Europese aanspraken Cyprus onafhankelijk 10 Jaar gevangenisstraf voor Powers Hammarskjoeld President Bourguiba protesteert bij Kongolese regering 1/tMMlwill V. N. Ontwapenings-commissie aanvaardt resolutie RADIO-FOIO kritiseert premier Loemoemba HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN fraafaeriag abonaemaat: Tameuaea Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sands Redactie-adres: Noordstraat 5357 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 nor uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,—: per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 16e Jaargang Nr 5065 Verschlint dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et? intittmuis mt advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties Tgéén handel** advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel ma«r 20 ct. Kleine advertenties by vooruitbetaJlnff- Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uw. Het laatste onderhoud tussen MacMillan en Adenauer in Bonn het volgde op de ontmoeting tussen kanselier en De Gaulle heeft tot allerlei gissingen geleid en eveneens tot veel geruchtmakende veronderstellingen. Wat is namelijk het geval? Men weet dat de Franse president graag optreedt als leider van het Westeuropese continent. Hij moet daarvoor in de eerste plaats West-Duitsland winnen. Maar als die twee het eens zijn, dan zijn zij samen de baas. tenminste op het vasteland. Komt Engeland er bij, dan verandert de zaak. Daarom zijn de Fransen in hun hart niet geneigd, de Britten te betrekken bij de reorganisatie van het „kleine Europa". Nu maakt Londen hun dat nog al gemakkelijk, door zelf de economische Integratie in de Euromarkt af te wijzen. Maar het is iets anders, als de zes van die Euromarkt met de zeven van de vrijhandelszone tonder Blitse leiding) nauw gaan samenwerken. Dan wordt het grotere West-Europa hersteld. Maardan kan De Gaulle niet zo vee] meer hopen in de melk te brokkelen. Franse taktiek Si.i zijn gesprekken met Aden aurr nu heeft De Gaulie voorge slold. een soort unie te vormen, waar voor de vee] te gewichtige naam „confederatie" is uitge vonden. Die statenbond zou enige commissies benoemen, o.a. voor economie en politiek. En dan zouden Benelux en Italië wor den uitgenodigd, zich daarbij te voegen. Men wrijft zich de ogen uit. want al die landen zijn ai verenigd in drie Europese ge meenschappen. Jawel. Maar De Gaulle vind! die te supranatio naal", Dat betekent dat de klein tjes even veel te zeggen hebben als de grote landen. De Gaulle zou dus eigenlijk af willen van de bureaucratie van die gemeen schappen, en op basis van ver. dragen tussen de regeringen ver- dei willen werken. Dat is nu wel tr begrijpen: ook in het Ruin "."hied is men zat van de mengingen van de Kolen- en Staal-Gemeenschap, waarvan het apparaat miljoenen kost. ter wijl de industrieën best recht streeks allerlei akkoorden zou den kunnen sluiten. En de staten kunnen natuurlijk gezamenlijk douane-verdragen aangaan, zon der dat die onder de voogdij wor den gesloten van de kleineuro- pese organen. Maarer zit toch een ad dertje onder het gras. En dat i; dat bij een samengaan van Parijs en Bonn de zwakkere landen - Benelux en Italië eigenl'jk niets meer te zeggen zouden hebben. En die zijn dus gealar meerd. Overleg Het ligt in de bedoeling dat Benelux-ministers naar Rome zullen gaan om daar de Italianen te winnen voor eén samenwer king tegen een Duits-Franse opperheerschappij. De Italiaanse premier Fanfanie zou naar Pa rijs gaan, om te weten wat er eigenlijk gaande is. Men weet dat de Fransen ook niet graag de Mavo-opperbevelhebber ge hoorzamen, en hun vloot en luchtvloot aan zijn commando hebben onttrokken. En nu komt de rol van Enge land aan de orde. MacMillan wil voorkomen, dat De Gaulle bij de defensie steun krijgt van Aden auer. Dan zou de militaire inte gratie in de Navo helemaal ge vaar lopen. En de Britten kunnen beslist niet toestaan, dat de Duit sers een eigen militaire politiek gaan volgen. Daarvoor is de oor log met Duitsland nog te kort verleden tijd. Nog een aspect: Benelux en Italië hebben er be lang bij, dat Engeland wordt be trokken bii de Europese econo mische samenwerking (dat de zes en de zeven dus nauwer samengaan) om een Frans-Duits onderonsje te voorkomen. Dit zijn dus de dingen, waar het om gaat. Wat wil Chroesjtsjef? Er is overigens nog een Atlan tisrhe kwestie wat wil Chroesjt sjef? Hij heeft nu voorgesteld, in do Ver. Naties de regerings leiders aan het hoofd te stellen van de delegaties (geen nieuw idee trouwens van Moskou). Zo zou Rusland toch zijn top-confe- rentie krijgen. Zelfsterwijl Eisenhower nog presidenl is. Nu wil de Sowjet-premier dus toch weer met Eisenhower pra. ten. wat hij in mei nog weigerde, toen de Parijse conferentie voor barig uiteenging. Wat is er aan de hand? Waarschijnlijk is Mos kou toch bang geworden van de opgewekte spanningen. Het is bezig zich aan de verhoging van het welvaartspeil te wijden en een oorlog zou alles verstoren. Daar komt nog iets bij: het schijnt niet zo best te boteren tussen Peking en Moskou. Bij honderdtallen komen Russische deskundigen terug uit China. Zij zijn niet langer nodig, zegt men. Maar het is geen geheim, dat Mao Tse Toeng niet aan de lei band wil lopen van Chroesjtsjef. En in die omstandigheden voelt het Kremlin zich niet zo sterk. Als nu de Amerikanen eens probeerden, of zij met Peking niet tot een vergelijk konden komen, zou dat de positie van de Russen nog meer verzwakken. Dat gaat nog niet: de Ameri kaanse openbare mening is er niet rijp voor. Wei echter kan men onderzoeken, of het niet weer mogelijk is, het gesprek met Chroesjtsjef te hervatten. Tn elk geval heeft Eisenhower het niet beslist afgewezen, wat men grootmoedig kan noemen. Hij is door de Sowjet-premier nog al uitgescholden 1 Kongo Kongo schijnt geen probleem meer te zijn. dat tot een Ameri kaans-Russisch conflict zou kun nen leiden, dank zij de wijze terughoudendheid van Washing ton. Hammarskjoeld van de Ver. Naties moet de zaak nu opknap pen. Hij is met zijn internationale troepenmacht naar de zuidelijke provincie van Kongo getrokken, naa> Katanga dat zich onafhan kelijk heeft verklaard. Met die verklaring hoeft de heer Ham marskjoeld niets te maken. Hij heeft alleen opdracht, in heel Kongo de Belgische troepen te vervangen dooi' politie-eenheden van de Ver. Naties. Daarom heeft hij gesproken met de ..pre mie van Katanga die door geen land als zodanig is erkend over technische kwesties. Daarop is do eerste minister van Kongo. Loemoemba. weer erg boos geworden. Hij wil zijn ge zag in Katanga erkend zien. Hi] zal wol even moeten wachten, totdat overal rust en orde heer sen. Dan kan blijken, hoe de kaarten liggen. Kongo kan twee kanten uit: een federatie vormen van zes republiekjes (de provinciesi of een eenheidsstaat. Dat probleem zal weer heel wat krantenstof opleveren. Onafhankelijk Het aantal landen, dat deze week werd ontvoogd, was niet zo verschrikkelijk groot, maar voor één week mag het er toch zijn Frans Kongo en Cyprus werden geheel onafhankelijk. Alle Fran se negerstaten zijn nu vrije repu bliekjes binnen het Frans-Afri kaanse gemenebest. Zij behouden allerlei banden met Frankrijk, wat een succes kan heten, ge zien de Belgische moeilijkheden in hun Kongo. De onafhankelijkheid van Cy prus maakt een einde aan een strijd van jaren, die de Griekse Cyprioten hebben gevoerd tegen de Britten. Zij hebben moeten afzien van aansluiting bij Grie konland, terwille van de Turkse Mohammedaanse minderheid (20G.I op het eiland. En Enge land behoudt een militaire basis i eigenlijk voor de Navo) op het eiland. Aartsbisschop Makarios was reeds als eerste presidenr gekozen. We moeten nu maa- hopen, dat hij geen clericaal regime, geen „theocratie" (heer schappij der geestelijkheid) zal nastreven, met het oog op de Turken. Dan is weet een bevre digend einde gekomen aan een langdurige strijd. Dr. A. C. (Nadruk verboden.) (Adv.) VEILIGHEIDSRAAD ZONDAG BIJEEN I»e Veiligheidsraad van <le Verenigde Natie- komt zondag middag laat bijeen voor een be handeling' van de Kogolese kwes tie. De voorzitter van de Veilig heidsraad, Armawl Berard. heeft een desbetreffend besluit ge nomen na overleg ni"t de leden van de raad en secretaris-gene raal Hammarskjoeld. Gift van V. N. voor Kongo De Kongolese regering heeft een gift van 5 miljoen dollar van de V. N. ontvangen, aldus heeft de Kongolese minister van Voor lichting. Kasjamoera, vrijdag verklaard. Hij deelde voorts mee, dat de wereldgezondheids organisatie honderd artsen naar Kongo zal zenden die daar zes maanden zullen werken en door Je organisatie betaald worden. Hammarskjoeld beeft vrijdag een „formeel#» ernstig" protest ingediend bij de Kongolese re gering. Hierin zegt bij dat het werk van de Verenigde Naties in Kongo niet meer zal kunnen doorgaan, zo er zich nogmaals een incident zoals dat van don derdag, waarbij Canadese sol daten mishandeld werden, mocht voordoen. Een herhaling van dergelijke voorvallen zou leiden tot om standigheden. welke hem wel licht zouden nopen, „de Veilig heidsraad te verzoeken hei ge heel van dg V. N.-activiteit in Kongo nog eens te bezien". De secretaris-generaal verklaarde onder de huidige omstandigheden te verwachten, dat de Kongolese regering „onverwijld alle maat regelen neemt die noodzakeliik zijn om een herhaling te voor komen van zodanige incidenten als die waarop het protest be trekking heeft". Na te hebben opgemerkt, dat de V. N. hun hulp ter beschik king van de Kongolese regering hebben gesteld om in de eerste plaats de binnenlandse vrede en veiligheid te handhaven, ging Hammarskjoeld in op het in cident met de Canadese militai ren. die toen zij met een Indiaas vliegtuig in dienst van de V. N. op het vliegveld Njili bi] Leo- poldstad waren aangekomen. (Advertentie) BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED De uit 32 leden bestaande ont wapeningscommissie der V. N. heeft donderdag na een debat van drie dagen eenstemmig een resolutie aanvaard waarin zij zich met het oog op het drin gend katakter van het probleem uitspreekt voor „zo spoedig mo gelijke voortzetting van de in ternationale onderhandelingen om te komen tot een opbou wende oplossing van de kwestie van algemene en volledige ont wapening onder doeltreffend in ternationaal toezicht". In de resolutie ingediend door India, de Verenigde Arabi sche republiek, Zweden, Zuid- Slavië. Mexico en Ecuador en geamendeerd door Canada wordt voorts uiting gegeven aan de wens dat de algemene vergadering op haar zit ting die op 20 september begint, een ernstig onderzoek aan de ont wapeningskwestie wijdt en dat de commissie instand blijft en bijeen wordt geroepen wanneer dit noodzakelijk wordt geacht. De Sow jet-afgevaardigde Koeznetsof merkte na de aan vaarding van de resolutie op dat daarin niet wordt verwezen naar het Sowjel-voorstel dat de rege ringsleiders aan het debat over de ontwapening in de algemene vergadering zullen deelnemen. Hij sprak de hoop uit dat alle leden van de V. N. desalniette min door hun staats- of rege ringshoofden vertegenwoordigd zuilen zijn. De Russische steun voor de resolutie vormt een contrast met de aanvankelijke houding van de Sowjet-Unie, die zich te gen een bijeenkomst van de ont wapeningscommissie had verzet. De Amerikaan Ca'cot Lodge uitte zijn tevredenheid over het resultaat van de bijeenkomst, op initiatief van de V. S. lot stand gekomen. Hij zei dat de V. S. om een bijeenkomst hadden verzocht omdat zij hoopten dat de com missie het dringend karakter van de ontwapeningskwestie zou erkennen en zou aandringen op zo spoedig mogelijke hervat ting van de onderhandelingen. door Kongolese militairen wa ren mishandeld. Alleen door tus. senkomst van de Ethiopische ge neraal Ijassoe en de Indiase ge neraal Richye was erger voor komen. De secretaris-generaal zei voorts een rapport te hebben ont vangen over de behandeling van veiligheidspersoneel van de V. N„ dat woensdag had getracht een brief van dr Bunche, zijn ver- tegenwooi diger in Leopoldstad, aan premier Loemoemba te over handigen. De betrokken func tionarissen waren aangehouden, gefouilleerd en bedreigd met de dood. Een onderofficier van de V. N.-wacht had door tussen beide te komen erger kunnen voorkomen. Hammarskjoeld was van oor deel. dat het de Kongolese rege ring duidelijk moet zijn. dat der gelijke „onwettige acties", die op zichzelf onder alle omstandig heden al laakbaar zijn, ais des te erger moeten worden beschouwd, nu zij gericht waren tegen de V. N. en hun vertegenwoordigers, die op verzoek van de Kongolese regering optreden. In dit ver band herinnerde de secretaris, generaal er aan. dat de regering- Loemoemba verklaard had. dat zij het besluit van de Veilig heidsraad om op alle aange sloten landen een beroep tot volledige samenwerking te doen. onderschreef. Ook was zij, op grond van een basis-akkoord be treffende de aanwezigheid van de V. N.-strijdmacht, verplicht een politiek van goede trouw jegens deze strijdmacht te vol gen. De secretaris-generaal zei dat het gebeurde licht de Verenigde Naties voor de keuze had kun nen plaatsen tussen een zien buigen voor geweld of het zelf gebruiken van geweld uit wet tige zelfverdediging. Als de om standigheden niet zouden verbe teren. zou wellicht verdere acti viteit van de V. N. onmogelijk worden gemaakt. Zelfs zoals de zaken nu stonden was de activi teit, zowel op burgerlijk als op militair gebied, vertraagd en minder doeltreffend en kostbaar der geworden, ongeacht nog het ernstige risico van politieke complicaties. De tekst van Hammarskjoeld's protest was vervat in een toege voegd rapport over de toestand in Kongo. Daarin deelde hij voorts mee, dat de Belgische autoriteiten de bevelhebber van de V. N.-strijdmacht, generaal Von Born, hadden verzekerd, dat de rest van hun troepen „onver wijld" uit Kongo zal worden te ruggetrokken. Het Belgische mi litaire commando had gezegd te hopen, alle strijdkrachten „in de komende twee weken" te eva cueren. De secretaris-generaal voegde hieraan toe, dat hij dr. Bunche opdracht had gegeven, onmiddellijk slappen te doen om deze termijn te bekorten. In een toevoegsel deelde de secretaris generaal mee. dat woensdag j.l. zich nog ongeveer 3.100 Belgi sche militairen in Katanga be vonden. onder wie duizend man militair en technisch personeel die, ingeval van evacuatie, in hoofdzaak zou moeten worden vervangen, als men de basis Ka- mina zou blijven gebruiken. Zon der vervanging kon de basis geen werk verschaffen aan een bur gerbevolking van ongeveer 14.000 mensen van wie het merendeel Kongolezen. KALM EN ZWIJGEND HOORDE U-2-PILOOT HET VONNIS OVER ZICH UITSPREKEN Familie mocht vijf kwartier met Powers samen zijn De 3i-,jarige Amerikaanse U-2- piloot Francis Gary Powers is gisteren door een Russisch mili tair hof te Moskou veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Het vonnis is gewezen op lie derde dag van het proces in de Zuilenhal van liet vakbondsge bouw. De datum van ingang is I mei. Deze uitspraak is definitief en er is geen beroep mogelijk. De eis tegen Powers was 15 jaar ge vangenisstraf. Volgons het Russische pers bureau Tass heeft de uitspraak voldoening gewekt. Er werd twee minuten lang geapplaudiseerd nadat de president van het hof het vonnis had voorgelezen. Volgens radio-Moskou is Po wers veroordeeld tot e<m vrij heidsstraf van tien jaar waarvan de eerste drie in de gevangenis moeten worden doorgebracht. De uitspraak zou het gehele Rus sische volk voldoening schen ken. Onmiddellijk nadat de Ameri kaanse vlieger Powers, kalm en zwijgend, zich tot tien jaar vrij- heidsverlies had horen veroor delen, werden zijn vrouw, ouders en zuster, die het proces hebben bijgewoond, in de gelegenheid gesteld hem in een achter de rechtszaal gelegen kamer te ontmoeten. Hun ontmoeting duurde vijf kwartier. Kort voor dé afloop ervan, voegden zich ook de Amerikaanse artsen en juri dische adviseurs bij het gezel schap en werden dranken en sandwiches naar binnen ge bracht. Onmiddellijk na afloop van het gesprek, keerde Powers familie naar hun hotel terug, met ver mijding van de menigte fotogra fen en verslaggevers die hen op wachtte. Powers zelf werd later uit hel gebouw weggevoerd, om met het uitzitten van zijn straf te be ginnen. Zoals gemeld zal Powers de eerste drie jaren van zijn straf in een gevangenis moeten on- Francis Powers beantwoordt vragen op de tweede dag van het proces in -Moskou. DE ZUIDKOREAANSE MINISTER-PRESIDENT Het Zuidkoreaanse Huis van afgevaardigden heeft vrijdag ingestemd met de benoeming van dr. Tsjang tot minister-pre sident van Zuid-Korea. Ver wacht wordt dat Tsjang, die in de oppositie was onder presi dent Syngman Rhee, een niet aan politieke partijen gebonden regering zal vormen. Tsjang was de tweede kandi daat die president Joen Bo Soen had voorgesteld. Me1 de eerste, Kim Do Joen, ging het Huis niet akkoord. dërgaan. Wat dp overige zeven jaar betreft, bestaat de mogelijk heid dat hij die in een werkkamp zal moeten doorbrengen, dan wel in een hem toegewezen gebied. In het laatste geval zal hij daar vrij man zijn, behoudens dan een verbod om dit gebied te verlaten. Onder bepaalde omstandigheden kunnen de echtgenoten en an dere familieleden van gevange nen. die op deze wijze nun straf ondergaan, toestemming krijgen voor korte bezoeken. De Russische wet kent een ruime remissie van straf wegensj goed gedrag. De vice-president j van het Russische hooggerechts hof, Smirnof. die op het ogen blik in Londen vertoeft, heeft vrijdag in de Engelse hoofdstad' verklaard, dat Powers voor een derde van zijn straf remissie zal1 kunnen krijgen. Smirnof woont in Londen het tweede congres van de Verenigde Naties over voorkoming van misdaad en de behandeling van gevangenen bij. Hij zei dat een veroordeeld? minstens tweederde van zijn straf moet uitzitten, doch dat hem één derde kan worden kwijtgescholden wegens goed ge. drag. Als zijn gedrag bevre digend is, zou hij van de gevan genis naar een open arbeids- kolonie kunnen worden overge plaatst. President Bourguiba van Tu nesië heeft in een toespraak, waarin hij de houding van de Kongolese premier Loemoemba tegenover de secretaris-generaal der V. N., Hammarskjoeld ver klaarde te betreuren, gezegd dat het meningsverschil tussen Loe moemba en Hammarskjoeld in strijd is met de belangen van Afrika, Kongo en van die Afri kaanse volkeren waarvoor het uur der onafhankelijkheid nog niet is aangebroken. Bourguiba opperde de sugges tie om in plaats van een bijeen komst van de Afrikaanse staats hoofden. zoals door Loemoemba tijdens zijn verblijf in Tunis was voorgesteld, op 25 augustus een conferentie van Afrikaanse mi nisters van Buitenlandse Zaken te houden. Bourguiba deelde mode, dat do Tunesische staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Sadok Mo. kaddem. op 25 augustus in Leo poldstad zal zijn, waar de Tune sische gedelegeerde bij de Ver enigde Naties, Mongi Slim, zich bij hem zal voegen. De Tunesische president sprak zijn vertrouwen uit in de Ver enigde Naties en hracht grote hulde aan secretaris-generaal Hammarskjoeld. Hij verklaarde dat Tunesië geen koers zal vol gen die in strijd zou zijn met niet alleen zijn eigen belangen, doch nok met die van geheel Afrika en van de vrede. De V. N.-gedele geerde Mongi Slim heeft op dracht gekregen de houding van Tunesië duidelijk uiteen te zet ten. Hij zal zich in verbinding moeten stellen met de Kongolese delegatie om te trachten de kloof tussen Loemoemba en Ham marskjoeld te overbruggen. DE TOESTAND IN KONGO Alle Kongolese soldaten, die zich op het vliegveld van Leopoldstad bevonden, zijn vrij dagmorgen teruggetrokken. Zo als bekend heeft zich donderdag op dit vliegveld een ernstig in cident voorgedaan tussen Kon golese militairen en Canadese officieren van de V. N. De vlag van de V. N., die tijdens dit in cident werd weggerukt, wap pert weer op de verkeerstoren. Ghanese en Soedanese V. N.- troepen zijn op het vliegveld aangekomen en hebben loopgra ven aangelegd. Gabriel Makoso, hoofdredac teur van de „Cournier d'Afrique" is vrijdagmorgen voor de twee de maal gearresteerd. Het blad mag niet meer verschijnen. Op het ogenblik van zijn arrestatie werkte Makoso op de redaktie van zijn blad in Leopoldstad. Makoso werd op 11 augustus voor de eerste keer gearresteerd, maar kort daarna vrijgelaten. ..Le Courrier d'Afrique" heeft steeds stelling genomen tegen dé regering-Loemoemba en de Kongolese federalisten gesteund. Het enige blad dat nu nog in Leopoldstad verschijnt is „Con go". Hoger beroep tegen het von nis van Powers is niet mogelijk. Zijn straf wordt gerekend Ie zijn ingegaan op 1 mei j.l., de dag waarop hij werd gevangen ge. nomen. Reactie van Eisenhower President Eisenhower heeft vrijdag in een.verklaring gezegd, de Russische propaganda-aetivi- teit met betrekking tot het U-2- incident te betreuren en ook de „strengheid" van het vonnis tegen de Ameri+csfanJ^ piloot Francis Gary Powers. De presi dent betuigt zijn sympathie met de leden van de familie Powers. Amerikaanse autoriteiten heb ben gezegd, dat de Amerikaanse regering zal blijven aandringen op toegang tot Powers. Zij heeft dit nog niet gehad sinds de TJ-2 van Powers op 1 mei werd neer geschoten. De Amerikaanse re gering zou ook pogen verminde ring van Powers' straf en even tueel zijn vrijlating te bewerk stelligen. IETS WARMER Een depressie, die ons vrijdag tijdelijk veel wind bezorgde, trok naar de Oostzee weg. Deze voerde ook buien mee, die voor namelijk in het noorden van het land enige milimeters regen brachten. Over de Britse .eilan den naderde vervolgens'een|rug van hogedruk. Op de nadering ervan begon vrijdag dewind al af te nemen. Voor zaterdag!ver- wachten we daarom bij een zwakke tot matige wind tussen westen en zuid perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer. Daarbij zal het overdag iets warmer worden dan vrijdag, toen de maximum temperaturen omstreeks 17 gra den werden. medegedeeld door het K.N.M.I. tf De Bilt, geldig tot hedenavond. Minder wind Af en toe zonneschijn en op de meeste plaatsen geen regen van betekenis. Zwakke tot mati ge wind tussen west en zuid. Iets warmer. ZATERDAG 20 AUGUSTUS Terneuzen 1.14 1.33 Breskens 0.39 0.58 Hansweert 1.54 2.13 Walsoorden 2.04 2.23 ZONDAG 21 Terneuzen Breskens Hansweert Walsorden AUGUSTUS 1.54 2.06 1.19 1.31 2.34 2.46 2.44 2.56 ZON MAAN op onder op onder Aug. 21 5.33 19.52 4.33 19.17 22 5.35 19.50 5.36 19.45 23 5.36 19.48 6.42 20.10 24 5.38 19.46 7.49 20.35

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1