olducci ZWARE SHAG ouwe Egberts van IN DE GREEP VAN DE ANGST f 1065,- De E. E. G. en de initiatieven van president De Gaulle BURGERLIJKE STAND Nederlands Nieuw-Guinea Radio en Televisie Van de Ree DE KEUS VAN MENSEN DIE PURE KWALITEIT WENSEN! ■swsaasaaaimm POLE" lCTIE: LOOP DER BEVOLKING MILITAIRE OPSTAND IN VENEZUELA Amerika en de ontwapening 't Is lekker roken van de pittigste Zware Shag, van Douwe Egberts, nu altijd soepel en vers tot de laatste draad! In handige plastic tabakszak! VERBOD ACTIVITEIT VAN POLITIEKE PARTIJEN IN INDONESIË BELGISCHE SOCIALISTEN EISEN ONTSLAG VAN REGERING-EYSKENS ■■■vii ig: (NEUZEN L. Hame- Fa. C. J. Oppeneer, It of schrijft u dan 34.00, toestel 367. r de (1924 sept.) ALVE LITER SID 2,50 71 TELEVISIE dbuis Terneuzen Woensdag 14 september 1960 VRIJE ZE 16e jaargang no. 5086 De Europese commissie van de E.E.G. zal deze week onder voor zitterschap van de dezer dagen in Brussel van zijn vakantie te rugverwachte president, prof. W. Hallstein, een speciale vergade- rnig wijden aan de politieke ont wikkelingen in Europa van de afgelopen weken. Hoewel elk of ficieel commentaar op de initia tieven van president De Gaulle op het Europese vlak op het „hoofdkwartier" van de Euro pese Economische Gemeenschap in Brussel achterwege wordi ge laten zijn er aanduidingen, dat de reactie van de Europese com missie gebaseerd zal zijn op o.m. de volgende drie punten; 1. „Brussel" heeft groot ver trouwen in de verdere toe passing door de zes landen van het verdrag van Rome, zelfs indien in de door presi dent De Gaulle genomen ini tiatieven positieve elementen zouden worden gevonden. 2. De commissie zal niet over gaan tot het voeren van bit tere polemieken. 3 De werkzaamheden zullen nor maal worden voortgezet en men zal zich niet laten beïn vloeden door ernstig pessi misme. Twee argumenten worden in middels in Europese kringen in Brussel aangevoerd, die in het bijzonder worden uitgelegd als aanduiding van de wens van het Franse staatshoofd de verdragen van de Europese gemeenschap pen te likwideren. Beide hebben betrekking op de positie van de Europese commissie in de voor stellen van het Franse staats hoofd: Het ondergeschikt maken van dit executieve orgaan aan de raad van ministers en het af schaffen van de verantwoorde lijkheid van de commissie jegens het Europese parlement. Uit de reacties van de afgelopen weken is echter in deze kringen de in druk ontstaan, dat bij de overi ge vijf regeringen. (Italië, West- Duitsland, Nederland, België en Luxemburg) nist de bereidheid bestaat aan de bestaande ver dragen te „dokteren". Wel be staat in sommige hoofdsteden b.v. de wens tot een fusie van de toppen der drie gemeen schappen, de Europese Economi sche Gemeenschap, de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Een revisie van de verdragen op dit ogen blik echter zou echter het ge vaar inhouden van een totala her-oriëntering. „De politieke opzet van generaal De Gaulle is een nauwelijks gecamoufleerde strijd om de hegemonie in Euro pa. Kleine landen hebben daar bij niets te winnen, alleen maar te verliezen", aldus lichtte men dit toe. In Brussel wordt aangenomen, dat de vijf regeringen overigens bereid zullen zijn politiek over leg met generaal De Gaulle te voeren echter met als uitgangs punt, dat de verdragen onaange tast zullen blijven. Dit overleg zou kunnen leiden tot aanvul lende politieke regelingen naast de bestaande economische ver dragen, waarbij er zeker onder de vijf landen genuanceerde me ningen zijn tot hoever men zal willen gaan. In Brussel wordt voorts ge wezen op de gewijzigde houding van bondskanselier Adenauer jegens de suggesties wan presi dent De Gaulle, nadat de West- duitse regeringsleider aanvanke lijk de indruk had gevestigd „tot op zekere hoogte" het met De Gaulle's plannen eens te zijn. Deze koerswijziging, tot stand gekomen onder druk van een bepaalde vleugel in het Duitse kabinet, neemt echter niet weg dat een duidelijke verkoeling valt waar te nemen in de be trekkingen tussen Bonn en de voorzitter van de Europese com missie, hetgeen één van de as- VOGELWAARDE Geboren: 31 aug. Paulus Eduardus, z. van Emerie J. de Kort en van Martha M. Claes- sens. ZAASISIA.G Geboren: 22 aug. Johannes Gerardus, z. van Jacobus Buijze en van Aagje de Smet, Hoofdstr. 6. 31 aug. Geertrui Klara, d. van David Bareman en van Janna de Blaeij, B157. Te Terneuzen op: 21 aug. Adriaan Jacobus, z. van Jojakim J. Verlinde en van Pieternella G Verpoorte, B. 166 j. 22 aug. Jean Marie Germaine Petrus, z. van Etiënne F. P. M. Michielsen en van Josepha A. de Meijer, C. 52. Huwelijks-uangif tenMarinus Verhelst, 26 j. jm. en Janna Adriana de Zeeuw, 22 j. jd. Overleden: 8 aug. Adriana Roose, 63 j., echtg. van Dirk Buijze. 8 aug. Jan Heijnsdijk, 81 j., echtg. van Cornelia de Mees ier. 20 aug. Adriaan Hendrik Moens, 72 j. 21 aug. Maria Cor nelia Dees, 80 j. Te Terneuzen op: 19 Aug. Krina Debora Hamelink, 66 j. 22 aug. Jan Cornelis Geelhoudt, 80 j., wedn. van Cornelia F. Wester weel. TERNEUZEN. In de week van 1 t/m 8 sept. hebben zich in deze gemeente ge vestigd: S. A. van der Linde, v. Steen bergenlaan 25 a, van Biervliet; C. E. Menken, Nwe. Kerkstr. 17, van 's-Gravenenhage; M. P. Walraven, v. Steenbergenlaan 25 a, van 's-Gravenpolder; D. J. Boot, Em- malaan 20, van Kerkwerve; J. C. Poncin, Iepenlaan 130, van Maas tricht; L. O. Everaertvan Aalst, Leliestr. 40 a/b, van Ant werpen; G. J. van Pienbroek, Iepenlaan 168, van Zaamslag- c A. Robesin, Kerkhoflaan 17 a/b] van Oostburg; J. D. Driesprong, v'. Steenbergenlaan 25 a, van 's-Gra venpolder; P. Neels, Vlooswijkstr. 58, van Norg; M. C. de Pooter, Iepenlaan 156, van Zaamslag; J. van Saane, v. Steenbergenlaan 25 a, van Middelburg; A. C. L. Duijm, Nwe Kerkstr. 117, van Nij megen; J. C. Dieleman, Hobbema- str. 8, van Amsterdam; P. G. Mefjer, Nwe Kerkstr. 24, van Bre da; J. Rovers- Drop, Zandstr. 7, van Pijnacker; J. J. Blok, Dahlia- str. 19, van Harlingen; A. H. de Ruijter, Coegorsstr. 4, van Dor drecht; C. G. Buijze, v. Steenber genlaan 25 a, van Axel; W. M. Cevaal, Irenestr. 28, van Voor burg; J. M. Markusse, Marijkestr. 6, van Voorburg; A. M. E. Hame link, Korte Kerkstr. 16, van Hulst; M. E. J. Hamelink, Korte Kerkstr. 16, van Hulst, O. V. R. de Witte, Goudenregenstr. 3, van IJzendijke; J. A. de WitteLeen- knegt, Goudenregenstr. 3, van Aardenburg; G. J. E. de Jonge, Noordstr. 80, van Maastricht; W. E. Joziasse, I^ienlaan 48, van Rotterdam; N. J. Krijger, Juliana- str. 7, van Borssele; H. P. F. Krij- tenburg, v. Steenbergenlaan 25 a, van Zaamslag; P. Overbeeke, Iepenlaan 146, van Zaamslag; J. H. M. van PienbroekMeulmees- ter, Iepenlaan 168, van Vlissin- gen; D. J. Timmers, Nwe. Kerkstr. 17, van Rijsbergen; C. M. A. Pas sier, Korte Kerkstr. 19, van Mon ster. Vertrokken: J. A. M. Hofman, Narcisstr. 7, naar Eindhoven; P. van Maris, v. Steenbergenlaan 25 a, naar Dordrecht; H. C. M. Diepstraten, Korte kerkstr. 19, naar Roosendaal; J. C. de Winter, P24, naar Huijbergen; K. M. van Aerde, Lijsterplein 14, naar Hulst; A. A. E. Calle, Vlooswijk str. 34, naar Hulst; A. M. Ram- meloo, Nieuwstr. 34, naar Hulst; G. C. Lohman, Lijsterplein 19, naar Rotterdam; J. C. Eman, v. Steenbergenlaan 12, naar Zutphen; Wed. G. de Mikvan Klaveren, 2e Verbindingsstr. 22, naar Rot terdam; J. A. M.' Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, naar Nijmegen; J. J. Visser, Scheldekade 58, naar Amsterdam; J. M. Abbink, Azalea- str. 70, naar Amsterdam; F. E. E. Pauwels, P 164, naar Oudenbosch; K. C. H. Lyppens, Axelsestr. 21, naar Amsterdam; A. L. L. Calle, Vlooswijkstr. 34, naar Bergen op Zoom; C. de Ridder, Hondiusstr. 13, naar Eindhoven; D. J. E. M. de Moor, Oudelandseweg 50, naar Oudenbosch; E. J. van Pamelen, Bosjesweg 15, naar 's-Qravenha- ge; M. A. H. van Campen, Axelse str. 36, Breda; W. J. de Bruijn, Axelsestr. 87 b, Vlissingen; C. J. F. Brandts, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Berkel (N. B.)^ H. M. Denie, Scheldekade 65, naar Utrecht; J. M. Denie, Scheldekade 65, naar Utrecht; L. C. Hamelink, Rose- gracht 12, naar Rotterdam; D. J. A. Verstraeten, Stationsweg 39, naar Veldhoven; M. Wezelman, v. Steenbergenlaan 25 a, naar Bres- kens; P. J. de Bakker, Leliestr. 24, naar Vlissingen; A. W. Jonker, Noordstr. 63 a, naar Oegstgeest; D. M. van der KooijSchoen, Ho- gendijk 4, naar Vlissingen; J. D. Visser, Grenulaan 48, naar Zeist; M. L. Louwerse, Schoolweg 37, naar Bergen op Zoon\; Th. M. van der Donk, v. Steenbergenlaan 18, naar Bergen op Zoom; R. Vis, Axelsestr. 56, naar Dordrecht; J. A. van den Bruele, uitvoerders keet, Pierssenspolderstr., Breda; w. J. van der Hert, Scheidskade 44, naar Dordrecht. VOGELWAARDE Gevestigd: Miriam G. BaeciK, van Etten en Leur; Erna A. Baecke, van Etten en Leur; An- tonius J. J. Mariman, van Cura cao; George D. de Rijck, van Bergen; Leonardus A. J. Kerck- haert, van Dongen. Vertrokken: Maria L. Truij- man, naar Hulst; George J. Dob belaar, naar Oudenbosch; Celes- tina M. M. Michielsen, naar Oudenbosch; Albrecht W. Rijk, naar Huijbergen. pecten wordt genoemd van de aanvankelijke steun door de Westduitse regeringsleider aan de Franse plannen. Inmiddels wordt verwacht, dat als resul taat van de besprekingen tussen Adenauer en MacMillan, die de vorige maand in Bonn werden gehouden, ook van Duitse zijde binnenkort voorstellen zullen worden ingediend om de bespre kingen tussen de „zes" en de „zeven" weer op gang te bren gen. De gedachte zou uitgaan naar een bijeenkomst in het ka der van de Westeuropese Unie (de zes landen van de E.E.G. en Engeland) en de overige leden van de vrijhandelszone met uit zondering van de „neutrale" lan den: Zweden, Zwitserland en Oostenrijk. In Europese kringen acht men echter een buitenslui ten van deze drie landen min der gelukkig in psychologisch opzicht, daar dit onmiddellijk zal worden opgevat als een poging verdeeldheid onder de „zeven" te zaaien. In de Europese kringen ten slotte wordt niet verheeld, dat de komende maanden voor de gemeenschap belangrijk zullen zijn en een „test" zullen zijn voor de verdere ontwikkelingen, waarbij de verwachte bijeen komst van de regeringsleiders van de zes landen tegen het ein de van de volgende maand en de nieuwe voorstellen voor on derhandelingen tussen de „zes" en de „zeven" van groot belang zullen zijn. Volgens radio-Caracas is in Venezuela een militaire opstand tegen het bewind van president Bétancourt uitgebroken. Dë zender „radio Continente" in de hoofdstad Caracas, die maandagochtend het bericht van de opstand verspreidde, werd later door een groep regerings getrouwe militairen heroverd. Een ander plaatselijk radio station riep de bevolking op, de straten op te gaan teneinde het huidige bewind te verdedigen. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft bekendge maakt, dat de toestand in het land „volkomen normaal" is. De ongeveer 30 rebellerende mili tairen hadden zich overgegeven aan de regeringstroepen. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat het een nieuw bureau heeft ingesteld voor de ontwikkeling en coördinatie van de politiek inzake bewapeniugs- beperking en controle. Het nieuwe orgaan zal de po litieke, militaire en wetenschap pelijke aspecten van het vraag stuk bundelen en pogen be trouwbare middelen te vinden voor een vermindering van de bewapeningslast, voor het ver minderen van het gevaar van oorlog door misrekening en voor het bevorderen van een rechtvaardige en durende vrede. Het bureau is ondergeschikt aan de minister van Buitenland se Zaken. Het wordt voorzien van personeel dat thans werk zaam is bij diverse regeringsbu reaus en ook van buiten de over heidsdiensten. dg.y*v - D".w 1 lwf& President Soekarno heeft dins dag alle activiteit voor alle poli tieke partijen in Indonesië ver boden tot 30 november. In een bekendmaking die hier over werd uitgegeven wordt ge zegd, dat Soekarno dit besluit heeft genomen als opperbevel hebber van de strijdkrachten en gezien de nog va» kracht zijnde bepalingen inzake de „nood toestand", ten einde de wet en de orde te handhaven. Op over treding is gevangenisstraf en boet gesteld. Het besluit behelst een verbod van vergaderingen of andere bij eenkomsten belegd door politieke partijen in geheel Indonesië. In het presidentiële besluit wordt echter bepaald, dat „door de regering erkende organisa ties" hun werkzaamheden kun nen voortzetten. Naar wordt ver ondersteld betreft deze uitzon dering uitsluitend het „natio nale front", dat verleden week Is opgericht en onder leiding staat van Soekarno zelf. Het besluit tot het verbod is bekend gemaakt na een bijeen komst te Djakarta van de mili taire districtscommandant en de gouverneurs der provincies. De maatregel, zou naar AFP meldt, zijn voorgesteld door generaal Nasution, de chef-staf van het leger. Waarnemers zijn van mening, dat de maatregel dient te wor den gezien in het licht van de pogingen van Soekarno om door middel van het „nationale front" te komen tot de stichting van een Indonesische eenheidspartij. DREIGBRIEF Een inwoonster van Dor drecht heeft een dreigbrief ont vangen waarin aangekondigd is dat haar zoontje zal worden ontvoerd. De brief is onder tekend met „Jodenhaters". De politie stelt een onderzoek in. Zij vermoedt dat de brief door kwajongens is gestuurd. Nederland moet het verlenen van onafhankelijkheid aan Ne derlands Nieuw-Guinea versnel len om te voorkomen dat het 'n tweede Kongo wordt, zo heeft de Nederlandse ambassadeur in Australië, dr. J. G. de Beus, za terdag in Sydney verklaard. Op weg naar Canberra zei hij dat druk van de V. N. en anti- KLANDESTIENE ZENDER „ZEBRA" OPGESPOORD" Opsporingsambtenaren van de P. T. T. hebben zondag in samen werking met de gemeentepolitie te Eindhoven de klandestiene zender „Zebra" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 19- jarige H. P„ leerlingen U. T. S. te Eindhoven. (Advertentie.! 1tyzwxtM' HORLOGE \znxti81 50 door KARL ÜNSELT 59) (Nadruk verboden.) „Dat moet u niet spijten," zei Ilse zachtjes, terwijl een zwak rood haar wangen kleurde. „Al leen één ding zou ik van u wil len weten, meneer Buschmann. Bent u zelf vast overtuigd van alles, waar u uw kameraden van wilt overtuigen?" „Ja, dat zou ik ook wel eens willen weten," sloot Ramdohr zich ijverig bij haar aan. Buschmann antwoordde na enig nadenken „Ik zou mij daar liever niet over willen uitlaten", juffrouw. „U sprak daarstraks over uw geweten", merkte zij op om het hem gemakkelijk te maken, en u vond, als ik u goed begre pen heb, dat u uw opdracht voor uw geweten kon verant woorden." „Dat is juist," zei hij en werd een beetje onrustig. „Maar geweten en overtuiging zijn volgens mij twee verschillende dingen. Ik zou het bijvoorbeeld niet met mijn geweten kunnen overeenbrengen, om mij te le nen voor een gewelddadige ont voering van een van mijn kame raden. Wat ik deed, was alleen maar proberen hen te overtui gen. Zij konden ja of neen zeg gen." „Mag ik ook weten of u suc ces gehad hebt?" vroeg Ram dohr. „Waarom, doctor Ramdohr?" „Nou, het interesseert mij, wat zo'n actie voor een uitwer king heeft." Buschmann liep van de deur post waar hij tegen geleund had naar de tafel, toe en drukte zijn sigaret uit. „Als dat u gerust kan stellen," zei hij en keek glimlachend op Ramdohr neer, „ik ben overal op tamelijk duidelijke afwijzing gestuit, „Vindt u dat erg," vroeg Ilse haastig. „Dat, juffrouw, is een gewe tensvraag," antwoordde hij zich tot haar richtend, „waar ik u helaas geen antwoord op kan geven, zonder mijzelf in gevaar te brengen, want ik mag immers wel aannemen, dat de beide heren hier mijn vijanden zijn." Horlogemaker - Juwelier Nieuwstraat 14, Terneuzen Telefoon 2284 „Ongetwijfeld," zei Ramdohr. „Maar van de beantwoording van die vraag 'zou het kunnen afhangen, of wij ons standpunt zouden moeten wijzigen. „Waarom, doctor? Wat kan het mij schelen, of u en me neer Barenbrook mijn tegen standers zijn of niet? Voor mij maakt dat geen verschil uit." Ramdohr stond langzaam op. „Misschien toch wel, meneer Buschmann. Zo eenvoudig, als u ons de dingen geschetst hebt, zijn zij, vrees ik, toch niet. U weet meer dan u hier hebt uit eengezet, dat bewijst mij uw ontwijken van bepaalde vragen, die wij u gesteld hebben. U geeft er de voorkeur aan in de schaduw te blijven en vindt het wel aardig de rol van de ondoor grondelijke te spelen." „Aardig, is misschien over dreven," wees Buschmann hem terecht en krabde aan een van de schrammen op zijn gezicht. „Ik heb geenszins de indruk, hier op een argeloos amateurto neel te staan." „Die indruk is volkomen ge rechtvaardigd," zei Ramdohr en sloeg plotseling een scherpe toon aan. „Er speelt zich hier in Berlijn rond een persoon die mij zeer nastaat een en ander af, dat mij aanleiding geeft, uiterst waakzaam en wantrou wig te zijn ook tegenover u, meneer Buschmann. „Dat is uw goed recht, doc tor," antwoordde deze onbe vreesd. „U schrok even, toen u de koloniale landen Nederland en Australië er toe dwingt Nieuw- Guinea sneller te ontwikkelen dan aanvankelijk het plan was. Indien de ontwikkeling echter te veel versneld zou worden „zou den alle mogelijke catastrofen daaruit kunnen voortvloeien". „De gebeurtenissen in Kongo hebben ons getoond dat we een hoger tempo moeten volgen." Een tien-jarenplan om de be volking rijp te maken zou Neder lands Nieuw-Guinea een grote mate van zelfbestuur geven. De ambassadeur zei: „Op ze kere dag zou het mogelijk kun nen zijn dat heel Nieuw-Guinea één land is. De Nederlandse re gering wenst zeer gaarne met Australië samen te werken voor de ontwikkeling van Nieuw-Gui nea. „Wij begrijpen volledig dat Australië op goede voet met In donesië moet blijven. Australië zal Nieuw-Guinea voor altijd als buurland hebben." Nederland betaalt tachtig mil joen gulden per jaar voor Weste lijk Nieuw-Guinea. Ofschoon deze uitgaven hoog zijn, zouden wij niet graag dit land verlaten vóór dat het good op eigen benen staat, zei hij. De Belgische socialistische partij heeft maandag het ontslag van de regering-Eyskens geëist „in het algemeen belang en ter eerbiediging van de democratie". Het ontslag van de regering zou, naar in een resolutie van het bestuur van de B. S. P. wordt gezegd, gepaard moeten gaan met Kamerontbinding en nieu we verkiezingen. De voorzitter van de socialistische partij, L. Collard, verklaarde in een rede op de bestuursvergadering, dat „de onmacht van de regering reeds is gebleken". Hij zeide in de eerstkomende maanden nieu we verkiezingen in België te ver wachten. Blijkbaar doelend op de berichten over de rol, die koning Boudewijn daarin is toegeschre ven bij de jongste herziening van het kabinet-Eyskens, zeide de socialistische partijvoorzitter, dat bij de institutionele hervormin gen ook de positie van de koning nader dient te worden geregeld. Institutionele hervormingen vor men een onderdeel van het nieu we programma van het Belgi sche kabinet. DONDERDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Gram.; 12.00 Orgel en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.50 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 13.25 Milit. orkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Pianoreci tal; 14.30 Hoorspel; 15.00 Koor zang; 15.30 Theaterorkeit; 16.15 Logboek 1949; 17.00 Voor de naam Ramdohr hoorde," ver volgde de advocaat. „In een ge sprek met meneer Barenbrook of met mijn zuster, noemde u de naam Ruth Bittrich, die u beweert te kennen, evenals haar ouders." „Sta me toe," onderbrak Buschmann hem een beetje op gewonden. „Wat heeft dat te maken met mijn zogenaamde ondoorgrondelijkheid of mijn voorliefde voor de schaduw? Ik zou toch wel gek zijn als ik mij door zoiets zou verraden. Het is gewoonweg beledigend mij van een dergelijke stommiteit te verdenken, doctor, werkelijk." Hij was inderdaad beledigd en Ilse glimlachte hem aanmoedi gend toe. Zij scheen aan zijn kant te staan. Ramdohr zag in, dat hij op die manier niet verder kwam. Maar zijn instinct en zijn erva ring deden hem een samenhang tussen de openlijke activiteit van deze man en de gebeurte nissen rond George Lüdecke vermoeden. Hij wenste niet te geloven aan het toeval, dat hier een willekeurige agent, die tot opdracht had, voormalige offi cieren naar de overkant te lok ken, de namen van zijn assis tente en blijkbaar die van zijn gearresteerde broer kende. Er was ongetwijfeld een zeker ver band aanwezig, en hij was niet van plan, deze unieke gelegen heid, om dat verband bloot te leggen, zonder meer op te geven. (Wordt vervolgd.) jeugd; 17.30 Harmonie-orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muz.; 18.45 Journaal; 19.00 Gevar. pro gramma; 19.45 Klankbeeld; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest (in de pauze 20.5021.35 hoorspel); 22.30 Nws; 22.45 Jazzmuz.; 23.00 Sportact.; 23.10 Hoorspel; 23.45 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Ge wijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram..; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouw med.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 14.00 Blaasor- kest; 14.30 Gram.; 15.40 Vokaal ensemble; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Kamermuziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram. 17.40 Beursber.; 17.45 Orkest; 18.15 Sport; 18.30 Accordconmuz. 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Kamerkoor; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Gram.; 20.35 Gram.; 20.45 Vijf weken in een kimono; 21.00 Muziekkorps; 21.30 Lichte muz.; 22.00 Perio diekenparade; 22.10 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Orgelconcert; 23.30 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VL.-: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram;. 12.50 Beursber13.00 Nieuws; 13.15 Barokmuz.; 13.50 Gram.; 14.00 Lichte muz.; 14.30 Operettemuziek; 14.45 Amusem. muz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport; 19.00 Nieuws; 19.40 GrSm.; 19.50 Polit. lezing; 20.00 Operettemuz. 21.00 Pianoconc.; 21.30 Gevar. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. muz.; 22.35 Orkest; 22.55 Nws. i Televisieprogramma's NED. T.V.: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Act. progr.; 20.30 Sport; 21.00 TV-spel. VL. BELG. T.V.: 19.30 Nws; 20.00 Voor de jeugd; 20.30 Film- progr.; 20.50 Filmreportage; 21.00 23.30 Fallstaff, opera (om 22.05 nieuws). II i r

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5