IN PRIJS VERLAAGD! Gemeenteraad van Terneuzen Hulp in onze winkel Waterpolowedstrijd PROFITEER! ZOMERVOORDEEL! PROFITEER! Fassaert's GESLOTEN J. VINKE SCHOOLVULPEN „DE PENNEMAN" Radio en Televisie van donderdag 21 juli 1960 Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderdag M augustus l^o GEVRAAGD Een meisje met Interesse voor verkoopster in krui denierswinkel vindt een prettige werkkring. Levensmiddelenbedrjjf Noordstraat Terneuzen ZWEMBAD WESTSLUIS Hedenavond SCHELDE I-ZEEHOND II Aanvang: 19.30 uur. Entree: 25 ct. Wegens vakantie van 15 t/m 23 augustus Herenkapper-Parfumeriën Geraniumstraat 38 TERNEUZEN Voor een goede Naar Te koop: Partij brandhout 5 5 ct per kg. L. VAN DER MOLEN. Te huur: 5-persoons kam peerauto te Cadzand. Vrij 13 aug. tot 31 aug. en sep tember. Te bevragen: Lie- venstraat 10, Terneuzen. h t VRIJDAG 13 AUGUSTUS HILVERSUM I (402 m.>: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.30 Voor de kinderen; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Dit en het andere, lezing; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Lichte muz.; 11.00 Voor de kleu ters; 11.15 Kerkorgelconc.; 11.35 Gram.; 11.40 Amus. muz.; 12.00 Dansmuz.; 12.20 Regeringsuitz Uitz. voor de landbouw; 12.30 Land- en tuinb.meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Draai- orgelmuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Vrouwenkoor; 14.25 Voordr.; 14 45 Gram.; 15.05 Gevar. progr 16.00 Muzikale lezing; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de kinde ren: 17.25 Versierde vakantie- tips; 18.00 Nieuws; 18.15 Pol. lezing; 18.25 Lichte muz.; 18.50 Act.-/ 19.00 Voor de zieken; 19.10 Lichte muz.; 19.30 De .stad nu, lezing: 19.45 Op bezoek bij an deren. lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespr.20.10 De dichter Remco Campert, lezing; 20.20 Voordr. en muz.; 20.35 Ontmoe ting mei het Oosten, klankb.; 20.50 Volksontwikkeling in Bel gië, lezing; 21.00 Wereldkamp. wielrennen; 21.10 Licht progr.; 22.15 Buitenlands weekoverzicht; 22.30 Nieuws; 22.40 Zorg om de mens, gesprek; 23.00 Soc. nieuws in Esperanto; 23.10 Holland Fes tival; Wozzeck (II). opera; 23.55 -24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.1: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gr.; 11.15 Voor de oudere luisteraars; 12.00 Cello en piano; 12.30 Land- en tuinb.meded.; 12.33 Gitaarmuz.; 12.52 Gram. en act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Ork. muz.; 13.45 Gram.; 14.25 Ork.. koor en sol.; 14.50 Gram.; 15.15 Voordr.; 15.35 Klavecimbel-reci tal; 16.00 Lichte muz.; 16.30 Ka- mermuz.; 17.05 Voordr.; 17.25 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gr.; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Licht progr.; 18.50 Regeringsuitzen ding: Amerikanen werken in Nederland. Een gesprek van mej. dr. .1. J. van Dullemen, directrice v. d. U. S. Educational Founda tion, met een Amerikaanse mu sicoloog en een letterkundige; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Huismuz.; 19.30 Radiokr.; 19.50 Amus. muz.; 20.20 Holland Fes tival 1960; Kamerork. en soliste; 20.40 Kunstkron.; 21.00 Concert- geb.ork. pn koor; 21.40 Piano recital; 21.50 Gram.; 22.10 Orgel spel; 22.30 Nws en S.O.S.-ber.: 22.40 Gram.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Kunstbeschou wing; 23.20 Ork. muz.; 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.: 12.30 Weerber.; 12.35 Lichte mu ziek: 12.50 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Ork. enne.; 15.36 Gram.; 16.00 Koorsen; 16.06 Ork. conc.! 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.00 Vlaamse liederen; 18.10 Voordr.; 18.20 Voor de sol daten; 18.50 Gram.; 19.00 Nws.; 19.30 Wereldkamp. wielrennen; 19.40 Ork. conc.; 20.00 Gram.; 20.10 Wereldkamp. wielrennen; 20.20 Gram.; 20.50 Wereldkamn. wielrennen; 21.00 Gram.; 21.15 Muziekfestival v. Salzburg; ork. conc. (Om 22.00 Nieuwst; 23.00 Nieuws; 23.05-23.20 Groeten v. militairen. Televisie-programma's NTS: 20.00 Weekoverz.20.30 De toestand in de wereld, lezing; 20.45 Filmprogr.; 21.00 Film over loeristen in Italië; 21.40 Cabaret- progr.; 22.10-22.40 Rep. wereld- kamp. wielrennen 1960, BELG. VI.: 19.30 Nieuws; 20.00 TV-film; 20.20 Filmprogr.; 21.05 Overn. van de Duitse TV: Oude muz.; 21.45 Filmfragm.; 22.10 Overname v. d. Oostduitse TV: Wereldkamp. Nieuws. wielrennen; 22.40 Voorzitter: Mr. H. Rypstra. Wethouders: M. de Vos en H. A. M. A. de Meyer. Raadsleden: M. van Langevelde, R. G. Vrieling, P. Fijn van Draat, S. W. Henry, mevr. E. DoomsOrtelee, A. Jansen, P. J. Huy- brecht, R. Hol, C. J. Complet, W. J. Weterings, Dr. M. E. H. Camps, J. A. de Feiiter, D. M. Ollebek, D. Waverijn en F. Dieleman. Secretaris: A. J. Dees. De Voorzitter opent de vergadering. 1. Vaststelling san de notulen van de serga- dering van 23 juni I960. Deze worden zonder bespreking of hoofdelijke stemming onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit van 24 maart 1960 inzake verkoop van een perceel grond aan de Industrieweg: b. Idem dd. 25 februari 1060 Inzake aankoop van een perceel grond aan de Axelsestraat e. Idem dd. 28 april 1960 inzake aan te kopen gronden te Sluiskil; d. Bericht van Gedeputeerde Staten inzake vaststelling gemeenterekening, dienst 1957; e. Idem inzake vaststelling rekening van het Grondbedrijf, het Woningbedrijf en de Dienst voor Maatschappelijke Zorg over het dienst jaar 1957; f. Arbitragerapporten aankoop gronden in de Serlippenspolder. De heer De Feijter: Meneer de Voorzitter, wor den deze gronden aangekocht voor de bedragen vermeld in de arbitragerapportên? De heer De Vos: Inderdaad. De Raad heeft des tijds besloten tot bindende arbitrage. Ik kan hier nog aan toevoegen, dat wij juist vandaag telefo nisch bericht hebben ontvangen, dat dit raads besluit door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. g. Schrijven van Burgemeester en Wethouders inzake aanschaf van een laadschop. De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter, ik heb in het betreffende stuk gelezen, dat de leverancier van deze laadschop niet over een dealer te Terneuzen beschikte. Het moest toch wel mogelijk geweest zijn, dat de leverancier een dealer aanwees. De heer De Meijer: Dat is soms wel mogelijk, doch dit gaat meestal met een prijsverhoging ge paard. De Voorzitter: U kunt ervan overtuigd ziin, dat het college aan dergelijke zaken bij voort during de nodige aandacht besteedt. De stukken a t/m e worden zonder bespreking of hoofdelijke stemming en de stukken f en g zon der hoofdelijke stemming voor kennisgeving aan genomen. 3. Voorstel van Burgpmeester en Wethouders tot het verlenen van eervol ontslag aan Drs. B. A. Gietelink als leraar aan de afdeling gymnasium van het Petrus Hondius Lyceum op een nader door dit college te bepalen datum. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tof benoeming van twee leden in bet be stuur van de ..Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-VIaanderen". Dp Voorzitter: Alvorens dit punt aan de orde te stellen zou ik gaarne een brief voorlezen, wel ke gericht is tol hel College van Burgemeester en Welhouders. Ook U zal dit schrijven ongetwij feld interesseren. Dpzp brief is afkomstig van de Kring van Werkgevers in Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen en luidt als volgt. „Edelachtbare Heren, Van het. college van burgemeester en wethou ders van Sas van Gent ontvingen wij het verzoek een vertegenwoordiger van de plaatselijke indu strie te willen aanwijzen, die geacht kan worden dp te Sas van Gent, gevestigdp leden van onze Kring te vertegenwoordigen, als lid van het be stuur van de door de vijf samenwerkende gemeen ten gevormde gemeenschappelijke regeling afval waterleiding. Wij stellen het op prijs U te laten weten, dat wij deze geste bijzonder hebben gewaardeerd en dat. wij gaarne van het gedane aanbod gebruik hebben gemaakt. Wy hebben dan ook voorgesteld namens de te Sas van Gent gevestigde kringleden te benoemen de heer Ir. R. H. van Krevelen, di recteur van de Eerste Nederlandsche Coöperatie ve Beetwórtelsuikerfabriek en Raffinaderij G. A. Hiermede is er tevens onze aandacht op geves tigd, dat de bepalingen van de gemeenschappelij ke regeling toestaan, dat de vertegenwoordigers al dan niet uit het gemeentebestuur worden be noemd. Gelet op de belangen van de reeds gevestigde industrie of de mogelyk nieuw te vestigen be- dryven in de Kanaalzone, die mogelijk groter kunnen zijn bij een goede afvalwaterleiding of minstens gelyk liggen aan de belangen van de verschillende gemeenten, zouden wij het op prijs stellen indien Uw College zoudt kunnen besluiten het. voorbeeld van Sas van Gent te volgen en ons in de gelegenheid zoudt willen stellen om mede via Uw Gemeente onze Kring in het bestuur van de afvalwaterleiding te doen vertegenwoordigen. Voor zover de vertegenwoordigers van Uw Ge meente reeds zouden ziin benoemd, wil het ons voorkomen dat de bepalingen van de regeling de mogeiykheid open laten daarin wyziging te bren gen. Uw berichten hieromtrent met belangstelling tegemoet ziende, tekenen wy Hoogachtend, (w. g.) J. VAN ALTENA, vice-voorzitter." Mevrouw, mhne Heren, bü de bespreking in dp Financiële Commissie van deze zaak was de brief nog niet ontvangen, maar de inhoud was ons wel enigszins bekend, zodat hy toch besproken kon worden. Algemeen was men van oordeel, dat het in het huidige stadium prematuur is, reeds nu een ver tegenwoordigervan het bedrijfsleven in te schake len. Wy zullen graag in de komende besprekingen alle mogelijke openhpid betrachten, waarbij wij uiteraard een open oog zullen hebben voor de be langen van de industrie. Wanneer de voorbereidin. gen definitief afgesloten zijn, zullen wy nader bekyken of wy iets in die richting voor de indu strie kunnen doen. In het, huidige stadium menen wy echtpr, dat de vertegenwoordiging beperkt zal moeten blyven tot de enge kring van het gemeen tebestuur. De heer Weterings: Ligt het ook in de bedoe ling plaatsvervangende leden te benoemen? De Voorzitter: Neen, de regeling voorziet daar in niet. De voordracht van burgemeester en wethouders voor de 2 te vervullen plaatsen luidt als volgt: 1. a. Mr. H Riipstra, Burgemeester; b. H. A. M. A. de Meijer, Wethouder van financiën. 2. a. S. W. Henry, raadslid, reeds thans lid van de' Commissie Samenwerkende Gemeen ten Kanaalzone; b. R. G. Vrieling, raadslid. Overgegaan wordt tot stemming voor liet le,lid. uitgebracht worden 17 stemmen, waarvan 16 op Mr H. Rypstra en 1 op H. A. M. A. de Meyer. De heer Rypstra is benoemd en neemt zijn be noeming aan. Overgegaan wordt tot stemming voor het 2e lid. Uitgebracht worden 17 stemmen, waarvan 11 op de heer S. W. Henry, 3 op de heer R. G. Vrieling en 1 op de heer H. A. M. A. de Meyer. 2 stemmen zyn blanco. De heer Henry is benoemd en neemt zyn be noeming aan. 3. Voorstel van Burgemeester ph Wri li ouders tot het omzetten van week- In maandbedra- dragen van het loon van bet personeel van de dienst openbare werken. Dp Voorzitter: In dit voorste] is een kleine wy- 7iging aangebracht, de datum van uitbetaling van het extra-loon helreffendp. Deze is, na overleg met de financiële commissie, gesteld op 27 augus tus I960, inplaats van op 20 augustus 1960. Deze datum is beter geschikt als overgang, Zonder hoofdelyke stemming wordt het voorstel aangenomen, 6. Voorstel van Burgemepster en Wethouders tot herziening van de exploitatieplannen Zuidlandpolder en Zeven Triniteitspolder II. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 7. Voorstel an Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de hef fing van opcenten op de personele belasting. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldlening. De heer Camps: Tegen welke rentevoet is deze geldlening? De Voorzitter: De geldlening wordt gesloten by de Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen een rentevoet van 4V4 en een koers van 9816. Zonder hoofdelyke stemming wordt dit voor stel aangenomen. 9. Voorstel san Burgpmeester en Wethouders tot het verlenen san medewerking ingevolge artikel 72 van de L. O. Wet 1920 aan de Ver eniging voor Christelijk ondersvijs te Drie- svegen. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 10. Voorstel van Burgemeester en Methouders inzake extra verzwaring en verbreding van de zeedijk vanaf Stenenbeer tot Essenbrug. De heer Van Langevelde: Meneer dé Voorzit ter, in het voorstel staat, dat het tegelijkertijd mogelijk is het achterstp gedeplte van de Ser lippenspolder op te hogen. Volgens het schry- s'en van de Rijkswaterstaat zal er opgespoten wor den tot een breedte van 50 a 60 m. Naar rnyn mening is deze breedte te gering, omdat het ter plaatse veel breder is. De heer Weterings: Meneer de Voorzitter, ik zou willen vragen hoe het komt, dat de afglooi- ing voor rekening van de gemeente komt en niet voor rekening van het Rijk. Heeft de gemeente daar niet de nodige aandacht, aan besteed? De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, wat de vraag van de heer Van Langevelde betreft, die gaat over een gedeelte dat thans nog niet aan de orde is. Het gaat thans over het gedeelte van het Essenbruggetje tot de Stenenbeer. Inderdaad is de ophoging, van het achterste gedeelte-van de Serlippenspolder, dus lussen het Essenbruggetje en de grens van de gemeente Zaamslag. zydelings in het voorste] genoemd. Het is de bedoeling dat het gehele poldertje tot aan de leiding zal wor den volgespoten en wel over de volle breedte. Het Ryk is voornemens het stuk van het Essen bruggetje tot aan de Stenenbeer op Deltasterkte te brengen met een kruinbreedte van 214 meter. Wy willen van de gelegenheid gebruik maken om er een Scheldeboulevard van te maken, zodat men dan niet de indruk zal krijgen dat daar een dyk ligt. De vraag van de heer Weterings begryp ik niet goed. De dyk wordt pven hoog, maar inplaats van de normale kruinbreedte wordt hy 22,50 meter breed. De glooiing blijft dus hetzelfde. Wjj hebben een en ander na laten rekenen door de CentralP Dienst van Bouw- en Woningtoezicht en zyn aan de hand daarvan tot de conclusie ge komen dat het voorstel van de Rykswaterstaat aanvaardbaar is. De heer Weterings: Het betreft dus een egali satie. Gaat deze van de hoogte af? De heer De Vos: Het is zó, dat wy de kruin breedte 20 meter breder maken, doch de opper vlakte van de glooiing en de hoogte blyven het zelfde. Wij hebben gemeend dit nu te moeten voor stellen. Wanneer het Ryk de dyk op Deltahoogte maakt en wy zouden later graag een weg over deze dyk hebben, dan zouden wy er een stuk tegenaan moeten gaan plakken en dat kan nooit zo degelyk van constructie zyn, dan wanneer - we het thans doen, terwyi het ook veel duurder zou zyn. De heer Weterings: Als ik het dus goed begryp betreft het hier dus alleen het stuk, dat het Ryk niet doet. De heer De Vos: Inderdaad, Het stuk vanaf de Essenbrug tot aan de bocht by de watertoren zal eerst worden aangelegd. Het volgende stuk tot de Stenenbeer kan nog niet in verband met de water leiding ter plaatse. De heer Van Langevelde: De heer De Vos zegt nu wel, dat het ggheie poldertje- tot by de leiding zal worden opgespoten, maar in het schryven van de Rykswaterstaat wordt gezegd 50 a 60 meter. De heer De Vos: Het lag aanvankelyk in de be doeling de dyk ter plaatse 50 h 60 meter breed le maken tot aan de geprojecteerde flats, U bekend uit liet uitbreidingsplan Serlippenspolder. Later zijn wü op het idee gekomen, dat wy beter de ge hele polder omhoog zouden kunnen brengen, waardoor het een aantrekkelyker geheel zou kunnen worden. Er staat nog niets definitiefs vast. De mogelijkheid zit er alleen in. De over gang van Oesterput naar Sprlippenspolder zou dan hreder worden, hetgeen zekpr een mooier aanzicht zou geven. Nu wordt het een boulevard van de Serlippenpolder langs het zwembad naar de Scheldekade. De Voorzitter:*ïk zou graag de woorden van de heer De Vos nog willen aanvullen, om eventuele misverstanden te voorkomen, ook bij de pers. Met de boulevard langs het zwembad bedoelde de heer De Vos het zwembad dat er waarschjjniyk komen zal. De heer De Vos: Ik ben er al wel zeker van, dat het zwembad er komt, maar ik weet alleen nog niet wanneer. Het voorstel wordt zonder hoofdelyke stem ming aangenomen, 11.* Voorstel Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de gemeente-begroting en de begroting van het grondbedryf, dienstjaar I960. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 12. Rondvraag. De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter speciaal vandaag met deze grote invasie van onze Zuiderburen is het my opgevallen, dat nog vela auto's en dat niet alleen Belgische gebruik ma ken van de Noordstraat. Is het mogelyk, dat het inryverbod voor de Noordstraat niet duidelijk ge noeg staat aangegeven? Zou U dit nog eens wil len bezien? De Voorzitter: Wy zullen dit bekyken. De heer Fijn van Draat: Dan nog een vraag, meneer de Voorzitter. Het is mU ook opgevallen, dat de mogelykheid tot parkeren ln onze ge meente vreselyk klein is. Vele straten staan op gepropt met auto's. Kunnen Burgemeester en Wethouders eens bekyken of de mogelykheid aanwezig is meer ruimte te scheppen, wanneer t.z.t. de Oostkolk gedempt zal worden, De heer Hol: Meneer de Voorzitter, naar aan leiding van de opmerking van de heer Fijn van Draat om de Oostkolk te dempen, zou ik willen opmerken dat ik geloof dat dit niet in de bedoe ling ligt van het College. Het lag toch in de be doeling de Oostkolk als waterparty te behouden? Ligt het niet méér voor de hand het gedeelte te dempen voor het Rykskantorengebouw? De heer Fyn van Draat: Dat is inderdaad ook het stuk dat ik bedoel. De Voorzitter: Dit zal t.z.t. onder ogen worden gezien. :,*w*öiiw* De heer Van Langevelde: Meneer de Voorzit ter, ik zou gaarne iets vragen over liet srhHuif: van Burgemeester en Wethouders, inzake beant woording van vragen gesteld in de rondvraag. Is het de bedoeling alle vragen schrifteiyk te beantwoorden. Volgens mij zyn er wel eens vra gen die niet op een antwoord kunnen wachten en dus rechtstreeks beantwoord moeten worden. Wat doet het college daar dan mee? De Voorzitter: De bedoeling is de vragen zoveel mogelyk tot hun recht te laten komen. De vra gen zyn gericht tot het College; het is dikwijls niet mogelyk staande de vergadering overleg te plegen. Het is daarom beter fle vragen in een volgende vergadering te beantwoorden. De vra gensteller weet dan, dat het College in zyn tota liteit volledig aandacht heeft geschonken aan de gestelde vraag. De heer Van Langevelde: Wanneer er vragen zyn welke direct beantwoord kunnen worden, is het toch wenselyk dat direct te doen. Er kunnen vragen zyn, welke beslist niet langer op beant woording kunnen wachten. Dit moet toch kun nen. Ik kan me dan ook niet helemaal met een schriftelyke beantwoording verenigen. De Voorzitter: Wanneer er vragen worden ge steld, welke zo eenvoudig zyn, dat ze rechtstreeks beantwoord kunnen worden, zullen wy dit zeker doen. Ons schryven heeft ten doel te vermijden, dat bepaalde vragen onder tafel terecht komen. De heer De Vos: Het is ook mogelijk om vra gen, vooral als zy belangrijk zyn, tevoren schrif- telyk in te dienen. De heer Camps: De schriftelyke beantwoording wordt toch ook ter kennis gebracht van de ande re raadsleden? De Voorzitter: Inderdaad. De heer Weterings: Meneer de Voorzitter, ik heb inzage gekregen van de stukken betreffende de infra-structuur en de leefbaarheid. Er zyn wel enkele vraagpunten by my gerezen. Ik zou er prhs op stellen, dat de raad deze zaken in een informatieve bespreking zou kunnen behandelen. De Voorzitter: In een vorige vergadering Is dit. reeds toegezegd. Wy hopen hierop nader terug te komen. De heer Weterings: Meneer de Voorzitter, het uitbreidingsplan Sluiskil zou thans volledig van de baan zyn. Is dit juist? De Voorzitter: Het uitbreidingsplan van Sluis kil is zeker niet van de baan. Het vormt op het ogenblik nog een onderwerp van onderzoek. Het moet echter meer concreet gesteld worden, zoda nig dat het realiseerdbaar wordt. De mogelykhe- den moeten worden afgetast. Wy hopen daar bin nen niet al te lange tyd op terug te komen. De heer De Feijter: Meneer de Voorzitter, de Provinciale weg van de kom der gemeente tot aan St. Anna is belangryk verbeterd. Het gevolg daarvan is, dat de auto's met veel grotere snel heid zyn gaan ryden. Nu is dat op een rechte weg niet zo erg. maar by Driewegen liggen enkele flauwe bochten. Dit is m.i. wel gevaarlijk. Is het daar niet mogelyk verkeersborden te plaatsen met een maximum-snelheid? De Voorzitter: Wy zullen dit bekyken. Voor zover dit in onze bevoegdheid ligt, zullen we daar verandering in trachten te .brengen. De heer Camps: De laatste tyd zyn er herhaal- delyk klachten geuit door vervoerders van kolen inzake het spoorwegtarief. De tarieven schijnen zeer sterk gestegen te zijn. Is het niet mogelijk het E. T. I. te verzoeken een rapport hierover uit te brengen, bv. over de laatste 15 jaren Er is toch nog steeds een oude overeenkomst tussen Neder land en België inzake deze spoorwegtarieven. Daarin worden o.m. genoemd de spoorlyn Til burgTurnhout en TerneuzenBelgië. Kan dez« oudg wet niet opnieuw geldend gemaakt worden. Het gaat dus in de eerste plaats om het pre bleem als zodanig en ten tweede over de styginï van de tarieven. De Voorzitter: Wy zullen dit onderzoeken er later op terugkomen. De Voorzitter sluit de vergadering.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 6