Menzies antwoordt Chroesjtsjef aangaande Nieuw-Guinea Prof. De Quay verdedigde regeringsbeleid 3^ De watersnood in Minister Luns sprak tot algemene vergadering Zet niet door! HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 6 OKTOBER I960 16e Jaargang Nr 5103 De algemene vergadering te New York Internationale correspondentieweek 60 DODEN BIJ VLIEGTUIGONGELUK TE BOSTON Zware ontploffing in Amerikaanse chemische fabriek eist 10 mensenlevens De algemene beschouwingen in de Tweede Kamer beëindigd Motie-Burger verworpen DE VERKLARING VAN MINISTER LUNS WEEROVERZICHT Frarikerlng by abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 53—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal: per maand f 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 e DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dageluks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pe» advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties géén handele advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nar. De Australische minister-presi dent, Henries, heeft woensdag in rijn toespraak in de algemene vergadering van de Ver. Naties geantwoord op het beroep van de Russische minister president, Chroesjtsjef. op Australië om Australisch NieuwGuinea en Pa poea, de twee gebieden op het nnsteüik deel van het eiland Nieuw-Guinea, onmiddellijk vol ledige onafhankelijkheid te geven. „Als stuk welsprekendheid heelt dit ongetwijfeld zijn ver diensten. Maar er blijkt een heel groot gebrek aan kennis uit van deze gebieden en van de huidige stand van de ontwikkeling daar", zei hij. Menzies zei geen lessen over dergelijke kwesties nodig te heb ben van een man die nooit kolo niën vrijheid of zelfregering heeft gegeven. Over Chroesjtsjefs beschuldi ging van Westerse kolonialisme zei hij te durven zeggen, dat een communistische leider huichelt als hij kolonialisme als een kwaad voorstelt dat kenmerkend is voor de Westelijke mogend heden als de Sowjet-Unie zelf in feite ..de grootste thans bestaan de koloniale mogendheid" is. De minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabi sche Republiek, Fawzi, heeft woensdag in de algemene verga dering van de Vei'. Naties mee gedeeld dat de vijf neutrale lan den, die een resolutie hebben in gediend over nieuw contact tus sen president Eisenhower en mi nister-president Chroesjtsjef een wijziging hebben aangebracht in de tekst. In de nieuwe door Fawzi voor gelezen tekst wordt gezegd dat de algemene vergadering „yit- dntlckinjj geeft aan haar hoop dat als eerste maatregel" derge lijk contact een feit zal worden. In de oorsproukclijke vorm werd gezegd dat de algemene verga- Sering .Verzoekt dat als eerste dringende maatregel" de Ameri kaanse president en de Russische president opnieuw conact maken. Waarnemers te New York heb ben als hun oordeel uitgespro ken dat de wijziging ten doel heeft de resolutie wat te verzach ten omdat er bezwaren tegen zijn geopperd dat de algemene vergadering leiders van souve reine staten zou „verzoeken" over te gaan tot „dringende" maatregelen. Fawzi zei, dat de wijziging is aangebracht in liet belang van de eenstemmigheid. De Australische minister-presi dent, Menzies, heeft vervolgens voorgesteld een wijziging in de resolutie van de vijf neutrale lan den aan te brengen en wel zoda nig dat inplaats van voor tapge sprekken tussen Eisenhower en Chroesjtsjef wordt geijverd voor hervatting van het topoverleg In de week tussen 1 en 9 ok tober 1S74 werd de „Union Pos tale Universelle" opgericht. Ter herdenking van deze in Bern zetelende wereldpostvereniging heeft het Nederlands Comité In ternationale Correspondentie- week onder het motto „Vriend schap bljjft als u schrijft" nu al jaren achtereen een internatio nale correspondentieweek geor ganiseerd. Het doel van de ver eniging is te bevorderen, dat de mensen door middel van de brief nationaal en internationaal met elkaar in contact treden en deze contacten onderhouden. Zowel' binnenlands als internationaal kan een goede, gemeende en oprechte correspondentie veel vreugde bereiden, vele misvo standen opheffen en het gevor, van verlaten zijn, temidden van de massa, doen verdwijnen, zo zegt het Comité. Ter gelegenheid van de komen, de correspondentieweek, van 9 t/m 15 oktober, zullen speciale enveloppen in de handel worden gebracht. Op elke werkdag in die week zullen bij de P.T.T. een aantal brieven in deze speciale enveloppe worden gelicht, de namen der afzenders worden ge noteerd en doorgegeven aan de notaris van de vereniging in Am- =terdam, die dagelijks drie prijs winnaars uit loot. W Bij een der grootste ■cheeps werven op Malta zijn woensdag 5.500 arbeiders in faking gegaan wegens een ge schil over hun recht tot; weige- ina van overwerk of nacht arbeid. Hun vakbond heeft ge- rir?>d dit recht te zullen ver- do 1 zelfs al zou de gehele Maltese industrie hierdoor worden stilgelegd. van de vier grote mogendheden zo spoedig als praktisch maar mogelijk is. Volgens hem zou een topconferentie van de regerings leiders van de Sowjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië en Frankrijk een „heel mooi begin zijn". Maar een dergelijke conferentie kan niet op heel kor te termijn of zonder voorberei ding worden gehouden, aldus Menzies. President Nkroemah heeft er bij zijn „goede vriend" Menzies op aangedrongen zijn voorstel tot wijziging van de resolutie van India. Indonesië, Zuid-Slavië, de Verenigde Arabische Republiek en Ghana in te trekken. De kwes tie kan er volgens hem alleen maar verward door worden. Door de wijziging verliest de vijf- landenresolutie nu juist dat waar het omgaat. De resolutie is, aldus Nkroe mah. opgesteld na langdurig overleg tussen een aantal rege ringsleiders. Aanvaarding van het Australi sche voorstel betekent, zei Nkroe mah, dat de spanning toeneemt. De minister voor V.N.-aange- legenheden'van de Saoedi-Arabi- sche Republiek, Sjoekeiri, heeft zich eveneens uitgesproken tegen Menzies' voorstel. De wereld wi] dat „de twee reuzen zonder verwijl bijeenko men." De Indische minister-president, Nehroe, zei vervolgens dat Men zies niet begrepen heeft wat de kern van de resolutie is. Nehroe, die vrijdag j.l. de vijf-landenreso- lutie indiende, zei ook dat er mis schien wel een heimelijke bedoe ling achter het voorstel schuil gaat, een middel om iemand op dood spoor te zetten. De Indiase premier zei voorts, dat de vijf landen zich ervan be wust zijn dat deze resolutie niet tot een oplossing kan leiden, maar misschien kan zij het ijs hier en daar wat doen smetten. Nehroe zei op de ochtendbi.i- eenkomst dat Menzies het pro bleem van nieuw contact tussen Eisenhower en Chroesjtsjef op een nogal onbeduidende manier heeft aangepakt. Afgevaardig den in de algemene vergadering gaven herhaaldelijk blijk van hun instemming toen Nehroe kritiek leverde op Menzies wijzigings voorstel. Menzies scheen geërgerd te zijn toen hij aan liet begin van de middagpauze de zaal verliet. Hij zei Nehroe te zullen antwoor den. „Dit kan ik niet nemen", zei hij tot de journalisten. Een Lockheed Electra turbine- schroef pasagiorsvliegtuig van de Amerikaanse maatschappij Eastern Airlines is dinsdag mot 67 passagiers en een bemanning van vijf kort na de start in de haven van Boston gestort. Het toestel van op weg naar Philadelphia. Er zijn, naar nu bekend is ge worden. 12 overlevenden en wel acht passagiers en vier ieden van de bemanning. Het toestel stortte in de haven enkele ogenblikken nadat het opgestegen was. De mensen, die het eerst bij het zinkende vliegtuig waren, zager, pasagiers met het hoofd omlaag in het water drijven. Zij waren met hun veiiigheidsgor- dels aan hun zitplaatsen gebon den. Deze waren losgeschoten en in het water omgeslagen. Men slaagde erin een vijftal mensen uit het wrak te halen vlak voor dit zonk. De politie heeft meegedeeld, dat zich aan boord van het ver ongelukte toestel „een hoogst geheim document" bevond. Dit document wordt vermist. Het ..Federale bureau van onderzoek" (F. B. 1.1 heeft de ?.aak in han den. Het wilde echter geen com mentaar geven op de mededeling van de politie. In een grote chemische fa briek in Ringsport, in de Ameri kaanse staal Tennessee, heeft zich dinsdag een hevige ontplof fing voorgedaan, waardoor een grote hrand ontstond. De fabriek behoort tot het Eastman Kodak concern. De politie heeft meegedeeld, dat er bij de ontploffing 10 men sen om het leven zijn gekomen en zestig zijn gewond.1 (Adv.) Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zet niet door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde SanapirinIMijnhordt)Koker90en 00 ct De Tweede Kamer heeft gister middag de algemene politieke beraadslagingen over de rijksbe groting voortgezet. Het woord was aan de minis ter-president, de heer De Quav, ter beantwoording van de dins dag in eerste termijn door negen leden gehouden redevoeringen. De minister-president dankt de afgevaardigden, die in alge mene zin steun aan het kabinet hebhen toegezegd. Ook de kri tische opmerkingen heeft hij op prijs gesteld. Hij is er erkentelijk voor dat troonrede en miljoenen nota met waardering zijn ontvan gen. De heer Burger heeft gevraagd of het kabinet niet voor deze algemene beschouwingen had moeten terugtreden. Of het ka binet moet verdwijnen is een vraagstuk, dat in deze Kamer thuishoort. Daarover heeft hij niet gehoord en daarom zal het kabinet zijn werkzaamheden voortzetten. De heer Burger heeft gezegd, dat het kabinet on de ministers zwak zijn. Spreker betreurt het, dat zoveel persoon lijke aanvallen op het kabinet zijn gedaan. Het ontwerp-verdrag voor de Europese verkiezingen zal snoe- dig in het kabinet besproken worden. Daarbij zat verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd overwogen worden. Nationaal kan zulks slechts bij wijziging van de grondwet gebeuren. De minister-president zegt ten aanzien van de Navo. dat de re gering verdere integratie van de defensie-inspanningen voorstaat. Beperking van militaire samen werking tot het W. E. U.-ver band. zoals de heer Bruins Slot (ARi suggereerde, zal belemme rend werken. In zijn antwoord op opmerkin gen en vragen inzake het Nieuw- Guineabeleid zeide de minister president o.m. dat in de op te richten Nieuw-Guinea-raad het beleid een eerste concretisering vindt. Het verder doorvoeren van decentralisatie op Nederlands Nieuw-Guinea heeft de bijzon dere aandacht van de regering. Het aantal dorps- en streek- raden zal in versneld tempo wor den uitgebreid. Het tienjarige werkprogram zal resulteren in een praktisch volledige Papoeanisering van alle overheidsdiensten tot het hoogste niveau. Het zal gericht zijn op systematische ontwikke ling in de staatkundige, bestuur lijke, economische, sociale en culturele sectoren. Teruggrijpend op de rege ringsverklaring van mei 1959 zegt prof. De Quay, dat handha ving der Nederlandse souvereini- teit geen doel op zichzelf is, doch middel ter verwezenlijking van het beginsel van zelfbeschikking. De consequenties hiervan moeten wij dragen. Destijds is getriicht in bespre kingen met Indonesië over de status van het gebied het zelfbe schikkingsrecht veilig te stellen. Dit is niet mogelijk geweest. De regering is destijds zeer ver gegaan, en heeft in 1950 zelfs aangeboden de souvereini- teit aan de Nederlands-Indonesi sche Unie op te dragen, waar door het beheer voortaan als een soort mandaat van de linie zoa worden gevoerd. Ook dit aanbod is pchler tevergeefs geweest en de latere ontwikkelingen hebben elk vruchtbaar gesprek met In donesië helaas onmogelijk ge maakt, aldus de premier. Over de kritiek van de lieer Burger (Arb.) naar aanleiding van de reis van het vliegkamp schip Hr Ms Karei Doorman, zeide prof. De Quay, dat, indien men over dergelijke onderwer pen verstandig wil spreken hu van belang is ze in het juiste kader te plaatsen. De reis kan alleen op de juiste waarde worden geschat tegen de achtergrond van de versterking van de defensie van Nederlands- Nieuw-Guinea in te gaan. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. -I. M. A. H. Luns, heeft dinsdag in de Al gemene Vergadering van de Ver enigde Naties een rede gehou den en gezegd het eens te zijn met ai diegenen die zeggen dat- het ontwapeningsvraagstuk hel centrale punt van ons denken en handelen moet zijn- Hij zei de gevoelens te delen van de honderden miljoenen mensen die ons smeken hen te bevrijden van de vrees voor nieuwe oorlogen. Minister Luns zei dat hij zich als vertegenwoordiger van een land dat vijf jaar lang heeft ge- Het aantal slachtoffers van de atersnood in Midden-'en Zuid- Kost. Frankrijk is tot, stegen. Er worden eve: veel meer mensen ver danks grootscheepse r raties met boten en Ik vliegtuigen is het lot v„,. in afgelegen gebieden nog onbe kend. In Tulle. waar 5.000 mensen dakloos zijn, staat het water bijna tot de eerste verdieping der huizen. De plaats is verstoken van drinkwater telefoon, gas en elektriciteit. Het pei] van het water is gedurende gisternacht iets gezakt, maar er wordt weer regen verwacht. Het dal van de Creuse, dat on der de dam van Chantcgrelle ligt, is gedeeltelijk geëvacueerd. Een deel van de schoor Van de dam is bezweken en in de dam zelf is een scheur gekomen. Hoe wel de sluizen open zijn blijft het peil van het stuwmeer stij gen. Te Brive, waar het aantal dak lozen op 7.000 wordt geschat, is een man die een lucifer had an; gestoken bij een lekkende gas leiding door een ontploffing om het leven gekomen. Een passagierstrein van Tulle naar Ussel is in de buurt van Eyreyn ontspoord doordat de spoorlijn door overstromingen was ontzet. Er zijn geen ernstig gewonden. Volgens de berichten uit Tulle is het overstromingswater de kathedraal binnengestroomd. De door de overstromingen aange richte schade wordt geschat op 30 miljoen nieuwe frank (24 mil joen gulden). De dam van Rochebut zou ook gevaar lopen door de was van de rivier dp Cher. Reddingsploe gen van de politie staan gereed voor het uitvoeren van een mas sale evacuatie. In de dam van Chantegrelle zou een kleine breuk gekomen zijn, maar de toestand wordt nog niet gevaarlijk geacht. De voedselvoorziening in het watersnoodgebied stuit op ern stige moeilijkheden. Er zou ge brek zijn aan brood en melk. Leden van de Nederlandse delegatie in New York hebben verklaard dat de rede, die minis ter Luns in de algemene verga dering van de Verenigde Naties heeft uitgesproken, iets nieuws bevat. De minister heeft gezegd, dat Nederland bereid is zijn beleid en handelingen, gericht op het zo spoedig mogelijk bereiken van zelfbeschikking door de Papoea bevolking van Nieuw-Guinea aan het voortdurend toezicht en oordeel van de Verenigde Naties te onderwerpen. Dit betekent, ro zei men, dat Nederland, indien de Verenigde Naties op een ge geven ogenblik van oordeel zou den zijn dat ons land de bevol king van Nieuw-Guinea niet tijdig genoeg gelegenheid geeJt zich over zijn eigen lotsbestem ming uit te spreken, het recht van de Verenigde Naties op be moeienis als omschreven niet zou kunnen of willen betwisten. Wij hebben, zo merkte men op op deze wijze getoond oprecht bereid Ie zijn ons uiteindelijk te gedragen naar wat men interna tionaal, n.l. als organisatie van de Verenigde Naties, van ons zou verlangen wat betreft het zorgdragen voor de verwezen lijking van de uitoefening van de uitoefening van het door ons in vooruitzicht gestelde zelfbe schikkingsrecht van de bevolking in kwestie. zucht onder de bezetting van de Nazi's, bevoegd acht te verkla ren „dat mijn regering de Duitse bondsrepubliek beschouwt als een waardevolle deelgenoot in ons gemeenschappelijk streven naar vreedzame samenwerking van de landen". DE INDONESISCHE AAN SPRAKEN OP NIEUW-GUI NEA „Indonesië maakt aanspraak op een deel van 't eiland Nieuw- Guinea in de Grote Oceaan. Het wenst een deel van dat eiland bij zijn eigen gebied in te lijven zon der de bevolking toe te staan haar recht op zelfbeschikking uit te oefenen. Aanvaarding van deze aanspraak zou betekenen dat het Papoea-volk dat het eiland bewoont, in het oostelijke deel dat onder Australische lei ding staat, in staat wordt gesteld zijn eigen toekomst te bepalen en in de westelijke helft voor altijd dat recht onthouden zou worden", aldus de minister. De minister zei dat Indonesië in het tijdvak van 1953 tot 1957 vier maal heeft getracht erken ning varn zijn aanspraak van de V. N. te verkrijgen. Vier keer heeft de Algemene Vergadering zulks geweigerd daarbij in over weging nemend dat Indonesië's aanspraak was gebaseerd op de uitleg van een verdrag een verdrag dat Indonesië eenzijdig heeft opgezegd en dat Neder land heeft aangeboden zich te onderwerpen aan de beslissing over de uitleg van de hoogste- autoriteit die bevoegd is derge lijke beslissingen te doen: het internationale gerechtshof". Nu spreekt de president van Indonesië tot deze Algemene Ver. gadering en kondigt aan dat In donesië. dat vergeefs heeft ge tracht het apparaat van de V. N. te gebruiken, thans besloten is „tot oplossing te komen op eigen methoden" en als hij over deze methoden spreekt, noemt hij ze „een vastberaden chirurgische poging". Minister Luns vervolgde: ..Ik durf te zeggen, mijnheer de voor zitter dat een dergelijke aanpak tot regeling van een internatio naal geschil een directe aanval betekent zowel op de beginselen van ons handvest als op de mid delen lot regeling van geschillen die erin worden goedgekeurd en voorgeschreven". „Dat het maar mogelijk is dat mijn land zou denken over agres sieve plannen jegens Indonesië is zo'n fantastisch denkbeeld, dat ik niet kan geloven dat een ver standig mens er geloof aan kan hechten. Voordat ik van dit on derwerp afstap, zou ik nog graag willen zeggen dat ik oprecht hoop dat het dreigement van gewapen de agressie, dat in de Indonesi sche verklaring besloten ligt, niet werkelijk zo is bedoeld. Als dat het geval is, kan de Indonesi sche afvaardiging ons gerust stellen door dat van dit spreek gestoelte af te zeggen." Minister Luns zei niet te kun nen instemmen met het voorstel van de vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie het handvest van de Ver. Naties zodanig te wijzi gen dat de post van secretaris generaal wordt afgeschaft en vervangen door een orgaan van drie personen. „Aanvaarding- van een dergelijk voorstel zou leiden tot verlamming van de uit voerende arm van de Verenigde Naties", aldus minister Luns. Tot slot zei minister Luns dat de Nederlandse regering vertrou wen in de Verenigde Naties blijft houden, die onze meest intense verwachtingen voor de toekomst belichamen. „Wij zullen trachten ze het beste te geven opdat de pogingen van allen, met de on misbare zegen van de Almach tige, tot een goed resultaat mo gen leiden." Omdat gewenst was tegemoet te komen aan de op Ned. Nieuw- Guinea gevoelde onzekerheid voor wat betreft de beveiliging, is besloten Smaldeel V een vlag- vertoonreis te doen maken. Ten aanzien van het sociaal- economisch beleid constateert de minister-president met voldoe ning, dat de economische situa tie in ons land zich in het afge lopen jaar'in het algemeen bij zonder gunstig heeft ontwikkeld, gunstiger zelfs dan was voorzien. Op grond van de thans beschik bare gegevens kan worden ver wacht, dat het nationale inkomen dit jaar een belangrijke stijging te zien zal geven. De werkloos heid is zó gering, dat men terug gaande in het verleden slechts 1956 ontmoet met een vergelijk bare situatie. De betalingsbalans zal naar verwachting in 1960 nog een overschot van meer dan 1 miljard vertonen. Bij dit alles kon het prijspeil vrijwel stabiel worden gehouden, zo deelt prof. De Quay mede. Na een overzicht te hebben ge geven over de resultaten van het loonbeleid. zegt de premier van mening te zijn, dat ook van 1960 op 1961 met zekere loonver- hogende factoren rekening moet worden gehouden. De spreiding in de tijd van de loonsverhogin gen betekent, dat ook indien het loonpeil van nu af aan constant zou blijven, het gemiddelde ni veau in 1961 een stijging van on geveer IK- procent ten opzichte van het gemiddelde in I960 te zien zal geven. Daarnaast moet rekening worden gehouden met een betrekkelijk snelle doorvoe ring van de arbeidstijdverkor ting. Bij de thans afgesloten ar beidscontracten bedraagt de ar beidstijdverkorting gemiddeld I uur per week., hetgeen te ver talen valt in een uurloonstijging van ruim 2 procent. Voorts moet voor de autonome loonstijging circa een '2 procent worden ge reserveerd. Met dit alles is nog geen rekening gehouden met eventuele coördinatieve toonbe wegingen en loonsverhogingen, die tot stand zullen komen bij de normale afloop der C. A. O.'s, (Twintig percent der werkne mers in 1961.) Hij achtte de veronderstelling niet overdreven, dat uit één en ander een uurloonstijging van zeker 5 a 6 procent zal voort vloeien. De regering is daarom zo be ducht voor het voortijdig open- bi-eken van collectieve arbeids overeenkomsten. Het heeft het kabinet veel genoegen gedaan, dat uit de Tweede Kamer deze zelfde zorg tot uiting is ge bracht. Niet alleen zou het zo nuttige instituut van de C. A. O. door tussentijdse wijziging aan betekenis inboeten, hei zou ook zijn i-ppercussies op andere be drijfstakken hebben. Hij achtte de opvatting van de heer Burger, die ruimte voor een loonsverhoging van 5 tot. 6 per cent afleest uit de betalings balans wei heel simplistisch. Vervolgens besteedt, de minis ter-president aandacht aan de situatie, die is ontstaan tenge volge van de verwerping door de Eerste Kamer van de wijziging van de Loterijwet, welke wijzi ging beoogde aan de sportprijs- vragen een voldoende juridisc-he basis te geven. Over het betoog van de heer Oud dat de minister een beleid moet volgen in overeenstemming met de meerderheid van de Tweede Kamer, zegt hij, dat de regering dat ook gaarne zou doen, ware het niet, dat dit im pliceert een wijziging van de Lo terijwet, welke door het votum van de Eerste Kamer is geblok keerd. De regering betreurt deze gang van zaken ten zeerste. (Zie verder pag. 2) TIJDELIJK ENIGE REGEN De situatie, waarbij ons land zich in een zuidelijke luchtstro ming bevindt, bestaat nog steeds. De depressie ten zuiden van Ier land, die er voor ons tijdelijk dreigend uitzag, vult nu op en ligt nog steeds ten zuidwesten van de Britse eilanden. Het front dat bij dit lage drukgebied be hoort, ligt nu in een vrijwel noord-zuid richting over Frank rijk. Storingen in dit front, die naar het noorden trekken, geven bij ons kans op regen Het is daarbij ook niet onmogelijk, dat er een onweersbui voorkomt, zoals dit voorkwam met de sto- DONDERDAG 6 OKTOBER. v.m. n.m. Breskens 2.27 2.42 Terneuzen 3.02 3.17 Hansweert 3.42 3.57 Walsoorden 3.52 4.07 ring. die in de nacht van dinsdag op woensdag over het westen van Nederland trok. In de tempera turen zullen nog maar kleine wijzigingen voorkomen, terwijl er ook in de wind nog niet vee] verandert. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Plaatselijk enige regen. Bewolkt met plaatselijk enige regen. Overwegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Mid- dagtemperaturen iets lager dan op woensdag. ZON MAAN op onder op onder Okt. 6 6.48 18.07 19.09 8.19 7 6.50 18.05 19.39 9.28 8 6.52 18.02 20.12 10.34

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1