Uit de Provincie m m gm VAN DE ANGST Binnenlands nieuws Gevonden voorwerpen AGENDA BEURSBERICHTEN TERNEUZEN SLUISKIL SLUIS BRESKENS Lezers die schrijven 31 AUGUSTUS 1880 31 AUGUSTUS 1960 m Gezamenlijke vergadering Gedeputeerde Staten van Zeeland Raad van Goes en Helikopterpiloot redde drenkeling SCHOOLETUI'S Hoogovens boven Unilevers in een verdeelde markt Nabeurskoer^ GEEN GEWELE DOOD Vi ROTTERDAMS Twintigjarige waarschijnlijk t van een hersen TITO VRAA< TERUGTREKK! BELGISCHE T UIT KON Radio en Mededeling. De burgemeester en mevrouw Hij pst ra Knook zullen gaarne in de eerstkomende weken na telefonische afspraak bezoek ontvangen. Concert op de Markt. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina zal de „Harmonie Terneuzen" morgen, 31 augustus op de Markt een concert geven. Het programma luidt: Frei Weg, mars, C. Satann, arr. A. Driessen; Lustspiel, «overture, K'eler-Bela, arr. S. Tiemersma; Martha Souvenir de I'Opéra, Flotow; Marching Thro Georgia, G. Miller; Bluette pou Flüte, solo voor fluit, van Pyn- naert. solist J, Laurens; Caesar en Cleopatra, dramatische Ouver ture, J. Boedijn; Marche du Héros, beroemde internationale mars. H. Nicholls. Harmonie maakte uitstapje «aar Taptoe Delft. De leden van de „Harmonie Terneuzen" hebben j.l. zaterdag een uitstapje gemaakt naar Tap toe Delft. Uit de aard der zaak spraken de verrichtingen van de onder scheidene Militaire kapellen in ceremonieel tenue het meest tot de verbeelding van de leden muzikanten. Maar met niet min der bewondering werden gevolgd de verbluffende serie precisie- oefeningen van het beroemde exercitie-,,spook"-peloton, die «verden uitgevoerd zonder dat enig commando klonk. Taptoe Delft was voor alle leden een belevenis. Kindervakantiereis van het Bloemenkwartier. Zaterdagmorgen te kwart over acht begon het feest voor de 130 kinderen uit het Bloemenkwar tier, die vóór de schooldeuren weer opengaan, nog een vakan tie-uitstapje maakten naar Brug ge en de Belgische kust. Aller eerst werd gereden naar Brugge, de stad beroemd om haar tal rijke bezienswaardigheden, waar na naar Blankenberge werd ge neden alwaar de kinderen zich een uurtje aan het strand konden vei-maken onder toezicht der be geleidsters. Vervolgens werd het Meer van Heist bezocht. In de dieren- en speeltuin genoten de kinderen volop en vol bewondering aan schouwden zij de waterskie demonstraties. Voor hen was de tijd om de thuisreis te aanvaarden veel te vlug aangebroken, maar eenmaal ró de bus was de pret weer in volle gang en om 7 uur stopten de drie Z. V. T. M.-bussen weer tri de Bloemenbuurt, waar dè kinderen werden opgewacht door de oudere vriendjes en ouders. Het was een fijne dag voor de Idndperen geweest. Vrachtauto gekanteld Tijdens het laden van kisten drank aan de haven van Bres- kens is door onbekende oorzaak de auto van de bierhandelaar H. uit Aardenburg achteruit gere den, waardoor de lading, bestaan de uit kisten bier en dozen ster ke drank, van de wagen terug op het schip kantelden. De zich op de wagen bevinden de chauffeur M. uit Aardenburg tuimelde eveneens op het schip en werd door de scherven aan armen en hoofd gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd en vandaar naar zijn woning overgebracht. Binnenkort eerste Sluiskilse .Skelterclub. Drie jongelui, net aan de leef tijdsgrens om 's lands wapenrok te gaan dragen, hebben het pro bleem van de vrijetijdsbesteding onder de loupe genomen en be sloten daaraan eens wat te gaan doen. Het idee werd geboren tot op- ricting van 'n skelterclub te ko men waarvan het voorbereidend stadium haar eindpunt nadert. Van bevredigende aard waren de kontakten die reeds met K.N.A.C. en andere instanties werden ge legd. Men hoopt over een half jaar het eerste skelter-produkt startklaar te hebben en men is dienaangaande thans volop bezig de benodigde onderdelen te ver zamelen. Buizen voor het frame- werk, een geheel gereviseerde 125 cc motor en een pfioten-stof- bril zijn de attributen, waarover zij reeds de beschikking hebben. Men is naarstig zoekende naar oen viertal scooter, of gelijk waardige wielstellen. Het streven is tevens, aldus de technisch adviseur F. Jacobs en zijn assistenten J. van Puyvelde en It. Vanhijfte, ook andere sportliefhebers skelter-minded te maken. Een bijgekomen vier de ploegmaat M. v. d. Branden heett alle steun toegezegd en zal het propagandistisch element ge heel verzorgen. Indien hun plannen slagen zal deze sportvereniging de naam „Eerste Sluiskilse Skelterclub" dragen. Rallye oude auto's. Zaterdagmiddag werd Sluis be zocht door een rallye van 43 oude automobielen, die deelnamen aan een ronde door Vlaanderen. De oudste wagen was een prachtige George Richard van 1900. In Sluis werd aan de deelnemers aan deze rallye een souvenier aangeboden door de heer J. P. van der Plasse, garagehouder alhier. Door een misverstand reden niet alle deelnemende wa gens door naar het centrum van Sluis, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, doch keerden hal verwege Sint Anna ter Muiden- Sluis terug naar Knokke, waar de finish plaats vond. Vakdiploma's. De lieer A. J. Reijnders slaag de te Scheveningen voor het di ploma motorrijwielhersteller en te Amsterdam voor het vakdiplo ma rijwielhersteller. Dodelijk ongeval Maandagmorgen is de 14-jari- ge A. Jansen uit Breskens tijdens Üiert spelen op een in de haven lig gende bok verongelukt. Door aan de draden te trekken is de bok overgehaald" en kreeg J. de on geveer 700 kg wegende hefboom ap zijn borst. Hij werd hierdoor vrijwel op slag gedood. Dokter Ossewaarde, die zeer spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. Het slachtoffertje werd naar het zie kenhuis te Oostburg overge- iiracht. TERNEUZEN. .Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen, welke terug ie bekomen zijn aan de daarach ter vermelde adressen: Zacht harig, (zwart en bruin) iondje. Jan van Dixhoorn, Lan ge Kerkstr. 3; gouden oorbel, A. I v. d. Velde, Dekkerstr. 25; rood-kleurig luchtbed, Werner v. Troost, Koninginnel. 4; gekleur- 4e hoofddoek, Van Damme, 1ste De Feijterstr. 5; schaar, J. de Vos. Prunusstr. 2; rode licht ge kleurde regenjas en een kinder- aonnebril, C. J. Simons, D-riewe- genstr. 7; toneelkijker, T. Huis man, Narcisstr. 23; blauw-kleu- iig jongensjasje, Doelder, Cro- susstr. 18; witte fox met zwarte top, Peter Broek, Julianastr. 12; Jfcindei-jas met cape, Lia Wolfert, Donze-Visserstr. 46; 1 stuiver en sleutel nr. 222, E. Meindertsma, Schuttershof weg 10; schroeven- .draaier, Vlooswijkp older 10a; .bouten driewielig stepje, Bram Luteijn Tholensstr. 17; hondje fzsvartmet wit), mevr. Boon, Azaleastr.broche, P. van Dier- men Begoniastr. 5 en zonnebril aa étui, W. Buijze, Azaleastr. 54. Verder zijn aan het bureau nog gedeponeerd: Bruine kinderpor- tamonnaic met 4 cent, wit kin derwantje, rood gebreide bood- jchappennet, kinderrammelaar, groen portemonnaietje, groen jasje met ritssluiting, zwarte jaraplui. lederen handschoen, .groene portemonnaie, inhouden de 5 cent, grijs jongensjasje, in aakken een paar blauwe wanten, Sinker bruine jongensschoen, ïserenportemonnaie, fietspompje, segenjas, wit kindervest, blauwe Sduderzonnebril, contactsleutel aan ring, gerechtelijk schrijven, tjix. G. B. M. Dellaert, wonen de te Westdorpe, A 153, étui in houdende 3 sleutels. JARENLANG ONRECHT MATIG ELEKTRICITEIT BETROKKEN Veertien jaar lang, van 1946 af, heeft de Amsterdammer H. uit de Van Woustraat te Am sterdam op onrechtmaige wijze via de meter van zijn buurman elektriciteit betrokken. De scha de, die de buurman daardoor heeft geleden, wordt op min stens 2000 geschat. De gedu peerde heeft bij de politie aan gifte gedaan Genoemde H. heeft de verlei ding niet kunnen weerstaan te profiteren van een fout van een monteur. Deze had in 1946 voor H. een elektriciteitsmeter bijgeplaatst doch het lichtpunt in diens huiskamer op buur- mans meter aangesloten gela ten. Eerst thans heeft deze op gemerkt dat bij het losdraaien van zekeringen in zijn meter ook het licht in de huiskamer van H. uitging. MAASTRICHTER „AVONDKLOK" HEEFT RESULTAAT De „avondklok" die de Maastrichtse politie heeft inge steld voor jongelui beneden de achttien jaar zij mogen na negen uur 's avonds niet meer in openbare gelegenheden of plantsoenen komen heeft succes. De commissaris van politie heeft dit bekendgemaakt na het eerste weekend, waarin artikel 92 van de algemene po litieverordening van kracht was. Dankzij de medewerking van caféhouders, die trouwens bij een eventuele overtreding van de bepaling mede strafbaar zijn, zijn alle jongelui beneden de achttien jaar in de afgelo pen dagen uit café's en andere openbare gelegenheden wegge bleven. De politie behoefde dan ook niet op te treden. De commissaris van politie heeft overigens verklaard, dat het geenszins de bedoeling is in aantoonbaar bonafide gevallen tegen jongelui, die bijvoorbeeld van bioscopen of uitvoeringen naar huis gaan of die avond scholen bezoeken, verbalise rend op te treden. De betreffen de bepaling zal alleen worden gehanteerd met betrekking tot plaats en omstandigheden waar of wanneer verstoring van de openbare orde of goede zeden in het geding komt of dreigt te komen. ERNSTIG ONGELUK OP RIJKSWEG DEN HAAG- UTRECHT Twee doden; 1 zwaar en 1 licht gewond Twee personen werden ge dood, 1 zwaar gewond en één licht gewond tijdens een ver keersongeval, dat gistermorgen omstreeks 11.00 uur op de rijks weg Den HaagUtrecht onder de gemeente Zwammerdam ge beurde. Ten gevolge van een klap band schoot een auto uit de richting Den Haag, bestuurd door de heer P. G. de J. uit Den Haag, door de groenstrook naar de andere weghelft en ramde een uit tegenovergestel de richting komende personen auto bestuurd door de heer C. J. V. M. uit Amersfoort. De heer M. werd op slag ge dood evenals een der tot nu toe niet geïdentificeerde lifters, die in de auto van de heer De J. uit Den Haag zat. Een ande re lifter, die eveneens meereed, werd zwaar gewond. De heer De J. werd licht gewond. De slachtoffers werden naar 'n zie kenhuis in Gouda overgebracht. JEUGDIGE BROMFIETSER GEDOOD Zondagavond is de 16-jarige kantoorbediende J. A. van der Vorst, van de Paradijslaan te Rotterdam, toen hij met een vaart van 50 km op zijn brom fiets op het midden van de Bergse Linker Rottekade reed, tegen een hem tegemoet ko mende personenauto gebotst. Hij was op slag dood. DODELIJK ONGEVAL Gistermiddag is op het kruis punt TeteringsedijkTeterin- genstraatCeresstraat in Bre da de 24-jarige wielrijder P. van Gorkum uit Dongen op slag gedood bij een aanrijding met een vrachtwagen. De chauf feur, D. uit Raamsdonkveer, heeft volgens de Bredase politie vermoedelijk de doorgang voor de fietser niet vrijgelaten bij het afbuigen naar rechts. MAN VEKDKONKEN Gistermorgen omstreeks half twaalf is uit het nieuwe bassin buiten de Boschpoort nabij „Staalwerken De Maas" te Maastricht het stoffelijk over schot opgehaald van de 47-jari- ge gelmwde arbeider H. Koch. De man werd sedert zondag middag vermist nadat hij de voetbalwedstrijd M. V. V.„For- tuna" had bijgewoond. De Maastrichtse recherche stelt een onderzoek in naar die om standigheden waaronder de man te water is geraakt. Bij het zien van deze data lean het niet anders of onze gedach ten gaan terug naar H. M. Konin gin Wilhelmina, thans H. K. H Prinses Wilhelmina. Het is ons allen bekend, hoe Zii met vaste hand ons land die vele jaren heeft geregeerd; maar ook het vele goede dat door Haar is tot stand gekomen op sociaal ge bied. Ook wij mogen dezer dagen weer onze bijdrage leveren voor een fonds hetwelk door Haar is gesticht en naar Haar werd ge noemd, n.l. „Het Koningin Wil- helminafonds", ter bestrijding van de zo zeer gevreesde kanker. Deze kollekte wordt dan ook altijd gehouden in de week dat H. K. H. Prinses Wilhelmina jarig is, en wij vragen U beleefd stuur onze kollektanten niet voorbij, maar geef deze keer voor een tweeledig doel voor onze jarige Prinses die a.s. woensdag 80 jaar hoopt te worden, en voor bovengenoemd fonds. HET BESTUUR VAN HET K. W. FONDS TERNEUZEN EV m De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, en de leden van Ge deputeerde Staten hebben gister avond in het gemeentehuis van Goes een bespreking gehouden met het college van B. en W. en de raad van deze gemeente. Tijdens deze bespreking is door het college van G. S. aan de leden van de gemeenteraad een memo randum overhandigd, waarin on der meer aandacht is geschonken gen op zichzelf ook bij het college van B. en W. als een aanvaarde methode werd gehanteerd en zulks ook niet eerst uit latere tijd stamt", zo wordt opgemerkt. In het memorandum worden enkele posten van verschrijving vrij uitvoerig belicht, met name de kwestie van de aula op de al gemene begraafplaats in Goes, G'ed. Staten zeggen daarover: „Wij hebben een speciaal on derzoek doen instellen naar de Pi looi Ecico Schuller heeft zater dag met zijn helikopter aan het noordelijke Zandvoortse strand de 22-,jarige koopman F. Müller uit Dortmund, die door de vloed- stroom was verrast, uit zee ge red. Een amateurfotograaf maakte deze foto van de geslaag de operatie. aan de wijze van verantwoording uitgave-post voor de a'ula, waar- - - x r Jrt x,r, .1 /\Oflx 1/11 /tl Reumatiek Griep. Migraine «Adv.) TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HET,PT Menstruatiepcja TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT van bepaalde gemeentelijke uit gaven. Zo wordt in het memorandum gezegd'; „Het is blijkbaar voorge komen, dat uitgaven, waarvoor iïi het geheel geen begrotings post was uitgetrokken, op ande re posten zijn verschreven, blijk baar opzettelijk, omdat die post van uitgaven aan de opmerk zaamheid zou ontsnappen, bijv. van het hoge gezag, dat met het toezicht is belast". In het memo randum wordt ook gesignaleerd, dat aannemers of leveranciers zijn bewerkt om op de ingediende rekeningen andere prestaties dah de werkelijke verrichte te vermelden, teneinde aldus de be rekende bedragen te kunnen on derbrengen op andere posten dan die, waarop zij zouden behoren. In het memorandum spreekt het college van Ged', Staten zijn bezorgdheid over deze handelwij zen uit. Het stelt, dat door derge lijke handelingen het gezag van de overheid ernstig wordt ge schaad en dat er onder de ambte naren opvattingen worden ge kweekt, die met de hoogheid van de overheid volkomen onverenig baar zijn. Het noemt de kwestie van de verschrijvingen een ern stige misstand, die aan een die per onderzoek, niet kan ontko men. Hoewel' dit euvel, aldus het memorandum,, met name bij de dienst van gemeentewerken werd geconstateerd, kunnen noch het hoofd, noch de ambtenaren van deze dienst als de uitsluitend schuldigen daarvoor werden aan gewezen. voor door de raad een krediet was verleend van 30.000. Het onderzoek wees uit, dat op deze post was geboekt een bedrag van 34.980,86, doch in elk geval als uitgave voor hetzelfde object te vens moest' worden medegëteld elders geboekte posten, tot een totaal van 8.903,90, gefingeerde leveranties tot een bedrag van 6.139,17 en nog niet op dhzs pjost geboekt schilderwerk, het welk werd geboekt op „Diverse gemeentegebouwen'' ten bedrage van 8.000, zodat de kosten van de bouw van de aula in werke lijkheid hebben' bedragen' 58.023,93. In het memorandum wordt voorts gezegd, dat is vastgesteld, „dat een bedrag van 31.250 ten behoeve van de gemeente be taald, niet op de normale wijze is verantwoord, doch gesteld is op een afzonderlijke bankrekening ten name van de burgemeester, kennelijk tengevolge van het feit, dat voorshands de geëigende ver antwoording daarvoor nog niet was aangewezen". Daar wordt aan toegevoegd dat naar de voorlopige bevinding van het college van Ged. Staten „de schuld voor deze administratief uiteraard ontoelaatbare handel wijze, zeker niet uitsluitend aan de'burgemeester is te wijten". G. S. zeggen „daar op zichzelf geen frauduleuze bedoelingen aan toe te schrijven". Het memorandum zegt verder „Ten aanzien van dé kosten voor de ambtswoning voor de i burgemeester beperken wij ons DINSDAG 30 AUGUSTUS, TERNEUZEN: Luxor-Thea ter, 8 u.: De muis, die brulde. WOENSDAG 31 AUGUSTUS TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 u.: De muis, die brulde. „Uit een ons ter kennis ge-1 voorshands tot de opmerking, dat bracht geschrift konden wij niet blijkbaar, nadat met de uitvoe- anders dan de conclusie trekken, ring van de werkzaamheden een dat het systeem van versehrijvin- aanvang was gemaakt, zonder. dooi KARL UNSELT 46) Nadruk verboden. N.V. v/h FA. P. J. v. d. SANDE „Dat hoef je niet te doen, kind", stelde haar moeder haar gerust. „Grabedt is een man, die niet voor een gevaar uit de weg gaat. O nee, al zou hij er duizend keer met zijn neus tegenaan lopen. Dat is er zo een, die nog lacht, als hij onder de galg staat. Daar zie ik hem wel voor in staat." „Ik ook," zei Trude zachtjes en voelde zich door de goedbedoelde woorden van haar moeder alles behalve opgelucht. „Misschien hebben de Ram- dohrs al iets ondernomen, die hebben immers meer relaties. Minister Lüdecke is toch de neef van Eva's verloofde." „Och, die," zei Trude en maak te een minachtige beweging met haar hand. „Wat zou een burger lijke minister nu kunnen doen? Die wordt toch alleen maar ge duld!" De winkelbel ging. Ze schrok ken alle drie en de oude mensen keken elkaar aan en vroegen met hun ogen, wie er zou gaan kijken. Eindelijk stond Wilhelm zuchtend en met tegenzin op. Toen hij eindelijk overeind was, ging de deur open en allen keken naar het jonge, zwartharige meisje, dat op de drempel stond. Zij had een aktentas in haar lin kerhand en lachte ironisch. „Dierbaar huis," riep ze uit, de deur achter zich dicht trekkend. „Dag moeder, dag vader." Hude, het tribunaalslid, ge kleed in een costuum van zwart laken, dat haar een streng en somber vóórkomen gaf, gaf naar' ouders een hand en groette daarna zichtbaar gereserveerd ook haar zuster. „Dat lijkt hier wel een familie raad," zei Hilde, terwijl zij aan tatei ging zitten en de tas naast haar stoel plaatste*. Kaar gezicht was bleek en om haai- mond tekenden zich lijnen van onrust en gejaagdheid af. Ook haar ogen waren schichtig en konden nergens rust vindén. Zij dwaal den van haar ouders naar Trude en weer terug. De drie anderen waren stil geworden. Het was niet alleen de kille herfstlucht, die niet Hilde naar binnen was komen waaien, maar er ging van haar hele wezen een ijzige kilte uit, die de drie ande ren scheen te verlammen. Dat kwam trouwens ook wel doordat men zich bewust was van haar naargeestige functie. Al bemerkte zij heel goed de uitwerking van haar komst, zij deed er toch niets tegen. Het leek er veeleer op, dat zij ervan genoot. Zich zo van haar familie te isoleren was een zichtbaar teken van haar waardigheid en macht als tribunaalslid. „Ik kwam maar even binnen lopen," begon zij, terwijl zij haar koude vingers wreef. „Ik moest juist in het gebouw van het cen trale bestuur zijn," Trude spitste de oren. „Bij doctor Hager misschien?'" vroeg zij een beetje onvoorzich tig- „Ja," zei Hilda kortaf en nam Trude met een wantrouwende Hik op. „Hoe is die eigenlijk?" waagde T rude nog te vragen, alhoewel haar vader haar met zijn voet een waarschuwende trap onder de tafel gaf. „O, die is wel in orde. Als ze allemaal zo waren als hij, dan waren er al heel gauw geen saboteurs, spionnen en verraders meer." „En jij brodeloos," merkte haar moeder droogjes op. „Dat zou ik niet erg vinden," antwoordde Hilde met stemver heffing. „Maar voorlopig hoef je je daar geen zorgen over te ma- Ken, moeder." „Om jou maak ik me helemaal geen zorgen," zei haar moeder en keek Hilde vlak in haar ge zicht. „Jij gaat je weg toch wel." „Brr, moet je dat horen. Enfin, ik ken die gedachtengang. Jij ook Trude. nietwaar? Wij weten er alles van. Maar vooruit. Jullie zijn oud en kunnen alleen niet meer mee. Op de ouderen komt het dus niet meer aan. Die doen ons niets," „God zij dank, wat jij, Wil helm? Daar zien we graag van af. Of wilde jij soms nog zo'n klein revolutietje?" „Ik wil mijn rust hebben," gromde Braun, vol wrevel over het onaangename gesprek. „Zeg eerts," zei Hilde ineens tegen Trude, zonder op de spot tende woorden van haar moeder in te gaan, wat is er eigenlijk met jou aan de hand?" Haar toon waarschuwde Trude om voorzichtig te zijn, zij kende dat eert behoorlijke begroting van kosten daaraan ten grondslag lag, voortzetting daarvan niet on verwijld fs stopgezet op het mo ment, dat duidelijk was. dat een aanvankelijk aan de raad ge noemd bedrag in elk geval verre zou worden overschreden. Wij menen te moeten aanne men, dat de toepassing van het gagnfrare systeem van verschrij vingen', ook ten aanzien van dit project, door hét college van B. en W. niet tersjond van de hand* is;gewezen, zodat onze opmerking zich ten dezen ook tot de burge meester richt. Wij zfj'n bij ons onderzoek ge confronteerd met opvattingen bij de directeur van gemeentewer ken'en zijn dienst, die wellicht in haar ontstaan' te verklaren zijn uit een sinds lange tijd ook reeds door het college van B. en W. in vroegere samenstelling blijkbaar niét slechts tolereerde, doch zelfs aanvaarde methode van verant woording, doch geen veront schuldiging kunnen vinden in de vormr, waarin zij blijkbaar in de loop van de tijd in praktijk zijn gebracht. Het gemeentebestuur zal zich van deze misstand, die tot zijn verantwoordelijkheid behoort, zeer ernstig rekenschap hebben té geven". In het memorandum wordt ten slotte medegedeeld, dat de voor zitter van het college van G. S. omrrerrt de bevindingen rapport zal uitbrengen aan de minister vare Binnenlandse Zaken. haai zuster te goed. „Wat wou er met mij aan. de hand zijn?" vroeg zij onverschil lig, alhoewel zich toch een gevoel van onrustige spanning van. haar meester maakte. „Och, ik hoorde zo iets." ver volgde Hilde, „en dat beviel mij helemaal niet. Ik zou je aanra den, niet met dingen, te be moeien, die je niets aangaan." „Wat heeft dat té betekenen?" onderbrak haar moeder haar. Druk je alsjeblieft een beetje duidelijker uit. Tenslotte is Tru de je zuster en geen verdachte." „Juist omdat zij mijn zuster is," zei Hilde koeltjes en uit de hoogte, „waarschuw ik haar. Verdachten waarschuw ik niet, moeder. Daar kunt u staat op maken." „En dat is dan ook wel het enige, waarop ik bij jou staat kan maken," mopperde mevrouw Braun. „Móeder, laat dat toch," smeek te haar man, terwijl hij zijn ge sneden tabak in een zakje deed. „Och, die scherpe opmerkingen van moeder hinderen mij hele maal niet, vader," zei Hilde ge laten. „Zij is en blijft nu eenmaal reactionair en is tegen de voor uitgang gekant." Trude boog het hoofd, want zij herinnerde zich, onlangs hetzelf de van haar moeder gedacht te hebben. Tegelijkertijd stelde zij echter met een beetje schrik vast, dat zij zich distancieerde van haar zuster, met wie zij al tijd goed had kunnen opschieten. Die scheiding deed haar pijn en om de beginnende kloof niet nóg bi eder en dieper te laten worden, zweeg zij, alhoewel zij meende, dat nu niet meer te mogen doen. Omdat zij aan Hilde gehecht was, wilde zij haar niet helemaal verliezen. (Wordt vervolgd) Het Damrak zette gisteren de nieuwe beursweek in met een verdeelde s'emming waarbij certificaten Hoogovens voor het eerst in de gesch edenis boven de certificaten Unilever noteer den. De handel in deze twee fondsen was vrij levendig. De grootste affaire vond plaats in Unilever waar de arbitrage met verkooporders voor buitenland se rekening in de markt was als gevolg van de Planta-affaire, waarover in de buitenlandse bladen werd geschreven. Ook lokaal waren er bij de opening nogal wat verkopen te verwer ken waardoor de koers daalde üan 846 tot 842. Dit vond de beurs welletjes en tengevolge van kooporders steeg de koers snel voor de margarine-aandelen tot 860. De vorige slotkoerswas 879. Gedurende de niet-officiële ochtsndhandel van gisteren werden de stukken verhandeld van 855 tot 878.. Hoogovens ont moetten, goede vraag voor bui tenlandse rekening terwijl ook de lokale speculatie zich niet onbetuigd liet. Het fonds steeg van 854 tol 863, tegen een vori ge slotkotrs van 838. AKU's waren na een aanvankelijk la gere opening uiteindelijk circa 2 punten, boven tiet. slotniveau •.«an vrijdag j.l. De handel in deze hoek was zeer kalm. Ook in de Philips-hoek ging niet zo heel veel om maar de stemming was er uitgesproken vast Van de Nederlandse hoofdfondsen was alleen Philips vrijdag in Wallstreet hoger en dit was gisteren een goede stimulans voor het fonds op het Damrak. De koers steeg na een opening van 1335 tot 1345. De aandelen boekten op deze prijs een koers winst van ruim 30 punten. Kon. Olies werden verhandeld op 130,80, circa een gulden lager ten opzichte van de vorige slot- prijs. Er ging. in deze hoek wei nig am. In de cultuursector bestond van zekere zijde goede belang stelling voor certificaten Deli waardoor dit fonds op 185,50 bijna 4 gulden winst kon boe ken.. De handel was zeer kalm. De scheepvaartsector had de winst goed in de zeilen mede als gevolg van herbeleggings- vraag waardoor bij een tamelijk ruime handel over de gehele linie koerswinsten werden ge noteerd van 1 tot 3 punten. Vooral aandelen Koninklijke Boot lagen gevraagd in de markt Op de beleggingsfarkt werd de aanstaande 4'/2 pro cent lening groot 100 miljoen Bank voor Nederlandsche Ge meenten besproken. Deze le ning is, aldus de beurs, goed geheim gehouden. Hoewel de lening werd verwacht was de bekendmaking ervan voor de beurs toch een verrassing. Men had eerder een nieuwe staats lening verwacht. In de staats- fondsenhoek was de staffelle- ning een weinig lager. In de lokale sector werden de grootbanken dooielkaar hoger geadviseerd, van de bieraande len Heineken 8Q punten hoger op 800 speciaal door Westduüse vraag, Enkes 5 punten hoger op 210 en aandelen Nctam kregen een adviesprijs op 190 ex 10 procent dividend tegen 182s* cum dividend. Zoals bekend werd in de gehouden jaarver gadering van Netam besloten het reeds vastgestelde dividend van 7 procent te verhogen tot 10 procent. Prolongatie 3Va procent. Beursindices 25/8 26 8 29 8^ Int. Conc. 636.69 622.00 624.5' Industrie 351.05 348.69 356.1» Scheepvaart 166.57 163.73 168.54 Banken 224.55 225.20 226.» Cult. enz. 156.58 155.46 1564; Algemeen 435.14 427.35 4310 AKU 5381 .—539 slot 538h (540V Kon. Olie: 129.70—130.00 slot 129.70 133.50) Philips 1334—1339 slot 1334 <1343 Unilever: 848—859 slot 848 865 r' Hoogovens 855—865 slot 864 De conclusie uit d dr. Zeidenrust op 1 het twintigjarige meisje Johanna M. zaterdag, na een ri kosthuis te Zwolle, liggend werd aange dat het meisje niet doch waarschijnlijk van een hersenbloec leden. Gebleken is name meisje een zo erns afwijking had (een de bloedvaten) dat door heftige emotie overlijden. Er is j aanwijzing gevonden moeden van zware r wettigt. Op het gez.i meisje kon nauwelijl van een klap worde Het meisje had ruzie gekregen mc jarige vriend J. C. v in hetzelfde kosthu die ooi? uit Rotterda wilde terugkeren n dam en Van de P. w beletten. Tijdens de de man zijn vriend gegeven. Van de P. de officier van justi te zijn geleid op vrij steld. Hem kan allee ling ten laste worde President Tito va heeft maandag aang onmiddellijke terugt de Belgische troepei In een verklarin aan het Zuidslavisch Tan jug, zegt Tito de lezen zijns inziens democratische wijze ganisatie van het hun land kunnen de Belgische troepei zijn en Kongo vollei kelijk is geworden. WOENSDAG 31 A HILVERSUM I 7.10 Gym.; 7.20 Gr 8.18 Gram.8.30 Vo 8.55 Tips v. d. voe 9.00 Gym. voor de Gram.9.359.40 10.00 Lezing; 10.20 Idem; 11.00 Zang e 11.30 Gram.; 12.00 orgelspel; 12.30 Lar meded.; 12.33 Voor land; 12.38 Gram.; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Volksmuz.1' ork. en solist15. jeugd; 16.15 Gram. muz.; 17.00 Versier trips; 17.50 Regerin; Nws en comm.; 18.! 18.40 Olymp. Spelen de kind.; 19.10 Tc Gram.; 19.30 Voor Nationaal programs verjaardag van H ses Wilhelmina: 2( 20.05 Toespr. door gm Juliana; 20.20 K pel en knapenkoor; je in ballingschap, 21.25 Metropole ork spraak22.00 Oly: 22.30 Nws; 22.40 A' king; 22.50 Lichte Gram.; 23.45 Olyr 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 7.13 Gr.; 7.30 Een de dag; 7.40 Gewijc Nws; 8.15 Radiokrai 9.00 Voor de zieken 9.40 Voor de vrouw 10.30 Morgendienst ork. en solist; 11.5 Land- en tuinb. Gram.; 12.45 Olyr 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 14.05 Gram.; 15.15 Holli 1960Kamermuz. de jeugd17.20 Beursber.; 17.45 Ol' 18.00 Leger des Hei Boekbespr.; 18.30 1 Nws en weerber. muz.19.30 Radio Gram. Nationaal progra Zie Hilversum merork.; 22.30—24.» sum I. BRUSSEL (VI.): 12.30 Weerber.1: 12.50 Koersen; 13.0( Gr.14.00 Kasinoc sen 16.30 en 16.50 len); 16.06 Gram.; 17.00 Nws; 17.20 L Vlaams toneelF spreking; 18.00 Lek filosofie; 18.20 Vo< 18.50 Pianorecital; 13.40 Koorzang; 20.30 Symf. muz.; (Tussen 22.10 en Spelen); 22.15 Gr. Nws. Televisie-progi NED. T.V.: 14.00 derenEurovisie Olymp. Spelen; 20. weeroverz.Nation ma: 20.20 Herinner lukwensen voor F ses Wilhelmina; 2 Progr.; 21.25 Docu gramma; Eurovisie Olymp. Spelen. VL. BELG. T.V. Eurovisie: Olymp. Protestantse uitz.; 20.30 Film; 21.45 Li 22.15 EurovisieOl 23.10 Nws. (865)

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2