BUCK Uit de Provincie UITSLAG LEXINGTON PRIJSVRAAG JULI-RONDE LEXINGTON ;nsten Binnenlands nieuws Eric de Noorman - De huid van de beer Drink BEURSO VERZICHT /ALITEIT r 2573 TERNEUZE1V Voor de zondag Het Belfort van Sluis gerestaureerd Zondagdiensten de enige Vlieg met Lexi naar Rome en de Olympische Spelen De 7 hoofdprijsivinnaars: WERELDMERK Saterdag 13 augustus 1^ I Zaterdag 13 augustus 19b0 DE VRIJE ZEEUW LETTER EN GEEST. Hij was een schriftgeletnj. Ezra 7 6 Hij was een schriftgeleerde >at is voor Ezra geen aanbe»(. ing. Schriftgeleerden hebben ia e Schrift en in de geschiedenis ler Kerk geen goede pers. Het s het soort, waarmee de Heiland oveel te stellen heeft gehad, ezus heeft het: „Wee U, gij chriftgeleerden!" over ze uiige proken. Ze hebben de geest aan Ie letter opgeofferd en door hun eleerdheid der Schriften het ge- tof in de Christus der Schriften eel kwaad gedaan. Ezra was een schriftgeleerde. >at is aan zijn boek en aan zijn ptreden goed te merken. Zou et daarvan komen, dat hij in rediking en bijbellectuur geen entrale plaats inneemt? Mb hien hebt u nog nooit uit Ezra oren preken. En in een nood- ituatie grijpt u zeker niet naar et boek Ezra. U zegt niet tege w doodzieke vrouw: „Ik zal je en stukje uit Ezra voorlezen. Dat is dan jammer, want juist it het wat dorre boek Ezra zou en u en uw vrouw op een br 'hamondo wijze kunnen leren at Godsvertrouwen is, en cr en wonderlijke troost en bemoo iging uit kunnen putten. In di' oek komt opvallend vaak de uit. rukking voor: „de goede hand ods". Daar had deze man var. e letter rijke ervaring van en n groot vertrouwen in. Dat be- eerst eigenlijk dit boek en dat as de quintessens van Ezra's ven. Waaruit dan te Ieren valt dat etter en geest'' als zodanig riemaai geen tegenstellingen ?hoeven te zijn. Die behoeven iet te botsen. Integendeel, die oeten in goede harmonie beide orden vastgehouden. Die horen j elkaar. Die dienen elkaar. Die .mnen eikander niet missen. God geve ons de vroomheid i het geloof van Ezra, de hriftgeleerde. (Uit „De stem achter u".) GEREFORMEERDE KÏTtK. xel: 10 en 3 uur.rJ?sj.,4*. rjil Leeuwen. jek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. rneuzen: 10 uur en 3 uur Di. W. .T. van Otterloo, van Amster dam. amslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. iEREF. RF.RK Vrijgemaakt I. -iek: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. A. Vink. van Amersfoort, rneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. lamslag9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. tek: 0.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. rneuzen (Vlooswijkstraat): 9.31 uur Ds. Aangeenbrug; 2 uur leesdienst; 6 uur Ds. Aangeen brug. GEREF. GEMEENTE. (SyM.) rneuzen: (Fr. Halsstr.) 10 WW en 3 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. rneuzen: 9.30 uur, 2 uur en uur leesdienst. tOOMS-KATHOEIERE KERK el: 10 uur. 2.30 uur «n 7 uur: H. II. Missen. nge: 7 uur. 8.30 uur »n 10 uur: H. H. Missen. list: 6.30 uur. 7 45 uur, 9 uur «4 10 uur: H. H. Missen, tllpplne: 7.30 uur. en 10 uur: H. H. Missen. tlskll6.45 uur, 8.30 uur, lil' uur: H. H Mi««en. s van Gent7 uur. 8.30 uv" 10 uur: H. H. Missen, rneuzen: 7 uur, 8.30 uur 10.15 uur: H. H. Missen, estdorpe: 7 uur, 8.30 uur en uur en 17.00 uur: H. H. F EST ZEEl'WS-VLA ANDER**' ZONDAG It AUGUSTUS NED. HERV. KERK. rdenburg: 10.30 uur Ds. L. S. W. 3. uur Ds. Blont, ervliet9.30 ïvërthuis. eskene: 9.30 uur Ds. H. Bart'** ma, van Vlissingen. dzand: 9.30 uur Ds. A. Bomgi' naar, van Groningen; tl uur P'; P. van Evert, kerkdienst in Jtiitse taal. nede: 9.30 uur Ds. W. ,T. Hot" inga, van Lage Zwaluwe. infdplaat: 9.30 uur Eerw. Ueef H. J. Begeer. euwvliet: 10 uur Ds. Joh. ret. istburg: 10 uur Ds. W. S. HU?" van Dalen. tranchement: Gpen opgave, hoondtlke: 9.30 uur Wika P. Siemens, van Amsterdam-V»'5 tis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Anna ter Muiden: 11 uur P* Z. Balk, bed. H. Avondmaal- Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blo"1- iterlandkerkje: Geen opga»'» :endüke: 9.30 uur Ds. C. F® i'dzande: 9.30 uur D». J. EÜ^11 laai. Volgende maand zal het geheel gerestaureerde Belfort van Sluis, het enige Belfort van Neder land. officieel in gebruik geno men worden. Het gebouw da teert uit de tweede helft van de veertiende eeuw, doch is in de loop van de tijd enkele malen verwoest; het ergst tijdens de tweede wereldoorlog, toen er niets meer hoven de grond stond. X» torent het fraaie ge bouw weer hoog boven de lage huisjes van het Zeeuws-Vlaamse plaatsje. TERNEUZEN Geslaagd Aan de Erkende Pontschool alhier slaagden voor het diplo ma machineschrijven C, J. Bakker, I. Bakker. L. M. ÏJlok, A. v. d. Bogaard, J. M. C. Bogte. G. de Bokx. Iz. Bolle- an, D E. de Braai. C. J. de Bree, C. H. A. Brevet. E. de Cooker. P. F. Destombes, S. den Deurwaarder. J- A. P. Diele- man, B. CÏemminck, M. Dierick. J. A.- J: Dingemanse, C. J. B. Dooms. J. W, van Doorn, W. .van Drongelen, J. C. van Eek, L. J. Elve, J. L. den Exter, P. J. de Fouw, Th. Gcerinckx, G. G. Gijsel, P. Hamelink, W. G. Ha- tnelink, E. de Heer. S. van Hil- ten, M. P. van Houcke. P. Kos ter, A. J. v. d. Linde, E. Lij- baert, M. Lijhaert. M. Maas, J. Maat, J. J. Mulder. G. M. C. Mullaert. J. Oggel, P. M. Plad- det, F. C. van Poelje, N. E. C. de Putter, R. Renique, G. Rie- mens, W. j. M. van Roemburg, A. F. J. de Ruijter, J. Sarneel, J. Schutte. G. P. Slock, S. M. Snap, S. Vergouwe, A. Versluis, A. C. M. Vervaeck, A. L. van Waes, J. Will, j. j. wisse. P. j van Wijck, L. S. van Zeele. Voor het Unie-praktijkdiplo- ma slaagden mej. s. van Hilten en de heer Jac. Oggel, beiden te Axel. Voor het alhier gehouden examen secretaris-stenografe (145 woorden per minuut) slaag de o.m. mej. J. A. Michielsen, thans als steno-typiste werk zaam ter gemeentesecretarie. CADZAND •lacht op het strand, Nabij de Zwarte Polder onder Cadzand is gistermiddag een jacht op het strand geslagen De drie bemanningsleden zijn van boord gegaan. De reddin" boot „President, Wiersma" uit Breskens, die was uitgevaren om het scheepje eventueel vlot te krijgen, moest onverrichter zake terugkeren, omdat het jacht te hoog op het strand zat om het te kunnen bereiken. LIEVER HEIMWEE DAN HOLLAND Donderdag arriveerde in Sycl ney het Nederlandse gezin Schippers om voor de tweede maal een nieuw leven te begin nen in Australië. Het heeft de familie ongeveer 1200 pond ster ling gekost om te ontdekken, dat het het leven in Australië prefereerde boven Holland. De elektricien J. Schipper uit Den I Haag, vertrok zeven jaar ge- leden naar Australië met zijn i ecntgenote. twee dochters en een zoon. Hij woonde vier jaar in Parramatta, een randge- msente van Sydney, toen kre- I Een zijn vrouw en dochters hef zo te kwaad met heimwee, dat uien besloot naar Nederland ,ï"is keren- Het huis moest I u?,c wor<3en om de over- 1 toehtkosten te kunnen dekken. De heer Schipper bleef achter ""Australië, omdat hij een huis es_! afb°uwen en verkopen, voordat hij kon repatriëren. I Donderdag zei mevr. Schip- Per in Sydney: „Toen wij in Holland terug waren ontdekten e. onze fout. Wij misten het vrije leven en het heerlijke kli maat van Australië". Het jachtje behoort toe aan een in Antwerpen wonende Belg. Deze man schijnt het jacht, omdat het een lek kreeg, zelf op het strand te hebben gezet. Hij riep de hulp in van de reddingboot omdat hij van mening was. dat het jacht bij hoog water, op de plaats waar het zich nu bevindt meer scha- de zal oplopen. De bemanning van de reddingboot die consta teerde dat de opvarenden van het scheepje buiten gevaar wa ren, achtte het niet zijn plicht, op het verzoek van de eigenaar van het jachtje om dit naar een andere plaats te slepen, in te gaan. Van zaterdagmiddag 12 qur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, Herengracht 11, tel. 2003. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Wit-Gele en Groene Kruis: zr. A. van Ravels, Leeuwenlaan 31, tel. 2706. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel. Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas te Zaamslag. telef. 01153—366. STRAALJAGER NEERGESTORT Piloot gered Gistermiddag omstreeks drie uur is vijf mijl ten noordwesten van Harïingen een straaljager piloot gedwongen geworden zijn toestel op het water neer te zetten. De piloot, de 20-jarige uit En schedé afkomstige ongehuwde reserve-sergeant vlieger J. J. H. Jurninck, is gered. Het vliegtuig, een F-84-F „Thunderstreak" van de vlieg basis Volkel, kreeg bij een ver kenningsvlucht op lage hoogte boven het Waddengebied mo torstoring. De piloot slapte daarna in zijn rubber dinghy, waarna hij door schipper Van Es uit Harïingen aan boord van de „Harïingen 37" werd opge nomen. Hi.i heeft geen letsel van enige betekenis opgelopen en is naar de vliegbasis Volkel teruggebracht. Hel toestel is in ondiép water terecht gekomen en is waar schijnlijk te bergen. Men hoopt heden een bergingspoging te ondernemen, zo vernamen wij van de luchtmachtvoorlichtings dienst. SOWJET-UNIE WIJST OPNIEUW AMERIKAANSE TOERIST UIT Opnieuw heeft de Sowjet- Unie een Amerikaanse toerist uitgewezen wegens pogingen „Sowjetstaatsburgers te bewe gen tot anti-Sowjet-propagan- da", aldus bericht het blad van de communistische jeugdbewe ging „Komsomolskaya Praw- da". De naam van de toerist wordt gegeven als James Schultz. Het bericht van de uitwijzing kwam in een artikel over de uitwijzing van een andere Amerikaanse toerist, Robert Christner. Schultz, een student aan de universiteit van Wa shington die met twaalf leden van de nationale studentenraad van christelijke jeugd naar de Sowjet-Unie was gekomen, zou in Kiev „een schurk hebben gevonden die bereid was zijn trots en geweten voor dingen met een buitenlands etiket te verkopen". Schultz zou de man hebben gevraagd andere Russen te vin den die bereid zijn „anti-Sowjet- propaganda en provocerende geruchten te verspreiden". Deze „renegaten" kregen „als voor- schot drie bijbels, provocerende Amerikaanse boeken en een blad". „Activiteiten als die van Schultz, die onder het mom van toerisme worden gedreven, ver- oorzaken verontwaardiging", aldus het blad. „Schultz zal worden uitgewezen". Op de Amerikaanse ambas sade in Moskou zei men dat' niemand van de naam Schultz zich heeft gemeld en dat zijn verblijfplaats niet bekend is. President van Ghana gemachtigd algemene mobilisatie af te kondigen De Ghanese kamer van afge vaardigden heeft met 55 tegen 11 stemmen een motie aangenomen, waarinpresident Nkroemah wordt gemachtigd zonodig een algemene mobilisatie af te kon digen. Minister van Buitenlandse Zaken Ako Adjei zei, dat de motie nu vrijwel alleen symbo lische waarde heeft, aangezien het jongste besluit van de Ver enigde Naties een optreden van Ghana in Kongo overbodig maakt. De stemming bewees echter, dat „de onafhankelijke staten van Afrika zonodig met geweld van wapens de Afrikaan se vrijheid zullen weten te ver dedigen". HEVIGE REGENVAT, BOVEN DE HOOFDSTAD Een hevige regenval heeft in de voormiddag op verschillende plaatsen overlast veroorzaakt: vooral in Zuid. Het Europa- plein en de Europaboulevard kwamen blank te staan, evenals de Willemstraat in de Jordaan, waar de étalageruiten schoon gespoeld werden als auto's door de straat reden. De brandweer kreeg een tiental verzoeken om assistentie voor ondergelopen kelders en souterrains bij par ticulieren en een viertal fabrie ken. Op verscheidene plaatsen kwamen in het wegdek en trot toirs verzakkingen voor, spe ciaal op die plaatsen waar het hemelwater van de daken di- reet op de straat werd geloosd. VERDACHTEN VAN DIEFSTAL INGEREKEND Bij de onderlinge pharmaceu- tische groothandel aan de Nieuwegracht te Utrecht zijn in de afgelopen maanden apohe- kersartikelen en cosmetica ter waarde van enkele duizenden guldens gestolen. De Utrechtse politie heeft woensdag en don derdag vier preparatenmakers, personeelsleden van het bedrijf, die var. deze diefstallen worden verdacht, in verzekerde be waring gesteld. Het zijn de 27- jarige van het H„ de 19-jarige van de S., de 30-ja::ige K. en de 37-jarige S. Zu zullen t.z.t. voor de officier van justitie worden geleid. HONDERDEN STERVENDE VISSEN IN HAARLEMMER* MEER Honderden versufte, sterven de en dode vissen, waaronder grote snoeken, trekken sinds twee dagen grote belangstel ling van het publiek. Zij drijven aan de oppervlakte van het water van de Hoofdvaart bij Lijnden in de Haarlemmer meer. Volgens een bericht uit Hoofddorp was er donderdag een versufte snoek .van 20 pond uit gevist. Naar de oorzaak werd giste ren door het polderbestuur uit Hoofddorp een onderzoek inge steld. Vermoed wordt, dat het water te weinig zuurstof heeft, hetgeen mogelijk het gevolg kan zijn van kroosvorming of afstervende waterplanten, waar door zich moerasgas zou kun nen ontwikkeien. Of de nog levende vissen voor consumptie geschikt zijn, kon gistermiddag nog niemand met zekerheid zeggen. Ook zal worden onderzocht of het om ringende bouwland misschien met een of ander vergif besto ven of bespoten is. 3.500 SIGARETTEN VAN TANKER GESTOLEN Uit een verzegelde kast, de z.g. douane-kast, aan boord van het in de Amsterdamse haven liggende Nederlandse tankschip m.s. „Kermia" zijn vermoede lijk in de nacht van woensdag op donderdag 3.500 Engelse si garetten, verpakt in blikjes van vijftig stuks, gestolen. De rijks- politie te water stelt een onder- zoek in naar deze diefstal. Vo rige maand werden aan boord van een in Amsterdam liggende Groningse kustvaarder 9.000 si garetten gestolen. Een zestal van deze diefstal verdachte per sonen werd korte tijd later door de politie aangehouden. SCHEVENINGSE GAAT ZOON IN VANCOUVER BEZOEKEN Dankzij het noodfonds „Wij komen" zal mevrouw M. van der Toorn uit de Marcellistraat te Scheveningen naar Vancou ver vertrekken om haar 19- jarige zoon Jan, die het vorig jaar daarheen emigreerde en ernstig ziek is geworden, op te zoeken. In Scheveningen is men het fonds te hulp gekomen. Men heeft een actie onderno men, die onder leiding staat van ds. Poldervaart uit Scheve ningen. De patiënt ligt in Vancouver in het ziekenhuis en is plotse- ling verlamd geraakt. Het se- cretariaat van „Wij komen" heeft zich in verbinding gesteld met de vroegere huisarts van Jan van der Toorn, teneinde zo spoedig mogelijk te weten te komen hoe het met de patiënt gesteld is. Het staat wel vast dat Jan heel ernstig ziek is. Moeder Van der Toorn zal zo snel mogelijk per vliegtuig naar Vancouver vertekken en later per schip terugkeren. Dit is het elfde noodgeval, dat het noodfonds in samen- werking met allerlei instanties heeft kunnen regelen. PHILIPS OPNIEUW, HOOGTERECORD De aandelen Philips bereik ten gistermiddag een nieuw hoogterecord aller tijden bij een openingskoers op 1295, of- wel veertig punten boven de slotkoers van donderdag. Ge durende de gehele beursduur viel er een flinke drukte in deze hoek te constateren en verwisselden honderden aan- delen van eigenaar. De vaste tendentie die er de laatste tijd weer voor de Philipsaandelen ter beurze aanwezig is geweest bereikte gisteren een hoogte- punt. Het fonds steeg van 1295 tot 1300. Deze hoogste koers werd met luid applaus geregi streerd. In de iaatste week van deze maand worden de eerste half jaarcijfers van dit wereldcon cern verwacht en over de resul taten hiervan is de beurs zeer optimistisch. Hierop werd don derdag reeds voorgekocht en werden deze aankopen gisteren verder voortgezet, voornamelijk voor Amerikaanse rekening. Het fonds verliet de beurs op vrijwel het hoogste punt van de dag. De Philipsaandelen ver beterden deze week bij een koers van 1300 circa 75 punten vergeleken met de slotkoers van verleden week vrijdag. Ook de overige internationale waar den lagen vast in de markt en hiertoe droeg de discontoverla- ging in Amerika van 3Va tot 3 pet bij. Deze verlaging werd donderdag in Wallstreet na beurs bekend. In Amsterdam is men er vast van overtuigd, dat nu ook in Londen een disconto verlaging binnenkort verwacht kan worden. Dit bedraagt thans 6 pet. Een en ander werkte een vaste stemming op het Damrak in de hand. Unilevers stegen op 915 circa 17 punten ten opzichte van de vorige slotkoers. AKU's 7 punten hoger op 535. Hoog ovens konden gisteren zeer goed meekomen en liepen op van 786 tot 794 waarmee een koerswinst werd behaald van circa 23 punten vergeleken met de voorgaande slotkoers. Kon. Olies konden gisteren niet mee komen en verloren een paar dubbeltjes op 141.30. De han del in deze hoek was belangrijk minder dan de vorige dagen het geval is geweest. De inter nationale waarden sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. De scheepvaarten gaven gis- teren lichte koersverbeteringen te zien doch de handel was nog steeds gering. In de cultuur sector viel weinig te beleven en noteerden de koersen iets bo ven die van donderdag. Staats fondsen kalm en praktisch on- veranderd. Overigens was de beleggingsmarkt een weinig la- ger. In de lokale afdeling werden de grootbanken onveranderd geadviseerd. Aandelen Twent- sche Overzee Handel-Mij onder gingen een sterke koersstijging tot circa 73 (SS'g), op de divi dendhervatting met vier pet. Over het algemeen was de be drijvigheid in de lokale afdelin gen niet groot. Prolongatie 3'. '2 pet. Int. conc. Industrie Beursindices 10/8 11/8 12/8 624.02 622.19 629.90 318.86 320.95 325.13 Scheepvaart 159.14 160.01 160.67 Banken Cult. etc. Algemeen 209.54 209.70 211.00 153.55 153.66 154.4-5 419.27 419.01 423.90 Nabeurskoersen AKU: 533—536 slot 535 (534ü) Kon. Olie: 140.70141.00 ged. en laten (141.10) Philips: 1295—1304 slot 1298 (1288) Unilever: 915918 slot 917 (913) Hoogovens: 790792','t slot 792 (790) De jury beoordeelde alle inzendingen en kende de prijzen toe, onder toe zicht van notaris Mr, P. Donker te Rotterdam. Juryleden: Mevr. Fie Carelsen toneelspeelster Mevr. J. de Groot rcclame-dcskundx ge Dr. Lastpost ■puzzle-desltitndigc Ted Schaap cartoonist H. Wandschneider voorzitter» Lexi heeft zich reeds persoonlijk gericht tot de vele winnaars van de laatste ronde der Lexington prijsvraag. Mej. L. Postma, Pasteurstraat 81, Den Haag. W. Klerk, Eikenlaan 49, Nieuw Loosdrecht- M. J. Duivesteyn, Deimanstraat 348, Den Haag. Mej. Henrica Hoogenkamp, p/a Cimburgalaan 82. Breda. W. Ridder, Hoofdstraat 97, De Lier (Z.H.). J. Winkens, Molsberg 21, Simpelveld (L.). Ton Orth, Éergsingel 231a, Rotterdam. De 100 winnaars ran een slof Lexingtonv* B. v. Benthem, Stationssingel 44, Veenendao! - D. Steensma, Linschotensifll^i! 9', Utrecht - B. Hoving, Oostersingel 148a, Groningen - Mevr. R. v. d. Aa-v. d. Heyden, Gen. Smutslaan 73, Tilburg - L. Alberts, Corantijnstr.37l", Amsterdam - H. N. An- driesse, Bcrenrade 105, Den Haag - W. Baima, Valkslr. 20, Drachten - H. de Bekker, De Deckerstr. 1, Deventer - A. v. Bennekom, LibeUenstr. 42b, Rotterdam - Mej. J. M. V. d. Berg, Ottoburgslr. 41, Rijswijk - P. F. Blonde!, Papiermolenstr. 14, Alk maar - L. v. Boekei, Rijksweg 86, Orthen J. M. J. Bonten, de Ruyterslr. 34, Rot- terdam C. H. M. Boot, Slotlaan 25, Rotterdam - Me;. A. Bosman, Esslr. 29, Er,, schede - D. Both, Vredenoordlaan 89b, Rotterdam - G. V/, Brinee, Da Costakade 63', Amsterda.ni - G. M. Bruinenberg, leidsekade ééhs, Amsterdam - B. Busschers, Berkweg 54, Hengelo - H. J. Cramer, Kostverlorenstr. 21, Amsterdam - J. A. v. Deelen, Spangensekade 29, Rotterdam - J. P. M. v. d. Does, Hoofdstr. 188, Sassen, heim - J. Duel, Geeresteinselaan 38, Woudenberg - A. M. v. Eyck, Homeruslaan 79, Utrecht - M. Fonteine, W. de Withstr. 9, Spijkenisse - H. A. de Groot, H. Dorchstr. 67a, Rotterdam - Mevr. F. de Haas-Bloemers, Landerstr. 7, Oss - M. Her- i'vi r->-„ du n.: u -J iTi mens, Aarlsherfogenlaart 429, Den Bosch - Mej. H. v. d. Heuve', Lombotcslr^ 12, Amersfoort - Mevr. A. v. d. Hoeven-Greefhorst, Reinkensl P ïinkenstr. 57, Den Hoog - H. A. J. Hofman, A. Bijnslaan 35, Den Haag - W. A. Hommes, Oosterhouts'r. 15, Assen Me], R. Hotze, Hogemorsweg 126, Oegslgeest - J. A. Janssen, Mo enstr. 22, Ee'- beek GId - M. J. de Jonge, Woudstr. 34, Gouda - G. Kaspersma, Bilderdijkstr. 62, Zwolle - W. v. Keulen, Trumonlaon 545, Utrecht - Mej. K. Keuris, Driebergenstr. 143, Den Haag - Mevr. R. v. Kleef-Hovtus, Troelsfrolaan 71", Utrecht - Me»r. Th. J. H. Kleyn-Niehe, v. Baerlestr. 7, Amsterdam - L. B. Kneppers. Vateriusslr. 138, Amsterdam J. de Kok, Goudenregenstr. 288, Den Haag - B. Kroes, Lcerinkstr. 264, Doetinchem - J. Kruger, Hectorstr. 4", Amsterdam - H. J. Kuipers, Hélène Swarth- sir. lhs, Amsterdam - E. Ligthart, R'damseweg 15, Vlaardingen - Ad v. d. Linden, de lind 12, Oisterwijk - J. Louwaard, le Aljehstr. 28, Amsterdam - Mevr. T. Lgn- kamp-Veen, Toreniaan 59. Laren - H. Martin, Voifastr. 14, Maastricht - J. Moed- de Bos, D.N.weg 47, Nij-Beels (Fr.) - J. W. Moerkerk, v. Egmondstr. 35, Haarlem - E. J. Molenaar-Kenter, Molenweg 29, Enkhuicen - H. E. Muller, Leidsekade 102", Amsterdam - W. Muns, Moerbeipl. 14, Den Haag - Mej. E. Neuman, Nierstr. 22", Amsterdam Mevr. C. C. Nieuwenbroek-Remmerswaal, Veursestr.w. 50, Letdschendam A. G. Offerman, El. Wolffslr. 80», Amsterdam - Mevr, G. Oosterling-Sipkes^ v. Speyklaon 5, Doorn - A. v. d. Oudenhoven, Lijsterbeslaon 35, Rotterdam Mevr. C. W. Ouwen-, Vijz#lslr. 54, Amsterdam - A. J. Pennings Bisonslr. 52, Breda - Ir. A. Plot, K. d. Grotelaan 121, Eindhoven - Joh. L. G. v. d. Poel, Giadiolusstr. 10, Hilversum - L. Rademakers, p'a Tasmanstr. 34, Arnhem - W. Rapmund, G. Ter- i iLJ D -.J O —Int, O 1 --,4, 7k II.v. borqstr. 26h, Amsterdam - H. M. Riemer-v. d. Brink, O. Loosdr.weg 76, Hilversum - H. J, M. Roebcrs, J. C. Heuthorststr. 37, Doetinchem - G. Ronnen, v. Eyckstr. 16, Maastricht - Mej. A. G. Schol, Deetenscheweq la, Hoenderloo - G. P. Sclioppsrt, Spinnerij 100. Leeuwarden - Mevr. A. G. Schuiveling-Quelle, Geuzenstr 5", Am sterdam - W. v. Soest, Joh. Verhulsllaan 9, Baarn - E. Ch. v. Son-Ritler, Paul Krugerslr. 15, Nijmegen - H. Spce. R. v. Catswea 178, Gouda - J. B. Steinfort, Meloenslr. 22, Naaldwijk - J. v. Straaten, Rozenlaan 20, Schiedam - Mevr. M. Swagten-Hermanusscn, Abr. Blocmaerlstr. 14, Den Bosch - S. Teernslro, Moonenstr. 3, Best - R. Tocle, Hoorlemmermeerstr. 67",Amsterdam - W. den Uyl, Berglaan 1, Santpoort - Mevr. y. d. Veen, Heinsiuslaan 35, Amersfoort R. W. v. d. Veen, Utrechtseweg 329, Amersfoort - R. v. d. Velden, Saroleaslr. 63, Heerlen I. Ver- duyn, H. Schaflstr. 166, Haarlem - J. W. Verhoeven, Tussenweg 9, Nijmegen Mevr. H. A. Verwey-Dijken, Koninginneweg 20b, Hilversum - Mevr. H. de Vreese, Marienpoelstr. 41, Leiden - W. P. M. de Vreese-Croon, St. Jorisstr. 16A-B, Leiden J W de Vries, Comphuysenkade 20, Alkmaar - M. P. v. Vriesland, Vlierboomstr. v. Waveren, H G. v taweg ■is, Utrecht 1 S. Zoetmulder. Voorschoterlaan 108, Dapperstr. 123', Amsterdam - T. A. Willeumier, maelo G. v. d. Windt, Gaesbeekstr. 97, Rotterdam - E. Wou ters, p'a fam. Sauveplonne, Emmaweg 35, Zandvoort o/Zee - Mevr. W. C. M. 456. Den Haag - G. v. Waveret C. T. Storkstr. 49, Hengelo - G. v. d. Xanten. p'a Burg. Reigersslr. 66bis, Utrecht Rotterdam - J, J, Zwollo, Kelenbosweg 2, Chevremont - Zijlstro, Stienserstr. 7# Ut Gorssel J. ZijUlro» §t. Pieterstr, 82, Leeuwarden. LEXI dankt de duizenden en duizenden deelnemers hartelijk voor het enthousiasme, waarmee zij aan het LEXINGTON-figurenspel hebben meegedaan. Hij weet, dat de jury een zeer moeilijke - maar boeiende - taak heeft gehad om de meest originele oplossingen te bekronen. De 28 hoofdprijswinnaars wenst Lexi een heerlijke reis naar Rome toe; tot de 400 slofwinnaars en tot hen die helaas huiten de prijzen vielen, besluit hij met: STEEK ER EEN LEXINGTON BIJ OP Front America's Best Tobaccos REGERING GAAT VAREN Op 8 september zullen leden van de ministerraad en de defensiecommissie een tocht over de Noordzee maken met de kruiser „De Ruyter". De be doeling is, zoals meer geschiedt, oefeningen van de koninklijke marine bij te wonen. 71. Ingrid, die Olaf de beren- iager is gevolgd, staart met rode ogen angstig naar haar vader, die, verward mompelend en grommend, bezig is b(j te komen Ze weet niet goed wat ze moet beginnen ea wanhopig kijkt ze om zich heen... Om het volgende moment met een kreet van afgrjjnzen achteruit te deinzen. „Wie roept daar?" gromt Olaf. één oog openend. „Gurd! Het is Gurd" stamelt het meisje, „Hü wil ons ver moorden". Met een triomfantelijke grijns rent Gurd op hen toe, maar op eens voelt hij een klap tegen zijn schouder en een stekende pijn. Hij wankelt en omkijkende, ziet hij Thorfinn, die hem gevolgd is, een nieuwe pijl opleggen, hjlet opeen geklemde tanden vermant de schurk zich. Hij beseft, dat hij het spel dreigt te verliezgn en met inspanning Van al zijn krachten, rent hij wankelend op Ingrid toe. „Ze kunnen doen wat ze willen" snauwt hij tegen het dodelijk be angstigde meisje, „maar jij ont komt me niet meer JOEN BOSOEN PRESIDENT VAN ZUID-KOREA De twee Kamers van het Zuid- koreaanse parlement hebben vrijdag Joen Bosoen gekozen tot president van de republiek. Van de 259 stemmen werden er 208 op Joen Bosoen uitgebracht. De gekozen president zei vrij dagochtend tot verslaggevers dat hij van plan is zo spoedig mogelijk, na overleg met de lei ders van alle fracties, een minis ter-president aan te wijzen. Hij zei voorts onpartijdig je gens alle politieke partijen te zullen optreden en uit de demo cratische partij te zullen treden. Verwacht wordt dat de nieu we president die vandaag in zijn ambt wordt bevestigd, de demo cratische leider Kim Do Jon als minister-president zal aanwijzen. De nieuwe president is in 1896 geboren. Gedurende de Japanse heerschappij heeft hij zich van samenwerking met de Japanners onthouden. Na de bevrijding in 1945 was hij adviseur van de Amerikaan se bezettingsautoriteiten en leidde hij een dagblad. Oud-pre sident Syngman Rhee benoemde hem in 1948 tot burgemeester van Seoel en in latere jaren was hij achtereenvolgens minister van Handel en voorzitter van het Rode Kruis. Na de Koreaan se oorlog is hij als volksvertegen woordiger zes jaar in de oppo sitie geweest tegen Syngman Rhee.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3