liet K. L. M. „Viscount" schoot door bij elevisie landing op Schiphol Cyprus onafhankelijk Militair bewind in Kongo 50 ct 100 Ct. 100 ct. 150 ct 200 ct. 150 ct. Fa G. MARSIUE&2N De bijeenkomst van de V.N.-ontwapeningscommissie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- ea .MAANSTANDEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1960 16e Jaargang Nr 5062 Ham ma rsk joelt! vraagt nieuwe bijeenkomst Veiligheidsraad Uw voordeel Indonesische kolonel gearresteerd AMERIKAANSE STEUN voor HAMMARSKJOELD De uitnodiging van Tsjombe aan Nkroema MAROKKAANSE TROEPEN IN KATANGESE PLAATSEN RAZZIA IN LEOPOLDSTAD Nederland heeft ook de regering te Brazzaville erkend PASSAGIERS BELEEFDEN ANGSTIG OGENBLIK Loemoemba uit verlangens Makarios en Kutchuk op Cyprus geinstalleerd MIJNWERKERS OPGESLOTEN IN GOUDMIJN TE JOHANNESBURG HEDEN BEGINT HET PROCES-POWERS Powers niet de enige op het beklaagdenbankje KENIA VOLGEND JAAR ONAFHANKELIJK =IOFITEERi I Yrankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2073 en 2510 A'S 5 uur uitsluitend 2073 ■Gironummer 38150 ■Abonnementsprijs: ƒ6.- per kwartaal; per maand f2.— per week 48 ct Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N V v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«t' advertentie 2.25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»* advertenties): 5 regels ƒ1,—. Iedere regel me« 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaHuf, Vermelding; Brieven onder nummer, of: Afra» Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. 200 gram rookworst 3 pakjes margarine 3 SLAVINKEN 1 Kilo VET GEZOUTEN SPEK 500 gram DOORE. RUNDERLAPPEN Woensdag en donderdag: 500 gram GEHAEÏ Dr. Buijzestr. 15 - Tel. 2267 Secretaris-generaal Hamraar- J skjoeld heeft maandagavond om een bijeenkomst van de Veilig heidsraad gevraagd ter bespre king van de nieuwe crisis in Kongo. Hij heeft voorgesteld het tijd stip van de bijeenkomst zodanig vast te stellen, dat ook afge- vaardigden van de Kongolese regering haar kunnen bijwonen. Hammarskjoeld is maandag avond uit Leopoldstad naar Pa rijs vertrokken, vanwaar hij met een straalvliegtuig naar New York doorreisde. Hammarskjoeld telegrafeerde zijn formeel verzoek om een nieuwe bijeenkomst van de Vei ligheidsraad aan zijn assistent dr. Andrew Cordier, die het op zijn beurt doorgaf aan de voorzitter I van de raad, de Fransman Bé- Ie rard. In zijn telegram zinspeelde l Hammarskjoeld niet in het bij zonder op de nieuwe moeilijk heden. die hij heeft ontmoet bij zijn interpretatie van de resolu- Brigade-generaal Achmad Jani heeft dinsdag bekendgemaakt, dat kolonel Bratamenggale in juli in het district Tjipanas- Sindag Laja werd gearresteerd. Tijdens de processen tegen leden van de opstandige „Manguni- beweging'' was de naam van kolonel Bratamenggala genoemd. (Adv.) ties van de Veiligheidsraad over Kongo en de uitvoering daarvan. Hammarskjoeld vertrok maan dagavond uit Leopoldstad, nadat premier Loemoemba had ver klaard geen vertrouwen te stel len in de wijze waarop de secre taris-generaal de situatie in Kongo aanpakt. Kort voor zijn vertrek uit Leo poldstad heeft Hammarskjoeld nog twee Kongolese verzoeken van de hand gewezen. Het ene was een verzoek om plaatsruim te in het speciale V. N.-vliegtuig voor een Kongolese delegatie, die de zaak van premier Loemoemba tegen de secretaris-generaal aan de Veiligheidsraad zal voorleg gen. Het tweede verzoek was dat om zijn vertrek 24 uur uit te stellen om de Kongolese delega tie in staat te stellen tijdig voor de V. N.-bijeenkomst in New York te zijn. Het Kongolese verzoek om plaats in Hammarskjoelds spe ciale vliegtuig werd tweemaal gedaan; de eerste keer kort voor dat Hammarskjoeld uit zijn hoofdkwartier in Leopoldstad vertrok opweg naar het vlieg veld, en de tweede keer vijf mi nuten nadat hij was vertrokken. Maandagavond heeft gewapen de Kongolese politie in Leopold stad hotels doorzocht op zoek naar Belgen die van spionage worden verdacht. Dinsdag heeft de politie de Europese wijk van Leopoldstad doorzocht naar Belgische „spionnen". Premier Loemoemba heeft maandagavond in een radiotoespraak de Kongo lese bevolking aangemaand waakzaam te zijn tegen spion nen in haar midden. Premier Loemoemba en de Het State Department heeft dinsdag met nadruk verklaard dat Hammarskjoeld kan rekenen op volledige steun van de V. S. bij zijn „ontzaglijk moeilijke taak" om de vrede in Kongo te herstel len. verzorgd ln 12.53 Gram. o: act., 13.15 Met Pit op pad, .20 Lichte muz.; 13.50 15.30 Fluit en piano; de jeugd; 17.20 Gi 17.40 Beursber.; 17.45 18.00 Hammondorgel- 15 Rep.; 18.30 Leger Ismuziek18.45 Boek- .00 Nws en weerber.; /olksliederen; 19.30 Ra- 19.50 Opera22.00 lezing; 22.15 Gram.; 22.40 Gram 22.45 'denking; 23.00 Gr.; 23.55—24.00 Nws. SL (VI.): 12.00 Gevar. 'm 12.30 weerber.); ersen; 13.00 Nws; 13.15 nuz.14.00 Ork., koren 16.00 Koersen; 16.06 •00 Nws; 17.10 Lichte 50 Boekbespr.18.00 18.20 Voor de sol- 50 Lichte muz.; 19.00 40 Amus. muz.; 20.00 J0.30 Ork. conc.; 21.30 22.00 Nws; 22.15 22.55—23.00 Nws. ie visieprogramma's V.: 17.00 V. d. kind.; Intern, jeugdjourn. en weeroverz.; 20.20 opera; 21.15 Buiten- ïrzicht21.25 Spaans 22.05 Epiloog. LG. T.V.: 19.30 Nws; ilfilm; 21.30 Rechtstr. ikermis; 22.30 Nws en In de bijeenkomst van de uit 82 leden bestaande ontwape ningscommissie dey Verenigde Naties, welke dinsdagmiddag in New York is begonnen, hebben de Verenigde Staten twee nieuwe voorstellen ingediend. Een daar van behelst stopzetting van de produktie van splijtbaar .mate. riaal voor bewapeningsdoelein den. Tot aller verrassing nemen ook de afgevaardigden van de landen van het oostelijk blok, met inbegrip van die van de Sowjet-Unie, die zich tot dusver uitdrukkelijk tegen bijeenroeping van de ontwapeningscommissie hadden uitgesproken, aan de conferentie deel. De Russische afgevaardigde heeft zich, na die der Verenigde Staten, als tweede spreker op de sprekerslijst doen inschrijven. Naar uit kringen der Verenig de Naties werd vernomen, waren pogingen van de Sowjet-Unie om behalve de landen van het oostelijk blok ook andere dele gaties te bewegen niet aan de bijeenkomst van de commissie deel te nemen, mislukt. Als ge volg hiervan heeft Moskou, op het laatste moment besloten als nog aan de besprekingen deel te nemen. De leider der Amerikaanse de legatie. Henry Cabot Lodge, on derstreepte in het begin van zijn rede het verlangen der Ver. Sta ten om de ontwapeningsbespre- kingen te hervatten. Hij ver klaarde gemachtigd te zijn aan de Sowjet-Unie twee nieuwe voorstellen voor te leggen betref fende stopzetting van de produk tie van splijtbaar materiaal. De Ver. Staten verklaren zich bereid, onder internationaal toe zicht, hun voornaamste fabrieken van verrijkt uranium en pluto nium te sluiten als ook de Sow jet-Unie gelijkwaardige fabrieken wil sluiten. „Wij zijn bereid dit onmiddellijk en onverwijld te doen", aldus Cabot Lodge, die wees op de zware verantwoorde lijkheid, die de Ver. Staten en de Sowjet-Unie tezamen dragen bij liet oplossen van het bewape ningsvraagstuk. Hij deed een be roep op de Sowjet-Unie om met de Ver. Staten samen te werken. De Russische afgevaardigde, de onder-minister van Buiten landse Zaken Koeznetsov, zei in zijn rede dat een derde wereld oorlog voor alle volkeren een vreselijke tragedie zou zijn en dat de Verenigde Naties in de al lereerste plaats hun aandacht aan het vraagstuk der ontwape ning moeten wijden. Hij haalde vervolgens „het plan-Chroesjtsjef tot algemene en algehele ontwa- pen mg aan als voorbeeld van een constructief programma, dat vo.doet aan de verwachtingen van alle volkeren ter aarde De Sowjet-Unie is bereid 'van daag een overeenkomst voor het verbieden van de produktie en het gebruik van kernwapens te tekenen, aldus Koeznetsov ver der, die hierna de Westelijke lan den ervan beschuldigde de hou ding van de Sowjet-Unie in hun rapporten te hebben verdraaid De Sowjet-afgevaardigde be sloot met de verklaring dat het ontwapeningsvraagstuk moet worden behandeld in de komen de algemene vergadering der V N. Hij beschuldigde „bepaalde Amerikaanse politici" er van de ze aangelegenheid een politieke springplank te willen maken in de mening dat „zij onder druk van de koude oorlog het Witte Huis zouden kunnen binnenko men en tegenover de Sowjet- Unie vanuit een zogenaamde machtspositie zouden kunnen spreken". President Nkroema van Ghana overweegt een uitno diging van de Katangese pre mier Tsjombe voor een bezoek aan de Kongolese provincie al dus meldt radio-Ghana. Het regeringsgezinde Ghanian Times" schrijft secretaris-generaal Hammar skjoeld van de V. N. moet doen wat hij behoort te doen- De Belgische troepen verzoeken geheel Kongo onmiddellijk te verlaten, alle 'opstandige pro vinciale regeringen ontwapenen en de V. N.-troepen gebruiken voor het handhaven van orde. blad dat oppei bevelhebber van het leger, generaal Victor Loendoela, wa ren maandagavond op het vlieg veld van Leopoldstad aanwezig, toen daar een Belg, die van spio nage werd verdacht, werd gear resteerd. Loemoemba greep persoonlijk in om zijn arrestatie te bewerk stelligen. Een Zweedse officier van de Verenigde Naties, die in lichtingen vroeg over de arresta tie, kreeg te horen „zich niet te mengen in de binnenlandse aan gelegenheden van Kongo". In antwoord op de verzoeken om zijn vertrek 24 uur uit te stellen, heeft secretaris-generaal Hammarskjoeld gezegd daar geen nut in te kunnen zien. Met betrekking tot de kritiek op hem van Loemoemba, zei Hammarskjoeld dat de Veilig heidsraad deze maar zelf op haar waarde moet beoordelen. 229 Marokkaanse mi.itairen zijn gistermorgen vroeg in Ja dotstail (Katanga) aangekomen om de plaats in te nemen van Belgische militairen. Een andere groep Marokkanen van ongeveer honderd man is maandagavond in Kolwezi, een mijnbouwcentrum 300 km ten noord-westen van Elisabethstad, gearriveerd. Zowel in Jadotstad als in Kolwezi heeft de aan komst van de Marokkanen bij de bevolking over het algemeen een gunstige reactie teweeggebracht. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. Drie dagen geleden moest de Katangese politie in Jadotstad van de wapens gebruik maken om een menigte van duizend be togers uiteen te drijven. De bot sing eiste vijf doden en vijf ge wonden. De negerbevolking van de plaats bestaat vcor 50 pro cent uit aanhangers van de Co- nakat, de partij van premier Tsjombe, en voor 50 procent van het kartel dat gekant is tegen ae politiek van Tsjombe. Kongolese politiemannen en gendarmes hebben dinsdagoch tend in de Europese wijk van Leopoldstad huis aan huis ge zocht naar Belgische „spionnen". Blanken die op weg waren naar hun werk. werden aangehouden en moesten hun identiteitspapie ren laten zien. Premier Loemoemba had maandagavond in een radiorede de razzia aangekondigd. Volgens hem was er op het vliegveld van Leopoldstad een Belgische „spi on" ontdekt in het uniform van de V. N. Functionarissen van de volkerenorganisatie verklaarden echter dat er geen V. N.-uniform bestaat. De troepen die ter be schikking van de V. N. zijn ge steld, dragen hun nationale uni form met een armband van de V. N. Zij wisten niets van de aanhouding van een V. N.-ofii- cier. De Nederlandse regering heeft ook de republiek Kongo het voormalig Frans Kongo - er kend, aldus heeft een woordvoer, der van het ministerie van Bui tenlandse Zaken gisteren meege deeld. De minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft de regeringsleider van de maan dag onafhankelijk geworden re publiek telegrafisch gelukwen sen gezonden. De K. L. M. „Viscount" „Jan Olieslagers", die gisterochtend om even over half twaalf met 57 passagiers van Londen op Schip hol arriveerde, is bij liet uitrollen van de landingsbaan gereden. De machine kwam een vijftigtal meters voorbij het einde van de baan in het gras tot stilstand. Geen der passagiers liep letsel op. Het vliegtuig Ls onbeschadigd. De passagiers, die in het toe stel zaten, beleefden even 'n ang stig ogenblik, maar er ontstond geen paniek. Gezagvoerder Van Vianen had toen hij uit Londen kwam de keus om op baan 14-32 of op de 01-19 te landen. Hij ver koos de 1800 meter lange baan Cyprus heeft dinsdag even na middernacht plaatselijke tijd zijn onafhankelijkheid verkregen. Da plechtigheid begon met de voorlezing door gouverneur Foot van het koninklijk besluit tot iusteliing van de ïepubliek Cy prus mee ingang van 16 augus tus. „Als gevolg hiervan worden de onaihunkelijkheid en soeve- i einiteit van de staat Cyprus met ingang van heden van kracht," aldus gouverneur Foot. Hierna luidden 21 kanonscho ten de geboorte v.an de nieuwe Cypriscne republiek in. Na .de ondertekening van de documenten met betrekking tot de stichting van de Cyprische ïepubliek, cioor gouverneur Foot als vertegenwoordiger van En geland, aartsbisschop Makarios als vertegenwoordiger van Grie kenland en dr. Kutchuk als ver tegenwoordiger van Turkije, nam aartsbisschop Makarios het woord, die wees op de grote be tekenis van deze dag voor de Cy prioten niet alleen het natuurlij ke recht eigen zaken te regelen, maar 't betekent tevens 'n beslis send moment in de vooruitgang der democratische instellingen en in de verwezenlijking der in ternationale vrijheidsbeginselen. Makarios wees op de nauwe sa menwerking tussen alle con tracterende partijen, die nodig zal zijn voor een harmonieuze ontwikkeling van de staat, en verder op de noodzaak van we derzijdse eerbied voor de natio nale en geestelijke idealen De Kongolese premier Loemoem ba (uiterst rechts) heeft zater dag in Leopoldstad een zitting van het provinciale kabinet bij gewoond. Tijdens deze vergade ring stel'de hij de eis, dat de blanke troepen van de Verenig de Naties Kongo zouden verla ten en vroeg hjj om het oproe pen van recruten om op te ruk ken naar Katanga. tradities der Griekse en Turkse eilandbewoners. Uitweidend over de rol, die de nieuwe republiek thans op het punt staat op zich te nemen door haar samenwerking, voor het behoud van de wereldvre de, verklaarde Makarios, dat de Cyprische republiek bij haar intrede in de volkerenge meenschap belooft de beginselen van het handvest der Verenigde Naties te zullen eerbiedigen en haar morele plichten tot het einde toe te zullen vervullen. Gouverneur sir Hugh Foot had in zijn afscheidsboodschap gezegd: U zult vanavond gaan slapen in een Engelse kolonie en morgen wakker worden in een onafhankelijke republiek." De meerderheid van de Cypri oten ging 's nachts echter niet slapen. De straten en café's waren overvol en de onverschil ligheid die tijdens de langdurige besprekingen was ontstaan bleek geheel verdwenen. Men toonde grote belangstelling voor de ra dioverslagen van de onderteke ning der documenten met be trekking tot de stichting van de republiek Cyprus. De onderteke ningsplechtigheid duurdp 72 mi nuten. Daarna begonnen over geheel Cyprus de klokken te lui den. under het gejuich van een grote menigte Cyprioten werd op het gebouw van de regering de vlag van de republiek gehe sen, een kaart van Cyprus in goud op een wit veld, met daar- en under twee olijftakken. i Intussen zijn 950 man Griekse I "n 650 man Turkse troepen in de haven van Nicosia aangekomen, tue overeenkomstig de onafhan kelijkheidsovereenkomsten op Cyprus zullen worden gelegerd. Het 27.778 ton metende luxe passagiersschip „Brittannic" het oudste en grootste passagiers schip van de Cunard Line, zal in december uit de dienst worden genomen en voor sloop worden verkocht. De beslissing hiertoe werd verhaast door de jongste Britse zeeliedenstaking. 14-32 boven de 2550 meter lange 01-19, aangezien de eerste baan precies in zijn vliegrichting lag. Waarschijnlijk door het weige ren van de remmen reed de „Vis count" toen bij het einde van deze baan rechtdoor, het hoge natte gras in. Precies midden tussen dit einde en de Schiphol dijk kwam het vliegtuig tot stil stand. De passagiers konden even later via een ijlings naar het toestel gesleepte trap de machine verlaten. Eenmaal uit het toestel vat ten de luchtreizigers het kleine incident nogal laconiek op. Vele Amerikanen grepen direct naar hun fototoestellen maar werden door K. L. M.-functionarissen vriendelijk verzocht de camera's weer op te bergen. Gezagvoerder Van Vianen ver klaarde na afloop van het eerste voorlopige onderzoek, dat hij pas bemerkte dat er „iets fout" ging, toen hij zich op de baan bevond. Op dat moment was het enige wat ik kon doen een ongeluk trachten te voorkomen. Toen de machine het gras in schoot heb ik geprobeerd alle obstakels te vermijden en een zo goed moge lijk pad op te zoeken". Toen de heer Van Vianen gis terochtend met hetzelfde toestel in Londen arriveerde heeft hij daar een normale landing uitge voerd. „Zelf schrok ik uiteraard erg toen ik het defect bemerkte. Ik heb de purser naar voren geroe pen en toen ik later zelf in de cabine kwam heerste er vooral dank zij de goede zorgen van het Aartsbisschop Makarios en de leider van de Turkse Cyprioten Kutchuk zijn gisterochtend ge installeerd als president en vi ce-president van de nieuwe repu bliek Cyprus. Na afscheid van het staats hoofd en zijn plaatsvervanger te hebben genomen, vertrok sir Hugh Foot, de laatste Britse gouverneur van het eiland, aan boord van het Britse fregat Chichester naar Engeland. cabinepersoneel een volmaakte rust. Vele passagiers bemerkten zelf niet eens dat wij in het gras zaten voordat zij uit de ramen keken", aldus gezagvoerder Van Vianen die reeds dertien jaar bij de K. L. M. in dienst is en 9500 vlieguren op zijn naam heeft staan. De Rijksluchtvaartdienst, die het onderzoek in handen heeft, heeft de oorzaak van het voorval nog niet vastgesteld. Dertien mijnwerkers zitten op het ogenblik opgesloten in een goudmijn te Johannesburg. De stad werd dinsdagmorgen door een zware aardschok getroffen. Hierdoor stortte rotsgesteente naar beneden op 700 meter in de mijn. 35 mijnwerkers werden in gesloten. Een woordvoerder van de betrokken mijnonderneming zei dat men direct met reddings werkzaamheden is begonnen. 22 mijnwerkers konden veilig naar boven gebracht worden. De openbare behandeling van de zaak van de Amerikaanse piloot Francis Powers door een Russische rechtbank begint woensdagochtend om tien uur Moskouse tijd (acht uur Neder landse tijd). Powers' echtgenote en ouders hebben gisteren hun toegangsbe wijzen voor de rechtszaal ont vangen. Naar verwachting zullen onge veer 130 buitenlandse correspon denten het proces bijwonen. Radio Moskou verklaarde dins dag in een binnenlandse uitzen ding, dat Powers niet de enige en belangrijkste misdadiger op het beklaagdenbankje zal zijn, als zijn proces begint. „Op de be klaagdenbanken zullen de impe rialistische kringen van de Ver- enige Staten, de aanstichters van Washington's agressieve buitenlandse politiek zitten," al dus radio Moskou. Premier Loemoemba van Kon go heeft op een persconferentie in Leopoldstad meegedeeld, dat er met ingang van dinsdagavond voor zes maanden een speciaal militair bewind in Kongo is in gesteld. Loemoemba zei voorts dat zijn regering verplicht zal zijn de conliseatie van de Belgi sche eigendornmen in Kongo in overweging te nemen als zij niet over veertien dagen haar goud en tegoeden, die op het ogenblik geblokkeerd zijn, teruggekregen zal hebben. Loemoemba legde deze verkla ringen af na een vergadering van de ministerraad, die bijeen gekomen was om het besluit over het militaire bewind goed te keuren. Loemoemba zei verder op de persconferentie dat zijn regering mogelijk bereid zal zijn de diplo matieke betrekkingen met België te hervatten als aan de twee vol gende voorwaarden is voldaan: in de eerste plaats moeten alle Belgische troepen uit Kongo vertrokken zijn en in de tweede plaats moet er een nieuwe Bel gische regering zijn omdat de Huidige agressie tegen Kongo heeft gepleegd „hetgeen wij niet zo gauw zullen kunnen verge ten." Loemoemba vroeg ook nog om terugtrekking van alle Zweedse V.N.-troepen uit Kongo. Hij sprak in dit verband over de „be- PERIODEN MET ZONNESCHIJN De belangrijkste luchtdruksys temen voor het weer in West Europa zijn een lagedrukgebied boven Scandinavië en een hoge- drukgebied boven Frankrijk. Zij veroorzaken een westelijke wind waarmee onstabiele lucht wordt aangevoerd. De buienactiviteit bleef be perkt tot het midden en zuiden van het land en de neerslaghoe veelheden waren over het alge meen kleiner dan maandag. Tussen Ierland en de Azoren bevindt zich een ander lagedruk gebied. dat zich uitbreidt in de richting van de Golf van Bisca- je. Als gevolg hiervan stroomt in de hogere luchtlagen warme re lucht naar onze omgeving, waardoor de buiigheid verder zal afnemen. kende banden tussen de Zweedse en Belgische koninklijke fami lies" en over de banden tussen Hammarskjoeld en de comman dant van de V.N.-troepen in Ken- go, generaal Von Horn, die bei den Zweden zijn. De Kongolese premier kondig de hierna de oprichting van „volksrechtbanken" aan, waar voor mensen, die de vrede in het land bedreigen, terecht zuilen moeten staan. Loemoemba deelde verder mee dat er voortaan inreisvisa voor Kongo nodig zullen zijn. De secretaris-generaal van de Afrikaanse nationale bond van Kenia, Mboja, heeft zondag tot 10.000 meusen in het stadion van Mombasa gezegd dat de Britse vlag vóór maart van het volgende jaar in Kenia zal wor den neergehaald, aldus is maan dag te Nairobi vernomen. Hij eist onafhankelijkheid kort na de verkiezingen die, naar verwacht wordt, in februari in Kenia worden gehouden, „onver schillig of de Britse regering dit prettig vindt of niet". medegedeeld door het K.N.M.I. te De But, geldig tot hedenavond. Perioden met zon Perioden met zonneschijn maar ook enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Dezelfde tempera turen als gisteren of iets hogere. WOENSDAG 17 AUGUSTUS Terneuzen Breskens Hansweert Walsoorden v.m. 10.53 10.18 11.33 11.43 n.m. 11.25 10.50 0.05 0.15 zon op onder Aug. 18 5.28 19.58 19 5.30 19.56 20 5.31 19.54 maan op onder 1.44 17.32 2.36 18.12 3.32 18.47

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1