ien! and, IN DE GR VAN DE ANGST Verdere reisbeperkingen voor West-Berlijners Beursoverzicht Het proces-Pratt Radio en Televisie Protest tegen beperking van Chroesjtsjefs bewegingsvrijheid Donderdag 1 5 september 1 960 owrooms te Amsterdam, t U kennismaken met vector van Nederland! VOONPLAATS! ÊCIALIST TELEFOON 2056 PRIJS: GR. VACUUM BLIK 250 GR. 178 150 150 130 m-koffie kost welis- luhbeltje meer dan de rpakte AH koffie Iijd lager in prijs dan kwaliteitsmerk. lik als een normaal lik. Sluit het met bet egelend plasticdeksel 'is krijgt. ijn ALBERT- HEIJN N.V. - ZAANDAM DE VRIJE ZEEUW 16e jaargang no. 5087 Nadat zij eerst het reizen van Westduitsers naar Oost-Berlijn heeft beperkt, heeft de Oost duitse regering dinsdag bekend gemaakt, dat zij met ingang van 15 september niet langer de gel digheid van Westduitse passen voor inwoners van West-Berlijn zal erkennen. Volgens een com muniqué van de voorlichtings dienst van de Oostduitse regering zullen alleen de door de West berlijnse autoriteiten uitgereikte persoonsbewijzen in Oost-Berlijn als geldig erkend worden. Deze Oostduitse maatregel volgt op de in het afgelopen weekeinde getroffen Westelijke sancties tegen de reisbeperking voor West-Duitsers naar Oost- Berlijn. Bij reizen door Oost-Duitsland naar andere landen zullen de Westbcrlijners krachtens de nieuwe regeling van de Oost duitse autoriteiten een doorreis- visum krijgen. De Oostduitse radio heeft ge meld, dat de passen van de bonds republiek „wederrechtelijk" aan inwoners van West-Berlijn zijn verstrekt. Bij reizen 'van West-Berlijn naar de bondsrepubliek (West- Duitsland) is zoals tot dusver het Westberlijnse persoonsbewijs, zonder speciale doorreisvisa, vol doende, aldus de Oostduitse be kendmaking. Burgers van de Duitse bondsrepubliek zullen voortaan met hun persoonsbewijs naar West-Berlijn kunnen reizen. Hun pas wordt niet als geldig beschouwd. Naar de mening van politieke waarnemers wil Oost-Duitsland met zijn nieuwe maatregelen zijn opvatting onderstrepen, dat W. Berlijn niet bij de bondsrepubliek Duitsland (West-Duitsland) be hoort. De Russische militaire com mandant in Oost-Berlijn, gene raal Sacharof, heeft het protest van de Westelijke geallieerde commandanten tegen de Oost duitse reisbeperkingen „met be slistheid" van de hand gewezen. De Westelijke commandanten hadden op 31 augustus in scher pe bewoordingen reeds tegen de eerste reisbeperkingen gepro testeerd die door Oost-Berlijn met het oog op een bijeenkomst van vluchtelingen en ontheemden in West-Berlijn waren afgekon- digd. In zijn antwoord beschuldigt de Russische commandant de drie Westelijke mogendheden van misbruik der verbindingswegen tussen West-Duitsland en Ber lijn. Sacharof schrijft ten slotte, dat in West-Berlijn de laatste tijd steeds meer tegen de Oostelijke staten gerichte bijeenkomsten werden georganiseerd, „hetgeen de toch al gespannen situatie in West-Berlijn nog ingewikkel der maakt". De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Herter vindt het een ernstige zaak, dat de Sowjet-autoriteiten in Duitsland de door de Oostduitsers ingevoer de reisbeperkingen goedkeuren. Hij zei dit op een persconferentie. In Bonn voeren de Westelijke drie met West-Duitsland bespre kingen over het Berlijnse vraag stuk. Over het verloop daarvan kon de minister niets meedelen. In het Normandische plaatsje Amblie heeft een vogel kortsluiting en een breuk in een hoogspanningskabel ver oorzaakt die aan een persoon het leven heeft gekost en onge veer twintig kleine branden heeft doen ontstaan. De Sowjetregering heeft dins dag in een nota bij de Verenigde Staten geprotesteerd tegen de „beperkingen zonder weerga" die premier Chroesjtsjef zijn op gelegd wanneer hij in de Ver enigde Staten is ter bijwoning van de algemene vergadering der Verenigde Naties. Zoals bekend heeft de Ameri kaanse regering op grond van „veiligheidsoverwegingen" ver zocht dat de premier het eiland Manhattan, waar het hoofd kwartier der Verenigde Naties is gevestigd, niet zal verlaten. In de Sowjet-nota wordt de maatregel der Amerikaanse re gering een onvriendelijke daad jegens de Sowjet-Unie genoemd, gericht op belemmering van het wérk der Sowjet-delegatie op de vijftiende zitting van de alge- men vergadering en op het slech ter maken van de internationale sfeer op het ogenblik dat de hoofden van vele staten nieuwe pogingen willen doen om de in ternationale spanning te ver kleinen. UNILEVERS ZEER VAST EN NATIONALE HANDELSBANK BOVEN DE 200 Er heerste woensdagmiddag in de Unilever-hoek bij de opening een echt ouderwetse drukte. De grote groep van belanghebben den zeilde heen en weer en op het moment van de „gongslag' (opening) ontstond een zeergroot lawaai door de bied- en laatkoer- sen. De openingskoers werd vast gesteld op 836, tegen dinsdag als slotkoers 813%. Hiermede zette het fonds het herstel van de vo rige dag met verdubbelde kracht verder voort. Het werkelijke ge leden financiële verlies van de maatschappij in verband met de Planta-affaire zal, aldus de beurs, zeker niet van invloed zijn op het uit te keren dividend over 1960. Het was hoofdzakelijk iiet publiek dat tot aankopen van de stukken overging want de arbi trage kon in dit fonds internatio naal weinig uitrichten. Na een kwartier werd het veel stiller in de Unilever-hoek en in de openingskoers kwam verder weinig verandering meer. Er werd nog 839 gedaan en het fonds sloot op vrijwel het hoog ste peil van de dag. De Unilever- waarden lagen dinsdag in Wall- street in de markt, dit in tegen stelling met aandelen Kon. Olie, die er lager noteerden. Dit was dan ook aan de prijs voor de olie-aandelen woensdagmiddag op het Damrak te merken, want deze stukken noteerden op 123,70 gulden, een halve gulden bene den het vorige slotniveau en het laagst sedert maanden. AKU's deden flink mee door belangstelling voor de rayon aandelen van Westduitse zijdeen boekten op 528 een koerswinst van bijna 8 punten. In de Phi- lipshoek was het ook gisteren uiterst kalm en met de koers stijging wilde het ook niet erg vlotten. Na 'n opening op 1250, te gen dinsdag als slotkoers 1240% schommelde de koers gedurende de verdere beursduur rond de 1245. Hoogovens liepen op van 898 tot 903 en boekten op deze koers een winst van 14 punten. De handel was kalm. Aandelen Nat. Handelsbank werden weer eens in een open hoek verhandeld en lagen vast in de markt op oude geruchten, dat deze bank zal worden over genomen. De speculatie voerde in deze hoek de boventoon en er ging een post van 25 aandelen in één klap om op 201, waardoor de „brug" van 200 pet. werd ge nomen. De koers van dinsdag was 198%. Later op de middag werd nog 202 voor de stukken betaald. De scheepvaartaandelen lagen gisteren goed gedisponeerd in de markt met koerswinsten van doorelkaar circa 5 punten. Van Ommeren werd zelfs 10 punten hoger geadviseerd. De handel bleef binnen beperkte grenzen. In de cultuursector gebeurde ook gisteren geen schokkende dingen. Amsterdam Rubber en HVA gaven een betere tendentie te zien. In de Staatsfondsenhoek was de stemming vast doch de handel gering. Mogelijk dat „Prinsjesdag" volgende week be tere perspectieven voor deze hoek zal bieden en er op of vóór deze gedenkwaardige dag van rege ringszijde een nieuwe staats lening zal worden aangekondigd, aldus de beurs. In de lokale afdelingen waren de grootbanken en de bieraan delen in herstel. Aandelen Pa- dang Portland Cement werden op 18 pet geadviseerd tegen een laatstgedane notering op 15 pet. Deze koersstijging was het ge volg van speculatieve aankopen in een kleine markt. Op de in courante markt werden aandelen Rubatex verhandeld op 135 tegen dinsdag 125. Prolongatie 3% pet. Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen Beursindices 12/9 13/9 14/9 587.30 586.57 391.89 344.09 339.28 342.88 172.26 172.47 175.97 234.50 230.10 230.59 154.56 152.64 155.46 411.24 409.16 413.21 N abeurskoersen AKU 521 slot 521 (526) Kon. Olie: 123.50—123.70 slot 123.50 123.70 Philips 1223—12.40 slot 12.23 (1243%) Unilever 825—835 slot 825 836%) Hoogovens 908—912 slot 908 905%) Ulbricht en GrotawoKl Walter Ulbricht, die maandag tot voorzitter van de nieuw- ingestelde Oostduitse staatsraad is benoemd, heeft te kennen ge geven nu niet langer meer als plaatsvervanger van premier Grotewohl te willen fungeren. Grotewohl is een der plaatsver vangers van de voorzitter van de staatsraad geworden en aldus in feite ondergeschikte van Ulbricht, de omgekeerde toestand van voorheen. Ulbricht heeft in een schrijven aan Grotewohl ge vraagd dat de Volkskamer hem van zijn functie van eerste vice- premier ontheft, aldus meldt het Oostduitse persbureau ADN. De Sowj et-regering staat er op dat de Amerikaanse regering strikt de verplichtingen nakomt die zij op zich heeft genomen op grond van de overeenkomst over de vestiging der centrale instel lingen van de V. N. De Sowjet regering verwacht verder dat de Verenigde Staten er voor zorgen dat het hoofd der Sowjet-delega tie zich ongehinderd kan bewe gen tussen New York en Glén Cove, het gebruikelijke hoofd kwartier van de Sowjet-delegatie tijdens de zittingen der algeme ne vergadering. AMERIKA VERWERPT PROTEST. De Verenigde Staten hebben 't Russische protest tegen het be- sluit de bewegingsvrijheid van Chroesjtjsef in New York te be perken van de hand gewezen. De Amerikaanse nota is dins dagavond op de Sowjetambassa- de in Washington overhandigd. De beperking van de bewegings vrijheid van de Sowj et-premier tot Manhattan heeft geenszins ten doel de normale werkzaam heden van de Sowjet-delegatie bij de algemene vergadering van de Verenigde Naties te hinderen, zo wordt in de Amerikaanse nota gezegd. „Een verblijf buiten het eiland Manhattan is geen essen tieel onderdeel van de normale activiteiten van een delegatie bij de V. N.-assemblée," zo wordt hieraan toegevoegd. Zoals bekend heeft de Ameri kaanse regering aangevoerd dat de beperkingen slechts ten doel hebben de veiligheid van de Sow- jet-premier te verzekeren. De voorzitter van de commissie voor on-Amerikaanse activiteit uit het Huis van Afgevaardigden, Francis Walter, heeft verklaard van „diepe afschuw vervuld te zijn over de parade van beulen van Oost-Europese landen waar van New York City het toneel zal zijn". Hij zegt dit in een boodschap aan de voorzitter van de verga dering van in slavernij gebrachte Europese landen, dr. Peter Zenkl. Walter doet echter 'n beroep op de Oost-Europese vluchtelingen „zelfs in de afschuwelijke ogen blikken van Chroesjtsjefs circus optocht, de belangen van de Ver enigde Staten niet uit het oog te verliezen. DE TOESTAND IN BERLIJN Een Westduitse regerings woordvoerder heeft op de vraag of West-Duitsland (evenals de drie westelijke mogendheden) van plan is reisbeperkingen ten opzichte van Oost-Duitsers in te voeren, gezegd dat Oost-Duitsers nog steeds vrijelijk West-Duits land kunnen bezoeken met alleen de gebruikelijke identiteitscon- tróle aan de grens tussen Oost en West-Duitsland. „Wij beschouwen het verkeer tussen Oost- en West-Duitsland als intern Duits verkeer", zei hij. De Westduitse autoriteiten zul len echter geen reispassen meer uitgeven aan Oostduitsers die een reis buiten Duitsland willen maken. Het gaat bij de maandag afge kondigde tegenmaatregelen van Westelijke zijde in antwoord op de Oostduitse beperkingen van het verkeer met OostBerlijn dus om twee afzonderlijke din gen: De Westelijke geallieerden verstrekken Oostduitsers geen doorgangsvisum meer voor rei zen naar Westelijke landen en anderzijds geven de Westduitse autoriteiten aan Oostduitsers geen reispassen met bepaalde termijn meer af waarmede deze tot nog toe -met achterlating van hun Oostduitse documenten in West-Duitsland verder naar het buitenland konden gaan. Inmiddels wordt van de zijde van de Oostduitse communisti sche partij de campagne tegen het aangekondigde bezoek van de Westduitse president Lübke aan West-Berlijn voortgezet. Dit bezoek wordt een „nieuwe uitda ging" genoemd en in het bijzon der richt de kritiek zich tegen het feit dat de Westberlijnse Se naat heeft opgeroepen tot het hijsen van de vlag op alle open bare gebouwen van donderdag tot zaterdag. MEXICO 150 JAAR ONAFHANKELIJK Maandag begonnen in Mexico de feestelijkheden ter gelegen heid van het feit dat 150 jaar ge leden de onafhankelijkheidsoor log tegen Spanje begon. De vie ring duurt een maand. Op 1 september 1810 riep Mi guel Hidalgo y Costilla, de pa rochiepriester van Dolores, in de staat Quanajuato, de bevolking op zich van het Spaanse juk te bevrijden. Na een oorlog die elf jaar duurde was Mexico onaf hankelijk. Het hoogtepunt van de feeste lijkheden is donderdag, wanneer president Adolfo Lopez Manteos in Dolores (thans Dolores Hi dalgo) de „grito" (kreet) van Hi dalgo y Costilla zal herhalen. Doorgaans heeft deze plechtig heid plaats op de Zocalo, het gro te plein in het hart van Mexico City. dooi KARL UNSELT 60) Nadruk verboden. T „Zouden we niet gaan zitten, meneer Buschmann?" nodigde hij hem met een hnadbeweging uit. „Dat kunnen we doen. De fron ten zijn nu immers duidelijk af getekend. U wilt nu proberen, mij op een gemoedelijke manier in te palmen, omdat het anders niet gaat." Ilse lachte, trok een verge noegd gezicht en ging zo gemak kelijk mogelijk zitten, wat er op wees, dat zij zich van het kat- en muisspel heel wat voorstelde. Bruno geeuwde, stond op en zei, dat hij direct terugkwam; hij moest zijn vader iets zeggen van een patiënt; dat had hij ver geten. Toen hij was weggegaan, merkte Buschmann op nadat hij op zijn horloge had gekeken: „Veel tijd heb ik ook niet meer. Ik weet immers niet, wat u met mij van plan bent. Mis schien wilt u mij wel laten ar resteren." „Daar komt niets van in, zei Ilse zeer beslist. „Tenminste hier niet. Als mijn gast staat u onder mijn bescherming." „Dank u, juffrouw. Dat is on getwijfeld een bescherming die de moeite waard is." Dat schijnt iets te worden tus sen die twee, dacht Ramdohr bezorgd. Ongelooflijk, die jonge meisjes van tegenwoordig. „Zouden we niet eens verstan dig met elkaar praten?" begon hij toen welwillend. U bent im mers een bijzonder intelligent mens, meneer Buschmann. Dat heb ik wel gemerkt." „Captatio benevolentiae", on derbrak Buschmann hem met lichte spot. „Bravo!" riep Ilse uit en nam een sigaret. Buschmann gaf haar vuur waarbij hun vingers elkaar aanraakten. Zij keken elkaar vluchtig even aan en Buschmann glimlachte fijntjes. „Cicero hebt u dus ook gele zen," zei Ramdohr zuurzoet. „Maar op die twee woorden na alles ook weer vergeten. U ziet, doctor, dat de juiste toepas sing van een enkel citaat vol komen voldoende is om voor een belezen en intelligent mens te kunnen doorgaan." Ramdohr lachte en zijn lach was oprecht. „U bevalt mij hoe langer hoe meer. Het spijt mij eerlijk, dat Fidel Castro leidt Cubaanse delegatie naar V. N. Het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat de Cubaanse afvaar diging naar de Verenigde Naties onder leiding zal staan van de premier Fidel Castro. De minis ter van Buitenlandse Zaken Roa en de directeur van het natio nale instituut voor landbouw hervorming, Jimenez, maken eveneens deel uit van de dele gatie. TUNNELPERIKELEN IN ANTWERPEN Tunnel voor het zware vrachtverkeer op spitsuren vanaf morgen gesloten De toenemende verkeersopstop pingen in de Antwerpse Schelde- tunnel, die uit slechts twee rij banen bestaat, hebben het Ant werpse gemeentebestuur een voorlopige, maar ingrijpende maatregel doen nemen. Met ingang van donderdag zal voor een proefperiode van zes maanden op de spitsuren de tunnel voor het zware vracht verkeer worden gesloten. Men hoopt door dit besluit, dat uiteraard door het wegvervoer 'heftig wordt aangevallen, de gemiddelde snelheid van het verkeer aanmerkelijk te kun nen opvoeren tijdens de top- uren. De maatregel geldt voor vrachtauto's van vijf ton en meer. Deze maatregel heeft bij onze zuiderburen opnieuw de nood zaak voor de aanleg van een tweede oeververbinding over de Schelde in Antwerpen doen in zien. De opstoppingen in de tun nel en op de aanvoerwegen zijn te vergelijken met die in Rot terdam. Enkele maanden ge leden werd officieus in Brussel vernomen, dat de Belgische re gering in principe had besloten financiële steun te verlenen voor de bouw van een hangbrug met een lengte van 2,5 kilometer en een hoogte van 55 meter boven het wateroppervlak. Het voornaamste argument zou daarbij zijn geweest, dat de aanleg van een tunnel meer dan het dubbele 1,75 miljard Bel gische frank zou kosten dan een brug. Antwerpen zelf zou de voor keur geven aan een tweede tun nel, omdat voor een brug oprit ten van ieder twee kilometer nodig zullen zijn, die moeilijk zijn in te passen in de stedebouw- kundige plannen van de stad. Officieel is overigens de defi nitieve beslissing nog niet be kend gemaakt. wij elkaar onder zulke verdachte omstandigheden hebben moeten leren kennen. Toe, draagt u er toch ook iets bij om de lucht te klaren. Daarmee zoudt u onge twijfeld ook uw gastvrouw een groot plezier doen." „Een gevaarlijke verleider, vindt u niet?" zei Buschmann tegen Ilse. „Nu zeg het alstublieft niet, dat hij gelijk heeft." „Inderdaad zou het mij erg veel plezier doen," zei Ilse met nadrukkelijke ernst, „als er tus sen u en ons geen geheimen meer bestonden, waardoor een weerzien onmogelijk zou wor den." Buschmann, zichtbaar getrof fen door de ernstige toon en ook door wat Ilse zei, bleef geruime tijd peinzend voor zich uit kijken en scheen iets te overwegen. Ramdohr noch Ilse durfde hem te storen; op zijn gezicht zagen zij een uitdrukking als van een verdwaalde, die iedere stap over denkt, omdat hij de gevaarlijke nabijheid van een afgrond ver moedt. Terluiks sloeg dr. Ramdohr dat gezicht gade, dat hem aan een onbezorgde grote jongen deed denken, ondanks de scherpe trekken, die door ontbering en harde ervaringen er in gegrift stonden. „Zegt mij eens, doctor," vroeg Buschmann plotseling, zich losmakend uit zijn gepeins, „bent u familie van die Ramdohr, die aan de overkant een genationa liseerd bedrijf leidt?" Die vraag kwam voor Ramdohr zó onverwacht, dat hij een ogen blik sprakeloos was. Beschuldigde krijgt om de zes weken aanvallen Een psychiater heeft dinsdag, de tweede dag van het proces tegen de 53-jarige Afrikaanse boer Pratt die beschuldigd wordt van een poging tot moord op premier Verwoerd van Zuid- Afrika, voor de rechtbank ver klaard, dat Pratt een epilepticus is, die om de zes weken aanval len krijgt. Psychiater Chesler zei dat hij een medische verklaring had ondertekend, waarin Pratt „zeer onevenwichtig" en „gevaarlijk agressief" wordt genoemd. Hij had Pratt behandeld van 1954 tot 1958. Toen hij Pratt voor de eer set keer onderzocht, verkeerde deze in een schemertoestand ten gevolge van een epileptische aan val. Pratt had een schokbehan- deling gekregen, maar bleef lij den aan periodiek terugkerende, diepe depressies en neigingen tot zelfmoord. Chesler verklaarde, dat er zich naar zijn mening in augustus '58 een ongeneeslijke organische ver andering in Pratts hersenen heeft voorgedaan. Zijn intellect werd hierdoor aangetast en hij werd ziekelijk achterdochtig, aldus Chesler, Vlak voor deze verandering had Pratt een bloedverwant aan gevallen. Hij stond toen op het punt om naar het buitenland te vertrekken en verklaarde dat hij iedereen zou vermoorden, die in vloed op zijn vrouw zou trachten uit te oefenen, aldus Chesler. De psychiater zei dat Pratt ook te kennen had gegeven dat hij naar Nederland wilde om zijn kinderen te ontvoeren. Chesler verklaarde dat hij Pratts familie gewaarschuwd had, maar dat zij zijn advies in de wind had geslagen. Toen heb ik Pratt aangeraden naar een andere psychiater te gaan, aldus Chesler. De rechtbank bepaalde later, dat Pratt gedurende twee weken ter observatie in een kliniek bij Pretoria zal worden opgenomen. De voormalige S.S.-generaal Sepp Dietrich is officieel ver zocht Oostenrijk te verlaten „wegens de emoties die door zijn verblijf inh et land zijn ge wekt". Hij was in de provincie Burgenland op jacht. Er waren krachtige protesten tegen zijn aanwezigheid in Oostenrijk ge uit. Zo had de „Arbeiterzei- tung", het orgaan van de so cialistische partij, geschreven dat Dietrich de laatste verdedi ger van Wenen is geweest en dat hij verantwoordelijk is voor het merendeel der verwoes tingen welke bij de strijd om de stad zijn aangericht. Radio- en televisiestation op Cuba in beslag genomen De Amerikaanse radio- en televisie-onderneming „C. M. Q." en het radiostation „Radio Re- loj", beide op Cuba gevestigd, zijn door de Cubaanse regering in beslag genomen. Als reden voor de inbeslag neming wordt opgegeven dat de onderneming en het station door de eigenaars „in de steek zijn ge laten". Goar Mestre, president-direc teur van de onderneming „C. M. Q.", tevens eigenaar van Radio- Reloj, is op het ogenblik in het buitenland. VRIJDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Dit en het andere; 10.05 Morgenw.; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Orgelspel; 11.40 Gram.; 12.00 Gram 12.20 Voor de landbou wers; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Sport; 12.50 Draai- orgelmuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Theaterorkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Kamermuziek; 14.30 Voordracht; 14.50 Omroep- dubbelkwartet; 15.05 Gevar. pro gramma; 16.00 Hammondorgel; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Gram. 17.25 Lichte muz.; 17.50 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Gevar. muz.; 18.50 De punt jes op de i; 19.00 Voor de kinde- „Ja," zei hij eindelijk. „Dat is mijn broer. Kent u hem?" „Nee, ik heb maar één keer zijn naam gehoord." „Misscheni in verband met uw opdracht?" vroeg Ramdohr met spanning, want hij hoopte, dat Buschmann nu kleur zou beken nen. „Neen. U kijkt mij zo onge lovig aan. Werkelijk niet, doc tor. U had het daarstraks over iemand, die u zeer na staat en rond' wie zich allerlei nare din gen afspelen. Ik mag zeker aan nemen, dat u mij ervan verdenkt iets met die dingen uitstaande te hebben. Vraagt \l mij maar gerust uit. Ik zal u eerlijk ant woord geven. Meer kan en mag ik ook niet doen." Daar Ramdohr aarzelde, moe digde Ilse hem aan, de wens van Buschmann in te willigen. Zij vond het niet meer dan fair, vooral wijl het tegemoet kwam aan het verlangen van Ramdohr de atmosfeer te zuiveren. „Het is een risico, Ilse," zei Ramdohr, nog altijd gereser veerd. „Wat u van mij wenst, is voor mij ook een risico, doctor," gaf Buschmann hem in overweging. „Niettemin ben ik bereid mij aan u over te leveren." „Nou, goed dan, meneer Busch mann," zei Ramdohr vastbera den. Eh vervolgens schetste hij in grote lijnen de situatie van zijn broer en die van zijn vriend Lüdecke en hoe het tot hun ar restatie was gekomen. (Wordt vervolgd.) ren; 19.10 Meisjeskoor; 19.30 Het platteland nü; 19.45 V.P.R.O.-nws; 20.00 Nieuws; 20.05 25 jaar natio nale reclasseringsdag; 20.10 Film rubriek; 20.20 Zang en gitaar; 20.35 Het plan Nationale Omroep 1960 van de V.P.R.O.; 20.50 De wereld vergadert; 21.00 Muzikale vakantieverhalen; 22.00 Jazzmuz. 2215 Buitenl. weekoverz., 22.30 Nieuws; 22.40 Zorg om de mens; 23.00 Soc. nieuws in Esperanto; 23.10 Muziek-revue; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.,; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.40 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram.; 10.35 Chansons; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.10 Pianospel; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Lichte muz.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram.; 13.45 Vraagbaak voor vrouwen; 14.00 Gram. 14.30 Klassieke en moder ne meesterwerken; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Sopraan en piano; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Lichte muziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte muz.; 18.10 Vati caanse act.; 18.25 Gram.; 18.30 Lichte muziek; 18.50 Emigratie praatje; 19.00 Nieuws, 19.10 Act.; 19.25 Gram.; 19.30 Pol. praatje; 19.40 Gram.; 20.30 Klankbeeld; 21.00 Lichte muz.; 21.20 Cabaret; 21.50 Lichte muz.; 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 22.50 Gevar. progr.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VL.): 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.35 Amus. muziek; 12.50 Beursber.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelrecital; 13.30 Gram.; 13.40 Orgelrecital; 14.00 Orkest; 15.00 Amus. muz.; 15.30 Gram.; 16.00 Beursberichten; 16.06 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Orkest; 17 45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport; 19.00 Nieuws; 19.40 Viool- recital; 20.00 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws; 23.00 Militaire groeten uit Kongo. I Televisieprogramma's NED. T.V.; 20.00 Documentaire; 21.20 Film; 21.40 Chansons; 22.05 Progr. over het rassenprobleem; 22.35 Einde. VL. BELG. T.V.: 1930 Nieuws; 20.00 Schipper naast Mathilde; 20.40 Filmfragmenten en film- nieuws; 21.25 Bezoek aan een musicoloog; 22.05 Nieuws en jour naal.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5