UIT DE PROVINCIE RIBBEt BEURSOVERZICHT Ploegkampioenschap W. Zeeuws-Vlaanderen Luchtramp voorkomen Eric de Noorman- De schaduw der steppen Sensationele slotdag in het Olympisch Stadion R AGENDA MOTORSPORT VERLIN TERNEUZEN BIERVLIET. FLAUW. G, elke dag fit! J, AcTvieskoersen buitenlands bankpapier Dames Las- en W Handschoe HANDELSONDERNE ZEEUWS FEEST OP „FLORIADE" Dc Zeeuwen, die gisteren in Yerseke de opening van het mos sel- en oesterseizoen vierden, zullen dit feest morgen voort zetten op de „Floriade" in Rot terdam. Onder auspiciën van „Zeeland Presenteert'' komen 150 Zeeuwen in hun klederdracht naar het tentoonstellingsterrein, waar o.m. volksdansen worden uitgevoerd. Medewerking aan dit feest verlenen o.m. de har monievereniging „Mozart" uit Yerseke. De volksdansgroep „Medio Burgum" uit Middelburg en de zangvereniging „Excelsior" uit Yerseke. ZEEUWS OESTER- EN MOSSELSEIZOEN GEOPEND. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft in zijn bij de opening van hot oes ter- en mosselseizoen 1960 don derdagmiddag te Yerseke een verwijt gemaakt aan Friesland. Zich richtende tot de vertegen woordigers van deze provincie, zeide de Commissaris der Konin gin: „Van mosselen kunnen jul lie wel verstand hebben doch niet van het verwateren. Dit is geen chauvinisme. Wanneer jullie mosselen willen gaan exporteren en ze gaan ontbaarden, dan zul len ze al bezweken zijn als ze van uit Harlingen worden geëx porteerd nog voordat ze goed en wel in de hallen van Parijs zijn." Zich richtend tot de Kamer leden, die eveneens deze opening bijwoonden, zei de Commissaris: „Stop geen centen in deze dure proeven in de Waddenzee, doch geef ze aan Zeeland". De Commissaris der Koningin verklaarde ook tegenstander te zijn van het invoeren van D-mos- selen en hij waarschuwde er tegen om volstrekt geen E-mos- selen te gaan kweken, die „zo groot zouden zijn als een koffie boon". Het Zeeuwse oester- en mos selseizoen 1960 is traditiegetrouw op feestelijke wijze geopend. Dit maal vierde men het eerste lus trum. Reeds 's morgens vroeg heerste er in Yerseke een grote activiteit, omdat de schooljeugd een optocht hield en ballonnen op het havenplateau opliet, •"s Middags was er een grote op tocht van praalwagens, waarna om kwart over drie meer dan 100 vaartuigen uit Yerseke, Bruinis- se, Zierikzee, Tholen en enkele uit Harlingen deelnamen aan de vlootschouw. Ook enkele schepen uit Scheveningen waren aanwe zig- Op de Westerschelde werden de eerste oesters gevist en aan geboden aan de Commissaris der Koningin. De Commissaris ver klaarde dat zij van uitstekende kwaliteit waren. In verband met het feit, dat men thans meer be kendheid wildé geven aan het Zeeuwse en nationale produkt waren de burgemeesters van de elf provinciale hoofdsteden van Nederland uitgenodigd, die vrij wel allen aanwezig waren. Na aankomst in de haven was er een manifestatie onder het mof to „Nederland presenteer" (door zijn burgemeesters), Zee land presenteert (door zijn pro- dukten)". De burgemeesters van de provinciale hoofdsteden waren vergezeld door folkloristische deputaties, die op het speciale plateau acte de présence gaven. De eerste mosselen en oesters werden door Kaat Mossel aan geboden aan de Commissaris der XoniDgin en aan de burgemees ters der. provinciale hoofdsteden. De burgemeester van Den Haag dankte namens zijn collega's en sprak een woord van waardering eu erkentelijkheid. Huldiging wethouder De Vos door de moderne arbeiders beweging. Woensdagavond heeft de mo derne arbeidersbeweging in al ïiaar geledingen in café Maandag de heer M. de Vos op treffende wijze hulde gebracht wegens diens vijf en twintig raadslid maatschap van de gemeente Terneuzen. De heer M. J. van Poelje open de als voorzitter van het gewest Zeeland de lange rij van spre kers, waarin hij getuigde van de gevoelens van grote waardering en dankbaarheid die de Partij van de Arbeid de heer De Vos toedraagt. Was er aanvankelijk bij de heer De Vos een zeker ge brek aan schoolse kennis, zo heeft deze zicli door ernstige zelfstudie weten op te werken tot een kundig raadslid. De heer Van Poelje vond het mede een eer voor de socialisti sche beweging dat de jubilaris als eerste de ere-penning van de gemeente Terneuzen heeft mo gen ontvangen. Ook de heer S. W. Henry roemde de studiezin en toewij ding van de heer De Vos en noemde hem een eminent raads lid. In deze zelfde geest volgden nog vele toespraken, waarna de heer De Vos, mede namens zijn vrouw, dankte voor de vele be wijzen van waardering en harte lijkheid. Er waren veel bloemen en ge schenken, er werden foto's geno men, er was voordracht en sa menzang. Aan het slot van de bijeen komst deden zij, die niet gespro ken hadden, het echtpaar De Vos hun felicitaties toekomen. Vergadering Chr. Plattelands vrouwen en meisjos'bond. De C. P. B. (Christelijke Plat telandsvrouwen en Meisjesbond) vergaderde woensdagavond in Terneuzen. De presidente, mevr. Scheele Dekker, opende de bijeenkomst door het doen zingen van Ps 84 1 en 6, en ging voor in gebed, waarna haar openingswoord volgde. De heer Slabbekoorn van Zaamslag, die deze avond ver zorgde, vertelde vervolgens op zeer interessante wijze over de aanleg, indeling en verzorging van onze tuin. Na de pauze vertoonde hij prachtige dia's welke, aan de daarop volgende bespreking te merken, bijzonder in de smaak vielen. Ten slotte werd gezongen Ps 28 1 waarna de heer Slabbe- kroon de bijeenkomst sloot, sloot. Het was een bijzonder geslaag de avond. Voordrachtavond Nederl. Ver. van Huisvrouwen. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft woensdag avond haar winterprogramma ge opend met een avond in de bovenzaal van „La Belle Vue", waar de bekende schrijfster Har riet Freeser een lezing hield over „Letteren en leugens". Het is een avond geworden van onverdeeld genot, waarop wij konden constateren dat Har riet Freezer ons niet alleen kan laten lachen door het lezen van haar korte verhalen en stukjes, maar dat zij dit evenzeer kan doen door haar voordracht. Zij is een voordracht-kunstenares die de volle zaal dames (en ook en kele heren) gedurende haar ge hele lezing volkomen in de ban van haar gehoor had. „De leugen is voor ons in het dagelijks leven net zo natuurlijk als ademhalen." Met spranke lende humor lichtte mevr. Free zer dit toe. Over onszelf vertel len wij gaarne de meest flatteuze dingen; we moeten onszelf de hand boven het hoofd houden en vertellen dan dingen, die wij echter geen leugens noemen, doch: tact. We noemen onszelf niet gierig, doch zuinig. En daar er nu eenmaal aan alle dingen twee kanten zitten, mogen wij ons afvragen waar de grens ligt en waar de waarheid? De leugen in de omgang, in de liefde en het huwelijk noemde zij de „kor- reltjestaktiek", hier een beetje suiker en daar een beetje zout toevoegen! Schrijvers bekijken de waar- hedi vaak vanuit een visioen, of het onderbewustzijn. Hun wer kelijkheid is dan voor ons niét altijd gemakkelijk te volgen. Voorbeelden hiervan zag mevr. Freezer in het werk van Harry Mulisch en Hugo Claus; een Den Doolaard en een Herman de Man geven aan hun werkelijkheid een veel eenvoudiger vorm, die velen van ons op directere wijze aan spreekt. Sprekende over do historische roman, stelde de schrijfster, dat het hierin wel bijzonder moeilijk is de waarheid te ontdekken, omdat de schijver hiervan altijd van een bepaald idee uitgaat en dat naar voren haalt. Misschien, zo zeide de schrijfster, is er niet eens een uiteindelijke werkelijke waarheid. Sprookjes vond zij een zekeré vorm van waarheid, om dat de verbeelding hier soms dichter bij staat dan de kroniek- schrijving. Toch worden er lang niet altijd welbewust leugens verteld, ieder denkt soms dat hetgeen wat hij vertelt zijn waarheid is. Als voorbeelden, van wat zij noemde „begaafde ruziemakers", hoorden wij de namen van Jan Greshoff, Lodewijk van Deyssel en Multatuli. De leugens die deze soms uit ressentiment neerschre ven, waren vaak van een' litte raire begaafdheid. Wat werd ge schreven door een De Genestet lijkt ons nu vaak niet alleen be spottelijk, doch ook leugenach- Zoals reeds is gepubliceerd zal op morgen, zaterdag 10 sep tember, weer het ploegkam pioenschap voor West Zeeuws- Vlaanderen worden georgani seerd, tevens selectiewedstrijd Provinciaal Ploegkampioen schap. Deze organisatie berust bij de Vereniging van oud-leer lingen der R.M.L.S. te Schoon- dijke. De wedstrijd vindt plaats, op een perceel grond van de heer L. C. C. Cammaert aan de weg van Schoondijke naar Sas- put en begint om half twee. Aan het kampioenschap zal worden deelgenomen door ver tegenwoordigers der boeren-, boerenjeugd- en landarbeiders- organisaties alsmede de loon werkers, te wetenC.B.T.B., N.C.B., Z.L.M., C.J.B.T.B., L.J.G., R.K.J.B., A.N.A.B., N.K. L.B., N.C.L.B., B.O.V.A.L. Daartoe zijn bij voor-selectie wedstrijden de beste ploegers uitgekozen. Het belooft dus een spannende strijd te worden. Dit te meer opdat de deelname is opengesteld voor rondgaande ploegen zowel als voor wentel- ploegen (die dan ook als wen- telploeg werken). Het is een bekend feit dat in West Zeeuws- Vlaanderen in de praktijk over wegend met wentelploegen wordt gewerkt. Begrijpelijk is dus het idee van de organisato ren om ook het kampioenschap voor deze ploegen open te stel len. Dat dit geen eenvoudige zaak is zullen praktici- gaarne erkennen. Immers tussen de af stelling van de wentelploeg en van de rondgaande ploeg zijn aanmerkelijke verschillen, ter wijl ook het ploegwerk van beide typen anders is. Des ondanks hebben de organisato ren gemeend tot beide typen te moeten overgaan, een stap die getuigd van de wil om bij de tijd te zijn van de Zeeuws- Vlaam.se jongeren. Vanzelfsprekend zijn de be oordelingsschema's voor beide typen ploegen zodanig opge steld dat de deelnemers gelijk waardig beoordeeld zullen wor den. Met zorg is hiertoe voor bereidend werk gedaan en een deskundige onpartijdige jury staat borg voor uitvoering van de voorschriften en hantering van de punten. Zoals ook in voorgaande jaren aan deze pioegwedstrijd een demonstratie verbonden was, zal ook dit jaar weer een groots opgezette demonstratie plaats vinden van het C. B. afd. werk- tuigen te Schoondijke. Er zal gedemonstreerd wor den met de nieuwste Samé-trac- toren, zowel 2- als 4-wielaandrij- ving, en de hier bijbehorende werktuigen en de nieuwste toe passingen op dit gebied. Dit ploegkampioenschap voor West Zeeuws-Vlaanderen be looft weer een interessante ge beurtenis te worden. vrijdag 9 sept. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 3 uur: „Als hel bloed kookt". SLUISKIL- Zaal Krijger, 7.30 uur: Belangrijke ledenverga dering Buurtvereniging „Eens gezindheid". zaterdag 10 sept. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Als het bloed kookt". Concertgebouw, 8 uur: „De terugkeer van Lemmy Cau tion". 3 uur: 3e Havenronde van Terneuzen. iTerrein Zuidersportpark, 4 uur: Driewegen IZaamslag I AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „En eeuwig zingen de bossen". SPUI: Sportterrein, 4 uur: Spui IVeere I. tig. Men vergete echter niet, dat de taal steeds aan verandering onderhevig is en daardoor ook de woorden een andere betekenis kregen. Tot slot vertelde mevr. Free zer iets over het schrijven van korte stukjes. Juist omdat deze kort moeten zijn, hebben zij met een speciaal soort leugens te maken, een sterke overdrijving. Mét werken op een kunstmatige pointe. Men kan feiten op ver schillende manieren voordragen, in korte stukjes wordt de waar heid welbewust geforceerd of verdraaid. Lezen, en vooral het lezen van boeken, is een verrukkelijk iets, waarvan men nimmer genoeg krijgt en dat nimmer verveelt, aldus Harriet Freezer. De avond werd ingeleid en ge sloten door de presidente van de vereniging, mevr. W. Vermeulen- Maarse, die zeide zeer verheugd te zijn over de grote opkomst en mevr. Freezer in warme bewoor dingen dank zegde voor het ge- bodene Daar deze avond gedeeltelijk onder auspiciën van de Neder landse Vereniging van de Boek handel was belegd, had de firma Van de Sandc een boekenstand in de zaal ingericht, waarvoor in de pauze en na afloop veel be langstelling bestond. Capes voor drumband over gedragen. Donderdagavond werd in hotel „De Vriendschap" de capes voor de jeugddrumband aan het be stuur van de Koninkl. Harmonie overgedragen. Bij deze overdracht waren het college van B, en W. en vele raadsleden aanwezig. Vóórdat dit geschiedde had de drumband getooid met de nieuwe capes een •muzikale wandeling door de ge meente gemaakt om deze te tonen aan de bevolking door wier steun de capes gekocht konden, worden. De voorzitter van de muziek vereniging, de heer H. A. W. van de Vijver, dankte het ge meentebestuur voor de steeds ondervonden medewerking en ook de commissie, die, onder leiding van do heer F. de Smit, in korte tijd er in was ge slaagd door een. papier-actie en een bliksemloterij de benodigde gelden bijeen te brengen. Hij sprak de hoop uit dat de com missie zou willen doorwerken, opdat de Harmonie volgend jaar bij de viering van haar 120-jarig bestaan ook in uniform zal kun nen verschijnen. Burgemeester A. P. Kostense de voorzitter beantwoordend, zeide dat het gemeentebestuur de muziekvereniging een goed; hart toedraagt en dat het voor haar Voor de tweede achtereenvol gende maal gaven de interna tionale waarden lagere koersen te zien. De stemming was gis termiddag bepaald flauw en dient voor het grootste gedeelte op de rug van Wallstreet ge schoven te worden want ook woensdag waren de koersen aldaar aan de lage kant en voor de Nederlandse Philipspapieren flauw. Hierdoor werd net ver trouwen op het Damrak in de hoge koersen waarop de aan delen thans noteren, lichtelijk geschokt. Er viel weliswaar geen nervositeit te bespeuren en de stukken werden ook niet wild op de markt gesmeten, maar er was toch behoorlijk aanbod. Hiertegenover was slechts weinig vraag aanwezig. Het aanbod kwam van het pu bliek (angstige houders) en van het buitenland (hoofdzakelijk Zwitserland). Aandelen Philips hadden het vrij hard te ver duren en moesten op 1255 met een koersverlies van circa 30 punten genoegen nemen, na woensdag te zijn gedaald van 1325 tot 1283. Later werd Phi lips 1260 genoteerd. Unilevers openden op 834, daalden daarna tot 825 en verlieten de markt op .circa 830, tegen woensdag als slotkoers 845'a. AKU's op 524 circa 15 punten lager na een opening' op 520. Hoogovens min 15 punten op 894 na 889. Kon. Olies daalden van 124,80 tot muziekvereniging gedragen wordt door de gehele Biervlietse gemeenschap blijkens het succes die de commissie heeft behaald. Met des te meer liefde zal de raad eventueel verdere hulp in overweging kunnen, nemen. De burgemeester besloot met de muziekvereniging en de jeugddrumband van harte geluk te wensen met de nieuwe capes. De voorzitter, d'e heer Van de Vijver deelde nog mede, dat er 12 leerlingen in opleiding zijn die binnenkort het corps zullen ver sterken, zodat ook de moeilijk heid tot de bezetting tot het ver leden zal gaan behoren. Met een dronk op de over dracht van dé capes werd deze prettig is1 te weten dat de bijeenkomst gesloten. 124,20 en verloren circa een gulden. De koers van de olie aandelen was de laagste over geheel 1960. Na het eerste beurs- kwartier nam de handel sterk af en veranderingen van enige betekenis kwamen niet meer VOO.' De scheepvaartwaarden gaven koersverliezen te zien van door- elkaar 5 punten. De handel was kalm. Ook de cultures mossten met koersverliezen genoegen nomen bij geringe omzetten. Staatsfondsen zeer stil en prak tisch onveranderd. Voor de in schrijving op ds 2,5 min 4 pet obligaties 1960 (tweede lening) gemeente Delft a 99'pet be stond ter beurze een zeer grote belangstelling. In de lokale afdelingen wer den aandelen Kon. Zout hoger geadviseerd op hst vestigen van een zout-elektrolysebedrijf in West-Duitsland tezamen met de Preussische Bergwerks- und Hutten'afctiengesellschaft (Preussag) op een fifty-fifty basis. Het maatschappelijk ka pitaal zal 10 min D.M. bedra gen. Ook aandelen Machinefa briek Hensen werden iets ho ger geadviseerd op de goede gang van zaken. De grootban ken lagen tegen de hele markt verhouding in beter in de markt, hoofdzakelijk door de belang stelling voor deze aandelen van Westduitse zijde. Verder bedroe gen de verliezen in de lokale afdelingen 10 tot 20 punten met enkele uitschieters, die hoger noteerden. BEURSINDICES. 6/9 7 S 8/9 Terwijl dikke rookwolken uit de brandende machine opstijgen, reppen de 66 passagiers en de vijf leden van de bemanning zich met hun bagage in veilig heid. Het Zuid-Afrikaanse toe stel vloog over de Egyptische woestijn, toen er aan boord brand uitbrak. Vóórdat zich ech ter een luchtramp voor kon doen had de piloot het toestel op het zand neergezet en kon den de inzittenden zich net op tijd in veiligheid brengen. NABEURSKOERSEN AKU: 525—535 slo 531 (52514) Kor. Olie: 124.40—126.30 slot 126.30 Philips: 1258—1283 slot 1287 Unilever: 830848 slot 843 Hoogovens 890912 slot 911 (124.20) (1258) (831) (8881i) Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult. etc. Algemeen 619.25 604.74 593.91 356.66 354.94 346.77 184.28 179:91 174.44 24318 243.83 243.34 157.37 156.36 154.00 431.30 422.92 415.08 I pures 6.22%—7.37%. (Advertentie) 20. Dc twee krijgers van Arman stemmen direkt met Erics plan 3d, en terwijl Svein met de ene ïeragkeert naar de troep bij de boot, begeven Eric en de andere ■rich gestoken in Nomadenkle- ding op weg om te trachten Vfv!*' w Axe en diens krijgers in te ha len, waarna zij zich, evenals Sveins troepen naar Armans schuilplaats zullen begeven. Zoveel mogelijk gebruik ma kende van de schaarne berken bosjes, de enige dekking, die het terrein biedt, reden ze voort, in oostelijke richting, waarbij Eric scherp uitkijkt naar mogelijke sporen van Axe's troep. Ze hebben geluk. Nabij een poel stuitten ze op een menigte voetafdrukken, zonder twijfel van Axe en zijn mannen, aangezien houdt en biina gelijktijdig merkt paardesporen geheel ontbreken. Ze rusten daar even uit en vol gen dan in galop het nog vrij verse spoor. Het loopt al tegen de avond, als Erics metgezel zijn paard in- ook Eric de roerloze gedaante tussen de lage struiken liggen. DodenHet kan niet an ders of dat moet Axe en zijn mannen zijn... Met kloppend hart drijft Eric zijn paardje vooruit. De laatste dag van de atletiek wedstrijden in het Olympisch stadion van Rome, aileen de marathon wordt zaterdag nog gelopen, is een apotheose ge worden. De ruim 90.000 toe schouwers, dié de rangen bezet ten, hebben sensationele din gen beleefd. Zij kwam ogen tekort om alles te aanschou wen. Op eik nummer werd ten minste ëëii record verbeterd of geëvenaard. Daarbij kwam als sensatie dat op de 4 x 100 meter estafette de Amerikaanse ploeg, die als eerse met miniem, ver schil vóór Duitsland eindigde, wegens foutieve wissels werd gediskwalificeerd. De Britten kwamen daardoor fortuinlijk in het bezit van een bronzen me daille. Voor de Duitser Armin Hary was dit, na zijn zege op de 10C meter, een tweede gou den medaille, terwijl de Ameri kaanse loopster Wilma Rudolph, die in de 4 x 100 meter dames als laatste loopster het s.tokje gelijk me,t de Duitse loopster Jutta Heine in handen kreeg, er voor zorgde, dat zij voor de derde keer tijdens deze spelen, na de 100 en 200 meter de glans van het goud mocht aanschou wen. De Amerikaanse estafette ploeg op de 4 x 400 meter, be staande uit de atleten Jack Ycrrnan, Early Young, Glenn Davis en Otis Davis, kraakte in de finale het wereld- en Olympische record met een tijd var 3 min. 02.2 sec., hetgeen natuurlijk een eerste plaats en de tweede gouden medaille voor Glenn Davis en Otis Davis be tekende na hun overwinningen op resp. de 400 meter horden en dc 400 meter. Duitsland kwam tot zilver in de nieuwe Europese recordtijd van 3 min. 02.7 sec. De Russische lange afstand- loper Pjotr Bolotnikov, die op de 10.000 meter gedurende de gehele race in de kopgroep liep, zette de traditie voort, dat na Viadimir Kuts weer een De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, geldend in Amsterdam op de volgende werk dag, luiden: Engelse pond 10.5510.65; Ca nadese dollar 3.85—3.90; Ameri kaanse dollar 3.753.79; Franse frank (100 76.00—76.50; Belgi sche frank (100) 7.247.29; Ita liaanse lire (10.000 60.0062.00; Duitse mark (100) 90.10—90.60; Zweedse kroon (100) 72.50-73.50: Zwitserse frank (100) 87.30- 87.80; Deense kroon (100 54.50 55.50; Noorse kroon (100) 52.5053.50; Oostenrijkse schil ling (100) 14.58—14.68; Portu gese escudo (100) 13.15-13.30 en Spaanse peseta (100) grote cou- Rus de sterkste was op de lange afstand. Victor Zybulenko's (Rusland) eerste worp van 84.64 meter bleek later voldoende voor een eerste plaats bij het speerwer pen, terwijl de lange slanke atlete Yoianda Balas (Roeme nië) met 'n formidabele sprong van 1.85 meter het hoogst over dc lat ging. Voor de enige Nederlandse representante, die gisteren in de Olympische arena verscheen, de donkere Nel Zwier uit Enk huizen, was iiet in. de finale van het hoogspringen, snel afgelo pen. Na feilloze sprongen over 1.55 en 1.60 meter, wierp zij de lat éénmaal af op 1.65 meter, hetgeen haar naar later zou blijken de zesde plaats kostte. Weliswaar sprong zij bij haar tweede poging over 1.65 meter, dezelfde hoogte als de kwalifi catie eis, maar bij 1.68 meter faalde de 25-jarige hulp in de huishouding driemaal. Nu werd zij ex aequo met de Duitse at letes Becker en SchmitzPortz, de Zuidslavische Gere, en de Francaise PetryAmiel als negende geklasseerd. Overigens kan Nel Zwier, die op deze Spelen haar goede mentaliteit toonde, op een zeer goede wedstrijd terugzien, want de Amerikaanse Rogers en de Russische Ballod, die al eerder 1.71 meter hebben gesprongen, bleven ver onder hun normals niveau en werden op de laatste plaatsen geklasseerd. DODELIJK ONGELUK TIJDENS WEDSTRIJDEN 0)1 GROTE PRIJS VAN MAN Tijdens de motorraces om d® grote prijs van Man heeft zit- tijdens de race- in de senioren- klassen een dodelijk ongeluk voorgedaan. De coureur Joh'1 Sapsford kwam om het leven bi] een botsing met een andere deel nemer. Hiermede betuigen onze dank voor de blijken van medeleve vangen bij het over van onze geliefde M Behuwd-, Groot-, groot- en Betover; moeder, Zuster, Bel zuster en Tante Mevrouw neeltje de bru Wed. van l. j. Mich Uit aller naam Mevr. KOLIJN MICHIE Terneuzen, 9 sept. IS Willem de Zwygerli V. V. „Driewet Competitiewedstr terrein Zuidersport Katerdag 10 septer Aanvang 4 uur driewegen i— zaams: voor Uw crep mouss kc WOLLEN KOUSEJ Ferlon of Nylon naar VERLINDE. E«en sterke kous vo niet te dure prijs, 't zwart Nieuwcdiepstraat die heeft het wel v grote sorter! reeds vanaf 2; Westkolkstraat TERNEUZEN Gevonden: Een J fiets. Adres: Noorc Te koop: Orgel. T tussen 7 en 8 uur r Tuinstraat 20, Teir. Tc koop gevraagd: Woning in het niei deelte van Terneu; Brieven onder No. reau van dit blad. Te koop: 1 Kind' (leeft. 5-8 j.), 2 fi( tjes, 1 kinderledik vulkachels (rond fototoestel (Agfa met tasje, flitsla zelfontspanner. N; te bezichtigen, diepstraat 83. Te koop gevraai Opel Rekord, 1954/'55, 80.000 lopen. Adres te l bureau van dit bi Tc koop: z.g.a.n. F tafel. Te bevrage weg 51, Terneuzen „TWEEDE KAPI1 KÖPENIC „Een tweede k; Köpenick" noemde van de strafkami rechtbank te Rotte middag de 27-jarig H. V., die terecht dacht van oplichtim met een opleiding v mulo placht zich n hoedanigheden aar Hij gaf zich uit voo lijfwacht van Prin baron, ritmeester, r ché, officier van Ju woon" mr. in de countant, en zo m hem zo gelukt de van Rotterdam, di hem, en de Commis Koningin in Gelde zoeken. Hij woonc van de krijgsraad „voor de B.V.D." na timmerhuis in Ro een onderzoek in te de aanwezigheid va: tische elementen... liep men erin. Het eerste hem legde feit was, i tegenover de orga de F!oriade, de hee boer, had uitgegeve de rechten, ritmees tair attaché, met een gratis doorlope: bewijs te krijgen. t,

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2