Nieuw Guinea miwaaki Binnenlands nieuws Rechtszaken Eric de Noorman De schaduw der steppen Radio en Televisie Donderdag 6 oktober 1960 DE VRIJE ZEEUW! Pagina 7 derdag 6 oktober I960 DE HELMEN-AFFAIRE - DONA FABIOLA IN MADRID SS«32 EEN STOR^ a rw-TTCn; STENEN TIJDPERK TOT MODEKNE VAN STAAT SS SS ft Stand van de werkloosheid ZWARE REGENVAL IN SPANJE DE RESOLUTIE VAN DE VIJF 25 tabletten in een flesje met speciale K veiligheidssluiting f (krijgen kinderen niet open) 25-tabIetten90 cent. AUTOBUS RAMDE VRACHTAUTO Twee doden. Twee mensen zün gistermor gen om het leven gekomen toen een Jiinbus van de B.B.A. onder stampersgat in de Noordwest- hoek van Brabant een voor per sonenvervoer ingerichte vracht auto van een aannemer uit Breda ramde. De twee slachtoffers, die in de vrachtauto zaten, zijn de 42- jarige A. Bastiaanse uit Breda, die onmiddellijk overleed, en de eveneens uit Breda afkomstige 40-jarige C. van Oers, die na aan komst in een ziekenhuis te Roo sendaal overleed. Het ongeluk gebeurde óp de kruising van de Dijkweg naar Standdaardbuiten en de voor- rangsweg ter plaatse. De vracht auto, die van de Dijkweg kwam, stak de voorrangsweg met grote snelheid over zonder voorrang te verlenen aan de autobus. De bus boorde zich in de flank van de vrachtauto, die daarna in de sloot langs de weg terecht is ge komen. De bus bleef op het talud van de weg hangen. De chauf feur en de twee passagiers van de bus bleven ongedeerd. AMSTERDAMS JONGETJE VERDWENEN De twaalfjarige Martin Seur uit Amsterdam is al een week zoek. Op woensdag 28 septem ber jl. ging hij om ongeveer kwart voor negen 's ochtends naar school, waar hij evenwel niet is aangekomen. De hoofd inspecteur chef van de kinder politie te Amsterdam heeft thans om de opsporing en terugbrenging van Martin Seur verzocht. De jongen verbleef wegens opvoedingsmoeilijkheden in een Amsterdams observatiehuis. Hij is al enkele malen weggelopen, doch kwam na drie avier dagen weer boven water. De kinder politie heeft het vermoeden dat Martin Seur in Amsterdam of in de omgeving rondzwerft en Aan de kost tracht te komen door iemand te helpen met, bij voorbeeld pakjes dragen. Ook is het mogelijk dat hij met een sohillenophaler is meegegaan of helpt bij een expeditieonder neming. OP MELKAUTO GEKLOMMEN Gistermorgen omstreeks acht uur is het achtjarig zoontje Adri van de heer J. J. van der Werf uit de Beatrixstraat in Noordwijkerhout door een melkauto van de heer D. over reden. De jongen was onge merkt achter op de auto ge klommen en is er in een bocht steenlagen. Hij viel tegen de stoeprand en werd door de wagen overreden. Tijdens hét" vervoer naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden is de jongen overleden. OUDE MAN OM HET LEVEN GEKOMEN Dindagavoncl is te Winsum een ongeluk gebeurd, dat aan de 80-jarige F. de Jong aldaar het leven heeft gekost. Omtrent de oorzaak tast men geheel in het duister. Waarschijnlijk is de bejaarde man door een auto aangereden maar van de wagen was na de aanrijding geen spoor meer te bekennen. Op een gegeven moment hoorden omwonenden een harde klap. Toen men naar buiten ging be merkte men aanvankelijk niets. Enkele minuten later hoorde men iemand roepen. Hierdoor gealarmeerd ging men opnieuw naar buiten en even later vond men de zwaargewonde heer De Jong in de berm. Op een brancard werd de bejaarde man vervolgens zijn woning binnen- eedragen, waar hij spoedig overleed. KANARIE REDT ECHTPAAR Een kanarie heeft een be nard Arnhems echtpaar van de dood gered. Doordat het vogeltje op een gegeven mo ment. van zijn stokje ging be merkte het echtpaar, dat er kolendamp in de kamer hing. Even daarna werd zowel de man als de vrouw onwel. Beiden werden naar het St. Elisabeth- gasthuis vervoerd. De man kon na onderzoek naar de woning terugkeren. De vrouw is ter ver pleging opgenomen. Bij het door de politie ingesteld onder zoek bleek, dat Kèt te "vroeg sluiten van een brandende haard vermoedelijk de oorzaak is geweest. 60 MILLE VOOR EEN DUIM De Sittardse politie heeft gisteren drie te Sittard wonende Hongaren gearresteerd ver dacht van oplichting of mede plichtigheid aan oplichting. Een van de drie zou zich in mei van dit jaar bij het kappen van hout door één van zijn landge noten een duim hebben laten afslaan, waarvoor hij wegens in validiteit 60.000,— van zijn verzekeringsmaatschappij ont ving. Voor het geld werd een auto gekocht, met behulp waar van de drie mannen de bloe metjes buiten zetten. Het on derzoek in deze zaak duurt nog voort. BOERDERIJ UITGEBRAND Om kwart over drie gister nacht is tijdens een kort doch hevig onweer de bliksem ge slagen in de grote boerderij be woond door de familie P. Ste- genga te Waaxens gemeente Hennaderadeel. De brand, die daardoor ontstond-verwoestte in een kwartier tijd-de gehele boerderij, die eigendom was van de Nederlands Hervormde Kerk te Waaxens. De gehele in boedel van de boerderij en woning is nagenoeg verloren gegaan. In de schuur lag de wintervoorraad hooi en stro opgeslagen en er stonden ver schillende landbouwwerktuigen Drie koeien die reeds op stal stonden, kwamen .in de vlam men om het leven. Het andere vee was nog buiten. De brand weer uit Hennaderadeel, die spoedig ter plaatse was, kon niet veel meer uitrichten en moest zich voornamelijk be perken tot nablussingswerk. De heer Stenenga, zijn vrouw en zoon konden zich in veiligheid stellen. De boerderij, die vorig jaar was ingewaaid en juist was hersteld, was verzekerd. Alle parate troepen en alle klem-verlofgangers zijn thans voorzien van een deugdelijke helm. De groot-verlofgangers zijn voor naar schatting 88 procent in het bezit van een deugdelijke helm. Van dê overige "12 procent groot-verlof gangers kunnen die met een mobilisatiebestemming bij een eventuele mi plaatsvindende mobilisatie uit de beschikbare voorraden allen van een goéde helm worden voorzien. Dit deelt minister Visser mee in een brief aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag van de commissie van onderzoek militaire aankoopbe leid. In deze brief zegt de minister verder over de helmen affaire, dat de controle op het aantal nog le controleren helmen inmiddels voortgang heeft. Voor de mobilisabele troepen heeft de contróle plaats bij de herhalings oefeningen. Zij zal maximaal drie jaar vergen. De helmen die in het bezit zijn van groot-ver lofgangers zonder mobilisatie bestemming zullen binnen één jaar alle zijn ingeleverd. Een menigte juichende Madri- lenen heeft dinsdagavond Dona Fabiola, dc toekomstige koningin van België, begroet toen zij met een speciaal vliegtuig van ko ning Boudewijn voor een verblijf van twee weken in haar woon plaats terugkeerde. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Castiella, de Belgische ambassa deur in Spanje en de burgemees ter van Madrid waren op het vliegveld ter begroeting aan wezig. Hel gemeentebestuur-van Ma drid heeft haar het ere-hurger- schap verleend en de Spaanse adel is begonnen met geld bijeen te brengen voor een kostbaar huwelijksgeschenk. De Spaanse modeontwerper Christobal Ba- lenciaga) die vooral bekend is geworden door zijn filiaal in Parijs, zal de trouwjaptjjfcn',- werpen. OVTiVTVFri ryp, (van onze córespbndent) HOLLANDIA (P. P.) - Er is een verheugende ontwik keling merkbaar in Nederlands Nieuw-Guinea. De gebeurtenissen in de wereld gaan niet onopgemerkt aap de bevolking van dit gebied voorby. De laatste tijd is er een tendens onder de ontwik kelde Papoea's tot partijvorming en tot het doen aan actieve politiek en dit moet worden toegejuicht, omdat dit toch de eerste stappen zijn die ondernomen moeten worden op de weg naar -zelfstandigheid. Het ligt ook in de lijn van Nederland om deze laatste rest van ons overzees bezit rijp te maken voor zelfbestuur en dit zal slechts mogelijk zijn, wanneer de ontwikkelde inheem sen hiertoe voldoende ontwikkeld -zijn; Hopelijk zit er voldoende spirit in de leiders en is er voldoende partijgeest bij de leden am een en ander tot een succes te maken. Met beleid en trouw Als we de leiders van de Partij Nationaal (afgekort Parna) horen spreken, bemerken we onmiddellijk dat hier geen revolutionaire op ruiers, maar verstandige en trouwe onderdanen van de Nederlandse overheid aan het woord zijn. Het gaat hen er thans in hoofdzaak om, een stem te verkrijgen in de pas op gerichte raad voor Nieuw-Guinea, daarna de scheiding te doorbreken tussen Papoea en blanke en ten slotte stap voor stap de bestuurs functies over te nemen. In het verleden zijn de politie ke partijen óp dit eiland onvoldoen de levensvatbaar gebleken. Dat wa? het geval met de Garakan Persa- toèan Nieuw-Guinea, de Eenheids beweging Nieuw Guinea, diein 1950 -wérd- opgericht en waarvan men reeds in 1953 niets meer hoorde. En ook met de Democratische Partij, die echter hoofdzakelijk verliep door de onbetrouwbaarheid van haar leiders. Waar de Parna voornamelijk mee tobt, is de onvoldoende saam horigheid tussen de stammen. On bekenden zijn vreemden, dus vijan den. Een politieke eenheid is vrij wel ondenkbaar. Ja, men kent deze nauwelijks onder het eigen volk van de stam. Nergens is een samen bundelende organisatie, in de mees te gevallen vormt slechts de fami lie de enig herkenbare eenheid Nederlands voorbeeld Herman Wajoi ziet liet gebrek aan scholing en beschaving niet zo somber in. „Wij moeten inderdaad nog veel leren", zegt hij, „maar de Nederlanders die tegen de Span jaarden vochten, waren ook geen academici en toch wilden ze graag vrij zijn en hebben ze die vrijheid verworven 1" Deze Wajoi is een der- oprich ters van de Partij Nationaal. Hij heeft een behoorlijke opleiding ge had en is nu ambtenaar bij de be lastingdienst in Hollandia. Door zijn nauwe aanraking met de gouverne mentskantoren in de hoofdstad, heeft hij zich reeds een goed beeld kunnen vormen van veel wat' er bij het landsbestuur te pas komt. Meer aan emoties onderhevig is de 25-jarige autochtoon Frits Ki- rihio, die nog studeert in Leiden, maar voor de oprichting van de Parna is overgekomen naar zijn ge boortegrond. Hij bezit het enthou siasme van de jeugd en hij js niet erg te spreken over het onderwijs dat teveel aandacht besteedt aan de vaderlandse geschiedenis van Ne derland met Batavieren, graven vair- het Hollandse Huis en gods diensttwisten. ..Overtollige ballast" roept hij uit, met de handen hoog boven het hoofd. „Waar wij op wachten is onderwijs jover ons eigen land, speciaal voor de kinderen van ons land In ?t stenen tijdperk Als we opperen, dat Hollandia er, Vrij modern uitziet en dat de be volking blijkbaar wel enige ontwik keling heeft, wijzen de leiders met een brede armzwaai naar de ber gen. Daar, in het binnenland leven de inheemsen nog in het stenen tijd perk, ja daar zijn zelfs grote stre ken waar nimmer een blanke een voet heeft gezet. Zo'n land rijp ma ken voor zelfbeschikking i? een moeilijke taak. De mensen die nu nog in het stenen tijdperk leven, motten in «#n stormachtig tempo worden ontwikkeld. Hier kan geen geleidelijke ontwikkeling plaats vin den, eeuwen moet als het ware wor den overgeslagen en dat brengt bij na onoverkomelijke problemen met zich mee. Van oost naar we^t loopt er in de lengteas van het eiland een zeer hoog centraal bergland, dat op som mige punten boven de sneeuwgrens uitkomt, met pieken tot ongeveer 5000 meter hoogte. In 1907 werd voor het eerst een tocht naar de eeuwige' sneeuw ondernomen en wel door H. A. Lorentz, later gevolgd in 1913 door een expeditie en in 1937 door een zeer modern uitgerus te groep met de heer Colijn, zoon van de vroegere minister-president als leider. Van de oceanen tot aan het berggebied treffen wij moerassen met vloedbossen en verder tropi sche regenwouden aan. De be groeiing is. op dit eiland overvloedig en het land is moeilijk begaanbaar door zijn ruige maagdelijkheid. Daarom vinden we op de kaart van Nieuw-Guinea ook nog zoveel witte vlekken. Slechts een klein deel is door middel van luchtkartering in kaart gebracht. Boeren en vissers Wat hier woont, zo horen we, zijn de kust-Papoea's en in het bin nenland de berg-Papoea's. Het land is zeer dun bevolkt. Onze zegslie den schatten het aantal inheemsen op slechts 1 miljoen. In het binnen land vinden we stammen die de Dc kunst is in vele delen van Nieuw-Guinea nog zeer pri mitief. Hier zien we beschil derde boombast, afkomstig uit dc streek rond het Scntani- meer. meeste elementaire beginselen van beschaving, zoals weven, pottenbak ken en metaal onbekend zijn. Als werktuigen en wapenen gebruiken zij stukken steen, hout, been, ter wijl een bepaald soort schelpjes als betaalmiddel dienst doet. De berg-Papoea's zijn de boe ren. Ze kennen een vorm van land bouw op' zeer bescheiden schaal, waarbij zoete aardappelen, tabak, en dergelijke worden verbouwd, doch het gaat alles zeer primitief. De kust-Papoea's, over het alge meen groter, kan men vissers noe men. Zij behoeven geen landbouw te beoefenen, doch leven van wat het tropische regenwoud oplevert, alsmede van de vis, gevangen in de overvloedig bevolkte rivieren die Nieuw-Guinea rijk is. „Heeft uw partij contact met de berg-Papoea's zo vragen wij. „Ach, die kleine stammen die wij op onze tochten aantroffen, leven alle zeer geïsoleerd, hetgeen hoofd zakelijk een gevolg is van de geo grafische gesteldheid van het land en de ondoordringbare moerassen en hoge sneeuwgebergten, hoewel er ook andere redenen voor zijn aan te wijzen. Uiteraard betekent dit een bijzonder grote handicap voor de civilisatie en ontwikkeling van het land, het is een probleem op zich. Daarbij komt nog dat door geïsoleerde ligging van vele streken de daar wonende stammen elk hun eigen taal hebben, die weer zeer veel verschilt met die van hun bu ren. Ook dit is weer een grotè be lemmering voor een politieke ont- wikeling". Het begin De huidige ontwikkeling onder de Papoea-bovenlaag is van enorm grote betekenis. Het is het begin van een politieke bewustwording. Véél zal ongetwijfeld afhangen van de mannen die de leiding hebben. Zul len zij in staat zijn door te zetten, zullen zij hun landgenoten kunnen bundelen en besturen Voor zover er geen extremis tische organisaties zullen ontstaan is het wel zeker, dat de partijen van de bevolking op de steun van het Nederlandse gezag kunnen re kenen, want tenslotte is die de enige weg ,die kan leiden tot on afhankelijkheid. Voorlopig ontwikkelen de poli tieke organisaties zich slechts in de smalle kuststrook, waar de in heemsen volop contact hebben met de beschaving. In het binnenland zal' een politieke ontwikkeling ver moedelijk nog heel lang op zich la ten wachten, omdat ten eerste de verbindingen heel moelijk zijn, de zo uiteenlopende talen een pro bleem vormen en de mensen nog zo primitief zijn, dat er eerst nog véél zal moeten gebeuren voordat' ze rijp zijn voor politiek. -(Nadruk verboden!. ZEEMAN VEROORDEELD Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdagmorgen de 20- jarige Rotterdamse zeeman S. R. wegens mishandeling de dood tengevolge hebbend veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie en een half jaar en terbeschik kingstelling van de regering. De zeeman had op de avond van de tiende februari in een café de 28-jarige Rotterdamse A. W. van der S, op Katendrecht bekend als „Tijger-Annio", ont moet. Samen waren zij naar een hotel in de Witte de Withstraat in Rotterdam gegaan. In de hotelkamer kregen zij onenig heid, waarbij de zeeman een nylonkous om de hals van de vrouw zou hebben aangehaald. Later heeft hij verklaard dit ge daan te hebben om de vrouw angst in te boezemen. Toen hij de kous losliet, bewopg de vrouw niei meer en bleek zij overleden te zijn. De man heeft hierop het hotel verlaten en is naar huis gegaan. Verdacht van diefstal uit flatgebouwen -is hij enkele dagen later door de politie aan gehouden. De vrouw werd dc volgende morgen dood in haar hotelkamer gevonden. Dc politie kreeg ach terdocht tegen de zeeman, zodat hij in het gelaal was gekrabd. Na een aanvankelijke ontkenning heeft hij later tegen de politie precies verteld wat er gebeurd was. De rechtbank in Rotterdam had de zeeman veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar en terbeschikkingstelling. De procureur-generaal van liét ge rechtshof had een gevangenis straf gevorderd van twaalf jaar. 0 Verscheidene arbeiders heb ben dinsdag verwondingen op gelopen toen een deel van een vuurwerkfabriek te Paliano, in de lucht vloog. De geregistreerde arbeidsre serve bedroeg eind september 27.096 mannen (eind augustus 29.999). Hiervan waren 10.774 (aug. 11.097) op sociale werk- voorzieningsobjectcn werkzaam en 2.459 (aug. 3.842) op aanvul lende werken. Het aantal werkloze vrouwen was eind september 5.242 (eind aug. 4.914). Op het Siberische schiereiland regent het al twee dagen over vloedig. In Madrid, Barcelona, Granada en Sevilla zijn laagge legen straten ondergelopen. In Manzanares is in enkele uren meer regen gevallen dan in de hele zomer. Te Palamos, aan de Costa Brava, is een Brits schip van 4.000 ton door de harde wind losgeslagen en op het strand ge lopen. VRIJDAG 7 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws. en SOS-ber,; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewij de muz.; 8.00 Nws.; 8.15 Radio krant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterst.9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Zangreci tal; 11.15 Progr. voor de oudere luisteraars; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lichte muz.12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws.; 13.15 Promena de ork. en sol.; 14.05 Schoolra dio; 14.25 Omr. ork. en solist; 15.20 Gram.; 15.30 Lichte muz.; 16.00 Gram.; 16.15 Gram.; 16.30 Pianorecital; 17.00 Voordr.; 17.20 Meisjeskoor en instrum. ens.; 17.40 Beursber.17.45 Gr.; 18.00 Fanfaremuz.; 18.20 Licht progr.18.50 Regeringsuitz. 19.00 Nws.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Lichte miiz. 20.15 Gevar. progr.; 21.30 Sa menzang; 22.00 Gram.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws.; 22.40 Intern, oriëntatie in kerk, zending en oecumene, lezing; 23.00 Kamer- ork.; 23.45 Gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. en evt. act.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram. en evt. act.; 900 Gym. voor de 41. Behoedzaam richt Axe zich op en luistert scherp. Het blijft rustig In zün omgeving en in de schaduw der bomen, sluipt hij voort zonder elgenlUk precies te weten waarheen. In het donker struikelt hü over iets zwaars, iet» groots... een dode. Hy bukt zich en kan flauw het gezicht van een nomade onder scheiden, maar iets verder op glin stert de wapenrok van een Noor... en daar weer een... en nog een... zijn adem stokt, zijn ze dan allen dood? Ook Aranrod zün vrouw? Alle voorzichtigheid uit het oog verlie zend. schreeuwt hij vol beklem ming haar naam, en bjjna ogen blikkelijk komt het antwoord. Even later duikt een aantal ge daanten tussen de struiken op en een tweede kreet ontsnapt Axe. ntaar nu van vreugde, want de eerste die op hem toerent is Aran rod „wees in 's hemelsnaam, stil", fluistert ze. „De nomaden zijn weggegaan, we welen niet of er nog in de buurt zün". „Weggegaan", herhaalt Axe, „en waar zijn de anderen, de vrouwen? Tristan?" „Isolde haar moeder is dood", klinkt het antwoord l end. „O... het is vreselijk, in i meisje zelf heeft zich vrijwillig aan de nomaden overgegeven, toen ze zag, dat ze Tristan gevangen genomen hadden". Nasser, Nkroemah. Nehroe en Soekarno hebben dinsdag ge tracht de steun van de 44 landen tellende Afrikaans-Aziatische groep te krijgen voor hun reso lutie. waarin onmiddellijke her. vatting van het gesprek van Chroesjtsjef-Eisenhower wordt gevraagd, (de vijfde indiener, Tito, is al naar huis terugge keerd.) Nehroe zei na de vergadering, die een uur geduurd heeft, tot de pers dat hij zal doen wat hij kan om de resolutie er door te krijgen, ook al hadden Eisenho wer en Chroesjtsjef het denk beeld van een spoedige ontmoe ting verworpen. vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 School radio; 10.00 Dit en het andere, lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Twee violen; 11.35 Orgelspel; 12.00 Lichte muz.12.20 Regeringsuitz. 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Carillon- en draaiorgelmuz.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Matrozenkoor; 14.20 Voordr.; 14.40 Gevar. progr.; 16.00 Grepen uit de mu ziekgeschiedenis, muzikale le zing; 16.30 Voor de ziekeni 17.00 Voor de jeugd; 17.53 Act.; 18.00 Nws.; 18.15 Pol. uitz.18.25 Lichte muz.; 18.50 De puntjes op de i, lezing; 19.45 VPRO- nws.20.00 Nws.; 20.05 Boekbe spreking; 20.10 Piano en viool; 20.30 De mens en zijn werk, ge sprek; 20.50 Da wereld verga dert, lezing; 21.00 Quiz.; 21.50 Een school waar ze recht op hebben, klankb.; 22.15 Buiten lands weekoverz.; 22.30 Nws.; 22.40 Zorg om de mens, gesprek 23.00 Soc. nws. in Esperanto; 23.10 Vergelijkenderwijs, muzi kale lezing; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Popul. muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Pianospel; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Orgelspel; (Om 13.30 Gram.;) 14.00 Schoolradio; 15.45 Muz. voor blaasinstrum. 16.00 Beursber.16.10 Operette- muz.; 17.00 Nws.; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Voordr.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws.; 19.45 Lezing; 20.00 Symf. ork. en soliste; (In de pauze: 20.55—21.10 Kunstkalei- doskoop;) 22.00 Nws.; 22.15 Mo derne kamermuz.; 22.5523.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV20.00 Journ. en weeroverz.; 20.30 Maandelijkse TV-kron.21.00 Reisbeschrij ving met illustraties; 21.15 22.10 Gevar. progr, VLAAMS BELG. TV: 19.00 Protest, uitz.; 19.30 Voor de vrouw; 19.55 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.30 Filmkron.; 21.15 Operafragm.; 22.25 Film; 23.05 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7