Uit de Provincie 999 SUNIL VAN D£ AN&ST Regering van Laos omvergeworpen Besluiten van Veiligheidsraad fUlStOMTV Buck WITTER DAN DE WITSTE HAAN SUNIL WAST STRALEND WIT Verklaring van Eykens Koop nu een ARISTONA STAATSGREEP VAN EEN DEEL VAN HET LEGER Diplomatieke kringen in Sin gapore hebben dinsdag verklaard, dat de regering van Laos die dag omvergeworpen is als gevolg van een staatsgreep, onder lei ding van „een deel van het Soger". Volgens de in Singapore ont vangen berichten, zou de staats greep zijn uitgevoerd door een groep in het leger van Laos, die een machtige invloed uitoefende bij de jongste verkiezingen. Tot dusver is echter nog niet geble ken dat net hier een linkse groe pering zou betreffen. Het onafhankelijke koninkrijk Laos wordt in het noorden be grensd door communistisch China en in het oosten door het communstische Noord-Vietnam. Koning Savang Vathana is staatshoofd, alsmede opperbevel hebber van het leger en voorts religieuze gezagsdrager. In 1953 vielen communistische Vietminh troepen vanuit Vietnam, met steun van de communistische Pathet Lao-beweging, Laos bin nen. dat toen een onafhankelijke soevereine staat binnen de Franse gemeenschap was. Omstreeks december 1953 werd Laos in tweeën gesneden, en de Pathet Lao-beweging verplaat ste haar hoofdkwartier naar een door haar bezette provincie; zij verklaarde toen dat haar „ver. zetsregering" de enige wettige regering van Laos was. Op de in juli 1954 in Genève gehouden conferentie werd over eenstemming bereikt over het beëindigen der vijandelijkheden. Volgens in Bangkok ontvan gen berichten, werd de staats greep tegen de regering van Laos beraamd door kapitein Kong Le, de commandant van let tweede bataljon valscherm troepen in Vientiane. De staats greep begon dinsdagmorgen om drie uur en was om negen uur "S morgens voltooid. Kapitein Kong Le zou een be sluit hebben uitgevaardigd, waarbij alle Laotische militairen wordt opgedragen „de gelederen le sluiten" in de strijd tegen het ■communisme en de corruptie. Waarnemers in Bangkok ver wachten niet, dat de buitenland se politiek van Laos verandering ■zal ondergaan. Kapitein Kong Le is kennelijk pro-Westers en men verwacht, dat hij de monarchie en andere Laotische instellingen zal handhaven. Kapitein Kong Le richtte als voorzitter van het revolutio naire comité via radio-Vientiane een oproep tot de bevolking samen te werken met het leger „óin de vrijheid te verzekeren".. Er is een revolutionaire regering gevormd, onder leiding van Uame Sovanith. .Jn afwachting van het resul taat der onderhandelingen" die nen de koninklijke strijdkrach ten elke ontmoeting met de strijdkrachten „van het andere ..kamp" te vermijden. De revolutionaire regeling wil wan onafhankelijk welk land ■hulp aanvaarden, vooropgesteld <iat hieraan geen politieke voor waarden zijn verbonden- In tegenstelling tpt hetgeen aanvankelijk werd bericht zijn ■de koning en de ministers niet naar Loeang Prabang gevlucht, maar bevonden zij zich reeds voor het begin van de staats greep in de koninklijke residen- tic voor een onderhoud met de vorst. Daar het vliegveld van Vien tiane door dë opstandelingen is bezet, en de- weg tussen beide steden dooi de Pathet Leo wordt gecontroleerd en bovendien ten gevolge van de regens vrijwel onbegaanbaar is, zijn de koning noch de ministers in staat zich naar de hoofdstad te begeven. Zonder tegenstand te ontmoe ten wisten de parachutisten dinsdagochtend de strategische punten in de stad te bezetten. Zij kregen bovendien steun van een escadron tanks dat op zes km van Vientiane was gesta tioneerd. Naar in Saigon verluidt is de staatsgreep tot nu toe zonder bloedvergieten verlopen. Enkele hooggeplaatste militairen zouden zijn gearresteerd. Volgens radio-Vientiane zou den de koning en de meeste mi nisters naar Loeang Prabang zijn gevlucht. Na de staatsgreep van kapitein Kong Le hadden straatgevechten plaats, die twee uren duurden. Alle lucht- en telegraafverbindingen van uit Vientiane naar Saigon en Hong kong zijn verbroken. AXEL Goed afgelopen. Gistermiddag omstreeks 1 uur, tijdens het hevige onweer, is te Magrette een verkeersongeluk gebeurd, dat zeer goed voor de betrokkenen is afgelopen. De heer J. uit Terneuzen kwam met zijn personenauto uit de richting Axel en reed ter hoogte van de Magrette, vermoe delijk door de hevige regenval, waardoor hij slecht zicht op de weg had, op een rechts naast de rijweg geparkeerde landbouw- wagen. Hierbij drong een zich linksachter van de landbouw- wagen bevindend hoek ijzer door de voorruit tussen de twee in zittenden van de personenauto. Het ijzer kwam door de achter ruit weer uit de auto, zodat de auto letterlijk aan de landbouw- wagen werd gespietst. De mede-inzittende A. H. uit Spui en ook de heer J. liepen; slechts lichte verwondingen op en konden na eerste hulp van dokter Schiltman uit Axel, weer huiswaarts keren. GOES Raadslid neemt geen ontslag De heer C. W. Vervest is niet bereid zijn zetel in de gemeen teraad van Goes ter beschik king te stellen zoals hem door het plaatselijke bestuur van de K.V.P. was verzocht. Dit heeft hij meegedeeld in een brief aan het partijbestuur van de K.V.P. in Den Haag. De heer Vervest had van het bestuur der afdeling Goes van de K.V.P. een brief ontvangen, waarin hem werd meegedeeld, dat dit bestuur met algemene stemmen had besloten hem te royeren als lid van de K.V.P., gezien zijn gedrag tegenover de andere leden van de K.V.P.- fractie in de gemeenteraad van Goes en gezien zijn uitlatingen jegens wethouder Roose tijdens de raadsvergadering van 28 juli. De heer Vervest werd in die brief verzocht zijn zetel in de raad ter beschikking te stellen. Een afschrift van zijn brief aan het hoofdbestuur heeft de heer Vervest gezonden aan het kringbestuur Zeeland en het afdelingsbestuur Goes van de K.V.P. Naar wij vernemen is de pro cedure aldus, dat de heer Ver vest tegen zijn royement door de plaatselijke afdeling van de K.V.P. te Goes beroep kan aan tekenen bij de kring Zeeland van deze organisatie. Wanneer hij daar geen genoegdoening krijgt staat beroep open bij het partijbestuur. GROEDE Kinderspelen op het strand. Zaterdag j.l. werden door de V. V. V. te Groede kinderspelen gehouden op het strand alhier. Voor deze kinderspelen welke begiihstigd werden door de goe de weersomstandigheden be stond een zeer grote belangstel ling. De kinderspelen welke om drie uur een aanvang namen waren verdeeld in hoogspringen, zaklopen, balwerpen en hard lopen met hindernissen. Vooral het zaklopen in het mulle zand leverde vele deelnemers enkele vermoeide zweetdruppels op. Juist deze vele inspanningen maakten het geheel weer tot een zeer goed geslaagd strandfeest voor de kinderen op het strand van Groede. V. N.-strijdkrachten in Katanga noodzakelijk De Veiligheidsraad der Ver enigde Naties heeft België dins dag gevraagd zijn troepen on middellijk uit Katanga terug te trekken. Hij verklaart verder dat het binnentrekken van strijd krachten der Verenigde Naties in Katanga noodzakelijk is. De raad nam met negen tegen nul stemmen bij twee onthoudin gen (Frankrijk en Italië) een door Ceylon en Tunesië inge diende resolutie over Kongo aan. Hierin belooft de raad ook dat de strijdmacht der Verenigde Naties in Kongo zich niet zal mengen in interne conflicten in de provin cie Katanga, die zich van d'e rest der Kongolese republiek heeft afgescheiden. De Sowjet-Unie trok haar re solutie in. Hierin werd een ter mijn van drie dagen gesteld voor een rapport van Hammarskjoeld over maatregelen om de Belgi sche troepen uit Katanga te ver wijderen. De raad, die maandagmiddag om 17.00 uur (Ned. tijd) met zijn beraadslagingen begon, verga derde bijna twaalf uur met twee onderbrekingen. Hij ging uiteen zonder dat een datum voor een nieuwe bijeenkomst werd vast gesteld. Volgens de genomen resolutie is de Veiligheidsraad van oor deel, dat het binnentrekken van troepen der Verenigde Naties in de provincie Katanga noodzake lijk is voor de volledige uitvoe ring van deze resolutie. Zij. zegt dat de troepenmacht van de Verenigde Naties in Kon go geen partij zal zijn in of op enigerlei wijze zich zal mengen in of gebruikt zal worden tot het beïnvloeden van het resultaat van enig binnenlands conflict, hetzij van constitutionele aard of anderzins. Deze clausule is be doeld als waarborg voor Katan ga's premier, dat als hij zijn ver zet tegen het binnentrekken van de troepen der Ver. Naties in Katanga laat varen, aan zijn eisen aangaande zelfbestuur geen afbreuk gedaan zal worden. De Brit sir Pierson Dixon ver klaarde dat hij voor de resolutie stemde omdat daardoor orde en recht in Katanga zouden kunnen worden hersteld. Groot-Brittan- nië is van mening dat de Belgi sche troepen zo spoedig als mo gelijk is moeten worden terug getrokken maar hij' legde er de De afgevaardigde van het Ver. Koninkrijk maakte voorbehoud aangaande betekenis van het woord „onmiddellijk" en van de uitdrukking „snelle uitvoering". Na echter van Hammarskjoeld de verzekering te hebben ont vangen dat deze niet zou dulden dat er in Katanga een leegte zou ontstaan tussen het vertrek van de Belgische troepen en de aan komst van de V. N.-strijdmacht, meende sir Pierson Dixon dat hij de ontwerp resolutie kon goed keuren. Onder de tegenstanders van België, buiten de beide afge vaardigden van het Oosten, toonde de Tunesische afgevaar. digde, Slim, zich bijzonder hef tig. Hij vergeleek het Belgische optreden in Kongo met de poli tiek van Hitler, die verklaarde de Duitse onderdanen van Mid den-Europa te willen bescher men. Hij zei voorts dat, zo Bel gië niet zwichtte, de mogelijk heid van sancties onderzocht zou moeten worden, „om een herha ling van de Ethiopische tragedie van 1936 te voorkomen". Doe mee aan de Olympiade Prijsvraag en win het bedrag van Uw aankoop terug! AR-4-283 AMERIKAANS ANTWOORD OP SOW JETNOTA De Verenigde Staten hebben iri een nota die maandag in Moskou is overhandigd de Sow jet-Unie ervan beschuldigd de spanning in de wereld te ver groten. De nota vormt het antwoord np een Russisch protest tegen plannen de landen van de Navo ran Polaris-raketten te voor- ajjen. Amerika en de overige landen van de Noordatlanti- «che gemeenschap zullen zich Biet laten afhouden van maat regelen. die zij noodzakelijk achten voor hun verdediging, •akSus de Amerikaanse nota. De Sowjet-Unie heeft „volko- snen ongegronde" beschuldigin gen jegens West-Duitsland ge uit. „De herhaalde dreigemen ten van de Sowj et-regering om inzake Duitsland eenzijdig op r.e treden en de bevolking van Berlijn haar vrijheid te ontne men staan in fel contrast met «te constructieve politiek van de 5n vrijheid gekozen regering van de bondsrepubliek". -Het zijn dreigementen als (deze, waarvoor de Sowjet-Unie de volledige verantwoordelijk heid draagt, die in Europa spanning veroorzaken en aan leiding tot bezorgdheid geven". Het dreigen met raketten „doet angstige voorgevoelens rijzen over de bedoelingen van Üe Sowjet-regering, niet alleen met betrekking tot Europa, maar ook tot andere delen van «te wereld w.o. Latijns-Ameri- to", zo wordt in de Amerikaan se nota gezegd. NIEUW VLIET. Muziekconcert. Door de muziekvereniging „Nut en Genoegen" te Nieuw- vliet werd zaterdag j.l. des avonds om half acht een concert gegeven op de muziektent in de kom der gemeente. Aan dit mu ziekconcert, hetwelk vooral van de zijde der badgasten druk be zocht werd, was na afloop een lampionoptocht door de kom der gemeente verbonden waarvoor zowel door de jongere als de oudere badgasten een grote be langstelling bestond. STOPPELDIJK Benoeming. In de provincie Zeeland is be noemd met ingang van 1 augus tus 1960 tot lid van het bestuur van het waterschap Stoppeldijk c.a.de heer P. L. S. de Maat te Vogelwaarde. WAARSCHUWING VAN AMERIKAANSE MINISTER VERVIEL De Sowjetleiders „staat een verschrikkelijke verrassing" te wachten wanneer zij de vastbe slotenheid van de Verenigde Staten in twijfel trekken haar verplichtingen na te komen agressie het hoofd te bieden „waar ook ter wereld", aldus zou de Amerikaanse minister van Defensie Wilber M. Bruc- ker op de jaarlijkse bijeen komst van het Amerikaanse leger in Washington zeggen. De bewuste zinsnede stond in de tekst van de toespraak die de journalisten na afloop ter hand werd gesteld. Brucker sprak de waarschuwing echter niet uit t5r door 29. KARL UNSELT Nadruk verboden. Nauwelijks had rij de (leur ach ter zich dichtgedaan, of de tele foon zoemde. Lüdecke nam de hoorn af en vroeg, wat er was. Juffrouw Maas zei, dat er een heer wiens naam zij niet ver staan had, aan de telefoon was om hem over een dringende aan. gelegenheid te spreken. „Geeft u maar door en luister mee, juffrouw". „Ja, met Lüdec ke, wie is daar?" „Mijn naam, meneer Lüdecke, doet niet ter zake, tenminste voorlopig niet. Maar ik had u graag eens gesproken. „Waarover?" vroeg Lüdecke een beetje wrevelig, want hij hield er niet van met onbekende mensen te spreken. „Over iets, dat u ongetwijfeld bijzonder zal interesseren. Het gaat om uw vriend Ramdohr, de leider van „Ik weet, ik weet. Belt u van de overkant op?" vroeg hij arg wanend. „Nee, ik ben hier bij de die rentuin. Van de overkant zou men niet zo gemakkelijk kunnen praten". De stem lachte zacht jes. „Maar, waar gaat het eigen lijk om?" riep Lüdecke ongedul dig uit. „Ik heb niet veel tijd". „Ik wilde u een voorstel doen om u in staat te stellen uw vriend ondanks de verbodsbe palingen van het ogenblik, toch van voorraad te voorzien". Even hield Lüdecke de adem in en overlegde, wat hij van dit voorstel moest denken. „Komt u maar eens hier naar toe", zei hij toen vastbesloten. ,,'t Spijt me, meneer Lüdecke. Maar dat is me te gevaarlijk. Ik moet er rekening mee houden, dat ik in het oog gehouden wordt". „Het spijt mij eveneens, me neer. Dan zijn we klaar, niet waar". Hij wilde de hoorn terug leggen, maar de stem zei op een vertrouwelijke toon: „Een ogenblikje, meneer Lü decke. Ik heb een klant voor u in Hamburg". Lüdecke keek even verbaasd op. „Ja, en?" „U levert gewoon en wettig naar Hamburg. De rest laat u maar aan mij over. U kunt er op rekenen, dat uw vriend Lutz Ramdohr in Oost-Berlijn zijn waren krijgt, zij het dok een beetje later dan gewoonlijk". „Waar weet u dat eigenlijk al lemaal zo precies van?" vroeg nadruk op dat het te simplistisch is te menen dat alle moeilijk heden zijn opgelost als slechts de Belgische troepen worden teruggetrokken. De fundamen tele moeilijkheden worden niet veroorzaakt door een geschil tussen Afrikanen en Belgen maar tussen Afrikanen en Afri kanen, aldus sir Pierson Dixon. Armand' Berard, de Franse vertegenwoordiger kon evenmin als de Italiaanse zijn goedkeu ring aan de resolutie geven daar deze tegen België gericht scheen te zijn. België kan onmogelijk zijn onderdanen in de steek laten voordat de Ver. Naties zijn taak overnemen. Men nam aan dat terugtrekking der Belgen alle problemen zou oplossen, maar de economie van Kongo verkeert in een crisis en disorganisatie wel ke zo groot zijn dat de Ver. Na ties het land onder hun hoede moeten nemen, aldus Berard. Lüdecke wantrouwend. „Kent u meneer Ramdohr?" „Natuurlijk. In zekere zin spreek ik in opdracht van hem met u. Stelt u dat een beetje ge rust?" Lüdecke kuchte even. „Hm. En hoe had u zich dat alles gedacht?" „Ik vind, we moesten eerst eens op een rustige, neutrale plaats contact met elkaar op nemen. Tenslotte wilt u natuur lijk weten, met wie u eigenlijk te doen hebt". „Allicht. Ik wil u meteen al wel zeggen, dat ik er niet aan begin als dè zaak niet legaal ver loopt". „Zij verloopt legaal, meneer Lüdecke, daar kunt u op re kenen. Ik zou u willen voorstel len, dat wij elkaar laten we zeggen morgenavond om negen uur ontmoeten bij het Teltow- kanaal in Wannsee". Hij noemde een lokaal dat daar gelegen was. „Daar zitten we ongestoord en de waard kent mij niet". „Dat café ligt toch in de weste lijke sector, niet?" „Natuurlijk, aan deze kant van het Teltowkanaal. Ik zou er wel voor oppassen aan de overkant met u te onderhandelen. Dat lijkt me te riskant. „Nou goed. Ik ben er om negen uur. Naar wie moet ik vragen". De man lachte. „Dat is niet nodig. Ik ben er. En dan zal ik me natuurlijk net jes bij u komen voorstellen. Dus tot morgenavond, meneer Lüdecke. Ik denk wel, dat u er geen spijt van zult hebben. In alle geval bewijst uw vriend een heel grote dienst. Meer kan ik u aan de telefoon niet zeggen. Men kan nooit weten". Er kraakte iets in de leiding, waarop Lüdecke de haak pein- BELGEN WILLEN WEG UIT KATANGA Duizenden Belgen in Katanga staan gereed om te vertrekken. Toen bekend werd dat de Veilig heidsraad had besloten dat de Belgische troepen Katanga moe ten verlaten, verklaarden Belgi sche burgers: „Wanneer de val schermjagers vertrekken, gaan wy ook". Indien de duizenden Belgen, die thans technische en andere functies in Katanga uitoefenen, zouden vertrekken, zal de thans bloelende economie van het land zich voor een onmiddellijke in storting zien gesteld. Generaal Gheysen, de bevel hebber der Belgische troepen in Katanga, verklaarde dinsdag ochtend dat meer dan negentig procent van de zakenlieden in Katanga gereed is om op elk ogenblik te kunnen vertrekken. De Belgische burgers in Ka- tanga verklaren: „Wij hebben geen vertrouwen in het vermo gen der Ver. Naties om d'e blan ken te beschermen. Zie maar eens wat er in Stanleystad, Goma en andere delen van Kongo is gebeurd. Daar hebben V. N.- militairen werkeloos toegezien, terwijl Kongolezen Europeanen aanvielen". De Belgen vrezen bovendien dat het vertrek der Belgische troepen in het thans rustige Ka- tanga politieke twist zal doen oplaaien, met de mogelijkheid van daaruit voortspruitende wanordelijkheden. zend neerlegde. Hij bleef een hele tijd naar het kleine, zwarte apparaat zitten kijken en knikte een paar keren stilletjes voor zich heen. Daar was ze dus de hulp voor Eva's vader en voor de ar beiders. Eigenlijk was het heel eenvoudig, maar men moest al leen de juiste man weten te vin den, die de kronkelwegen kende en de nodige papieren kon ver schaffen. De omweg voerde dit maal over Hamburg naar een Zweedse haven en dan verder naar Rostock. Van daar was het ■maar een klein eind naar het bedrijf van Lutz Ramdohr. Georg Lüdecke moest plotse ling hardop lachen. Wat een waanzin! De rechtstreekse weg van hier naar Möller en Schu macher was vroeger nou ja, hoeveel? ongeveer vijf kilo meter geweest. Thans waren het er misschien vijftienhonderd. Zijn smalle, sterke hand, die gewoon was zware stukken staal en ijzer te hanteren, dwaalde nerveus door zijn blonde haren. Natuurlijk zat er een luchtje aan dit voorstel tenminste volgens de begrippen van de jurist Ram dohr, al mochten de geleidebil- jetten evenals de bestelling uit Hamburg er ook nog zo legaal uitzien. Lüdecke maakte zichzelf geen ogenblik wijs, dat het hier om regelmatige zaken ging, waar geen enkel gevaar aan verbon den was. Maar aan de overkant stonden de vrijheid en het leven van een mens op het spel, tegen over wie hij zich door verschil lende banden van hart en plicht gevoel gebonden voelde en thans "had hij het in de hand, om die gevaren wellicht van hem af te wenden. (Wordt vervolgd.) Stralend wit wordt uw wasgoed met SuniL Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en honderd duizenden andere huisvrouwen - merken di rect dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte haan, verliest het van uw stralend witte was! Cf*. <vK/ Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld *Hsrsrx*/*»*rr„ t*j»ueri/»'cm**z4sr De Belgische minister-presi dent, Eyskens, heeft dinsdag avond na een bijeenkomst van het kabinet tot verslaggevers gezegd dat België zich gesteld riet voor het vraagstuk van de internationale betrekkingen, en rijn militaire positie in de Navo moet herzien. Dat wil niet zeg gen, zei de premier, dat België uit de Navo zal treden „maar ik begrijp nu ten volle dat edelmoe digheid niet betaalt." België is een klein maar ook soeverein land dat op het militair gebied zekere militaire beslissingen moet nemen. Hij zei dat België 3,5 miljard frank heeft uitgegeven voor Navo-bases in Kongo ten behoe ve van de Westelijke defensie en deze bases moeten nu worden ontruimd. Zonder herziening van België's militaire positie heeft het land niet de middelen tot financiëel herstel, zei hij. Waarnemers te Brussel rijn van oordeel dat België zijn or ders voor militaire uitrusting in het kader van de Navo zal her zien. België zou 100 straaljagers kopen als een aandeel in de Wes telijke defensie. Minister-president Eyskens zei voorts dat België zich moet neerleggen bij de resolutie die dinsdag door de Veiligheidsraad is aangenomen. Minister Wigny heeft, zei hij, er nogmaals op ge wezen dat de terugtrekking van de Belgische troepen uit Kongo verbonden is aan de veiligheid. Volgens de premier kan de Belgische regering niet dan met een gevoel van bitterheid het vraagstuk van de internationale betrekkingen bestuderen. Eyskens heeft voorts gezegd dat het vraagstuk-Roeanda- Oeroendi verbonden is aan dat van de militaire bases in Kongo, in het bijzonder Kamina. De handhaving van de Belgische strijdkrachten in Roeanda. Oeroendi hangt af van de logi- stieken transport- en andere technische middelen die op hun beurt afhankelijk zijn van het bestaan van de basis Kamina. Indien men wil dat de Beigen Kamina ontruimen, rijst het vraagstuk van de politieke en financiële ontwikkeling van Roeanda-Oeroendi. België heeft in het verleden miljarden fran ken voor dit gebied uitgegeven. De begroting van dit jaar voor. ziet in 750 miljoen frank en die van volgend jaar in een miljard frank. Terugtrekking van de Belgen zou een grote bezuiniging betekenen, zo voegde Eyskens eraan toe. Voorzitter Lefèvre van de Christelijke volkspartij, een van de Belgische regeringspartijen, heeft dinsdag na een gesprek met de Belgische minister-presi dent, Eyskens, gezegd dat le resolutie van dinsdag van de Veiligheidsraad zo kwaad niet is als men rekening houd met hetgeen te verwachten was Een goed element in de resolute is dat de secretaris-generaal vai de Verenigde Naties, Hammar skjoeld, belast is met de toepas, sing van de resolutie. MACMILLAN NAAR BONN Premier MacMillan en a Engelse minister van Bui te: landse Zaken. Lord Home ri len heden en donderdag Bonn besprekingen voeren dm bondskanselier Adenauer. He is de eerste ontmoeting va: MacMillan en de bondskanst lier sinds hun gesprek aan vooravond van de mislukte tof conferentie. MacMillan maakt de reis o; uitnodiging van de bondskai» lier. Behalve de verslechtert van de internationale toesta» zullen de betrekkingen tusse de landen van de Europese meenschap en Engeland sprake komen, zo is van o!t ciële zijde in Londen verr. men. De Engelse delegatie or. vat Sir Evelyn Shuckbur, plaatsvervangend staatssec: taris van Buitenlandse Zatte voor betrekkingen tussen Oo en West en sir Roderick Bte clay, adviseur van het minis rie van Buitenlandse Zak? voor Europese handelsprot men. Van doorgaans goed ingelit te zijde is vernomen dat M-* Millan zich waarschijnlijk geen enkele wijze wil bint* alvorens met De Gaulle te h ben gesproken. Dit zou name de Westduitse plan®; voor regelmatige samenL" sten van Europese regering^- ders, eventueel voorbereid een „Europees politiek se riaat", betreffen. Men acht niet uitgesloten dat de B: premier in september een zoek aan Parijs zal brengen De atmosfeer van het gesp tussen Adenauer en MacM» is waarschijnlijk beter dan enige voorgaande ontmoe het geval is gewest. Dit i belangrijke mate te danken het begrip dat de bondska» lier heeft getoond voor moeilijkheden waarmee f tuele Engelse toetreding tol' gemeenschappelijke markt paard zou gaan. Overigens wordt betwijft beide staatslieden zullen K ken over het moeilijke 9 hoe Engeland in economy opzicht in de Europese ge®.;', schap kan worden betrof Adenauer heeft de naam ter belangstelling te voor politieke dan econo®1- oplossingen.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2