Uit de Provincie ZWITSAL bïïv IN DEGREEP VAN DE ANGST HOEST UW KIND...? VOO Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 16 sepi Vrijdag 16 september l%jl TERNEUZEN AXEL. DE MOORD OP HET 11-JARIG JONGETJE UIT SEVENUM 150 militairen zoeken naar de vlaggetjes en de zaag OPENING STATEN-GENERAAL SLUIS VLISSINGEN DE JODEN IN DE SOWJET-UNIE NEWYORKSE HAVENARBEIDERS BOYCOTTEN DE „BALTIKA" Nederlands schip in aanvaring met Zweeds scheepje DE SPIONAGEZAAK- MITCHELL en MARTIN Begin de dag met TEG-jam Ledenverlies van Britse labourpartij AGENDA TWEE SPOORLOOS VERDWENEN AMSTERDAMSE JONGETJES TERECHT Knapen dobberend in kano door gemeentewerkman aangetroffen De „Discoverer"-cabine waargenomen ROOF IN FRANKRIJKl Bandieten hebben tot cci| waarde van anderhalf miljoen nieuwe frank buitgemaakt Ook „Nederlandse" toto-moeilijkheden in België 500 gr. Slageri VULPEI BELGISCHE DOUANE NAM AUTO MET 900 KG BOTER IN BESLAG. In het begin van deze week. midden in de nacht, heeft de Belgische douane onder de ge meente St. Laureins (B.) een personenauto met 900 kg ge smokkelde boter in beslag geno men. Auto en boter vertegen woordigen een waarde van naar schatting 4000. De Belgische bestuurder van de auto, een zekere De C., af komstig uit Watermand-Oude man (B.) werd gearresteerd. HET DELTAPLAN. Onder voorzitterschap van de heer J. C. Haspels, burgemees ter van Bussum, heeft de Neder landse Vereniging voor Gemeen tebelangen in Middelburg haar jaarcongres gehouden. Tijdens deze bijeenkomst heeft ir. A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-direc teur van Rijkswaterstaat, een causerie gehouden over het Del ta plan, waarna dr. ir. J. P. van Aartsen, hoofdingenieur bij de Rijkswaterstaat, over de gevol gen van dit plan heeft gespro ken. Gisteren heeft het gezel schap een bezoek gebracht aan de drie-eilandenwerken te Veere en Vrouwenpolder, waarna een rondrit over Walcheren werd ge maakt. Daarbij werd een bezoek gebracht aan de Westkapelse zeedijk en de nieuwe zeewering bij Vüssingen. Ir. Dibbits zei o.m., dat bij de werken aan de afsluitingen steeds nieuwe aspecten naar vo ren komen, o.a. in verband met het leggen van steen. Tot dusver werden de stenen met hand kracht op de zinkstukken ge bracht, thans geschiedt dit, na twee jaar van proefnemingen mechanisch. De arbeidsintensi teit wordt hierdoor verminderd tot een honderdste van de vroe gere, hetgeen* in verband met het geringe aanbod van werk krachten belangrijk is. Dr. ir. J. P. van Aartsen zei dat de recreatie goede mogelijk heden zal bieden en dat het Zeeuwse meer tot ver buiten onze grenzen bekendheid zal krij gen. Ondanks de toenemende recreatiemogelijkheden in Zee land zal het Deltagebied minder welvarend blijven dan de omrin gende gebieden, zo meende hij. Tijdens de discussie over de voordrachten werd ook het pro bleem van de verzoeting bespro ken. Ir. Dibbits zei te menen, dat de algehele verzoeting van het Zeeuwse meer zeker 100 jaar in beslag zal nemen. Over vijf jaar echter zullen bepaalde gedeelten reeds zodanig verzoet zijn, dat grote gebieden hiervan kunnen profiteren. Bi] het drie-ellandenplan zal een landaanwinst worden be reikt van 2000 ha: 1700 ha hier van is vruchtbaar land, 300 ha is zandgrond, zo werd gezegd. Opbrengst collecte De alhier gehouden huis-aan- huis-collecte ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds heeft in totaal opgebracht 844,65, waarvan 26,31 te Driewegen en ƒ75,60 te Sluiskil. Jo Kant kampioen stieekploeg- wedstrijd O. Zws-Vlaanderen Begunstigd door bijzonder fraaie weersomstandigheden is zaterdag j.l. de jaarlijks terugke rende ploegdemonstratie gehou den. Om 1 uur riep de voorzitter, de heer Vercauteren, de deelnemers, de jury, de genodigden en pu bliek een hartelijk welkom toe. Deze stralende zomerdag stelt velen in staat om landwerk te verrichten, en daar zijn we blij om. maar aan de andere kant wordt het bezoeken van deze wedstrijd er door* beïnvloed, al dus de voorzitter. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de heren gebroeders De Feijter, die het perceel bouwland beschikbaar stelden, en die op allerlei wijze hun volle medewer king geven. Hierna verkreeg de heer A. Loeve het woord voor het ver strekken van richtlijnen aan de ploegers, terwijl hij tevens de redenen mededeelde waarom tot een nieuwe methode van wentel- ploegen was besloten. Het startschot klonk en daar mee was de strijd begonnen. Het bleek toch niet zo eenvoudig te zijn als aanvankelijk werd ver ondersteld op deze lichte grond. Een goede grondlegging stel de ook nu weer hoge eisen aan de afstelling van de ploeg. De jury, gevormd door de he ren J. Scheele te Terneuzen. R. Borm te Hulst, H. Buijsse te Biervliet, Jac. de Feijter te Axel, C. Maris te Zaamslag en C. Ver hulst te Axel, had een zware taak om in-^orte tijd dit aantal deelnemers aan de wedstrijd te klasseren. Nadat de rekencommissie E. Rademakers, L. de Regt, M. Raas en I. Meessen de cijfers had verwerkt, kon de landbouwconsu- lent ir J. A. H. Hacnen tot uit reiking van de prijzen overgaan. De spanning bleef tot het laatst toe bewaard door de uitslag in omgekeerde volgorde bekend te maken. De kampioens-wisselbeker werd uitgereikt aan de heer Jo Kant te St Jansteen, die bovendien door Shell Nederland N.V. met een radio werd beloond. De twee de prijs, een medaille en een foto- toestel van Esso Nederland N.V. ging naar de heer J. Dieleman te Axel. Na afloop van de prijsuitreking sprak de voorzitter nog een woord, waarin hij iedereen, die tot het welslagen van deze wed strijd had medegewerkt, hartelijk dank betuigde. De volledige uitslag was als volgt: 1. Jo Kant te St Jansteen 79 pnt; 2. J. Dieleman te Axel 78'a pnt; 3. P. de Kraker te Driewe gen TlVi pnt; 4. P. Jansen te Hoek 76 pnt; 5. P. van Hoeve te Terneuzen 75V£ pnl'6. A. Stur- tewagen te Axel 73 pnt; 7. L. Kerckhaert te Hengstdijk 72'2 pnt; 8. J. Haak, Braakmanpld. 70 pnt; 9. H. Verschuren te Stoppel dijk; 10. A. de Kraker te Zaam slag; 11. A. de Koeijer te Zaam slag; 12. H. Volleman te Stoppel dijk; 13. Do Jansen te Hoek; 14. de Pooter te Zaamslag; 15. Wieland te Zaamslag. Mr. W, C. Uiterwaal, officier van Justitie bij de rechtbank in Roermond, die het onderzoek leidt in de zaak van de moord op het elfjarige jongetje Hans Hermans uit Sevenum heeft gistermorgen desgevraagd mee gedeeld, dat op het ogenblik nog 150 militairen bij het on derzoek zijn ingeschakeld. Zij zoeken in de omgeving van de plaats, waar het lijkje werd ge vonden. naar de vlaggetjes die aan de fiets van het jongetje bevestigd waren en naar de zaag, welke hij bij zich had. Op 1250 meter van de vindplaats van het lijkje, is woensdag ook een kolenschop aangetroffen, welke gebruikt kan zijn bij het begraven van het lijkje. Deze schop is op het ogen blik luchtdicht verpakt. Men heeft deze voorzorg genomen, om de schop eventueel te kun nen gebruiken bij een sorteer- proef. Het feit, dat de dader kenne lijk alle tijd genomen heeft voor het voltrekken van zijn daad, heeft de autoriteiten die met het onderzoek belast zijn de gedachte ingegeven, dat men niet. te doen heeft met een ..passant", doch met iemand die gezocht moet worden in de (ruime) omgeving (30 km) van de plaats van de misdaad. Mr. Uiterwaal deelde voorts mede. dat de staat waarin de kleding van het jongetje is aan getroffen. toen het lijkje werd ontdekt, grond geeft voor het vermoeden, dat het kind in alle gemoedsrust, zijn moordenaar moet hebben gevolgd. Het schijnt zich niet in het minst verzet te hebben. Mr. Uiterwaal heeft woensdagavond in Venlo nog, overleg gepleegd met poli tie autoriteiten. Bij de politie zijn vele inlich tingen binnengekomen van mensen die menen een ver dacht individu te hebben waar genomen, maar deze inlichtin gen waren zo uiteenlopend dat daaruit nog geen concrete aan wijzingen naar voren zijn ge komen. Naar wij vernemen zullen de Prinsessen Beatrix en Irene mede de plechtige opening van bet nieuwe zittingsjaar der Staten- generaal op as. dinsdag bij wonen. Bezoek Stadhuis. De eerste dagen van deze week werd het publiek van Sluis in de gelegenheid gesteld het geres taureerde stadhuis te bezichti gen. Hiervan werd een zeer ruim gebruik gemaakt. Alle bezoekers waren enthousiast, over de fraaie en historisch aangepaste inrich ting. Stoffelijk overschot geïden tificeerd. Thans is vastgesteld, dat het stoffelijk overschot, dat woens dag bij het lichten van het kust vaartuig „Bermuda" in dit schip werd aangetroffen, dat van de 18-jarige Jacob Sturm uit de Prinseseraat in Vüssingen is. Zoals bekend kapseisde deze Delfzijlse kustvaarder op 20 jan. bij het binnenslepen .voor de in gang van de Nieuwe Waterweg, de bemanning van vijf koppen meesleurende. Twee bemannings leden worden nog vermist en men hoopt deze in het gelichtf schip aan te treffen. Donderdagochtend heeft een felle brand gewoed In een ano- diseertnrichtiug aan de Hoogte Kadijk in Amsterdam. De voorzitter van het Joods wereldcongres en de Zionistische wereldorganisatie, dr. Nahum Goldman, heeft donderdag te Pa rijs gezegd te hopen de Russen ertoe te kunnen brengen Russi sche Joden toestemming te ver lenen zich bij hun familie in Is raël te voegen. Goldman zej dit toen hij rap port uitbracht over de positie van de Joden in de Sowjet-Unie. Volgens hem worden tegen de Joden in de Sowjet-Unie als in dividuen geen discriminerende maatregelen genomen maar als gemeenschap vallen zij wel on der dergelijke maatregelen, n.l. op het gebied van de taal, het onderwijs en de godsdienst. De Joodse gemeenten in de andere communistische landen hebben meer vrijheid, aldus dr. Goldman. (Adv.) Het vakverbond r an Newyork- se havenarbeiders heeft besloten niet behulpzaam te zijn bij het aanleggen van de „Baltika" het schip waarmee Chroesjtsjef naar New York reist en niet de bagage van de Sowjetpremier te lossen. Een groep havenarbeiders zal de „Baltika" tegemoet varen en door het roepen van leuzen, spandoeken etc. uiting geven aan haar afkeer van de aan wezigheid van Chroesjtsjef in New York. Een orkestje zal „zo hard mogelijk" „God bless Ame rica" spelen, aldus een der vak- bondleiders, Thomas Gleaso'n. Voor de Zweedse kust ter hoogte van Halmstad, ca. 120 km ten zuiden van Gothenburg, is de Nederlandse kustvaarder „Tiny" (496 ton. uit Groningen) in aan varing gekomen met het Zweed se scheepje „Anna". De „Anna" zonk en één van de twee opvarenden wordt vermist. Hij is waarschijnlijk verdronken. Het Nederlandse vaartuig heeft de reis naar Halmstad voortgezet. Vincent. Burke van het Ame rikaanse ministerie van Defen sie heeft donderdag op een bij eenkomst van de subcommissie voor Defensie van het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat er sinds de vlucht, naar Rus land van de twee code-deskundi gen Mitchell en Martin enkele nota's met instructies verdwe nen zijn. Mitchell en Martin hadden de heschikking gehad over deze nota's, die met de hand waren geschreven. Burke verklaarde voorts dat er op het ogenblik geen bewij zen voorhanden zijn, dat beide overlopers deel hadden uitge maakt van een bende of dat zij medeplichtigen hadden gehad. Burke merkte op dat. Mitchell en Martin de veiligheid van de Amerikaanse verbindingen niet kunnen aantasten. Zij kunnen de Russen echter wel helpen bij hun pogingen om de Russische verbindingen veiliger te maken. Er worden geen documenten vermist, aldus Burke. Het is echter mogelijk dat Martin en Mitchell afschriften van docu menten hebben gemaakt. .>»iaag~»i 1»"—* Rodebessengelei voor fijnproevers! 0.98 Fris en niet te zoet. De Britse Labourpartij heeft in het afgelopen jaar 105.200 le den verloren en haar begro tingstekort bedraagt. ruim 44 000 pond sterling tegen ruim 17 000 pond het vorig jaar. Dit is te lezen in een rapport van het, bestuur dat zal worden voorgelegd aan het jaarlijkse congres van de partij dat van 3 tot 7 oktober in Scarborough wordt gehouden. Het aantal personen dat contributie be taalt blijft echter nog groot: 6.436.986. Hieronder vaïlen ech ter allen die aangesloten zijn bij vakbonden. De Labourpar tij telt deze tot haar leden. Ve le van hen stemmen echter in feite conservatief. Van het ge noemde aantal zijn 8347.526 di rect lid van de partij. De andere zijn vakbondsleden. ir door 61) KARL UNSELT Nadruk vei boden. VRIJDAG 16 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Thpter, 8 uur: 6 mannen en een dan seres. ZATERDAG 17 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: 6 mannen en een dan seres. Concertgebouw, 8 uur: De ondergang van de Mary Deare. Zuidersportpark, 4 uur. Tern. Boys I—S.V.D. I. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Operatie Petticoate. Buschmann, achterover geleund in zijn stoel, luisterde naar de uiteenzetting, zwijgend en schijn baar volkomen ongein tèresseerd, zodat Ramdohr er onrustig van werd en al berouw kreeg zich 7,0 openhartig te hebben laten gaan. Hel gezicht, dat hij een paar minuten geleden nog voer dat van een onbezorgde Jongen ge houden had, was ondoorgronde lijk en gesloten. Toen Ramdohr haperde, om dat de blinde muur, waar hij tegen scheen te praten, hem enerveerde, zei Buschmann kort af en bijna verontwaardigd: „Gaat u toch verder, doctor. Er ontbreekt toch nog iets." En ondanks zijn aarzeling ging Ramdohr verder. Hij deed het als onder een geheime dwang, waar hij zich niet aan kon onttrekken. „Vreselijk," fluisterde Ilse hees, toen Ramdohr ophield. Buschmann, vol verwachting door zijn toehoorders aange staard, verroerde zich niet. Zijn ogen waren tot smalle spleetjes samengetrokken en alleen zag men onder de huid van zijn kaken de süieren werken. „Hintertur, zei u?" vroeg hij onmiddellijk op benepen toon. ...Ja. Zo heette die agent." Flotseling vloog Buschmann overeind en bleef een poos in die stijve houding zitten, ri.e ech ter iets had van de spanning van een strakgespannen veer, die ieder ogenblik kon springen. Maar zijn blik was nog star. „Ik geloof," zei hij toen, „dat die man beneden voor hel. huis staat. .Als ik me niet vergis, heb ik hgjn gezien, toen ik binnen kwam." Ramdohr sprong op, klaarblij kelijk gereed om naar beneden te snollen. Buschmann greep hem met zacht geweld bij zijn arm. „Gaat u alstublieft weer zit ten, doctor. Als het die man is, waar u over gesproken hebt, dan laat hij zich niet vangen als een vlieg. Die neemt zijn maatrege len wel en als u de politie opbelt, wordt hij tijdig van te voren ge waarschuwd door lieden die hem moeten dekken." „U schijnt tamelijk goed op de hoogte te zijn, meneer Busch mann," merkte Ramdohr scherp op en ging weer zitten. „Dat ben ik inderdaad. Wees u maar blij." „Ik zou niet welen, waarom," pareerde Ramdohr koeltjes. „Misschien komt het u of uw bmer nf meneer Liidecke nog wel eens te goede." Ilse richtte zich thans op en zei, terwijl zij zich naar Busch mann toebogo: „U hebt nog niets gezegd over wat dr. Ramdohr allemaal ver teld heeft. U zult begrijpen, dat ik benieuwd ben wat u daarover denkt. Daar hangt voor ons im mers zeer veel van af." Ramdohr knikle instemmend. „Ja," antwoordde Ramdohr zachtjes. „Dank u," zei Busch nann en stak hem de hand toe die Ram dohr aarzelend drukte. ,lk kan me wel voorstellen hoe moeilijk het, u gevallen is, dat allemaal te vertellen. Dat moet u wetkelijk van mij aannemen. Mn uw ver trouwen hebt u mij c:r grote dienst bewezen. Als k alles zo eens overdenk, wat ik in ue laat ste dagen heb gehoord, g -zien en gemerkt, krijg ik namelijk de in druk, dat mijn opdracht alleen maar een facade is voor ;en heel andere taak, die mij waarschijn lijk daarna zal worden toebe deeld. En deze laatste taak, dat zeg ik u heel openhartig, is dan gericht op de kern van de zaak, die u mij geschetst hebt." „En zult u die opdracht ook aannemen?" vroeg Ilse gespan nen. „Ja," antwoordde hij zonder aarzeling en toen hij zag, hoe zij het hoofd liét zakken, ver volgde hij: „Het zou dwaas zijn, juffrouw, het niet te doen." „Dus dan houdt u zich toch met onzuivere zaakjes bezig," zei ze bezorgd. „Of ze zuiver of onzuiver zijn, hangt alleen af van de vraag, welke handen er zich mee bezig houden," antwoordde hij glim lachend, „Terwijl ik met mijn onzuivere zaakjes bezig was, als ik mij van uw formulering mag bedienen, heb ik hier verdraaid veel mensen leren kennen, dié voor onzuiverheid een bijna zie kelijke neiging aan de dag leg gen. Het begint met belastingont duiking en het eindigt met het aanbrengen van concurrenten. U zou verbaasd staan als u wist met wat voor 'n eerbiedwaardig gezelschap ik mij daarmee be vind. Gelooft u mij vrij, dat ik mij aan de overkant onder de eenvoudigste mensen, die zwij gend, maar oneindig dapper hun onverdiend lot. dragen, duizend maal beter thuisvoel dan hier in al dat opdringerige neonlicht, in de zachte kussens van prachtige auto's ach, praat me toch niet over zuiverheid." „U brengt," merkte Ramdohr met enige scherpte op, uitgere kend die westerse kringen te berde, waar geen enkel fatsoen lijk mens zich mee wenst te ver eenzelvigen. Maar dit terzijde. Wij dwalen nu af van de vraag die ons het meest bezighoudt. U bent, als ik het openhartig mag zeggen, gedelegeerd door de een of andere dienst van de over zijde." (Wordt vervolgd.) Twee jongens van 9 jaar uit Amsterdam-Zuid René A. K. en Johannes F. H. V. die sinds woensdagmiddag half één spoor loos yvaren, zijn donderdagmid dag door een gemeente-arbeider dobberend in een kano in de Schinkel achter het Olympisch Stadion in Amsterdam aange troffen. Om half Iwaalf woensdagmid dag was Hans uit de Cornells Schuytstraat zijn vriendje in de Valeriusstraat gaan afhalen. De kinderpolitie en de recher che hebben overal vergeefs ge zocht. Ook in do nacht van woensdag op donderdag is er vooral gezocht in do omgeving van hel Beatrix- en het Vondel park. De jongens hadden al meer hlijk gegeven graag een hut te bouwen en erin te kamperen. Rechercheurs van de kinder politie hebben gisternacht het Beatrixpark, de omgeving van de Zuidelijke Wandelweg en enige bouwwerken afgezocht. Ook in de omgeving van het Stadion poogde men een spoor van de verdwenen jongens te vinden, omdat een jongen ver klaard had dat hij bpiden daar woensdagmiddag omstreeks drie uur had gezien. De naspeuringen waren evenwel vruchteloos. DOBBEREND IN KANO Een gemeente-arbeider heeft donderdag omstreeks het mid daguur de bpide jongens dobbe rend in een kano in de Schinkel achter het Olympisch Stadion aangetroffen. Hij herkende één (Adv.) Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met KINDER HONING SIROOP van de jongens, omdat hjj h„l signalement van zijn vader h«l gekregen. De attente gemeent.J werkman nam de longent m„, I een mee en leveide 70 aan <-[ kinderpolitie over. Omstiet». I half twee arriveerden ze op iiP bureau ran deze pOUtiedfend Uit hot voorlopig vérhoor ri bleken dat de avontuurlijke .in,,.! gons de nacht „ergens arii!*»| hot stadion" hebben doorj.pl bracht. De beide jongens hebben rt»l nacht in een tuinhuisje doorj; .1 bracht, zo is uit het verhoor vaJ liet avontuurlijke tweetal p-.| bleken. Officieren van de Amerikaan se luchtmacht hebben meege deeld dat een vliegtuig de ruim tecabine van de „Discoverer" heeft waargenomen. Het appa raat werd op 320 kilometer ten noordwesten van Christmas Is land en 1.300 tot 1.600 kilometer ten zuidwesten van Hawaii ge zien. De officieren zeiden te verwach ten dat een amfibievliegtuig de cabine omstreeks 13.00 Neder landse tijd zal hebben bereikt om haar te bergen. Het gemeentebestuur en het be drijfsleven van Assen hebben voorgoed willen afrekenen met het fabeltje, dat de hoofdstad van Drente het saaiste en ver velendste provinciestadje van Nederland is. Woensdag waren dames en heren uit alle delen van het land, die in de afgelopen jaren kritisch over Assen hadden gesproken, in het „Haagje van het noorden" bijeen. Met dit ini tiatief verdiende Assen eigenlijk kritiek-asters van de criticasters. Dorus was er ooksamen met de grijze toneelspeelster Rika Hopper, die bjjna 83 ja»r geleden in Assen werd geboren- Foto boven: Burgemeester mr. P, P. Agter en mevr. Rika Hop per maakten met Dorus, in zij" hoestbui op wielen, een ware zegetocht door Assen. Foto on der: Dorus verzette bovendien met een bulldozer het eerste zand voor de bouw van een verk?ers- tunncL lil de afgelopen 24 uur jic!).l ben bandieten in Frankrijk juj welen en geld tot een total- waarde van bijna anderhalf mil l joen nieuwe frank buitgemaakt! Prinses Lamia El Solh, de 23-1 jarige echtgenote van Prins Moul lay Abdallah van Marokko. mis.[ te bij terugkomst-in haar hoitil in West-Parijs van haar kaptair]| juwelen en reischèques tot ê«i gezamenlijk bedrag van een mil-1 joen nieuwe frank. In Parijs roofden drie gemas I kerde mannen bij een juwelie'l juwelen ter waarde van 150.00. Franse frank. De Brusselse rechter heeft «er. in de Belgische hoofdstad ga. vestigde Nederlander vero" - deeld tot een boete van 40Ö.ÓD11 frank ƒ30.000 wegens over treding van de Belgische loterii- wet. Zijn publiciteitsfirma hart I enkele jaren geleden een nieuw I soort „toto" georganiseerd. V.oci* 10 frank konden reeds ingp- vulde formulieren met uitslagen I van Belgische voetbalwedstrijden worden gekocht, die recht gaven op de aankoop van huishoude lijke artikelen en kans gaven op een geldprijs. Volgens het door de Belgisch» justitie ingestelde onderzoek werden wekelijks voor een be drag van zes tot.ificftt miljoe: frank aan formulieren verkpej' De winst van de*-firma bedroe', van 40 tot 150 procent. Behalve van overtreding van de loterijwet werd de Nederland se directeur van de firma, de heer J. V. S„ schuldig bevonden aan prijsopdrijving. Een mede werkster van de firma werd ver- ordeeld tot een boete van 4.000 frank. Heden overlee en kalm in het sabéth Ziekenl Sluiskil, onze Secretaris-Per meester, de hec L. DE C A El in de gezegende van ruim 84 ja; Zijn nagedacht» bii onze vereni ere gehouden w De Onderlii Paardenvel* „De Doelm Samenwerk te Sluiskil. HET BEST EN DE LE Sluiskil. 15 scp bij aankoop 500 crair -of 500 gram of 500 gram of 500 gram E Onze prima VAN STEE! AMERIKAANS BA GEWOND BIJ VER ONGEVAL De 42-jarige New Y( kièr John William hèeft donderdagochten verkeersongeval op de merweg in Amsterdarr stige verwondingen op Hij reed in volle va huurauto tegen een rijdende vrachtauto 01 sftnenauto kwam ondci wagen Jerecht. De 0 d*ensi iranriide politie «r Hffferilin uit ziJ positie bevrijden. Het in zijn borstkas en bu en brak daarna af. 1 de héér Hefferman snijwond san een knie overgebracht naar h< minagasthuis. Ofntrent de oorzaal ongeval ts niets beker Dé zwaar beschadij nénauto is voor een overgebracht naar he' resu van politie. De heer Heffernat Amsterdam op weg n wijk, waar hij deelnec dertiende „Intèrnation Summèr School" vooi vende aankomende ba KIND DOOR VAL 1 GEWOND De driejarige Johar van den Heuvel is wo dag uit hèt raam van lijke woning in de Tid gevallen. Iièt ventje-v hoogte van drie mete en liep een schedelbt op. On een onbewaal had het knaapje kans de vensterbank te kl FELLE BRAND VER ANODISEERBED Eén korte, felle b gisterochtend het drijf van dé C.V. Aio Hoogte Kadijk in A binnenstad vrijwel woest. Drie houten 1 tien meter lang en ter diep, waren in ko het vuur veranderd blakerde resten. D< neelsleden, die in de het werk waren, kor de werkplaatsen ve meesten hunner slaaj meer in hun kleding ten te redden, zó sne vuur om zich heen. Even na half tit brand uit in de aan vaart (achter de Hoo gelegen loods, waari bak pètroleum bevor werklieden heeft de klaard vlak voor de sigarettenpeuk te 1 liggen in de nabijh oliebak. Hij heeft n< de peuk uit te trap zonder resultaat. Ht boden in de werkpla ken. De brandweer j na de alarmering he tè brand" omdat het een dicht bebouwde legen, vlak naast*een mis. Het ontbreken 1 dit pakhuis aan t brandende loodse id voor verwoesti DODELIJK ONI ie 50-jarige Roze is donderdagmor -jilekweg onder d

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2