Binnenlands nieuws BEURSOVERZICHT SPORTNIEUWS Eric de Noorman- De schaduw der steppen OLYMPISCHE SPELEN VOETBAL DUIVENSPORT MARKTBERICHTE SPAAR BIJ BE N.H.M. 3 rente tot f 30.000.- RLANOSCHE H AN DEL-MAATSCHAPPIJ Ontmoeting in Olympisch dorp brand in* boerderij Dinsdagochtend om half vijf is de bliksem ingeslagen in een boerderij in Roodkerk. De boer derij, waarin 50.000 kg hooi wa ren "opgeslagen, ging geheel in de vlammen op. Het woonge deelte. dat door een brandmuur was gescheiden, bleef behou den De schade wordt geschat op 100.000 gulden. De inboedel en de boerderij waren ver zekerd. te water gereden en verdronken De 42-jarige taxi-ondernemer 7 J. Hazewinkel uit Deventer is in de nacht van zondag op maandag toen hij na een be zoek aan kennissen per scooter huiswaarts keerde, in een langs de Bruggerstraat te Enschedé lopende sloot gereden en ver dronken. Kinderen hebben gis termiddag zijn stoffelijk over schot gevonden onder de scoo ter Vermoed wordt, dat de man niet op de hoogte was van de situatie ter plaatse. Hij moet in een bocht rechtdoor gereden zijn en daarbij in de sloot die door zware regenval vol water stond, terecht zijn gekomen. Niemand heeft iets van het on geluk gemerkt. WIELRIJDER verongelukt Op de rijksweg BredaRoo sendaal ter hoogte van het kruispunt bij het dorpje St. Willibrord is gisteren een onge luk gebeurd, waarbij de 70-jari ge wielrijder J. Kas het leven verloor. De wielrijder kwam van St. Willibrord en stak plotseling de rijweg over op het ogenblik dat daar een perso nenauto aankwam, bestuurd door de heer A. H. de Bever uit Nieuw-Ginneken. De bestuur der van de auto poogde nog door krachtig te remmen de wielrijder te ontwijken, doch deze werd door de auto gegre pen en tegen de voorruit ge worpen. Hij was op slag dood. bijzondere geboorte in diergaarde blijdorp Voor het eerst is in een Ne derlandse dierentuin een neus hoorn geboren. Dit gebeurde maandagavond in diergaarde Elijdorp te Rotterdam. De jonggeborene, een meisje, dat zestig centimeter hoog en een meter lang is, heeft de naam Laura" gekregen de vader is neushoorn „Maru", die sedert 1955 in de Rotterdamse dier gaarde verblijft en moeder is de naar schatting twaalf jaar oude „Sonny", die sinds 1948 de gast vrijheid van diergaarde Blijdorp geniet. Dit is tevens de vijftiende keer, dat ergens in een dieren tuin een dergelijke blijde ge beurtenis plaats heeft gevonden. zeeman in rotterdam beroofd Een 46-jarige zeeman werd gisternacht bij een bezoek aan een café op de Westzeedijk hardhandig naar buiten gewerkt, toen er onenigheid ontstond over de betaling van het gelag. Op straat ontdekte hij, dat hij twee polshorloges en een bedrag van duizend pond kwijt was. De zeeman ging daarop naar de po litie en de 40-jarige caféhouder N. den B. en de evenoude chauffeur F. van M. werden aangehouden. De twee horloges werden bij de chauffeur thuis ge vonden. Het geld is nog zoek. glazenwasser boos Totaal overstuur door een hevige ruzie met zijn schoon ouders, heeft de 27-jarige gla zenwasser L. T. S., die bij zijn schoonouders inwoont in een huis aan de Leersumstraat in Den Haag, zondagochtend een mes gegrepen en zijn schoon familie hiermede ernstig be dreigd. Zowel de schoonouders als de vrouw van S. vluchtten in nachtkleding de straat op, achtervolgd door de razende glazenwasser, die in de ene hand het mes had geklemd en met de andere zijn negen maan den oud dochtertje meevoerde. Door het rumoer waren ver scheidene buren van de familie gealarmeerd, onder wie de bri gadier van politie K„ die twee portieken verder woont. Hij poogde de woedende man te sussen en hem te bewegen het mes uit handen te geven, maar S. werd steeds kwader. Al zijn woede richtte tenslotte op zijn nieuwe tegenstander en zelfs twee waarschuwingsschoten in de lucht konden hem niet tot staan brengen. Toen S. de bri gadier dicht genaderd was, schoot deze hem daarop in de voet, Dit ontnuchterde S. Hij liet het mes vallen en werd overgebracht naar het zieken huis. Na behandeling is hij in gesloten in het hoofdbureau. in beesel stak men de draak Sinds onheugelijke tijden wordt in Beesel een landelijk dorpje aan de Maas tussen Ven- lo en Roermond om de ze ven jaren het draaksteken op gevoerd. Zondag 28 augustus was een schare van enkele dui zenden toeschouwers aan weerszijden van de Maasoever aanwezig om de opvoering van dit 'folkloristische spel van nabij gade te slaan. Een boodschapper deed den volke kond dat in het water een monster leefde een draak dat sinds jaar en dag een mens uit de streek als maaltijd nam. Het lot had dit keer de dochter van de koning als slachtoffer aangewezen. Deze aanminnige jonkvrouw werd echter door het tijdig ingrijpen van de ridder Sint Joris uit de klauwen van de draak gered. Het monster werd in triomf naar het dorp gevoerd, waarna nabij het kasteel Nieuwenbroek het spel zijn voltooiing vond in de dood van de draak. De inwoners van Beesel heb ben hiermede de traditie van hun voorouders voortgezet, zo dat de draak thans weer voor zeven jaar kari worden opge borgen, DE TOESTAND IN JACKSONVILLE Dinsdag is in Jacksonville een neger om het leven ge komen toen hij met een auto tegen een paal reed, nadat zijn wagen door de politie was be schoten. Even tevoren hadden de beide negers in de wagen op ten blanke pompbediende ge schoten. De stad staat onder strenge politiebewaking om een herha ling van de ongeregeldheden van zaterdag te voorkomen DE TOESTAND IN LAOS In berichten over de politieke onderhandelingen in Loeang Prabang wordt gezegd dat de leider van de staatsgreep, de kapitein van de parachutisten Kong Lae slechts bereid is het nieuwe kabinet van prins Soevanna te aanvaarden als de linkse elementen eruit worden verwijderd. De soldaten van kapitein Kong beheersen Vientiane geheel. Maandag heeft Kong een aantal para chutisten in Loeang Prabang laten landen, klaarblijkelijk om druk uit te oefenen op de onder handelaars. U kunt ons opdracht geven uw belasting-aanslagen automatisch in termijnen te voldoen uit uw spaartegoed bij de N.H.M. Wij zenden u een folder op aanvraag of bij ontvangst van de eerste storting van ten minste f 250,- bij een van onze kantoren of op de postrekening van dat kantoor onder vermelding, „spaarrekening". Hoogovens wederom vast, Unilever in herstel Bij kalme handel waren certi ficaten Hoogovens gistermiddag wederom zeer vast door aanko pen voor Amerikaanse rekening met daarnaast, lokale specula tieve belangstelling voor deze stukken. De verkoopopdrachten in deze hoek lagen zeer dun ge zaaid en dus moesten hogere koersen worden betaald om aan de overheersende vraag te kun nen voldoen. Mogelijk dat Hoog ovens begin september voor het eerst in de geschiedenis van de maatschappij de eerste halfjaar cijfers van het concern zal be kend maken. Deze cijfers zullen ongetwijfeld, aldus de beurs, zeer goed zijn. Bij een prijs op 893 boekte Hoogovens een koers winst ten opzichte van de vorige slotkoers van bijna 30 punten. Het fonds werd gestimuleerd, doordat het maandag van de Ne derlandse hoofdfondsen in Wall- street, alleen hoger sloot. Ten opzichte van de vorige slotkoer- sen waren de internationals gis termiddag ploorelkaar goed De scheepvaartwaarden zet ten de vaste tendentie van maan dag gisteren verder voort bij re gelmatige handel. Aandelen Ko ninklijke Boot waren wederom zeer gevraagd en noteerden op 198 ruim 3 punten boven de slotkoers van maandag. De ove rige aandelen boekten koers winsten van 1 tot 2 punten. In de cultuurafdeling was het ook gisteren wederom zeer kalm. De koersen vertoonden weinig ver andering met die van maandag. Staatsfondsen dooreikaar onver anderd met weinig zaken. In de lokale afdelingen wer den grootbanken iets beter ge adviseerd en de bieraandelen vast. De stemming op de beleg- gingsmarkt was praktisch on veranderd. Er werden weinig zaken gedaan. Zwanenberg Or- ganon werd voor het eerst bo ven de 1000 procent op 1010 ge adviseerd tegen maandag 995. De gemeente Delft komt met een tweede 4 procent 7-jarige obligatielening a 99%, eveneens groot 2,5 miljoen, waarvan 600.000 op inschrijvingsvoor- waarden zijn geplaatst. (De eer- M ste lening van een paar dagen prijshoudend. Vergeleken met geleden werd vele malen over- ZWEMMEN Eerste medaille voor Nederland Carolyn Schuier is Olympisch kampioene 100 meter vlinder slag geworden. Marian Heems kerk, die op dit nummer twee de werd, veroverde de eerste medaille voor Nederland. mensonides derde op 200 mieter schoolslag De Amerikaan Bill Mulliken is gisteravond Olympisch kampioen op de 200 m schoolslag gewor den. De Hagenaar W'ieger Mensoni- des won voor Nederland de twee de Olympische medaille. Hij werd derde op de 200 m schoolslag. Tweede werd de Japanner Ohsa- ki. nederlandse estafette- ploeg plaatste zich in de finale Het Nederlandse kwartet, bestaande uit Ria van Velsen (rugslag), Ada den Haan (schoolslag), Tineke Lagerberg (vlinderslag) en Erica Terp stra (vrije slag) heeft zich met de snelste tijd, die in de series werd gemaakt, geplaatst in de finale op de 4 x 100 meter wis selslag dames. Onze landgeno ten bleven ruim een seconde onder de tijd, die de winnaar van de andere serie, Groot Brittannië, liet noteren. Het verschil aan de finish tussen Nederland en de naaste con currenten Japan en Rusland, bedroeg enkele meters. Ria van Velsen legde de ba sis voor de overwinning door na een zeer goede 100 meter, waarbij zij de meeste tegen stand ondervond van de Russi sche Viktorova en de Japanse Tanaka, als eerste aan te tik ken. Het verschil was gering en de voorsprong, waarmee Ada den Haan te water ging, bleek voor het Eindhovense meisje onvoldoende. Takamatsu (Japan) en Ko- robova (Rusland) streefden haar voorbij en ofschoon zij het Russische meisje op de tweede vijftig meter weer pas seerde, bleet Takamatsu voor haar onbereikbaar. Tineke La gerberg vlinderde de achter stand echter spoedig weer weg en toen zij de wedstrijd in handen legde van Erica Terp stra, stond de Nederlandse ze ge reeds duidelijk afgetekend. Het Haagse meisje gaf die nog meer glans door de over winning uit te bouwen. Vrij wel gelijktijdig bereikten Japan en Rusland de finish, terwijl- Australië, vertegenwoordigd door Backet, Lassig, Fraser en Konrads, als vierde aantikte, 8 seconden na Nederland. De tussentijden van de Ne derlandse meisjes warenRia van Velsen 1.11.1, Ada den Haan 1.22.8, Tineke Lagerberg 1.10.2, Erica Terpstra 1.03.6. De andere serie gaf een bij zonder spannende strijd te zien tussen Duitsland, Groot Brit tannië en Amerfiva, .waarbij de posities zich voortdurend wij zigden. Duitsland nam als eer ste het wisseipunt met de 100 meter vrije slag nog vóór de boeg, terwijl Amerika tweede en Groot Brittannië op dat mo fent derde lag. Onweerstaan baar rukte Nataiie Steward echter op naar de eerste plaats, waarbij zij achtereenvol gens Spiilane en daarna Brun- ncr voorbij streefde. De tussen tijden van de Engelse meisjes waren: Lewis 1.11.7, Lons- brough 1.21.0, Oldroyd 1.13.2 en Steward 1.03.1. De tijd van 4.47.7 van Neder- HOCKEY NederlandIndia 14. ATLETIEK Romance tussen Eef Kamerbeek en Mary Bignal Wat de atletiekinsiders in Nederland reeds lang wisten, is nu kennelijk ook in Rome uit gelekt uit de romance tussen onze nationale tienkampkam pioen Eef Kamerbeek en de 20-jarige Engelse vijfkampster Mary Bignal beginnen zich ge leidelijk huwelijksplannen te kristalliseren. Maandagmiddag werd het jonge paar in de schaduw van een der flats van het Olympisch dorp door een Britse journalist verrast met allerlei vragen, waarop Eef en Mary tevergeefs ontwijkende antwoorden probeerden te ge ven. De atleten gaven tenslotte maar toe dat er tussen hen een meer dan gewone vriendschap bestond en daar had de te leggen op de titel en de me daille bij het torenspringen. Tweede werd de Amerikaanse Paula Pope en derde de Russin Nina Krutova. Vacature bestuur KNVB afdeling Zeeland Voor het vervullen van de vacature in het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland, ontstaan door het bedanken van de heer l. G. Hermans, zijn door de R. K. verenigingen in Zeeland twee candidaten gesteld. De heer S. Th. Eeckhout te Hulst, lid van de vereniging Vogelwaarde, werd gecandideerd door de verenigingen Hulst, Le- wedorpse Boys, Patrijzen, Rapen burg, Ria, Robur, Steen, Vogel waarde, Volharding '32 en Wal cheren, terwijl de heer C. P. van dë Velde, lid van de vereniging Koewacht candidaat werd ge steld door Clinge, Graauw, Hon- tenisse, Koewacht en Kwaden- journalist méér dan voldoende damme. aan. i Op de komende jaarvergade- Het in Nederland zo zorgvul- .ring van de afdeling Zeeland, die dig bewaarde geheim is nu dus Qp jo september in Middelburg bekend. De 26-jarige Kamer- WOrdt gehouden, zal dus een beek ontmoette Mary Bignal in 1959 na de drielanden wed- schriftelijke stemming moeten plaats vinden, waaraan door strijd vijf en tienkamp inja]je verenigingen kan worden Londen op de dansvloer, als<jeeigenomen. ri° Hot- „,m. i j-jg jjeer p \y Bakker en de heer A. F. v. d. Pluym zijn, zon der dat tegencandidaten werden gesteld, herbenoemd als resp. voorzitter en commissaris. Ook de heren M. D. P. L. Hackenberg en H. L. Plompen werden her benoemd in de commissie van beroep, evenals de heren P. J. Melse en M. F. de Jonge in de financiële commissie. PRIJSVLUCHTEN UIT QUIEVRAIN Comb. Boschkapelle Hengstdijk-Stoppeldijk. Snelheid eerste duif 1318 m., laatste prijswinnende duif 933 m. Oude duiven. 1, 4', 5, 7 en 9 J. de Bakker, Hengstdijk; 2. E. Bil- terijst, Boschkapelle; 3. A. Nico- In tegenstelling tot oe wel-1 jaas Boschkapelle; 6. J. van nVi f l—J n c* Tm »-i I 111 t'O y*i n rt partners in „De dans der win naars". Enkele maanden gele den verbrak Mary haar verlo ving met een zoon van de pre mier van Siam. En nu vormt zij met Eef een atletiekpaar, dat weliswaar nog geen vaste trouwplannen heeft, maar dat die toch ook niet wil ontken nen. Aangezien de Olympische spe len geen vijfkamp kennen, noemt Mary deel aan de num mers 80 meter horden, het ver springen en de 4 x 100 meter estafette. Zij is de dochter van een bakker in de provincie So merset. Nu komt zij nog voor Groot Brittannië uit, in 1964 misschien voor Nederland Nederlander Wim Gerlach uitgeschakeld teraewicht Bas van Duivenbo- [Goethem, Hengstdijk; 8. B. Dan- de laagste notering gedurende de niet-officiële ochtendhandel van gistermorgen, toen AKU 532, Kon. Olie 128,80, Philips 1324, Unilever 841 en Hoog ovens 864 noteerden, was de stemming gistermiddag aan de vaste kant. Philips opende op 1340 en steeg tot 1344, tegen een vorige slotkoers van 1343%. AKU was op 538 nauwelijks prijshoudend. Kon. Olie liep op van ƒ129,30 tot ƒ130,20, tegen maandag ais slotprijs ƒ130,50. De aandelen noteerden boven pariteit New York. Unilevers, die 5 punten lager op 860 open den, stegen tot 874 waardoor deze certificaten een koersher- stel te zien gaven vergeleken bij de vorige slotkoers op 865%. Evenals maandag, toen Unilever de grootste omzet had met no minaal 509.000, was het ook gisteren in deze hoek zeer le vendig. De arbitrage liet zich geducht gelden en tengevolge van lokale speculatieve vraag liep de koers op. tekend.) Ook de gemeente Dor drecht komt met een 4 procent 7-jarige obligatielening a 99% procent groot 5 miljoen. Prolongatie 3% procent. Beursin dices 26/8 29/8 30/8 Int. Conc. 622.00 624.57 625.67 Industrie 348.69 356.18 357.74 Scheepvaart 163.73 168.54 170.73 Banken 225 20 226.83 228.30 Cult. enz. 155.46 156.47 156.70 Algemeen 427.35 431.00 432.22 Nabeurskoersen A.K.U.: 543—536% slot 534 (537) Kon. Olie: 129.50 ged. bieden —129.90 slot 129.70 (130.40) Philips: 1325—1335 slot 1329 (1342%) Unilever: 860 ged bieden —876 slot 865 876%) Hoogovens: 890—896 slot 890% (888) Prinses Gracia van Monaco, die met haar gemaal, prins Rainier, de Olympische Zomerspelen in'land betekende een Olympisch Rome bijwoont, is hier in ge-record omdat dit nummer nog sprek met haar broer John Kelly,' nooit op de spcien was gezworn- die zij in het Olympisch dorp mei:, ontmoette. John maakt deel uit van de Amerikaanse roeipioeg WATERPOLO op de Spelen, hij zal uitkomen in Nederland Hongarije 1—3 de ongestuurde twee. den en de bantamgewicht Jan i kaart Boschkapelle; 10. J. Jonk- de Rooy, die beiden in de vol-1stODDelcp1k gende ronde kwamen, werd de j T„ee du wn l en 5 Th de Nederlandse lichtgewicht Wim L duiven 1 e i>. Gerlach zijn eerste partij tegen P°°rter, Stoppeldijk, 2 en 3. J. de kleine, sterkere Rus Barra- Boeijkens, Hengstdijk, 4. J^van nikov uitgeschakeld. De Rus was gedurende de gehele strijd superieur aan onze landgenoot. Tweede gouden medaille voor Ingrid Kraemer Voor de tweede maal heeft de Duitse schoonspringster In grid Kraemer een Olympische titel veroverd. Won zij verleden week het Olympische kampioenschap schoonspringen 3 meter-plank, dinsdagmiddag wist zij besiag Goethem, Hengstdijk; 6. Gebr. Hulshout, Hengstdijk; 7. J. Stal- laart, Boschkapelle; 8. P. van der Veen, Boschkapelle; 9. P. Collet, Stoppeldijk; 10. Jos de Klerk, Boschkapelle. „Steeds Sneller", IJzendijke. Snelheid eerste duif 1157 m per min. 1. P. Dellaert; >2. J. Deprèz; 3. A. Boerman; 4. M. Notschaele; 5. J. de Smet; 6. P. van de Broecke; 7. V. Claeijs; 8. J. Versprille; 9, 10. H. Steenaert „Nog Sneller", Breskens. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1220 m; laatste prijswinnen de duif 1098 m. 1. M. de Reu; 2 en 6. M. Quaars; 3 en 7. A. Bon- dewel; 4. J. van Gijs; 5. J. Ja cobs; 8. A. v. d. Voorde; 9. J. v. d. Broecke; 10. W. Bruinoge. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1198 m; laatste duif 1103 m. 1 en 5. Jac. Wisse; 2. J. Vermeu len; 3. Jac. Faas; 4. Joh. Pijcke; 6. I. de Jonge; 7. J. Woittiez; 8 en 9. J. van Gijs; 10. J. Carels. „Strijd in Vrede", Groede. Snelheid eerste duif 1220 m.; laatste prijswinnende duif 1052 m. 1. J. van Haneghem; 2 en 6 J. Wolberts; 3. M. Robijn; 4. J. Versprille; 5. J. Risseeuw; 7. C. Ekkebus; 8. C. Brakman; 9. Cl. Schautteet; 10. J. Merk. NIXON IN ZIEKENHUIS Vice-president Nixon, de kan didaat van de republikeinse partij voor het presidentschap, is maandag in verband met een knie-ontsteking in een zieken huis opgenomen. Volgens de eerste berichten zal Nixon mogelijk ongeveer twee weken in het ziekenhuis moeten blijven. 13. Boron klapt in zijn handen en een oude dienaar brengt een grote kan gerstebier. De enorme bekers, welke Boron te voor schijn haalt, bezorgen de Noor man zowat een rilling, maar men moet tenslotte wat voor de goede verstandhouding over hebben „Daar gaat-ie dan" zegt Boron, een forse teug nemende. „Vrouwe Isolde, dat is de echtgenote van heer Arman, wiens gebied grenst aan het mijne, kwam enige tijd geleden hier op de burcht met dit verhaal: „Als gevolg van een ver zoek om hulp. was heer Arman met zijn hele krijgsbende naar het zuiden getrokken om strijd te leveren tegen een troêp nomaden, die daar plunderend rondtrok kenHet legertje'van Arman was nauwelijks uit het gezicht verdwenen, of er verscheen een bende van die nomaden-ruiters, die in een oogwenk de onbe schermde burcht ingenomen had den." „Heer Arman was dus waar schijnlijk weggelokt", merkte Eric grimmig op. „Tja, da's best mogelijk, daar had ik nog niet aan gedacht?, zegt Boron verbaasd, „maar goed. Het was die nomadenkcrels om de dochter van Arman te doen. Dit meisje moet een hele schoonheid zijn en de koning der nomaden Attila of Atli, hoe hij ook heten mag, wil haar tot vrouwVoor lopig werden de vrouwen opge sloten in hun eigen burcht, maar vrouwe Isolde, de moeder dus, wist te ontsnappen en vluchtte hier naar toe om mij te smeken h^iar te helpen. Boron neemt nog een slok ger stenat en tikt sluw tegen zijn voorhoofd. „Maar ik ben geen dwaas; ik blijf een beetje dicht bij huis met al die duivelse ruiters zo vlak in de buurt,..Dat heb ik haar ook gezegd.Hij zuchtte diep. „En toen heeft ze kennelijk een on deronsje gehad met de vrouw van die heer Axe.... Joost mag weten, wat ze die Noren, die toen mijn slaven waren, al lemaal beloofd heeft, maar zij heeft ze op een nacht bevrijd... Want de morgen daarop waren ze allemaal verdwenen. Die troep Noren, mijn eigen wachter en vrouwe Isolde VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3048 stuks vee, zijnde 470 vette koeien en ossen; 800 stuks gebruiksvee; 630 vette kalveren; 252 graskal veren; 235 nuchtere kalveren; 20 varkens; 40 lopers; 86 big gen; 77 paarden; 73 veulens; 337 schapen of lammeren en 28 Bok ken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien 2,503,25; Vette kalveren ƒ2,30ƒ3,Slacht- paarden 1,902,55, alles per kg. Graskalveren 240440; Nuchtere kalveren 5080; Lopers ƒ60—ƒ90; Biggen ƒ35— ƒ48; Veulens ƒ250—ƒ460; Scha ren ƒ80—ƒ120; Lammeren 70 100; Kalf-en melkkoeien 900 ƒ1250; Vare koelen ƒ660— 860; Vaarzen 600930; Pin ken ƒ400575, alles per stuk.. Overzicht; Vs'-t; !iv«en; aan voer als vorige weel;, zeer kalme lmndcl, prijzen vooral niet heger^ dan maandag; Vette kalveren:** even minder aanvoer rnnt kalme handel, prijzen Iets gedrukt, prf ma's Loven notering; Gras'salve- i;r.aanvoer matig; handel sle pend, prijzen iets gedrukt; Nuch tere kalveren: iels meer aanvoer, kalme handel cn teruglopende prijzen; Lopers: aanvoer groter, handel matig, prijzen ongewij zigd; Biggen: groter aanvoer, handel matig, prijzen ongewij zigd; Slachtpaarden: aanvoer korter, redelijke handel, goed prijshoudend; Veulens: aanvoer als vorige week, tamelijke han del, prijshoudend; Schapen; aan voer even groter, handel tame lijk, prijzen als vorige week; Kalf- en melkkoeien: handel ma tig, handel traag, prijzen wat ge drukt; Varekoeien: aanvoer ge woon met stugge handel, niet ge heel prijshoudend; Vaarzen en pinken: aanvoer als vorige week, handel stroef, niet geheel prijs houdend.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3