UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS BEURSO VERZICHT Minister Luns naar New-York Tsjombe doet beroep op Kongolese bevolking Eric de Noorman- De schaduw der steppen AGENDA BURGERLIJKE STAND MINISTER LUNS OVER NIEUW-GUINEA SCHEEPVAARTEN VAST KON. OLIES LAGER TERNEUZEN BOSCHKAPELLE MIDDELBURG OSSENISSE. SLUIS STOPPELDIJK. IJZENDIJKE- ZAAMSLAG Beursindices N abeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier Dragline drong huis binnen De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zal tijdens de komende bijeenkomst van de algemene vergadering der Verenigde Naties in New York de kwestie Nieuw-Guinea „open hartig en indringend" bespreken met zijn eoilega's van bevriende Westelijke mogendheden en de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld. De minister heeft dit dinsdag in Rotterdam verklaard op een persconferentie aan boord van de ..Nieuw Amsterdam", waar mee hij in de loop van de mid dag naar New York is vertrok ken. Hij voegde er evenwel met nadruk aan toe, dat dit niets nieuws is; hij heeft dit in de voorgaande jaren ook steeds ge daan. Een grote groep journalisten, o.utelevisie- en radioverslag gevers, waren bij het vertrek van de minister aanwezig. Deze zei „wat beduusd" over deze grote belangstelling te zijn, doch hij begreep dat de journalisten hem „aan de tand kwamen voelen" over een langdurig gesprek dat minister-president De Quay maandag met een aantal buiten landse journalisten had gehad en waarna er berichten zijn ver schenen volgens welke Neder land de kwestie Nieuw-Guinea zou willen „internationaliseren". Men had echter volgens minis ter Luns gemeend in de verkla ring van de minister-president iets te kunnen beluisteren dat er niet in school. Prof. De Quay was bij zijn beschouwing over Nieuw-Guinea uitgegaan van be ginselen die hij bij de journalis ten bekend veronderstelde. De uitleg die men eraan had gege ven was verder gegaan dan prof. De Quay had bedoeld. Zo heeft de minister-president bepaaldelijk niet bedoeld dat er een nieuwe benadering van de kwestie Nieuw-Guinea aan de Verenigde Naties zal worden voorgesteld, aldus minister Luns. Zijn eigen activiteit tijdens de komende zitting in New York zou dan ook niet verschillen van die van vorige jaren. Er is geen verandering in het Nederlandse standpunt ten aan zien van de kwestie Nieuw-Gui nea gekomen, zo vervolgde de minister met nadruk. Hij illu streerde dit met een citaat uit de handelingen van de Tweede Kamer, waarin hij in februari nog had gesteld dat de huidige regering, evenals de voorgaan de, alle mogelijkheden voor op lossing van de kwestie „onder zoekt en zal blijven onderzoeken". En dit zou men niet alleen doen achter de schrijftafel, doch ook in internationale gesprekken. De minister wees er voorts op dat dr. W. Drees indertijd als premier in de Eerste Kamer reeds zijn gedachten over de mo gelijkheid van V.N.-beheer over Nederlands-Nieuw-Guinea had uitgesproken. Dr. Drees had toen echter ook reeds verklaard dat Indonesië daar ongetwijfeld niet mee zou instemmen, omdat dit een internationale sanctie zou zijn van de opvatting dat Neder- lands-Nieuw-Guinea niet tot In donesië behoort. Minister Luns voegde hieraan toe, dat Indonesië om deze reden ook altijd een regeling, waarbij de autochtone bevolking van Nieuw-Guinea zelfbeschikkings recht zou krijgen, van de hand zal wijzen. Als men dan ook de huidige houding van Indonesië in aanmerking neemt, zou het een illusie zijn als men dacht dat Indonesië met V.N.-beheer over Nieuw-Guinea zou instemmen, aldus minister Luns. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft gistermiddag vóór zijn ver trek naar Amerika verklaard, dat dc verklaring, die maandag „van zeer gezaghebbende zijde" is afgelegd over Nederlands Nieuw-Guinea, afkomstig is van de minister-president prof. dr. J. de Quay. De minister voegde hieraan toe, dat in hetgeen de minister president heeft gezegd niets nieuws schuilt. Hij haalde uit parlementaire stukken aan, dat de Nederland se regering geregeld met andere Westerse mogendheden de moge lijkheid heeft besproken van een of andere vorm van beheer over Nieuw-Guinea. Indonesië heeft dit echter altijd afgewezen, daar het in zo'n beheer een interna tionale bevestiging zag van het standpunt, dat Nieuw-Guinea niet tot Indonesië behoort. Premier Tsjcmbe van Katan ga heeft maandag in een pers conferentie meegedeeld een boodschap te hebben gericht tot de Kongolese bevolking, waarin hij haar vraagt hem te helpen bij het afzetten van de dicator Loemoemba vóór het te laat is en het regiem van de slavernij niet langer te laten voortduren. Deze boodschap heeft hij ge richt tot de Bangola, Baloeba, Bakongo en andere stammen. Tsjombe beschuldigde de re gering Loemoemba nogmaals van wreedheden in het district Baloenga, in de provincie Kasai terwijl hij de Sowjet-Unie ervan beschuldigde deze regering te helpen bij de aanval op Katan ga. Hij betoogde dat de mens heid in Kongo vertegen woordigd door de Verenigde Naties, niet langer onverschillig kan blijven tegenover de in Bakwanga begane gruwelen. Hij vertelde dat vorige week don derdag in een handelsschool in Bakwanga honderd mensen, onder wie ook vrouwen en kin deren, zijn vermoord. Hij De beurs werd gisteren ver rast met een bezoek van de In ternational Banking Summer School, bestaande uit 200 perso nen uit bankierskringen van 40 landen. Deze groep van perso nen maakte kennis met een drukte bij de opening in de AKU- hoek, scheepvaartafdeling, Uni lever, Hoogovens en in mindere mate in de Kon. Olie-hoek. De stemming voor de internationale waarden was aan de vaste kant met een uitzondering voor aan delen Kon. Olie. Deze stukken lagen verlaten in de markt van wege de moeilijkheden in het Midden-Oosten in verband met de verlaging van de olieprijzen aldaar. De Arabische landen komen hiertegen in opspraak. De handel in de olie hoek was klein en de aandelen noteerden op 126,50 bijna een gulden be neden de vorige slbtkoers en be neden pariteit New York. AKU's ontmoetten goede belangstelling en lagen op 555 circa 3 punten boven de slotkoers van maandag. Philips haalde een flink gedeel te van het verlies van maandag in en was op 1328 circa 6 pun ten hoger. Ook Hoogovens ga ven een goed herstel te zien, zodat de openingskoers van maandag op 894 blijkbaar op een vergissing moet berusten. Voor Unilevers schijnt het erg ste, ten aanzien van de Planta- Aanbesteding bouwen wonin gen te Terneuzen en Sluiskil. Door hot Architectenbureua De Bruijne werd gisteren in café „Du Commerce" voor rekening van de W'oningbouwverening „Werkmansbelang" aanbesteed 't bouwen van 34 woningen in 4 blokken te Terneuzen en het bou- weti van 8 woningen in 2 blok ken te Sluiskil Hiervoor werd als volgt inge schreven: 34 woningen te Terneuzen. Martens, Hoofdplaat, ƒ615.000; Gebr. Lambert, Stoppeldijk, 597.000, R. Wiemeersch, Axel, f592.000; S. J. Mielen, Terneu zen, 558.500; Gebr. Van der Poel N.V., Terneuzen, 540.000. 8 woningen te Sluiskil. Verstraete Zn,. Hoofdplaat, ƒ141.000; Bossand Zn, Oost- burg, J 122.452; M. J. Galle, Zaamslag, 122.373; P. C. Lam mens, IJzendijke, ƒ121.836; L. v. Driessche, Kuitaart,, 120.870; B. de Waal. Sluiskil, ƒ119.900; Van Hoeve, Axel, ƒ119.700; P. Barra. Oostburg, ƒ119.296; A. E. Lippens IJzendijke, 118.869; Martens, Hoofdplaat, 118.320; P. A. Mangnus, Bosohkapelle, ƒ115.600; De Rooy, Stoppeldijk, 115.192F. v. d. Veen, Terneu zen, 114.500; J- Kolijn, Terneu zen, ƒ114.414; S. J. Mielen, Ter neuzen, f 114.046; A. Herrewegh Zn, Lamswaarde, ƒ113.246; P. Hamelink, Hoek, ƒ112.900; R. Wiemeersch, Axel, 108.850. Duizendste woning van „Werkmansbelang" gereed. Op 26 augustus 1.1. werd de duizendste woning voor dë Ter- neuzense woningbouwvereniging „Werkmansbelang" opgeleverd en in gebruik genomen. Op donderdag 22 september a.s. zal door de burgemeester van Terneuzen mr. H. Rijpstra om twee uur 's namiddags een niozaïktableau, aangebracht op de zijgevel van het blok étage- woningen, hoek Axelsestraat- Kastanjelaan, worden onthuld. Daarna, om ongeveer kwart voor drie, wordt het nieuwe kan toorgebouw der vereniging, ge legen aan de Van Steenbergen laan no. 7 in gebruik genomen. Ook deze plechtigheid zal door burgemeester mr. Rijpstra wor den verricht. De receptie heeft om vier uur plaats in hotel „Des Pays-Bas". Op reis met de „Natuur vrienden". Onder leiding van mevr. P. Verlinde—Maandag maakte een groep Terneuzense dames en heren een uitstapje naar La Panne, de laatste Belgische bad plaats vóór de Franse grens. Om 8 uur vertrok men uit Terneu- WOENSDAG 7 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theatcr, 8 uur: „Symphonie in goud". Café „La Belle Vue", 7.45 uur; Lezing Harriet Freezer voor Ned. Ver. van Huisvrou wen. zen en eerst te Ostende werd uit gestapt omdat men deze stad en het strand eens wilde bekijken. In La Panne werd enige tijd langer vertoefd. Daar werd ook gedineerd en vervolgens werd de reis voortgezet naar Addinkerke om een bezoek aan de „Meli" te brengen. Op de terugreis werd nog even te Oostburg gepauzeerd. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting werd in de afgelopen maand augustus 1960 door totaal 1887 personen bezocht. In de maand daarvoor bedroeg het aantal 2446 personen- Op avontuur. Twee driejarige kleuters van Stoppeldijkveer hadden er blijk baar genoeg van om steeds te moeten rondscharrelen op 't hun toegewezen beperkte terrein. Samen trokken zij met de step cp avontuur uit en zorgden er wel voor, dat hun vertrek on opgemerkt bleef. Al gauw ge raakten zij, hoe klein ze dan ook waren, van het rechte pad af. De peuters zochten hun heil op een stuk bouwland, waar de graanschelven hen al spoedig aan het oog onttrokken. Onge ruste ouders en behulpzame buren hebben uren gezocht eer zij het avontuurlijke stel ge zond en wel, maar toch wel wat minder moedig geworden, ont dekten. Zelfs de politie was er bij te pas gekomen en het is maar te hopen, dat er bij de kleuters nu genoeg schrik inzit om hen te weerhouden van vol gende uitstapjes. Arrondissementsrechtbank Middelburg. Bij K. B. is benoemd tot rech ter in de arrondissementsrecht bank te Middelburg, mr. T. W. Attema, thans griffier van het kantongerecht te Middelburg, be last met de waarneming van de werkzaamheden van de griffiers van de kantongerechten te Oost burg, Terneuzen en Zierikzee, tevens kantonrechter-plaatsver- vanger in het kanton Middelburg en rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Middelburg. Benoemd. Tot onderwijzer aan de R. K. lagere school alhier is benoemd de heer L. Kerckhaert uit Hengstdijk. Door stijging van het aantal leerlingen zijn thans weer drie leerkrachten aan de school verbonden. Koningscompagnie gearri veerd. Maandagmiddag arriveerde al hier de Koningscompagnie onder commando van kapitein J. Koop- mans. Deze compagnie van het 11e bataljon der grenadiers was vergezeld van de drumband en heeft zijn tenten opgeslagen na bij het gemeentelijk sportterrein. De manschappen zullen een volle week te Sluis blijven. Vakexamen. De heer J. Strobbe, alhier, slaagde te Bergen op Zoom voor het examen vakbekwaam heid schilderen. Gouden Huwelijksfeest Het echtpaar Alouis Over- meire en Augusta van Canneijt vierde zaterdag jl. hun 50-jarige echtvereniging. Des voormiddags werd in de R.K. kerk een plech tige H. Mis uit dankbaarheid op gedragen. De buurtbewoners hadden in alle vroegte een mooie erepoort voor de woning opge steld. Het paar mocht zeer vele gelukwensen in ontvangst nemen. Ook burgemeester Ficq. kwam persoonlijk het jubilerend paai en familie gelukwensen. De oudjes genieten nog een goede gezondheid. Alouis is 75 paar en Gusta 72. Uit het huwelijk wer den drie kinderen geboren, waar van er nog twee in leven zijn. Des avonds kwam de plaatse lijke muziekvereniging een sere nade brengen waarbij de heer Veenstra namens de vereniging het gouden echtpaar feliciteerde. „Flandria" naar Yerseke. Het West Zeeuws-Vlaamse Phil- Harmonica-orkest „Flandria" is uitgenodigd om op donderdag 8 september de oesterfeesten te Yerseke op te luisteren. Samen met enkele radio-artisten zal zij daar in de openlucht een bonte avond verzorgen, Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der Rijkspoli tie alhier is als gevonden aange geven een kinderportemonnaie met inhoud, welke terug te be komen is aan het adres Huis- senstraat 11 te Zaamslag. meende, dat de Verenigde Naties het gevaar lopen een on toelaatbare rassendiscriminatie in het leven te roepen door al leen blanken in Kongo te be schermen. Dit zou volgens hem spoedig tot een zeer gevaarlijke rassenhaat kunnen leiden. De premier deelde verder mede, dat de troepen van Ko- londji in Kasai wapens en voer tuigen hebben buitgemaakt en de brug over de Loebilasrivier die de grens vormt tussen Kasai en Katanga, op de troe pen van Loemoemba hebben overd. Tsjombe zei er zeker van te zijn, ondanks de tegenspraak van de Verenigde Naties, dat de Russische vliegtuigen, die de Sowjet-Unie ter beschikking van de nationale regering heeft gesteld, worden gebruikt voor het vervoer van Lcemoemba's troepen. Hij noemde dit een flagrante schending van de re soluties van de Veiligheidsraad. Tsjombe verklaarde verder dat Loemoemba zich voor een hooggerechtshof dient te ver antwoorden voor de „misdaden die hij in de afgelopen twee maanden tegenover zijn volk heeft gepleegd". Hij noemde het afzetten van Loemoemba door president Ka- savoeboe een „volkomen grond wettige" daad. Hij had een nieuw beroep op de „eerlijke en vrije" politieke leiders van de Kongolese bevol king gedaan daar het hem toe scheen dat er een nationale con ferentie moet worden bijeenge roepen voor het vaststellen van de grondslag van een nieuwe grondwet in overeenstemming met de verlangens van het volk. Hij zag geen andere oplossing dan een bond van de verenigde sfatërc van Kongo welke de ver schillende economische en ras- senbelangen der Kongolese be volking zou eerbiedigen. Albert Kalondji, president van dë „diamantstaat" Kasai, zag een statenbond eveneens als de enige mogelijke manier om de republiek als eenheid te hand haven. affaire, achter de rug te zijn, nu de ziektegevallen alnemen. De certificaten lagen op 862 circa 7 punten hoger dan maandag. De handel voor de internatio nale waarden was doorelkaar kalm. Men gaf er de voorkeur aan de houding van Wallstreet af te wachten, na de rustdag aldaar van maandag. Tegen het slot moesten de meeste interna tionals een paar punten prijs geven door gebrek aan affaire. De scheepvaartwaarden lagen uitgesproken vast in de markt als gevolg van lokale specula tieve vraag en belangstelling voor deze stukken uit het bui tenland. De koerswinsten belie pen doorelkaar circa 4 punten terwijl voor aandelen Van Om meren een advieskoers werd ge geven op 310 a 315, tegen maan dag 300ia. De scheepvaartwaar- den sloten op vrijwel het hoog ste punt van de dag. Van de cul tures gaven Deli's een licht her stel te zien. In deze afdeling was de handel zeer rustig en dit moet ook gezegd worden van de staatsfondsenhoek waar de stem ming praktisch onveranderd was vergeleken bij de slotkoersen van maandag. Ook in de lokale afdelingen was de handel zeer kalm en ga ven de koersen veranderingen te zien naar beide richtingen. Aan delen Dekkers N.V. werden ho ger geadviseerd op de gunstige gang van zaken over de eerste helft van 1960 plus de goede vooruitzichten voor het tweede halfjaar. Claims H.A.V.-bank werden op de incourante markt op 1475 bieden geadviseerd tegen maandag 1400 bieden. Voor de inschrijving op 100 min 4\h pet obligaties 1960 Bank voor Nederlandsche Gemeenten (vijf de lening) a 99Vz pet bestond ter beurze een zeer grote belang stelling. Voor de 4 pet 7-jarige obligatielening gemeente Dor drecht a 99 Vz pet was de belang stelling zeer redelijk. Prolongatie 3% p>ct. 2/9 5/9 6/9 Int. concerns 620.72 617.96 619.25 Industrie 357.18 358,42 356.71 Scheepvaart 172.69 176.63 184.28 Banken 237.60 234.34 234.18 Cult. etc. 156.13 156.70 157.37 Algemeen 430.58 429.71 430.59 AKU 54o—552 slot 548 (5531 2) Kon Olie: 126.00—126.20 slot 126.10 (126.70) Philips: 1315—1325 slot 1315 (132434 Unilever: 850 geb.860 slot 851 (861%) I De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden:. Engelse pond 10.55-10.65, Ameri kaanse dollar 3.753.79, Cana dese dollar 3.853.90, Franse frank (100) 76.0076.50, Belgi sche frank (100 7.237.28, Duitse mark (100) 90.1590.65, Zweedse kroon (100) 72.50 73.50, Zwitserse frank (100) 87.30-87.80. Italiaanse lire (10.000) 60.C062.00, Deense kroon (ÏC'J) 54.50—55.50, Noorse kroon (100) 52.5053.50, Oostenrijkse shil ling (100) 14.58—14.68, Portu gese escudo (100) 13.1513.30, Spaanse peseta (1C0) grote cou pures 6.22 V26.37 H. Mot oen daverende klap boorde zich een graafmachine in het dak van een huis aan de voet van de Ketense dijk in Capelie aan de IJssel. Het gevaarte ver dween vier nieter 111 het huis, dat nu voor een deel onbewoon baar is geworden. De machine had gepiobeerd op eigen kracht een weg langs de dijk af te dalen, doch zakte hal verwege weg en hobbelde de dijk af. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. hoek Geboorten: 2 augustus: Jan Adriaan, z. van.. J. Herrebout en Neeltje Goossen; 7 aug.Adria- na, d. van Pieter Jansen en Jan na Hofman; 1*4 aug.; Maddy, d. van Joseph G. van de Vijver en Zannie E. Dhuijvetter; 16 aug.: Franciscus Cornelius Adrianus, z. van Adrianus Verduit en Jo hanna J\ C. van Meir; 25 aug.- Neeltje Aldertha, d. van Chris- tiaan van de Velde en Ttiona Ch. Vlaander. landbouwschuur afgebrand Dé bij de boerderij van de landbouwer L. Vos in de ruil verkaveling te Wijster (gemeen te Beilen) staande landbouw- schuur is gistermiddag tot de grond toe afgebrand. Ook de hele voorraad hooi en stro werd een prooi van de vlammen.. Twee varkens kwamen in het vuur om, enkele andere liepen verwondingen op. Dank zij vlot ingrijpen van de brandweer van Beilen bleef liet voorhuis behouden, hoewel het veel schade opliep. Deland- bouwschuur brandde evenwel in een oogwenk af. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. De rijkspolitie zal een onder zoek instellen. Landbouwer Vos was verzekerd tegen brand schade. taxichauffeur reed na aanrijding door De rijkspolitie heeft gister nacht onder Woerden de 49-jari- ge Haagse taxichauffeur B. O. en zijn 13-jarig dochtertje aan de kant van de weg Utrecht Den Haag in hun wagen geheel versuft aangetroffen. De rijks politie was op de wagen attent geworden, omdat deze aan de voorzijde zwaar beschadigd was. Nader onderzoek wees uit, dat O. in Den Haag op het Huygens- plein een ernstige aanrijding had gehad met ex bromfietser, die tengevolge daarvan met een schedelbasisfractuur in de „Ur- sulakliniek" in Wassenaar moest worden opgenomen. De taxi chauffeur, zijn vrouw en zijn dochtertje zaten in de wagen. Om onverklaarbare redenen reed deze op het Huygensplein ge heel aan de linkerzijde. Na de botsing zijn zowel de taxichauf feur en zijn vrouw uitgestapt en hebben zich van de toestand van het slachtoffer op de hoogte ge steld. Ineens echter is O. weer in de wagen gestapt, waarin zijn dochtertje nog zat, en is snel weggereden. Toen de politie hem aantrof, kon de man niet verkla ren, waarom hij was doorgere den. Hij herinnerde zich nog wel een aanrijding te* hebben gehad, maar verder was hij geheel ver suft. Hangende het onderzoek is O. door de politie aangehouden. Kort na het middaguur is de bromfietser, de 30-jarige J. P. Dame uit Den Haag, in deTJrsu- lakliniek te Wassenaar aan zijti verwondingen overleden. aanvaring in petroleumhaven Maandagavond is het naar zee vertrekkende Zweedse schip „Aida" tijdens een manoeuvre met het achterschip tegen de 11 ton metende motorsleepboot „Nelly" gevaren. Het gebeurde in de eerste Petroleumhaven. Aan boord van de sleepboot la gen twee mannen te slapen, de 34-jarige schipper J. van der Est uit Hellevoetsluis en de 2S- jarige motordrijver Pietro Nar- ttgoni uit Middelharnis. Eenmaal wakker sprongen zij over op een naast hun vaartuig liggende zandbak. De bovenbouw van de „Nelly" werd vernield. Omdat het scheepje water maakte werd het ter plaatse aan de grond ge zet. De „Aida" kon zonder scha de naar zee vertrekken. bakschipper verdronken Urenlang heeft de rijkspolitie te water te Amsterdam gister nacht vergeefs gedregd naar het stoffelijk overschot van de 53- jarige bakschipper Jacob Kok uit Texel. Tijdens het uitvaren van de bak BK 43 die door de „Zeemeeuw" uit het binnen-IJ nabij de Minervahaven werd gesleept is de schipper toen hij aan stuurboord bezig was mod der weg t« scheppen overboord geslagen. NA ONGEVAL OVERLEDEN De 77-jarige K. His uit Ilpen- dam is maandag op de provin ciale weg bij Monnikendam aan gereden door een personenauto toen hij plotseling met zijn bromfiets deze weg overstak De man werd met ernstige ver kenhuis te Furmerend vervoerd waar hij in de loop van de nacht is overleden. 18. Eric kijkt de twee ruiters even na. „Kom mee," fluistert hij dan. Svein grijnst ineens verheugd; duwt zijn helm dieper over zijn hoofd en samen sluipen ze zo snel en geruisloos mogelijk achter de nomaden aan. „We moeten ze levend in han den krijgen," zegt de Noorman ge dempt, onder het voortgaan, „want zjj kunnen ons vertellen wat we weten willen over het aantal krij gers, dat zich vóór ons bevindt en waar deze zich ophouden..." Svein knort tevreden; het voor uitzicht van een beetje leven in de brouwerij fleurt hem helemaal op. Het kost de mannen niet veel moeite de traag voortstappende paardjes in te halen en inmiddels zoeken Erics ogen een geschikte hinderlaag. Gebruik makende van de bosjes weten ze de ruiters voor te ko men. Langzaam komen de ruiters nader en nader. Ze schijnen zich niet erg te bekommeren om hun omgeving en volgen zonder op of om te kijken een vaag zicht baar karrespoor... Erics spieren spannen zich en geluidloos springen hij en Svein, als de paardjes juist hun schuil plaats voorbij zijn, overeind. De nomaden zijn volkomen overrom peld en verweren zich amper... Het is in een paar tellen gebeurd. Zonder een kik te geven, zonder zich te verweren, blijven de kerels in starre schrik roerloos liggen, als ze de harde knuisten van Eric en Svein in hun nek voelen, tot deze hun doodsbleke gezichten zien... „Bij mjjn helm," snauwt Sveifl opspringende, „als dat nou noma* den zjjn, ben ik er zeker 00 een..." „No-nomaden... neen, heer. jammert een der krijgers.. ,De duivel hale hen! Wij zijn krijg6' van heer Arman..."

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2