i via het VOOR Zitting van de Veiligheidsraad verdaagd Loemoemba tevreden Belka en Strelka Kongolese troepen naar Loeloeaburg HET WEER p. i. van de sande ;zak waliteit! )ORDSTRAAT 102 TEL. 3128 Indonesisch gezant in Bonn over Nederland-Indonesië Bunche beantwoordt kritiek van Alexander Incident op tet vliegveld van Leopoldstad WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Schaak- en Damborden Damschijven Schaakstukken enz. jrankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. ,it ,1. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 16e Jaargang Nr 5067 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Adveitentieprijs per mm 15 ct; minimum p«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels ƒ1,—. Iedere regel me«r 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adrw Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. SOWJET-UNIE TREKT ONTWERPRESOLUTIE OVER KONGO IN De Sowjet-Unie heeft haar ontwerpresolutie in de Veilig heidsraad ingetrokken waarop de behandeling van de Kongolese kwestie voor onbepaalde tijd is verdaagd. COMMUNISTISCHE BETOGING IN SAIGON Een poging om maandag in Saigon een demonstratie te hou den tegen de regering van Zuid- Vietnam, is mislukt nadat de po litie e» militaire veiligheidsdienst cidagavond 23 personen hebben angehouden, die pamfletten, dolken, granaten en „Mololof- cocktails" Saigon hadden bin nengesmokkeld. Volgens het mi nisterie van Voorlichting zou deze demonstratie op touw zijn gezet door een groep, die zich „het front van nationale red ding" noemt. Uit inbesiaggeno- men documenten zou echter ge bleken zijn, dat deze groep wordt gesteund door communisten en pro-communistische elementen. De Rus Koeznetsof deelde mee dat hij niet vasthield aan stem ming over zijn resolutie waarmee de vorming van een groep waar nemers van de Verenigde Naties werd beoogd. Hij zei dat de meerderheid van de leden van de Veiligheidsraad niet bereid blijkt te zijn de reso lutie te steunen. Kongo en „an dere landen in Azië en Afrika" zijn echter wèl \oor deze reso lutie. Nadat Koeznetsof had gespro ken, zei de voorzitter, de Frans man Berard, dat er geen andere sprekers waren en dat hij een paar slotopmerkingen zou ma ken. Secretaris-generaal Ham- marskjoeld had verzocht om de bijeenkomst van de Veiligheids raad om voor zichzelf ophelde ring te krijgen over het stand punt van de raad, zei Berard. Hij voegde eraan toe er zeker van te zijn dat de secretaris-generaal de opheldering heeft verkregen en dat dit hem ongetwijfeld zal helpen bij de uitoefening van zijn taak. Berard sloot de zitting om kwart voor twee plaatselijke tijd. (Kwart voor zeven Nederlandse tijd). De zitting was zondagmiddag kort na twaalf uur begonnen en werd tweemaal voor korte tijd geschorst. De verdaging van de zitting zonder stemming wordt be schouwd als steun van de Vei ligheidsraad voor Hammars- kjoeld, wiens beleid ernstig door de Kongolese minister-president, Loemoemba, is gekritiseerd. DE V. N.-TROEPENMACHT IN KONGO De strijdmacht van de Ver. Naties in Kongo omvat thans 14.491 personen uit tien verschil lende landen, aldus heeft secre taris-generaal Hammarskjoeld meegedeeld. Binnen enkele dagen zullen een bataljon van 250 man uit de Verenigde Arabische Republiek en een aanvulling van het Tune sische contingent ter grootte van een compagnie resp. in Libenge en Loeloeaburg aankomen. Voorts is een aanbod van Indo nesië een bataljon troepen naar Kongo te zenden aanvaard. DEENS KONINGSPAAR NAAR DE VER. STATEN Koning Frederik van Dene marken en koningin Ingrid zul len van 4 tot 17 oktober op uit nodiging van president Eisen hower een officieel bezoek aan de Verenigde Staten brengen. Op 17 oktober zal koning Fre derik voor de algemene verga dering der Verenigde Naties in New York een rede uitspreken. MASSALE VALSCHERM OEFENINGEN IN V. S. Tijdens de grootste valscherm oefeningen die sinds het einde van de oorlog in de Verenigde Staten zijn gehouden, hebben zatedagavond in de omgeving van Fort-Bragg, in de staat N.- Carolina, 7.000 Amerikaanse mi litairen tegelijkertijd een para chutesprong ondernomen. Door het weigeren van zijn valscherm kwam een der militairen om het leven, terwijl een vijftigtal an deren door een ongelukkige lan ding gewond werd. De toestand van twee hunner is ernstig. De woordvoerder van premier Licemoemba van Kongo heeft medegedeeld, dat premier Loe moemba tevreden is over het verloop van de zitting van de Veiligheidsraad van zondag. Vol gens Loemoemba heeft de Vei ligheidsraad zijn vroegere reso luties nog eens bekrachtigd, en met name die van 14 juli vol gens welke de Kongolese rege ring over belangrijke vraagstuk ken dient te worden geraad pleegd. Nu de situatie bevredigend is, is de kwestie van een beroep op bevriende landen niet meer aan de orde, aldus de woordvoerder, die hieraan toevoegde, dat de Kongolese regering vertrouwen heeft in de Verenigde Naties. Waarnemers in Leopoldstad menen, dat deze laatste reactie onder meer verband houdt met een bezoek, dat de Russische ambassadeur Rakoflef maandag aan premier Loemoemba heeft gebracht. Men neemt aan, dat Yakcflef tegenover Loemoemba de houding van Koeznetsof, de Russische vertegenwoordiger bij de Veiligheidsraad, heeft uiteen gezet en hem tevens heeft mede gedeeld, dat de Sowjet-Unie zich niet verder wil binden. Tegelijkertijd kreeg Loemoem ba van enkele Afrikaanse lan den, die het vertrouwen van de Ver. Naties niet graag zouden verliezen, de raad zich wat te MINISTER MWAMBA NIET GEARRESTEERD De Katangese minister van Binnenlandse Zaken, Moenongo, heeft maandagochtend meege deeld dat Katangese autoritei ten zondag niet de Kongolese minister van Justitie, M wam ba, hebben gearresteerd maar een naamgenoot van d eze. Zondag was gemeld dat minister Mwam- ba was aangehouden toen een verkeersvliegtuig om technische redenen een landing op het vlieg veld van Kamina in Katanga moeet maken. Actie voor Belgisch gezin. De Bredase Kamer van Koop handel, het departement „West- Brabant" van de Maatschappij voor nijverheid en handel, en de Brabantse werkgeversvereniging zijn maandag een landelijke ac tie begonnen ten behoeve van een uit Kongo teruggekeerd, zwaar getroffen Belgisch gezin. De Belgische minister van Volksgezondheid heeft tot adop tie van dit gezin geadviseerd. De betrokken actie zal op 1 oktober beëindgid worden en heeft, zo deelt men ons van de zijde van het actiecomité mede, de in stemming van de Belgische am bassadeur in Nederland. Het te adopteren gezin bestaat uit negen personen, van wie zeven kinderen. De vader, vroe ger schoolhoofd in Luluaburg, werd volgens mededelingen van het Belgisch ministerie van Volksgezondheid op 9 juli van dit jaar door muitende soldaten neergeschoten. matigen. Na de verklaringen van Bourguiba en Tubman, de pre sidenten van Tunesië en Libe ria, waarin zij de houding van Loemoemba in zijn geschil met secretaris-generaal Hammars kjoeld ten dele veroordeelden, heeft Loemoemba de voornaam ste stukken van zijn diploma tieke schaakbord zien verdwij nen. Beroep van Tsjombe op Kongolese troepen. „Loemoemba heeft u verra den", aldus heeft de Katangese premier maandagavond in een radiotoespraak tot het Kongolese leger gezegd. Tsjombe deed een beroep op de troepen, hun vertrouwen in de Kongolese premier op te zeg gen. die hen had gedesorgani seerd, en zich te verenigen met de Katangese denkbeelden van een Kongolese confederatie, waardoor zij verzekerd zouden zijn van soldij en een behoorlijk levenspeil. BRITSE HAVENSTAKING GEËINDIGD De niet-officiële staking, welke de scheepvaart in enkele Britse havens heeft getroffen, is maan dag geëindigd. Zowel in de verschillende ha vens van Londen, ais in Birken head, Liverpool en Glasgow zal het werk heden worden hervat, voorzover dat gisteren nog niet is geschied. De Indonesische regering heeft begrip voor de neutrale houding van de Duitse bondsre gering in het jongste conflict lussen Indonesië en Nederland, zo heeft de Indonesische gezant in Bonn, mr. Z. Zain, in een vraaggesprek met het Westduit- se persbureau D. P. A. verklaard. De Duitse bondsrepubliek kan evenwel door economische en technische samenwerking meer voor Indonesië doen, zei hij. Mr. Zain noemde de hulp voor de ontwikkeling „inconse quent", wanneer „door de poli- aek van de Europese Economi sche Gemeenschap het handel drijven tussen West-Duitsland en Indonesië moeilijker wordt". Hij wenste nieuwe wegen voor samenwerking tussen de Westelijke landen en de jonge onafhankelijke staten van Azië en Afrika. Tot nu toe heerst de indruk, aldus mr. Zain, dat het Westen zijn hulp te langzaam biedt en zijn eigen economische positie in deze landen wil versterken. De Russische steun komt sneller en is doelmatiger. Over het conflict tussen Indo nesië en Nederland zei de ge zant, dat wederaanknoping van de diplomatieke betrekkingen slechts dan mogelijk zou zijn wanneer Den Haag het recht van Indonesië op hereniging met Nieuw-Guinea erkent. De Ongeveer 42.500 arbeiders der Ford-fabrieken in Engeland zijn maandag weer aan het werk ge gaan na een staking van twee dagen welke was uitgeroepen omdat een fabriek in Liverpool contractbreuk zou hebben ge pleegd. Alle Ford-fabrieken, behalve die in Southampton, werden door de staking met naar ver wachting een produktieverlies van een 2.500 voertuigen ge troffen. Belka en Strelka zijn maandag te Moskou na hun vlucht door de ruimte aan de journalisten en cineasten van journaals en tele visie getoond'. Zij waren bewege lijk en vriendelijk en hadden geen schrammetje opgelopen. De felle lampen en flitslichten maakten geen indruk op de die ren die tijdens de training van een jaar aan helder licht gewend waren. In de ruimtecabine be vonden zich namelijk ook televi sielampen. Men kon de honden beiden wijfjes tijdens de vlucht een keer zien eten. Zij zijn niet geheel zuiver van ras en werden in overeenstemming met de theorie van Pawlof geko zen omdat zij gevoelig reageren. Zij zijn bovendien vreedzaam en gelijkmatig van aard twee kwaliteiten die bij het experi ment nodig waren. Belka, die iets ouder is dan twee jaar, weegt 4 kilo en 900 gram en Strelka, bijna twee jaar, 5V2 kilo. Zij hadden speciale kle ding, ten dele ter bescherming van de instrumenten die voor het registreren van hun reacties aan hun lichaam waren beves tigd. De journalisten kregen ook twee kooien met muizen en een witte rat en verder insecten en planten te zien welke eveneens de reis door de ruimte hebben gemaakt en onder meer dienen ter bestudering van genetische veranderingen. Zo blijkt kosmi sche straling uit het grijs wor den van de donkere haren der muizen. Tot dusver is nog geen dergelijke verandering geconsta teerd. Een der planten die werd getoond bloeide nog. De micro-organismen en zwammen, die in de cabine wa ren, kon men niet laten zien om dat deze reeds in de laboratoria worden geanalyseerd. De resul taten van de verschillende onder zoekingen zullen worden gepu bliceerd. DE EGYPTISCHE SPION AGEPROCESSEN Maandag is in Alexandrië het vijfde en laatste spionageproces gevoerd. Tegen twee van de zes verdachten, die gisteren terecht stonden, eiste de openbare aan klager de doodstraf en tegen de vier overigens levenslange dwangarbeid. In oktober zullen de vonnissen over alle beklaagden, die in de vijf processen terecht hebben ge staan en tot wie ook een Neder lander behoort, worden uitge sproken. souvereiniteit was onvoorwaar delijk aan Indonesië overgedra gen, zei hij. Het bezoek van de ..Karei Doorman" aan Nieuw-Guinea noemde mr. Zain „indirekte agressie", die grote onrust on der de Indonesische bevolking had veroorzaakt. Hij vergeleek de situatie in Indonesië met de crisis in Katanga" waar men poogt te scheiden wat als eco nomische eenheid moet worden samengesmolten. Deze politiek van balkanisering in Afrika en Azië is een groot gevaar, daar zij een voortdurende onrust in deze gebieden schept.'' „CLUB VAN ZEVEN" OMGEKOMEN Een club van zeven jongelie den in de Noordamerikaanse staat Vermont, die sedert hun kinderjaren onafscheidelijk wa ren, is ook in haar geheel op tragische wijze de dood inge gaan. De zeven jongelieden, tussen achttien en twintig jaar oud, waren allen in Winooski geboren, hadden tezamen la gere en middelbare school be zocht, waren lid van dezelfde jeugd- en sportclubs. Deze zon dag hadden zij gezamenlijk een bezoek aan een naburig dorp gebracht met de auto van één hunner. Op de terugweg ge raakte de auto in een bocht uit de koers en botste tegen een boom en alle zeven vonden bij dit ongeluk de dood. Kongolese legerautoriteiten heb ben maandag te Leopoldstad meegedeeld, dat zij begonnen zijn per vliegtuig Kongolese mi litairen over te brengen naar Loeloeaburg om een einde te maken aan de stammenoorlog in de provincie ICasai. Legerfunc- tionarissen zeiden te verwachten, dat in deze fase niet meer dan 100 militairen zullen worden ge transporteerd. Men maakt ge bruik van vliegtuigen van de Belgische maatschappij Sabena. Het is de eerste maal dat troe pen van het gereorganiseerde Kongolese leger door de lucht worden vervoerd in de richting van de afgescheiden provincie Katanga. Er zijn geen aanwijzin gen, dat er andere troepenbewe gingen in deze richting gaande zijn. Gevechten tussen de Loeloea- en de Batoebastam in Kasai heeft de laatste weken aan hon derden mensen het leven ge kost. Bij een gevecht te Tsji- kapa, in Oost-Kasai, sneuvelden al meer dan honderd stamleden. In Kasai heeft onlangs Albert Kalondji, een politieke tegen stander van premier Loemoem ba, een onafhankelijke mijnstaat uitgeroepen, die naar zijn zeg gen, in federaal verband wil samenwerken met de Katangese regering van Tsjombe. Ondanks officiële verklaringen was ook maandag de veerdienst tussen Leopoldstad en Brazza ville gestremd. Vele inwoners van de eerstgenoemde stad, die het weekeinde in Brazzaville doorbrachten, konden niet terug. In Leopoldstad hielden Kongo lese militairen alle buitenlanders aan die wapens droegen. Vele Belgen werden, ondanks een ver gunning tot het dragen van wa pens, voor ondervraging meege nomen. Maandag kwamen 700 para chutisten uit de V.A.R. in Leo poldstad aan, waardoor het aan tal V.N.-militairen op ongeveer 15.000 man is gekomen. Waar schijnlijk zal het bataljon van de V.A.R. naar de basis Kamina in Katanga gaan. De Kongolese Senaat heeft maandag met 38 tegen 2 stem men een resolutie aanvaard, waarin de regering-Loemoemba wordt verzocht senator Fele, die gevangen werd gezet nadat hij de Ver. Naties telegrafisch ver zocht had de totstandkoming van een Kongolese statenbond te be vorderen, onverwijld op vrije voeten te stellen. De senatoren zeggen dat geen acht werd geslagen op de parle mentaire onschendbaarheid van hun gearresteerde ambtgenoot. De voorzitter van de Senaat, Joseph Ileo, is een politieke tegenstander van premier Loe moemba geweest. Hij is zelf voorstander van een federaal be- stuursstelsel voor Kongo. De Kongolese regering heeft i federatie naar Mal: teruggezon- Dr. Bunche, de persoonlijke vertegenwoordiger van secreta ris-generaal Hammarskjoeld" in Kongo, heeft zondag de kritiek van de Britse generaal-majoor Alexander, stafchef van de Gha- nese strijdkrachten, op het V. N.- commando „deugdelijk noch eer lijk" genoemd. Het telegram waarin hij dit deed, werd als do cument voor de Veiligheidsraad gepubliceerd. Bunche wees er op dat de V. N.-strijdmacht in zeer korte tijd uit het niets is opgebouwd. Zij bestaat uit eenheden uit 26 verschillende landen. In Kongo had zij te maken gekregen met DE DRIE-MOGEND- HEDENCONFERENTIE TE GENEVE Volgens een maandag te Ge- nève uitgegeven communiqué wordt de volgende bijeenkomst van de drie-mogendhedeneonfe- rentie te Genève over beëindi ging van proeven met kernwa pens op dinsdag 27 september a.s. gehouden. De afgevaardig den zijn maandag voorlopig voor het laatst bijeen geweest. De leider van de Russische af vaardiging, Tsarapkin, heeft te Genève tot verslaggevers gezegd dat zijn regering er de voorkeur aan zou hebben gegeven de be sprekingen zonder onderbreking voort te zetten. Zij heeft echter gemeend zich niet te moeten ver zetten tegen het voorstel van de Amerikanen en de Britten een paar weken met vakantie te gaan. een lijst van goederen gepubli ceerd, waarvan de invoer in het vervolg in Kongo ongewenst wordt geacht. Een deskundige op handelsgebied verklaarde dat, indien deze goederen in het vervolg inderdaad niet meer mogen worden ingevoerd, de Kongolese invoer met bijna de helft zal dalen. den zal wordeu als gevolg van de crisis in de federatie. De Katangese regering heeft maandagavond meegedeeld, dat zij binnenkort een delegatie naar Leopoldstad zal zenden om alle belanghebbende politieke par tijen in Kongo aan te sporen, een Kongolese statenbond te steunen. allerlei moeilijkheden, waaronder ernstige stamoorlogen. Als macht van de vrede kon den de V. N.-miliairen alleen uit zelfverdediging gewapenderhand optreden. Het was echter niet juist om dit, zoals generaal Alexander deed, als zwakheid te beschouwen. Als de V. N. er maar op los schoten, zou hun positie spoedig onhoudbaar zijn temidden van een vijandige be volking. Het was echter wel voorgekomen, dat V. N.-eenheden hadden moeten schieten. Dit was b.v. het Tunesische contingent in Kasai overkomen, toen het ongewapende vluchte lingen escorteerde en door Kon golezen werd beschoten. De Tu- nesiërs hadden toen „enige ver liezen" geleden. Bunche verklaarde voorts, dat de V. N.-strijdmacht de Kongo lese eenheden in Leopoldstad niet kan ontwapenen, zoals gene raal Alexander had voorgesteld. De strijdmacht was er n.l. niet als bezettingsleger ter vervan ging van een koloniaal bewind. HET CONFLICT TUSSEN SENEGAL EN SOEDAN De premier van Senegal, Ma- madou Dia, zal dinsdagmiddag in Parijs met president De Gaulle besprekingen voeren over de cri sis in de betrekkingen tussen Senegal en Soedan waardoor een einde is gekomen aan de nog jonge federatie van deze staten. President De Gaulle had Dia en Modibo Keita, de premier van Soedan, voor een bespreking uit genodigd. Naar verluidt heeft Keita verklaard dat hij bereid is De Gaulle te ontmoeten. Het zouden hier over het al gemeen goederen betreffen met een min of meer luxieus karak ter. Het hoofdkwartier van de Ver. Naties in Leopoldstad heeft maandag ontkend dat het batal jon V.N.-troepen van de Mali- NIEUW INCIDENT IN LEOPOLDSTAD Kongolese troepen hebben maandag in Leopoldstad beslag gelegd op drie vrachtscheepjes van een Franse vervoersmaat schappij in Brazzaville en een sleepboot. De bemanning van de sleep boot, die geheel uit negers be stond, is waarschijnlijk door de Kongolezen gearresteerd. Een bemanningslid is er echter in geslaagd te ontsnappen en is naar Brazzaville teruggekeerd. Hij vertelde na zijn terugkeer dat de sleepboot naar Leopold stad was gevaren om de drie scheepjes op te halen die vrijdag naar Leopoldstad waren ver trokken met voertuigen voor de Ver. Naties en levensmiddelen voor de Kongolese bevolking. Toen de sleepboot gemeerd was, waren er gewapende soldaten aan boord gekomen. Ze bevolen de bemanning met hen mee te gaan. „Ik zat echter in het ruim en ze zagen mij niet. Toen het later weer stil aan boord werd, ben ik er vandoor gegaan". Zoals bekend ligt het verkeer tussen Leopoldstad en Brazza ville stil. Ook de telefoonverbin ding tussen beide steden is ver broken. Kongolese militairen hebben op het vliegveld van Leopoldstad enige Canadezen mishandeld. Foto: Brigade-generaal Ricky (links) van het Indiase contin gent van de V.N. neemt na het incident een Kongolese officier onder handen. IETS MINDER WARM In geheel West-Europa wordt hte weerbeeld beheerst door een zuidwestelijke stroming. Deze wordt in stand gehouden door een diepe depressie midden op het noordelijk deel van de At lantische Oceaan. De zuidwestelijke stroming voert vochtige en warme lucht aan, waarin voor het eerst sinds bijna twee maanden de tempera, tuur in ons land weer kon oplo pen tot boven de 25 graden, be houdens in het uiterste noord, westen van het land waar het 22 tot 24 graden werd. Steeg het kwik in het zuiden tot 28 graden, in Frankrijk werd het op veie plaatsen zelfs 30 graden. Tegen de avond naderde er vanuit het zuidwesten een on weersfront, dat vergezeld van enkele fikse buien in de avond passeerde. (De komende 24 uur houdt de zuidwestelijke stroming stand, hoewel iets minder warme lucht wordt aangevoerd. In de hogere luchtlagen bezit de lucht een enigszins onstabiele opbouw, zodat naast opklaringen, ook enkele buien verwacht mogen worden. DE CANADESE TROEPEN IN KONGO De publieke opinie in Canada is geschendt door de incidenten op het vliegveld van Leopold stad, maar de Canadese regering zal haar politiek ten opzichte van Kongo niet wijzigen, aldus heeft de Canadese minister van Buitenlandse Zaken Howard Green, op een persconferentie in Ottawa verklaard. Canada zal zijn troepen uit Kongo niet terugtrekken noch afzien van de technische hulp waarom premier Loemoemba warm dan gisteren, gedurende zijn bezoek aan Ca-1 nada heeft verzocht. Minister Green zei zich nauwe lijks te kunnen voorsteilen dat I de Kongolese soldaten in het on gewisse verkeerden over de iden titeit van de Canadese militairen. „Ik weet niet of de Kongolese militairen op eigen gezag heb ben gehandeld of orders hadden ontvangen", aldus de Canadese bewindsman. „Maar de inciden ten schenen mij opzettelijk uit gelokt ie zijn". medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. Zuidwestelijke wind. Zonnige perioden maar ook hier en daar een regen of on weersbui. Matige tot vrij krach, tige zuidwestelijke wind. Minder DINSDAG 23 AUGUSTUS. v.m. n.m. Terneuzen 2.58 3.08 Breskens 2.23 2.33 Hansweert 3.38 3.48 Walsoorden 3.48 3.58 DE BELGISCHE TROEPEN IN KONGO Een woordvoerder van het Belgische ministerie van Buiten- i landse Zaken heeft maandag be- vestigd dat België heeft toege zegd zijn troepen binnen een week uit Kongo terug te trekken. Een woordvoerder van het Bel gische ministerie van landsver dediging deelde mee, dat er nog zesduizend Belgische militairen in Kongo zijn, die allen in de bases Kitona, Kamina en Banana liggen. ZON MAAN op onder op onder Aug. 23 5.36 19.48 6.42 20.10 24 5.38 19.46 7.49 20.35 25 5.39 19.44 8.58 21.00 26 5.41 19.41 10.07 21.26 27 5.43 19.39 11.18 21.54 Alle militairen zullen worden teruggetrokken met uitzondering van een aantal technici. In de afgelopen weken zijn vierduizend man per vliegtuig uit Kongo naar Eelgië gebracht.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1