Ne derlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roijen, de onderscheidingsteke nen verbonden aan het groot officierschap van bovenvermel de orde aan gouverneur Rocke feller te diens huize overhandi gen. De Indonesiër Manai Sophian heeft vrijdag in de Beheerschaps- commissie van de Verenigde Na ties geprotesteerd tegen het feit dat Nederland nog altijd ge gevens blijft verstrekken over ..West-Irian dat een integrerend deel van Indonesië is''. De> Nederlandse afgevaardigde de heer Dingemans heeft erop gewezen dat Nederland de soeve reiniteit over Nederlands Nieuw- Gtzinea bezit. In een onderhoud met de hoofdcorrespondent van de Ver- einigte Wirtschaftsdoenste te Hamburg verklaarde Welch, dat de Sowjet-Unie dit jaar waar schijnlijk ongeveer 25 miljoen ton ruwe olie en olie-eindprodukten naar de westerse landen zal uit voeren tegen 15 miljoen ton in het afgelopen jaar. Deze in ver- ^^^^^gelijking met i !al.re..., hulpprogram aan Laos bruik van het Westen relatief tijdelijk hebben opgeschort. i kleine hoeveelheid zal echter toch eerder jn staat blijken het evenwicht tussen vraag en aanbod op de Ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken hebben meegedeeld M// Officieel is in het hoofdkwar tier van de Verenigde Naties meegedeeld dat Nigeria, dat op 1 oktober onafhankelijk is gewor- Westerse markten verder te ver- Het ministerie had reeds bekendgemaakt dat de Verenigde Staten een einde heb- ben gemaakt aan het uitbetalen storen. Het is te verwachten, dat of ,aan '°den. van de de Westeuropese markt in de 30.000 man tellende strijdkrach- komende jaren het voornaamste ten. olgens het ministerie was doelwit van de Russische olie zal de splitsing van het leger van zyn, aldus Welch Laos de belangrijkste reden, voor maatregel. De Britse spoorwegen overwegen of zij een grens zullen stellen aan het gewicht van de trein- reizigers. Woensdag ge beurde het n.l., dat de die- seltrein tussen Reading en Londen drie maal tot stilstand kwam tijdens d rit van één uur. Dit kwam doordat in het eerste rij; tuig van de trein zóveel weldoorvoede forensen plaats hadden genomen, dat de wagen doorzakte en de automatische rem in werking werd gesteld. Een spoorwegfunctiona- ris verklaarde: „Bij ons weten is dit nog nooit voorgekomen'" MAANDAG 10 OKTOBER Termazen. Luxor-Theater: S' uur: La Dolce Vita. Axef. Het Centrum; 8 uur:: Wir Wunderkinder. DINSDAG 11 OKTOBER Terneuzen- Café „Du Com merce", 2 uur: Openbare ver koping' van een woonhuis met erf en tuin aan de Willem de Zwijgerlaan 13. Luxor-Theater, 8 uur: La dolce Vfta. Axel. Het Centrum, 8 uur: Wir Wunderkinder. Wy .V A -V <71 t; .{A v-5v? L ;Vf«vï méér warmte minder roet zuinig dooi 81) KARL UNSELT (Nadruk verboden.) [ken. Sommige waren bloots- hoofds en de wind speelde met I hun onverzorgde haren. Bijna allemaal staarden zij dof voor I zich uit. Een gesprek werd er niet gevoerd. Om de proef op i NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEN» Naar aangenomen wordt door het bezwijken van de verbindin gen in de stalen en houten stutelem enten heeft zich bij het storten van beton voor de nieu we weverij van de N.. V. Wollen stoffenfabriek André van Spaendonck te Tiburg op een industrieterrein Noord aldaar een instorting voorgedaan, die aan de 48-jarige A. de Wit uit Tilburg het leven heeft gekost. Werklieden van Peilikaan's bouwbedrijf N.V. uit Tilburg waren omstreeks half zes vrij dagmiddag bezig met het stor ten van de laatste 7 m;1 beton voor een dubbele balkvakaf- scheiding. Op gelijke wijze wa ren reeds vijf vakken van de zeven gereed gekomen. Plotse ling hoorden de werklieden een geluid van krakend hout en meteen daarop stortten twee balken van elk 25 meter naar beneden, nadat met het ineen zakken van de stutten ook de houten en stalen bekisting was bezweken. Vijf werklieden wa ren op dat moment zeven meter boven de begane grond bezig met het beton storten. Vier kon den zich nadat zij naar bene den waren gevallen uit de voe ten maken, de vijfde, de gehuw de A. de Wit werd echter nadat hij naar beneden was gevallen getroffen door andere neerstor tende secundaire balken, die door de eerste instorting hun fundament hadden verloren. De Wit werd op slag gedood. Won der boven wonaer konden ze ven andere werklieden, die zich eveneens in het ingestorte ge deelte bevonden zich zonder let sel aan het gevaar onttrekken. Van twee chauffeurs van beton- auto's ontsnapte één ternauwer- De leider van de Poolse com munistische partij, Gomulka, heeft vrijdag een gesprek van een half uur gehad met de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Herter. Zij hebben over bilaterale proble men gesproken. Het gesprek werd in het gebouw van de Verenigde Naties gehouden. Ciomulka is de enige commu nistische leider met wie Herter sedert het begin van de huidige zitting van de Verenigde Naties heeft gesproken. TERNEUZEN. Geboorten. 30 sept. Carolle Es- Hij besloot, het te verscheu ren en de snippers onderweg af en toe na geruime afstand tel kens voorzichtig aan de wind toe te vertrouwen. |;im uit. riCU gcauicü weiu ei T Hoewel dit niet meer was dan niet gevoerd. Om de proef op I r vrwiiPiJn'^n Marip F Ver een symbolische handeling,1 do som te nemen, ging minister j 14> i nk-i sloot hij de la van zijn bureau Lüdecke een stille zijstraat in. Fr|„k Fr" s frma_ z "van \Villy E; A. Dumez en Emmy M. De Hul- üters (won. te Westdorpe). 2 okt. Annelies Sidonie Gerarda, d. van Gerardus A. J. van Nieulande en Mia Belaert (won. te Koewacht). af, trok zijn jas aan en verliet Om de hoek gooide hij een het vertrek. Op de gang bleef j tweede propje papier weg. Toen hij staan, dacht na en keerde j verdween hij in de brede in- nog eens terug om zijn akten-gang van een huis waarvan het tas te halen. Het zou officiëlerglazen paneel met planken was en daardoor minder verdachtdichtgetimmerd. Een reeks Doch het was de bode maar, die zijn minister verwonderd aankeek, omdat hij hem in zo'n merkwaardige houding voor de deur aantrof inplaats van ach ter zijn bureau. „Ik kwam de stukken terug halen," zei de oude man zach tjes. „Dc stukken? Ah, ja, de stukken," mompelde Lüdecke en keek naar het bureau. „Ik heb ze nog niet allemaal onderte kend De bode krabde zich in zijn grijze haren en legde zijn voor hoofd in zorgelijke rimpels. „Komt u over een half uur tje maar terug," zei Lüdecke. „Dat gaat niet, minister. En kele dienststukken waar haast bij is moeten vanochtend nog weg, heeft de minister-president verschrikt bracht hij een hand aan zijn lippen en verbe terde kameraad minister president gezegd". Na even nagedacht te hebben, ging Lüdecke achter zijn bureau zitten en zette zijn naam onder de stukken, zonder ze gelezen tc hebben. De oude bode keek intussen het venster uit, als wilde hij het vermijden getuige te zijn van een mechanische manoeuvre die een even vernietigende uitwer king had als een machinege weer". „Zo," zei Lüdecke bitter en stiet de stukken met een hefti ge handbeweging van zich af tot op de rand van het bureau. „Dank u," mompelde de bode, nam de stukken onder de arm en haastte zich weg, zonder de minister nog een blik waardig te keuren. Misschien was hij de laatste man in dit huis, die nog een rest van fijngevoeligheid bezat en vermoedde, wat er in Lüdecke was omgegaan, terwijl hij blindelings zijn naam onder de bevelen, beschikkingen en richtlijnen zette. Toen hij weer alleen was, greep Lüdecke naar het briefje in zijn zak en overlegde, hoe hij het wel het beste zou vernieti gen. Het hier te verscheuren en de snippers in de prullen mand te werpen, was lichtzin nig en onverantwoordelijk. Prullemanden waren zeer be geerde objecten van zekere snuffelaars. Verbranden? Hij zocht naar lucifers, maar ont dekte, dat hij die vergeten had. Waar zou hij trouwens met de as moeten blijven? Ze uit het raam te gooien was niet raad zaam, want dat kon een uitkijk post of agent verdacht voorko men. lijken, een aktentas in hand te hebben. Terwijl hij door de winderige straten liep, vlug, alsof hij naar een bijeenkomst ging, brandde het verscheurde briefje als een stuk gloeiende kool in zijn jas zak. Hij moest ieder ogenblik van de dag er rekening mee houden gearresteerd te worden, hoewel Hager daar thans geen haast mee kon hebben, omdat hij hem nodig had, om Dr. Ramdohr in handen te krijgen. In alle geval rekende Hager vandaag nog op zijn medewer king. Maar men kon nooit weten, wat er intussen al weer veranderd was. Om er zich van te vergewis sen, dat hem niemand volgde, ging hij niet rechtstreeks op zijn doel af, maar sloeg nu en dan zijn 1 bordjes naast de deur verried, dat in dit huis een plaatselijke bestuursdienst zetelde. Het was dus niet verdacht, als een mi nister daar binnenging. In de planken was een klein ruitje vrijgelaten, dat door het vuil bijna helemaal ondoorzichtig geworden was en zodoende bij droeg tot het vormen van een uitstekende uitkijkpost. Lüdecke spiedde door het ruitje in de richting waar hij vandaan gekomen was. Een auto joeg door de straat. Ver schillende jongens in blauwe hemden van de FDJ, kwamen uit de school en onderhielden zich luid en zorgeloos. Toen verscheen er een man. Hij slenterde aan de andere kant van de straat en scheen een ura aj., „n c va., huisnummer te zoeken. Maar een straat in en wierp eerst een Lüdecke, die door langdurige snelle blik achter zich. Er was ervaring een oog voor zulke inderdaad niemand te zien, die dingen gekregen had, proefde verdacht was en dat maakte hem bijna een beetje ongerust. Nu vertrouwde hij het eerste kleine stukje papier, tot een bolletje tezamengedraaid, aan de straat toe en dacht daarbij aan zijn referendaris. Hij nam zich voor niets onbeproefd te laten om hem vrij te krijgen. Voor de ingang van een win kel stond een rij vrouwen en oudere mannen. De vrouwen droegen verschoten hoofddoe- niettemin in die onschuldig slenterende man de bedreven jager, die nu onrustig werd, om dat hij het spoor bijster was. Terwijl hij zijn blikken over de huizen liet dwalen, scheen hij te overleggen, in welk huis het wild gevlucht kon zijn. Toen bleef hij staan en keek naar het dienstgebouw, waar Lüdecke zich schuilhield. (Wordt vervolgd.) 4 okt. Eric, z. van Cornelis G. Meeusen en Elisabeth J. Riemens (Prunusstr. 12). Gerard Jozef José, z. van Omère C. Pieters en Johanna M. Rombout (Visartstr. 1). Francina Cornelia, d. van Jo hannes Riekwel en Neeltje Suzan- na Geelhoedt (won. te Axel) 5 okt. Marinus Willem, z. van Jaco bus C. Folmer en Janna M. Faas (won. te Axel). 6 okt. Andrea Simöne, d. van Willem G. van der Peijl en Adriana Willemsen (Donze-Visserstr. 22). Huw.-aangiften. 4 okt. George Ludovieas Maria Seger9 (van Phi lippine), 22 j., jm. en Cobi Oppen neer, 18 j., jd. Huw.-voltrekkingen. 4 okt. Bou- dewijn Joseph Smolenaers, 24 j., jm. en Bertha Maria Clementia de Jong, 21 j., jd. 6 okt. Marinus Klaassert, 30 j., jm. en Maria Hele na Nieuwenhuvjse (van Hoedekens kerke), 28 j., jd. Gelein Guillaam Meertens (van Hoek), 21 j„ jm. en Cornelia Maria van de Wege, 19 j-, jd. Overlijden. 30 sept. Joseph A. Wijffels, 67 j., ongeh. (won. te Sas van Gent). 1 okt. Tanneke Vercouteren, 88 j., geh. gew. met Cornelis de Witte (won. te Hoek). Isaac Andries Dieleman, 52 j., echtg. van Johanna van Lange- velde. 2 okt. Huberdina Saartje van Nieuwenhuijse, 90 j., geh. gew. met Marinus van der Have (won. te Yerseke). nood aan de dood. Juist voor dat enige der circa twintig neer stortende balken op zijn auto vielen kon hij zich uit zijn ca bine bevrijden. Een aantal van bij het onge val betrokkenen werd met eer. shock per ziekenauto naar huis vervoerd. De ravage was com pleet. Over een oppervlakte van circa 750 m- waren alle balken neergestort. Van de zijde van de aannemer vernamen wij, dat de oorzaak zeker niet moet worden gezocht in een constructiefout, omdat het bouwsysteem overal ter wereld reeds met succes werd toegepast. Men wijt der halve de instorting aan een zwakke plek in de bekisting en de stutten. Het werk in het in gestorte gedeelte zal tijdelijk worden gestaakt. De circa 90 ar beiders van het bouwbedrijf, die op het werk werkzaam zijn zullen echter het niet getroffen gedeelte afbouwen. DINSDAG 11 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overwe ging; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.. 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kind.10.15 Lichtba ken, lezing; 10.25 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram., 11.50 Volaan.... vooruit, lezing; 12.00 Middagklok; 12.03 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.50 Act 13.00 Nws.; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Platennieuws; 13.35 Lichte muz.; 14.00 Gram.; 14.35 Voor de plattelandsvrouwen14.45 Gevar. progr.16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Dans- muz.18.20 Kaarten op tafel, act. gesprek; 18.30 Voor de jeugd; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Zang; 19.30 Gram.; 20.3(1 Cursus democratie; 21.00 De schaduw, hoorsp.; 22.25 Boek- bespr.22.30 Nws.; 22.40 Ge huwd en ongehuwd, lezing 22.55 Nouveauté's; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zie ken; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Lichte muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Metropole ork 13.55 Beursber.; 14.00 Kamer muz.; 14.25 Gram.; 14.40 Schooi radio; 15.00 Met naald en schaar, lezing voor de vrouw 15.30 Sopr. en piano; 16.00 Voordr.; 16.15 Gram.; 16.3( Voor de kind.17.30 Amateur- progr.; 18.00 Nws.; 18.15 Pianc spel18.30 Lichte muz.19.0- Voor de kind.; 19.05 Paris vou- parle, gesproken brief; 19-1' Gram.; 20.00 Nws.; 20.05 Qe- progr.22.00 Viool en pia»" 22.30 Nws., beursber. van W York en meded.; 22.45 Jour" 23.00 Swing-expres; 23.30 Caba ret; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Lichte muz.; 12.15 Pianospel; (0n: 12.30 Weerber.;) 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz-: 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram 16.00 Koersen; 16.06 Duitse les; 16.21 Pianorecital16.30 Vlaamse symf. muz.; 17.00 Nws.; lM» Gram.; 17.40 Boekbespr.17™ De jeugd musiceert; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Gram.; l90ü Nws.; 19.40 Gram.; 19.50 zing; 20.00 Gram.; 20.40 Gram 21.00 Ork. conc.; 22.00 Nws„ 22.15 Pianosonates; 22.5523.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Film; 20.41 Einde. VLAAMS BELG. TV19-W Voor de jeugd; 19.05 Int. jeugd; kron.19.30 Tekenfilms; 1"J? Filmrep.; 20.00 Nws.; 20.3b Feuill.; 20.55 TV-spel; 22.00 Jazzmuz.22.30 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2