Uit de Provincie ^Beckers Kolenhaard 45S Ijzerhandel TAZELAAR Frituren zonder spatten! DELFRITE - CAIVÉ Gemeenteraad van Hoek Binn< TERNEUZEN AXEL. ZAAMSLAG U maakt er méér van Aangifte schilderijendiefstal berust vermoedelijk niet op waarheid RECHERCHE IS DE MENING TOEGEDAAN DAT DE INBRAAK IN SCENE IS GEZET 2 Russen in Moskou gearresteerd V. N.-milrtairen onder Guinese bewakers Levenslang voor Ooslduitse vliegtuigbouwer Gerlach Nederlandse kustvaarder „Maria S" gestrand Oostduitse matroos uitgeweken Geknoei bij hazardspel in Belgie? SLUISKIL IJZENDIJKE SCHOOLETUI'S ROBERT COOK KREEG PASPOORT TERUG 'n juweel van moderne vormgeving Noodslraat 1 9 Tel. 2151 Voetgangers aangereden op autoweg NIXON IN ZI MINISTER VISSER NAAR VLISSINGEN De minister van Defensie, ir. H. Visser, zal heden een werk bezoek brengen aan het loods wezen in Vlissingen. Hij zal, ver gezeld zijn van zijn adjudant, per helikopter van de luchtvaart dienst vanuit Valkenburg naar Vlissingen vertrekken. Tijdens zijn bezoek zal de direc teur-generaal van het loods wezen, schout bij nacht, H. Tichelman, aanwezig zijn. De commissaris van dit zesde dis trict van het loodswezen, kapitein ter zee C. Terpoorten, zal de hoge bezoekers rondleiden. Aanrijding Gistermiddag om half 12 had in de Axelsestraat, ter hoogte van garage Boone, een aanrijding plaats tussen een in de richting Driewegen rijdende vrachtauto, bestuurd door J. K. uit St Jan steen. en een in de richting van de stad rijdende truck met op legger. bestuurd door J. J. v. d V. uit Terheijden. De voertuigen wilden elkaar, naast twee vóór garage Boone geparkeerd staan de auto's, passeren. De doorgang was hiervoor te klein tengevolge waarvan de beide wagens danig werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Mering verjaardag H. K. H. Prinses VVilhelmina. Heden, 31 augustus, de 80e ver Jaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina zal alhier weer wor den gevierd zoals gebruikelijk met het optreden van de Chr. Fanfare „Hosanna". Des avonds «m half acht maakt de fanfare een kleine muzikale rondwande ling, gevolgd door een concert op de kiosk. Bazar van de Clir. Fanfare „Hosanna". In de loop van de komende dagen komt de Chr. Fanfare Hosanna een beroep doen op «le hulpvaardigheid der Axelse burgerij. Het bestuur van ge doemde muziekvereniging orga niseert n.l. een bazar op 14 en 15 oktober a.s. teneinde haar grote financiële moeilijkheden te kun nen overwinnen. Voor het slagen van deze bazar is allereerst de steun nodig van noemd mej. Els Haverbcke te IJzendijke. Thans als tijdelijk onderwijzeres verbonden aan de R. K. Meisjesschool, alhier. Ploegwedstrijd. Door de afdeling Z. L. M., L. J. G. en A. N. A. B. werd een ploeg wedstrijd gehouden op het reeds geploegde tarweveld van de heer C. Haak Abr.zn., aan de Groene- weg. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet groot. De opgave was voor de tweede maal dit veld te ploegen. De jury bestond uit de heren J. J. de Regt—Dekker, C. Haak, beiden te Zaamslag en F. Tolle naar van Hoek en de heer Loeve van de Voorlichtingsdienst. Zeven deelnemers met 2 scha ren motorploegen namen aan de wedstrijd deel. De uitslag was als volgt: P. Jansen, Hoek, 78 punten: J. de Pooter, Zoute Spui, 77 pnt; Joz Haak Pzn, Hoek, 76 pnt; D. Jan sen, Hoek, 73 pnt; Jan Dieleman, Axel, 66 pnt; J. Riemens, Hoek, 62 pnt; D. Haak, Hoek, 59 pnt. Omdat DELFRITE ccn vet is van speciale samenstelling, kunt U het tot zeer hoge temperaturen verhitten. DELFRITE is daardoor een ideaal frituurvet, dat niet spat, niet schuimt, niet walmt! Ook niet bij bakken en braden van vis en vlees. Want ook daarvoor is DELFRITE bij uitstek geschikt. FRITUURVET CDE J. 112.100 De politie en justitie te Am sterdam zijn ervan overtuigd dat de inbraak in liet huis aan de Sloestraat te Amsterdam-Zuid, waar zoals bekend op de avond van de 23e augustus vier kost bare schilderijen zouden zijn ont vreemd, geënsceneerd is. Bij het onderzoek naar de dief stal is de Amsterdamse recher che tot de conclusie gekomen, dat de aangifte van de 29-jarige Englsman Robert Cook waar schijnlijk niet op waarheid be rust. Dit is gisterochtend aan de binnen- en buitenlandse pers be kend gemaakt door de hoofdin specteur van de Amsterdamse politie, de heer H. Postma, die de Axelse ingezetenen en het ismet het onderzoek in deze daarom dat de muziekvereniging dezer dagen huis-aan-huis een circulaire heeft bezorgd waarop een bijdrage wordt gevraagd in de vorm van geld of door het beschikbaar stellen van goede ren. Het mag bekend worden ver ondersteld dat een plaatselijk muziekkorps onmogelijk kan be staan zonder hulp en steun van de burgerij. Het bestuur hoopt dan ook dat het niet teleurgesteld zal worden. Mede door deze hulp zal het mo gelijk zijn, dat de stijgende lijn, die de laatste tijd in de muzikale mysterieuze affaire is belast. De officier van justitie heeft gisterochtend gezegd, dat er geen voldoende grond is om tot ar restatie van de heer Cook over te gaan, te meer daar de recher che er niet positief van over tuigd is dat Cook de diefstal in scène heeft gezet. Het onderzoek wordt voortgezet. Gistermiddag kreeg de heer Cook op het politiebureau Pieter Aertzstraat zijn paspoort terog. Hij is vrij man, de politie kan hem niets bewijzen. Hoofdinspecteur Postma zei de» indruk te hebben uit contact met zijn vertrek moest regelen. Hij stond een verslaggever van het Nederlandse televisiejournaal toe, hem tegen het einde van de middag in een hotel te in terviewen. De heer Cook zei van plan te zijn met de nacht boot Hoek van HollandHar wich naar zijn land te vertrek ken. Intussen heeft het hoofd van de douanerecherche, hoofdin specteur A. L. van Exel, desge vraagd verklaard dat de douane beambte die Cook in de nacht van 18 op 19 augustus j.l. in Weffthout zonder meer de grens liet passeren, niet volgens de voorschriften heeft gehan deld. Op de achterbank van de groene Jaguar van Cook be vonden zich enige pakken, die ingevolge de Engelse exportver gunning, uitgegeven door de „Trade of Board", vier schilde rijen met een verzekerde waar de van niet minder dan ƒ538.000 moesten bevatten. De douaneman had bepaalde for maliteiten dienen te vervullen, opdat zekerheid was verkregen zowel over de rechten die al dan niet verschuldigd zouden zijn, als over de ambtelijke controle op het feit, dat de doeken eventueel ons land ook weer zouden uitgaan. Nodig was geweest een transitopas poort of een document van in klaring voor de kunstwerken. In plaats daarvan heeft de grensbeambte kennis genomen van de exportvergunning (met de opdruk; „Voor tentoonstel lingsdoeleinden en voor terug keer naar Engeland") en de heer Cook laten doorrijden, na dat hij een blik had geworpen op de pakken die achterin de auto lagen. Hiermee was de kans verkeken, dat een Neder lander kennis kon nemen van de inhoud der pakken. Ook na dien heeft niemand in ons land de schilderijen gezien. Of er wegens deze nalatig heid bepaalde maatregelen te gen de betrokken beambte zul len worden genomen kon de hoofdinspecteur niet meede len. „Dit is aan anderen ter beoordeling" zo zei hij. prestaties van „Hosanna" merk- I de in Amsterdam vertoevende haar is, niet onderbroken wordt. Streekplóegwedstrijd voor Oost Zeeuws-Vlaanderen X>e commissie, die het jaarlijks plodgfestijn 'in Oost Zeeuws- Vlaanderen organiseert, kwam maandag j.l. in Axel bijeen onder voorzitterschap van de heer H. Yereauteren uit Nieuw-Namen. Opnieuw zullen vertegenwoor digers van een tiental agrarische organisaties uit ons gewest a.s. zaterdagmiddag samenkomen om een demonstratie van hun vak manschap te geven. Een nieuw element, bij deze wedstrijd zal zrjn, dat de wentel- ploegen overeenkomstig hun constructie moeten werken. Voorheen werden deze ploegen ails rondgaande ploegen gebruikt, maar nu zullen ze dus moeten wentelen. De praktische boer zal dit ongetwijfeld weten te waar deren. Handel en instellingen ver lenen hun volle medewerking door bijdragen en prijzen te schenken. De Rijkslandbouwconsulent ir Haeiwn zal de uitslag bekend maken en de n rij zen uitreiken. Het wedstrijdterrein is gelegen expert dr. W. R. Buckman, dat deze de Londen Assurantie maatschappij, die de schilderijen heeft verzekerd voor een totaal bedrag van 538.0CXÏzal ad viseren niet tot betaling van de verzekeringspennïngen over te gaan. Reeds terstond na de aangifte van de diefstal was cfe recherche de overtuiging toegedaan dat de inbraak in scène was: gezet. Vol gens de politie is zonder enige twijfel het raam aan de voor zijde van de woning ingeslagen door iemand, die zich in het huis bevond. Het raam moet open zijn geweest, toen het werd in geslagen. Bovendien toonde de ravage in de woning een zekere rangschikking, die eveneens wijst in de richting van enscè- nering. De heer Cook, die de aangifte deed in de nacht van 23 op 24 augustus aan het bureau Pieter Aertzstraat, is driemaal zeer uit voerig gehoord, maandag zelfs acht uur lang. Met name ook door de talrijke door vele per sonen afgelegde getuigenverkla ringen is de politie tot de con clusie gekomen, dat de aangifte „waarschijnlijk niet op waarheid bij de heer \Vesterbekete Stop- *?erust'/, da„X>!!!nr^e - - Ongetwijfeld zal door Cook tijdelijk gehuurde De geheime politie heeft twee jonge Moskovieten gearresteerd, zo heeft het Russische partijblad voor de jeugd „Komsomolskaja Prawda" dinsdag gemeld. Wjatsjesla-f Repnikof en Ro- tislaf Ribkin, resp. 25 en 26 jaar oud, zouden zijn aangeworven door Amerikaanse agenten, die als toeristen naar Rusland waren gekomen. De beide Russen wor den dan ook door het blad „agen ten van de Amerikaanse geheime dienst" genoemd. Het blad publi - eeert een lang verhaal over de „agenten". Zij zouden onder De woordvoerder der Verenig de Naties in Leopoldstad heeft bekendgemaakt, dat vijf leden van de strijdmacht der Verenig de Naties, die door de Kongo lese autoriteiten van spionage werden verdacht, in Basning- stad, 170 km ten noordoosten van Leopoldstad, vierentwintig uur- lang door Guinese militairen werden bewaakt. Het waren een Australiër, een Liberiaan, een Zweedse tolk, alsmede de Noor se en Zuidslavische vliegers, van hun vliegtuig. meer vaak gesproken hebben met buitenlanders, whiskey ge dronken hebben en geluisterd hebben naar, „anti-Russische laster". Wat er verder met de Russen is gebeurd, wordt niet verteld. Een rechtbank in Dresden heeft de Oostduitse vliegtuig bouwer Manfred Gerlach wegens spionage voor West- Duitsland tot levenslange tucht huisstraf veroordeeld. Gerlach was technisch direc- teur van „Entwickiungsbau" in Pirna en gold als een der meest vooraanstaande vliegtuigcon structeurs van Oost-Duitsland. Gedurende de oorlog was hij werkzaam bij de Junkers-vlieg tuigfabrieken, tot 1954 bleef hij ir de Sowjet-Unie. De rechtbank bevond Gerlach schuldig- aan het uitleveren van geheime psoduktiecijfers en blauwdrukken aan de Weste lijke inlichtingen dienst en het saboteren van de p.mduktie in zijn bedrijf. Raad wil meer inlichtingen over de uitgaven van het recreatie terrein. Tijdens de behandeling van een begrotingswijziging in de openbare bijeenkomst van de ge meenteraad vroeg de heer J. Leunis inlichtingen over een post groot 5880,39 voor het re creatieterrein in de Bi aakman- polder. De voorzitter, burgemeester A. F. Hanssons, zeite uiteen, dat er in liet recreatiegebied verschil lende werken worden uitgevoerd. Hiervan dienden enkele termij nen voldaan te worden. De voorzitter verklaarde, dat het Rijk thans eindelijk heeft toegezegd, dat de werken, welke door bet beheersehap worden uitgevoerd ten behoeve van de recreatie voor 85 rA voor reke ning van het Rijk komen. Deze toezegging, de olficiële brief was nog niet binnen, heeft op zich laten wachten van begin januari tot half augustus. Om de termijnen van de ver schillende projecten te kunnen voldoen was in de bijeenkomst van de beheerschapsraad beslo ten, dat de gemeenten een ge deelte van het benodigde geld in de kas van het beheersehap zou den storten. De lieer D. J. Tollenaar vond het bijzonder vreemd, dat de raadsleden van de aan dit be heersehap deelnemende raden hierover niets horen. Hij herin nerde er aan, dat hij al meerde re malen om een begroting van De uit Delfzijl afkomstige en 330 dwt metende Nederlandse kustvaarder „Maria S" is dins dag in het Vaenernmeer, in W.- Zweden, tweemaal aan de grond gelopen. Na de eerste stranding werd het schip op sleeptouw ge nomen door een Zweedse red dingboot, doch door het breken van de sleepkabel liep de „Maria S" voor de tweede maal aan de grond. De uit zes leden bestaan de bemanning werd door de red dingboot overgenomen en aan wal gebracht. Het schip zit nog steeds vast. Zondagavond hebben drie opvarenden van de Oost-Duitse logger „Oktoberrevolution" een poging gedaan te vluchten. Voor de Engelse kust maakten zij het bootje, dat achter de logger hing, los en na zes uur werden zij opgepikt door een Nederlands vissersvaartuig. De kapitein van. de „Oktober revolution" had inmiddels de ontsnapping bemerkt en zette de achtervolging in. Nadat de drie vluchtelingen enkele uren na hun verblijf aan boord van het Nederlandse vaartuig op een schip uit Bremen waren overgestapt kwam de „Okto berrevolution" langszij en eiste dat de drie mannen zouden te rugkeren. Twee vluchtelingen gaven hieraan gehoor, de derde, een jongeman van 21 jaar zon der verwanten in Oost-Duits land, bleef op het schip. Hij is maandagavond in Bremen aan gekomen. De politie uit Brugge heeft maandagavond een inval ge daan in het Casino van MiddeL- kerkc bij Oostende. Het Casino werd gesloten, en de roulettes in beslag genomen. De croupiers, de directie en een groep spelers zijn door de politie ondervraagd. Tot de in val was besloten nadat de poli tie brieven had gekregen, waar in gezegd werd dat er met de roulettes geknoeid was. Dit werd door de directie ontkend. peMijk-Veer. Jset wederom niet aan belang stelling ontbreken. Dodelijk bedrijfsongeval. Gistermiddag te half vier is -de stucadoor Hommers uit Ber gen op Zoom werkzaam aan de aanbouw zijnde nieuwe cen trale op hef terrein van de C. N woning slechts die goederen zijn ontvreemd, die toebehoren aan de heer Cook (behalve de vier schilderijen, waaronder een Ru bens „Het oordeel van Paris" met een verzekerde waarde van ƒ400.000,—, ook een schrijf machine en een taperecorder). Andere in het huis aanwezige kostbare voorwerpen, eigendom van de bewoner van het huis de r47eënVoCogt;'Van'2rmeter heer G. W. IJ-elstijn worden met zijn hoofd op treinrails ge- •walleri, tengevolge waarvan hij ap slag dood was. Per bedrijfsambulance is het stoffelijk overschot naar de trouwkamer in het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht. De ongelukkige was gehuwd sas vader van drie kinderen. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool te IJzendijke is mei ingang van 1 oktober be- X.T. v/h FA. P. J. v. d. SANDE iimnnmninimiinninmniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii niet vermist. De heer IJsselstijn is in de middag op de dag van de inbraak in zijn woning ge weest en heeft verklaard de schilderijen, noch de schrijf machine cn het bandapparaat te hebben gezien. De heer Robert Cook heeft gistermiddag zijn Britse pas poort terug ontvangen van de Amsterdamse recherche, zodat hij thans geheel vrij man is. Toen hij het politiebureau Pie ter Aertszstraat verliet, toonde hij het identiteitsbewijs triom fantelijk aan de talrijke foto grafen die hem bij de uitgang opwachtten. Hij zei geen gele genheid te hebben tot het af leggen van een verklaring, om dat hij nog enkele zaken vóór Met gepatenteerde frontcirculatie en gegarandeerd onafbrandbare lak (in ambergrijs of zwart). Nootjes IV. Cap. 15800 Kcal. f «cc (grote gezinskamer) I wöil. Zelfde model in kleinere uitvoering type 444. Cap. 12000 Kcal. (voor de moderne flatkamer) f 298.- n lééuw van 'n haard Betrouwbare voorlichting Ruime service het beheersehap had gevraagd. De heer J. r an der PeUl, die mede namens Hoek zitting heeft in liet belleerschap, merkte op, dat hij dit verzoek ook in de ver gadering van liet beheersehap aan de orde had gesteld. De bur gemeester van Biervliet, de heer Kostense, meende dat de ge meentelijke vertegenwoordigers in het beheqrschap daar een ver trouwenspositie innemen namens de raad en dus toezending van een begroting niet nodig was. Met deze opvatting was de heer Tollenaar het absoluut niet eens. Hij vond, dat de ver tegenwoordigers van de gemeen ten in de bijeenkomsten van de gemeenteraad verslag moeten uitbrengen, wat men met de be schikbaar gestelde gelden doet en hoe het gehele beheersehap reilt en zeilt. Ook de overige raadsleden wa ren het met deze opvatting eens. Men wilde weten hoe de huidi ge stand van zaken is. De voorzitter vond de belang stelling voor de ontwikkeling van liet Braakmanproject ver heugend. Ook hij was er een voorstandeigvan dat de raad over de uitgaven voor het recreatie gebied zo volledig mogelijk werd ingelicht, alsook met de toe komstplannen. Hij zegde de raadsleden toe een bespreking te arrangeren met de ontvanger van het Beheersehap Recreatie gebied Braakmanpolder om de begroting nader te behandelen en de gemeenteraad zo volledig mo gelijk in te lichten over de plan nen en subsidiemogelijkheden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de minis ter van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid waarin werd be paald dat de huren voor de nieu we woningwetwoningen Beatrix- straat 1S werden vastgesteld op 12,20 per week. Voorts was ingekomen het ver slag van het eerste kwartaal van het Juliana-Ziekenhuis te Ter- neuzen. Uit het rapport van kasopna me bleek dat kas en bescheiden in orde waren bevonden. De notulen van de vorige ver gadering van de raad werden zonder wijzigingen vastgesteld. Uitvoerig werd gesproken over het onbewoonbaarverklaren van verschillende woningen. Het ging om vier leegstaande en óén nog bewoond iiuts. Over de woningen St. Hubrechtstraat 8, E 47, Tram straat 4 en Molendijk 20 was de raad het snel eens. Over de wo ning bewoond door de heer 'Die leman in da Tramstraat was de raad het niet eens. Algemeen was men yan oordeel, dat de woning niet bewoonbaar is in de huidige toestand. Men vond het echter nogal cru de bewoner met een plakkaat op de muur te ver rassen. De heer Van der Peijl vroeg B. en W. eens met de bewoner te spreken, of hij niet een ande re woning wil betrekken. De heel' Tollenaar meende, dat er plannen waren om de woning belangrijk te verbeteren. B. en W. zegden toe dit nog .even asm. te zullen houden. De vier eerst genoemde woningen werden onbewoonbaar verklaard. Naar aanleiding van deze on- bewoonbaarverklaringen vroeg de heer Van der Peijl B. en W. eens te bezien, welke woningen nog meer voor onbewoonbaar verklaring in aanmerking ko men. Hij vroeg B. en W. eens na te gaan 'of men in Hoek een zelfde weg zou kunnen bewan delen als Terneuzen, waar men al de oude woningen opkoopt om deze t-z.t. te saneren. Op een vraag over een oude gemeentewoning aan de Noord straat, antwoordde de voorzitter dat het in de bedoeling ligt deze woning spoedig te slopen. Heel wat stemmingen waren er nodig, om tot twee gemeen telijke afgevaardigden te komen, in de raad van Bestuur van de gemeenschappelijke regeling af valwaterleiding. De voorzitter was al spoedig met aigetnene stemmen in dit bestuur benoemd, doch een raadslid-afgevaardigde had pas na vier stemmingen de meerder heid. De heer J. Leunis werd ten slotte als afgevaardigde be noemd. Aan de heer Rouw te Terneu zen, werd in het uitbreidingsplan 1183 m- grond verkocht voor de bouw van 7 woningen. De grond werd wel toegewezen, doch nog niet direct verkocht, omdat deze woningen bestemd zijn voor de verkoop.' Om 'dubbele notariskosten te voorkomen, zal de grond recht streeks verkocht worden aan de toekomstige eigenaren, aldus be sloot dé raad. De voorzitter sprak er zijn blijdschap over uit, dat er veel belangstelling is voor de wonin gen in het uitbreidingsplan. Ze gaan steeds vlot van de hand. Grasmasimachine op zicht. Uitvoerig sprak de raad hier na ovef de aanschaf van een grasmEuiimachine. B. en W. wa ren velschillende machines we zen bekijken, doch konden geen direct voorstel aan de raad doen. Ook raad kwam er zo vlot niet uit.' Wat is voor een begraaf plaats nu de beste machine, was een klemmende vraag. Besloten werd deze knellende kwestie even aan te houden tot na de raadsvergadering. De heer Vergouwe meende n.l. de oplossing te kunnen ge ven en zegde de raad toe even een grasmachine te zullen halen. De raadsleden konden zich dan zelf overtuigen. De raad vond het een pracht- l oplossing, en stelde het agenda punt uit tot mep met eigen ogen de bedoelde machine had kunnen bekijken De wijziging van de begroting werd doorgenomen en was aan leiding tot het indienen van een heel verlanglijstje voor de ko mende begroting. Zo vroegen de raadsleden ein delijk eens aandacht te besteden aan het toren-uurwerk. Ze werden op hun wenken be diend want dit zal volgende maand al geplaatst worden. Ook werd gevraagd naar de verbetering van verschillende straten, en vanzelfsprekend kwam het sportveld, dat zo broodnodig is, ter sprake. Wie helpt Hoek aan grond voor een sportveld? Het sportveld keert op de een of andere wijze in iedere bijeen komst van de raad terug. Thans is het zó, aldus de voor zitter, dat we het geld hebben om de aankoop en aanleg te betalen. Wie helpt ons echter aan een stuk grond om er een mooi sportveld op aan te leggen, dat niet te ver van de bebouwde kom afligt. Al diverse malen zijn er over een terrein besprekingen gevoerd. Iedere keer stuitten deze besprekingen weer af. Van de boeren krijgt men zo maar geen stukje grond vast, aldus zuchtte de raadsvoorzitter. De heer Van der Peijl, die tij dens de sportbijeenkomsten nog al eens wat schampere opmer kingen moet horen over het voet balveld, vroeg B. en W. het hele geval nog eens te bezien. Gaai het niet gewoon, dan moet er uit eindelijk maar eens een stuk grond onteigend worden. Er zijn echter thans weer be sprekingen gaande. Misschien lukt het nu, merkte de voorzit ter hoopvol op. De raad was zich er van be wust, dat het een moeilijke, doch ook een brandende kwestie is geworden. Wethouder Jansen opperde het plan, om de oude sportweide op te hogen en opnieuw in te zaai en, dan zou echter Hoek enkele jaren zonder sportveld zitten, en dat is ook niet bevorderlijk voor de sport. Welke eigenaar van grond helpt Hoek aan een lapje, groot ge noeg voor een voetbalveld? Deze zeer dringende vraag zal voor sportminnend Hoek beantwoord moeten worden. Voor de ontwik keling van de jeugd is het hard nodig dat men de beschikking krijgt over een goed sportveld. Het geld is er, maar de grond ontbreekt. Rondvraag. Tijdens de rondvraag infor meel de de heer Tollenaar naar de doorbraak van het nieuwe uitbreidingsplan naar het oudere gedeelte van Hoek. De voorzitter zeide, dat er een bespreking was gevoerd mei de Hoofdingenieur vp n de Prov. Waterstaat en een lid van G. S. Door de aanleg van de Prov. weg is Hoek verplicht verschil lende aanpassingswerken te doen. Men achtte het billijk dat de Provincie Hoek hierin wat tegemoet zou komen. Voor de doorbraak bij de woning van De Graaf zullen onderhandelingen worden gevoerd. Lukken deze niet, dan zal er onteigend moe ten worden.. De scherpe bocht in de Prov. weg zal wat worden afgerond, als de weg naar Sluis kil gereed is. Ook'zullen daar verschillende lichtmasten komen. De voorzitter deelde mede, dat gevraagd was om bouwvolume voor die huizen, welke in de ka naalzone onteigend worden. In dit verband deelde hij mede, dat over de bouw van 6 woningwet woningen nog geen overeen stemming was bereikt, omdat deze 800 boven het toegestane bedrag liggen. De raad sprak er zijn bevreem- j ding over uit, dat woningwet- i woningen met een septictank ge- bouw moeten worden en de z.g. i vrije woningen zonder deze tank gebouwd mogen worden. Als deze tank achterwege gelaten I mag worden is het gevraagde be drag op de woningen bezuinigd. De heer Van der Peijl vroeg I B. en W. een oplossing voor de doortrekking van de riolering 151 Oud-Vlissingen. Wethouder P. Seheele merkte op, dat dit al op de begroting I staat, evenals de trottoirs lang' de nieuwe woningen. Men wach: echter even tot alle woningen j gereed zijn. Ook de brandgangen achter de nieuwe woningwetwoningen kus men ter sprake. Enkele bewo ners weten zich nog niet volk® aan hun nieuwe woning en ont geving aan te passen, aldus de voorzitter. Men moet er nog af wennen, dat een nieuwe woning en een nieuwe wijk een bepaal® aanpassing vraagt. In de alk ergste gevallen zal men de woners op de veranderde situa tie in hun bewoning wijzen. j De vergadering werd hierin door de voorzitter gesloten. RECHTSZAKEN Het hoog militair gerechts® I heeft gisteren de 21-janf I dienstplichtige soldaat H. B. i uit Hoogkarspel veroordeeld twee weken hechtenis en maanden ontzegging van de bevoegdheid. Het vonnis var, krijgsraad voor de luchtmaj»^ daarmee, overeenkomstig van de advocaat-fiscaal bij hoog' militair gerechtshof- vestigd. D. had op de avond va" nuari van dit jaar in de N®L g I Oostpolder twee rechts va weg lopende voetgangers zijn auto aangereden. Een I ner kwam daarbij om het de andere verloor een hana- brand in bo Dinsdagochtend is de bliksem inge: boerderij in Roodk derij, waarin 50.CKX ren opgeslagen, g: do vlammen op. deel te, dat door ee was gescheiden, den De schade v op 100.000 gulden, en de boerderij zekerd. te water G en verdik De 42-jarige taj F. j. Hazewinkel is ih de nacht va maandag toen hij zoek aan kennisse: huiswaarts keerde, de Bruggerstraat lopende sloot ger dronken. Kinderer tsrmiddag zijn st schot gevonden or ter. Vermoed word niet op de hoogte situatie ter plaatse een bocht rechte zijn en daarbij in door zware regent stond, terecht zi Niemand heeft iets geluk gemerkt. wielrijder vei Op de rijksweg sendaal ter hoot kruispunt bij het Willibrord is gister luk gebeurd, waar ge wielrijder J. K verloor. De wiel van St. Willibro plotseling de rijwei ogenblik dat daar nènauto aankwar door de heer A. H. Nieuw-Ginneken. der van de auto door krachtig te wielrijder te ont\ deze werd door d pen en tegen de worpen. Hij was o bijzondere c in diergaardi Voor het eerst i derlandse dierentu hoorn geboren. maandagavond ir Elijdorp te Rotter De jonggeborene dat zestig centimi een meter lang is, 1 „Laura" gekregen neushoorn „Maru' 1955 in de Rotte gaarde verblijft en naar schatting twe „Sonny", die sinds vrijheid van dierg; geniet. Dit is tevens keer, dat ergens i tuin een dergelij beurtenis plaats he zeeman in r< beroo Een 46-jarige gisternacht bij eei een café op de hardhandig naar bi toen er onenigh over de betaling v Op straat ontdekt twee polshorloges i van duizend pond zeeman ging daarc litie en de 40-jarij N. den B. en chauffeur F. van aangehouden. De werden bij de chau vonden. Het geld GLAZENWAS) Totaal overstu hevige ruzie met ouders, heeft de zenwasser L. T. J schoonouders inv huis aan de Lee Den Haag, zonda mes gegrepen en familie hiermede dreigd. Zowel de als de vrouw var in nachtkleding achtervolgd door glazenwasser, dii hand het mes ha met de andere zijr den oud dochtert Door het rumoe scheidene buren gealarmeerd, onde gadier van politie portieken verder poogde de woede sussen en hem te mes uit handen t S. werd steeds ki woede richtte ter nieuwe tegenstan twee waarschuwii de lucht konden staan brengen. T gadier dicht ge schoot deze hem voet. Dit ontnucl liet het mes val overgebracht naa huis. Na behande gesloten in het h< in beesel s de dr; Sinds onheug wordt in Beesel - dorpje aan de Ma lo en Roermond Vice-president didaat van de partij voor het is maandag in ve knie-ontsteking i huis opgenomen. Volgens de ee zal Nixon mog< twee weken in moeten blijven.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2