UIT DE PROVINCIE m VAN DE ANGST Gemeenteraad van Sas van Gent BURGERLIJKE STAND AGENDA KERKNIEUWS LOOP DER BEVOLKING DE TARIEVEN belangrijke buit door de douane VOOR DE VEREN OP DE werd gereconstrueerd en ook dit iuxtipm mi nr -'was in het tv-journaal te zien. w th i l.Kst Htutti. i [>e douane is uitgerust met mo- Ir C. A. L. Horstmann, lid van derne bestrijdingsmiddelen, maar de Provinciale Staten van Zee- de Zeeuws-Vlaamse grens heeft land te Sas van Gent, heeft aan een grillig verloop en tenslotte tiet College van Gedeputeerde kan er niet °P iedere 25 meter Staten van Zeeland, inzake de een douane-ambtenaar worden tarieven voor de veren op de gezet. Westerschelde, de volgende vra- 1 gen gesteld: L Heeft uw College kennis ge- De heer Van Os heeft ook nog als zijn mening te kennen gege ven maar dat was niet in het BHNVH. journaal te beluisteren dat nomen van het°berichUn"dede smokkel in zijn geheel dient Provinciale Zeeuwse Courant 1 te worden bestreden, omdat het van 21 september 1960, dat er f€n rnaatschappelijk en sociaal momenteel overwogen zou kwaad dat de bedrijvers er van steeds verder doet afdwalen. worden de tarieven voor de veren op de Westerschelde te verlagen, evenwel niet '•oor auto's? 2. Heeft uw College de brief van de samenwerkende Ka mers van Koophandel en Fa brieken in Zeeland van 16 juli 1958 ontvangen, waarin werd aangedrongen op een gelijktijdige verlaging van de tarieven voor voetgangers en asvervoer? 3. Indien het juist zou zijn, dat er momenteel een verla ging van de veertarieven op de Westerschelde wordt overwogen, waarbij met na me de tarieven voor het vrachtvervoer niet verlaagd zouden worden, is uw College dan niet van oordeel dat een kans om de ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen te bevorderen aan ons voorbij gaat? 4. Is uw College niet met on dergetekende van oordeel, nat eer> verlaging van de ta rieven voor de veren op de Westerschelde voor de nog geen 200.000 vrachtwagens, die jaarlijks de Westerschel de passeren, met bijvoorbeeld een derde, ruimschoots ge compenseerd zou worden in dien de hand gehouden zou worden aan de bepaling dat de vaartenboekjes persoon lijk zijn? 3 Is uw College, hetwelk op 19 oktober 1956 de verbinding over de Westerschelde van het hoogste belang achtte voor onze provincie, bereid alles in het werk te stellen om te bereiken, dat de tarieven voor het vrachtvervoer over de Westerschelde zullen ver laagd worden, indien ook de andere tarieven herzien zou den worden? DE ZEEUWS-VLAAMSE DOUANE IN HET TV-JOURNAAL. Het N.T.S.-journaal van zater dagavond was voor een gedeeltej gewijd aan de botersmokkel in Zeeuws-Vlaanderen en zo konden de kijkers even een kijkje ach ter de schermen nemen. De inspecteur der Invoerrech ten en Accijnzen, mr L. W. van Os te Terneuzen, werd door de N.T.S.-verslaggever geïnterviewd naar aanleiding van de belang rijke buit die de douane in de Hoop van de afgelopen week op de smokkelaars veroverde. Aller eerst werden mr Van Os vragen gesteld over de strijd tegen de botersmokkel in het algemeen, srant het feit dat onlangs in de ïpers artikele n verschenen waar in de Bejger de Nederlandse autoriteiten beschuldigden van laksheid in het bestrijden der .sluikhandel, speciaal wat de roomboter betreft, was voor de N.TJS- aanleiding naar Zeeuws- Vlaanderen te komen. Op' de vraag, of de douane die pas een. auto met 2200 kg boter had veroverd actief was geworden raar aanleiding van de Belgische beschuldiging, antwoordde de in specteur. dat dit zeker niet het geval was. De ambtenaren zijn dag en nacht in touw om de botersmokkel te bestrijden, was het antwoord van mr Van Os. Het veroveren van de laatste TERNEUZEN. Gehoorton. 15 sept. Hendrik Leonardus. z. van Hubrecht H. Grim en Rosa M. Barbé (Boven- ■areg 79). 17 sept. Louis John, z. van Anthonic P. Verlinde en He lena Y. Riddering (Iepenlaan 70). Sandra Monique, d. van Pieter W. vfc Zeeuw en Pieternella Bareman tGeraniamstraal 2). 18 sept. Pie- Xer Cornells, z. van Willem Zegers en Atlriana .T. de Bokx (won. te Zaamslag). 19 sept. Freddy, z. van Jan P. Bos en Mary Cramer dNarcisstraat 1). 20 sept. Andries, x van Andries van Alphen en Josina M, van Drongelen (Crocus- straat 20), Jan Koob, z. van Jan de Wilde en Hendrika M. Ruben tAxelsestraat 174). 21 sept. Caro- £na Koosje, d. van Thomas van ?ien Berg en Margaretha H. de Groet 'da Costastraat 4). Htiu.-aangiften. 17 sept. Mari nut Kiaassen.. 30 j., jm. en Maria Helena Nieuwenhuijse (van Hoe- dekenskerke), 28 j., jd. Gelein Goihaam Meertens (van Hoek), 21 3- jm.. en Cornelia Maria van de Wege, 19 j., jd. 22 sept. Dirk Mar tinis van Langevelde, 23 j., jm. en Hendrika Janna van Wjjck, 21 j., :3d. Ferdinand Petrus Smolenaers, 22 j, jm en Oda Margaretha Gel derland. 20 j., jd. Overlijden. 15 sept. Ludovicus •Se Caluwé. 84 j., weduwn. van E. Claeys. 17 sept. Jacobus Dekker, 25 ju schtg. van J. Dieleman. 18 sept Catharina Francina van Kêrkvoort, 79 j., echtg. van P. Meeusen. 19 sept. Petrus Alphon- 5Bs Marie van de Bilt, 39 j., echtg. -wan D. M. E van Esbroek. 20 sept. Dirk Johannes Jacobus de Bruijne, 58 j, echtg. van T. Pieters. Eduar- «tas van de Velde, 67 j., echtg. van SI C. Leenknegt (won. te Wesl- dorpe). Cornelis Jan Michielsen, 36 j„ echtg. van L. E. Van Grem- terghen. Natuurlijk, aldus de heer Van Os, zal het smokkelen zolang blij ven bestaan ais er verschil in prijs is. De inspecteur der Invoer rechten en Accijnzen vertelde dat wanneer de mensen wisten hoe er vaak met de gesmokkelde bo ter wordt omgesprongen, zij deze zeker niet zouden kopen. In aller lei schuurtjes en stalletjes wordt de roomboter uit de wikkels ge daan en opnieuw verpakt. Over hygiëne moet men in dergelijke omgevingen en gedurende deze handelingen maar niet spreken. TERNEUZEN Terneuzense kermis was niet druk Zoals van te voren door velen werd voorspeld, is de Terneuzen se kermis, die sedert zaterdag avond weer tot het verleden be hoort, niet erg druk geweest. Vooral de eerste dagen was het bijzonder stil door het uitermate slechte weer van dinsdag en woensdag. Zelfs de woensdag- markt heeft daardoor geen door gang kunnen vinden. Feitelijk begon de kermis dus pas donder dag en dat is voor de établisse menten van vermaak al heel laat. Ook in de cafés was het over het algemeen, een enkele uitzon dering daargelaten, niet bijster druk. Zaterdagavond heeft, ge woontegetrouw, mede door net mooie weer, hieropi ffibii uitzonde ring gemaakt. Toen waren er reeds vanaf de namiddag veel be zoekers uit de omtrek in Ter- neuzen, die voor 't grootste deel in de stad bleven tot het uur van het einde van de kermis 1960 Heropening Smallegange's groenten-, fruit- en bloe- men zaak Een jaar of vier geleden open de mevr. wed. Smallegange aan de Axelsestraat 192 te Terneuzen een kleine zaak in groenten en fruit. Zover van het centrum weg zou men niet zo gemakkelijk een winkel gaan zoeken, maar ook aan die kant breidde Terneuzen sterk, uit en bleek het voor vele nieuwe bewoners vaak een uit komst dat er een dergelijke win kel zq dichtbij was. Al spoedig bleek dat de winkelruimte, die inderdaad maar bescheiden af metingen had, te klein werd. Er werd een nieuw gedeelte bijge bouwd, ongeveer even groot als de winkel, en de opening d&arvan had vrijdag 1.1. plaats. Hiervoor bestond van de zijde van zaken relaties en vriende ngrote belangstelling. Het is inderdaad een fraai ge deelte dat er bij is gekomen. De kleuren zijn met zorg gekozen, er is een uitstekende verlichting en, daar er weinig „opschik" is: te vinden, is de ruimte flink ver groot. Zij is speciaal gereser veerd voor de verkoop van bloe men en dit artikel verhoogt dis aantrekkelijkheid van een ruimte altijd, voor welke doeleinden de ze ook bestemd is. In ieder geval is het een grote verbetering. Voor mevr. Smallegange in de eerste plaats, omdat er volop ruimte in haar winkel is ver-kre gen, maar evenzeer voor de clien tele, omdat zij weten dat aan hun belangen en wensen de nodige aandacht kan worden besteed, was geslagen. AXEL. De Harmonie „De Volharding'' bracht bezoek aan Zoute-Spui. De harmonie van Zaamslag „De Volharding'' was zaterdag middag voor haar jaarlijks be zoek aan het Zoute-Spui. Het blijkt dat dit bezoek zowel bij de harmonie als bij de bewo ners van Zoute Spui zeer in de smaak valt. Er is een muzika'e [wandeling gemaakt en met en kele mooie marsen bleef de stemming er wel in. Ook kreeg zodoende de voet balvereniging SpuiHoek een bijzonder tintje, omdat het ge zelschap, in haar keurige uni formen uitkomend, de attentie had deze wedstrijd muzikaal op te luisteren. Dirigent Meijers en zijn man nen marcheerden een paar maal rond het terrein, hetgeen door het bestuur van v.v. Spui en het publiek bijzonder op prijs werd gesteld. SAS VAN GENT Mutatie. De heer A. P. Rullens, assis tent van 's Rijks belastingen van de visitatiepost der invoerrech ten en accijnzen alhier, is met ingang van 16 okt. a.s. verplaatst naar Roosendaal. VLISSINGEN. Commissaris van politie gaat heen. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 nov. 1960 eervol ontslag verleend aan de commis saris van politie C. van der Mark, met dankbetuiging voor de dien sten, als zodanig bewezen. MAANDAG 26 SEPT. TerneuzenLuxor-Theater 8 uur: En eeuwig zingen de bossen. Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. Leger des Heils, Donze- Visserstraat, 35 en 79.30 uur: Bazar. Axel: Het Centrum: 8 uur: Jeugd in de nacht. DINSDAG 27 SEPT. TerneuzenLuxor-Theater 8 uur: En eeuwig zingen de bossen. Leger des Heils, Donze- Visserstraat, 35 en 79.30 uur: Bazar. i DE BOTERSMOKKEL. Belgische douane neemt smok kelauto met 1000 kg boter in beslag. E(?p. dezer dagen heeft de Bel gische douane onder de gemeen te Balemgem een personenauto inbeslag genomen met 1000 kg gesmokkelde boter. Blijkens de verpakking was de boter afkomstig uit Nederland. (Adv.) KEN DODE BIJ FRONTALE BOTSING Twee motorrijders zijn zater dagmiddag in de Tweede Hugo de Grootstraat in Amsterdam frontaal tegen elkaar gebotst. De 22-jarige monteur J. Witte uit Amsterdam, die een der motoren bestuurde, kwam om het leven- De bestuurder van de andere mo tor, de 54-jarige betonvlechter J. Pater uit Amsterdam, werd met een schedelbasisfractuur in het Wilhelminagasthuis opgenomen. NOG EEN DODE BIJ VERKEERSONLUK. De 40-jarige mej. H. Briek is in de nacht van zaterdag op zon dag in het academisch ziekenhuis te Groningen overleden aan de gevolgen van een aanrijding. Zij. reed zaterdag op haar brom fiets uit haar woonplaats Wa genborgen de rijksweg Scheem- daDelfzijl op om deze over te steken en merkte te laat dat er een personenauto aan kwam. OUDE MAN NA VAL VAN TRAP OVERLEDEN Zondagmorgen werd de 74-jari- ge K. Raatjes in het portaal van zijn woning aan de Sumatra- straat te Amsterdam dood aan getroffen. De man is waarschijn lijk in de nacht van zaterdag op zondag van één hoog van de trap gevallen. De buren vertelden la ter, dat zij omstreeks half drie wel een bons hadden gehoord, maar zij hadden daaraan geen aandacht geschonken. Alvorens de raad de agenda be gint af te werken werd de heer J. C. de Bruijn als raadslid ge ïnstalleerd in de vacature Jac. de Braai. De voorzitter hoopte op een prettige samenwerking waarop de heer De Bruijn in zijn dank woord uiting gaf aan de moei lijke taak die hem werd opge legd om waardig zijn voorganger te vervangen. Bij de ingekomen stukken be vonden zich diverse verificatie- rapporten. Op één hiervan had de heer Bockstael een aanmer king betreffende achterstallige huren. Hij informeerde of een van die achterstallige huren soms betrof een pand in de Hol- landastraat, dat reeds geruime tijd leeg staat. Dit bleek niet het geval te zijn dit is een woning welke toege wezen is aan de Stijfselfabriek. Dit bedrijf zoekt een speciale kracht en houdt een woning voor functionaris open. Half oktober zal de woning bewoond worden. De Stijfselfabriek betaalt prompt de huur van deze woning. Aanbieding van de gemeente begroting voor 1961. Deze weid in handen van d'e commissie ge steld. Hetzelfde gebeurt met de be groting van dé gemeentelijke in stelling voor sociale zorg voor 1961. Voorstel tot wijziging van ar tikel 3, 2e lid, van het reglement voor de gemeentelijke instelling voor sociale zorg in de gemeente. De heer De Maaïjer zag gaarne enkele aanvullingen of wijzigin gen in het reglement, nadat de voorzitter had medegedeeld dat men van 3 raadsleden weer wil terugvallen op 2 raadsleden om de heer De Braai, die nu geen raadslid meer is, in de gelegen heid te stellen zitting te blijven houden in de sociale dienst. De heren Bockstael en Colsen vragen zich nu af of het gesol met het reglement nu eens en voor altijd'klaar zal zijn. Vorig jaar werd door de K. V. P.-frac- tie geageerd tegen het wijzigen van 2 naar 3 raadsleden zuiver om principiële redenen. Destijds heeft de heer De Braai en de andere fracties gemeend dat het door 69) KARL UNSELT (Nadruk verboden.) .,Daar hebben wij het al. zei Böhme en knikte goedkeurend. Een levend bewijs voor mijn veronderstelling, hoe zeer mijn door u gesmade buik bedreigd werd en misschien nog wordt.' Lüduecke sprong op, liep naar het raam en keek over de straat. ..Ik zie niemand." Böhme en juffrouw Maas kwamen achter hem staan en stelden eveneens vast, dat het bewijs voor de be dreiging van Böhme er niet meer was. „Is er zeker vandoor gegaan, meende Böhme gelaten. Als hij er nog was, zou hij mij trou wens toch niet hinderen." Zij gingen weer zitten en Lüdecke informeerde niet zon der kennelijke bezorgdheid naar Eva en haar moeder. „Zij dragen hun lot voorbeel dig," zei Böhme. „Veel hoop koesteren zij niet. Van Ram- dohr hebben zij niets meer ge hoord. De commissariële leider die door de overheid is aange steld is een man die niets van bedrijfsvoering afweet. Zonder Vandrey zou hij opgelaten zijn. Die is wel in orde. Ze moesten gedurende enkele vrije dagen werken ten behoeve van een de legatie uit Korea. Het bedrijf zou dan als bewijs van vriend schap een bijdrage geven. Van drey en zijn mannen zagen hen aankomen. Geen mens kwam opdagen. Wel, toen trok men eenvoudig het bedrag waarvoor ze die dagen hadden moeten werken van het overige loon af en de delegatie kreeg op die manier het vriendschapsge schenk. Maar spreek Vandrey niet meer over Korea. Hij stak een sigaar op, waar mee hij te kennen gaf, dat hij nog wel een poosje hier wilde blijven. Voor juffrouw Maas was dat het teken om in de an dere kamer aan haar werk te gaan. „Die is haar gewicht in goud waard" zei Böhme, toen zij weg was. „U beseft niet wat u haar te danken hebt. Eigenlijk had u haar afhandig willen maken. Net wat ik nodig heb." „Kan ik me voorstellen," zei Lüdecke. „Overigens weet ik haar toch wel te waarderen. Weet u eigenlijk, dat zij het ge weest is, die me heeft laten ar resteren?" „Wat?" Böhme staarde hem verstomd aan. Toen sloeg hij zich op een dij. „Geweldig! Dat l!ad ik niet achter haar gezocht. Pittig is dat. Jammer, dat u niet nog wat langer hebt moe ten zitten. Misschien was zij dan toch nog bezweken." „U bent een gevoelsmens!" „U overdrijft sterk, meneer Lüdecke," antwoordde Böhme lachend. Ik weet immers hoe uw firma er voor staat. Eigenlijk bent u failliet. U wilt het alleen niet toegeven." „Ik maak mezelf niets wijs," meneer Böhme. „Maar omdat ik u juffrouw Maas niet gun, daarom alleen al zal ik niet failliet gaan, nü zeker niet." Böhme lachte ondeugend en trok aan zijn sigaar. .In orde," zei hij toen nuch ter. „Vind ik ook al goed. Ten slotte zou ik een klant verlie zen, als ik juffrouw Maas kreeg, 't Doet me plezier, dat u zich niet direct cioor me laat intimideren." Hij haalde vervol gens een brief uit zijn binnen zak die hij Lüdecke overhan digde. „Van juffrouw Ramdohr met hartelijke groeten. Ik hoop. dat u nu immuun bent tegen de inhoud, die ik me wel kan voorstellen." Haastig had Lüdecke de brief aangenomen en mompelde iets, wat ongeveer klonk als„toch een nette vent." Hij opende de brief en begon onmiddellijk te lezen. Böhme sloeg hem oplet tend gade. Ineens liet Lüdecke de brief zinken en keek Böhme scherp aan. „Is die brief werkelijk van juffrouw Ramdohr?" „Dat neem ik toch wel aan. Ik heb natuurlijk niet naast haar gezéten, toen zij hem schreef." „Ze vragen me naar ginds te komen. Mijn neef hecht daar grote betekenis aan," zei Lüdecke onzeker. „Hij zou de vader van Eva dan misschien vrij kunnen krijgen." „Misschien. Zet u maar een dikke streep onder dat woordje, meneer Lüdeck. Vergeet het niet." „Als ik maar wist!! mompelde Lüdeck en begon de brief nog eens te lezen en wel woord voor woord, terwijl hij als het ware iedere letter proef de. „Ik heb er lang over moeten nadenken, merkt Böhme op, of ik u de brief wel zou geven. Ik vond het niet prettig." ..Wist u dan, wat er in staat?" „Ongeveer. Mevrouw Ram dohr maakte zo'n paar zinspe lingen. Zij sprak over haar zoon Jochem, de blijkbaar invloed probeert uit te oefenen op zijn zuster. Sinds de vader is wegge haald speelt hij de baas over moeder en zuster. Hij staat helemaal onder invloed van een van zijn leraren. Meneer Lüdecke, ik weet, hoe groot de verleiding voor u is, omdat u economisch feitelijk aan de grond zit. Daarom deed het mij zoeven plezier u te horen zeg gen. dat u alleen al het bijltje er niet bij neer wilt gooien, omdat u mij juffrouw Maas niet gunt." (Wordt vervolgd.) I een actie was tegen de heer De j Braai. Straks bij de benoeming zal blijken dat dit niet het 1 geval is geweest. De K. V. P.- fractie zal vóór de wijziging van 3 naar 2 leden stemmen en vol ledig de candidatuur van de heer De Braai steunen. Ze hopen al leen dat dit de laatste maal is dat het reglement gewijzigd wordt. Bij de stemming blijken de K. V. P.-fractie en Gemeente belangen 8 stemmen vóór de wijziging te zijn, terwijl de P. v. d. A.-fractie en Prot. Chr.- fractie 3 stemmen tegen waren. Hierna werd de heer De Braai benoemd in de gemeentelijke so ciale dienst. Vorige vergadering werd het voorstel aangehouden om 2 leden te benoemen in de raad van bestuur voor de afval waterleiding omdat de raad wenste dat iemand van de Sasse industrie zitting zou kunnen nemen. De ^asse industrie heeft hiervoor aangewezen ir. R. H. van Krevelen, directeur van de C. G. S., en B. en W. stellen ver der kandidaat burgemeester R. A. J. den Boer. Burgemeester Den Boer en ir. Van Krevelen werden als zodanig benoemd. De heer De Groff merkte op dat de Sasse raad een geheel andere zienswijze heeft als bijv. de raad van Terneuzen, die niet genegen was een industrieel te benoemen. De voorzitter vond dat de zaak I in Sas van Gent ook geheel an ders ligt als in Terneuzen. Hier heeft de industrie er veel meer belang bij dan bijvoorbeeld in Terneuzen. De heer F. J. A. Marquinie kreeg 36 m- hij aan de Prinsen- kade voor de bouw van een ga rage omdat bleek dat de diepte niet voldoende was. De heer De Meijer informeerde of de daar voorgenomen bun galow-bouw dan niet in gevaar kwam. Dit bleek niet het geval te zijn en de voorzitter was er nog niet zeker van of de bungalow-bouw daar door zou gaan, aangezien heel wat grond opgevoerd moet worden. Aan de woningbouwvereniging „Vooruit" werd grond in erf pacht gegeven voor 20 woningen in aanvulling op de reeds uitge geven 18 woningen in een voor gaande raadsvergadering. Voor deze 20 woningen wordt een be drag gevoteerd van 175.000, Een der raadsleden vraagt of de bouw reeds gegund werd. De voorzitter antwoordt dat dit nog niet gebeurd is aangezien de toe stemming van G. S. nog niet werd ontvangen. Hij dacht wel dat de toestemming zeer vlug zal afkomen zodat tot gunning kan worden overgegaan. Het Zeeuwsch Consultatie bureau ontvangt een jaarlijkse subsidie van 75, - waarbij de heer De Meijer wenste geacht te worden tegengestemd te hebben. Eindelijk hebben we een voor loper op de bebouwingsvoor schriften voor de bebouwde kom, zei de voorzitter. Maar de heer Colsen had bezwaar tegen het feit dat de uitvoerende macht bij B. en W. kwam te liggen. Hij wil de de bevoegdheid aan de raad houden. Indien dit voorstel zou worden aangenomen dan zou weer een i langdurige procedurekwestie vol gen zodat het weer geruime tijd zou duren eer dat deze verorde ning van kracht kan worden. Met dit voor ogen zou de heer Bock stael er maar van af willen zien. De meeste raadsleden zagen niet op tegen de langdurige pro cedure-kwestie en met 7 stem men vóór en 4 tegen werd het voorstel om de bevoegdheid aan de raad te houden, aangenomen. De Nederlandse Heide Mij kan in DACW-verband brandblus- vijvers aanleggen in de gemeen te. Aangezien Sas van Gent zeer waterrijk is, is vijveraanleg al leen nodig in plan-West. De heer De Meijer zou deze vijvers gaarne tegelijkertijd als verfraaiing zien zoals in Oost burg en in Groede. De raadsleden zijn het daar mede eens als maar geen bouw grond hieraan opgeofferd wordt. Het is de bedoeling deze vijvers in geplande groenstroken aan te leggen. Hiervoor zal ongeveer een bedrag nodig zijn van 2800. Een verzoekschrift van de stichting Humanistisch Thuis front om een bijdrage in de kos ten van het vormingscentrum voor militairen „Het Coornhert- huis" te Driebergen werd op voorstel van B. en W. afgewezen aangezien Humanistisch Thuis front reeds subsidie ontvangt. Omdat het voor de 13e maal zou afgewezen worden vond de heer De Rijk dat men deze keer maar eens een subsidie van 5 moet toekennen aan de Bond tegen het schenden van Gods Heilige naam. De raad nam het voorstel over en verleende 5 subsidie. De raad voteerde een bedrag van 122.000,voor het bouw rijp maken van het 3e deel van het exploitatieplan „West". De heer Van Assche sneed bij dit onderwerp de kwestie-brand gangen aan. Met de grote regen val vande laatste dagen zijn bijna alle brandgangen veranderd in kanaaltjes. Een bedrag van 1.000 wordt gevoteerd in de deelname in de electrificatie van een gedeelte van de onrendabele gebieden in de gemeente. Het betreft de elec trificatie van de landbouwer Audenaert. De raadsleden drongen er bij B. en W. op aan om contact met de P. Z. E. M. op te nemen, om i ook de andere gebieden te elec- I trificeren. Ook aan het 100 %-plan van ,de Waterleidingmij wordt mede- I werking verleend en de raad stelde voor dit doel gedurend. ,30 jaar een jaarlijkse bijdrage .te verlenen groot ƒ1.500. Veel stof tot commentaar gaf de herhaalde behandeling van het verzoekschrift van de N.V. Gebr. Broere te Dordrecht om vergunning tot het ingebruik- nemen van gemeentegrond voor het plaatsen van een benzine pomp. De meeste raadsleden konden geen gronden vinden om dit ver zoek af te wijzen, men vond dat de gemeente zich niet mocht be geven op het vlak om uit te ma ken of een bedrijf zich mag vesti gen ja of neen. Hiervoor zijn an dere instanties. Aan de N.V. Gulf Oil werd ver gunning verleend een benzine pomp bij te plaatsen aan de Oost kade. De gemeentebegroting voor 1960 werd zonder bespreking gewijzigd. Rondvraag. De heer De Meijer informeer de of het openbaar aanbesteden welke op verzoek van een gedeel te van de raad is gebeurd voor het fietspad van de Poelstraat, de Beatrixstraat herbestraten en het schoonmaken van een ge deelte van de leiding vóór- of nadeel heeft opgeleverd voor de gemeente. Prompt antwoordt de voorzit ter hierop dat de openbare be steding een bedrag te zien gaf van 7.310 terwijl bij onderhand se besteding het gedaan zou zijn geweest voor 4.867,althans dat was de raming, zodat er een nadelig verschil in zit van 2.443,—. Dit grenst aan zwendel, riep de heer Bockstael uit. De heer De Groff vond dat men dit werk niet had moeten gunnen. Maar wat wil men dan wél, was de repliek van dé voorzitter. Eerst wil men niet dat onder- handsbesteed wordt en als dan de openbare aanbesteding nadelig uitvalt, zou men weer iets anders moeten gaan doen. De twee eerste objecten had men in eigen beheer kunnen uit voeren, maar voor het schoon maken van de leiding beschikt men niet over de nodige mate rialen. Da heer De Groff informeerde hoe het staat met het rusthuis, in casu het bezoek van Gedepu teerde Staten. De voorzitter deelde mede dat deze bijeenkomst plaats vindt op dinsdag 11 oktober a.s. om 1215 uur op het gemeentehuis. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. HERVORMDE KERKBOUWACTIE AFGESLOTEN. De Hervormde Kerkbouwactie, die op 26 september 1959 begon, is zondag afgesloten met een kanselboodschap van het Mode- ramen van de Generale Synode. De actie heeft geresulteerd in een bedrag van 10.181.497. Se dert de actie begon kwamen 15 kerken gereed en werd met de bouw van achttien kerken begon nen, Wanneer voldoende bouw- i volume verkregen wordt zullen i in 1961 in totaal 54 van de 160 kerken in aanbouw zijn. In de kanselboodschap die gis teren in de Hervormde Kerken werd voorgelezen, dankt het Mo- deramen niet allleen voor de fi nanciële bijdragen, maar vooral voor de eensgezinde inspanning die betoond werd. TERNEUZEN. In de afgelopen week hebbi'i zich in deze gemeente gevestigd' M. P. Slui, O 10, van Vlaardin- gen; A. Croes, Jul. van Stolberg' str. 22, van Aruba (N.A.J. Witte, Iepenlaan 124, van Axe„' Wed. C. S. Dielemande Jonge Tuinstr. 15, van Axel; M. J. Hamann, Noordstr. 71, van N"e Ginneken: A. M. P. C. Brouwer 0 6, van Heerlen; K. v. d. Heuvel Van Steenbergenlaan 25a, van Lej" den; C. v. Hoof, Nwe Kerkstr. van Rosmalen; A. M. Hurkniar: Nwe Kerkstr. 17, van Someren: V. d. Heuvel, Dijkstr. 5, van h teren; B. B. v. d. Broek, Kerkstr. 17, van 's-GravenMS, M. R. v. LaereVerdurmen, Ker=* str. 13, van Hontenisse; E. R-,vïl, Laere, Kersstr. 13, van Honlenis- P. de Braai, Hondiustr. 12. van Hoek; .T. Hamelink, Fabrieksstr- 7, van Kerkrade. Vertrokken: I. A. M. Broeckaert Oostel. Bolwerk 10, naar Hontenis se; R. P. H. v. d. Goes, de Blok ken 5, naar Delfzijl; J. Verhag Axelsestr. 66, naar Axel; A. V; Lust, Noordstr. 71, naar HUI» i 1 E. Buitink, Bovenweg 54, naa Hulst: J. L. W. de Waele Dok weg 61, naar AxelE. A. v. d. H. gen, Oranjestr. 24c, naar Utreen W. G. de Vriend, Axelsestr. V*- naar Breukelen; J. C. M. Tu^cj! Vluchthaven, „Ada", naar ze H. Scholten, Kersstr. 11, naar terdam; P. M. Simons, Bernhara str. 11, naar Vlissingen; J-~ Tjeerde, Emmalaan 20, naar J* kum; A. C. Pladdet, IJsbaanstr. naar Hilversum; J. J. Labyt, jesweg 33, naar Rijswijk.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2