log altijd: Kongo IN DE GftFEP VAN DE ANGST Radio en Televisie T wereldmerk from America's Best Tobaccos Ifrijdag 2 september 1960 16e jaargang na. 5076 Cubaanse rhapsodie E In de Kongolese provincie Ka- sai had de politicus Kalondji een eigen „republiekje" uitgeroepen in het gebied der diamantmijnen Maar premier Loemoemba stuur de troepen, die zonder slag of stoot de rebellen ontwapenden. Zij zelf zeiden, dat zij al ont wapend waren door de Tunesi sche V. N.troepen, en dat kan ook best, omdat die wèl het recht hebben de orde te beschermen tegen muitende soldaten. Ten slotte bestaat er een regel, dat V. N.-troepen alleen in een land f zijn met toestemming van de souvereine regering, en formeel vormt Loemoemba die. Katanga Arabische Liga Mali-federatie RUZIE OVER DE BASIS KAMINA TUSSEN VERENIGDE NATIES EN KATANGESE REGERING NEDERLANDSE CONSUMENT KOOPT VEEL APPELS DE CHINEES- RUSSISCHE CONTROVERSE DE RUIMTEVAART ZIEKTEN EISEN VELE SLACHTOFFERS IN INDIA Voor de miljoenen enthousiaste rokers van Lexington sigaretten is Lexi „Hond van het jaar!" Ook in andere Yerelddelen een verdere - sterk stijgende vraag naar Lexington. M/ <v»ysK-&' /5** -tfww :XTO. StJlitljgJfl f0 M->\~ JtfJS Een greep uit de wereldpers 20 voor een gulden Ifüe V. N.-troepen in Kongo heb- en het niet gemakkelijk. Hun lak is uitsluitend de Belgische toepen te vervangen, en zij mo- zich niet met binnenlandse fcwesties bezig houden. En hoe- Wel zij een aantal strategische Hos'n bezetten, mogen zij al léén schieten, als zij zelf worden ■angevallen. Nog moeilijker wordt het, als de Kongolezen onderling vechten. Daar moeten de Verenigde Naties buiten blij ven, maaranderszijds zijn zij gekomen, om de levens van Europeanen te beschermen en orde en rust te handhaven. Bij de eerste grote moeilijkheid zijn zij er nog al goed afgekomen. Nu is wel de zogenaamde „mijnstaat" van Kalondji zonder slag of stoot gevallen, maar het afgescheiden Katanga is veel belangrijker. En men neemt aan dat Loemoemba troepen con centreert om Katanga binnen te vallen. In het noorden kan hij J dan rekenen op de steun van tegenstanders van Tsjombe, die ook niet zo sterk staat. En het zou wel eens kunnen, dat als de Belgische troepen allen weg zijn, ook Katanga snel weer bij het rijk wordt getrokken. De wilde en luidruchtige premier Loemoemba heeft nu al geëist, dat de V. N.- elkaar beloofd, een enkele fede ratie te vormen, maar daarvoor hebben zij veel te veel geschil len. Zij wroeten ook erg in el- kaars landen. Nu is de premier van Jordanië omgekomen door een bomaanslag. Zijn vorst, ko ning Hoessein, wordt ook al steeds bedreigd. En diens groot vader is vermoord. De oorzaak van dit alles is, dat de Jorda- niërs niet solidair zijn met de andere Arabische landen en nog altijd steunen op de Engelsen. Zij zijn ook niet anti-Israëlisch genoeg. Zij hebben (afgezien van een stukje dat door Egypte wordt beheerd) Palestina met de Israëliërs verdeeld, en Jorda nië heeft nu een half miljoen Bedoeinen, de oorspronkelijke bewoners, een half miljoen Pa- lestijnen die in het geannexeerde gebied woonden en nog een half miljoen Arabische vluchtelin gen, die uit Israël zijn gekomen en daarheen terug zouden wil len, tenminste naar het land, want de Joden zouden daar dan niet meer mogen regeren. Maar de koning van Jordanië denkt natuurlijk niet aan het voeren van een oorlog met Israël. Even min gaat hij met Nasser mee, want dan zou zijn koninkrijkje worden opgeslokt door Egypte en Syrië, die tot het rijk van Nasser behoren. Het moeten wel pan-Arabische en fel anti-joodse lieden zijn geweest, die de bom wierpen, waardoor de premier en een stuk of tien anderen werden gedood. De Arabische liga was weer eens bijeen en besloot de op standige Algerijnen te helpen met vrijwilligers, maar niet om de betrekkingen te verbreken met Frankrijk. Men weet dat de Fransen zelfbeschikking hebben beloofd aan de moslims in Alge rije bij een referendum, dat ge houden zou worden als het vu ren is gestaakt. Maar de opstan delingen vertrouwen de Fransen niet en wensen een referendum onder leiding van de Ver. Naties met V. N.troepen om de neutra liteit te verzekeren. In de assem blee van de Ver. Naties neemt de kans toe, dat voor dit plan een meerderheid van twee derden wordt verkregen. Er zijn nu 82 leden, maar straks 99 of 100, en de nieuwe leden zijn allemaal erg eenheden het land verlaten, zodra i anti-kolonialistisch. Misschien de Belgen zijn vertrokken, al thans de Belgische militairen. Hij I zegt zelf wel in staat te zijn dan de orde te handhaven. Maar Hammarskjoeld zal zelf wel be- palen wanneer hij denkt dat zijn troepen kunnen heengaan en dan daartoe een voorstel doen aan de Veiligheidsraad van de V. N. Men kan zich nauwelijks voor- J stellen dat de Kongolese rege- ring in staat zal zijn. zich overal goed te laten gelden. Dat heeft in andere Afrikaanse staten ook moeite gekost. In het voorheen Britse Ghana regeert Nkroemah met wetten, die arrestatie van opposanten mogelijk maken zon der vorm van proces en met censuur op kranten en boeken. In de Franse gebieden zijn de nieuwe neger-premiers ook dic tators, als zij niet willen dat hun staatjes weer uiteenvallen. Een treffend geval van middel puntvliedende kracht bood de Mali-federatie, die is gevormd door Senegal en Soedan, voor heen Franse gebieden in Noord- West-Afrika. Die unie is weer uiteengevallen, hoewel de grond wet dat niet toestaat en zij als geheel door de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties was aanvaard als kandidaat voor het lidmaatschap. Nu zijn er weer twee onafhankelijke staten. Nie mand weet goed, wat hiermee te beginnen. De Franse Soedan zegt, dat hij nu de hele Mali ver tegenwoordigt en dat Senegal zich onwettig heeft afgescheiden. Zolang men maar niet aan oor log denkt om Senegal terug te veroveren, gaat het wel. Zulke splitsingen heeft men ook in Midden- en Zuid-Amerika gehad. Toen waren er nog geen Ver enigde Naties en erkenden de uit elkaar gevallen landen eikaars soevereiniteit na een lange tijd van wapenstilstand. Nu moeten de Verenigde Naties beslissen, of zij de twee staten aannemen of er maar één erkennen. Er is nóg een moeilijk geval: ten zuiden van Marokko ligt de Franse woestijnstaat Mauretanië, en die vraagt toelating tot de Verenig de Naties. Neen, zegt Marokko, dat gebied heeft altijd bij ons be hoord, en de Fransen hebben het ons ontnomen. Het mag niet on afhankelijk worden, het moet tot ons terugkeren. Die woestijn heeft nooit iemand geïnteres seerd. maar nu worden er ertsen gedolven en denkt men dus, dat zij heel wat waard zal zijn. Moord in Jordanië De Arabische wereld heeft al lerlei problemen gemeen met de Afrikaanse. Deze landen hebben Ruim 100 Zweedse V. N.-soI- daten zijn woensdag met spoed naar de basis Kamina in Katan ga overgebracht na een ruzie tussen de V. N. en de Katangese regering over de rechten in de vcgi maligc Belgische basis. De Kantangese regering had dinsdag in een communiqué ge dreigd de basis buiten werk-ing te zullen stellen „als haar soe vereiniteit over Kamma, die tot het grondgebied van Katanga behoort, niet wordt geëerbie digd". De politieke adviseur van het V. N.-commando in Oost-Kongo, Ian Berendsen, verklaarde in Elisabethstad, dat besloten is dat alleen de troepen van de V. N. de basis mogen gebruiken. Er zijn op het ogenblik geen Ka tangese troepen in Kamma. De V. N. heeft een compagnie Zwe den uit Elisabethstad naar Ka mina gestuurd ter versterking van de compagnie Ieren, die het toezicht aldaar uitoefent. Waarnemers in Elisabethstad menen, dat de regering van Ka- tanga alleen maar druk op de Ver. Naties kan uitoefenen via de 15.000 negers die op de basis werken. De Katangese regering zegt dat zij de volledige juris dictie heeft over die negerarbei ders, die Katageens burger zijn. De Belgen in Elisabethstad schijnen verdeeld te zijn wat hun mening betreft over de huidige regeling. Majoor Crevecoeur, be velhebber van het kleine Ka tangese leger, zei „niet erg ge lukkig" te zijn met de oplossing. Victor Jigni van het Katan gese ministerie van Binnenland se Zaken, verklaarde echter dinsdag dat de overeenkomst over Kamina zijn inziens in houdt, dat de troepen van Loe- mcemba Katanga niet zullen kunnen binnentrekken onder be scherming van de Ver. Naties. (Advertentie) vallen de landen van de Frans Afrikaanse Gemeenschap De Gaulle niet af, maar men weet het niet. Gefluisterd wordt, dat als de algemene vergadering van de V. N. (de assemblee) met een meerderheid van twee derden de Fransen zou willen dwingen, een referendum onder V. N.-toezicht te houden, Frank rijk de Ver. Naties zou verlaten. Nu vermeerdert het gezag van de V. N. wel, voorzover zij door politietroepen oorlogen kunnen voorkomen. Maar in andere op zichten zijn zoveel heel kleine staatjes er leden van of wor den dat dat elke verhouding zoek is. Er zijn dan landen met 500.000 inwoners (zoals Cyprus) of 750.000 (Frans Kongo) die net zoveel in de melk hebben te brokkelen, tenminste een zelfde stemrecht hebben, als staten van 200, 400 en 600 miljoen, zo als de V. S. en Rusland 180 en 215 miljoen) India (430 miljoen) en China (630 miljoen). Als all die kleintjes samen een grote gaan veroordelen, legt deze laat ste toch het besluit naast zich neer. China Nog altijd blijven de geruch ten stromen over conflicten tus sen Moskou en Peking. Duidelijk is dat de Chinezen nog zijn ver vuld van de wereldrevolutie, en dat de Russen hun meer en meer welvarende staat niet willen bloot stellen aan een oorlog. Maar het gaat hier om graden en accenten. De Chinezen zeg gen, dat men op oorlog moet re kenen zolang er „kapitalisten" zijn, de Russen beweren dat de kracht van de Sowjet-Unie hen van oorlog afhoudt. Intussen blijven die twee el- kaars bondgenoten. Er zijn ook bijv. ruzies tussen Amerikanen en Fransen, en die blijven toch samen in de N. A. T. O. en zelfs de V. S. en Cuba blijven leden van de Organisatie van Ameri kaanse staten, al zitten zij elkaar dwars. De V. S. bereikten geen gemeenschappelijk optreden te gen Cuba, maar wèl een ver oordeling van elk land, dat com munistische invloeden op het westelijke halfrond binnenhaalt. Een waarschuwing aan Fidel Castro. (Nadruk verboden.) ■Ar door KARL UNSELT Nadruk verboden. HOOFDSTUK XI. DE BEKENTENIS VAN DE SECRETARESSE. Georg Lüdecke zat in de gevan genis van Moabit. Materieel had hij niet te klagen. Kaar de ge dochte dat hij „zat" drukte hem toch zwaar. Bovendien verlangde hij naar Eva, in de mening, dat zij hem nu juist nodig had. Daar door werden de nachten haast on dragelijk. Tergend langzaam kro pen de uren vcorbij. Vaak besloot hij midden in de nacht een nieuw leven te beginnen met Eva na tuurlijk ergens in Canada of Australië, in alle geval ver weg van Berlijn, v/aarvan hij de at mosfeer begon te haten. Maar overdag zag alles er al tijd anders uit dan 's nachts, en het kleine stukje hemel achter de tralies van de ramen, het verre geruis van een rijdende tram. het geluid van de auto's dat waren allemaal fijne draden die hemj weer bonden aan deze stad. aan datzelfde Berlijn, 's Nachts kon men het haten, cm er dan over dag des te meer van te houden en vurig te verlangen aan de be- staansstrijd van de stad deel te nemen. De vraag of hij schuldig of on schuldig was speelde eigenlijk maar een ondergeschikte rol in zijn gedachtenwereld. Cornelius deed al het mogelijke om hem „er uit te halen", zoals hij zich uit drukte, maar ergens haperde iets. Er waren omstandigheden samen gevallen, die werkelijk alleen in coze stad mogelijk waren en zijn „geval" werd daardoor telkens weer in een ander licht gesteld. Zo was er hele reeks justitie- beumbten gearresteerd, die samengewerkt hadden met de zwarte markt en de onderwereld. Een rechter van instructie had oe opdracht, deze pijnlijke ge schiedenis te ontwarren. Hard en wantrouwend als hij was, voelde hij neiging om Georg met al die dingen in verband te brengen. In de Waitzstrasse, een onaanzien lijke zijstraat van de Kurfürsten- dam, had de politie bij een raz zia een gezelschap smokkelaars gearresteerd, die miljoenenzaken gedreven hadden met de Oost- zóne. Vanzelfsprekend illegaal. Verraad, verklikking, afpersing, poging tot ontvoering en zelfs tot De Nederlandse consument toont de laatste tijd zeer grote belangstelling voor de appels welke thans in steeds grote hoeveeheden worden aangebo den op de fruitveilingen. Het is met name het ras James Grieve, een handappel van bij zonder goede kwaliteit en smaak, welke thans pluk en eetrijp is. Deze handappel wordt in hoofdzaak op de bin nenlandse markt verkocht en de prijs van de goede kwaliteit ligt tussen 30 en 40 cent per kg. De export van appelen is tot op heden belangrijk kleiner dan het vorig jaar. Met name West- Duitsland toont heel wat min der belangstelling in verband met de grote eigen oogst. Ook de export naar België heeft thans niet veel te betekenen. Wanneer Nederlandse appelen naar dit. land worden uitge voerd moet namelijk een hef fing worden betaald om het verschil met de Nederlandse veilingprijs en de overeenge komen minimumprijs te over bruggen. De laatste dagen is deze heffing 13 pent per kg. Overigens bestaat nu nog de mogelijkheid appels naar België uit te voeren, terwijl dit voor de overige E. E. G.-landen niet het geval is. Het vorig jaar sloten België en Luxemburg op 18 aug. hun grens voor Nederland se appelen. De heffing van de 13 cent per kg belemmert echter de uitvoer in hoge mate. West-Duisland, dat het vorig jaar omstreeks deze tijd elke week rond 1 miljoen kg appels van ons land afnam, komt de laatste weken niet hoger dan 100 ton. Voor de telers is het een voorrecht dat er op de bin nenlandse markt zoveel fruit kan worden afgezet. Ook hier is een verschuiving merkbaar naar betere rassen en kwalitei ten. Het zgn. „ondereind" is moeilijker te verkopen. De leider van de Britse labour- partij, Gaitskell, die van een vakantie in Zuid-Slavië in Enge land is teruggekeerd', heeft dins dagavond in een uitzending voor de BBC verklaard, dat Zuid- Slavië bijzonder veel belang stelt in het huidige ideologische ge schil tussen Rusland en China. Zuid-Slavië, aldus Gaitskell, is vóór de Russische politiek, d.w.z. een politiek van vreedzame samenwerking. Zij achten het Chinese standpunt, dat naar de theorie van Lenin een oorlog on vermijdelijk is, gevaarlijk. In Zuid-Slavië meent men, dat een der oorzaken van het afbreken van de topconferentie was het verzet hiertegen van China. Volgens Gaitskell zouden de Zuid'slaviërs aannemen, dat de communistische landen in Euro pa, uitgezonderd Albanië, het standpunt steunen. Albanië steunt kennelijk het Chinese standpunt, omdat het evenals China een onderontwikkeld land is en veel hulp nodig heeft. Robert Gilruth, directeur voor ruimteprojecten van het Ame rikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (Nasa), heeft dins dag in een toespraak tot een ruimtevaartconferentie in Wash ington melding gemaakt van plannen om binnen tien jaar een ruimteschip met drie man een moord waren kenschetsend voor de atmosfeer van dit niemands land en wat daar gebeurde had invloed tot in de cel van Georg, tot in het kantoor van advocaat Ramdohr en zelfs tot in het be stuur van de Oost-zóne. Ceerges moeder, evenals Corne- luis, hadden bij hun laatste be zoek over een borgstelling ge sproken, en Cornelius meende hem te kunnen verzekeren, dat hij zou worden vrijgelaten, daar er noch ontvluchtingsgevaar ver ondersteld werd, noch een poging tot vervreemding van bewijsma teriaal. „Nee, geen sprake van," had Georg met nadruk verklaard, ondanks de grote teleurstelling van zijn moeder. „Het een of het ander. Ben ik schuldig goed, dan wil ik gestraft worden, ben ik onschuldig, dan moet men mij in vrijheid stellen.- Cornelius was sceptisch, daar hij niet kon achterhalen, wie Georg verklikt had, en wat de rechter van instructie over hem wist. Bij het verhoor was Georgs onmiskenbare relatie met Hin- tertür, die bekend stond als een gevaarlijk agent van de Veilig heidsdienst, telkens weer bezwa rend. Maar er broeide iets on der al die gebeurtenissen en in bepaalde kringen maakte zich van lieverlede een duidelijke on rust meester Juffrouw Maas kreeg telefoon tjes omtrent Georg, waarbij er gevraagd werd, waar hij was, hoe hij het maakte en waarbij zelfs voorstellen gedaan werden om hem met geweld te bevrij den. Maar nooit noemden de vlucht rond de maan te laten maken. Dit „project Apollo" zal vol gen op het „project Mercury" dat ten doel heeft cabines met één persoon in een baan om de aarde te brengen, op een hoogte van ongeveer 160 km. Zoals bekend zal volgens de plannen in oktober een cabine met een aap aan boord worden afgeschoten van de basis Van- denberg in Californië. Deze moet een baan om de aarde beschrij ven. sprekers hun naam. Als de tele foon ging gebeurde het meer dan eens, dat juffrouw Maas ineen kromp en het kostte haar altijd enige zelfoverwinning alvorens zij de hoorn afnam. Geleidelijk geraakte zij in de toestand van een omsingelde, die geen uitweg meer ziet. Daarom stapte zij op een goede middag naar dr. Ram dohr. De bejaarde bureauchef, die zij kende van vroeger, vóór dat zij bij Lüdecke werkte, ont ving haar met opvallende neer slachtigheid. Zij vroeg hoe het met hem ging. „Dank u dank u", zei hij verstrooid. „Wilde u meneer Ramdohr spreken?" „Ja, ik moet hem beslist spre ken." Over de glazen van zijn nikke len bril heen keek hij haar aan. „Dat klinkt vreemd. Is er iets aan de hand, juffrouw Maas?" „Dat ligt er aan hoe men het opvat,ontweek zij het antwoord. „Sinds men meneer Lüdecke gearresteerd heeft," ging hij ver der, is hier voortdurend iets aan de hand. Meneer is op dit ogen blik ook al weer ginds in Moa bit bij uw chef." „Goed, dat meneer Lüdecke hem heeft," mompelde juffronw Maas bedrukt. „Het zou beter geweest zijn, als meneer Lüdecke zijn vingers van zulke zaakjes afgehouden had," mopperde de oude man en legde een dossier op een stapel andere. „De telefoon staat hier niet stil." „Bij u ook al?" liet juffrouw Maas zich verschrkit ontvallen. ZATERDAG 3 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Samen thuis; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Gevar. progr.; 11.25 Gram.; 12.00 Orkest; 72.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de jeugd; 14.15 Streekuitz.; 14.40 Ilarmonie-orkest; 15.05 Jazzmuziek; 15.20 Concertge bouworkest; 16.20 Boekenwijs heid; 16.40 Dansmuziek; 17.00 Jazzmuziek; 17.30 Act.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Opera muziek; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 20.40 Voor dracht; 21.00 Instr. kwintet; 21.25 Soc. comm.; 21.40 Lichte muziek; 22.05 Gram.; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram, met comm.; 23.10 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; '2.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.45 Clymp. Spe- ien; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewij zer; 13.20 Platennieuws; 13.30 Gram.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Vmateursorkest; 14.20 Kunstru briek; 14.50 Promenade orkest; 15.30 Vcor de jeugd; 16.00 Gre goriaanse zang; 16.30 Instr. octet; 16.50 Voor de kinderen; 17.45 Olymp. Spelen; 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverzicht; 18.25 Lichte muz.; 18.40 Olymp. Spe len; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Kamerorkest; 20.20 Licht baken; 20.30 Quiz; 21.00 Gram.; 21.10 Hoorspel; 21.40 Gram.; 22.00 Olymp. Spelen; 22.30 Nieuws; 22.40 Samenspraak der Herders; 23.00 Gesprekken over muziek met jongeren; 23.45 Olymp. Spe len; 23.55 Nieuws. (Wordt vervolgd.) BRUSSEL (VL.;: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gespro ken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muzikale kaleido- scoop; 14.30 Journaal; 15.00 Ac cordeon (tussen 15.30 en 16.00 Olymp. Spelen); 15.15 Gram.; 15.45 Accordeonspel; 16.00 Gram. 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper (tussen 17.15 en 17.30 Olymp. Spelen); 17.20 Orkest; 18.00 Or gelrecital; 18.20 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram. (tussen 20.20 en 21.30 Olymp. Spelen); 21.30 Gram. (tussen 21.50 en 24.00 Olymp. Spelen); 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. 24.00 Einde. Televisieprogramma's Ned. T.V.: 10.30—11.45 Olymp. Spelen; 14.00 Voor de kinderen; 14.55 Olymp. Spelen; 20.00 Jour naal en weeroverz.; 20.20 Olymp. film; 20.30 Filmdocumentaire; 20.45 Oude filmfragmenten; 21.15 Licht progr.; 21.55 Olympisch praatje; 22.00 Olymp. Spelen; 22.10 Choreografie op moderne jazz; 23.15 Olymp. Spelen. VL. BELG. T.V.: 14.55—18.30 Olymp. Spelen; 19.00 Godsd. pro gramma; 19.30 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 TV-spel; 21.00 Quiz; 21.30 Feuilleton; 22.00 Olymp. Spelen; 22.10 Documen taire film; 23.00 Nieuws; 23.15 Olymp. Spelen. In de afgelopen acht maanden zijn in de Indische staat Oettar Pradesj 3.500 mensen door inge wandsziekten overleden. Dit heeft de Indische minister van Openbare Gezondheid, Karmar- kar, meegedeeld. Volgens som migen, zo zei hij, betreft het een cholera-epidemie. In New Delhi zijn sedert juni 21 personen gestorven door cho lera. 600.000 mensen zijn tegen de ziekte ingeënt. In de hoofd stad zijn verder 60 personen overleden door ingewandsziekte. In 1958 eiste de cholera nog veel meer slachtoffers.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5