Radio en Televisie f'Stoffels-Risseeuw de reep van de fijnproevers1 Woensdag 3 oktober 1%0 I wcede Kamer maakte aanvang met algemene politieke beraadslagingen over de rijksbegroting ADVERTENTIëN Snuif en wrijf Kantongerecht Terneuzen AMERIKAANSE SATELLIET GELANCEERD H. D. J. MEIJER söSs»\ HOEjN SON pliehaard HOENSON Daders van inbraak in benzinestation gepakt, Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW De Tweede Kamer heeft, gister middag een aanvang gemaakt met de algemene politieke be raadslagingen over de rijksbe groting voor 1361, Aan de regeringstafel hadden elf ministers plaats genomen. Afwezig waren de ministers Luns en Zijlstra. De eerste woont de vergadering der Verenigde Naties bij. de tweede is op de thuisreis uit Amerika. De heer Burger (Arb.) is de eerste spreker. Hij zegt, dat er in Nedpriand grote onzekerheid bestaat over dit kabinet. Onge wenst is het gebrek aan gezags- zekerheid, die in enige persuit latingen is gesignaleerd. Hij herinnert aan de verklaring van minister Beerman in de Eerste Kamer, dat bij verwer ping van de Totowet een gespan nen politieke situatie zou ont staan. De Totowet is verworpen en waar is nu de gespannen situatie? De troonrede is z.i. een stuk zonder perspectief en mat van zelfvoldaanheid. Spreker betoogt, dat het ka binet afhankelijk is van prof. Romme en de K. V. P.. Neder lands naam is z.i. in disrredlet gehracht, ook in de internationale publieke opinie. De eerste vraag welke ln dit debat aan de orde moet komen Is: Hoe aan de politieke onzeker heid een einde te maken. Naar aanleiding van de Pian- ta-affaire bespreekt hij de posi tie van grote concerns, daarbij opmerkend, dat de minister van Justitie geenszins is opgetreden als hoeder van het algemeen be lang. Komende tot het financieel en economisch beleid van het ka binet constateert de heer Burger dat de gunstige financiële situa tie er is ongeacht dit kabinet. Wat de belastingverlaging aangaat betoogt hij, dat er in feite geen verlaging is. De op brengsten zijn vele honderden miljoenen hoger. Spreker zegt te willen weten welke belastingverlaging het ka binet werkelijk netto tot stand brengt. De aangekondigde ver laging gaat pas 1 juli ln, maar het is mogelijk, dat ze er niet komt. Als ze doorgaat betekent ze een helastingversehuivlng. Ten aanzien van de subsidie regeling voor particuliere wo ningbouw zegt de heer Burger, dal deze geen verlichting, doch verzwaring der lasten brengt. Voor de grote massa blijven de volkswoningen te duur. Het loonbeleid aanroerend be toogt spreker, dat de vrijere loonvorming dirigistlseher blijkt te zijn dan welke geleide loon politiek ook. De regering doet 7 i. de metaalarbeiders te kort. Hij betoogt verder, dat de klach ten van militairen en van do politie niet van de lurht zijn. De regering suggereert de moeilijk heden op loongebied op te lossen door winstdeling. De vraag is echter of dit verlangen wordt aangewakkerd ais de bezitsvor ming wordt aangewend om hei loonpeil laag te houden. Hij merkt op, dat niet meer gesproken wordt van verlaging van de militaire diensttijd. Het prioriteitssehema is nóch tijdig nóch later bekend gemaakt. De beer Burger vraagl of er overeenstemming is bereikt over de houding in de Verenigde Na ties ten aanzien van de Zuidafri- kaanse apartheidspolitiek. Het internationale gezag is z.i. door de Doorman-affaire ge schaad. Het meest onthullende van dit kabinet zegt spreker de Door man-plannen te achten. Neder land wordt geregeerd door een kabinet gespeend van pojitiek inzicht. Het Nederlandse prestige is z.i. internationaal te grabhel gegooid, nationaal wordt het on dermijnd. Het kan naar zijn oordeel zo niet langer. De vrijheid mag niet tot een aanfluiting worden ge maakt. Een kabinpt dat niet ver mag waar te maken wat is be loofd. behoort hpen tp gaan. Hi) roept kabinet en Kamermeerder heid toeVerman u en handel waardig. De heer De Groot fCPN) zegt, dat de vervanging van het kabi- net-Drees voldoening srhonk aan al wat reactionair ingesteld was en rekende op herrijzing van het kolonialisme. De toe stand ziet er echter heel anders uit. Als dit kabinet nog zit - zo zegt spreker is dat de srhuld van de Partij van de Arbeid. Maar zolang de Partij van le Arbeid een gemeensehappeiiik bewapeningspolitiek met de rechtse partijen voert, zolang zij trouw is aan de Navo en de Nieuw-Guinea-politiek der rege ring steunt: zolang er nog zo veel „Planta" is in de politiek van de Partij van de Arheid. heeft de regering niets te duchten. De lieer De Groot houdt pph uitvoerig pleidooi legen deelne ming door Nederland aan de atoombewapening. Hoe minder landen aan een dergelijke bewa pening deelnemen des te gerin ger wordt de kans op oorlog, ook op lokale oorlogen. Wat de belastingverlaging aangaat bepleit hij de wenselijk heid deze op 1 januari 1961 te doen ingaan. Met betrekking tot Nieuw- Guinea zegt hij. dat een middel om de spanning tussen Indonesië en Nederland te verminderen is het opheffen van de ..avontuur lijke maatregelen'' welke het ka binet-De Quay heeft getroffen. Na de pauze is ook minister Zijlstra aan de regeringstafel aanwezig. De heer Bruins Sint tARi zegt, dat ,,de regering ons heeft ver rast met een troonrede, die pret tig is om aan te horen en prettig om te lezen". Het instituut der Verenigde Naties heeft naar sprekers oor deel in Kongo goed gewerkt <m Hammarskjoeld heeft er voor treffelijk werk gedaan. Z.i. kan men dc Verenigde Naties niet missen. Spreker kan geenszins instemmen met de afbrekende kritiek van De Gaulle. Met de grotere uitgaven die voor defensie nodig zullen zijn, zal sprekers fractie meegaan. Een krachtig Atlantisch schild en een krachtig Atlantisch zwaard zijn nodig met het oog op de Russische dreiging. Wat het loonbeleid betreft zijn z.i. resultaten bereikt, die er mogen zijn „het is duidelijk, dat dit beleid moet worden voortge zet". Wanneer men stelt, dat de loonpolitiek in de eerste plaats een zaak van het bedrijfsleven is, dan zullen ook de onderne mers dat in hun prijzen moeten doen Zien. De heer Bruins Slot vraagt hoe het staat met de achterblijvers in de loonronde en wat de regering daaraan denkt te doen. Met do belastingverlaging en de vergroting der gemeentelijke autonomie gaat hij akkoord. De regering toont z.i. dat zij de woningnood serieus neeml. Haar beleid heeft grote kans op sla gen, zo meent hij. Spreker is van oordeel, dat er regelen moeten worden gesteld voor de mensen, die voor wo ningwetwoningen in aanmerking komen. Er wonen nu veelal men sen in, die een duurdere woning kunnen betalen. De woningwet woningen moeten bewoond wor den door hen voor wie ze be stemd zijn: de minst draagkrach- tigen. De heer Tllamis fCH) mpent op grond van de perscommenta ren te kunnen zeggen, dat de positie van het kabinet niet is verzwakt maar versterkt. Spreker keert zich vervolgens tegen de vele nota's, die de rege ring indient. Hij voelt meer voor concrete voorstellen. De Toto-geschiedenis heeft vee] onrust gebracht merkt hij op. Dat het voorstel in de Eerste Kamer gesneuveld is stelt net kabinet en de minister voor moeilijke beslissingen. Dat de beslissing van de Eer ste Kamer directe politieke ge volgen moest hebben, had de heer Tilanus aanstonds verre van zich geworpen. De minister van Justitie zal z.i. niet anders kunnen doen dan de wet toepas sen, nu hel wijzigingsontwerp is verworpen. Met erkenning van het recht der Eerste Kamer een wetsontwerp te verwerpen, zegt spreker van oordeel te zijn, dat spaarzaam van dat recht ge bruik moet worden gemaakt. De hoogheid en het bijzondere ka rakter van de Eerste Kamer brengen mee. dat de partijpoli tiek niet een le grote rol zal spe len. Bij de toto is dat niet ge daan. Spreker betoogt dat van oen ..uiet-aanvaardbaar"-verklarinH slechts als uiterste redmiddel gebruik mag worden gemaakt. Er aan herinnerend, dal Soe- karno de diplomatieke betrekkin gen met ons land heeft verbro ken, zegt spreker zich wel eens te hebben afgevraagd, of wij de hetrekkingen maar niet hadden moeten verbreken, gezien de ergerlijke dingen die ons land zijn aangedaan. Van de P. v. d. A. had spreker een meer meegaand standpunt ten aanzien van de politieke wij ziging der bewindsregeling Nieuw-Guinea verwacht. De op- positip zoals die partij ze voert, is z.i. wel een beetje uil de tijd. De miljoenennota heeft op sprekers fractie een rpdelijke en evenwichtige indruk gemaakt. De verhoging der uitgaven blijft binnen de stijging van het natio nale inkomen. De drang naar expansie van het communisme blijft naar sprekers inzicht een groot ge vaar. Die drang dwingt ons volk in Navo-verband tot grote kra elilsinspanning. Spreker verklaart, dat zijn fractie achter de regering staat waar zij de eenheid van geheel vrij Europa wenst te bevorderen. De plannen lot bezitsvorming door middel van winstdeling hebben zijn instemming. Tenslotte verklaart hij, dat de CH-fraetie de regering gaarne haar steun wil toezeggen, vont- zover dat met haar beginselen is te verenigen. De heer Oud (VVDI zegt van mening te zijn, dat ons land moet trachten te voorkomen, dat zich in Europa een hegemonie van enkelen gaat ontwikkelen. Op het supra-nationale karakter van de samenwerking dient de nadruk te worden gelegd. Ge streefd moet worden naar een goede, nauwe samenwerking, economisch en politiek, der drie gemeenschappen. De heer Oud sluit zich aan bij hen. die gezegd hebben een goede indruk van de troonrede te hebben gekregen. De gedifferen tieerde loonpolitiek is naar zijn oordeel tot dusverre geslaagd. Maar hij is ervan overtuigd dat er grote moeilijkheden zijn door de overspannen arbeidsmarkt. De oplossing moot gevonden worden in samenwerking van werknemers en werkgevers. Met het woningbeleid is de regering op de goede weg, aldus de heer Oud. Het uitgangspunt van de finan ciële politiek heeft zijn instem ming en ook met de belasting plannen kan hij in het algemeen meegaan. Hij vraagt zicii met betrekking tot de toto af of de regering de Kamer niet wat meer vrijheid had kunnen laten. Een „onaan vaardbaar" verscherpt de ver houdingen. Spreker heeft zich met het compromis verenigd. De verwerping door de Eerste Kamer heeft hij zeer betreurd. In dit verband beioogt hij, dat de regering geen aandacht be hoeft te schenken aan moti°s van de Eerste Kamer, ook niet als het moties van afkeuring zijn. Door verwerping van een Heden. 5 oktober, de vrijgezel hoopt zijn 10ste vieren. HAAK Geboortedag te De Vrijgezellen van Reu- zenhoek wensen hem nog veie gezellige jaren. wetsontwerp schept de Eerste Kamer een toestand, dat niet het beleid gevoerd kan worden, dat de regering met de meerderheid der rechtstreeks gekozen Tweede Kamer wil voeren. De Eerste Kamer moet zich naar het oordeel van de heer Oud onthouden en zelfs tot zeke re hoogte de oppositie. Vooral de oppositie moet daar voorzichtig heid betrachten. „Gaat de Eerste Kamer politiek beoefenen als ware zij de Tweede Kamer dan dreigt gevaar van tegenstrijdige beslissingen'' een Eerste Kamer die dat doet tast ons constitutio neel bestel in de grond aan. Nagaande hoe men uit de im passe zou kunnen komen, zegt spreker dat vastgehouden moet worden aan rie oplossing, die in de Tweede Kamer is aanvaard. Die moet richtsnoer van het be leid zijn. De minister van Justi tie zal nu moeten trachten de oplossing van de Kamer in te passen in zijn beleid. De heer Oud zegt tenslotte het een ongelukkige geschiedenis te blijven vinden, dat het beleid, dat regering en Kamer wensen, niet gevoerd kan worden omdat de wet in haar huidige vorm zich er tegen verzet. De minister overwege hij wijze van noodza kelijke maatregel de zaak zó te regelen, dat de toto kan draalen op de wijze als is voorgesteld in het wetsontwerp. Te 18.20 uur werd de verga dering geschorst. DONDERDAG 6 OKTOBER HILVERSUM 1: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gr.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.45.Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Zang met gitaar- begeleiding; 12.25 Praatje; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Chansons; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Piano spol; 13.40 Gram.; 14.00 City- Theater-ork. en sol.; 14.30 Gr.; 15.30 Kerkmuz.; 16.00 Verken ningen in de Bijbel; 16.20 Kamer- muz.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.25 Gram. v. d. jeugd; 17.40 Beursbpr.; 17.45 Promena de-orkest; 18.15 Sportrubr.; 18.30 Gram.; 18.50 Sociaal perspectief; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Ra- diokrant; 19.50 Pnlit. lering; 20.00 Gevar. progr.21.30 Orgeleonc. 22.00 Periodieken-parade; 22.10 Vocaal ens.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Gram., 23.30 Gesproken portret; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- praalje; 11.15 Gr.; 11.55 Lezing over Canada; 12.00 Orgel en piano; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lirhte muz.; 13.55 Beurs- ber.; 14.00 Viool en piano; 14.30 Voor de vrouw; 15.10 Gram.; 15.30 Voordr.; 15.45 Promenade orkest; 16.15 Pianospel; 16.30 Metropole-ork.; 17.00 V. d jeugd, 17.30 Jazzmuz,18.00 Nws; 18.15 Voor de jeugd; 18.30 Lichte mu ziek; 18.45 Sportpraatje; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Voor de kind.; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Radiophilharm. ork.; 21.15 Hoorspel; 22.30 Nws en beursber. van New York; 22.45 Act.; 23.00 Sportact.; 23.10 Disco- taria; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. ork.; 12.30 Weerber.; 12.35 Lich te muz.; 12.55 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Klass. gram 14.00 Schoolradio; 16.00 Beursber.; 16.06 Franse les; 16.21 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kind.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Gram,, 19.00 Nws; 19 40 Pianomuz.; 19.50 Polit. lezing; 20.00 Hoorsp.; 21.15 Operamuz.; 22.00 Nws; 22.15 Muzik. lezing; 22.5523.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.; 20.00 Journaal en weeroverz.20.20 Documentaire over het kerkgebouw; 20.30 Rep. v. d. uitreiking v. d. Televisie prijs „Prins Bernhard Fonds". 21.00 De brug der zuchten, T.V.- spel. VL. BELG. T.V.; 19.00 Voorde jeugd; 19.30 Sportkron.; 19.55 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.30 Filmrep.; 20.45 Balletfilm; 21.00 T.V.-spel (overgenomen van de N.T.S.); 22.20 Kunstprogr.; 22.50 Nws. (Adv.) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met _wJ m j| Zitting van 4 oktober 1960. J. B. te Axel is op 1 septem ber j.l. te Axel verbaliseerd om dat zijn rijwiel niet voorzien was van een achterlicht. Daar dit de tweede maal was, nadat hij dit had laten repareren kreeg hij overeenkomstig de eis, een boete van ƒ4 of 1 dag hechtenis. J. G. L., chauffeur te Hoek, reeds op 13 september jl. met zijn fiets in verboden richting door de Noordstraat te Terneu zen. Eis 5 of 1 dag. Uitspraak 3 of 1 dag. De zaak tegen J. J. van W. te Sas van Gent, die ten laste was gelegd dat hij op 1 mei 1.1. op de Prov boot Perkpolder—Krui- ningen met zijn auto tegen een andere auto is gereden. Er was schade aan de andere wagen veroorzaakt en deze bestuurder stelde een civiele vordering in Daar dit nog niet geregeld was, moest deze strafzaak nog die nen. Bij de vorige zitting van het kantongerecht heeft Van W. ontkend. Nu was de verbalisant aanwezig om als getuige te ver klaren wat er toen is voorgeval len. Eis en uitspraak 5 of 1 dag, terwijl de civiele vordering tot. een bedrag van 88 werd toe gewezen. W. A. M. de C. te Schoondijke had in mei van dit jaar in een weiland te Zuiddorpe runderen lopen en bij contróle op het voorkomen van runderhorzel werd door bevoegde ambtena ren levende larven aangetroffen. C. had op een vorige zit ting verklaard, en een getuige décharge had zulks bevestigd, dat. de dieren wél gewassen wa ren. Nu waren de ambtenaren ter zitting aanwezig om van hun bevindingen te vertellen. Een deskundige verkaarde dat in die tijd, dat de dieren gewassen wa ren 1 apriler bij de contróle op 9 mei daaraanvolgend best weer larven op de huid van de dieren kunnen voorkomen. Eis 30 of 6 dagen. Uitspraak 20 of 4 dagen. P. P. te Terneuzen moest, terecht staan omdat hij op 6 mei op de schorren in de Braakmanpolder is geweest, in het. gedeelte dat door borden is aangegeven als broedplaatsen en het betreden hiervan als ver boden staat aangegeven. P. heeft dit bij een vorige be handeling ontkend. Nu was de jachtopziener anwezig om over deze zaak gehoord te worden. P. ontkende het ook nu nog en zei dat hij op de slikken mag komen. De verbalisant toonde een kaart waarop het verboden gedeelte stond aangegeven. Eis 15 of 3 dagen. Uitspraak 10 of 2 dagen. 0 Boven Sarrigol, aan de kust van de Aegeïsche Zee, is een straalvliegtuig van de Turkse luchtmacht in de lucht ontploft, en op een aantal huizen neerge komen. Een oude vrouw werd onder het puin bedolven. De vlieger wist zich met zijn parachute in veiligheid te stellen. J. B. te Vlaardingen moest zich verantwoorden omdat, hij op 28 mei IJ. met een auto te Terneuzen op de Axelse brug een bromfietser heeft ingehaald en hierbij te vlug naar rechts is uitgeweken waardoor de be rijder van de bromfiets is ge vallen. Volgens de verklaring van een getuige had de bestuurder niet, „gesneden", maar er was wèl een aanrijding ontstaan. Eis 50 of 10 dagen. Uit spraak over 2 weken. J. B. K. te Breda reed op 22 juni met zijn auto t.e Sas van Gent. Bij een manoeuvre om te keren had hij het verkeer voor een scooter gehinderd en ont stond er tevens een aanrijding. Eis 25 of 5 dagen. Uitspraak 15 of 3 dagen. Van Cape Canaveral is dins dag een satelliet gelanceerd, Cou rier 1B genaamd. Het is de voor loper van een militair verbin dingsstelsel over de gehele we reld. De satelliet kan. ais hij in een baan om de aarde komt. radio-telexboodschappen en ook gesprekken opvangen en die naar verkiezing naar stations op de aarde teruggeven. De laneering geschiedde zon der haperen om 18.49 uur Ned. tijd. De satelliet is uitgerust met vijf magnetisrhe bandopnemers en kan 68.000 woorden per mi nuut opvangen en uitzenden. Het is een bol met een middellijn van anderhalve meter en een gewicht van 230 kilo. Het is de bedoeling dat de baan 1100 tot 1200 km van de aarde verwijderd zal zijn. Door middel van 19.200 zonnecellen wordt zonne-energie in elektrici teit omgezet. Op 18 augustus mislukte een poging tot lancering van een soortgelijke satelliet doordat de raket ontplofte. Later werd gemeld, dat de satelliet in haar baan om de aar de is gekomen. Heden overleed, n» een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze lieve Zoon, Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom ISAAC IMELEMAN, in de leeftijd van 52 jaar. Familie DIELEMAN Familie VAN LANGEVELDE Terneuzen, 1 okt. I960. Hiermede delen onderge tekenden mede, dat met in gang van beden huri Voer- mansbedrijf wordt OPGE HEVEN. Gebrs. LOOF, Nieuwediepstraat 5-9, Terneuzen. P-S. Aan hetzelfde adres te koop: enig Voermansma- teriaal, als: wagen, kar, enz. LONGARTS Terneuzen AFWEZIG 6, 7 en 8 oktober. Al brandt het maagzuur nog zo fel een RISP-tabletje blust het wel! Uit verstandige met gerichte warmte gezellig, gemakkelijk, veilig en On- gclooflijk zuinig, gegarandeerd dat U licm nooii meer zult .wiMen missen OFFICIAL DEALER Noordstraat 74, Telef. 2595 Terneuzen De rijkspolitie te Muiden heeft de daders aangehouden van de inbraak die in de nacht van zater. dag op zondag is gepleegd in een benzinestation aan de Rijksweg, nabij de Vechtbrug te Muiden. Het zijn twee jongemannen van 17 en 18 jaar oud. woonachtig in Hilversum, beide B. genaamd. Zij waren met twee andere jonge lieden in een aftands autootje naar Amsterdam geweest. Op de terugweg liet de wagen hen in de steek wegens gebrek aan benzine. Door middel van de in braak verschaften zij zich ben zine voor de auto, maar daarna konden zij de wagen toch niet meer op gang krijgen. Zij lieten daarom de auto bij het benzine station achter. Twee jongeman nen waren bij de inbraak betrok ken. De andere twee bleven in de 40. Zonder te aarzelen richt Axe zich half op en razendsnel flitsen Iwee pijlen op de nomaden toeHjj smaakt, nog de vol doening, twee van Tristans over weldigers te zien vallen, maar dan bemerkt hij een bezweging links van hem en snel als de weerlicht duikt hjj half opzjjte laat...... een stekende vlammende pUn in zijn dijbeen. Nu hebben ze hem le pakken... met opeengeklemde kaken springt Axe op en vlucht weg zonder op of om te zienenkele pijlen scheren hem achterna, vér naast... Dan opeens zakt zijn been onder hem uit en hij belandt, naar adem snakkend tussen de hei...... Zijn bpen blijkt in een diep gal mend boven hem uit terecht te zijn gekomen en h\j krijgt een doordringende prikke lende geur in zijn neuseen vossehol waarschijnlijk Ergens diep uit de aarde klinkt een vreemd, jachtig gehijg, maar zonder aarzelen glijdt hij naar bin nen, zo ver hij kan en de heide struiken spreiden zich bescher- Seconrien daarna klinken doffe voetslappen rakelings langs zijn schuilplaats, maar het deert hem niet, want hij heeft het bewust zijn verloren Met de sterke lucht van zijn vier voetige gastheer en de geur van vochtige aarde in zijn neus, slaat Axe knipperend de ogen op De plek waar hij ligt, bevreemdt hem zeer, maar gaandeweg her innert. hi1 zich wat er gebeurd is en dan haast hij zich, zij het be hoedzaam zijn hoofd naar buiten te stekenHet is stil, vreemd stil om hem heenen vervuld van bange gedachten komt hij te voorschijn wagen zitten omdat zij te reel geestrijk vocht hadden gedron ken. De politie nam de auto in beslag en de jongelieden hadden de brutaliteit zondagavond bij het benzinestation te informeren waar hun wagen was gebleven. Toen zij hoorden dat het wagen tje bij de politie in Muiden stond stapten zij even vrolijk naar de politie, waar zij te horen kregen dat de auto in een te slechte staat verkeerde om nog op het verkeer losgelaten te worden. De politie voelde de jongens met een nader aan de tand en toen later bleek dat de soort benzine in de auto overeen kwam met de soort welke uit het benzinesta tion werd ontvreemd, heeft men een nader onderzoek ingesteld naar de gedragingen van de jon gens. Maandag zijn zij op hun werk in Hilversum aangehouden. Zij bekenden zich schuldig te hebben gemaakt aan de inbraak in het benzinestation. Met drie andere knapen hebben zij zieh de laatste tijd schuldig gemaakt aan dief stallen uit auto's en het hevelen van benzine uit langs rie weg geparkeerde auto's. De twee da ders van de inbraak in het ben zinestation zijn ingesloten. Van de andere drie wordt onderzocht in hoeverre zij mede verantwoor delijk zijn voor de vergrijpen van de twee gearresteerde knapen. MAN DODELIJK AANGEREDEN Op het kruispunt Hoofdweg- Broekslaan in Klarenbeek is maandagavond de 49-jarige caféhouder G. Pohlmann bit deze plaats aangereden door een motorfiets en verongelukt De motor werd bereden door twee brandweerlieden, die nP weg waren naar de brand- kazerne om materiaal voor het blussen van een brandende hooimijt. Het slachtoffer van het ongeluk heeft onverwachts de oversteek op het kruispunt gedaan. De brandweerman G. K. liep een hersenschudding en schaaf wonden op. Zijn meerijder werd licht gewond. De heer Pohlmann laat een vrouw en drie kinderen na.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 6